Web Analytics Made Easy - Statcounter

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در هفتمین بازی از مرحله گروهی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر موفق شد با یک گل عراق را در ورزشگاه آزادی شکست دهد تا با رسیدن به امتیاز ۱۹ در بازی هفتم صعود خود به جام جهانی را قطعی کند. این ششمین صعود به جام جهانی و سریع‌ترین صعود همه تاریخ ایران است.

دیدار با عراق هفتمین ایران در مرحله گروهی انتخابی جام جهانی قطر و چهاردهمین بازی تیم ملی ایران با هدایت دارگان اسکوچیچ بود که با سیزدهمین پیروزی همراه بود.

بعد از کناره‌گیری عجیب «مارک ویلموتس» سرمربی سابق تیم ملی ایران که با نتایج ضعیفی همراه بود و تیم ملی ایران در عین ناباوری در مرحله مقدماتی تا آستانه حذف پیش رفت، دراگان اسکوچیچ انتخابی پر حرف و حدیث برای تیم ملی بود که معرفی وی با انتقادات گسترده‌ای همراه شد. انتقاداتی که رفته رفته و با نتایجی که او با تیم ملی ایران گرفت کم و کمتر شد.

تیم ملی ایران که حالا حضورش در جام جهانی قطر قطعی شده است، ابتدا ۳ بار در بازی‌های تدارکاتی با هدایت اسکوچیچ به میدان رفت که حاصل آن ۳ پیروزی متوالی مقابل ازبکستان، بوسنی و هرزگووین و تیم ملی سوریه بود. تیم ملی ایران در این ۳ بازی ۷ گل به ثمر رساند و تنها یک بار دروازه‌اش باز شد.

دراگان اسکوچیچ در ورزشگاه آزادی در جریان دیدار با عراق

اولین پیروزی و اولین گلزن برای اسکوچیچ

نخستین بازی تیم ملی ایران با هدایت اسکوچیچ به بازی ایران و ازبکستان باز می‌گردد که در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۹ در تاشکند برگزار شد و تیم ملی ایران با نتیجه ۲ بر ۱ به پیروزی رسید.

در این بازی سردار آزمون و مهدی طارمی زوج طلایی خط حمله ایران گلزنی کردند تا نام سردار آزمون به عنوان اولین گلزن تیمِ اسکوچیچ ثبت شود.

دومین پیروزی در دومین بازی دوستانه مقابل بوسنی و هرزگووین و با نتیجه ۲ بر صفر به دست آمد. این بازی در ۲۲ آبان ۱۳۹۹ در شهر سارایوو برگزار شد و تیم ملی ایران با گل‌های کاوه رضایی و مهدی قایدی به پیروزی رسید.

سومین و آخرین بازی دوستانه تیم ملی نیز مقابل سوریه در ورزشگاه آزادی بود که با پیروزی ۳ بر صفر ایران همراه بود. در آن بازی که تاریخ برگزاری‌اش ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ بود تیم ملی با گل‌های کنعانی زادگان، سردار آزمون و کریم انصاری فرد به پیروزی رسید.

نخستین پیروزی و گلزن رسمی

اولین بازی رسمی تیم ملی ایران با هدایت اسکوچیچ دیدار با هنگ کنگ بود که با پیروزی ۳ بر یک تیم ملی به پایان رسید. این بازی که در ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ و در ورزشگاه المحرق بحرین برگزار شد با گلزنی علی قلی زاده، وحید امیری و کریم انصاری فرد به پایان رسید تا نام علی قلی زاده به عنوان اولین گلزن تیم اسکوچیچ در یک دیدار رسمی ثبت شود.

پر گل‌ترین بازی و بهترین پیروزی

تیم ملی ایران با هدایت اسکوچیچ ۱۴ بار در دیدارهای رسمی و دوستانه به میدان رفت که حاصل آن ۱۳ پیروزی و یک مساوی بود. بهترین پیروزی تیم ملی ایران به پیروزی ۱۰ بر صفر مقابل کامبوج باز می‌گردد.

این دیدار سومین بازی رسمی تیم ملی با هدایت اسکوچیچ بود که در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی در بحرین برگزار شد و ملی پوشان کشورمان در این دیدار(به تاریخ ۲۱ خرداد ۱۴۰۰) ۱۰ بار موفق به گلزنی شدند.

در این دیدار کاوه رضایی ۲ بار و علیرضا جهانبخش، شجاع خلیل زاده، مهدی طارمی، احمد نورالهی، میلاد محمدی، مرتضی پور علی گنجی، کریم انصاری فرد و مهدی قایدی نیز هر کدام یک بار گلزنی کردند.

تصویری از دیدار تیم ملی ایران مقابل کامبوج

اولین و آخرین بازی بدون پیروزی

اولین و تا امروز آخرین باری که تیم ملی ایران با هدایت اسکوچیچ به پیروزی نرسیده، دیدار مقابل کره جنوبی در تهران بود که با مساوی یک – یک به پایان رسید.

در این دیدار که در ۳۰ مهر ۱۴۰۰ و در تهران برگزار شد ابتدا تیم کره جنوبی به گل رسید که علیرضا جهانبخش این گل را پاسخ داد تا این دیدار با مساوی یک – یک و تقسیم امتیازات به پایان برسد.

هت تریک مقابل سوریه و دبل مقابل عراق

تیم ملی با هدایت اسکوچیچ ۳ بار مقابل سوریه به میدان رفت که یک بار آن دیدار تدارکاتی و ۲ بار دیدار رسمی بود که ملی پوشان کشورمان در هر ۳ دیدار پیروز شده تا اسکوچیچ مقابل سوریه هت تریک کند.

نخستین دیدار دو تیم که دیداری تدارکاتی بود با پیروزی ۳ بر صفر ایران همراه بود. دومین و سومین دیدار در مرحله گروهی انتخابی جام جهانی بود که به ترتیب با پیروزی‌های یک بر صفر و ۳ بر صفر ایران به پایان رسید. ملی پوشان کشورمان در این ۳ دیدار ۷ بار به سوریه گل زدند و هرگز گل نخوردند.

همچنین اسکوچیچ ۳ بار هم مقابل عراق تیم ملی ایران را هدایت کرد که در هر ۳ بازی به پیروزی رسید.

زوج طلایی در خط حمله

با اینکه در موفقیت‌های تیم ملی باید همه بازیکنان را سهیم دانست، اما شاید بتوان سهم زوج طلایی تیم ملی در خط حمله را به دلیل آمار بالای گلزنی شان بیش از دیگران دانست.

سردار آزمون و مهدی طارمی که زوج طلایی خط حمله ایران را شکل داده‌اند از زمان حضور اسکوچیچ در راس کادر فنی تیم ملی جمعاً ۱۲ بار گلزنی کرده‌اند که سهم هر یک از آنها ۶ گل بوده است تا این دو بازیکن، گلزن‌ترین بازیکنان تیم ملی در زمان اسکوچیچ باشند.

علیرضا جهانبخش با ۴ گل، کاوه رضایی به همراه کریم انصاری فرد و علی قلی زاده با ۳ گل و مهدی قایدی با ۲ گل دیگر گل زنان برتر تیم اسکوچیچ بودند.

وحید امیری، حسین کنعانی، شجاع خلیل زاده، احمد نورالهی، میلاد محمدی، مرتضی پور علی گنجی و احسان حاج صفی نیز بازیکنان یک گله در تیم ملی با هدایت اسکوچیچ هستند.

شادی گل سردار آزمون بعد از گلزنی به سوریه

اولین بازی تشریفاتی

اولین بازی پیش روی تیم ملی که دیداری رسمی اما تشریفاتی است، دیدار مقابل تیم ملی امارات است. دیداری که از ساعت ۱۸ روز سه شنبه ۱۲ بهمن در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود و نتیجه آن تاثیری در سرنوشت صعود تیم ملی به جام جهانی قطر ندارد و این در حالی است که به دلیل شرایط جدولی نتیجه این بازی برای اماراتی‌ها بسیار مهم است. البته ایران برای بالا بردن امتیازاتش در رده بندی جهانی و قرار گرفتن در سید دوم قرعه کشی جام جهانی نیاز دارد تا دیدارهای باقیمانده را با برد به پایان برساند.

امارات در حال حاضر با ۹ امتیاز تیم سوم جدول در گروه اول مسابقات است و در صورت حفظ موقعیت خود به عنوان تیم سوم این شانس را دارد که در بازی پلی‌آف شانس خود را برای حضور در جام جهانی به آزمایش بگذارد.

تبلیغات در خبربان

منبع: پارس فوتبال

کلیدواژه: تیم ملی فوتبال دراگان اسکوچیچ تیم ملی فوتبال ایران تیم ملی فوتبال عراق دراگان اسکوچیچ فوتبال مسابقات فوتبال مقدماتی جام جهانی 2022 قطر تیم ملی ایران با هدایت اسکوچیچ انتخابی جام جهانی ورزشگاه آزادی کریم انصاری فرد پیروزی رسید پایان رسید مقابل سوریه سردار آزمون تیم ملی برگزار شد زوج طلایی تیم ملی بر صفر

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت parsfootball.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «پارس فوتبال» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۴۲۵۱۵۹۰ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

لینک‌های ویژه:

خبر بعدی:

به هواداران لیورپول هم گفتند بازی منچسترسیتی مساوی شد؟

دیروز لیگ برتر انگلیس یکی از حساس ترین روزهای خود را سپری کرد. هفته آخر لیگ برتر در حالی برگزار شد که دو تیم منچستر سیتی و لیورپول در کورس قهرمانی بودند و این رقابت تا هفته آخر طول کشید. حتی کار به جایی رسید که در یک زمان از بازی همزمان دو تیم، این لیورپول بود که بالاتر از رقیب منچستری خود در صدرجدول قرار داشت اما کامبک تیم گواردیولا کار را برای بندرنشینان سخت کرد.

در دقیقه ۸۰ که لیورپول گل دوم را به ثمر رسانده بود که هواداران این تیم از نتیجه بازی همزمان سیتی با خبر بودند و ثانیه به ثانیه می دانستند که چه اتفاقی در ورزشگاه اتحاد دارد رخ می دهد. این اتفاق ها ما را یاد هفته آخر لیگ چهاردهم انداخت. جایی که بیش از ۱۰۰ هزار تماشاگر تراکتوری به برای تماشای جشن قهرمانی تیم شان به استادیوم یادگار رفتند اما به یکباره تلفن های همراه همه قطع شد و یک نفر به آنها اعلام کرد که سپاهان مساوی کرده و تراکتور با تساوی مقابل نفت به مقام قهرمانی رسیده. ۱۰۰ هزار هوادار تراکتوری به وسط زمین ریختند و جشن گرفتند بدون اینکه بدانند در اصفهان دقیقا چه اتفاقی رخ داده است.

ما سالهاست لیگ برتر را با ادعای حرفه ای شدنش برگزار می کنیم اما تنها چیزی که حرفه ای شده دستمزد بازیکنان و مربیان است. نه نظارتی بر تماشاگرانمان داریم نه مدیرانی داریم که جرات داشته باشند به اشتباه خودشان اعتراف کنند و مصقر همه اتفاقات را دیگران می دانند.

کاش بازی دیرو من سیتی و لیورپول را چندبار برای مدیران سازمان لیگ تا مدیران باشگاه ها دوباره پخش کنیم تا کمی حرفه ای بودن را یاد بگیرند.

256 256

کد خبر 1634014

دیگر خبرها

  • اظهارات بحث‌برانگیز نخست‌وزیر کانادا در خصوص بازی با ایران و ورود شاگردان اسکوچیچ به خاک این کشور |‌ دیدار تدارکاتی تیم ملی لغو می‌شود؟
  • رونمايي ازبازي فکري شهرسوخته
  • سرنوشت تیم اسکوچیچ امروز در قطر رقم می خورد
  • دلیل پیروزی تیم ملی امید ایران از زبان سرمربی عراق
  • بازیکن نساجی: نتیجه مساوی عادلانه بود؛ ذوب‌آهن با تونل افتخار غافلگیرمان کرد
  • از سرگیری صادرات گاز ازبکستان به چین پس از 4 ماه وقفه
  • بوستون سلتیکس 102-82 میامی هیت / با درخشش تیتم، همه چیز مساوی شد
  • دیدار دستیار وزیر امور خارجه آمریکا با مقامات ازبکستان
  • به هواداران لیورپول هم گفتند بازی منچسترسیتی مساوی شد؟
  • مهدی مهدوی کیا اردو در ترکیه و باکو خواسته بود، فدراسیون اردوی بغداد جور کرد!