Web Analytics Made Easy - Statcounter

سران طوایف و علمای اهل‌سنت سیستان وبلوچستان از آحاد ملت برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت و اعلام کردند: با حضور وحدت آفرین خود بار دیگر مشت محکمی بر دهان یاوه گویان آمریکا خواهیم زد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت وگوهایی جداگانه از مردم خواستند تا با حضور وحدت آفرین خود در راهپیمایی روز قدس بار دیگر مشت محکمی بر دهان یاوه گویان آمریکا بزنند.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربانحاج قاسم سلیمانی خاری در چشم دشمنان بود

حاج عبدالعزیز مرادزهی یکی از سران طوایف سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما ضمن دعوت از مردم برای حضور پر شور در راهپیمایی روز قدس که پس از دو سال وقفه به اجرا در می آید، بیان کرد: هر سال روز قدس آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، که یادگار ماندگار و تاریخی امام خمینی(ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی است زنده تر از همیشه خود را در جان ملت های مسلمان و آزادیخواه جهان نشان می دهد چرا که روز قدس، روز اسلام و روز رسول الله (ص) است. 

وی با بیان اینکه ابتکارات و اقدامات سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در منطقه، خواب آرام را از آمریکا و اسرائیل گرفت، افزود: روزی که سردار دلها مسئولیت فرماندهی نیروی قدس سپاه را بر عهده گرفت استکبار جهانی فکر نمی‌کرد که حضور حاج قاسم تمام معادلات آنها را برهم و نقشه هایشان را نقش برآب کند.

این سرطایفه اضافه کرد: حاج قاسم سلیمانی خاری در چشم دشمنان بود و کابوس شب و روز آنان را برهم زد، امروز این مسیر با قوت بیشتر ادامه دارد به نحوی که دشمن از واژه شهید سلیمانی بیشتر از شخصیت ایشان می ترسد.

 وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران که جلوه تمام نمای حق طلبی، آزادی، ظلم ستیزی و استکبار ستیزی و برای ملت های مظلوم  الگویی تمار عیار است، روز قدس را لیله القدر دنیای اسلام و نیز قدس شریف را پاره تن خود می داند و پرچم آرمان گرایی و رهایی قدس شریف از چنگال غاصبان کودک کش و رژیم اشغالگر قدس  را هرگز به زمین نخواهد گذاشت، چرا که بفرموده ولی امر مسلمین «محو اسرائیل از منطقه، موضوع همیشگی جمهوری اسلامی ایران است».

مرادزهی ادامه داد: مقاومت و مبارزه برای رهایی قدس شریف، نه تنها بارقه امیدی برای ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین است، بلکه برای همه مستضعفان و ستمدیدگان جهان چشمه امیدی برای رهایی از ظلم نظام استکباری که در رأس آن آمریکای جنایتکار و صهیونیست بین الملل قرار دارد، می باشد. 
 
دفاع از فلسطین عزت و شرف می آورد
 
مولوی خلیل رسولی زاده، امام جمعه موقت اهل سنت در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به این که اقدامات اسرائیل در راستای فلسطین از حد انسانیت عدول کرده، بیان کرد: در واقع اسرائیل دشمن همیشگی مسلمانان بوده و خداوند در قرآن در سوره مائده آیه ۸۲ می فرماید: یقینا دشمن ترین مردم نسبت به مسلمانان،  یهود و مشرکان هستند، زیرا یهودیان از هر ترفندی که مسلمانان مغلوب شوند استفاده می کنند و برای آنان مهم نیست چه کاری انجام می دهند.

وی افزود: اعمال شنیع و بد اسرائیل و همدستانش از نظر عقلی، شرعی و عرفی محکوم است و باید جامعه جهانی که ادعای دفاع از حقوق بشر می کنند، در این زمینه تصمیماتی را اخذ کنند که دوباره صهیونیست غاصب اشتباهاتی در زمینه ظلم ستیزی به مردم مظلوم فلسطین انجام ندهد.

مولوی رسولی زاده تصریح کرد: کشورهای اسلامی باید همچون همیشه بیدار باشند و دست به دست اسرائیل ندهند.

وی با بیان این که تحولات مسجد الاقصی سبب بیداری امت اسلامی شده، اضافه کرد: آگاهی و بصیرت مسلمانان در مورد قبله اول یک امری الزامی بوده و راهپیمایی روز قدس که توسط بنیانگذار انقلاب در اولین ماه مبارک رمضان و آخرین روز جمعه این ایام در سال ۵۸ ایجاد شد، این مسئله باعث قوت قلب برای مردم فلسطین بود.

وی عنوان کرد: حضور پرشور و باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس هر ساله باعث ایجاد یاس و ناامیدی در دل دشمنان و بیداری مسلمانان می شود.

مولوی رسولی زاده خاطرنشان کرد: همه باید در امر خداپسندانه و خیرخواهانه راهپیمایی روز قدس آن هم بعد از گذشت دو سال از بیماری منحوس کرونا شرکت کنند تا این مورد بسیار باشکوه برگزار شود و حضور مجدد مردم در این روز خاری در چشم دشمنان است.
 
حفظ وحدت و انسجام در شرایط کنونی منطقه از ضروریات جهان اسلام است

مولوی ریگیان پور امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه درگفتگو با خبرنگار ما گفت:همه ساله با آغاز ماه مبارک رمضان رژیم صهیونیستی مسلمانان فلسطینی را در رابطه با حضور در مسجد القصی در تنگا قرار می دهد و از طرف دیگر به منظور تحقیر و اذیت و آزار مسلمانان در این ماه مبارک بیش از پیش به ظلم و جنایت دست خواهد زد.

 وی افزود: این جنایات اخیر نشان دهنده استیصال این حکومت جعلی نامشرع می باشد که به واسطه پول و قدرت به دنبال رسمیت یافتن است اما در بین مردم مسلمان جهان این رژیم غاصب و کودک کش هیچ جایگاهی ندارد، امام خمینی( ره) با نگرش بالایی که برای حفظ منافع جهان اسلام به عنوان یک اصل داشت، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس نامیدند و بدین ترتیب ضمن تعیین تکلیف برای همه مسلمانان جهان مبنی بر تلاش برای رهایی قدس شریف اولین قبله مسلمانان، نوید رهایی این مکان مقدس را به جهانیان اعلام کردند.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه با بیان این مطلب که حفظ وحدت و انسجام مسلمانان در شرایط کنونی منطقه از ضروریات جهان اسلام می باشد، تصریح کرد: روز قدس، روز وحدت امت اسلامی است که باید همه به دور محور پیام های امام خمینی(ره) مبنی بر ضرورت وحدت امت و جهان اسلام که از تعلیمات عالیه اسلام نشات گرفته، جمع و در راستای تامین منافع جهان اسلام گام برداریم.
 
وی اذعان کرد: ملت های مظلوم و آزاده در سراسر دنیا علیه جنایات رژیم اشغالگر قدس اعتراض و راهپیمایی می کنند اما دولت های آنان در پشت پرده از این رژیم دفاع می کنند و تنها در ایران است که همه کشور یک صدا علیه صهیونیست های تروریست مقابله می کنند. رژیم غاصب صهیونیستی می داند  تنها کشوری که در مقابل ظلم و جنایات او ایستادگی می کند ایران است و تنها کشوری که  رهبری،دولت و مردم آن کشور یکپارچه در مورد رژیم صهیونیستی  متفق القول  هستند  ملت  جمهوری اسلامی ایران می باشند از این رو این رژیم جعلی به دنبال ایران هراسی در منطقه و کل جهان می باشد و از هیچ تلاش و هزینه ای دریغ نمی کند تا به اهداف شوم خودش برسد .
 
 مولوی ریگیان  پور خاطر نشان کرد: علیرغم حمایت کشورهای منطقه و عربی از رژیم صهیونیستی اما کارشناسان بر این باورند که هیمنه پوشالی غرب و این رژیم جعلی رو به افول است و همانطور که  شاهد هستیم نظامیان این رژیم حتی از کودکان مسلمان هم بشدت می هراسند و زندگی توام با ترس و دلهره را همواره تجربه می کنند.
 
 وی گفت : تحولات اخیر در مسجد القصی نه تنها موجب عقب نشینی مسلمانان نشده بلکه به بیداری اسلامی که سالها قبل آغاز شده است کمک می کند و در حال حاضر مسلمانان ایران و ملت های آزاده در کشور های دیگر آماده جهاد علیه رژیم کودک کش صهیونیستی می باشند.
 
 ریگیان پور افزود : سکوت حکام منطقه در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی گریبان شان را خواهد گرفت و همانطور که بارها در طول تاریخ به اثبات رسیده است کشورهای غربی متحد قابل اعتمادی برای کشور های منطقه نخواهند بود  سیاست مداران  یهودی و فراماسونری برای کشور های مسلمان و حتی  حکام مسلمان هم پیمان شان برنامه های  استعماری،ضد دین و هویت زدا را اجرایی خواهند کرد.
 
 وی در پایان خاطر نشان کرد: رژیم اشغالگر قدس  بیشترین واهمه را از کشور ایران دارد اما اگر به گفته معمار کبیر انقلاب اگر هر مسلمان یک سطل آب بر روی اسرائیل بریزد این رژیم جعلی را آب می برد و از روی نقشه حذف خواهد شد.لازم است همه مردم مسلمان جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان  که توسط امام خمینی (ره) به روز جهانی قدس نام گذاری شده است متحد شوند و با سر دادن شعار های مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا  اتحاد و همبستگی جهان اسلام را به رخ مستکبرین و ظالمان کودک کش برسانند.
 
انتهای پیام/

صرافی ارز دیجیتال

منبع: دانا

کلیدواژه: راهپیمایی روز قدس ماه مبارک رمضان رژیم صهیونیستی امام خمینی جهان اسلام حاج قاسم قدس شریف اهل سنت کودک کش

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.dana.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «دانا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۴۸۸۸۸۰۹ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

لزوم تصویب قوانین پیشگیرانه از سوی سازمان ملل متحد / قرآن سوزی تعرض و تعدی به آرامش روانی جهان اسلام است

حجت الاسلام حاجی ابوالقاسم دولابی با بیان اینکه قرآن سوزی تعرض و تعدی به آرامش روانی جوامع دیگر است گفت: سازمان های بین المللی اگر می خواهند به وظیفه خود عمل کنند باید در این خصوص قوانین پیشگیرانه ای تصویب کنند.

حجت الاسلام والمسلمین «محمدحاجی ابوالقاسم دولابی» عضو مجلس خبرگان رهبری، استاد خارج حوزه علمیه، داور بین‌المللی مسابقات قرآن و حافظ کل قرآن در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان در خصوص هتک حرمت به قرآن کریم در غرب گفت: دنیای غرب با توجه به حرکت رو به جلوی جهان اسلام احساس خطر کرده است، تنها و اصلی ترین رقیب تمدنی خود را جهان اسلام می بیند، به همین خاطر سعی می کنند به گونه ای قرآن را که عالی ترین و برترین سند حاکم بر جریان تمدنی اسلامی است را بسوزاند و بدین وسیله نفرت خود را از این حرکت تمدنی بزرگ نشان دهند.

 

نماینده رییس جمهور در حوزه های علمیه افزود: این عمل شنیع و جنون آمیز غربی ها از سویی بیانگر قدرت جامعه دینی و حرکت رو به جلوی تمدن قرآنی و از سوی دیگر بیانگر ضعف و زوال تمدن غربی و احساس خطر آنها است و لذا به اعتقاد بنده این حرکت ها اگرچه ناراحت کننده است، اگرچه دل هر مسلمانی را از توهین به قرآن به درد می آورد و  قابل تحمل نیست اما در نگاه کلان این اتفاقات بیانگر جایگاه رفیع و رو به توسعه جهان اسلام است و از این جهت جای خوشحالی دارد.

 

وظیفه مسلمانان در قبال حرکات جنون آمیز غربی ها

وی با اشاره به وظیفه مسلمانان در قبال این حرکت جنون آمیز غربی ها تصریح کرد: وظیفه ما مسلمانان این است، همان چیزی را که آنها از آن احساس خطر می کنند، همان را در کانون توجه خود قرار دهیم، بفهمیم و بدانیم که قرآن برای ما اصلی ترین عنصر پیشرفت و نجات است. اگر به قرآن بیش از پیش توجه کنیم، دقیقا نقشه شوم آنها را نقش بر آب کردیم، اهداف و ایده های آنها را خنثی کردیم؛ بنابراین ما باید در تعلیم و تعلم قرآن و در ترویج و اجرای قرآن در سطوح مختلف اجتماعی خودمان تلاش مضاعفی داشته باشیم.

 

حجت الاسلام حاج ابوالقاسم با اشاره به اینکه آیا غربی ها از محتوای قرآن اطلاع دارند که دست به چنین عمل ناپسندی می زنند تصریح کرد: اکثر غربی ها هنوز محتوای قرآن را مطالعه نکرده اند و از آنجا که می دانند این کتاب، کتاب آسمانی مسلمانان است. مسلمانان با این کتاب رشد کرده و قدرت پیدا کرده اند، همچنین مسلمانان را مانع راه خود و رقیب اصلی تمدنی خودشان می بینند بر همین اساس با قرآن سوزی خشم و غضب خود را ابراز می کنند.

 

وی با اشاره به وظیفه و برخورد سازمان ملل در قبال این حرکات ناشایست غربی ها بیان کرد: این نکته مهمی بوده و لازم است، سازمان های بین المللی به آن توجه لازم را داشته باشند و موضوع توهین به مقدسات را جزو خطوط قرمز قلمداد کنند. چون این مسئله هیچ ارتباطی به آزادی بیان ندارد و نوعی تعرض و تعدی به آرامش روانی جوامع دیگر به شمار می رود. اینجا مسئله آزادی بیان مطرح نیست و مسئله ظلم و تعدی در حق دیگران است لذا سازمان های بین المللی اگر می خواهند به وظیفه خود عمل کنند باید در این خصوص قوانین پیشگیرانه ای تصویب کنند.

 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا افرادی که در خصوص هولوکاست صحبت کردند مجازات شدند مگر آنها از آزادی بیان برخودار نبودنند، اظهار کرد: آزادی بیان یک معیار دوگانه است. غربی ها نشان دادند که از این رفتارها برای رسیدن به اهداف شوم خودشان استفاده می کنند. آنها هیچ اعتقادی به ارزش های اخلاقی ندارند و استفاده آنها از این ارزش ها یک استفاده ابزاری است.

 

 

 

 

 

پایان پیام/35

دیگر خبرها

  • عدم توجه عمیق به مبانی دین اسلام بهترین حربه برای اجرای سناریوی دشمنان است
  • نقشه دشمنان علیه مسلمانان اغلب از طریق عوامل داخلی به اجرا در می آید
  • هتک حرمت قرآن، اهانت به مسلمانان و همه ادیان الهی است
  • نخست وزیر بگلادش خواستار وحدت جهان اسلام برای حمایت از فلسطین شد
  • رای‌الیوم: اهداف سفر وزیر خارجه آمریکا به فلسطین اشغالی از پیش شکست‌خورده است
  • لزوم تصویب قوانین پیشگیرانه از سوی سازمان ملل متحد / قرآن سوزی تعرض و تعدی به آرامش روانی جهان اسلام است
  • دنیا منتظر دیدن نتیجه و تقابل بین دنیای کفر و جهان اسلام است
  • دهه مبارک فجر یادآور روزهای عدالت خواهی مردم مظلوم ایران است
  • ایران بیشترین مقاومت را در برابر استکبار جهانی داشته است/ حمایت عملی ایران از وحدت امت اسلامی
  • توهین به مقدسات یعنی عجز کسانی که اسلام را برنمی‌تابند