Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «پارس نیوز»
2022-07-07@07:07:07 GMT

نتایج انتخابات پارلمانی پیروزی بزرگی بود

تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۵۰۳۵۳۷۴

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، سخنرانی «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص انتخابات پارلمانی این کشور و نتایج آن آغاز شد.

دبیر کل حزب الله لبنان در ابتدای سخنرانی خود از بیمارانی که بیماریشان مانع از حضور آنها پای صندوق های رأی نشد، از علما و شیوخی که با حضورشان در پای صندوق های رأی پیامی ویژه داشتند و از ماشین های انتخاباتی حزب الله که ده ها هزار زن و مرد داوطلبانه در آن کار کردند، تشکر و قدردانی ویژه کرد.

سید حسن نصرالله اظهار داشت: همچنین از کسانی که به مقاومت و متحدانش رأی دادند و از خانواده ها و مادران شهدا و مجروحانی که جراحت آنها مانع از حضور در پای صندوق های رأی نشد و همچنین افراد مسن، تشکر می کنم.

وی ادامه داد: من به این افراد وفادار می گویم، شما امنیت سیاسی و مردمی مورد نظر مقاومت و سلاح آن را در مقابل اقدامات خصمانه آشکار تامین کردید و این دستاورد شما بود. رهبر مقاومت لبنان اظهار داشت: نتایج بزرگ این انتخابات پیام های محکمی را در رابطه با پایبندی به مقاومت، معادله طلایی و دولت عادل، اصلاحات، صلح مدنی، همزیستی و اولویت دادن به رفع بحران های اقتصادی ارسال می کند.

وی ادامه داد: این دستاورد بزرگ پس از هجمه های رسانه ای و روانی بزرگ علیه ما و متحدان مقاومت و برغم فشارهای اقتصادی و بحران آفرینی ها به وجود آمد. ما شاهد بزرگترین عملیات سرقت از دارایی سپرده گذاران توسط بانک ها و دولت واشنگتن و گروه آمریکایی حاضر در لبنان بودیم و این بزرگترین مصیبت بود.

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه تهدیدها و تلاش برای ارعاب مردم نتیجه ای در بر نداشت و حضور گسترده در گردهمایی های سه گانه، حضور چشمگیر در روز رأی گیری و نتایج انتخابات پاسخ محکمی بود، اظهار داشت: آنچه در رابطه با مقاومت رقم خورد، پیروزی بزرگی بود، زمانی که به شرایط نبرد و هزینه هایی که برای آن شد نگاه می کنیم، ما به این نتیجه آن افتخار می کنیم.

وی خطاب به شرکت کنندگان در انتخابات گفت: سنگ تمام گذاشتید، خداوند به شما خیر دهد و روی شما را در دنیا و آخرت سفید کند. سید حسن نصرالله با تاکید بر اینکه آنچه در مورد انتخابات و اهل سنت رخ داد، موضوع بسیار مهمی است که نیازمند رویکردی مسئولانه و دقیق است، گفت: امروز هیچ گروه سیاسی نمی تواند ادعا کند که اکثریت کرسی ها پارلمان را به دست آورده است و تا کنون هیچکش چنین ادعایی را مطرح نکرده است.

رهبر مقاومت لبنان ادامه داد: امروز ما با گروهی از جناح های پارلمانی، نیروهای سیاسی و نمایندگان جدید و مستقل روبرو هستیم، شاید منافع لبنان و مردم آن در همین باشد که هیچکس اکثریت کرسی ها را در اختیار نداشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه وسعت بحران های مالی، پولی و اقتصادی موجود به گونه ای است که هیچ گروهی به تنهایی حتی اگر اکثریت را به دست آورده بود، قادر به رفع آنها نیست، عنوان داشت: زمانی که اکثریت با کسی نیست، یعنی همه مسئول هستند و هیچکس اجازه ندارد از مسئولیت خود شانه خالی کند. آسانترین راه مخالفت و نظریه پردازی بدون هزینه است، شانه خالی کردن از مسئولیت نه تنها جایز نیست بلکه خیانت به امید مردم و خیانت در امانت و زیر پا گذاشتن وعده های انتخاباتی است.

دبیر کل حزب الله گفت: ما خواهان فروکش کردن کشمکش های سیاسی هستیم، انتخابات تمام شد و همه آنچه که باید گفته می شد پیش از برگزاری انتخابات گفته شد. همه ما دغدغه آرامش سیاسی و رسانه ای داریم؛ البته افرادی وجود دارند که منفعتی در آرامش کشور ندارند و آنها برای تحریک مردم و ایجاد ناآرامی پول دریافت می کنند.

سید حسن نصرالله با اشاره به بحران جهانی در مورد افزایش قیمت سوخت و گندم، اظهار داشت: ما می توانیم سالها بحث کنیم و اگر بر این باور هستید که ما با دفاع از مقاومت و سلاح آن خسته، بی حوصله و در نهایت تسلیم می شویم، در خیال باطل هستید، ولی باید بگویم که بحث و جدال راه به جایی نمی برد.

دبیر کل حزب الله تاکید کرد: دروغ دوم برگزاری انتخابات در سایه سلاح بود، سال ۲۰۰۵ و سال ۲۰۰۹ انتخابات برگزار شد و شما انتخابات را در سایه سلاح گرفتید و در سال ۲۰۲۲ شما زیر سایه سلاح نتایج انتخابات را جشن می گیرد، آیا وقت آن نرسیده است که از دروغ خجالت بکشید.

سید مقاومت در مورد اتهامات دروغین علیه ایران گفت: شاهد بودیم که عناصر سفارت آمریکا مشغول گشت زنی در مراکز رأی گیری بودند، سفارت آمریکا برای خود لیست تهیه کرده بود، سفیر عربستان فعالترین ماشین انتخاباتی در لبنان بود، نامزدهای انتخاباتی را جابجا می کرد، لیست می داد و پول خرج می کرد و با صراحت نتایج را ارزیابی می کرد، آیا شما سفیر ایران و یا کارمندی از ایران رؤیت کردید؟

وی با تاکید بر اینکه بحران ها تنها از طریق مشارکت و همکاری به دور از اختلافات حل می شود، عنوان کرد: باید به سمت نقاط مشترک و همکاری برویم. مغالطه این است که شمار مردم را با تعداد نمایندگان اشتباه می گیرند، این در لبنان درست نیست، زیرا سیستم انتخاباتی و سیاسی در این کشور فرقه ای است و بدتر از آن این است که تقسیم حوزه های انتخاباتی بر اساس یک معیار علمی نیست و هیچ معیاری برای توزیع وجود ندارد.

وی گفت: توزیع حوزه های انتخابی به این شکل غیر علمی است، چرا که بر اساس منافع برخی رهبران سیاسی چیده شده است و نتیجه این می شود که تعداد نمایندگان نشان دهنده محبوبیت یا خواست و اراده ملت نیست. هنگامی که گفته می شود این گزینه ها یا این تشکل محبوبتر و مردمی تر است باید به سمت تعداد آراء برویم و نه تعداد نمایندگان.

دبیر کل حزب الله ادامه داد: در حالتی می توان گفت که تعداد نمایندگان هر طرفی نشان دهنده محبوبیت و اراده مردم است که قانون انتخابات بر اساس حوزه انتخاباتی و خارج از چارچوب فرقه ای باشد.

نصرالله اظهار داشت: فردی هست که بیشترین مسئولیت را در بحران های فعلی در کشور دارد و حمایت هایی را از سفارتخانه ها دریافت کرده و لیست هایی در کل لبنان تشکیل داد، تنها دستاوردش این بود که دو یا سه نماینده بگویند ملت لبنان مقاومت را در انتخابات طرد کرد، این چه وقاحتی است؟

وی با تاکید بر اینکه تعداد آرای لیست امل و الوفاء در بعلبک، الهرمل و جنوب، الزهرانی، صیدا و صور به بیش از نیم میلیون رأی رسید، گفت: آیا شما که جز چند هزار رأی ندارید به نام ملت لبنان سخن می گویید.

نصرالله خطاب به کسانی که رأی نیاوردند گفت: به دوستانی که موفق به کسب آراء نشدند می گویم، موضعگیری درست همانی بود که شما اعلام کردید، کرسی نمایندگی یکی از راه های مبارزه است و همه جبهه ها را شامل نمی شود، اینگونه در نظر بگیرید که ما و سایر دوستانی که موفق شدند نماینده شما هستیم و در کنار شما و با هم به آرمان و ملت خود خدمت می کنیم.

وی ضمن قدردانی از رسانه های و نهادهای رسانه ای به ویژه رسانه های منصف و عادل، عنوان کرد: به همه مردم می گویم صرف نظر اینکه آینده به چه سمتی پیش خواهد رفت، ما بر وعده هایی که دادیم تمرکز خواهیم کرد و بیشتر حضور خواهیم داشت. ما یا از طریق حضور در دولت یا از طریق نهادهای مختص خودمان همانند ۴۰ سال گذشته باهم و متحد خواهیم بود، ما از شما هیچ چیزی دریغ را نخواهیم نکرد.

رهبر مقاومت لبنان ادامه داد: من از کسانی که خواستند با سوار شدن بر موتورسیلکت جشن پیروزی برگزار کنند خواستم که برای مردم مزاحمت ایجاد نکنند و به خواندن سرود و سردادن شعار بسنده کنند، چون دلیلی برای ایجاد مزاحمت وجود ندارد. رفتن به مناطق و شهرهای مجاوز با این شکل باعث تحریک طرف مقابل می شود در حالی که ما دنبال آرامش هستیم.

وی تاکید کرد: بارها گفته ام که تیراندازی حرام است و این فتوای مراجع ماست، چرا که مردم را به وحشت می اندازد و باعث آزرده خاطر شدن آنها می شود. در این دو روز راهپیمایی هایی منسوب به جنبش امل و حزب الله را دیدم که در آن افرادی نقاب به صورت سلاح حمل می کردند، باید دید که چه کسانی برای تیراندازی میان آنها نفوذ کرده اند.

صرافی ارز دیجیتال

تبلیغات در خبربان

منبع: پارس نیوز

کلیدواژه: انتخابات حزب الله خانواده رسانه لبنان دبیر کل حزب الله تعداد نمایندگان سید حسن نصرالله بحران ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.parsnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «پارس نیوز» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۰۳۵۳۷۴ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

لینک‌های ویژه:

خبر بعدی:

عقب‌نشینی تل‌آویو برابر حزب‌الله/ افشای عملیات نخست پهپادی مقاومت

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه لبنانی الاخبار امروز در گزارشی نوشت: بر خلاف اقدامات تخاصم جویانه آمریکا و رژیم صهیونیستی در موضوع عملیات پهپادی حزب الله لبنان، شامگاه گذشته پیامی از سوی تل‌آویو و واشنگتن به دولت لبنان ارسال شد که مضمون آن از این قرار است که «ما خواهان تشدید تنش‌ها نیستیم و به روند مذاکرات تعهد داریم».

منابع آگاه همچنین در ارتباط با عملیات پهپادی حزب الله لبنان، گفته اند که عملیات پهپادی روز شنبه گذشته نخستین عملیات حزب الله علیه میدان گازی کاریش در دریای مدیترانه نبوده است و در روز چهارشنبه هفته قبل از آن نیز، عملیات پهپادی دیگری از سوی حزب الله انجام شده است.

براین اساس، مفاد پیام طرف آمریکایی درباره این بوده است که واشنگتن از موضع حزب الله - درباره اینکه نباید تا زمان پایان مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی، استخراج گاز از میدان گازی کاریش صورت گیرد- آگاهی دارد و در این مساله تغییری ایجاد نشده، بر این اساس خواهان هیچ گونه تنشی در این موضوع نیست.

الاخبار همچنین در ارتباط با دلیل انجام عملیات پهپادی از سوی حزب الله لبنان علیه میدان گازی کاریش، نوشت: حزب الله به دو دلیل اقدام به اجرای این عملیات کرد، نخست اینکه به اعتقاد رهبران مقاومت پیامی که از سوی سفیر آمریکا در بیروت به طرف لبنانی در ارتباط با مذاکرات دریایی، ارائه شده بود، اصلاً محتوای رضایت بخشی نداشته است. دوم اینکه رژیم صهیونیستی در اقدامی تحریک آمیز که به معنای آغاز روند استخراج گاز از میدان گازی کاریش تعبیر شد، آتش دادن گاز بر فراز این میدان گازی را آغاز کرده بود. حزب الله نیز عملیات‌های پهپادی خود را در این راستا انجام داد که بر معادله وضع شده از سوی سید حسن نصرالله تاکید کند، معادله‌ای با این محتوا که تا زمان عدم توافق، استخراج گاز نباید آغاز شود.

کد خبر 5532461 محمدعلی تخت رونده

دیگر خبرها

  • عملیات پهپادهای حزب الله روی اعصاب صهیونیست ها
  • مقاومت مردم در پیروزی انقلاب اسلامی را باید به فرزندانمان روایت کنیم
  • عقب‌نشینی تل‌آویو برابر حزب‌الله/ افشای عملیات نخست پهپادی مقاومت
  • مقاومت تهدیدی وجودی و نه راهبردی برای رژیم صهیونیستی است
  • جشن پیروزی اقلیت بر اکثریت (عکس)
  • مقاومت لبنان آماده عملیات است؟
  • جامعه ایثارگر، هرکدام الگوی ایثار، مقاومت و بزرگی هستند
  • موضع گیری جنبش امل لبنان درباره سوریه
  • کدام شخصیت عراقی بخت انتخاب شدن برای کرسی نخست‌وزیری را دارد؟
  • رژیم اشغالگر درخصوص سرنگونی پهپاد‌های حزب الله لاف زده است