Web Analytics Made Easy - Statcounter

به گزارش خبرگزاری فارس، طاهر موهبتی، معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست خبری با خبرنگاران با تبریک روز بهره‌وری و روز ارتباطات و روابط عمومی و گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: گفت‌وگو و دیدارهای رودررو مسأله بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گرفته و توسعه یابد.

سامانه دیدار نیز پاسخی به همین نیاز بوده که ضمن پیگیری مطالبات باعث شفاف‌سازی می‌شود و اطلاعات از ایثارگران به مدیران منتقل می‌شود.

بودجه مورد نیاز اجرای قوانین خدمات‌رسانی به ایثارگران

وی درخصوص مشکلات اعتباری در حوزه ایثارگران گفت: قوانین حوزه ایثارگری در سال ۱۴۰۰ برای اجرا به صورت حداقلی نیاز به ۱۲۶ هزار میلیارد تومان اعتبار داشت و اجرای این قوانین در سال جاری به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد، اما این اعتبار تصویب و محقق نشده است و بدین ترتیب اجرای کامل این قوانین با مشکلاتی مواجه می‌شود.

تصویب آیین‌نامه پاداش پایان خدمت مشمولان ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران درخصوص آیین‌نامه بازنشستگی مشمولان ماده ۳۸ با موضوع پاداش پایان خدمت جانبازان مشمول توضیح داد: آقای قاضی‌زاده هاشمی به محض حضور در بنیاد، پیگیر اجرای قانون و پرداخت مطالبات ایثارگران بوده‌اند و با تلاش‌های صورت گرفته آئین‌نامه پاداش پایان خدمت مشمولان ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در هیئت دولت تصویب شده و منتظر ابلاغ از سوی معاون اول رئیس جمهور و تخصیص اعتبار آن هستیم تا به سرعت کار پرداخت‌ها مطابق آیین‌نامه مصوب آغاز شود.

موهبتی ادامه داد: احکام حقوقی مشمولین ماده ۳۸ توسط ستاد کل نیروهای مسلح صادر می‌شود و پرداخت‌ها توسط بنیاد صورت می‌گرفت که مشکلاتی را به دنبال داشت که از جمله آن‌ها ۳ بار اصلاح احکام بود. نکته‌ای که در این آئین‌نامه دیده شده تخصیص اعتبار مشمولین این ماده به ستاد کل نیروهای مسلح است.

افزایش سهم سازمان‌های اقتصادی وابسته در بودجه بنیاد

وی با اشاره به برنامه عملیاتی بنیاد در مورد دیدار با ایثارگران، گفت: تعداد خانواده‌های ایثارگران در کشور ۷۳۶ هزار خانواده است که طبق یکی از بخش‌های این برنامه هر ماه باید با یک‌دوازدهم این عزیزان دیدار شود و زمان‌بندی برای آن در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران نهادی انقلابی است که در چهارچوب قوانین حاکم بر نهادهای غیردولتی اداره می‌شود و اعتبارات دولت برای بنیاد بودجه نیست و کمک محسوب می‌شود. سهم بخش‌های اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثارگران در اعتبارات بنیاد یک و نیم درصد بود که با دستور قاضی‌زاده برای سال جاری به ۸ درصد افزایش پیدا کرده است که امیدواریم شاهد تحقق این موضوع باشیم.

ضرورت استانداردسازی تخت‌های بیمارستانی بنیاد

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: بنیاد دارای ۱۰۰۰ تخت بستری اعصاب و روان است که شرایط خدمات رسانی و آسایشگاه‌های ایثارگران باید استانداردسازی شود.

موهبتی در خصوص اتحادیه بنیاد شهید محور مقاومت گفت: تشکیل این اتحادیه به منزله ایجاد هزینه نیست و کارکرد آن در زمینه انتقال تجارب، ارائه خدمت با دریافت هزینه و فعالیت‌های فرهنگی است.

پرداخت کامل هزینه‌های درمانی ایثارگران

وی با بیان اینکه طبق قانون پرداخت تمام هزینه‌های درمان ایثارگران بر عهده بنیاد است، افزود: این کار در چهارچوب بیمه تکمیلی درمان بدون سقف دیده شده است. برای سال جاری نیز مناقصه شرکت تکمیلی درمان ایثارگران برگزار شده است. تأکید دکتر قاضی‌زاده نیز بر این است که در حوزه سلامت نباید مشکلی داشته باشیم و حتی اگر لازم باشد باید از سایر منابع استفاده کنیم.

موهبتی در خصوص آخرین آمار ایثارگران توضیح داد: در حال حاضر حدود ۲۲۸ هزار شهید، ۶۰۶ هزار جانباز و ۴۳ هزار نفر آزاده در بنیاد شهید و امور ایثارگران ثبت شده‌اند. کل خانواده‌های ایثارگر ۴ میلیون و ۲۱۶ هزار هستند که جمعیت در قید حیات این عزیزان ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هستند

افزایش حقوق و کمک‌معیشت خانواده معظم شهدا و جانبازان

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه حق پرستاری مطابق قانون شامل فرد در قید حیات می‌شود، ادامه داد: حقوق والدین شهدا ۵۵ درصد و کمک‌معیشت جانبازان معسر حدود ۶۰ درصد افزایش یافته که البته همچنان رقم قابل توجهی نیست و نیاز به اصلاح و بهبود دارد.

رونمایی از سامانه دیدار بنیاد شهید و امور ایثارگران

محمدحسن علی‌نقیان افجه‌ای، مدیرکل مراجعات و پاسخگویی به ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این نشست در خصوص سامانه دیدار گفت: استفاده از فناوری‌های جدید برای کاهش مراجعات حضوری و حل مسائل با رویکرد اقناعی مورد تأکید رئیس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده و در این راستا راه‌اندازی چندین سامانه در دست بررسی است که یکی از آن‌ها سامانه دیدار است.

وی افزود: عزیزان ایثارگر می‌توانند درخواست خود را در این سامانه ثبت کنند و این درخواست‌ها در ۷ رده مدیریتی تقسیم‌بندی شده و تمام درخواست‌ها از رده شهرستان محل پرونده بررسی می‌شود و پس از بررسی توسط رئیس بنیاد شهرستان در صورت نیاز به رده مدیریتی بالاتر ارجاع می‌شود و هیچ‌کس اجازه حذف دسترسی درخواست‌ها را ندارد و کنترل کامل بر این موضوع انجام می‌شود.

مدیرکل مراجعات و پاسخگویی به ایثارگران ادامه داد: پس از راه‌اندازی سامانه «دیدار» هیچ ملاقاتی با ایثارگران بدون ثبت در سامانه انجام نمی‌شود و بدین ترتیب امکان پیگیری درخواست‌های ایثارگران، رفع مشکلات و پاسخگویی به این عزیزان فراهم می‌شود. ثبت درخواست ایثارگرانی که به سامانه دسترسی ندارند توسط کارشناسان اداره‌کل مراجعات و پاسخگویی به ایثارگران به صورت حضوری و از طریق تلفن ۱۶۱۶ قابل انجام است.

افجه‌ای در پایان خاطرنشان کرد: از اهداف راه‌اندازی این سامانه می‌توان به شفاف‌سازی، دسترسی همگان برای دیدار و عدالت محوری اشاره کرد.

انتهای پیام/

صرافی ارز دیجیتال

تبلیغات در خبربان

منبع: فارس

کلیدواژه: طاهر موهبتی معاون توسعه مدیریت حقوق خانواده شهدا درمان ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران منابع و برنامه ریزی معاون توسعه مدیریت سامانه دیدار خدمات رسانی درخواست ها ماده ۳۸

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.farsnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «فارس» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۰۶۰۲۷۴ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

لینک‌های ویژه:

خبر بعدی:

لزوم تخصیص اعتبارات ویژه برای ساماندهی و تامین زیرساخت های گلزار شهدای کرمان

ایسنا/کرمان در دیدار استاندار کرمان و معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در خصوص طرح ساماندهی و تامین زیرساخت‌های لازم در گلزار شهدای کرمان به واسطه زائران کثیر مزار مطهر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و لزوم تخصیص اعتبارات ملی برای آن گفتگو شد.

دکتر"محمدمهدی فداکار" استاندار کرمان ظهر امروز 9 تیرماه در دیدار با معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، مطالبی در خصوص ساماندهی و تامین زیرساخت‌های لازم در گلزار شهدای کرمان که به واسطه مزار مطهر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شاهد حضور خیل عظیمی از دوستداران و محبان سردار دلها و آزادی‌خواهان از سراسر دنیا است و لزوم تخصیص اعتبارات ملی برای آن مطرح کرد.

وی عنوان کرد: به برکت وجود مزار مطهر شهید حاج قاسم سیلمانی در گلزار شهدای شهر کرمان، جمع کثیری از عاشقان، دلدادگان و محبان ایشان به این مکان می‌آیند و زیارت قبور مطهر شهدا را دارند.

فداکار ادامه داد: با وجود مزار حاج قاسم، شرایط گلزار شهدای کرمان متفاوت شده و بر همین اساس کار متفاوت و اساسی باید در این مکان صورت گیرد.

استاندار کرمان لزوم تخصیص اعتبارات ویژه برای ساماندهی و تامین زیرساخت های گلزار شهدای کرمان گفت: درخصوص مدیریت گلزار نیز پیشنهاداتی مطرح شده که باید به جمع‌بندی نهایی برسیم که بهترین شکل ممکن اجرایی گردد.

فداکار بیان کرد: گلزار شهدای کرمان و مزار مطهر شهید سلیمانی در همه ایام روز و سال پذیرای جمعیت کثیری است، ضمن اینکه در ایام راهپیمایی اربعین حسینی، زائران داخلی و خارجی به زیارت سردار دلها می‌آیند.

"محمدصادق هاشمی" معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به سفر اخیر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران به کرمان گفت: در این سفر مباحثی برای ساماندهی گلزار شهدای کرمان از جمله ابنیه آن مطرح شد.

وی اظهار داشت: یکی از مسائل اساسی مطرح در مورد گلزار شهدای کرمان ابنیه و زیرساخت‌هاست که به واسطه مزار مطهر شهید سلیمانی محل رجوع جمع کثیری از اقصی نقاط کشور و حتی زائران بین‌المللی است و جهشی در زائران و مراجعان طی دو سال گذشته ایجاد شده است.

هاشمی ادامه داد: گلزار شهدای کرمان به زیرساختهای مناسب نیاز دارد، نگاه دولت و آیت‌الله رئیسی نیز به این مسئله جدی است.

معاون سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دومین مسئله در گلزار شهدای کرمان، اداره و مدیریت آن است. اکنون نهایت تلاش را مجموعه ها برای اداره آن گذاشته اند و کار میکنند، اما باید به شکل منسجم باشد.

"احمد گروئی" مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان از تدوین طرح جامع گلزار شهدای شهر کرمان خبر داد و گفت: گلزا شهدای کرمان با مزار حاج قاسم سلیمانی ارج و قرب دیگری پیدا کرده و متفاوت از سال‌های گذشته شده است.

وی تصریح کرد: برای ساماندهی این مجموعه که به مکان حضور اقشار و افراد متعدد تبدیل شده است به اعتبار ویژه نیاز داریم.

دیگر خبرها

  • روحیه ورزشی جامعه ایثارگر تقویت شود
  • پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب به خانواده مرحومه «یامامورا» ابلاغ شد
  • استان کرمان بیش از ۲۰ هزار جانباز دارد
  • استفاده از هيئت هاي انديشه ورز براي حل مشکل ايثارگران ضروري است
  • رئیس بنیاد شهید درگذشت مادر شهید «محمد بابایی» را تسلیت گفت
  • رئیس بنیاد شهید از جانباز افغانستانی مدافع حرم در مشهد عیادت کرد
  • منابع مالی قوانین اگر پیش‌بینی نشود فقط نارضایتی ایجاد می‌کند + فیلم
  • ۱۴ فقره تسهیلات مسکن جانبازان و ایثارگران شیروان به بانک معرفی شد
  • نگاه ویژه دولت به گلزار شهدای کرمان
  • لزوم تخصیص اعتبارات ویژه برای ساماندهی و تامین زیرساخت های گلزار شهدای کرمان