Web Analytics Made Easy - Statcounter

به گزارش خبرگزاری مهر، علی القاصی در دومین روز از هفته قوه قضائیه که «حرکت جهادی، تحول و تعالی قضائی» نام‌گذاری شده، در صدر یک هیأت قضائی از کانون اصلاح و تربیت بازدید کرد.

رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن بازدید از بخش‌های مختلف کانون اصلاح و تربیت با مددجویانی ملاقات کرد که در پی قتل و به‌دلیل عدم شناسایی اولیای دم بلاتکلیف بودند.

دستور رئیس کل دادگستری استان تهران در خصوص مددجویان بلاتکلیف به‌دلیل عدم شناسایی اولیای دم؛
القاصی در همین زمینه به مدیرکل زندان‌های استان تهران مأموریت داد تا تعداد مددجویانی را که به‌دلیل عدم شناسایی اولیای دم در زندان و یا کانون اصلاح و تربیت به‌سر می‌برند جهت پیگیری ویژه احصاء ک و گزارش کند.

رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن گرامی‌داشت هفته قوه قضائیه اظهار کرد: زمانی که یک مسئول قضائی در کانون اصلاح و تربیت حضور پیدا می‌کند همواره این سوال در ذهن او شکل می‌گیرد که چرا کسانی که مانند فرزند، برادر و خواهر کوچک هر یک از ما محسوب می‌شوند، باید در چنین شرایطی قرار بگیرند و چیستی و چرایی موضوع بیش از هر چیز دیگری مقام قضائی را رنج می‌دهد.

وی خطاب به مددجویان کانون اصلاح و تربیت گفت: همه شما امروز بنا به اقتضائات قانونی و شرایطی که در زندگی به‌جود آمده در این محیط نگهداری می‌شوید، افرادی هستید که خواسته یا ناخواسته مرتکب جرایمی شدید که اگر در شرایط و محیطی مناسب‌تر قرار می‌گرفتید و اشخاصی که در حفظ و صیانت از شما نقش داشتند به‌درستی ایفای نقش می‌کردند و مراقبت‌های لازم را انجام می‌دادند و در زمینه خودمراقبتی غفلت نمی‌شد احتمالاً شاهد حضور شما در این مجموعه نبودیم.

القاصی در ادامه بسترهای وقوع جرم در جامعه را مورد اشاره قرار داد و گفت: از جمله عللی که سبب شده هر یک از شما در حال حاضر در این محیط بسته حضور داشته باشید، در وهله اول خود شما، و سپس خانواده‌ها، جامعه و دست‌اندرکاران جامعه می‌توان نام برد.

حضور در کانون اصلاح و تربیت فرصتی برای «بازسازی و بهسازی شخصیتی و رفتاری» است

رئیس کل دادگستری استان تهران حضور در کانون اصلاح و تربیت را فرصتی برای «بازسازی و بهسازی شخصیتی و رفتاری» برای مددجویان دانست و عنوان کرد: حضور هر یک از شما در کانون اصلاح و تربیت به این معنا نیست که مسیر توفیق در آینده برایتان فراهم نمی‌باشد؛ بلکه این حضور تلنگری برای شماست که در رفتارهای فردی، خانوادگی و اجتماعی خود تجدیدنظر کنید و با اصلاح رفتارهای اشتباه و نابه‌هنجار در مسیر تعالی فردی و اجتماعی خود در جامعه قدم بردارید.

وی تصریح کرد: حضور هر یک از شما در کانون اصلاح و تربیت با توجه به فلسفه تشکیل این کانون، فرصتی برای اصلاح شخصیتی است و این نکته را یادآور می‌شود که زندگی در جامعه تابع قواعد، مقررات و الزامات فردی و اجتماعی است که باید از سوی هر یک از اعضا جامعه رعایت شود.

القاصی با تاکید بر اینکه هر یک از افراد در جامعه دارای حقوقی هستند و در عین حال ملزم به رعایت حقوق سایر افراد می‌باشند، گفت: جرایم ارتکابی از سوی مددجویان حاضر در کانون اصلاح و تربیت گوناگون است و برخی مرتکب جرایم سبک و عده‌ای نیز مرتکب جرایم سنگین‌تر شده‌اند؛ اما باید به این نکته توجه داشت که روی آوردن به جرایمی هم‌چون سرقت در این سن آینده شما را تباه خواهد کرد؛ لذا ضرورت دارد تا از فرصت حضور در کانون اصلاح و تربیت برای بازسازی و بهسازی شخصیتی و رفتاری خود و عهده گیری نقش مؤثر و مفید برای جامعه استفاده کنید.

زمینه بازگشت به جامعه و زندگی سالم فراهم است

رئیس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر اینکه زمینه بازگشت به جامعه و زندگی سالم برای هر یک از مددجویان کانون اصلاح و تربیت فراهم است، اظهار کرد: متأسفانه افرادی نیز متنبه نشدند و پس از خروج از کانون اصلاح و تربیت مرتکب جرایم سنگین‌تری شدند که در نهایت این امر سبب انسداد راه بازگشت آن‌ها به جامعه و عدم برخورداری از یک زندگی سالم شد.

القاصی در ادامه سخنان خود بر این نکته که دستگاه قضائی در چارچوب وظایف قانونی خود از هیچ کمکی برای بازسازی و بهسازی شخصیتی و رفتاری مددجویان کانون اصلاح و تربیت دریغ نمی‌کند، تاکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان تهران در حاشیه بازدید از کانون اصلاح و تربیت از اقدامات تشریفاتی در جریان بازدید از سالن‌ها انتقاد کرد و در عین حال گفت: حضور تشریفاتی در کانون اصلاح و تربیت و زندان‌ها به‌هیچ عنوان جز عملکرد محسوب نمی‌شود؛ بلکه این حضور باید دارای نتایج مفید و مؤثر باشد.

وی همچنین به هیأت قضائی همراه دستور داد تا ضمن ملاقات با یک به یک مددجویان در مسیر تغییر وضعیت زندگی آن‌ها در چارچوب قوانین و مقررات اقدام کنند.

نتایج حاصل از پیگیری دستور رئیس قوه قضائیه پس از بازدید از زندان زنان

القاصی در ادامه دستور ریاست معزز قوه قضائیه متعاقب بازدید از زندان زنان را مورد اشاره قرار داد و گفت: در پی دستور ریاست قوه قضائیه هیأتی به این زندان اعزام شد و با اهتمام و نظارت جدی، اقدامات این هیأت دارای نتایج مثبت و قابل توجهی بود.

رئیس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد درخواست آزادی مشروط داشتند که به‌طور ویژه درخواست آن‌ها در حال رسیدگی است.

وی اذعان کرد: همچنین حدود ۱۱۸ نفر درخواست عفو داشتند که در نهایت با درخواست ۹۱ نفر از این افراد موافقت شد که همه این موارد از نتایج و دستاوردهای حاصل از بازدید ریاست محترم قوه قضائیه از زندان زنان بوده است.

شایان ذکر است در جریان بازدید رئیس کل دادگستری استان تهران از کانون اصلاح و تربیت با درخواست آزادی پنج نفر از مددجویان که شرایط قانونی لازم را داشتند موافقت شد؛

گفتنی است؛ میرزایی مطلق معاون قضائی در امور زندان‌ها، یحیی جعفری رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران، جعفر داراب‌خانی معاون قضائی و رئیس حوزه ریاست، سید رضا سجودی معاون قضائی و سرپرست معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی و حجت الاسلام فیروزجایی معاون دادستان تهران، در جریان این بازدید رئیس کل دادگستری استان تهران را همراهی کردند.

کد خبر 5521781 مهدیه محمدی صرافی ارز دیجیتال

تبلیغات در خبربان

منبع: مهر

کلیدواژه: علی القاصی مهر دادگستری تهران آزادی زندانیان شهرداری تهران شورای شهر تهران هلال احمر جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه حج تمتع غلامحسین محسنی اژه ای سازمان تامین اجتماعی آلودگی هوا شهر تهران علیرضا زاکانی پزشکی قانونی آتش سوزی مترو مهدی چمران رئیس کل دادگستری استان تهران کانون اصلاح و تربیت کانون اصلاح و تربیت کانون اصلاح و تربیت مرتکب جرایم زندان زنان قوه قضائیه

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.mehrnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «مهر» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۳۰۷۲۴۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

لینک‌های ویژه:

خبر بعدی:

آزادی دو محکوم به قصاص با کمک فعالان فضای مجازی

به گزارش خبرگزاری فارس؛ علی صالح، یدادستان تهران گفت:در راستای سیاست‌های قوه قضاییه مبنی بر صلح، سازش و رضایت و با همکاری دادسرای جرایم جنایی تهران، خیرین و مردم؛ دو محکوم به اعدام که یکی از آن‌ها به مدت ۲۱ سال و دیگری ۱۱ سال در زندان به سر می‌بردند، از زندان آزاد شدند.

دادستان تهران تصریح کرد: از خیرین و فعالان فضای مجازی که در این امر خیر همکاری کردند و نیز سرپرست دادسرای جنایی و همکاران شورای حل اختلاف آن ناحیه قدردانی می‌کنم و امیدوارم که صلح و سازش در تمام نقاط کشور به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

  • میز خدمت حقوقی در ادارات کمیته امداد راه‌اندازی شد
  • راه‌اندازی میز خدمت حقوقی در ادارات کمیته امداد
  • بازدید رئیس سازمان زندان‌ها از زندان رجایی‌شهر/ ‌محمدی: در اجرای «زندان تحولی» به شکل عملیاتی پیش می‌رویم
  • اجرای «زندان تحولی» به شکل عملیاتی
  • سرشماری بیش از ۱۲۲ هزار کانتینر در پی بازدید رئیس قوه قضاییه از بندر شهید رجایی بندرعباس
  • سرشماری ۱۲۲ هزار کانتینر در بازدید رئیس قوه قضاییه از بندر شهید رجایی
  • آزادی ۲ محکوم به قصاص با کمک خیرین و فعالان فضای مجازی
  • آزادی دو محکوم به قصاص با کمک فعالان فضای مجازی
  • سرشماری بیش از ۱۲۲هزار کانتینر در پی بازدید رئیس قوه قضاییه
  • سرشماری بیش از ۱۲۲هزار کانتینر در پی بازدید رئیس قوه قضاییه از بندر شهید رجایی بندرعباس