Web Analytics Made Easy - Statcounter

معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به تلاش گسترده دشمنان و بدخواهان ملت ایران برای ایجاد نگرانی و ناامیدی در سطح جامعه اظهار داشت: امروز همه وظیفه داریم در کنار تلاش برای رسیدن به وضعیت مطلوب، دستاوردها و موفقیت‌های دولت مردمی در بخش های مختلف را برای مردم تبیین کنیم تا روحیه امید در جامعه زنده و پویا باشد.

به گزارش ایسنا، سید محمد حسینی روز پنجشنبه در پانزدهمین مجمع عمومی سراسری جامعه اسلامی مهندسین در سخنانی با گرامیداشت یاد شهید چمران این شهید بزرگوار را نماد اخلاص، صفای باطن، صبر و استقامت و پایمردی توصیف کرد و گفت: شهید چمران هرگز مرعوب دشمن نشد،  او رفاه و زندگی آرام را رها کرده و در کنار محرومین لبنان و جبهه های جنگ تحمیلی حضور یافت و با دمیدن روحیه امید، منشاء تحولات اساسی شد و چون به نصرت الهی اعتقاد و باور داشت، توانست دستاوردها و تحولات بزرگی ایجاد کند که باید الگوی همه ما در مسیر تعالی و پیشرفت باشد.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: عده‌ای به دنبال القای بن بست و ناامیدی هستند اما بی تردید کسانی که در مسیر الهی گام بردارند، موانع هرگز نمی تواند آنها را در مسیر خدمت متوقف کند و امثال شهید چمران و سردار سلیمانی از چنین روحیه بزرگی برخوردار بودند و با ایستادگی توانستند شرایط را به نفع مردم تغییر دهند.

وی یکی از وظایف و مسئولیت های تشکل های سیاسی را ایجاد وفاق و اثرگذاری در جامعه دانست و گفت: امروز در یک جنگ تمام عیار با دشمنان قرار داریم و لازم است تلاش و پشتکار بیشتری را برای غلبه بر مشکلات به کار بگیریم.

معاون رئیس جمهور با اشاره به برگزاری اجلاسیه سراسری کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در هفته گذشته اظهار داشت: در آن جلسه تاکید داشتم امروز که دولت مردمی با روحیه جهادی و انقلابی روی کار آمده است، زمان کار و فعالیت نیروهای وفادار به آرمان‌های انقلاب اسلامی است تا دولت را در رسیدن به اهداف و برطرف کردن مشکلات انباشته شده کمک کنند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دولت از نقد  و دیدگاه‌های صاحب‌نظران دلسوز و نخبگان استقبال می کند اظهار داشت: این دولت خود را مستغنی از نظرات دیگران نمی داند و گوش شنوایی برای شنیدن و عمل به دیدگاه های مفید و سازنده صاحب‌نظران و نخبگان جامعه دارد. جامعه اسلامی مهندسین و سایر تشکل‌های سیاسی می‌توانند پیشنهادات و راهکارهای خود را در حوزه‌های مختلف به دولت ارائه دهند.

 حسینی با بیان اینکه دشمن همه ابزار های خود را برای ایجاد نا امیدی در جامعه به کار گرفته است گفت: متاسفانه در داخل کشور نیز عده ای دانسته یا ندانسته در مسیر تبلیغات دشمن گام برمی‌دارند و بی تردید اگر کسی به گونه ای سخن بگوید که فضای جامعه تیره و تار نشان داده شود و مردم مایوس شوند، در مسیر خواسته های دشمن حرکت می کند، لذا باید مراقبت کرد.

 وی با بیان اینکه امروز ریل گذاری جدیدی در داخل کشور در عرصه سیاست داخلی و خارجی آغاز شده است اظهار داشت: دولت مردمی تعامل و همکاری گسترده ای را با کشورهای دوست و همسایه آغاز کرده که آثار اقتصادی فراوانی برای کشورمان به همراه دارد بر اساس  گزارش های مطرح شده سطح روابط تجاری کشورمان با برخی از کشورهای همسایه چندین برابر افزایش یافته است.

 معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد : متاسفانه در دوره گذشته بسیاری از پروژه هایی که حتی پیشرفت بالای ۹۰ درصد داشتند متوقف مانده و تکمیل نشدند و دولت سیزدهم در کنار پرداخت ماهیانه حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی که دولت قبل ایجاد کرده است با جدیت در مسیر تکمیل و راه اندازی طرح ها و پروژه های نیمه تمام در سطح کشور گام بر می دارد و  با رکورد سفر به تمام استان های کشور در طول یک سال، تلاش می کند نگرانی های مردم را مورد رسیدگی قرار دهد.
حسینی با تاکید بر اینکه دولت نسبت به مسائل و معضلات اجتماعی بی تفاوت نیست، اظهار داشت: در خصوص رفع نگرانی مردم درباره اجاره مسکن  تصمیماتی اتخاذ شده و مجلس نیز طرح دو فوریتی ارائه کرده است تا تصمیمات موجود در این زمینه ضمانت اجرایی داشته باشد.

 معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با اقداماتی که دولت در عرصه اقتصادی آغاز کرده است بی تردید منافع عده‌ای به خطر افتاده و دنبال مانع‌تراشی هستند و دشمنان نیز تلاش می‌کنند تا در کشور کمبود و نارضایتی وجود داشته باشد اما دولت مصمم است با گره گشایی از مشکلات، مردم شرایط بهتری داشته باشند.
 رئیس جمهور در ادامه سخنان خود اهمیت انتقال تجربه ارزشمند مدیران ارشد به نسل جوان را مورد تاکید قرار داد و گفت:  از جمله اقدامات تشکل های سیاسی کادر سازی و انتقال تجربیات مدیران ارشد به نسل جوان است و در کنار آن باید نظارت و مراقبت کند تا با حمایت های فکری و معنوی، اعضای تشکل و مدیران، دچار تعارض منافع شخصی، گروهی و مالی نشوند.
 حسینی با بیان اینکه دشمن با استفاده از شیوه های مختلف از جمله تحقیر و تحریف، تلاش می کند اعتماد به نفس و روحیه «ما می توانیم» را در بین ملت ایران تضعیف کند اظهار داشت: دولت با عزم و اراده جدی و استفاده از نظرات نخبگان و دلسوزان نظام در مسیر رفع مشکلات و پیشرفت و آبادانی کشور قرار گرفته است و در این مسیر هیچ مانعی را به رسمیت نمی شناسد.
 معاون رئیس‌جمهور همراهی همه ارکان نظام با اقدامات دولت در حوزه اقتصادی را ضروری دانست و گفت : همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند در این گونه اقدامات همه باید به میدان و صحنه کمک به دولت وارد شده و براب موفقیت برنامه های تحولی کمک کنند. معاون امور مجلس رئیس جمهور، جامعه اسلامی مهندسین را مجموعه ای ولایی، انقلابی و پیرو امام و رهبری توصیف کرد و گفت: اندیشه های والای امام راحل همواره باید مورد توجه و نصب العین چنین تشکیلاتی باشد بعضی ها می خواهند امام به فراموشی سپرده شده و یا چهره لیبرال مسلک از امام ارائه دهند، که در مقابل آن همه وظیفه داریم اندیشه های امام راحل را در جامعه تبیین  و به نسل جوان معرفی کنیم.
 حسینی تاکید کرد: در عرصه جنگ تمام عیار با دشمنان نباید در موضع انفعال باشیم و باید دشمن را به چالش بکشیم همانطور که امثال مرحوم نادر طالب زاده در عرصه حقوق بشر  و در قالب برنامه های مختلف، فعالیت های خوبی در این زمینه داشت.
 
 حسینی خاطرنشان کرد: امروز دولت و مجلس برای تدوین برنامه هفتم توسعه تلاش می کنند و در این زمینه نیز تشکل های سیاسی مانند جامعه مهندسین می توانند ضمن آسیب‌شناسی برنامه‌های گذشته، راهکارها و پیشنهادات خود را ارائه دهند و دولت از آن استقبال می کند.

 وی افزود:  رئیس‌جمهور با روحیه انقلابی و خستگی ناپذیر به دنبال رفع مشکلات و دغدغه های مردم است و در این مسیر لازم است  همه مدیران و کارکنان با چنین روحیه ای وارد میدان شوند و قطعاً با  این روحیه می توان با سرعت بیشتر مشکلات را برطرف کرد.
حسینی در ادامه افزود: با اینکه دولت در شرایط مطلوبی تحویل داده نشده اما دکتر رییسی به رغم همه مشکلات بجامانده تاکید دارد که دولتمردان با روحیه انقلابی و جهادی، بهبود وضعیت اقتصادی همه اقشار را مورد توجه قرار دهند و قطعاً اگر شرایط اقتصادی کشور بهتر شود حتماً دولت از آن به نفع مردم استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام

صرافی ارز دیجیتال

تبلیغات در خبربان

منبع: ایسنا

کلیدواژه: دولت سيد محمد حسيني نقد و انتقاد معاون رئیس جمهور تشکل های سیاسی رئیس جمهور

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.isna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایسنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۳۰۷۶۱۸ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

لینک‌های ویژه:

خبر بعدی:

شهریار تهران صاحب فرمانداری ویژه شد

فرماندار شهرستان شهریار تهران گفت: مصوبه سفر رئیس جمهور مبنی بر ارتقای جایگاه و ساختار اداری این شهرستان محقق و در پی آن, این شهرستان صاحب فرمانداری ویژه شد.   امیر عباس شفیع زاده در گفت و گو با ایرنا افزود: امروز توئیتی از محسن منصوری استاندار تهران منتشر شد که ذیل آن خبر تصویر فرمانداری ویژه شهرستان شهریار اعلام شد.     استاندار تهران در قالب این پیام توئیتری اعلام کرده است: "در راستای تحقق عدالت اداری و ساختاری در استان تهران و روند ارتقای خدمت رسانی به مردم غرب این استان با دستور رئیس جمهور و تایید امروز هیات دولت, فرمانداری ویژه شهریار تصویب شد."   شهرستان شهریار از شهرستان‌های استان تهران است که مرکز آن، شهر شهریار می‌باشد. این شهرستان با جمعیتی بالغ بر ۷۴۴٬۲۱۰ نفر دوازدهمین شهرستان پرجمعیت ایران محسوب می‌شود.   این شهرستان به نگین سرسبز غرب تهران مشهور است که در آن انواع میوه‌ها کشت می‌شود. تماشاخانه روایت ۷۵ سال عاشیقی حسن اسکندری با موسیقی آذربایجان/ «من رو عاشیق صدا نکنید، من به عاشیقی نرسیدم» (فیلم) ری را؛ کراس اوور جدید ایران خودرو مقابل خبرنگاران قرار گرفت (+فیلم و عکس و مشخصات خودرو) فیلم های دیگر

دیگر خبرها

  • مشاور رئیس جمهور؛ مدیران کل ادارات، مشاور روحانی اهل سنت منصوب کنند
  • شهریار تهران صاحب فرمانداری ویژه شد
  • حسینی: تشکیل وزارت صنایع و معادن و وزارت بازرگانی ضرورت است
  • معاون رئیس‌جمهور: تفکیک وزارتخانه صمت الزامی است
  • اعضای کمیسیون اصل ۹۰ فردا با رئیس جمهور دیدار می‌کنند
  • حسینی: تفکیک وزارتخانه صمت الزامی است
  • رئیس‌جمهور پنجشنبه با اعضای کمیسیون اصل ۹۰ دیدار می‌کنند
  • استفاده از ظرفیت صاحب‌نظران برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در اردبیل
  • معاون استاندار قزوین: دانشگاهیان در شناسایی اشکالات سند تحول به دولت کمک کنند
  • دستگاه قضایی اردبیل از ظرفیت صاحب‌نظران برای کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده می‌کند