Web Analytics Made Easy - Statcounter
2022-08-07@18:31:36 GMT

اینورتر یاسکاوا

تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۵۳۳۰۳۰۷

مقدمه :

امروزه استفاده از موتورهای الکتریکی در صنعت ، امری اجتناب ناپذیر بوده و در کنار این امر کاربرد اینورترهای کنترل دور الکترو موتور نیز به امری ضروری تبدیل شده است .بعد از اینکه موتورهای DC  جای خود را به موتورهای AC دادند ، به سرعت استفاده از این موتورهای AC  گسترش پیدا کرد و تقریبا بطور کامل جای موتورهای DC را در بخش های مختلف صنعت پرکرد.

از مهتمرین دلایل این جایگزینی سادگی بیش از حد ساختمان موتورهای القایی قفسه سنجابی در مقایسه با پیچیدگی ساختمان موتورهای DC    می باشد و از آن مهمتر کنترل سرعت موتورهای AC بسیار آسانتر از کنترل دور الکترو موتورهای DC   می باشد که این امر توسط فرکانس اینورتر یا اینورتر تبدیل فرکانس صورت می گیرد. به موارد فوق باید این نکته را هم اضافه کنیم که تعمیر و نگهداری موتورهای AC   از موتورهای DC  بسیار راحت تر می باشد که این مورد نیز عامل بسیار مهم دیگری برای انتخاب الکترو موتورهای AC  می باشد .

همانطور که گفته شد بعد از پیدایش و تولید موتورهای نسل جدید نیاز به کنترل دور آنها نیز وجود داشت که این امر توسط اینورتر صورت می گیرد.

از درس ماشینهای الکتریکی در دانشگاه بیاد داریم که  سرعت یک موتور القایی با فرکانس نسبت مستقیم  و با تعداد زوج قطب های آن نسبت وارونه دارد.

n = 60 f (1 – s ) / p

از رابطه بالا می توان دریافت که نرخ لغزش “” s  و جفت قطب “”p  از  مشخصه های  ذاتی موتور هستند و قابل تغییر نیستند.پس اگر بخواهیم سرعت چرخش موتور را تغییر دهیم ، فقط می توانیم  فرکانس برق ورودی را که همان  ”   ” fباشد تغییر دهیم .

این عمل در اینورتر به این صورت انجام می گیرد که ابتدا جریان ورودی به اینورتر یکسو می شود و سپس با استفاده از مدارات سوئیچینگ و به روش PWM  (Pulse Width Modulation) یا همان مدولاسیون عرض پالس ، یک سیگنال AC  با فرکانسی که ما فرمان میدهیم ایجاد می شود و به این ترتیب فرکانس برق ورودی به الکترو موتور تغییر می کند و درنهایت سرعت الکترو موتور بر اساس رابطه فوق تغییر می یاید. از مهمترین قطعات خروجی در اینورتر باید از IGBT  ها نام برد که در واقع تعدادی ترانزیستور قدرت هستند که به ترتیب در فواصل زمانی مشخص به فرمان بخش سوئیچینگ خاموش و روشن می شوند و جریان خروجی را شکل می دهند.

کلمه IGBT  مخفف Insulated Gate Bipolar Transistor  است  و نوعی ترانزیستور قدرت با سرعت سوئیچینگ بالا می باشد .

سازندگان اینورتر در جهان :

با توجه به توضیحات فوق به دلیل نیاز صنعت به اینورتر ، در حال حاضر شرکتهای بسیاری در حال تولید اینورتر هستند و روز به روز بر تعداد این شرکتها هم افزوده می شود . از جمله شرکتهای مهم  و معتبر در این زمینه می توان به شرکتهایی چون امرن ، زیمنس ، اشنایدر الکتریک ، میتسوبیشی الکتریک ، ABB ، دانفوس و شرکت یاسکاوا اشاره کرد.از جمله مهمترین و قدیمی ترین شرکتهای سازنده سیستمهای کنترل حرکت  Motion and Drive ) ) در جهان شرکت ژاپنی یاسکاوا می باشد .  شرکت یاسکاوا الکتریک یک شرکت  ژاپنی  می باشد که در سال 1915 توسط  کئیشیرو یاسوکاوا تاسیس گردید. تولیدات اصلی شرکت یاسکاوا ، اینورتر ، سرو درایو ، سرو موتور و سیستمهای رباتیک می باشد که در نوع خود یکی از بهترین برندهای موجود در بازار ایران و جهان است .محصولات شرکت یاسکاوا در صنایع مختلف در جهان و نیز در کشور ما ایران یافت می شود و نام یاسکاوا یاد آور کیفیت ، دوام و مرغوبیت کالا می باشد .

نمایندگی ها و دفاتر یاسکاوا درجهان :

شرکت یاسکاوا الکتریک بجز ژاپن در چندین کشور دیگر از جمله چین ، هند ، اندونزی ، انگلیس ، آمریکا ، اسپانیا ، هلند ، کره جنوبی،

فرانسه ، سوئد ، آلمان و برزیل نیز دارای کارخانه و دفتر می باشد .

نمایندگی یاسکاوا در ایران :

یاسکاو الکتریک نمایندگی یاسکاوا در ایران می باشد که علاوه بر فروش و پشتیبانی محصولات اصلی یاسکاوا شامل اینورتر یاسکاوا ، سرو موتور و سرو درایو یاسکاوا ، خدمات نصب و راه اندازی و انجام پروژه های اتوماسیون صنعتی را بر اساس محصولات یاسکاوا و امرن انجام می دهد .سابقه فعالیت یاسکاوا الکتریک به سال 1378 برمی گردد و اکنون با بیش از گذشت دو دهه خدمت به صنایع کشور ، همچنان در جهت جلب رضایت مشتریان در بخش های مختلف صنعت قدم برمیدارد .مشتریان یاسکاوا الکتریک شامل همه بخش های صنعت از جمله صنایع کاشی و سرامیک ، صنعت نساجی ، صنایع غذایی ، شرکتهای تولید فراورده های لبنی ، شرکتهای سازنده خودرو و شرکتهای ماشین ساز ( همانند شرکتهای سازنده دستگاههای چاپ و بسته بندی و …) می باشند.

یاسکاوا الکتریک علاوه بر فروش انواع محصولات یاسکاوا ، در امر آموزش راهبری سیستم های اتوماسیون و نیز تعمیرات محصولات یاسکاوا فعال می باشد ، به گونه ای که مشتریان این محصول با آرامش خاطر و اطمینان از پشتیبانی محصولات خریداری شده اقدام به خرید اقلام مورد نظر می نمایند. با توجه به تنوع و گستردگی محصولات شرکت یاسکاوا ، مشتریان این مجموعه ابتدا با ذکر نیاز خود ، مدل مورد نظر را انتخاب نموده و سپس براساس مشاوره ای که از کارشناسان واحد فروش دریافت می کنند اقدام به خرید محصول می نمایند .

در زیر به اختصار به بخشی از محصولات یاسکاوا اشاره می شود :

انواع مدلهای اینورتر یاسکاوا :

درایو A1000  که یک درایو حرفه ای سنگین کار است و از توان 200 وات  تا  450 کیلووات عرضه می گردد.

سری V1000 اینورتر یاسکاوا برای کاربردهای عمومی از توان 200  وات  تا توان 15 کیلووات تولید می گردد .این مدل اینورتر در توانهای پایین از 200 وات تا 4 کیلوات هم به صورت تکفاز ارائه می شود و هم به صورت سه فاز که البته نوع سه فاز خود دارای دو مدل سه فاز 220 ولت و سه فاز 380 ولت می باشد .

درایو J1000 هم برای کاربردهای ساده طراحی و ساخته شده است که تا توان 4   کیلووات تولید می شود و شامل مدلهای با ورودی تک فاز و سه فاز می باشد، که همانند سری V1000   در مدلهای سه فاز در دو نوع سه فاز 220 ولت و سه فاز 380 ولت تولید می شود.

درایوL1000  یاسکاوا  مخصوص آسانسور می باشد و تا توان 110 کیلو وات تولید می گردد. این درایو بنا بر ادعای کاربران بهترین درایو آسانسوری موجود در دنیا می باشد .

مدلهای GA700  و GA500  هم نسل جدید اینورترهای یاسکاوا هستند که GA700  جایگزین سری A1000  و GA500  جایگزین مدل   V1000  خواهد بود

از دیگر مدلهای اینورتر یاسکاوا می توان از سری  G7 و       U1000    نام برد  که هر کدام برای کاربردهای خاص خود طراحی شده اند .

درایو  T1000 هم برای کنترل کشش نخ در صنعت نساجی تولید شده است .

در پایان ذکر این نکته ضروریست که تعهد یاسکاوا الکتریک نسبت به مشتریان خود از قبل از خرید شروع می شود و پس از فروش برای همیشه ادامه دارد ، درواقع پیوند ما و مشتریان ما ، ارتباطی دائمی است و افزایش روز افزون مشتریان این مجموعه دلیل این امر است که توانسته ایم رضایت مشتریان محترم را فراهم نماییم .

تلفن دفتر نمایندگی یاسکاوا در لاله زار :

02136616202

02136614684

www.Yaskawaelectric.ir

 

خبر بعدی:

تجارت دبه ترشی شیشه ای بزرگ

همه ما در خانه های خود یک سری کالاهایی داریم که استفاده های زیادی از آن می کنیم و از این نمونه می توان به دبه و جار شیشه ای اشاره کرد که علاوه بر نگداری ترشی در آن، می توان در حمل آب و کارهای دیگر از آن استفاده کرد.

دبه ها دارای مکانهای استفاده متفاوت می باشند که از سایز های مختلفی برخوردارند و در دو نوع مات و شیشه ای ساخته می شوند.

همه فکر می کنند که دبه های پلاستیکی باعث خراب شدن و کپک زدن ترشی می شود در صورتیکه این عقیده اشتباه است، آن چیزی که باعث فاسد شدن می شود این است که بعد از انداختن ترشی در دبه به درستی بسته نمی شود و باعث خراب شدن ترشی می شود.

دبه های شیشه ای تولید شده بیشتر مصارف صنعتی داشته و به عنوان دبه برای مایعات و دوغ استفاده می شود که استفاه زیاد آن باعث پر رونق شدن تجارت دبه ترشی شده است، همچنین دبه های مات که داری ضخامت کمتری هستند ولی مقاومت بالایی دارند بیشتر برای ساخت و تهیه ترشی استفاده می شود.

این نوع از محصولات در انواع مختلفی تولید می شوند و دارای سایزهای مختلفی بوده و هرکسی به اندازه دلخواه که نیاز دارد می تواند خریداری کند.

دبه ترشی شیشه ای

بهترین گزینه برای نگهداری ترشی انبه دبه های شیشه ای هستند چرا که این نوع هنگام تماس با سرکه که اسیدی می باشد دچار واکنشهای شیمیایی نشده و ضرری را به بدن انسان وارد نمی کند.

ظروف شیشه ای دارای طرحهای متنوعی می باشند که برخی به صورت راه راه و برخی به صورت طرحهای مشبک شده هستند که هر فردی می تواند از آن استفاده داشته باشد.

وزن دبه های پلاستیکی بسته به موادی که در آن به کار رفته است به نسبت نوع پلاستیکی سنگین تر است اما در عین حال از در حین نگهداری مواد ترشی از سلامت بیشتری برخوردار می باشد.

لازم به ذکر است موادی که برای تولید دبه ترشی شیشه ای به کار گرفته می شود هر چه مرغوب تر باشد می تواند هزینه بیشتری را هم داشته باشد.

بهتر است بدانید که در حال حاضر استان تهران یکی از برترین تولید کننده های ساخت دبه های پلاستیکی و شیشه ای می باشد که توانسته است با به کار گیری مرغوب ترین مواد و بهترین دستگاه

ها این مدلها را به مرحله تولید برسانند از این رو بسیاری از افراد در داخل کشور خواهان خرید و تهیه این محصولات با کیفیت می باشند.

هنگام تهیه این محصولات باید دقت داشه باشید که مصول دارای کیفیت مناسبی باشد و از درب محکمی برخوردار باشد.

دبه ترشی بزرگ

معمولا جنس این دبه های ترشی بزرگ از پلاستیک می باشد و دسته ای دیگر از این دبه ها در جنسهای فلزی و استیل نیز موجود می باشد که در حقیقت بهترین ظروف جهت نگداری ترشی می باشند.

یکی از مهم ترین مزیتهای استفاده از دبه های ترشی بزرگ، این است که می توانید میزان زیادی از ترشیها را درون یک دبه جای دهید.

این دبه ها اغلب از جنس پلاستیک بوده و در دو نوع مات و شفاف در بازار به فروش می رسد و هر کدام از این دبه ها دارای ضخامتهای متفاوتی نیز می باشد.

اغلب این دبه های بزرگ 10 لیتری می باشند و به سبب داشتن ظرفیت مطلوب کاربردهای مختلف و حمل و نقل راحتی دارند.

این دبه های ترشی بزرگ را در مدلها و طرحهای متنوع مختلفی مانند، گرد، 2 خطه، دهانه گشاد ربی، دسته بغل، 3 خطه، کتابی و غیره تولید می کنند.

انواع مختلف دبه ترشی بزرگ را نام بردیم که هر کدام متناسب با ویژگیهایی که دارند در بسیاری از مشاغل خانگی و کارخانه جات به منظور نگهداری و بسته بندی ترشی بادمجان یا هر محصول دیگری استفاده می شوند به عنوان مثال دبه های 10 لیتری دارای دهانه ی کوچک و ارتفای بلند می باشد که مناسب نگهداری مایعات است و دبه هایی که دهانه ی بزرگ تری دارند برای نگهداری ترشی، رب، رنگ و غیره مناسب می باشد.

دسته های این دبه ها با توجه به کاربردشان متفاوت هستند، برخی از آنها دسته های پلاستیکی، برخی دیگر دسته ی فلزی و بعضی از دبه های دسته ی آنها از بغل است که از جنس دبه می باشد.

این نکته را فراموش نکنید که برای محصولات غذایی مانند ترشیها، ماستها و غیره حتما باید از دبه های بهداشتی و با کیفیت استفاده نمود و کیفیت و جنس این دبه ها در حفظ سلامت محصولات خوراکی در آن و سلامت انسان نقش مهمی دارد و اگر جنس آنها از مواد بی کیفیت و نا مناسبی باشد احتمال بو گرفتن ترشی و تغییر رنگ آن در دراز مدت زیاد می باشد.

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

دیگر خبرها

  • نخبگان کشور در مسیر دستیابی به دانش «موتورهای فضایی سرمازا»
  • نخبگان کشور در مسیر دستیابی به دانش موتورهای فضایی سرمازا
  • تجارت دبه ترشی شیشه ای بزرگ
  • اروپا دیگر سبز نیست
  • درایو چیست؟
  • آشنایی با انواع اینورتر دلتا
  • چرا اپل نمی‌تواند چین را ترک کند؟
  • دادستان کرمان: شرط صادرات؛ تعیین تکلیف کالاها، خوردوها و موتورهای سنگین اموال تملیکی را مختل کرده است
  • آمادگی تولید نفت خام به سطح پیش از تحریم‌ها را داریم
  • برجک‌هایی که روزانه ۱۲۰ لیتر آب تولید می‌کنند + فیلم