Web Analytics Made Easy - Statcounter

افسانه خواست خدایی در چهارمین قرارگاه جهادی میز خدمت که در شهرداری منطقه ۵ شیراز برگزار شد، گفت: شهرداری منطقه ۵ از مناطق محروم کلانشهر شیراز است که از چرخه عمران و سازندگی تا حدودی بازمانده و نیازمند توجه ویژه از سوی دستگاه‌های مختلف است.

او گفت: این منطقه بیش از ۱۶۰ هزار نفر جمعیت دارد که یکی از مشکلات اساسی در سطح این منطقه به معضل فاضلاب صنعتی و خانگی باز می‌شود که در بستر رودخانه چنارراهدار جاری است و زمینه ساز چالش‌های عدیده‌ای برای اهالی منطقه و کلانشهر شیراز شده است.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

خواست خدایی گفت: شورای ششم شعار محرومیت زدایی را سرلوحه عملکرد و فعالیت خود قرار داده و در این راستا توجه ویژه‌ای به مناطق محروم دارد. به همین دلیل معضل رودخانه چنارراهدار در کارگروه صیانت از حقوق عامه مورد بررسی قرار گرفته و خروجی این جلسات ۱۸ مصوبه برای حل بحران چنارراه دار بوده است.

ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در شهرداری منطقه ۵ شیراز با تشریح برخی از این مصوبه‌ها گفت: به کارخانه‌های نشاسته سازی فرصت ۸ ماهه‌ای داده شده بود تا نسبت جابجایی کارخانه یا راه‌اندازی تصفیه خانه مشترک اقدام کنند. اما همانطور که پیش بینی می‌شد این واحد‌های صنعتی تاکنون نسبت به بهره برداری از تصفیه خانه اقدام نکردند.

خواست خدایی گفت: آلودگی‌های صنعتی و فاضلاب‌های خانگی به تبعات وخیم محیط زیستی انجامیده و سلامت عمومی جامعه را خدشه دار می‌کند، آبفای شیراز همکاری‌های موثری در زمینه تکمیل چرخه فاضلاب و کاهش آلودگی‌های رودخانه چنارراهدار داشته است.

او گفت: کارگروه صیانت از حقوق عامه پس از تبادل نظر و بررسی همه زوایای این بحران به این نتیجه رسید که به کارخانه‌های آلاینده که در مجارت رودخانه چنارراهدار فعالیت می‌کنند مهلت مجدد سه ماهه‌ای داده شود تا نسبت به تهیه زیرساخت‌های لازم اقدام کرده و تصفیه خانه در اسرع وقت راه‌اندازی شود.

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز گفت: جابجایی کارخانه‌های آلاینده هم در دستور کار است، بر اساس صورتجلسه کارگروه صیانت از حقوق عامه مصوب شد که شهرداری، آب منطقه‌ای و آبفای شیراز طی یک اقدام مشترک نسبت به ایجاد خط لوله و احداث تصفیه خانه اقدام کنند.

خواست خدایی در بخش دیگری از سخنانش به یکی از چالش‌های جدی شهرداری منطقه ۵ اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از مشکلات اساسی این منطقه به کمبود روشنایی معابر باز می‌گردد و متاسفانه این مساله چالش‌های عدیده‌ای را در حوزه ایمنی و امنیت برای شهروندان بوجود آورده است. به همین دلیل از شرکت برق درخواست شد تا در اسرع وقت نسبت به تامین روشنایی معابر اقدام کند.

او گفت: در محدوده و حریم شهرداری منطقه ۵ شیراز شاهد ساخت ساز‌های غیرقانونی هستیم که زمینه ساز اسیب‌های متعددی است. به منظور پیشگیری از این موارد نیازمند همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با شهرداری به صورت گسترده تری هستیم.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: از آموزش و پرورش انتظار می‌رود توجه بیشتری به زیرساخت‌های آموزشی که در سطح منطقه دو قرار دارد، داشته باشد و نسبت به نوسازی مدارسی که مدت‌ها از زمان تعطیلی و مخروبه شدن آن‌ها می‌گذرد، اقدام کند.

شهردار منطقه ۵ شیراز نیز گفت: پیگیری مطالبات مردمی در سومین حرم اهل بیت (ع) یکی از رسالت‌های مهم و بنیادین مدیریت شهری است که اهتمام ویژه‌ای به آن داریم.

رضا مسعودی گفت: در این منطقه با مشکلات ریشه‌دار و عمیقی روبه‌رو هستیم، یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما در این منطقه به رودخانه چنارراهدار باز می‌گردد که از دیرباز مورد سوءاستفاده عده‌ای از سودجویان قرار گرفته است.

او بخشی از آلودگی‌های چنارراهدار را مربوط به سرریز شدن فاضلاب‌های چهار کارخانه نشاسته‌سازی به رودخانه عنوان کرد و گفت: آلودگی‌های رودخانه چنارراهدار به چالش‌های عدیده‌ای در حوزه‌های محیط زیستی، بهداشت، سلامت، بحران‌های اجتماعی و مواردی از این دست انجامیده است.

مسعودی با اشاره به این موضوع که اهالی مظلوم منطقه ۵ که در مجاورت رودخانه چنارراهدار ساکن هستند به‌واسطه این معضل با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند، عنوان کرد: شهرداری منطقه ۵ با توسل به راهکار‌های قانونی در تلاش است تا کارخانه‌های نشاسته‌سازی را مجاب کند که پساب‌های خود را به رودخانه وارد نکنند و با احداث تصفیه خانه‌های لوکال این بحران را مدیریت کنند.

شهردار منطقه ۵ شیراز با اشاره به این موضوع که در قالب قرارگاه شهید شیبانی مطالبات مردمی که برای سالیان طولانی بر زمین مانده بود را پیگیری می‌کنیم، گفت: مجموعه مدیریت شهری همکاری‌های همه جانبه‌ای را با مجتمع‌های صنعتی که در این محور قرار گرفته‌اند انجام داده است. تکلیف شهرداری شده بود که مسیری برای احداث شبکه گاز برای کارخانه‌ها در نظر گرفته شود که این مسئله انجام شده و کارخانه‌ها بخشی از تجهیزات لازم را برای احداث تصفیه خانه تهیه کرده و ظرف سه ماه آینده باید به بهره‌برداری برسد.

مسعودی یکی دیگر از مشکلات منطقه را روشنایی معابر اعلام کرد و افزود: بسیاری از خیابان‌ها و محلات از روشنایی کافی برخوردار نیستند و این امر تردد شبانه را برای شهروندان با مشکلات زیادی در حوزه‌های ایمنی و امنیت ایجاد می‌کند.

او خواستار رسیدگی اداره برق به این چالش پیش روی مردم شد و گفت: با تأمین روشنایی معابر شاهد افزایش ایمنی و امنیت در محلات خواهیم بود و از بسیاری از حوادث پیشگیری خواهد شد.

این مقام مسئول گفت: یکی دیگر از مشکلات در سطح شهرداری منطقه ۵ شیراز به وجود ضایعات فروشی‌هایی باز می‌شود که در دل بافت مسکونی به فعالیت پرداخته و مشکلات زیادی را برای شهروندان پدید می‌آورند. به همین دلیل باید زمینه انتقال این صنف به سایت‌هایی که در خارج از شهر برای فعالیت آن‌ها در نظر گرفته شده را تسریع کرد.

شهردار منطقه پنج شیراز خواستار هم‌افزایی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی برای ساماندهی فعالیت‌های ضایعاتی‌ها شد و اظهار کرد: فعالیت در عرصه جمع آوری و فروش ضایعات شغل پردرآمدی محسوب می‌شود که این امر عده‌ای را وسوسه می‌کند تا با به فراموشی سپردن بهداشت عمومی، به این امر مبادرت ورزند.

مسعودی گفت: حضور اتباع بیگانه در سطح شهرداری منطقه ۵ شیراز زیاد است و این امر به معضلات عدیده‌ای خواهد انجامید، بسیاری از اتباع بیگانه در این منطقه به جمع آوری زباله‌ها پرداخته و پس از جداسازی مواد قابل بازیافت، باقی مانده پسماند را در کنار خیابان رها کرده که این امر منجر به مشکلات فراوانی برای شهروندان و شهرداری خواهد شد.

شهردار منطقه پنج شیراز یکی دیگر از مشکلات این منطقه را ساخت و ساز‌های غیرمجاز بیان و گفت: از امور اراضی تقاضا داریم تا با توسل به قانون به یاری شهرداری آمده و نقش مثبتی در ساماندهی این معضل فزاینده ایفا کند تا بتوانیم مشکلات فزاینده‌ای که در حال گسترش است را مدیریت کنیم.

باشگاه خبرنگاران جوان فارس شیراز صرافی ارز دیجیتال

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: شورای شهر شیراز شهرداری منطقه ۵ شیراز رودخانه چنارراهدار یکی دیگر از مشکلات روشنایی معابر برای شهروندان شهردار منطقه خواست خدایی کارخانه ها تصفیه خانه شهر شیراز عدیده ای

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «باشگاه خبرنگاران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۳۵۶۳۸۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

محرومیت‌زدایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی مهم‌ترین برنامه پایگاه‌های بسیج است

سردار بهمن ریحانی گفت: یک از اولویت‌ها و مهمترین برنامه‌های پایگاه‌های بسیج محرومیت‌زدایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصاد نیوز، سردار بهمن ریحانی در جمع خبرنگاران با گدامیداشت هفته بسیج در خصوص نقش پایگاه‌های بسیج اظهار داشت: پایگاه‌های بسیج محلات محل تمرکز بسیجیان بوده و در خدمات رسانی به مردم در همه عرصه ها و خصوصاً حوادث و بحران‌ها حضور فعالی داشته اند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه افزود: یک از اولویت ها و مهمترین برنامه های پایگاههای بسیج محرومیت‌زدایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

وی از دیگر اقداماتی که به‌عنوان یک اولویت مهم در پایگاه‌های بسیج استان باید مورد توجه قرار بگیرد تشکیل گروه‌های سایبری است؛ باید از طریق همین پایگاه های فضای مجازی و سایبری سواد رسانه‌ای اقشار مردم را ارتقاء داد تا در بحران ها، اسیر حاشیه‌سازی‌ها و شایعات جعلی ساخت دشمن نشوند و بتوان به گردنکشی دشمن در این فضا پاسخ داد.

سردار ریحانی در ادامه به نقش و جایگاه مساجد و ارتباط این نهاد با بسیج پرداخت و گفت: مساجد به عنوان پایگاهی برای حل و رفع مشکلات و رسیدگی به کلیه امور مسلمین است که ائمه جماعات، هیات امنای مساجد و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج با تعامل بیشتر با همدیگر برای رفع مشکلات مردم محل تلاش کنند.

وی همچنین تشکیل و کیفیت بخشی به حلقه های شجره طیبه صالحین در مساجد را عامل جذب جوانان و مشارکت آنها در برنامه های فرهنگی مساجد دانست و با بیان این که در فعال کردن مساجد، همه گروه ها و افراد مسئولیت دارند، گفت: همه متولیان امور مسجد باید وارد میدان شوند.

سردار ریحانی در بخش دیگری از سخنانش به تشکیل صندوق‎های اعتباری قرض ‎الحسنه در پایگاه‎های مقاومت و مساجد محلات اشاره کرد و گفت: عملکرد خوب این صندوقها موجب اعتمادسازی میان مردم شده بنابراین باید آنها را توسعه داد.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه همچنین با اشاره به فعالیت‎های خوب انجام‌ شده در حوزه اردوهای راهیان نور، آن را اقدامی فرهنگی در آشنایی نسل جوان با فرهنگ جهاد و شهادت دانست که نقش تربیتی دارد.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

  • محرومیت‌زدایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی مهم‌ترین برنامه پایگاه‌های بسیج است
  • برای توسعه کیش به دنبال عملگرایی در کنار آرمانگرایی هستیم
  • صدور کیفرخواست توماج صالحی/ محرومیت‌زدایی در پی عدالت آموزشی
  • بازدید عبدالملکی از مدارس کانکسی منطقه آزاد ارس/ حمایت از پروژه‌های محرومیت زدایی در ارس
  • یکی از نتایج عدالت آموزشی، محرومیت‌زدایی است
  • حمایت از پروژه‌های محرومیت زدایی/مدارس کانکسی خداآفرین حذف می‌شود
  • عزم مناطق آزاد محرومیت زدایی و افزایش رفاه عمومی است
  • ۱۰۰ درصد مصوبات محرومیت زدایی از منطقه کارخانه نمک ایلام عملیاتی شد
  • همه ملت ایران باید قدر بسیج را بدانند/ بسیج در همه عرصه‌ها خادم نظام و مردم است
  • جهاد برای محرومیت زدایی