Web Analytics Made Easy - Statcounterهفت عضو یک باند سرقت که در پوشش «پلیس نامحسوس»، محموله طلا را در یکی از جاده های استان خراسان رضوی ربوده و پس از بستن دست و پای مال باختگان خودروی آنان را نیز برای ایجاد رعب و وحشت در تاریکی جاده تخریب کرده بودند، به تحمل 67 سال زندان، 518 ضربه شلاق و پرداخت دیه و خسارت محکوم شدند.

به گزارش خراسان، ساعت 22 سیزدهم خرداد سال 99 بود و خودروی سمند با نور چراغ هایش تاریکی جاده کاشمر به مشهد را می شکافت.

راننده و برادرش که در زمینه خرید و فروش طلا فعالیت داشتند، پس از خرید و فروش مقداری طلا در کاشمر، در حالی به مشهد بازمی گشتند که بیش از 3 کیلوگرم طلا را با خود حمل می کردند.

آن ها سرگرم گفت و گو بودند که ناگهان سرنشینان یک دستگاه زانتیا با علامت و تجهیزات پلیسی به خودروی سمند نزدیک شدند و در حالی که آرم و نوشته «پلیس نامحسوس» بر بدنه زانتیا خودنمایی می کرد از راننده سمند خواستند تا خودرو را کنار جاده متوقف کند. هنگامی که راننده 37 ساله سمند در حاشیه جاده و پشت سر زانتیا ایستاد، یک دستگاه پراید با چند سرنشین نیز سپر به سپر در پشت سر خودروی سمند توقف کرد تا دیگر هیچ راه گریزی باقی نماند.

در این لحظه راننده جوان سمند که به نحوه توقف و رفتار سرنشینان دو خودرو مشکوک شده بود، بلافاصله متوجه شد که آن ها پلیس واقعی جاده نیستند و قصد عمل تبهکارانه را دارند، به همین دلیل بی درنگ قفل مرکزی را زد چرا که دیگر یقین داشت در چنگ راهزنان جاده افتاده اند اما سرنشینان دو خودرو با چوب، چماق، قمه و اسلحه قلابی به سمت سمند حمله ور شدند و با تخریب شیشه ها، دو سرنشین را از درون خودرو بیرون کشیدند. آن ها در تاریکی شب دو طلافروش را به کنار جاده بردند و در حالی که بی رحمانه کتک می زدند، دست و پاهایشان را بستند و با سرقت محموله طلا از محل گریختند.

گزارش روزنامه خراسان حاکی است، طولی نکشید که با کمک رانندگان عبوری، پلیس از ماجرا مطلع شد و بدین ترتیب با صدور فرمانی ویژه از سوی سردار سرتیپ محمدکاظم تقوی (سکاندار امنیت سرزمین خورشید) گروه ویژه ای از کارآگاهان پلیس آگاهی ماموریت یافتند تا هر چه سریع تر به ردزنی سارقان مسلحی بپردازند که در پوشش «پلیس نامحسوس جاده» اقدام به راهزنی مسلحانه کرده بودند. با صدور این دستور، گروه تخصصی از کارآگاهان اداره اطلاعات جنایی و عملیات ویژه آگاهی خراسان رضوی نیز به یاری کارآگاهان محولات و کاشمر رفتند و به بررسی ماجرای سرقت مسلحانه پرداختند.

تحقیقات غیرمحسوس و رصدهای اطلاعاتی کارآگاهان نشان می داد که افراد مرتبط با خرید و فروش طلا در این تبهکاری شبانه نقش دارند و احتمالا دزدان مسلح با مال باختگان آشنایی داشته اند. بنابراین پیگیری سرنخ های موجود، کارآگاهان را به سوی یک طلافروشی معروف در کاشمر کشاند چرا که او از حضور طلافروشان در کاشمر اطلاع داشت. از سوی دیگر هم شاخه ای از فعالیت های اطلاعاتی کارآگاهان به ردیابی شماره پلاک خودروهای زانتیا و پراید کشیده شد و آن ها به بازبینی دوربین های ترافیکی پرداختند تا این که خودروی پراید در خیابان 13 آبان کاشمر ردزنی شد.

بنابراین گروهی از نیروهای عملیاتی، بلافاصله راننده پراید را به محاصره درآوردند و او را در حالی دستگیر کردند که مقداری حشیش نیز به همراه داشت. در پی اعترافات راننده پراید، کارآگاهان بی درنگ دو برادر وی را نیز به دام انداختند و آن ها را مورد بازجویی های فنی قرار دادند. متهمان دستگیر شده که چاره ای جز اعتراف نداشتند و همه ماجرا را لو رفته می دیدند به ناچار محل اختفای طلاها را به کارآگاهان نشان دادند که درون تنور منزل پدرشان در روستای سعدالدین خلیل آباد پنهان کرده بودند. بر اساس گزارش روزنامه خراسان، با کشف طلاهای سرقتی، عملیات پلیس وارد مرحله جدیدی شد و کارآگاهان متهمی را که در پوشش مامور قلابی وارد باند تبهکاران شده بود، به همراه دو برادر طلافروش و با تیراندازی زمین گیر کردند. در حالی که هفت عضو باند راهزنان جاده به چنگ قانون افتاده بودند، در بازرسی از مخفیگاه آنان، مقادیری موادمخدر، تجهیزات پلیسی، اسلحه قلابی و پلاک های سرقتی خودروها نیز کشف و ضبط شد. به گزارش خراسان، ادامه تحقیقات بیانگر آن بود که دوست قدیمی شاکیان نقشه دستبرد ماهرانه به محموله طلا را طراحی کرده و با برگزاری جلسه توجیهی، از همدستانش خواسته بود برای دستبرد به محموله طلا با او همکاری کنند چرا که شاکیان، بنکدار طلا بودند و در روزهای مشخصی برای خرید و فروش طلا به کاشمر می رفتند اما این بار دوست قدیمی وی دچار وسوسه شده بود تا طلاهای آن ها را در تاریکی جاده سرقت کند. وی به دیگر اعضای باند قول داده بود تا بعد از فروش طلاها مبلغ 100 میلیون تومان به آن ها بپردازد ولی بعد از سرقت هیچ تماسی با هم نداشته باشند.

پس از انجام تحقیقات و بازجویی های مقدماتی، کیفرخواست دزدان مسلح در دادسرای عمومی و انقلاب صادر و این پرونده برای رسیدگی و صدور حکم به دادگاه کیفری یک استان خراسان رضوی ارسال شد. با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و با دستور مقامات قضایی استان، پرونده مذکور در شعبه ششم دادگاه کیفری یک زیر نظر قاضی هادی دنیادیده مورد کالبدشکافی دقیق قرار گرفت. مقامات قضایی شعبه یاد شده نیز با برگزاری جلسات محاکمه به بررسی ریزبینانه پرونده ای پرداختند که از حساسیت ویژه ای برخوردار بود. یکی از شاکیان در جلسه دادگاه که با حضور وکلای مدافع برگزار شد به مقام قضایی گفت: وقتی آن ها با چوب و چماق و سلاح به سوی ما حمله ور شدند، خیلی ترسیده بودیم. فقط به آن ها التماس می کردیم که دست و پای ما را طوری ببندند که خوراک و طعمه حیوانات وحشی نشویم چرا که در آن تاریکی جاده هیچ امیدی به نجات خودمان نداشتیم.

بنابراین گزارش، اگر چه برخی از متهمان پرونده تلاش داشتند با گریز از بیان حقیقت، مسیر رسیدگی قضایی را به انحراف بکشانند اما سال ها تجربه قضات شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی دوباره آنان را به مسیر اصلی محاکمه بازمی گرداند که در نهایت نیز هفت متهم این پرونده به ناچار همه حقیقت را بازگو کردند و نتوانستند از زیر رگبار سوالات فنی و تخصصی قاضی دنیادیده راه گریزی بیابند.

پس از پایان جلسات محاکمه، مقامات قضایی دادگاه به شور نشستند و حکمی قاطع درباره متهمان پرونده سرقت مسلحانه در پوشش پلیس نامحسوس جاده صادر کردند.

بنابر رأی صادر شده، متهمان این پرونده به تحمل 67 سال زندان، 518 ضربه شلاق، پرداخت دیه سنگین و هشت میلیون تومان خسارت خودروی سمند محکوم شده اند که این رای به تایید قضات دیوان عالی کشور نیز رسیده است و در مرحله اجرا قرار دارد.

صرافی ارز دیجیتال

تبلیغات در خبربان

منبع: بیتوته

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.beytoote.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «بیتوته» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۶۶۳۴۴۳ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

لینک‌های ویژه:

خبر بعدی:

سارقان ۱۰ میلیاردی طلاجات از منازل مردم اصفهان دستگیر شدند

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری ۲ سارق منزل که ۱۰ میلیارد ریال طلاجات را از منازل مردم به سرقت برده بودند در عملیات کارآگاهان پایگاه جنوب این پلیس خبر داد. - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسین ترکیان اظهار داشت: کارآگاهان پایگاه جنوب پلیس اگاهی استان اصفهان در پی اطلاع از وقوع یک فقره سرقت منزل در محل حضور یافتند و در بررسی‌های خود دریافتند که سارقان با شگردی خاص وارد منزل شده و اموالی شامل سرویس طلا، انگشتر و سکه بهار آزادی را به سرقت بردند.

وی افزود: کارآگاهان با اقدامات تخصصی خود خودروی پژو 206 سارقان را شناسایی و با رصد هوشمندانه خود دریافتند که سارقان با این خودرو در حال خروج از استان هستند که بلافاصله وارد عمل شده و با یک اقدام ضربتی خودروی مذکور را در یکی از محورهای مواصلاتی متوقف و راننده و سرنشین آن را دستگیر کردند.

76 باند سارق منزل، زورگیر و موبایل‌قاپ تهران منهدم شد/ دستگیری 37 نفر با فرار مالیاتی 900 میلیارد تومانیزنان سارق اصفهانی بازداشت شدندحمله سارق جوان با اسپری فلفل و شوکر برقی به ساکنان ساختمان محله شادما

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با اشاره به کشف ابزارآلات مورد استفاده در سرقت از منازل گفت: متهمان که ابتدا منکر هر گونه جرمی بودند در نهایت هنگامی که با مدارک و مستندات ارائه شده از سوی کارآگاهان روبه‌رو شدند به 7 فقره سرقت طلاجات از منازل مردم اعتراف کردند که ارزش اموال به سرقت رفته توسط سارقان برابر ارزیابی کارشناسان مربوطه بالغ بر 10 میلیارد ریال تخمین زده شده است.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش کارآگاهان تمامی مال‌باختگان شناسایی و متهمان پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات تحویل مرجع قضایی شدند.

انتهای پیام/163/ح

دیگر خبرها

  • شناسايي زورگير در گشت زني‌هاي انتظامي در شرق تهران
  • تاثیر قانون كاهش مجازات حبس تعزیری بر كاهش سن جرم
  • سارقان ۱۰ میلیاردی طلاجات از منازل مردم اصفهان دستگیر شدند
  • دستگیری سارقان میلیاردی طلاجات در اصفهان
  • جوان انتقام جو راهی زندان شد
  • زندان، عاقبت جوان انتقام جو
  • ۵۵ تیم پلیس جاده‌های خراسان‌شمالی را در تعطیلات عاشورا رصد می‌کنند
  • تردد کامیون روز عاشورا در جاده‌های خراسان‌شمالی محدود شد
  • مجازات جرم تهدید
  • ۲ حادثه رانندگی در یزد یک کشته و ۹ زخمی برجا گذاشت