Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «فرارو»
2022-09-25@06:09:00 GMT

اکسیر جوانی در دستان «بزوس»

تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۵۷۰۹۲۰۰

اکسیر جوانی در دستان «بزوس»

روزهای پایانی سال ۲۰۲۱: کرونا از تب و تاب افتاده بود. بسیاری از مردم جهان، خوشحال از اینکه از سخت‌‌ترین پاندمی قرن، جان سالم به در برده بودند به استقبال سال نو میلادی می‌‌رفتند. یک جوک تصویری در شبکه‌های اجتماعی وایرال شده بود که دیالوگ بین دو نفر را نشان می‌‌داد. اولی می‌‌پرسید: «امسال چه کارهایی کردی؟» و آن یکی می‌‌گفت: «زنده ماندم.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

» گویا «زنده ماندن» در دوران کرونا خودش یک دستاورد است. درست در همان روزها، نام جف بزوس به تیتر خبرها آمد: «جف بزوس نمی‌خواهد پیر شود»، «جف بزوس مرگ را شکست خواهد داد؟»، «تکنولوژی ضد‌پیری در دستان جف بزوس». زیر تیتر یکی از خبرها، عکسی مونتاژ شده دیده می‌شد.

به گزارش دنیای اقتصاد، یک صفحه شطرنج که یک سوی آن، فرشته مرگ نشسته و در سوی دیگر، جف بزوس که لبخندی بر لب دارد و ظاهرا بازی را برده. ماجرا از این قرار است: بزوس در استارت‌آپی به نام «آلتوس» سرمایه‌‌گذاری کرده. هدف این شرکت تحقیقات بیوتکنولوژی، کشف روش‌هایی برای افزایش طول عمر است که می‌توانند پروسه پیر شدن را متوقف یا برعکس کنند؛ از طریق تبدیل سلول‌‌های پیر به سلول‌‌های جوان که نام علمی‌‌اش، «برنامه‌‌ریزی مجدد» است (این روش توسط دانشمند ژاپنی به نام شینیا یاماناکا کشف شد. او نامش را «اکسیر زندگی» گذاشت)‌. انتشار این خبر، سوالات بسیاری در ذهن مخاطبان ایجاد کرد. برخی که از زاویه علمی به ماجرا نگاه می‌کردند می‌‌پرسیدند اصلا چرا انسان پیر می‌شود؟ آیا واقعا می‌توان جلوی پیر شدن را گرفت؟ برخی دیگر اما این سوال را مطرح می‌کردند که چرا بزوس و امثال او در چنین پروژه‌هایی سرمایه‌‌گذاری می‌کنند. این سوال بجایی بود چرا که بزوس تنها کسی نیست که وارد این حوزه شده.

میلیاردرها در برابر مرگ

علاوه بر بزوس، «برایان آرمسترانگ»، هم‌‌بنیان‌گذار و مدیرعامل صرافی کوین‌‌بیس نیز در یک شرکت فعال در زمینه افزایش بازه سلامت انسان، سرمایه‌‌گذاری کرده. شرکت‌‌هایی مثل گوگل، بلک‌‌راک و ولزفارگو نیز از پروژه‌هایی در رابطه با طول عمر حمایت مالی کرده‌‌اند. انتظار می‌‌رود که با احتساب این سرمایه‌‌گذاری‌‌ها، ارزش صنعت «ضد پیری» تا سال ۲۰۲۶ به ۶۴ میلیارد دلار برسد که نسبت به سال ۲۰۲۰، ۴۵ درصد رشد خواهد داشت. اما چرا میلیاردرها در حال سرمایه‌‌گذاری در تکنولوژی‌‌های ضد‌پیری هستند؟

برخی این را به تفکر بلندمدت آنها مرتبط می‌‌دانند. عموم مردم، چندان به فرآیند پیر شدن دقت نمی‌کنند. در واقع آن را خیلی جدی نمی‌گیرند. یک فرد عادی، اگر خیلی سالم زندگی کند، نهایتا ۲۰ سال را در جوانی می‌‌گذراند و از ۴۰ سالگی وارد سرازیری می‌شود. امید به زندگی در آمریکا نهایتا ۸۱ سال است. خب حق دارند چون همه سازمان‌ها و بیمه‌ها و داروها و سیاست‌ها حول محور این ذهنیت شکل گرفته‌‌ و سازماندهی شده‌‌اند. اما میلیاردرهایی مثل بزوس که دارای تفکر بلندمدت هستند، می‌گویند مرگ اجتناب‌پذیر و جوانی، قابل تمدید است. آنها تکامل علم پزشکی و پیشرفت تکنولوژی‌‌های این حوزه را با دقت زیرنظر دارند. و ذهن کنجکاوشان دوست دارد در این دنیای ناشناخته گشت و گذار کند.

آیا آلتوس، آرمان بزوس است؟ او فضا را دیده. شاید نامیرایی، هدف بعدی اوست. شرکت آلتوس اما در بیانیه‌‌ای اعلام کرده که ماموریتش، حفظ سلامت و برگشت‌‌پذیری سلول‌‌ها با هدف خنثی‌‌سازی آسیب بیماری و دگرگونی علم پزشکی است. «وان کارلوس ایزپیژوا»، بیولوژیست و استاد دانشگاه، نظریه نامیرایی را رد می‌کند و می‌گوید: «هدف، صرفا افزایش طول عمر نیست. اگر بتوانیم طول عمر را افزایش دهیم اما کیفیت زندگی را نه، این نه تنها به لحاظ اخلاقی زیر سوال است، بلکه هدفمان را نیز زیر سوال خواهد برد. قصد ما این است که مردم، برای مدتی طولانی‌‌تر، زندگی سالم‌‌تری داشته باشند.»

نبرد میلیاردرها با آلزایمر

هفته پیش، نشریه فوربس خبر داد که بیل‌گیتس، جف بزوس و لئونارد لادر، مدیر سابق برند لوازم آرایشی «استی لادر» هر کدام ۲۵/ ۱۱میلیون دلار به بنیاد کشف داروی آلزایمر کمک مالی کرده‌‌اند. طبق آمار این بنیاد، در آمریکا حدود ۶ میلیون نفر به آلزایمر دچارند که نیمی از آنها تشخیص داده نشده‌‌اند. بنیاد قصد دارد کمک‌‌های مالی این سه نفر و سایرین را که مجموعا ۱۰۰ میلیون دلار است، صرف ساخت تست تشخیصی‌‌ای مشابه با «نمونه‌‌برداری مایع» کند که در حال حاضر برای تشخیص سرطان در مراحل اولیه به کار می‌‌رود.

این نخستین بار نیست که آنها به این بنیاد کمک می‌کنند. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۸، گیتس و چند تن دیگر از میلیاردرها از جمله بزوس و مکنزی اسکات (همسر سابق بزوس)، ۳۰ میلیون به این بنیاد اهدا کردند. گیتس همان موقع در مصاحبه‌‌ای گفته بود که هدفش، یافتن راهی موثرتر و آسان‌‌تر جهت تشخیص این بیماری است. او ضمن اشاره به چالش‌‌های پیش روی این بیماران در تشخیص بیماری، گفته بود: «دنیایی را تصور کنید که در آن، تشخیص آلزایمر به سادگی یک آزمایش خون برای چکاپ باشد.» برای تشخیص آلزایمر، دو روش اصلی وجود دارد: پت اسکن و نمونه‌‌برداری از مایع نخاع. هر دو گران و سخت هستند. مثلا در روش پت اسکن، بیمار مجبور است ۴۰ دقیقه بی‌‌حرکت بنشیند.

البته گیتس در نوامبر ۲۰۱۷ به‌طور رسمی وارد نبرد علیه آلزایمر شده بود. به نظر می‌‌رسد او از این کمک‌‌ها انگیزه شخصی دارد چرا که در گفت‌وگویی تلویزیونی فاش کرد که پدر ۹۲ ساله‌اش از آلزایمر رنج می‌‌برد. او آلزایمر را «یک بیماری غم‌‌انگیز» خواند اما با لحنی خوش‌‌بینانه گفت: «اگر منابع را به درستی اختصاص دهیم، مشکل حل می‌شود.»

لری الیسون و رویای دگرگونی خدمات درمانی

لری الیسون از جمله کسانی است که به سرمایه‌‌گذاری در حوزه درمان گرایش دارد. او که مدیرعامل اوراکل و (در زمان تالیف این مقاله) ششمین فرد ثروتمند دنیاست، اخیرا اعلام کرده که قصد دارد خدمات بهداشت و درمان آمریکا را دگرگون کند. اوراکل در ژوئن امسال، اقدام به خرید شرکت «سرنر» کرد. سرنر، تامین‌‌کننده خدمات، دستگاه‌ها و سخت‌افزارهای فناوری اطلاعات سلامت (HIT) است. الیسون اندکی پس از عقد قرارداد، چشم‌‌اندازش را ترسیم کرد: همکاری دو شرکت با هدف ایجاد یک سیستم اطلاعات سلامت در فضای ابری، تا مراکز ارائه‌‌دهنده خدمات درمانی و مسوولان بهداشت عمومی به اطلاعات بیماران دسترسی پیدا کنند. فرض کنید دچار جراحت شده‌‌اید و شما را به اورژانس بیمارستانی منتقل می‌کنند. اما بیمارستان هیچ اطلاعاتی درباره گروه خونی شما ندارد. الیسون می‌گوید: «ما این مشکل را حل خواهیم کرد.» اوراکل تصمیم دارد از دارایی اصلی‌‌اش، یعنی فضای ابری جهت بهبود گردش اطلاعات سلامت استفاده کند و یک پایگاه داده یکپارچه ایجاد کند. اوراکل با حوزه درمان غریبه نیست. اما ایجاد زیرساخت برای گردش اطلاعات سلامت مردم، وعده بزرگی است که عمل به آن، آسان نیست به ویژه با توجه به مشکلاتی که همین حالا در شرکت سرنر وجود دارد.

گسترش امپراتوری آمازون

همین چند روز پیش، آمازون اقدام به خرید استارت‌آپ مراقبت‌های بهداشتی «وان‌مدیکال» کرد. این سومین خرید بزرگ آمازون است. طبق گمانه‌‌زنی‌‌ها، آمازون احتمالا قصد دارد با خرید این شرکت، چیزی شبیه به پرایم ارائه کند تا مردم با استفاده از آن، سلامت خود را مدیریت کنند. «نیل لیندزی» از مدیران آمازون در این رابطه گفت: «خدمات درمانی از نخستین حوزه‌هایی است که از نظر ما نیاز به بازآفرینی دارد. وقت دکتر گرفتن، ماه‌ها منتظر ماندن، مرخصی گرفتن از کار، رانندگی تا کلینیک و یافتن جای پارک. همه اینها تجربیاتی هستند که فرصت اصلاح‌شان وجود دارد.» مدیرعامل وان مدیکال هم گفته که این قرارداد، فرصتی است تا خدمات درمانی، قابل دسترس‌‌تر، ارزان‌‌تر و حتی لذت‌‌بخش‌‌تر باشد، هم برای بیماران و هم برای ارائه‌‌دهندگان خدمات. این اقدام آمازون، نگرانی‌‌هایی در رابطه با حریم خصوصی داده‌های بیماران و احتمال ایجاد فضای غیررقابتی ایجاد کرده. برخی از قانون‌گذاران آمریکا در تلاشند لایحه‌‌ای را به تصویب برسانند تا موانع سختگیرانه‌‌تری برای ورود غول‌‌های حوزه تکنولوژی به صنایع مختلف در نظر گرفته شود. منتقدان می‌گویند گسترش سیطره این شرکت‌‌ها و کسب‌‌وکارهای در انحصارشان، فضای رقابتی را از بین خواهد برد.

خرید وان مدیکال توسط آمازون، نخستین اقدام جدی آمازون در زمینه خدمات درمانی نیست. این فروشگاه آنلاین که به «همه‌چیز فروشی» معروف است، سال ۲۰۱۸ یک داروخانه آنلاین به نام «پیل‌‌پک» را به مبلغ ۷۵۳ میلیون دلار خریداری کرد. همزمان گزارش‌هایی مبنی بر مذاکره آمازون با شرکت‌‌های بیمه و ساخت املاکی برای ورود به صنعت دارو به گوش می‌‌رسید؛ صنعتی که شدیدا ناکارآمد اما بسیار ارزشمند است. سال ۲۰۲۰، «آمازون فارمسی» با همت مدیران سابق «الکسا» و «پرایم» تاسیس شد. آمازون همچنین مالک یک شرکت تشخیص بیماری است. اما از همه اینها مهم‌تر، اقدامی است که بار دیگر آمازون را به تیتر خبرها آورد: همکاری با مرکز تحقیقات سرطان «فرد‌هاتچینسون» برای تولید واکسن سرطان.

شکست یا موفقیت؟

از نگاه برخی کارشناسان، ورود آمازون به صنعت درمان تحول چشمگیری در این حوزه ایجاد نخواهد کرد چرا که آنها فاقد مهارت و دانش کافی در زمینه جلوگیری از بیماری‌ها و ایجاد یک سبک زندگی سالم هستند. اما تخصص‌شان در حوزه تکنولوژی قطعا در این حوزه نیز تاثیرگذار خواهد بود، از جمله سهولت خرید دارو برای مشتریان و افزایش امکانات پزشکی از راه دور. به زبان ساده‌‌تر، هر کجا نیاز به تخصص تکنولوژی هست، آمازون می‌تواند مفید باشد، از جمله در زمینه ارائه خدمات ابری و هوش مصنوعی به شرکت‌‌های خدمات درمانی.

حوزه درمان، فرصتی برای رشد

کمتر کسی از ارزش صنعت خدمات درمانی خبر دارد. این صنعت «مقاوم در برابر تورم»، از درک بسیاری از مردم خارج است چرا که علم بیماری‌ها و اختلالات و داروها، بسیار فراتر از دانشی است که در مدارس و دانشگاه‌ها یاد می‌‌گیریم. بسیاری از ما حتی نمی‌توانیم اسم بعضی داروها را تلفظ کنیم. با وجود این‌، بسیاری از میلیاردرها در حال سرمایه‌‌گذاری یا کمک مالی به این حوزه هستند. شاید به این خاطر که تورم و شرایط اقتصادی روی تقاضا برای خدمات درمانی و محصولات و خدمات مربوطه تاثیر چندانی ندارد. در سال ۲۰۲۰، برای هر آمریکایی به‌طور متوسط ۱۲۵۳۰ دلار صرف درمان شده‌است، یعنی مجموعا ۱/ ۴ تریلیارد دلار. به این‌ترتیب، صنعت خدمات درمان آمریکا هدف جذابی برای شرکت‌‌ها و سرمایه‌گذارهایی است که سایر حوزه‌ها را دگرگون کرده و حالا به دنبال راه‌های جدیدی برای رشد هستند. شاید هم افرادی مثل بیل‌گیتس با انگیزه شخصی وارد این صنعت می‌شوند. اما یک انگیزه میان این میلیاردرها مشترک است: پتانسیل رشد.

صرافی ارز دیجیتال

منبع: فرارو

کلیدواژه: جف بزوس صنعت درمان میلیاردرها اطلاعات سلامت خدمات درمانی خدمات درمان طول عمر جف بزوس

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت fararu.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «فرارو» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۷۰۹۲۰۰ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

نظافت شرکت و اداره توسط سرویس‌های حرفه‌ای نظافتی

در چند سال اخیر همه ما درگیر تحولات و تغییرات ناشی از کرونا شده‌ایم. برخی از این تغییرات عبارت است از رعایت فاصله اجتماعی، دورکاری شدن اغلب کارها، خدمات‌دهی به مشتریان و همچنین تغییر در قانون گذاری دولت‌های محلی، استانی و.... از جمله مهمترین تغییراتی که در اثر کرونا انجام گرفته شد، بالا رفتن بسیار زیاد استانداردهای نظافت و بهداشت در محل‌های کار است. بالا بردن سطح پروتکل‌های بهداشتی نیازمند آموزش به کارکنان است اما اگر وقت و زمان آن را نداشته باشید، چه می‌شود؟

در چند سال اخیر همه ما درگیر تحولات و تغییرات ناشی از کرونا شده‌ایم. برخی از این تغییرات عبارت است از رعایت فاصله اجتماعی،  دورکاری شدن اغلب کارها، خدمات‌دهی به مشتریان و همچنین تغییر در قانون گذاری دولت‌های محلی، استانی و.... از جمله مهمترین تغییراتی که در اثر کرونا انجام گرفته شد، بالا رفتن بسیار زیاد استانداردهای نظافت و بهداشت در محل‌های کار است. بالا بردن سطح پروتکل‌های بهداشتی نیازمند آموزش به کارکنان است اما اگر وقت و زمان آن را نداشته باشید، چه می‌شود؟

 

بسیاری از شرکت ها و سازمان ها برای بالا بردن سطح پروتکل‌های بهداشتی خود از شرکت های مخصوص نظافت کمک میگیرند. اگر شما هم به یک شرکت مخصوص نظافت نیاز دارید، می‌توانید با پرس‌وجو از اطرافیان و جستجو در اینترنت، بهترین شرکت خدمات نظافتی را در نزدیکی خود پیدا نمایید.

مزایای استخدام نظافتچی حرفه ای برای شرکت‌ها و دفاتر

قبل از اینکه بخواهید با شرکت‌های نظافتی قرار داد ببندید، باید تصمیم بگیرید که آیا سپردن کارهای نظافت شرکت شما به آنها از لحاظ هزینه به صرفه است یا خیر. برای حل این موضوع برخی از مزایای استخدام نظافتچی حرفه‌ای برای شما در ادامه توضیح داده شده است.

محیط کاری بهتر

با تمیز نگه داشتن محل کار نه تنها خودتان روحیه بهتری پیدا می کنید بلکه از نظر شغلی و حرفه‌ای نیز بی عیب و نقص به نظر خواهید رسید. شرکتی که سطح بهداشت بالاتری دارد، رضایتمندی و بهره‌وری کارمندان آن نیز بیشتر است. به عنوان مثال کارمندان شما به جای آن که وقت خود را با گشتن در انبوهی کاغذ تلف کنند و یا بر سر بخش کوچکی از اتاق استراحت یا سالن غذاخوری مشاجره کنند، مشغول انجام کارهایی خواهند بود که دقیقا برای انجام آن استخدام شده‌اند و این قضیه علاوه بر بهبود وضعیت شرکت، برای کارمندان نیز بهتر خواهد بود.

تخصص و تجربه

از جمله مزایای همکاری با یک شرکت خدمات نظافتی خوب این است که می‌توانید از حرفه‌ای بودن نظافتچی‌هایی که آنها به محل شما اعزام می‌کنند، اطمینان خاطر داشته باشید. همچنین این نکته را در نظر بگیرید که نحوه نظافت محیط کاری با نظافت منزل متفاوت است. شما در واقع می توانید با بستن قرارداد با شرکت نظافت حرفه ای، به طور کامل از شر گرد و غبار و کثیفی ها خلاص شوید. زیرا این شرکت ها به طور کاملا حرفه ای با نحوه استفاده از مواد ضدعفونی کننده و همچنین تمیزکاری آشنایی دارند. همکاری با شرکت های نظافتی، خیال شما را راحت می کند و می توانید از نظافت شرکت خود لذت ببرید.

رهایی از میکروب

ممکن است که کارمندان شما میزهای خود را مرتب کنند و زباله‌های خود را در سطل زباله بیاندازند اما معمولا آنها در خصوص ضدعفونی کردن سطوح و از بین بردن میکروب‌ها کاری انجام نمی دهند. در واقع این وظیفه خدمه شرکت نظافتی شما است تا تمام مناطق پر باکتری را ضدعفونی کند. این کار مخصوصا در فصولی که سرماخوردگی و آنفولانزا بیشتر است، باید به بهترین شکل ممکن انجام شود.

چه زمانی باید با یک شرکت نظافت حرفه‌ای همکاری کنید؟

برخی اوقات شرکت ها دارای تقویم چرخشی هستند که که در آن کارمندان به نوبت کارهای نظافتی را انجام می دهند و یا ممکن است که یک نظافتچی برای شرکت خود استخدام کرده باشید که هر چهارشنبه برای انجام کارها در شرکت حضور می یابد. این راه‌ها هم مناسب به نظر می آیند اما به اندازه بستن قرار داد با شرکت حرفه‌ای نظافت برای شما آسایش بخش نخواهند بود.

به همین دلیل در اینجا برخی از علائم هشداردهنده ذکر می شود که زمان بستن قرار داد با یک شرکت نظافتی حرفه‌ای را به شما نشان دهد:

سر کارمندان شما خیلی شلوغ است.

در صورتی که تعداد کارمندان کم باشد و شما مسئولیت نظافت را به آنها سپرده باشید باید بدانید که شرکت شما دچار مشکل خواهد شد، حتی اگر کارمندان شما در نوع خود بهترین باشند. ممکن است که کارمندان شما مسئولیت پذیری زیادی داشته باشند و هرگز از اینکه کارها شلوغ است، شکایت نکنند. با این وجود، اگر آنها در اکثر اوقات مشغول خالی کردن سطل‌های زباله و تمیزکاری باشند، نمی توانند در کاری که برای انجام آن استخدام شده‌اند، پیشرفت زیادی داشته باشند. افرادی که علاوه بر کار خود سایر کارها را نیز انجام می دهند دارای کارایی کمتر شده و به دلیل انجام کارهای غیرمرتبط دارای خستگی مفرط می شوند. به همین دلیل است که اکثر شرکت‌ها، باید برای بستن قرارداد با یک شرکت نظافتی هرچه سریعتر اقدام کنند تا از اتلاف هرچه بیشتر زمان جلوگیری شود.

وضعیت بهداشت شرکت شما خوب نیست.

 ممکن است که شما از کار نظافتچی خود اصلا رضایت نداشته باشید و یا موارد دیگری نظیر هزینه، نوع اخلاق نظافتچی و آداب و معاشرت او، شما را آزار دهد. معمولا تعویض نظافتچی و استخدام فرد جدید پروسه‌ای زمانبر است و انرژی زیادی می‌طلبد؛ در این وضعیت بستن قرارداد با یک شرکت نظافتی معتبر در زمان و انرژی شما صرفه جویی می کند.

خدمات عادی ارائه شده توسط شرکت‌های نظافت

رایج ترین انواع خدمات نظافتی عبارتند از:

تخلیه سطل زباله تمیز کردن و ضد عفونی کردن دستشویی تمیزکردن راه‌ پله تمیز کردن آینه‌ها، پنجره‌ها و صفحه نمایش‌ها خوشبو کردن فضا چگونه یک شرکت نظافتی معتبر پیدا کنیم؟

شما می‌توانید نظافتچی خود را از شرکت خدمات نظافتی انتخاب کنید و یا به طور مستقل به دنبال آن بگردید، در هر صورت سه نکته وجود دارد که به شما کمک می‌کند مورد مناسب خود را بیابید:

ارجاعات

به شرکت‌های همکار خود رجوع کنید و از مدیران دفاتر یا کارمندان آن در خصوص نحوه نظافت محیط بپرسید. کسانی که در مورد خدمه نظافت خود با رضایت صحبت می کنند، می‌تواند نشانه خوبی از عملکرد رضایت‌بخش نظافتچی باشد. در نتیجه شرکت‌های نظافتی که زیاد مورد تحسین نیستند، ممکن است برای شما مناسب نباشند. اگر کسی را برای دریافت مشاوره ندارید، می‌توانید سؤال خود را در رسانه‌های اجتماعی مطرح کنید و یا در اینترنت کمی به جستجو بپردازید تا ببینید چه کسی برای شرکت نظافتی مورد نظرتان نظر گذاشته و یا از او تعریف کرده است.

بررسی آنلاین

برای یافتن شرکت نظافتی نزدیک محل خود در گوگل سرچ کنید. سعی کنید شرکت‌هایی را  که حداقل دارای امتیاز متوسط ​​4.0 به بالا هستند، انتخاب کنید. همچنین حتما نظرات را بخوانید. شما باید به دنبال نظرات مثبتی باشید که در خصوص زمان‌بندی، نحوه نظافت و خدمات دیگر به طور کامل توضیح داده است. فراموش نکنید که حتما نظرات منفی را نیز نگاه کنید. مسلما برخی از این نظرات منفی توسط یک کارمند یا مشتری سابق ناراضی نوشته شده است که به شما در گرفتن تصمیم نهایی کمک می‌کند.

هزینه نظافت چقدر می‌شود؟

شما می توانید همانطور که در حال چک کردن شرکت‌های نظافتی مختلف هستید، مواردی نظیر سال تاسیس، میزان شهرت، در دسترس بودن و خدمات ارائه شده آن شرکت را بررسی کنید. با این حال، یکی از مهمترین موارد مدنظرتان باید هزینه خدمات باشد.

شرکت‌های باتجربه‌تر و حرفه‌ای‌تر معمولا هزینه بیشتری نسبت به شرکت های جدیدتر دریافت می کنند. در واقع هیچ  استانداردی برای نرخ هزینه شرکت نظافتی وجود ندارد، زیرا به طور کلی قیمت گذاری بر اساس بزرگی شرکت شما، شهری که در آن هستید و همچنین خدماتی که نیاز دارید تعیین می شود. به طور کل شما باید مقدار انعام و سایر هزینه‌ها را با شرکت خدماتی موردنظرتان مشخص کنید و سپس قیمت کل آن شرکت را با سایر شرکت‌های خدماتی مقایسه کنید.

محتوای این مطلب تبلیغاتی است و توسط سفارش‌دهنده، تهیه و تنظیم شده است

آیا این خبر مفید بود؟ 0 0

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیگر خبرها

  • ۷ مهرماه؛ آخرین فرصت شرکت در جشنواره کشوری علمی، فرهنگی و هنری جوانی جمعیت
  • آماده‌باش نیروهای خدمات شهری تبریز جهت پیشگیری از آبگرفتگی احتمالی
  • سایت استارلینک فیلتر شد!
  • محدودیت پلتفرم‌های خارجی موقتی است
  • اسرار پنهان نویسنده در دستان مهمان ناخوانده
  • دسترسی به کدام سایت‌ها و پیام رسان‌ها امکان‌پذیر است
  • توضیح یک مقام دولتی درباره قطع اینترنت
  • حضور ۴۰۰ نفر از طلبه‌های ایرانی و غیرایرانی در اردوی جهادی
  • انجام خدمات دولت الکترونیک بدون مشکل/اینترنت بین الملل در دسترس است
  • نظافت شرکت و اداره توسط سرویس‌های حرفه‌ای نظافتی