Web Analytics Made Easy - Statcounter

ایسنا/فارس نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی قول مساعد داد که اسامی مدیرانی که همکاری با سرمایه گذار ندارند را به رسانه‌ها اعلام کند.

ابراهیم عزیزی پنج‌شنبه ٢٠ مرداد در یک کنفرانس خبری ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله(ع) و پاسداشت هفته خبرنگار، بیان کرد: یکی از رسالت سنگین رسانه‌ها انتقال ناب فرهنگ عاشورایی است.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

او به نقش و اهمیت جایگاه خبرنگاران اشاره و عنوان کرد: اگر از نگاه مادی به این نقش بپردازیم، متوجه می‌شویم که عایدی برای خبرنگار ندارد و بلکه خبرنگار با یک عشق و اعتقاد و انگیزه وارد این عرصه و متحمل سختی‌ها و بد رفتاریها و بی مهری‌ها شده است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گاهی خبرنگار برای تولید یک خبر که منطبق بر حق و منطق و اصول حرفه‌ای است چه بسا که هزینه سنگینی پرداخت کرده است.

عزیزی با تصریح بر این نکته که البته نباید مصلحت را نادیده گرفت، گفت: به خبرنگاران بابت انتخاب این رسالت باید تبریک گفت.

رسانه و خبرنگار نباید بلندگوی مسئولان شود

او تاکید کرد: رسانه و خبرنگار نباید بلندگوی مسئولان شود، البته ایجاد فرصت برای ارائه عملکرد انقلاب ضروری است. 

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: اطلاع رسانی شفاف، صریح و به موقع از اصول حرفه‌ای رسانه‌هاست که خوشبختانه استان فارس از وجود چنین رسانه‌هایی بهره‌مند است.

عزیزی تاکید کرد: رسانه بهترین قدرت برای ارکان نظام اسلامی است، چرا که می‌تواند با اصول حرفه‌ای، اراده‌های سیاسی، الهی، اعتقادی، فرهنگی و ...انقلاب اسلامی را در مخاطب خود تفهیم کند.

او خاطرنشان کرد: در عرصه رسانه با پدیده‌های نوظهور هم مواجه هستیم که باید آن را به عنوان یک فرصت تلقی کرد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در کنار قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون، مردم از نمایندگان انتظارات به حق دیگری هم دارند، گفت: خود را ملکف کرده‌ایم با مبنای فکری و اندیشه‌ای در مجلس یازدهم، پروژه‌های بزرگ، محرک و زیربنایی استان را دنبال کنیم.

عزیزی خاطرنشان کرد: معتقدم فارس به جایگاه شایسته خود هنوز نرسیده و راه نرفته زیادی به ویژه در امور زیربنایی به عنوان یک خلاء دارد.

او همچنین با اشاره به موضوع آب به عنوان یک حوزه زیربنایی، افزود: انتقال آب از خلیج فارس از سالهای ٩١ پیگیری کردیم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وقتی قرار بوده شیراز چهارراه ریلی کشور باشد، چرا باید به دنبال اقدامات کوچک باشیم و اقدام مهمتر را از دستور کار خارج کنیم؟ مگر می‌شود کسی بیاید در استانی سرمایه گذاری کند اما آن استان؛ راه، آزادراه، ریل، بزرگراه، ترمینال خارجی، خطوط انتقال فرآورده و ...نداشته باشد؟

٧٥ درصد فراورده‌های سوختی فارس با تانکرهای پرخطر وارد می‌شود  

عزیزی همچنین با بیان اینکه ٧٥ درصد فراورده‌های سوختی فارس به وسیله تانکرهای پرخطر وارد استان می‌شود و ٢٥ درصد را هم پالایشگاه شیراز تامین می‌کند، عنوان کرد: با این اوصاف نمی‌توان گفت که ما استان توسعه یافته هستیم و اینها ذهن ما را درگیر کرده است 

او با بیان اینکه از ابتدای مجلس یازدهم مهمترین رسالت ما پرداختن به امور زیربنایی بوده است، تاکید کرد: باید به تناسب شایستگی مردم فارس تصمیم گرفته شود و در مراجع دولتی و سطوح حکومتی ظاهر شویم و متناسب با عظمت مردم فارس باید با دولت و رئیس دولت و ارکان دولت سخن بگوییم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید با یکسری کارهای کوچک که البته آن هم جای خود دارد، شان مردم را نادیده بگیریم.

او اظهار کرد: خودمان را موظف کرده‌ایم تا این مسیر را با اقتدار و بهره گیری از عناصر قدرت ساز در دستگاههای اجرایی را دنبال کنیم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی همچنین با تصریح بر این نکته که با بسته شدن فضای نقد در استان مخالفم و معتقدم مسئولان استان باید فضای نقد را باز و امکان تضارب آراء فراهم کنند، گفت: به هیچ وجه روابط عمومی‌ها حق ندارند که برای اصحاب مطبوعات تعیین تکلیف کنند و اجازه تحلیل و بررسی و اطلاع رسانی صادقانه را از آنها بگیرند.

عزیزی اعلام آمادگی کرد که هر مدیر و مسئولی که فرصت نقد و اطلاع رسانی را از خبرنگاران بگیرد طبق وظیفه نظارتی با وزیر مربوطه پیگیری کند و گفت: تا پای عزل چنین مدیرانی، پیش می‌روم.

عزیزی به عقب ماندگی‌هایی که حاصل برخی ناهماهنگی‌هاست هم اشاره و وجود ترافیک زیاد در شیراز را نبود کمربندی‌های شمالی، جنوبی، شمال شرق و ...دانست و گفت: وقتی جمعیتی مانند کلانشهر شیراز فاقد کمربندی باشد، طبیعی است که حجم زیادی از تردد و ترافیک در شبکه شهری نمایان شود. مشکل ترافیک شیراز با شعر و شعار حل نمی‌شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتصابات انجام شده طی یکسال اخیر در فارس هم بیان کرد: یک گروه از مدیران استان، مدیرانی خوب و دارای تجارب و قابلیت هستند که باید از آنها حمایت شود.

عزیزی ادامه داد: یک گروه از مدیران اگرچه از تجارب لازم برخوردار نیستند، اما دارای انگیزه هستند و می‌توان با صبر و پشتیبانی و حمایت‌های ملی و استانی به آنها فرصت داد تا خود را ثابت کنند.اما گروهی از مدیران نه توان، نه تجربه و نه قابلیت دارند و نه سزاوار هستند و معتقدم نباید اجازه داد استانی به بزرگی فارس، در اختیار مدیران کوچک و کم توان قرار داده شود.

او گفت: دولت و وزارتخانه‌ها در حال ارزیابی مدیران استانی هستند که با اعلام نتایج آنها، تکلیف مدیران ناکارآمد روشن می‌شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی تعامل و انسجام نمایندگان فارس در مجلس، افزود: نمایندگان استان، نماینده و منتخب مردم هستند و تمام تلاشمان هم در مجلس یازدهم، نهایت انسجام و هماهنگی بوده است.

عزیزی با تصریح بر این نکته که جنس نمایندگی با جنس مدیریت اجرایی با هم متفاوت است، گفت: اختلاف سلیقه بین نمایندگان طبیعی است و نهایتا در مجلس یک موضوع به رای گذاشته می‌شود و نباید این دیدگاه را به معنای  اختلاف بین نمایندگان تلقی کرد.

نمایندگی را با چیزی عوض نمی‌کنم

او همچنین در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه گفته می‌شود احتمالا شما استاندار بعدی فارس باشید هم عنوان کرد: افتخار بنده نمایندگی مردم شیراز است و آن را با چیز دیگری عوض نمی‌کنم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه فارس هم بیان کرد: بودجه این استان در سال ٩٩، بیش از سه هزار میلیارد تومان بوده که در سال ١٤٠٠ به هشت هزار میلیارد تومان رسیده و امسال هم به ٩ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

عزیزی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های دولت برای اجرای پروژه‌های بزرگ استفاده کرد، گفت: باید در راستای توسعه استان، تمام تلاشمان را برای فراهم شدن زمینه سرمایه گذاری داخلی و خارجی فراهم کنیم که البته در بخش‌های مختلف هم سرمایه گذاری‌هایی انجام شده است.

او از نوع برخورد با سرمایه گذاران در فارس انتقاد کرد و گفت سرمایه گذاران باید مورد احترام و عنایت باشند و از برخوردهای چکشی و سلبی با آنها پرهیز کرد و نباید اجازه داد به راحتی سرمایه گذار از دست برود.

اعلام اسامی مدیرانی که با سرمایه گذار همکاری نمی‌کنند

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، قول مساعد داد که اسامی مدیرانی که همکاری با سرمایه گذار ندارند را به رسانه‌ها اعلام کند.

عزیزی در خصوص طرح جامع حرم مطهر شاهچراغ(ع) هم گفت: با وزارت راه و شهرسازی توافق خوبی انجام شده و در مرحله بازبینی وانتهایی قرار دارد.

او ادامه داد: باید تلاش شود که بافت تاریخی و فرسوده و احیای حداکثری آنها با هم دیده شود.

انتصابات فامیلی دور از شأن نماینده مجلس است

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتصابات اقوام و فامیل برخی نمایندگان در دستگاه‌های اجرایی هم گفت: معتقدیم که این کار دور از شان نمایندگان و نماینده باید به مسائل کلان بپردازد.

عزیزی در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص تکمیل آزاد راه شیراز به اصفهان هم گفت: قطعه هفت این پروژه بزرگ رو به اتمام است و برای قطعه هشت هم توافقاتی بین دولت، ورارت دفاع و ...انجام شده است.امکان استفاده از ازادراه فراهم است. حتی اگر قطعه هشت آن اجرایی نشود.

او در خصوص پروژه انتقال آب از خلیج فارس هم گفت: برخی‌ها با پروژه‌های بزرگ و زیربنایی استان دشمنی می‌کنند که از رسانه‌ها می‌خواهم در دام و تور افرادی که به دنبال مخالفت با پروژه‌های بزرگ با طرح مواردی همچون نداشتن پیوست زیست محیطی، نیفتند، چرا که هر پروژه‌ای دارای مطالعه جغرافیایی و زیست محیطی است.

انتهای پیام

صرافی ارز دیجیتال

منبع: ایسنا

کلیدواژه: استانی سیاسی استان فارس مجلس یازدهم پالایشگاه شیراز وزارت راه و شهرسازي ابراهیم عزیزی نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی پروژه های بزرگ سرمایه گذار انجام شده رسانه ها هم گفت

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.isna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایسنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۷۲۳۴۷۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

بررسی طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی در مجلس/ مدت زمان تنفس برای مشمولان پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه 4 سال شد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز دوشنبه 17 بهمن بررسی طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی را در دستور کار خود قرار دادند.

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس در روند بررسی طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی پیشنهاد الحاقیه به ماده 16 را مطرح کرد. این طرح شامل کسانی نیست که در خانه هایشان نشسته اند، در واقع کسانی شمول این طرح می شوند که چند ده خانه دارند.

ما در این طرح یک پایه مالیات را برای مشمولین اما نحوه وصول آن را مشخص نکرده ایم. در زمان نقل و انتقال حتما این مالیات وصول شود در غیر این صورت وصول این مالیات شدنی نیست.

مهرداد گودرزوندچگینی نماینده مردم رودبار در مجلس در مخالفت با پیشنهاد مجتبی یوسفی گفت: این پیشنهاد در واقع مانع ایجاد می کند. منابع مالیاتی ما در مسیرهای مختلف باید اخذ مالیات کنند. این مسئله کمکی به سوداگری نمی کند. ما باید کاری کنیم که مشکلات مردم حل شود.

حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی در مجلس در موافقت با پیشنهاد آقای یوسفی گفت: عمده مشکل ما در عرصه قانون گذاری، عرصه اجرا است. قانون ها غالباً مطلوب است اما در اجرا با مشکل مواجه می شویم و کمتر اجرا می شود. قانون مالیات خانه های خالی برخی مواد را اصلاح کردیم اما کارکرد در میدان عمل ضعیف بوده است چون برخی از عرصه های اجرایی مشکل داشته است. 

وی افزود: این پیشنهاد بنا دارد قانون را اجرای طرح کند. و قبل از آنی که مالیات های موضوع این قانون که فقط عرصه سفته بازی و هجمه سرمایه ها به بازارهای کاذب شده است، مالیات آن را بگیرد. این پینشهاد راه های فرار را بر سوء استفاده کنندگان می بندد.

در ادامه دولت و کمیسیون مخالفت خود را اعلام کردند. در ادامه پس از اتمام رای گیری، نمایندگان مجلس با پیشنهاد آقای یوسفی مخالفت کردند.

ماده20 -یک تبصره به ماده 9 قانون مالیات‌های مستقیم الحاق میشود:

«تبصره الحاقی- انتقال داراییهای موضوع بندهای 1 و 2 ماده 4 این قانون مشمول مالیات این فصل با نرخ مذکور در ماده7 این قانون می شوند. در صورتی که تاریخ تملک دارایی های مذکور پیش از لازمالاجرا شدن این قانون باشد، صرفاً در شش سال ابتدای اجرای این قانون، مشمول مالیات موضوع این فصل نمی شوند.

در صورت عدم وجود صورتحساب الکترونیکی خرید دارایی های متعلق به اشخاص موضوع این ماده که دارای دفتر هستند، در صورتی که بر اساس اسناد رسمی، تاریخ تملک آنها پیش از اجرای این قانون باشد، «تاریخ تملک» دارایی، تاریخ درج شده در سند مذکور است. همچنین ارزش درج شده در دفاتر اشخاص فوق، قیمت خرید دارایی های مذکور محسوب میشود. در صورتی که داراییهای مذکور از طریق اسناد عادی معامله شدهاند، تاریخ تملک و قیمت خرید، تاریخ و ارزش درج شده در دفاتر اشخاص مذکور است. در صورت عدم وجود صورتحساب الکترونیکی خرید داراییهای متعلق به اشخاص موضوع
این ماده که فاقد دفتر هستند یا اطلاعات معاملات در دفتر آنها مخدوش است یا موجود نیست، حکم ماده 6 این قانون جاری است».

در ادامه مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه در پیشنهاد رفع ابهام خود گفت: برای نرخ مذکور در ماده 7 این قانون پیشنهاد می دهیم ابهام بر طرف شود.نرخ ماده 131 این قانون اعمال شود.

سیدمرتضی حسینی نماینده مردم میانه در مجلس در مخالفت با پیشنهاد طغیانی گفت: با این مالیات بر عایدی سرمایه هدفش این است که جلوی سوداگری و سفته بازی را بگیرد. اگر زیرساخت های کشور مستعد این کار است این قانون به جای خودش می نشیند و از افراد سوداگر مالیات گرفته می شود، این قانون را تصویب کنیم. اما اگر زیرساخت های ما ضعیف است، چون زیرساخت نداریم به ضد آن تبدیل شود.

نباید طوری شود که بار دیگری بر دوش مردم بگذاریم و از دارایی های آن ها مالیات کسب کنیم. این قانون در مرحله اجرا باید به نقطه مقصود خود برسد.

محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس  در موافقت با پیشنهاد طغیانی گفت: همانطوری که پیشنهاد دهنده فرمودند نرخ مذکور در ماده 7 نرخ های متعددی وجود دارد و ارجاع آن به ماده 7 موجب ابهام می شود. 

که نهایتا پس از رای گیری، نمایندگان مجلس با این پیشنهاد موافقت کردند.

علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه در پیشنهادی گفت: براساس دوره تنفسی که در پیشنهاد کمیسیون اقتصادی است، 6 سال زمان تنفس را در زمانی قرار می دهیم که برای افراد تجاری است. وضعیت بازار مسکن و خودرو در شرایطی نیست که 6 سال تنفس قرار دهیم حتما در کوتاه مدت رفع دلال بازی ایجاد نمی کند. ما این را به 4 سال کاهش دهیم برای اینکه کسانی که این اموال را داند عرضه کنند و وارد بازار کنند. این بازه کوتاه مدت مردم را متضرر نمی کند و زمینه رفع مشکل را در بازار خودرو و مسکن فراهم می شود.

دولت و مجلس با این پیشنهاد موافقت کردند و نمایندگان مجلس نیز پس از رای گیری، موافقت خود را با این پیشنهاد اعلام کردند.

در ادامه اصل ماده 20 به رای گذاشته شد که نهایتاً نمایندگان مجلس با اصل ماده 20 موافقت کردند.

در حال تکمیل...

 

دیگر خبرها

  • معرفی قهرمان مسابقات دو صحرانوردی کشور در شیراز
  • ۳۴ سرمایه‌گذار خارجی در استان سمنان جذب شده‌اند
  • نمایندگان مجلس شورای اسلامی آمادگی خود را برای کمک به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه اعلام کردند
  • شکست فجر برابر نماینده یزد د لیگ یک فوتبال
  • خلاصه مهمترین اخبار مجلس در ۱۷بهمن؛ تقدیر از عفو رهبری/تصمیماتی برای طرح مالیات بر عایدی سرمایه
  • تدوین ۳۰ بسته سرمایه گذاری حوزه گردشگری کرمانشاه
  • بررسی طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی در مجلس/ مدت زمان تنفس برای مشمولان پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه 4 سال شد
  • معرفی برگزیدگان جشنواره جایزه ملی ایثار‎ در فارس
  • پتروشیمی کرمان پس از ۱۳ سال هیچ پیشرفتی نداشته است
  • همکاری با سرمایه‌گذار پروژ پتروشیمی فجر کرمان منتفی شد