Web Analytics Made Easy - Statcounter

 رئیس جمهور با اشاره به اینکه میز مذاکره را ترک نکرده و به صورت منطقی مذاکرات را دنبال می کنیم، گفت: هرگز کشور را به اخم یا لبخند دیگران معطل نمی‌کنیم.

حجت الاسلام ابراهیم رئیسی عصر جمعه در نشست با نخبگان و خانواده ایثارگران استان کرمان اظهار کرد: بیان نکات و پیشنهادات و نقدها برای دولت مفید است.

وی با اشاره به اینکه چهار پایه نظام ما اقامه نماز، زکات، امر به معروف و نهی از منکر است، افزود: امروز مهم‌ترین معروف در جامعه ما عدالت است.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

حجت الاسلام رئیسی بیان کرد: باید عدالت بر توسعه یافتگی‌های ما سایه بیفکند و همه تلاش کنیم توسعه یافتگی در پرتوی عدالت شکل بگیرد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه توسعه یافتگی در جوامع توسعه یافته همه جانبه نیست، گفت: آنها بیشتر در زمینه اقتصاد پیشرفت کرده‌اند در صورتی که در زمینه‌های اخلاقی و معنویت مشکل دارند.

وی عنوان کرد: مهم‌ترین بحران امروز غرب مشکل ترک خانواده و بی توجه به مسئله خانواده است و زشت‌ترین گناهان به عنوان شاخص تمدنی تعریف می‌شود.

رئیس جمهور ادامه داد: ما معتقدیم باید پیشرفت جامعه در پرتوی عدالت باشد چنانچه که رهبری هم در این زمینه تاکید فرموده اند و محور بیانیه گام دوم هم اجرای عدالت است.

نیازمند نیروهای تحول گرا هستیم

رئیسی گفت: ما هم در دولت محور کار و سند بودجه ۱۴۰۱ را بر مبنای عدالت گذاشته‌ایم و بررسی می‌شود که کدام مناطق به صورت نسبی پیشرفته‌تر است و کدام مناطق محرومیت بیشتری دارد.

وی با اشاره به اینکه انجام این کار در اجرا آسان نیست، افزود: به لطف خدا و شهدا امیدواریم گام‌های مفیدی بر داریم. برای اجرای عدالت قوانین، مجریان و داوری‌های باید عادلانه باشد.

رئیسی بیان کرد: پرچم هدایت امروز دست رهبری است؛ عدالت باید به صورت عینی و عملی تحقق یابد که به کمک مردم باید انجام شود نقش مردم بسیار مهم و تعیین کننده است.

وی گفت: ما در جهت تحول و توجه به عدالت نیروهای تحول گرا نیاز داریم. تاکید بر استفاده از نیروهای جوان تحول گرا و انقلابی داریم که در میدان حاضر باشند. در این رابطه نیروهای بومی اولویت دارند.

وی عنوان کرد: استفاده از نیروی جوان کارآمد و بومی حتماً در کارها اولویت دارد چرا که انگیزه بیشتری دارند و دغدغه‌های رفت و آمد، ندارد.

رئیس جمهور تصریح کرد: بنا به تاکید رهبری نمایندگان نباید در امور انتصابات دخالت نکنند و من هم به مدیران گفته‌ام که از نماینده‌ها مشورت بگیرید اما خود تصمیم بگیرید و استقلال در تصمیم را مخدوش نکنید.

همه اتباع بیگانه باید دارای شناسه باشند

وی عنوان کرد: نسبت به موضوع مهم مربوط به اتباع بیگانه گفته‌ام برای همه اتباع شناسه ایجاد شود و اتباع بیگانه ای بدون شناسه در کل کشور نباشد.

رئیسی عنوان کرد: وضعیت تحصیل، کار، ازدواج، طلاق و جابجایی در شهرها باید تحت نظر باشد؛ این کار در وزرات کشور آغاز شده و پیشرفت هم داشته است. سازمان ملی مهاجرین تشکیل می‌شود که آغاز کار باید از طریق شناسه انجام شود.

رئیسی با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های استان کرمان، کشاورزی است که باید موانع در این زمینه رفع شود، بیان کرد: باید کاری کنیم که کشاورزی در روستا به صرفه باشد.

وی عنوان کرد: چنانچه الگوی کشت را به سمت تأمین کالاهای اساسی ببریم، استقلال کالاهای اساسی در کشور تضمین می‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه زیرساخت‌های لازم در گذشته به خوبی ایجاد نشده است، افزود: نیروگاه‌هایی که در سال‌های قبل باید ساخته می‌شد را نساخته‌اند اما بالاخره باید عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم و در این زمینه همه بدنه دولت کار کند.

وی با اشاره به اینکه وقتی رهبری دستور می‌دهد همه باید در میدان مجری باشیم، افزود: حاج قاسم گاهی با مشکلی مواجه می‌شد اما تصمیم می‌گرفت مشکل را برطرف کند و همیشه به دنبال رفع مشکل و در فعالیت‌های خود مصمم بود.

لزوم توجه ویژه به گردشگری مقاومت در کرمان

رئیسی همچنین به ظرفیت‌های گردشگری استان کرمان اشاره و عنوان کرد: کرمان یک استان تاریخی، فرهنگی و با تمدن غنی است و حالا مساله مهم گردشگری مقاومت هم به ظرفیت‌های آن اضافه شده است.

وی گفت: مقاومت بر گردشگری غالب شده است و وزارت گردشگری موظف است گردشگری مقاومت استان را در دستور کار خود قرار بدهد.

وی یکی دیگر از ظرفیت‌های استان کرمان را معادن دانست و گفت: معادن باید دست افراد کاربلد، دلسوز و انقلابی باشد که خام فروشی نکنند و بخشی از درآمدها هم در استان کرمان هزینه شود.

رئیس جمهور گفت: در حالی برخی معادن تعطیل است که جوانان انقلابی آماده کار هستند. در این حوزه در کنار بهره برداری معادن بحث انجام مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌ها برای رفع محرومیت از استان مورد تاکید است.

رئیسی ادامه داد: در گذشته جهاد سازندگی در جهاد کشاورزی ادغام شد اما بنده گفتم که جهاد سازندگی را باید احیا کرد.

وی گفت: جریان جهادی در کشور وجود دارد و جوانان در حال انجام کارهای جهادی هستند. شورای عالی جهاد سازندگی تشکیل شده است تا هدایت، حمایت و نظارت بر گروه‌های جهادی انجام شود و در صورت نیاز دولت بتواند حمایت کند.

وی با تاکید بر لزوم اجرای جدی قانون جمعیت و تعالی خانواده اظهار کرد: مرکز ترک اعتیاد بانوان در استان کرمان نداریم؛ مرکز مبارزه با مواد مخدر یا بهزیستی باید اعتبار آن را درنظر بگیرد این مساله بسیار مهم و از ضرورت‌ها و فوریت‌ها است.

رئیس جمهور عنوان کرد: در بانک‌ها شورای فقهی تشکیل شده است اما اساساً مساله اساسی اصلاح نظام بانکی است؛ قبلاً کارهایی در این زمینه انجام شده اما کافی نیست. در شورای فقهی ارتباطات بانک‌ها با بانک مرکزی و با مردم مورد نظر است.

پیشرفت کشور را به مذاکرات وابسته نکرده‌ایم

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تهدید و تحریم از جانب دشمنان وجود دارد اما ما پیشرفت کشور را به این مسائل وابسته نکرده‌ایم. مذاکره با جهان در حال انجام است و کار با منطق دنبال می‌شود؛ میز مذاکره را ترک نکرده‌ایم اما کشور را هم معطل نمی‌کنیم. کشور را به اخم و یا لبخند دیگران معطل نمی‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه صادرات نفتی و غیرنفتی و سرمایه گذاری داخلی و خارجی به خوبی در حال انجام است، افزود: اصلاح اقتصادی قبلاً اگر انجام می‌شد کم هزینه تر بود اما امروز آن را دنبال می‌کنیم و یقین بدانید به لطف خداوند مسائل کشور با قوت پیش خواهد رفت این را با علم عرض می‌کنم که آینده روشن است.

وی ادامه داد: با هدایت رهبر معظم انقلاب و حرمت شهدا امور پیش خواهد رفت دغدغه مندی مردم بسیار مبارک است و نشان می‌دهد که جامعه ما حس دارد.

رئیس جمهور عنوان کرد: دولت، دولت مردمی است، همه ما نسبت به هر کجی باید حساس و پیگیر باشیم و با اراده مردم و مسئولان وضعیت بهتر می‌شود.

وی اظهار کرد: ما باید اعتقاد داشته باشیم علی رغم همه این تهدیدها و مشکل‌ها که ما می‌توانیم موفق باشیم و پیشرفت کنیم./مهر

صرافی ارز دیجیتال

منبع: فردا

کلیدواژه: رئیسی

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.fardanews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «فردا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۷۳۱۴۲۱ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

پزشکیان: هر کسی آمد حرف بزند گفتند با آقا مخالفی/ رهبری را مقابل مردم قرار دادند/ اصلاحات به این سادگی قابل انجام نیست

 نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در مورد شکل گیری گفت وگوی ملی گفت: مشکل اساسی ما این است که اصلا بلد نیستیم با هم گفت وگو کنیم. در اداره، دانشگاه یا مجلس و هرجایی وقتی دانشجو، استاد دانشگاه یا نماینده مجلس حرفی می زند  و طرف مقابل نمی تواند جواب بدهد، می گوید «آقا» اینگونه نگفته است؛ در صورتیکه کسی به آقا کاری ندارد. دانشجو و استادی یا هر فردی وقتی نسبت به مسئله ای مشکل دارد کسی که با این دانشجو و استاد سروکار دارد به جای اینکه از نظر علمی او را توجیه کند، می گوید "تو مخالف رهبری هستی".  

مسعود پزشکیان با بیان این مطلب به خبرنگار عصر ایران گفت: وقتی همه گفت وگوها منجر به این شود که نتوانی جواب بدهی و آقا را وسط بکشی نتیجه آن این می شود که در حال حاضر در جامعه می ببینیم که تمام فشارها و حملات مستقیما به سمت رهبری است و با رئیس جمهور ، رئیس مجلس و رئیس قوه قضاییه کار ندارند. 

وی افزود: هر کسی آمد حرف بزند گفتند با آقا مخالفی یعنی رهبری را مقابل مردم قرار دادند در صورتیکه خیلی از کارهایی که اینها می گویند به رهبری ربطی ندارد. ناتوانی در پاسخگویی، نداشتن علم و احساسی عمل کردن نتیجه اش این شده است که بیشتر افراد را از نظر اعتقادی با مشکل مواجه کرده اند.

وی در مورد انجام برخی اصلاحات در کشور گفت: به این سادگی اصلاحات قابل انجام نیست؛ باید این علم را داشتند اگر این علم را داشتند به اینجا نمی رسیدند بالاخره باید افراد از نظر بنیه علمی، کارشناسی و مدیریتی منطق داشته باشند و اگر کسی اعتراضی دارد با منطق جواب آن را بدهند اگر اعتراضش به حق است با منطق بپذیرند ما کاری با منطق نداریم می گوییم چون رهبری  این را حرف را گفته  است تو حق نداری حرف بزنی. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: بدجوری دایره خودی و غیر خودی درست کردیم. ما به عنوان یک گروه و جناح وقتی مجلس و دولت را یکدست می کنیم یعنی بقیه افراد دیگر نمی توانند باشند. وقتی از مردم حرف می زنیم تصورمان این است مردم یعنی همین هایی که با ما هستند.  در صورتیکه وظیفه حاکمیت خدمت و محبت و برداشتن فشار از دوش همه کسانی است که در این مملکت اعم از ترک، کرد، لر، عرب، عجم، فارس و چپ و راست و مذهبی و غیر مذهبی زندگی می کنند. با هر کسی صحبت کنید گرانی فشار زیادی بر آنها ایجاد کرده است مسائل اداری و عدم رتبه بندی ها و امتیازهای بی خودی که بهم می دهند مشکل ایجاد کرده است.

پزشکیان در مورد بحث حکمرانی نو که توسط محمدباقر قالیباف مطرح شده است،گفت: حکمرانی نو تئوری درستی است اما با آدم توانمند درست می شود اگر آن آدم توانمند را نداشته باشید با چه کسی می خواهید نو کنید؟ ما آدم های توانمند را تحمل نمی کنیم چرا افراد دیگر را بیرون می کنیم چرا به جای اینکه جواب بدهیم انگ می چسبانیم اگر بخواهید در میدان واقعی بیایید  نمی توانید با آنها رقابت کنند چون آنها از ما بهتر هستند پس اول باید یک انگ بزنیم که آن را کنار بگذاریم که فقط خودمان باشیم.

دیگر خبرها

  •  مقدم: مذاکره و تلاش برای برقراری رابطه با آمریکای جنایتکار عین ذلت است
  • جمهوری اسلامی همواره به دلیل اهداف بلند خود مورد خشم و غضب دشمنان قرار داشته است
  • پزشکیان: اصلاحات به این سادگی قابل انجام نیست
  • وزیر آموزش و پرورش: دانشگاه استنفورد پول گرفته تا اعلام کند که فساد در جمهوری اسلامی سیستماتیک است
  • وزیر آموزش و پرورش: دانشگاه استنفورد پول گرفته تا در مطالعات خود اعلام کند که فساد در جمهوری اسلامی سیستماتیک است
  • همه کسانی که در اغتشاشات اخیر مرتکب قتل و ناامنی شدند به دست عدالت سپرده خواهند شد
  • جمهوری اسلامی بر اساس "مردم سالاری" و "حاکمیت دین" حکومت می‌کند
  • پزشکیان: اصلاحات، به این سادگی قابل‌انجام نیست
  • پزشکیان: هر کسی آمد حرف بزند گفتند با آقا مخالفی/ رهبری را مقابل مردم قرار دادند/ اصلاحات به این سادگی قابل انجام نیست
  • رئیسی: ایران همواره از ملت واحد و دولت قوی در عراق حمایت می‌کند