Web Analytics Made Easy - Statcounter

به گزارش خبرنگار ایرنا، با یکساله شدن دولت سیزدهم، طبق بررسی‌های میدانی و اظهارات رسمی فرماندار ساری، اکنون بهترین فرصت‌ها برای دستیابی به جایگاه واقعی این شهرستان با تخصیص اعتبارات و تسریع در رفع مشکلات زیرساختی مرکز استان مازندران فراهم شده است.

افزایش اعتبارات اقتصادی و عمرانی مهم‌ترین گواه توجه و رویکرد مطلوب دولت آیت‌الله رئیسی در یکسال اخیر در تکمیل زیرساخت‌های این دیار است که به اعتقاد مسوولان این تحول بنیادین با تخصیص ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به مازندران به شهرستان ساری در تمامی طرح‌های عمرانی و در دست ساخت این دیار ملموس و عینیت دارد.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

به باور صاحبنظران، شهرستان ساری با وجود ظرفیت‌های متعدد در بخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و صنعتی متاسفانه تا قبل از دولت سیزدهم به لحاظ زیرساختی با مشکل جدی مواجه بوده تا این که با طلوع دولت مردمی سیزدهم و با اتخاذ راهبردهای اصولی و توجه اساسی به زیرساخت‌ها شده است.

در این ارتباط فرماندار ساری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این که، در سفر استانی رئیس جمهور به مازندران ۱۳۱ طرح اقتصادی، عمرانی و زیرساختی اولویت‌دار برای اتمام در ساخت و یا احداث در ساری مصوب شد، گفت: تاکنون از مجموع ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب ۲۵۶ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

محمدعلی نوبخت ادامه داد: از مجموع ۱۳۱ طرح مصوب سفر رئیس‌جمهور به مازندران برای ساری ۲۱ طرح برای مسوولان ارشد استان دارای اهمیت ویژه است که با برنامه‌ریزی اصولی درصدد تکمیل پروژه‌های مصوب هستیم.

وی تصریح کرد: بعد از سفر رئیس‌جمهور و اعتبار در نظر گرفته شده در خصوص پروژه تالار مرکزی ساری به عنوان یکی از پروژه‌های نیمه تمام قدیمی ۱۰ ساله و اعتبار ۷۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته شد که با تخصیص این اعتبار روند فعالیت پیمانکار این پروژه سرعت گرفته و با پیشرفت فیزیکی  ۹۵ درصدی، متعاقب تحقق مصوبات سفر رئیس‌جمهور در هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

نوبخت گفت: مرحله آکوستیک‌سازی سالن‌های سه‌گانه تالار مرکزی ساری به بخش‌های پایانی رسیده و اقدامات لازم از نظر اجرایی و اعتباری برای بهره‌برداری از این سالن در سال جاری نیز انجام شده است.

فرماندار ساری ادامه داد: تمام تلاش بر این است که عملیات تکمیل این طرح، بزودی انجام شود و این مکان مورد استفاده اهالی فرهنگ و هنر استان قرار گیرد.

وی با بیان این که، تاخیر در گشایش تالار مرکزی ساری خسارت بار است، اظهار کرد: در حال حاضر پیمانکار مرحله عایق صدا یا آکوستیک سالن‌های آمفی تئاتر، سینما و سالن موسیقی را به قسمت‌های پایانی رسانده و تقریبا می‌توان گفت که این مرحله مهم از ساخت سالن در حال پایان است.

وی خاطرنشان کرد: سقف فضای باز مجتمع که با سازه فضایی اجرا شده باید با چادرهای مخصوص پوشانده شود که برای اجرای این مرحله نیز رایزنی‌های لازم انجام شد. در جلسه‌ای که با رئیس اداره نظارت بر پروژه‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم خوشبختانه قول مساعد ایشان برای انعقاد قرارداد پوشش سقف سازه فضایی و تکمیل مابقی عملیات داده شد.

این مسئول تصریح کرد: برای تکمیل و تجهیز این پروژه مهم زیرساختی و فرهنگی استان، سازمان برنامه و بودجه کشور ۸۰ میلیارد تومان شامل ۵۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ و ۳۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ در نظر گرفته که موجب به بهره‌برداری رسیدن تالار مرکزی ساری می‌شود.

پیشرفت مطلوب ساخت نیروگاه زباله سوز

همچنین نیروگاه زباله‌سوز ساری به عنوان مهم‌ترین طرح در مدیریت پسماند و مقابله با چالش‌های زیست محیطی در مرکز استان و همچنین یکی از مصوبات هفدهمین سفر استانی رئیس‌جمهور به مازندران با تلاش جهادی مسوولان اجرایی اکنون در بخش ابنیه ۸۲ درصد و در بخش خرید تجهیزات ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

آیت‌الله رئیسی در بازدید از نیروگاه‌ زباله‌سوز ساری دستور راه‌اندازی این طرح زیست محیطی را در کمترین زمان ممکن ارایه و همچنین معاون اول خود را مامور کرد تا قبل از پایان سال موضوعات مربوط به زباله‌سوزها را سروسامان دهد.

این طرح که قبل از سفر استانی رئیس جمهور در بیستم اسفند ۱۴۰۰، ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی و همچنین ۵۱ درصد تجهیزات آن هم خریداری شده بود، اما اکنون براساس آمار بازرس و مسئول پیگیری‌های ویژه استاندار مازندران پیشرفت فیزیکی طرح نیروگاه زباله سوز ساری بعد از گذشت ماه‌ها از پایان این سفر، اکنون در بخش ابنیه به ۸۲ درصد و در بخش خرید تجهیزات به ۸۷ درصد رسیده و مسوولان محلی خبر از افتتاح این طرح در دهه فجر امسال را می‌دهند.

فرماندار ساری گفت: در ماه‌های گذشته اعتبارات خوبی برای تکمیل طرح نیروگاه زباله‌سوز ساری از محل مصوبات سفر استانی رئیس‌جمهور جذب شد و به هیچ عنوان اکنون در روند تکمیل این طرح بحث کمبود اعتبار مطرح نیست.

وی با بیان این که، نامه‌نگاری‌ها برای تخصیص به موقع اعتبارات ملی از سوی مسوولان استان در دست انجام است که با پیگیری‌های مستمر به طور حتم روند تکمیل خرید تجهیزات و ابنیه این طرح هم در ماه‌های آینده به پایان خواهد رسید، افزود: با شتاب در تکمیل سازه و تجهیزات نیروگاه زباله‌سوز ساری، وعده رئیس‌جمهور در زمان مقرر محقق خواهد شد.

نوبخت تصریح کرد: قبل از تاکید رئیس‌جمهور مبنی بر تکمیل نیروگاه زباله سوز ساری، تنها ۵۰ نیروی انسانی فعال در ساخت این طرح مشارکت داشتند اما این رقم اکنون به حدود ۲۰۰ نفر در روز افزایش یافته است.

فرماندار ساری اضافه کرد: پیشرفت فیزیکی ابنیه طرح نیروگاه زباله سوز ساری از ۶۳ درصد به ۸۲ درصد تنها با گذشت ۱۴۲ روز از پایان هفدهمین سفر استانی رئیس‌جمهور به مازندران نشان از عزم مسوولان ملی و محلی برای اجرای طرح های زیرساختی و اقتصادی در استان است.

وی با بیان این که، وزارت کشور و نهاد ریاست جمهوری نهایت همکاری را با مسوولان محلی در تخصیص و جذب اعتبار برای تکمیل این طرح دارند، گفت: با تامین اعتبارات در نظر گرفته شده این طرح به صورت ۱۰۰ درصد در ماه‌های آینده در گام اجرایی قرار خواهد گرفت.

نوبخت تصریح کرد: در کنار مدیریت پسماند، تولید سالانه ۳۰ هزار مگاوات برق از دیگر دستاوردهای افتتاح نیروگاه زباله سوز ساری خواهد بود که به طور حتم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، با اجرای این طرح گلایه‌های به حق فعالان محیط زیست و اقشار مردم در تاخیر چند ساله تکمیل این طرح به پایان خواهد رسید.

فرماندار ساری در ادامه گفت: روند ساخت کتابخانه مرکزی ساری و همچنین جاده ساری – تاکام روند خوبی طی می‌کند که با تخصیص به موقع اعتبارات شاهد افتتاح این طرح در آینده نزدیک خواهیم بود.

شهرستان ساری به عنوان مرکز استان مازندران براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن ۴۰۲ هزار و ۳۷۵ نفر جمعیت دارد.

برچسب‌ها ساری سید محمود حسینی پور نوری مدیریت پسماند مازندران سیدابراهیم رییسی رییس جمهوری دولت سیزدهم پروندهٔ خبری عزم دولت سیزدهم برای تکمیل طرح های نیمه تمام سفر استانی رییس جمهور به مازندران عزم دولت سیزدهم برای پایش و رونق واحدهای تولیدی و صنعتی صرافی ارز دیجیتال

منبع: ایرنا

کلیدواژه: ساری مدیریت پسماند ساری مدیریت پسماند مازندران دولت سیزدهم رئیس جمهور به مازندران نیروگاه زباله سوز ساری سفر استانی رئیس جمهور تالار مرکزی ساری سفر رئیس جمهور میلیارد تومان پیشرفت فیزیکی فرماندار ساری تکمیل این طرح دولت سیزدهم برای تکمیل ماه ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.irna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایرنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۷۳۲۰۰۸ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

مخبر: دولت برای توسعه کشاورزی و زیرساخت‌های گردشگری مازندران عزم قاطع دارد

اهم مسائل و چالش های توسعه مازندران در دیدار اعضای مجمع نمایندگان این استان با معاون اول رئیس جمهور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، اهم مسائل و چالش های توسعه مازندران در دیدار اعضای مجمع نمایندگان این استان با معاون اول رئیس جمهور مورد بررسی قرار گرفت.

در این دیدار ۲ساعته که امروز با حضور استاندار مازندران در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، دکتر مخبر با اشاره به ظرفیت های پایدار مازندران در مسیر توسعه گفت : دولت سیزدهم تلاش دارد تا از قابلیت های مهم مازندران در حوزه های مختلف بهره برداری کند.

معاون اول رئیس جمهور مازندران را استانی با ظرفیت نخبگانی توانمند و استعدادهای سرشار دانست وافزود: جوانان ونخبگان مازندران برای شتاب بخشی به روند توسعه این استان وارد عمل شوند.

مخبر با اشاره به نظام مسائل مازندران بویژه در حوزه کشاورزی و گردشگری خاطر نشان کرد: دولت برای توسعه کشاورزی و زیر ساخت های گردشگری مازندران عزم قاطع دارد.

وی با اشاره مصوبات سفر رئیس جمهور به مازندران و تصویب ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار افزود: این اعتبار درچارچوب برنامه قوی اقتصادی، عمرانی و فرهنگی بصورت سنواتی هزینه خواهد شد.

کمال علیپور رئیس مجمع نمایندگان مازندران نیز با تشریح کمبودها و نیازهای این استان خواستار برنامه ریزی دقیق دولت برای حل چالش های اساسی این استان شد.

وی با اشاره به روند مثبت همگرایی مسئولان مازندران اظهار امیدواری کرد با پشتیبانی دولت زیرساخت‌های زیربنایی و خدماتی این استان در بخش های گوناگون ارتقا یابد.

در ادامه هریک از اعضای مجمع  نمایندگان مازندران در گزارشی از مشکلات و پیشرفت پروژه ها و طرح های توسعه حوزه انتخابیه خود، پیشنهادها و برنامه های اصلاحی برای برون رفت از تنگناهای مربوطه را ارائه کردند.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

  • مخبر: دولت برای توسعه کشاورزی و زیرساخت‌های گردشگری مازندران عزم قاطع دارد
  • رئیسی: دشمن به دانشگاه، حقد و کینه دارد
  •  رئیسی: دشمن به دانشگاه، حقد و کینه دارد/ دانشگاه «اتاق فکر» دولت است
  • مخبر: دولت به اجرای تمام مصوبات سفرهای استانی متعهد است
  • دولت به دنبال کم کردن فاصله وضع موجود و وضع مطلوب است
  • رئیسی: دانشگاه‌ اتاق فکر دولت است
  • مشکلات مازندران در جلسه با معاون اول رئیس جمهور بررسی شد
  • تکمیل پروژه‌های بالای ۵۰ درصد پیشرفت
  • اولویت خراسان شمالی تکمیل طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت بالا است
  • ۳۷ میلیارد تومان از محل متمم سفر رئیس جمهور به ورزش کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت