Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «ورزش 3»
2022-10-02@11:57:45 GMT

ابهامات انصراف شوک آور محمد موسوی

تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۵۷۳۴۰۰۲

ابهامات انصراف شوک آور محمد موسوی

به گزارش "ورزش سه"، خبرنگارانی که پنجشنبه برای تماشای تمرین تیم‌ملی به سالن فدراسیون والیبال رفته بودند، به هیچ‌وجه پیش بینی نمی کردند که ساعتی جنجالی پیش رویشان باشد، آن هم در شرایطی که قرار بود آخرین تمرین تیم‌ملی مقابل چشم خبرنگاران برگزار شود و تیم‌ملی والیبال ایران حداقل به صورت نمایشی خود را آماده مسابقات قهرمانی جهان نشان دهد.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان


اما بعد از حدود ۴۵ دقیقه و در شرایطی که اوضاع کمی هم مشکوک به نظر می رسید، محمد موسوی با حضور در مقابل دوربین های تلویزیونی و خبرنگار ورزش سه، از مسئله‌ای پرده برداشت که هیچ کس فکرش را نمی‌کرد. چیزی که ما را به این فکر فرو برد که آیا او برنامه قبلی برای این موضوع داشته یا صرفا یک کار خلق الساعه را انجام داده است.  
موسوی که یکی از بهترین بازیکنان تاریخ والیبال ایران است حالا با اشاره به نکات و مشکلاتی که اصولاً در هر شرایطی در ورزش حرفه ای در ایران وجود دارد، کناره‌گیری خود را از تیم ملی اعلام کرد. چیزی که باعث به هم ریختن برنامه‌های تیم ملی و سرمربی آن پیش از رقابت‌های قهرمانی جهان شده است.
آن چه که در پایین می آید مشاهدات خبرنگار "ورزش سه" از آخرین تمرین تیم ملی والیبال است. اتفاقاتی که می‌شد از آن ها حدس زد خبری در راه است اما خب ما آنقدر بدبین نبودیم که تصور کنیم قرار است چهره جالب توجه آخرین فهرست تیم ملی دست به این اقدام عجیب بزند و شاید مورد قضاوت سخت جامعه والیبال قرار بگیرد:

*شروع تمرین 
مطابق اعلام قبلی تمرین تیم ملی والیبال راس ساعت ١٧:٣٠ اغاز شد. بازیکنان و کادر فنی یکی پس از دیگری وارد زمین شدند. در این بین یکی از اتفاقات جذابی که دیدن آن می توانست برای خبرنگاران جذابیت بالایی داشته باشد تماشای دوباره موسوی در تمرین و حضور او در کنار ستاره‌های نسل جدید و البته کادر فنی ایرانی بود. همین اتفاق هم رخ داد و محمد موسوی در کنار دیگر بازیکنان در سالن حاضر شد.
در حین گرم کردن بازیکنان به وضوح شاهد این موضوع بودیم که محمد موسوی رابطه خوبی با هم تیمی های خود مخصوصا جوان ترها دارد. او مکررا با دیگر بازیکنان تیم ملی شوخی می کرد و تا اینجا به نظر می رسید که حال او کاملا از بازگشت دوباره به تیم ملی خوب است.

*شروع تمرین توپی 
بعد از گرم کردن بازیکنان دو به بخش تقسیم‌ شدند تا به بازی درون تمرینی بپردازند. اما یک طرف بازیکنانی حضور داشتند که احتمالا ترکیب اصلی بهروز عطایی برای مسابقات قهرمانی جهان محسوب می شد. محمد طاهر وادی، میلاد عبادی پور، سید محمد‌ موسوی، علی اصغر مجرد، امین اسماعیل نژاد، امیرحسین اسفندیار و محمدرضا حضرت پور بازیکنان این سمت از زمین بودند.

*آغاز رفتارهای عجیب و دور از انتظار
بازی تمرینی آغاز شد و مانند مسابقات رسمی و روال موجود در والیبال باید سرعتی زن ها در طول مسابقه با هم جابجا می شدند. حدود نیم ساعتی همین روال اتفاق افتاد اما از یک جا به بعد بود که شاهد اتفاقات عجیب بودیم. محمد موسوی خطاب به یکی از بازیکنان جوان (مجرد) گفت: «اصغر بیا برو تو، من بهتره بازی نکنم بهتره اصلا». همین جمله به اندازه کافی عجیب و شک برانگیز بود تا به نظر برسد که اتفاقات عجیب تری هم در راه است. در حقیقت به نظر می رسید موسوی انگیزه خاصی برای تمرین کردن ندارد. از یک‌جا به بعد هم او تقریبا بیرون زمین نشست و ترجیح داد بیشتر نظاره‌گر باشد. هر طور که بود تمرین همین‌گونه پیش رفت و از یک جا به بعد در این سمت از زمین بیشتر علی اصغر مجرد را دیدیم. محمد موسوی یا در کنار زمین نشسته بود یا بغل تور بازی را تماشا می کرد. هر از چند گاهی هم می آمد، یک سرویس می زد و دوباره از زمین خارج می شد.
**نکته جالب هم اینکه موسوی و سرمربی تیم ملی یعنی بهروز عطایی خوش و بش گرمی با هم داشته و از رابطه خوبی برخوردار بودند. در واقع این فرضیه که شاید مشکل موسوی کادر فنی بوده را می توان به کل رد کرد چرا که به نظر می رسید بین او و عطایی آرامش و احترام خاصی حاکم است .

*پایان تمرین و آن مصاحبه شوکه کننده 
تمرین تمام شد و مطابق هماهنگی قبلی ابتدا بهروز عطایی برای صحبت با رسانه ها در میان خبرنگاران حاضر شد. سرمربی حتی در بخشی از صحبت هایش درباره تغییر کاپیتانی هم حرف زد و به تمجید از موسوی هم پرداخت تا مشخص شود که عطایی هیچ اطلاع قبلی از تصمیم محمد موسوی نداشته است. بعد از عطایی نوبت به موسوی رسید.
یکی از خبرنگاران ابتدا از او در مورد بازگشت به تیم ملی سوال کرد اما موسوی انگار از قبل کاملا حرف های خود را آماده کرده بود و سریع به سراغ اصل مطلب رفت و کناره گیری خود از حضور در مسابقات قهرمانی جهان را اعلام کرد. 
موسوی در مورد همه چیز حرف زد و بیست دقیقه گله و شکایت کرد اما احتمالا هنوز هم هیچکدام از ما نفهمیده‌ایم دلیل اصلی انصراف او چه بود. او اول از نبود پروتئین کنار زمین گفت، بعد از ناامادگی خودش.
موسوی حتی در حمایت از دیگر بازیکنان تیم ملی ناراحتی خود را از پاداش ١٨ میلیونی فدراسیون اعلام کرد و بعد هم از نبود روحیه جنگندگی تیمی گله کرد. واقعا هنوز هم نفهمیده‌ایم که دلیل اصلی این مصاحبه و در نهایت کناره‌گیری او چه بوده است.

*شوک بعد از یک مصاحبه غیر منتظره
بعد از مصاحبه موسوی این میلاد عبادی پور بود که به جمع خبرنگاران آمد. وقتی به میلاد گفتیم می دانستی سید کناره گیری کرده با این جواب او مواجه شدیم: «چی؟ مگه این کارو کرده؟ جدی می‌گید؟ نه نمی‌دانستم» 
این حرف ها و چشم های گرد شده عبادی پور از تعجب کاملا نشان می داد که او از این مسئله اصلا خبر نداشته است. بعد از مصاحبه با میلاد سراغ بهروز عطایی رفتم و از او درباره این تصمیم موسوی سوال کردم که جواب سرمربی تیم ملی این بود: «آره، من هم از بچه ها شنیدم، نمی‌دونم چی بگم. انشالله که خیره»
از عطایی خواستم صحبت کوتاهی در این باره انجام دهد اما او ترجیح داد فعلا چیزی نگوید.

*پایان یک روز عجیب با جلسه میلاد و عطایی
آخرین اتفاق قابل توجه تمرین تیم ملی جلسه کوتاه بهروز عطایی و میلاد عبادی پور بود. سرمربی تیم ملی بعد از مصاحبه عبادی پور از او خواست که دقایقی را با هم صحبت کنند. این دو نفر چند دقیقه‌ای روی سکوهای سالن فدراسیون با هم صحبت کردند؛ گفت و گویی که به احتمال قریب به یقین حول محور انصراف محمد موسوی بوده است.

این بود شرحی از اتفاقات یکی از عجیب ترین تمرین های تیم ملی والیبال ایران؛ تیمی که کم تر از دو هفته دیگر در مسابقات قهرمانی جهان حاضر می شود.

صرافی ارز دیجیتال

منبع: ورزش 3

کلیدواژه: تیم ملی والیبال ایران سید محمد موسوی مسابقات قهرمانی جهان تیم ملی والیبال نظر می رسید تمرین تیم ملی بهروز عطایی کناره گیری محمد موسوی عبادی پور تیم ملی

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.varzesh3.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ورزش 3» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۷۳۴۰۰۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

وزیر کشور درباره ناآرامی‌های اخیر کشور به مجلس توضیح می‌دهد

آفتاب‌‌نیوز :

سیدنظام موسوی اظهار کرد: مجلس فردا در جلسه غیر علنی به بررسی اتفاقات اخیر با حضور وحیدی وزیر کشور می پردازد.

به گفته وی از فرمانده فراجا (فرماندهی نیروی انتظامی) برای حضور در جلسه غیرعلنی دعوت شده اما هنوز حضور او قطعی نیست.

موسوی در پایان گفت که در این جلسه غیرعلنی نمایندگان مجلس نیز نظرات خود را بیان می‌کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیگر خبرها

  • آقای عطایی این رفتارها زیبنده سرمربی تیم‌ملی نیست
  • شرکتهای بزرگ از آگهی دادن به توئیتر انصراف دادند
  • فردا؛ جلسه غیرعلنی مجلس با حضور وزیر کشور
  • ۱۵ کتاب حوزه دفاع مقدس در لرستان رونمایی شد
  • وزیر کشور درباره ناآرامی‌های اخیر کشور به مجلس توضیح می‌دهد
  • پاسخ موسوی به یاوه‌گویی خبرنگار صهیونیست
  • سکوت بعد از جنجال؛ فرضیه انصراف منتفی است!
  • تصمیم نهایی کی روش بعد از انصراف نکونام از حضور در تیم ملی
  • بورس در چه شرایطی مثبت می‌شود؟ | ابهامات، بازار بورس را در رکود نگه داشته است
  • عطایی: بازیکنان باید در لیگ پیشرفت کنند نه تیم ملی!