Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «دانا»
2022-10-06@00:13:43 GMT

قانون جوانی جمعیت تسهیل‌گر فرزندآوری زنان شاغل شد

تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۵۷۳۴۰۰۴

قانون جوانی جمعیت تسهیل‌گر فرزندآوری زنان شاغل شد

یکی از چالش‌های همیشگی زنان شاغل و شاید عدم تمایل آنها به فرزند آوری، امنیت شغلی آن‌ها در دوران بارداری و البته بعد از بارداری بوده است که تصویب قانونی جوانی جمعیت و مرخصی ۹ ماهه زایمان گره این مشکل دیرینه را تا حدود باز کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ تشکیل خانواده و حمایت از فرزندآوری یک مسئله مهم و حیاتی‌ترین سلول یک جامعه برای رشد و پویایی است، بارها مقام معظم رهبری در دهه‌های اخیر به آن تأکید کرده‌اند؛ در زمان حاضر فرزندآوری یک مسئله استراتژیک برای کشور است که به‌علت پیشروی کشور به‌سمت سالمندی و عدم توجه مسئولان به این موضوع بارها مورد گلایه قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

از سال گذشته قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به‌صورت طرح در دستور کار کمیسیون فرهنگی قرار گرفت و براساس اصل 85 این طرح به‌صورت تخصصی به کمیسیون مشترک سپرده شد؛ سپس در کمیسیون مشترک با برگزاری بیش از 85 جلسه مشترک و 7 هزار ساعت بحث کارشناسی توسط شورای نگهبان تأیید و توسط قالیباف رئیس مجلس برای اجرا به رئیس‌جمهور رسماً ابلاغ شد.
  این قانون در چند بخش همچون جوانان در آستانه­ ازدواج یا زوجین جوان، درمان زوجین نابارور و پیشگیری از ناباروری، حمایت‌های دوران بارداری و شیردهی، مزایای تولد هر فرزند و چندقلو بودن فرزندان، مزایایی برای خانواده‌های دارای فرزند، حمایت از مادران در چند بخش (حمایت از عموم مادران، حمایت از مادران شاغل و غیرشاغل، حمایت از مادران دانشجو و طلبه) و تسهیلات اقتصادی، خدمات اجتماعی و فرهنگی مورد توجه قرار گرفت.
     
امنیت شغلی چالش مادران شاغل
  اما یکی از چالش‌های همیشگی زنان شاغل و شاید عدم تمایل آنها به فرزند آوری، امنیت شغلی آن‌ها در دوران بارداری و البته بعد از بارداری بوده است، تجربه تلخ بانوانی که گاهی بنا به شرایط شغلی بعد از به دنیا آوردن فرزند، قید کار خود را زده و به دنبال موقعیت شغلی دیگر می‌رفتند، همچنین وجود کارفرمای نامهربانی که زیر بار مرخصی پس زایمان و عموما دو ماه آخر آن نرفته و زندگی مادر شاغل را دچار چالش می‌کردند و مادر با آن شرایط جسمی باید از آن اداره به فلان دادگاه می‌رفت تا بتواند دو ماه آخر مرخصی زایمان و امنیت شغلی خود را تثبیت کند.
  زهرا سلیمی مادر آنیتای دوساله یکی از این زنان است که بنا به اظهاراتش بعد از زایمان تنها 7 ماه مرخصی گرفته و به دلیل مشاجره با کارفرما شغلش را نیز از دست داده است.
  وی به خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ گفت: سال 99 برای گرفتن دو ماه مرخصی اضافی زایمان به محل کارم مراجعه کردم که دیدم فرد دیگری را به جای من نشانده‌اند، مدیرم نه تنها با غرامت و مرخصی‌ام موافقت نکرد بلکه گفت: دنبال کار دیگری باشم.
  مرضیه پرستار جوانی است که فرزند دوم خود را باردار است، وی به خبرنگار صبح قزوین؛ گفت: در زایمان اولم که حدود 5 سال از آن می‌گذرد نه تنها موفق به گرفتن 9 ماه کامل مرخصی نشدم بلکه به اقتضای شغلم بارها از ساعت شیردهی هم صرف نظر کردم.
  وی با بیان اینکه بعد از زایمان اول شرایط سختی را گذراندم، تصریح کرد: امیدوارم با قوانین جدیدی که وضع شده زایمان دوم را با شرایط بهتری پشت سر بگذارم.
  لیلاجوادی مادر شاغل دیگری است که در یک شرکت خصوصی بدون تعهدات بیمه کار می‌کند که گفت: قانون جوانی جمعیت و مدت زمان مرخصی زایمان تنها برای افرادی است که تحت بیمه تامین اجتماعی هستند، ما که هیچ بیمه‌ای نداریم چه باید بکنیم.
  جوادی بیان کرد: من اگر بخواهم فرزندی بیاورم نه مرخصی دارم و نه حقوقی، حتی ممکن است شغلم را از دست بدهم، این‌ها در قانون لحاظ نشده است.
     
مرخصی 9 ماه برای تمام زنان بیمه‌شده شاغل در کارگاه‌های تامین ‌اجتماعی
  ماه گذشته سازمان تامین ‌اجتماعی اعلام کرد: مدت مرخصی زایمان برای تمام زنان بیمه‌شده شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون تامین ‌اجتماعی که دارای رابطه مزدبگیری با کارفرما هستند، ۹ ماه است و حقوق این ایام، مطابق قوانین و مقررات از سوی سازمان تامین ‌اجتماعی قابل پرداخت است.
  در ادامه این خبر آمده است: غرامت دستمزد ایام بارداری در مدت مرخصی زایمان زنان بیمه‌شده از سوی این سازمان به بیمه‌شدگان زن شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون تامین ‌اجتماعی که دارای رابطه مزدبگیری با کارفرما باشند، پرداخت می‌شود و میزان آن، معادل دو سوم آخرین مزد یا حقوق مبنای کسر حق بیمه هر بیمه‌شده است.
  براساس این گزارش، به موجب ماده ۶۷ قانون تامین ‌اجتماعی، بیمه‌شدگان زن که ظرف یک سال قبل از زایمان، سابقه پرداخت حق بیمه ۶۰ روز کار را داشته باشند، می‌توانند به شرط عدم اشتغال به‌ کار و مزدبگیری، از کمک ایام بارداری استفاده کنند، ضمن آنکه بیمه‌شده باید در تاریخ شروع استراحت، مشغول به کار بوده یا در مرخصی ‌استحقاقی باشد.
  گفتنی است بر اساس این قانون، محدودیتی در تعداد دفعات استفاده از مرخصی زایمان برای زنان بیمه‌شده وجود ندارد و بابت هر زایمان در صورت احراز شرایط قانونی، قابل پرداخت است، همچنین کمک‌هزینه بارداری از اولین روز شروع استراحت، محاسبه و پرداخت می‌شود و مدت دریافت غرامت دستمزد ایام بارداری، جزو سوابق بیمه‌ای بیمه‌شدگان زن محسوب می‌شود.
   
قانون جوانی جمعیت در استان قزوین لازم اجراست
  چگونگی اجرای این قانون در استان قزوین را از فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی جویا شدیم، دکتر محمد بیگی در این خصوص ویژگی‌های بند (الف) ماده ۱۷ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و مدت زمان مرخصی زایمان زنان شاغل به خبرنگار صبح قزوین؛ گفت: این قانون لازم اجراست و آیین نامه آن توسط وزارت کار و امور اجتماعی و شورای بیمه نوشته شده است.
  وی ادامه داد: به موجب این قانون مدت زمان مرخصی زایمان با پرداخت تمام حقوق و فوق‌العاده‌های مرتبط به ۹ ماه تمام تعیین شده و در صورت درخواست مادر تا دو ماه از این مرخصی در ماه‌های پایانی بارداری قابل استفاده است، ضمن آنکه مرخصی مزبور برای تولد دوقلو و بیشتر، دوازده ماه است.
  محمدبیگی خاطرنشان کرد: تمام ادارات دولتی مکلف هستند این قانون را اجرا کنند، چراکه دو بند آخر قانون جوانی جمعیت اشاره به ضمانت اجرایی آن دارد و مستنکفین از اجرای آن پیگیری قانونی می‌شوند.
  این نماینده مجلس با بیان اینکه مشکل جمعیت یک مساله جدی برای تمام خانوارهای ایرانی است، افزود: انتظار می‌رود با نظارت دقیق بر مراکز غیردولتی و خصوصی آنان را به اجرای این قانون ترغیب کرد تا بانوان شاغل از هر صنفی در این مساله مورد حمایت قرار گیرند.
   
وی با اشاره به عزم جدی مسئولان استان بر اجرای قانون جوانی جمعیت همزمان با سراسر کشور گفت: این قانون به تمامی استان‌ها ابلاغ شده و با جدیت پیگیری می‌شود.
  محمدبیگی تصریح کرد: بانوان شاغل در صورت مشاهده خودداری کارفرما از اجرای قانون می‌توانند از طریق کمیسیون اصل نود و دیوان عدالت از آنان شکایت کنند.
  به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ سازمان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰ با صدور بیش از ۲۳۴هزار سند، مبلغ ۹۲۶میلیارد تومان بابت مرخصی زایمان به بیمه‌شدگان زن تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی پرداخت کرده و تقریبا 90 درصد درخواست مرخصی زایمان بدون مساله پذیرفته شده است، اگر چه اجرای این قانون می‌تواند گامی بلندی در راستای حمایت از مادران شاغل و کمک به فرزندآوری و جوانی جمعیت باشد، اما نکته‌ای که نباید از آن غافل شد وضعیت مادران شاغلی است که در کارگاه‌های خصوصی فعالیت داشته و به هر دلیلی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار ندارند، آیا قانون گذار فکری به حال آنان کرده است؟ آیا امنیت شغلی این افراد هم قابل تامین است؟
  انتهای پیام/

 

صرافی ارز دیجیتال

منبع: دانا

کلیدواژه: قانون جوانی جمعیت حمایت از مادران تامین اجتماعی جوانی جمعیت بیمه شدگان زن زنان بیمه شده سازمان تامین مرخصی زایمان مادران شاغل امنیت شغلی صبح قزوین زنان شاغل دو ماه

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.dana.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «دانا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۷۳۴۰۰۴ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

مسئولیت کارفرما در زمان وقوع حادثه چیست؟

رئیس اداره نظارت فنی بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی ضمن تشریح جزئیات بیمه حوادث ناشی از کار، گفت: کارفرما در صورت وقوع حادثه، باید اقدامات اولیه لازم جهت جلوگیری از تشدید وضعیت حادثه‌دیده را به عمل آورده و مراتب را ظرف سه روز اداری به تامین اجتماعی اعلام کند.

به گزارش ایران اکونومیست، پوشش حوادث ناشی از کار برای جامعه کارگران در قانون تامین اجتماعی به عنوان یکی از تعهدات سازمان تامین ‌اجتماعی در قبال بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران تعیین شده است.

«حوادث ناشی از کار» وقایعی را شامل می‌شود که در حین انجام وظیفه برای کارگر رخ دهد. به عبارت دیگر در شرایطی که بیمه‌شده در کارگاه، مؤسسات وابسته یا ساختمان‌ها و محوطه کارگاه مربوطه مشغول به کار باشد، باید بتواند از مزایای بیمه‌ای ناشی از این طرح استفاده کند.

درباره جزئیات این بیمه، چگونگی حمایت قانون از حادثه‌دیدگان و نیز مسئولیت و وظایف کارفرمایان در زمان وقوع حادثه با «میثم حمزه» رئیس اداره نظارت فنی بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت وگو کرده‌ایم.

ایران اکونومیست: از منظر قانون تامین اجتماعی، تعریف حادثه و «حادثه ناشی از کار» از چیست؟

حمزه: طبق بند "۸" ماده ۲ قانون تامین اجتماعی، حادثه به یک واقعه پیش‌بینی نشده که تحت‌تاثیر عامل یا عوامل خارجی تعبیر می‌شود؛ که در اثر یک عمل یا اتفاق ناگهانی رخ داده و موجب صدمه بر روح و روان یا جسم خواهد شد. همچنین به موجب ماده "۶۰" قانون تأمین اجتماعی، "حادثه ناشی از کار" وقایعی را شامل می‌شود که در حین انجام وظیفه و به سبب آن برای بیمه‌شده اتفاق می‌افتد. "حادثه ناشی از کار" وقایعی را شامل می‌شود که در حین انجام وظیفه و به سبب آن برای بیمه‌شده اتفاق می‌افتد

مقصود از حین انجام وظیفه تمامی زمانی است که بیمه‌شده در کارگاه، مؤسسات وابسته یا ساختمان‌ها و محوطه آن مشغول به کار بوده یا به دستور کارفرما در خارج از محوطه کارگاه عهده‌دار انجام ماموریتی باشد.

همچنین زمان مراجعه به درمانگاه، بیمارستان، معالجات درمانی و توانبخشی و اوقات رفت و برگشت بیمه‌شده از منزل به کارگاه جزو زمان انجام وظیفه محسوب می‌شود؛ مشروط بر اینکه حادثه در زمان عادی رفت و برگشت به کارگاه اتفاق افتاده باشد. حادثه‌ای که برای بیمه‌شده حین اقدام برای نجات سایر بیمه‌شدگان و نیز مساعدت به آنان اتفاق می‌افتد هم جزو حادثه ناشی از کار محسوب می‌شود.
 


ایران اکونومیست: حمایت سازمان تأمین اجتماعی از بیمه‌شدگان در قبال حوادث ناشی از کار به چه شکل است؟

حمزه: در صورت وقوع حادثه ناشی از کار، فرد حادثه‌دیده یا خانواده او از تمامی تعهدات قانونی اعم از خدمات درمانی، معالجه شخص بیمه‌شده، تحویل پروتز و اروتز، غرامت دستمزد ایام بیماری، غرامت نقص عضو، ازکارافتادگی جزئی و کلی و فوت، حسب مورد بهره‌مند خواهند شد.

سازمان تامین اجتماعی با استناد به مواد ۷۱، ۷۳ و بند ۳ ذیل تبصره ۳ ماده ۸۰ قانون تامین اجتماعی موظف است، چنانچه بیمه‌شده در اثر حوادث ناشی از کار یا بیماری حرفه‌ای از کارافتاده شود (اعم از کلی یا جزئی) یا فوت کند، بدون درنظر گرفتن مدت سابقه پرداخت حق‌بیمه حسب مورد مستمری مربوطه را برای او یا بازماندگان واجد شرایط برقرار کند. تامین اجتماعی موظف است، چنانچه بیمه‌شده در اثر حوادث ناشی از کار یا بیماری حرفه‌ای از کارافتاده شود (اعم از کلی یا جزئی) یا فوت کند، بدون درنظر گرفتن مدت سابقه پرداخت حق‌بیمه حسب مورد مستمری مربوطه را برای او یا بازماندگان واجد شرایط برقرار کند

ضمناً به موجب مواد ۵۹، ۶۲، ۶۳ و ۷۴ قانون تأمین اجتماعی در صورت حوادث ناشی از کار و به شرط عدم اشتغال به کار و عدم دریافت مزد یا حقوق، با رعایت شرایط مقرر استحقاق دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری و غرامت نقص عضو را نیز خواهند داشت.

کاهش حوادث ناشی از کار با هدف صیانت و حفظ سلامت روحی و جسمی نیروی کار، یک وظیفه قانونی و رسالتی اخلاقی محسوب می‌شود. در این راستا سازمان تامین اجتماعی، حمایت از بیمه‌شدگان و خانواده‌های آنها را در برابر انواع حوادث و عوارض و آسیب‌های جسمی و روحی (ناشی یا غیرناشی از کار) در صورت احراز شرایط قانونی بر عهده دارد.

ایران اکونومیست: مسئولیت و وظایف کارفرما در زمان وقوع حادثه ناشی از کار چیست؟

حمزه: مسئولیت کارفرما صرفا به آموزش و نظارت پیش از حادثه محدود نمی‌شود. به استناد "ماده ۶۵ قانون تأمین اجتماعی" در صورت وقوع حادثه ناشی از کار، کارفرما مکلف است که اقدامات لازم اولیه را برای جلوگیری از تشدید وضع حادثه‌دیده به عمل آورده و مراتب را ظرف سه روز اداری کتباً به سازمان تامین اجتماعی اعلام کند. ضمناً در "تبصره یک ماده ۹۵ قانون کار" نیز کارفرما باید کلیه حوادث ناشی از کار را به صورت کتبی به اطلاع اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برساند.


ایران اکونومیست: به منظور الزام کارفرمایان جهت رعایت مقررات حفاظت فنی و بهداشت، چه اقدامات بازدارنده‌ای در قانون پیش‌بینی شده است؟

حمزه: به استناد ماده ۶۶ قانون تامین اجتماعی در صورتی که ثابت شود وقوع حادثه به طور مستقیم ناشی از عدم رعایت مقررات حفاظت فنی و نیز بروز بیماری ناشی از عدم رعایت مقررات بهداشتی و احتیاط لازم از طرف کارفرما یا نمایندگان بوده است، سازمان هزینه‌های مربوط به معالجه و غرامات و مستمری‌ها را پرداخته و طبق ماده ۵۰ این قانون، از کارفرما مطالبه و وصول خواهد کرد. بنابراین، صرف نظر از چگونگی اجرای این ماده قانونی، سازمان تامین اجتماعی حمایت‌ها و خدمات خود را به بیمه‌شدگان حادثه‌دیده یا بازماندگان واجد شرایط ارائه خواهد داد.

۴۵۹۰۴ مورد حوادث ناشی از کار در سال ۱۴۰۰

تعداد حوادث ناشی از کار - در سال ۱۴۰۰ به شعب سازمان تامین اجتماعی منعکس و مورد بررسی قرار گرفته است - برابر با ۴۵۹۰۴ مورد بوده است که ۹۶ درصد آن مربوط به مردان و ۴ درصد آن را زنان تشکیل داده‌اند. ۸۸ درصد از حادثه‌دیدگان موردبحث نیز پس از گذران دوره استراحت پزشکی و دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری به بهبودی کامل دست یافته‌اند.

  منبع: خبرگزاری ایرنا برچسب ها: سازمان تامین اجتماعی ، کارگر ، حمزه ، اختصاصی ایرنا

دیگر خبرها

  • مسئولیت کارفرما در زمان وقوع حادثه چیست؟
  • آیا امکان پرداخت حق‌بیمه ادوار گذشته برای زنان خانه‌دار وجود دارد؟
  • فرماندار جوانرود: دستگاه‌های اجرایی به تکالیف خود در موضوع جوانی جمعیت عمل کنند
  • تخصیص ۲۰ میلیارد یورو فاینانس و ۳۰ هزار میلیارد اوراق مالی برای ساخت خوابگاه متأهلی
  • ۷۱ پژوهانه به پژوهش‌های «جوانی جمعیت و فرزندآوری» اختصاص یافته است
  • ۷۱ پژوهانه به پژوهش‌های جوانی جمعیت و فرزندآوری اختصاص یافت
  • معمار پور : ۷۱ پژوهانه به پژوهش های «جوانی جمعیت و فرزندآوری» اختصاص یافت
  • سالمندی یک سوم جمعیت کشور تا ۲۰ سال دیگر/ تازه‌ترین تشویق مجلس برای فرزندآوری چیست؟
  • اختصاص ۷۱ پژوهانه در حوزه «جوانی جمعیت و فرزندآوری» در فارس
  • ۷۱ پژوهانه به پژوهش های «جوانی جمعیت و فرزندآوری» اختصاص یافت