Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «فرارو»
2022-10-03@17:02:04 GMT

هر آنچه که باید از پمپ استخر بدانید

تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۵۷۳۴۱۶۳

هر آنچه که باید از پمپ استخر بدانید

پمپ استخر در استخر، نقش قلب در بدن را دارد. آب استخر را سیرکوله کرده و سپس مکش کرده و به سمت فیلتر هدایت می کند و پس از ععور ازفیلتر به استخر برمی گرداند. تمام توانایی استخر شما برای درست کار کردن ، توسط پمپ استخر دیکته می شود. راه اندازی پمپ استخر یکی از مهم ترین اقداماتی است که می توانید برای شفاف نگه داشتن آب استخر خود انجام دهید.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

زیرا آب در گردش نسبت به آب راکد در مقابل آلاینده های کثیف در آب حساسیت کمتری دارد.

عملکرد پمپ استخر

سیرکولاسیون آب استخر توسط پمپ استخر ، برای جلوگیری از رشد جلبک ها و شنا کردن در آب کلیدی است. تصفیه آب و شفافیت آب توسط سیستم فیلتراسیون استخر که شامل تجهیزات استخر از جمله پمپ استخر و فیلتر استخر می باشد انجام می شود. همچنین گردش آب استخر توسط پمپ استخر صورت می گیرد، به این صورت که پمپ آب را می مکد و سپس آن را از میان زباله ها و باکتری ها به دام می اندازد تا آب تمیز را برگرداند.

وجود پمپ و فیلتر استخر، برای کمک به تمیز نگه داشتن استخر ضروری است. اما آیا پمپ استخر در عملکرد فیلتر استخر ، تاثیری دارد. باید بگوئیم که بله، عملکرد درست و صحیح پمپ استخر باعث می شود تا تمام سیستم فیلتراسیون استخر، به درستی عمل تصفیه آب استخر را انجام دهند. در انتخاب و خرید پک پمپ استخر مناسب عوامل زیادی از جمله حجم استخر، کارایی و عملکرد فیلتر استخر، میزان استفاده از استخر ، در انتخاب و عملکرد پمپ استخر تاثیر گذار می باشد.

مدت زمان روشن بودن پمپ استخر

عوامل متععدی بر مدت زمان کارکرد پمپ استخر تاثیر گذار هستند. اندازه استخر، کارایی پمپ و فیلتر و میزان کثیف بودن استخر ، تنها برخی از عواملی هستند که بر مدت زمان روشن بودن پمپ تاثیرگذار هستند. با این وجود، اکثر متخصصان استخر ، توصیه می کنند که پمپ استخر بیش از 8 ساعت در شبانه روز کار نکند. قانون سرانگشتی معمولاً 8 ساعت است، اگرچه بسته به اندازه استخر شما ، می تواند بین 6 تا 12 ساعت باشد.

کارکردن مداوم پمپ استخر، علاوه بر میزان گردش مالی شما باعث اتلاف برق می شود. همچنین، تجهیزات استخر شما ، سریعتر فرسوده خواهد شد. هر استخر منحصر به فرد است، بنابراین برای اینکه پمپ استخر خود را کارآمد و موثر نگه دارید، باید دقیقاً میزان گردش استخر خود را مشخص کنید.

مدت زمانی که نیاز است تا پمپ استخر کار کند، با نیازهای شیمیایی و فیلتراسیون تعیین می شود. در طول ماه های تابستان، استخر شما به دلیل استفاده بیشتر و زباله هایی که ممکن است وارد استخر شود، تقاضای بیشتری برای مواد شیمیایی خواهد داشت. در ماه های زمستان ممکن است کمتر باشد.

چرا انتخاب پمپ استخر با اندازه مناسب، مهم است؟

پمپ استخری که بزرگتر از حد مورد نیاز است دارای موتور قوی تری است و آب را با دبی بالاتری به گردش در می آورد، که باعث می شود، میزان قابل توجهی انرژی ، برای پمپاژ همان مقدار آب مصرف شده و فشار بیشتری به لوله ها و فیلتر شما وارد شود که باعث می شود، تجهیزات را زودتر تعویض کنید. وقتی سرعت جریان خیلی زیاد است، فیلتر شما به طور موثر کمتر کار می کند و شفافیت استخر شما آسیب می بیند، که نشانه بالقوه ای است که پمپ استخر شما ممکن است بزرگ باشد. به یاد داشته باشید، پمپ‌های با اسب بخار کمتر، معمولاً انرژی کمتری مصرف می‌کنند و اگر بتوانند نیازهای فیلتراسیون و تمیز کردن استخر شما را برآورده کنند، گزینه بهتری هستند. هنگام مقایسه دو پمپ استخر، بهترین راه برای تعیین بازده نسبی، مقایسه ضریب انرژی وزنی (WEF) است. WEFبالاتر نشان دهنده پمپ کارآمدتر است.

دبی یکی از معیارهای مهمی است که هنگام انتخاب پمپ تصفیه استخر باید در نظر گرفته شود. ابتدا باید حجم استخر خود را تعیین کنید یا اینکه استخر شما چند متر مکعب آب دارد. اگر این اطلاعات را به راحتی در دسترس ندارید، باید حجم را بر اساس شکل استخر خود محاسبه کنید. هنگامی که حجم استخر را دارید، می توانید نرخ جریان را محاسبه کنید. نرخ جریان مقدار آبی است که در یک زمان معین فیلتر می شود و بر حسب مترمکعب بر ساعت بیان می شود. به طور دقیق تر، به عنوان تابعی از فیلتراسیون آب استخر در 4 ساعت محاسبه می شود. با دانستن این محاسبات، فرآیند انتخاب پمپ استخر ایده آل برای استخر شما تسهیل می شود.

چه زمانی پمپ استخر را راه اندازی کنیم؟

زمان راه اندازی پمپ استخر، به اندازه مدت زمان کارکرد پمپ استخر مهم است. اما سوالی که مطرح می شود این است که ، پمپ در روز راه اندازی شود یا در شب؟ برای تصمیم گیری در این مورد، باید چند نکته را مد نظر داشته باشید. ممکن است برخی مواقع بخواهید پمپ خود را در گرمترین و آفتابی ترین زمان روز روشن کنید. اشعه ماوراء بنفش کلر را می سوزاند، بنابراین پمپ به مقابله با اثرات خورشید کمک می کند. در حالت ایده‌آل، بهترین زمان راه اندازی پمپ ، زمانی است که کلر به استخر اضافه می شود، تا با گردش آب استخر ، کلر در تمام قسمت های استخر پخش می شود. این منجر به این می‌شود، فرض کنیم که بهترین زمان برای روشن بودن پمپ استخر، در طول روز می باشد. اما در برخی مناطق هزینه برق در طول روز به طور قابل توجهی بالاتر است و بنابراین استفاده از پمپ استخر در شب بهترین کار است.

می دانید که باید ظرف 6 تا 12 ساعت آب استخر خود را فیلتر کنید ، اما این به معنای 6 تا 12 ساعت متوالی نیست. برای صرفه جویی در هزینه قبض برق خود، پمپ استخر خود را در ساعات غیر اوج مصرف که هزینه برق کمتری دارد، روشن کنید. می توانید انتخاب کنید که مثلاً پنج ساعت در صبح زود و سه ساعت دیگر در عصر کار کند. علاوه بر پمپاژ روزانه برای گردش آب، می‌ توانید هر زمان که مواد شیمیایی اضافه می‌کنید، پمپ استخر خود را نیز اجرا کنید تا به طور مساوی در آب استخر شما توزیع شود.

در آخر

پمپ استخر برای فیلتر کردن، ضدعفونی کردن و گردش آب در استخرها استفاده می شود. انتخاب یک پمپ استخر مناسب برای استخر، باعث شفافیت آب، گردش مناسب آب، فیلتر آب ، پخش یکنواخت مواد شیمیایی در آب و عملکرد صحیح سیستم فیلتراسیون استخر می شود. خرید تجهیزات استخر از فروشگاه ساینا تصفیه آریا ، وارد کننده تجهیزات استخر و سونا و جکوزی، با گارانتی یکساله محصولات و خدمات پس از فروش به مدت 10 سال ، خیال شما را از خریدی مطمئن آسوده می کند. محصولات شرکت ساینا تصفیه را می توانید در سایت www.digipoolmarket.com مشاهده نمائید.

صرافی ارز دیجیتال

منبع: فرارو

کلیدواژه: لوازم استخر تجهیزات استخر پمپ استخر پمپ تصفیه استخر تجهیزات استخر استخر خود فیلتر استخر راه اندازی استخر شما پمپ استخر آب استخر مدت زمان گردش آب

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت fararu.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «فرارو» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۷۳۴۱۶۳ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

تولید ۲۳ هزار تن آبزی در کرمانشاه

فرزاد افضلی مدیرکل شیلات استان کرمانشاه با بیان اینکه پیش‌بینی شود میزان تولید محصولات شیلاتی استان تا پایان سال به مرز ۲۳ هزار تن برسد، گفت : امسال برنامه‌ریزی کرده‌ایم تولید ماهیان گرمابی استان را به بیش از ۵۷۰۰ تن، تولیدات ماهیان سردابی را به بیش از ۱۳ هزار تن و تولید ماهی در قفس را به ۱۵۰۰ تن رسانده و در بقیه محصولات هم تا حد امکان افزایش تولید داشته باشیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته در مجموع ۲۱ هزار و ۱۰۵ تن انواع تولیدات شیلاتی در استان تولید شد، گفت: سال گذشته ۵۴۸۸ تن انواع ماهی گرمابی، ۱۲ هزار و ۲۶۷ تن ماهی سردابی، ۱۲۰۰ تن ماهی سردابی در پروژه‌های پرورش ماهی در قفس، ۲۱۲۰ تن انواع ماهی گرمابی در آب‌های طبیعی و نیمه طبیعی، ۲۰ تن میگوی آب شیرین و ۱۰ تن ماهی خاویاری در استان کرمانشاه تولید شد.

افضلی رویکرد امسال مجموعه شیلات استان جهت افزایش تولیدات شیلاتی را کیفی سازی استخر‌های پرورش ماهی با تجهیز آن‌ها به فناوری‌های نوین عنوان کرد و افزود: بنا داریم با تجهیز استخر‌های پرورش ماهی منطقه ریجاب به ایستگاه‌های پمپاژ برگشت آب در جهت افزایش تولیدات این استخر‌ها تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: با تجهیز استخر‌های پرورش ماهی منطقه ریجاب به ایستگاه‌های پمپاژ آب، تولیدات شیلاتی این استخر‌ها بین یک تا ۱.۵ برابر افزایش خواهد داشت.

مدیرکل شیلات کرمانشاه یکی دیگر از برنامه‌های امسال استان کرمانشاه برای افزایش تولیدات شیلاتی استان را افزایش پروژه‌های پرورش ماهی در قفس عنوان کرد.

وی اظهار کرد: هم‌اکنون در استان چند صد استخر دو یا چندمنظوره کشاورزی داریم که با پرورش ماهی در این استخر‌ها به افزایش تولیدات شیلاتی استان در پایان سال امیدوار هستیم.

افضلی به فعال نشدن فاز دوم پروژه پرورش ماهی شهدای شهرستان قصرشیرین به علت عدم تخصیص آب هم اشاره کرد و در این خصوص توضیح داد: برنامه ریزی کرده بودیم با تخصیص آب به فاز دوم پروژه پرورش ماهی شهدای شهرستان قصرشیرین که زیرساخت‌های آن تکمیل شده، شاهد افزایش ۲۲۰۰ تنی تولید ماهی گرمابی در استان در سال جاری باشیم، اما به دلیل خشکسالی حادث شده و کمبود منابع آبی با تخصیص آب به این پروژه در سال جاری موافقت نشد، لذا این پروژه امسال هم به مرحله بهره‌برداری نخواهد رسید.

وی افزود: چنانچه سال آینده وضعیت منابع آبی بهتر شود و شاهد تخصیص آب به این پروژه از سوی شرکت آب منطقه‌ای باشیم، با توجه به اتمام کار‌های زیرساختی پروژه، این پروژه قطعا وراد فاز تولید خواهد شد .

باشگاه خبرنگاران جوان کرمانشاه کرمانشاه

دیگر خبرها

  • افتتاح طرح های عمرانی و آموزشی در دانشگاه بیرجند
  • غرق شدگی کارگر باغ در استخر
  • تولید ۲۳ هزار تن آبزی در کرمانشاه
  • غرق‌ شدن کارگر محمد شهری در استخر یک باغ
  • غرق‌شدگی کارگر محمدشهری باغ در استخر
  • هر آنچه باید در مورد آلبینیسم یا زالی بدانید
  • ببینید| صحبت‌های رئیسی درباره فضای مجازی و فیلتر در زمان انتخابات
  • آنچه درباره جوایز نوبل ۲۰۲۲ باید بدانید
  • سالیوان: فعلا زمان مناسبی برای بررسی عضویت اوکراین در ناتو نیست
  • همه آنچه درباره عرضه اولیه جدید فرابورس باید بدانید