Web Analytics Made Easy - Statcounter

سهام عدالت نوعی یارانه است. هدف از سهام عدالت تامین عدالت اجتماعی است. سهام عدالت با هدف خصوصی‌سازی و واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به اقشار کم درآمد از زمان دولت نهم اجرا شد. سه تصمیم جدید در مورد سهام عدالت اخذ شده است. در ادامه مطلب تصمیمات گرفته شده در مورد سهام عدالت را می خوانید. 

 این روزها سهام عدالت و مسائل پیرامون آن در کانون توجه سهامداران قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

پرداخت سود به جاماندگانی که شماره شبای درست در سامانه سجام بارگذاری نکرده‌ اند و یا پرداخت برگه‌ های سهام عدالت به افراد جامانده نیز از موضوعاتی است که در هفته ‌های گذشته خبرهایی درباره آن منتشرشده است.

محمد خزائی، دبیرکل کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت گفت: پیش‌بینی می‌شود سود سهام عدالت که در پایان سال جاری پرداخت خواهد شد نسبت به سال گذشته دو برابر شود.

وی در مورد اینکه پرتفوی و ترکیب سبد سهام عدالت امسال چه تغییری پیدا کرده است، گفت: وقتی یک شرکت سود پرداخت می‌کند بخشی از سود کسب شده را به سهامداران می‌دهد و بخش دیگری صرف افزایش سرمایه در شرکت می‌شود که در نتیجه قیمت سهام آن در بازار افزایش می‌یابد یعنی علاوه بر اینکه سود عدالت امسال دو برابر می‌شود قیمت سهام عدالت نیز به طور میانگین ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد. بنابراین از مردم می‌خواهیم سهام عدالت خود را نگه دارند و این سهام طی یکی دو سال آینده بسیار بهتر می‌شود.

حیدری، سخنگوی کانون شرکت ‌های سرمایه ‌گذاری سهام عدالت درباره زمان اجرایی‌شدن دوبرابر شدن سود سهام عدالت گفت: جریان برگزاری مجامع شرکت‌های بورسی، بسته به پایان سال مالی تا اواسط سال طول می‌ کشد. در این راستا شاهد هستیم سود سهام عدالت در سال‌های اخیر در اسفندماه واریز شده است اما تلاش داریم بازه زمانی توزیع سود را در سال دو یا سه بار کنیم تا حجم مراجعات مردم کاهش پیدا کند و اگر مردم نیازهای اضطراری مالی دارند از آن استفاده کنند.

حیدری در خصوص آزادسازی سودها بیان کرد: آزادسازی سهام عدالت بعد از ابلاغیه سال ۱۳۹۹، رهبر معظم انقلاب محقق و انجام شده است؛ اما آنچه بعضاً به‌ عنوان آزادسازی برداشت می‌ شود، در حقیقت معاملاتی شدن سهام عدالت است که این امر نه در سیاست‌های کلان برنامه‌ ریزان و نه در بین کارشناسان بازار سرمایه به ‌ویژه در شرایط ریزشی بازار توصیه نمی‌ شود.

سبد سهام عدالت از تعدادی سهام ارزنده و نمادهای بزرگ بازار سرمایه تشکیل شده است که در هفته‌های گذشته با نوسان در میزان ارزش همراه بوده است. این سهام در بهمن ماه با کاهش ارزش مواجه شد و در اسفندماه نیز روند نوسانی داشت.

ارزش این سهام در هفته اول فروردین ماه برخلاف رشد شاخص‌های عملکردی بازار سرمایه، با کاهش ارزش مواجه شد، اما در هفته دوم فروردین ماه و با رشد شاخص کل، ارزش سهام عدالت نیز رشد قابل قبولی داشته است. البته ارزش این سهام در هفته سوم فروردین ماه با افت مواجه شد. ارزش این سهام در هفته چهارم فروردین ماه با رشد ۴ درصدی که داشت افزایش قابل توجهی پیدا کرد.

جزئیات بیشتر درباره افزایش سود سهام عدالت

سهام عدالت در تمام هفته‌های اردیبهشت ماه با افزایش ارزش روبرو شد. ارزش سهام عدالت در هفته اول اردیبهشت ماه با رشد ۰.۸۵ درصدی مواجه شده است. ارزش این سهام در هفته دوم اردیبهشت ماه کاهش ۰.۴۲ درصدی یافت. ارزش این سبد دارایی در هفته سوم اردیبهشت ماه رشد ۰.۶۸ درصدی را تجربه کرد. ارزش سهام عدالت در هفته پایانی اردیبهشت ماه با رشد ۱.۷ درصدی روبرو شد.

ارزش برگه های سهام عدالت در هفته ابتدایی خردادماه با کاهش ۱.۲۹ درصدی روبرو شد. این روند نزولی در هفته دوم خرداد نیز ادامه پیدا کرد و ارزش سهام عدالت در هفته گذشته با کاهش ۲.۱۳ درصدی مواجه شد.

ارزش برگه های سهام عدالت در هفته سوم خردادماه باز هم با کاهش ۱.۵۵ درصدی روبرو شد که این مساله به دلیل افت در شاخص‌های عملکردی بورس رخ داده است. سبد سهام عدالت در هفته چهارم خردادماه با رشد ۲ درصدی مواجه شد. ارزش این سهام در هفته پایانی خردادماه نیز با افت ۲.۱۵ درصدی داشت.

البته سبد سهام عدالت به دلیل تشکیل شدن از سهام شرکت‌های بزرگ، بسیار متاثر از شاخص کل بورس است. سهام عدالت در هفته ابتدایی تیرماه با افت ۲.۸۶ درصد مواجه شده است. این سهام هفته دوم تیرماه را با کاهش ۱.۳۹ درصدی در ارزش پشت سر گذاشته است. در حال حاضر و در هفته سوم تیرماه ارزش این سهام با کاهش ۱.۳۷ درصدی روبرو شده است. ارزش این سهام در هفته چهارم و پایانی تیرماه با افت ۲ درصدی داشته است.

بورس در هفته‌های گذشته با وضعیت نوسانی همراه بوده است که این مساله بر روند ارزش برگه های سهام عدالت نیز تاثیر زیادی داشته است. برگه های سهام عدالت در هفته ابتدایی مردادماه با کاهش ۲.۶۵ درصدی روبرو شده است؛ اما در هفته دوم مردادماه ارزش سهام عدالت ۴۶ صدم درصد افت کرد. اما در هفته سوم مردادماه برخلاف شاخص های بورس، ارزش سهام عدالت ۷.۶۲ درصد کاهش یافت. این مساله در حالی رخ داده است که شاخص کل بورس با افزایش ۰.۸ درصدی و شاخص کل هم‌وزن بورس نیز افزایش  ۱.۴۹ درصدی داشته‌اند.

برگه‌های سهام عدالت در قیمت‌های اسمی ۴۰۹ هزار تومانی، ۴۹۲ هزار تومانی، ۵۳۲ هزار تومانی و یک میلیون تومانی در هفته ابتدایی مردادماه به ترتیب با کاهش  ۵۰۴ هزار تومانی، ۶۰۶ هزار تومانی، ۶۵۶ هزار تومانی و یک میلیون و ۲۳۳ هزار تومانی نسبت به هفته گذشته مواجه شده‌اند.

بسیاری از کارشناسان معتقدند، نمادهای حاضر در سبد سهام عدالت از ارزنده‌ترین سهم‌های بازار سرمایه هستند. با این حال، ارزش برگه‌های سهام عدالت در برگه‌های مختلف به ترتیب برابر است با ۶ میلیون و ۱۱۸ هزار تومان، ۷ میلیون و ۳۵۹ هزار تومان، ۷ میلیون و ۹۵۸ هزار تومان و ۱۴ میلیون و ۹۵۸ هزار تومان.

ارزش فعلی سهام عدالت نسبت به دوران اوج بازار در مرداد سال ۹۹ با افت ۶۱ درصدی مواجه شده است. از مهمترین دلایل ریزش قیمت سهام عدالت، ‌ضعف مدیریت در شرکت های سرمایه‌گذاری و عدم برگزاری مجامع این شرکتها و نیز نبود بازارگردان حرفه ‌ای برای این شرکتها به شمار می‌رود.

بنابراین گزارش، ارزش سهام عدالت نسبت به اول مرداد سال گذشته برای سه نوع سهام عدالت، به ترتیب با کاهش قیمت ۹ میلیون و ۴۶۱ هزار تومانی، ۱۱ میلیون و ۳۸۱ هزار تومانی، ۱۲ میلیون و ۳۰۶ هزار تومانی و ۲۳ میلیون و ۱۳۳ هزار تومانی روبرو شده است.

صرافی ارز دیجیتال

منبع: فردا

کلیدواژه: سهام عدالت ارزش برگه های سهام عدالت برگه های سهام عدالت ارزش این سهام در هفته سهام عدالت در هفته ارزش سهام عدالت هفته ابتدایی سبد سهام عدالت درصدی روبرو شد درصدی مواجه شد سود سهام عدالت بازار سرمایه اردیبهشت ماه هزار تومانی فروردین ماه هفته سوم هفته دوم هزار تومان ماه با رشد مواجه شده کاهش ۱ شاخص کل

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.fardanews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «فردا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۷۳۴۵۶۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

ثبات قیمت نفت در سایه کاهش ارزش دلار

خبرگزاری آریا- قیمت نفت در معاملات اولیه روز جمعه تغییر چندانی نداشت.اما با حمایت از کاهش ارزش دلار آمریکا و احتمال موافقت گروه اوپک + برای کاهش تولید نفت در نشست پنجم اکتبر، این کشور به سمت اولین افزایش هفتگی خود در پنج هفته اخیر می رود.

به گزارش سرویس اقتصادی آریا به نقل از رویترز؛قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در نوامبر پس از 92 سنت کاهش در جلسه قبل، با 6 سنت افزایش به 81.29 دلار در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی نفت برنت در ماه نوامبر نیز پس از کاهش 83 سنت در جلسه قبل، با 2 سنت افزایش به 88.51 دلار در هر بشکه رسید.

برنت و وست تگزاس اینترمدیت هر دو در این هفته حدود 3 درصد رشد دارند.این اولین افزایش هفتگی آنها از ماه اوت ، پس از ثبت پایین ترین سطح خود در 9 ماه گذشته در روزهای گذشته است.

تحلیلگران گفتند که به نظر می رسد بازار جایگاه خود را پیدا کرده است. عرضه نفت کاهش می یابد زیرا اتحادیه اروپا واردات نفت روسیه را از 5 دسامبر ممنوع می کند. ناشناخته اصلی این است که با کاهش رشد جهانی در مواجهه با نرخ‌های بهره بالاتر، تقاضا چقدر کاهش خواهد یافت.

بادن مور، تحلیلگر کالا در بانک ملی استرالیا گفت: اساساً، من همچنان فکر می‌کنم قیمت‌ها به دلیل تشدید تحریم‌ها علیه روسیه، کاهش ذخایر نفت خام جهانی و کاهش ذخایر نفت استراتژیک ایالات متحده احتمالاً افزایش خواهند یافت.

وی افزود: من انتظار دارم که اوپک در موقعیت خوبی برای مدیریت عرضه برای جبران خطرات مربوط به تقاضا باشد.

سه منبع به رویترز گفتند که اعضای ارشد سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش به رهبری روسیه موسوم به اوپک پلاس، پیش از نشست روز چهارشنبه خود، بحث کاهش تولید را آغاز کردند.

یک منبع در اوایل هفته گذشته گفت که روسیه ممکن است کاهش تا 1 میلیون بشکه در روز را پیشنهاد کند.

قیمت نفت نیز به دلیل کاهش ارزش دلار از بالاترین سطح خود در 20 سال گذشته در هفته گذشته افزایش یافت و کاهش قیمت دلار، نفت دلاری را برای خریداران دارای ارزهای دیگر ارزان‌تر می‌کند که این امر تقاضا برای این کالا را بهبود می‌بخشد.

دیگر خبرها

  • کدام گروه از جاماندگان سهام عدالت می گیرند؟
  • خبر خوب برای جاماندگان سهام عدالت
  • تکلیف جاماندگان مشخص شد ؛ چه کسانی سهام عدالت می‌گیرند؟
  • جاماندگان سهام عدالت تعیین تکلیف شدند
  • تکلیف جاماندگان مشخص شد؛چه کسانی سهام عدالت می‌گیرند؟
  • ثبات قیمت نفت در سایه کاهش ارزش دلار
  • جزئیات اختصاص سهام عدالت ۱۰ میلیون تومانی جاماندگان، آیا شما جزو مشمولان دریافت هستید؟
  • به مشمولان فاقد سهام عدالت، چه سهامی اختصاص می‌یابد؟
  • بازار رمزارز‌ها/ سقوط ۵ درصدی ارزش بیت‌کوین در چند دقیقه
  • افزایش ارزش معاملات بورس با وجود کاهش شاخص‌ها/ رشد بازار سرمایه در آینده نزدیک