Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «ورزش 3»
2022-11-30@13:52:48 GMT

خلیل‌زاده: قرار نیست پرسپولیس 30 سال قهرمان شود

تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۵۸۷۳۷۶۴

خلیل‌زاده: قرار نیست پرسپولیس 30 سال قهرمان شود

به گزارش "ورزش سه"، فوتبال ملی ایران در چند ماه اخیر روزهای پر سر و صدایی را پشت سر گذاشت، روزهایی که با کنار گذاشتن دراگان اسکوچیچ توسط کمیته فنی فدراسیون فوتبال آغاز شد ولی در نهایت فدراسیون تصمیم به حفظ این مربی گرفت. هر چند که در فاصله دو ماه مانده به جام جهانی، باز هم با قاطعیت نمی‌توان گفت که ایران با اسکوچیچ به جام جهانی خواهد رفت.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

این اتفاقات حتی چالش‌هایی را میان بازیکنان ایجاد کرد ولی شجاع خلیل‌زاده مدافع میانی تیم ملی تاکید می‌کند که هیچ‌گونه اختلافی میان بازیکنان وجود ندارد. خلیل‌زاده در خصوص شرایط خودش در فوتبال قطر، وضعیت تیم ملی برای جام جهانی و مسائل مختلف دیگر به سوالات همشهری ورزشی پاسخ می‌دهد.

در آخرین بازی الاهلی در لیگ قطر بازی نکردی، مثل اینکه کرونا داشتی؟
بله، البته از بازی قبلی برابر السد حالم خوب نبود. بعد از بازی تست دادم و در نهایت تستم مثبت شد. الان هم خدا را شکر مشکل خاصی ندارم و برای بازی بعدی با الغرافه می‌توانم تیمم را همراهی کنم.

در لیگ امسال هم تا الان نتایج خوبی گرفتید، فکر می‌کردی الاهلی چنین عملکردی داشته باشد؟
خدا را شکر که در مجموع عملکرد خوبی داشتیم، این در حالی است که باز‌ی‌های سختی با الدحیل، السد و الریان انجام دادیم. امیدوارم این روند را ادامه داده و جزو بالانشین‌ها باشیم.

الوکره تیم امید ابراهیمی در حال حاضر صدرنشین است. این موضوع کمی عجیب نیست؟
الوکره تیم خوبی است و امسال هم بازی‌های خوبی انجام داده است. البته این را هم باید در نظر گرفت که تیم ملی قطر در حال حاضر در اردوی تدارکاتی به سر می‌برد و بازیکنان ملی‌پوش السد و الدحیل همراه این تیم نیستند. البته این موضوع دلیل نمی‌شود که بگوییم الوکره تیم ضعیفی است. آنها تیم منسجمی هستند.

الوکره از تیم شما قوی‌تر است؟
نمی‌توان خیلی قاطع در این مورد حرف زد. شرایط تیم‌ها در قطر متفاوت است، به عنوان مثال الریان در لیگ قطر شرایط خوبی نداشت ولی در لیگ قهرمانان آسیا الهلال را شکست داد. کار اکثر تیم‌ها در لیگ قطر سخت است و اگر ملی‌پوشان الدحیل و السد به تیم‌هایشان اضافه شوند کار  سخت‌تر هم می‌شود. در لیگ قطر اکثر تیم‌ها بازکینان خارجی باکیفیتی دارند و این موضوع کار را برای ما مدافعان سخت‌تر می‌کند.

ولی این می‌تواند به پیشرفت تو کمک کند، درست است؟
من چالش را دوست دارم و از بازی برابر مهاجمان قوی و طراز اول ترسی ندارم. زمانی هم در پرسپولیس بودم، در لیگ قهرمانان آسیا سعی می‌کردم خودم را مقابل مهاجمان باکیفیت و گران قیمت محک بزنم.

ظاهرا کنعانی‌زادگان هم پنالتی‌زن اول الاهلی است. چرا او را بری زدن پنالتی انتخاب کرده‌اند؟
محمد خیلی خوب پنالتی می‌زند و روحیه بالایی هم دارد. من دوست دارم او در هر بازی گل بزند چون هر ایرانی که خارج از ایران بدرخشد پرچم کشور ما بالا می‌رود.

تو هم قبلا نشان دادی که به گل زدن علاقه داری ولی مثل اینکه نسبت به گذشته کمتر گل می‌زنی؟
در مورد خود باید به یک موضوع مهم اشاره کنم. بعد از عمل جراحی که انجام دادم هنوز هم جای این عمل درد می‌کند و من اصلا با تمام توانم بازی نمی‌کنم. شاید برایتان باور کردنی نباشد ولی من با تیم تمرین نمی‌کنم و فقط سر بازی‌ها حاضر می‌شوم. الان فقط با 30 یا 40 درصد توانم بازی می‌کنم و اصلا نمی توانم با پای راست شوت بزنم، پاس بدهم یا دفع توپ کنم. حتی ضربه سر زدن هم برای سخت است. من بعد از تعطیلی لیگ قطر باید مدتی استراحت کنم تا خب شوم.

مگر بعد از این تعطیلی نباید در اردوی تیم ملی حاضر شوی؟
من دو هفته زمان دارم تا استراحت و فیزیوتراپی کنم تا در تمرینات تیم ملی حاضر شوم.

بازی‌های لیگ ایران را دنبال می‌کنی؟
بله، من همه بازی‌ها را تا جایی که امکان داشته باشد می‌بینم.

شرایط پرسپولیس را چطور می‌بینی؟
در بازی اول که پرسپولیس بدشانس بود و در بازی با فولاد هم اگر یکی دو موقعیت ابتدای بازی را از دست نمی داد می‌توانست برنده باشد، هر چند که شکست دادن تیم‌های جواد نکونام سخت است. خوشبختانه در بازی سوم هم پرسپولیس 3 امتیاز مهم در اراک گرفت. تعجب من از برخی رسانه‌ها و پیشکسوتان این است که از همین ابتدای لیگ انتقاد را شروع کرده‌اند. پرسپولیس 5 سال پیاپی قهرمان شد و فصل گذشته هم به نایب قهرمانی رسید. من نمی‌دانم چرا هواداران و پیشکسوتان، با دو بازی که نتیجه‌اش مساوی شد یحیی گل‌محمدی و بازیکنان را تحت فشار گذاشتند. در ضمن مگر قرار است پرسپولیس 30 سال پیاپی قهرمان لیگ شود؟ هیچ جای دنیا نمی‌بینید که یک تیم هر سال و برای همیشه قهرمان شود، هیچ جا هم نمی‌بینید اینگونه بازیکن و مربی را تحت فشار بگذارند. من با بازیکنان پرسپولس گاهی اوقات صحبت می‌کنند، آنها بابت این وضعیت واقعا استرس دارند و جوی که درست شده اصلا درست نیست. وقتی برانکو آمد به او زمان دادند و پرسپولیسس را درست کرد، حالا هم باید به یحیی گل‌محمدی هم مثل برانکو فرصت بدهند.

در مورد شرایط تیم ملی در فاصله 2 ماه مانده تا شروع جام جهانی چه صحبتی داری؟
الان که همه در فکر انتخابات فدراسیون فوتبال هستند و هیچ کس به فکر تیم ملی نیست. هر فردی هم به خودش اجازه می‌دهد خیلی راحت در مورد تیم ملی صحبت کند. برخی مسائل و حرف‌ها واقعا ناراحت کننده است. همه باید متحد و یکدل باشیم تا تیم ملی موفق باشد.

ولی مدتی پیش حتی میان بازیکنان تیم ملی هم دودستگی وجود دارد. قبول داری؟
ما بازیکنان وظیفه داریم از سرمری تیم ملی حمایت کنیم. من الان بازیکن الاهلی هستم، آیا نباید از سرمربی خودم دفاع کنم، کجای این کار ایراد دارد؟ این درست است یک مربی که بالا سر ما است و هدایت تیم را بر عهده دارد تخریب کنیم، شخصیت‌اش را خراب کنیم؟ من وظیفه دارم هر فردی سرمربی تیم ملی است را حمایت کنم.

ولی برخی بازیکنان تیم ملی این کار را نکردند و در ماجرای آن استوری‌ها انگار موافق ماندن اسکوچیچ نبودند؟
فکر نمی‌کنم آنها منظوریا هدف خاصی را داشته باشند و قطعا آن نفرات هم نگران تیم ملی بودند. برای ما تیم ملی مهم است و همه در کنار هم مثل یک برادر هستیم تا برای سربلندی تیم ملی ایران بجنگیم. در تیم ملی هم خوشبختانه دودستگی وجود ندارد.

مهدی تاج در مصاحبه‌ای گفته که اگر رییس فدراسیون شود، کی‌روش را برای جام جهانی سرمربی تیم ملی می‌کند. نظر تو چیست؟
من نباید در مورد صحبت های ایشان نظر بدهم. در حال حاضر بهترین چیز برای تیم ملی آرامش است. ما قرار است دو بازی دوستانه با سنگال و اروگوئه برگزار کنیم، واقعا چرا باید در بازی‌های دوستانه هم بازیکنان و هم سرمربی استرس باخت داشته باشند؟ مگر نمی گویید تیم ملی باید با تیم‌های قوی و با کیفیت بازی کند، پس برخی اجازه بدهند تیم ملی آرامش داشته باشد. این درست نیست که حتی اگر در بازی‌های دوستانه نتیجه نگرفتیم به تیم ملی فشار وارد کنند یا از اخراج سرمربی حرف بزنند. امیدوارم همه از تیم ملی و سرمربی‌اش حمایت کنند، همانطور که در دو جام جهانی قبلی از سرمربی تیم ملی حمایت شد. شما هم مثل حمایتی که از آن تیم کردید، از این تیم ملی هم حمایت کنید.

فکر می‌کنی در جام جهانی نتیجه بگیریم؟
خودتان می‌بینید شرایط آماده‌سازی ما چطور بوده ولی شک نکنید با تمام توان می جنگیم تا از اعتبار فوتبال ایران در جام جهانی دفاع کنیم. امیدوارم همه حمایت کنند تا در بازی‌های دوستانه هم بدون استرس بازی کنیم.

تو قصد بازگشت به فوتبال ایران را نداری؟
من چند روز پیش با کنعانی‌زادگان حرف می‌زدم و می‌گفتم که فوتبال واقعا بدون حضور هواداران در استادیوم روح ندارد. من دوست دارم به فوتبال ایران برگردم و از طرفی خوشحالم که بانوان هم به استادیوم می‌روند تا بازی تیم محبو‌شان را ببینند. واقعا دوست دارم به فوتبال ایران برگردم و یکی از دلایل مهمش هواداران پرسپولیس هستند که دلم برایشان تنگ شده است.

فصل بعد امکان دارد به پرسپولیس برگردی؟
بله، امکان بازگشت من به پرسپولیس وجود دارد.

صرافی ارز دیجیتال

منبع: ورزش 3

کلیدواژه: لیگ ستارگان قطر الاهلی دوحه فوتبال ایران لیگ قطر دوست دارم جام جهانی بازی ها تیم ملی تیم ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.varzesh3.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ورزش 3» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۸۷۳۷۶۴ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

عکس | چهره جدید یحیی گل‌محمدی همه را شوکه کرد

به گزارش همشهری آنلاین، پرسپولیس روز قبل مقابل پیکان حاضر شد و به جز سوژه های فنی این بازی از ترکیب گرفته تا گلزنی شیخ و کاپیتانی لوکادیا، چهره و تیپ جدید یحیی گل محمدی بود که به سوژه رسانه ها و فضای مجازی تبدیل شد.

گل محمدی که از چند هفته قبل بدون اصلاح ریش و سبیل خود رفته رفته تصمیم گرفت از ظاهر قبلی خود فاصله بگیرد، در بازی با پیکان نیز چهره اش در چند شات و سکانس به ثبت رسید. شات هایی که نشان می دهد مربی ۵۱ ساله و پرافتخار پرسپولیس با محاسن سفید خود حالا پیرتر از قبل شده است.

البته این یکی از نقاط مشترک سرمربیان پرسپولیس است که تنها مدتی بعد از حضور در پرسپولیس موهایشان سفید می شود و به یحیی نیز از این قاعده مستثنی نیست اما تصمیم او بابت تغییر چهره اش در نوع خود جالب به نظر می رسد.

اقدام پنهانی باشگاه پرسپولیس علیه گل‌محمدی | یحیی این بار سکوت می‌کند؟ کد خبر 723989 منبع: خبرآنلاین برچسب‌ها یحیی گل محمدی ویژه ورزشی بازیکنان فوتبال

دیگر خبرها

  • طلسم جام جهانی همچنان روبروی شجاع
  • پرسپولیس به دنبال حریفان تدارکاتی
  • پاسخ‌های عجیب شجاع و کنعانی به خبرنگاران: ما بازی نکردیم، از آنان که در زمین بودند بپرس!
  • انجام ۹۷ پروژه توزیع برق در شهرستان های سراوان، سوران و مهرستان
  • عکس | داغی که به دل پسر محبوب اسکوچیچ ماند
  • شجاع با حسرت و آه جام را تمام کرد (عکس)
  • ۴ ستاره ایران که در حسرت بازی در جام جهانی قطر ماندند | لجبازی کی‌روش با بازیکن محبوب اسکوچیچ
  • عکس | چهره جدید یحیی گل‌محمدی همه را شوکه کرد
  • پرسپولیس بالاخره با دو مهاجم بازی کرد
  • پیروزی پرسپولیس مقابل پیکان در ورزشگاه آزادی