Web Analytics Made Easy - Statcounter

شهردار تهران گفت: عده‌ای اغتشاشگر باعث آسیب به ۴۳ دستگاه اتوبوس شده اند و ۵۴ ایستگاه به بهانه اعتراض آسیب دید. ما مسئول ایمنی شهر هستیم، اما ۲۳ خودروی آتش نشانی در روز‌های اخیر آسیب دید و یک دستگاه آتش نشانی سوزانده شد.

به گزارش خبرگزاری برنا، علیرضا زاکانی در برنامه صف اول شبکه خبر با اشاره به استفاده از فناوری‌های نوین در ارائه خدمت به مردم، گفت: ما چهار تحول را در دستور کار قرار داریم؛ یک تحول مربوط به درون شهرداری است و به دنبال این هستیم که شهرداری از یک نهاد خدماتی به نهاد خدمتگزار اجتماعی تبدیل شود.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربانوی افزود: سه تحول نیز مربوط به بخش بیرونی است که تحول کالبدی ناظر بر تغییرات جدی در زمینه‌های فنی، عمرانی و حمل و نقل، تغییرات حوزه نرم همچون مسائل اجتماعی و سومین تحول فناوری است که باید به شهر هوشمند منجر شود.

زاکانی با اشاره به سه اقدام کلانی که در تحول فناورانه باید انجام بگیرد، گفت: بخشی از اقدامات مربوط تسهیل کردن فرآیند‌ها است، بخش دیگر مربوط به زیر ساخت‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات است تا در جهت تعاملی، بتواند خدمات ما را تسهیل کند. سطح دوم از خدمات مربوط بر زیرساخت‌های شهری است تا بتوانیم خدمات را بر مدار هوشمند سازی به سمتی ببریم که شهروندان به بهترین نحو بتوانند از آن استفاده کنند.

 شهردار تهران افزود: بیشترین فیبر نوری موجود در شهر متعلق به شهرداری است که باید بتوانیم در خدمت شهر و شهروندان قرار دهیم. بخش سوم اقدامات توسعه زیرساخت‌های فناوری است که بتواند هویت هوشمندانه و فناورانه برای تهران خلق کند. امیدواریم در آینده نزدیک و تا پایان سال بتوانیم خدمات متعددی ارائه کنیم.

اقدامات برای اتصال به پنجره واحد دولت از سوی شهرداری کامل انجام شده است

شهردار تهران در پاسخ به سوالی درخصوص زمان قطعی اتصال شهرداری تهران به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، پاسخ داد: ما داخل شهرداری تمام اقدامات لازم برای اتصال به پنجره هوشمند را به پایان رسانده ایم و هرزمان که وزارت ارتباطات لینک را فراهم کند ما به پنجره واحد دولت متصل خواهیم شد.

زاکانی با بیان اینکه بیشترین خدمات ما در حوزه شهرسازی در پنجره واحد ارائه خواهد شد، گفت: اگر لینک متصل شود این خدمات ارائه و روز به روز به تعداد خدمات اضافه خواهد شد. ما می‌خواهیم شهر را با هویت شهر هوشمند داشته باشیم و اقدامات را بر فضای مجازی مبتنی می‌کنیم تا مردم با آسایش بهتری خدمات را دریافت کنند.

آسیب به۴۳ اتوبوس و ۲۳ خودروی آتش نشانی در اعتراضات اخیر

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن عرض تسلیت به خانواده مهسا امینی، عنوان کرد: موضوعی که در دست تحقیق است به بهانه‌ای تبدیل شده که منجر به آشوب شود چراکه اعتراض مقبول است، اما آشوب هیچ کجا پسندیده نیست و این آشوب به جان و مال مردم ضربه می‌زند. برآورد مشخصی از خسارات وجود دارد، اما اساس تخریب، تخریب آرامش و امنیت مردم است.

زاکانی با بیان اینکه ما در شهرداری سعی می‌کنیم سطح خدمات را بالا ببریم، اما عده‌ای اغتشاشگر باعث آسیب به ۴۳ دستگاه اتوبوس شده اند و ۵۴ ایستگاه به بهانه اعتراض آسیب دید. ما مسئول ایمنی شهر هستیم، اما ۲۳ خودروی آتش نشانی در روز‌های اخیر آسیب دید و یک دستگاه آتش نشانی سوزانده شد. به پاکبانان ما که به رفت و روب پرداخته بودند حمله شد.

وی با تأکید بر اینکه در زمانی که رئیس جمهور در سازمان ملل حقوق مردم را استیفا می‌کند اینجا افرادی اقدامای می‌کنند که عقبه آن مشخص است، تاکید کرد: این اقدام محکوم است و مردم آن را نخواهند پذیرفت. در سال‌های قبل نیز این تجربه وجود داشت و با مردم روبه رو شدند و سد مردم آن‌ها را محکوم کرد بود، اما این اتفاق در سال قبل بی نظیر بود و بر اساس گزارشات هفته گذشته ۹۹ درصد منابع محقق شد.

وی با بیان اینکه عمده منابع به صورت نقد و غیر نقد است، گفت: بخش غیرنقد شامل املاک است که برای تهاتر در اجرای پروژه ها، ملک را به پیمانکاران عرضه می‌کنیم. در حال حاضر نیز املاک برای تهاتر در بورس ارائه می‌شود تا پیمانکاران نیز از بورس استفاده کنند. منابع نقدی از محل عوارض است که نیاز به اهتمام دارد. ما هر هفته جلسات درآمدی برگزار کردیم و تأکید ما این بود که باید فعال عمل کرد و مولفه‌های درآمد‌ها و کم کاری‌ها و فعالیت‌ها سنجیده می‌شد که نیاز به تلاش مضاعف داشت و توسط بخش‌های مختلف تلاش صورت گرفت.

استقبال بالای سرمایه گذاران از طرح های شهرداری تهران

زاکانی با بیان اینکه ۲۳۱ طرح با ۳۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شناسایی و در یک همایش دو روزه در سال جاری ارائه و با شدت با استقبال روبه رو شد، تصریح کرد: این طرح ها شامل حمل و نقل، گردشگری و دیگر بخش هاست.

عبور از صددرصد منابع تعیین شده توسط شورا در نیمه شهریور

وی ادامه داد: ما عملا مسیری را که به آینده می‌رویم به گونه‌ای ترسیم کرده ایم که بر اساس بودجه و اعتبارات باشد، شورا اعتبارات را ۶۰ درصد افزایش داد و ما ۵۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان را به ۸۳ هزار میلیارد تومان تبدیل کردیم و مولفه‌ها را بر این اساس تعیین کردیم. ۲۰ هزار میلیارد تومان هزینه نگهداشت و پرداخت حقوق و مواردی از این قبیل است. ۱۵ شهریور ماه اعلام کردیم که از صد درصد منابعی که شورا تعیین کرده بود عبور کردیم و به دنبال این هستیم که با مولدسازی و مشارکت شهر را بسازیم و بتوانیم شهری با چهره دیگری ترسیم کنیم.

بازپس گیری بیش از ۸ هزار میلیارد تومان امکانات شهر

شهردار تهران در خصوص شفافیت در عملکرد، یادآور شد: ما در مرحله‌ای بخشی از اقدامات را به سامانه قرارداد‌ها متصل کردیم. اگر به سمتی برویم که فروش ملک و خرید‌ها را شفاف کند اقدام خوبی است و ما در حال حاضر امکانات خود را در بورس عرضه می‌کنیم و اقلام را با ۲۵ تا ۳۰ درصد ارزان‌تر در بورس خریداری می‌کنیم و کاملا شفاف و مشخص است که از کجا خریداری و در چه طرحی هزینه می‌شود.

زاکانی با بیان اینکه رویکرد ما شفافیت و مبارزه با فساد است، افزود: در حال حاضر املاک را با شفافیت در بورس عرضه می‌کنیم. در این راستا بیش از هشت هزار میلیارد تومان امکانات شهر که با زد و بند در اختیار افرادی خاص بود به شهر بازگشت.

وی با اشاره به یکی از این تخلفات به ارزش سه هزار میلیارد تومان، گفت: ما در سه سطح مبارزه با فساد را دنبال کردیم که یک سطح مبارزه با رشوه بود. راه آن سیستمی کردن و مواجهه دقیق بود تا آبروی کل پرسنل خدوم شهرداری با تخلف ۱۰۰ پرسنل از بین نرود که بر این اساس به سمت نظارت‌های تخصصی رفتیم. سطحی دیگر نیز در قرارداد‌ها بود که به سمت عرضه در بورس رفتیم و این امکان ایجاد شد که ۲۰۰ تا ۳۰۰ کارشناس معتبر به کار گرفته شود و معادله به سمتی برود که به نوعی دخالت عنصر انسانی را در ماهیت کار تحت تاثیر قرار دهیم.

زاکانی با بیان اینکه در راستای استیفای حقوق نیز اقدام کردیم، اظهار کرد: در سطح سوم دیدیم که حقوقی در چند سال قبل تضییع شده بود که باید به دنبال آن رفت. یک قلم از این حقوق به ۱۲ هزار میلیارد تومان می‌رسد که زمینی با کارشناسی غلط فروخته شده و به عنوان امکان بزرگ مشخص شده است. تداخلات و تسهیلاتی نیز رقم خورد و ما در حال حاضر اعتراضات خود را داریم تا حق و حقوق شهر را در این زمینه دریافت کنیم.

افتتاح و توسعه ۶ بازارچه میوه و تره‌بار

شهردار تهران با اشاره به وضع میادین میوه و تره بار در شهر، خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۵۸ تا قبل از آغاز مدیریت شهری اخیر ۲۶۳ بازارچه میوه و تره بار در شهر ایجاد شده بود، اما تا انتهای سال قبل ۳۱ بازارچه به شهر اضافه شد و امسال نیز ۱۰۰ بازارچه و سال آینده ۱۰۰ بازارچه دیگر اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به افتتاح بازار‌های جدید میوه و تره بار در ابتدای هفته آینده و آغاز ساخت ۱۴ بازار جدید افزود: سعی داریم تا در تمامی محلات میادین میوه و تره بار یا بازارچه داشته باشیم، ۱۲۹ محله در تهران بازارچه ندارد، میانگین قیمت در یان بازارچه‌ها ۴۰ درصد با بیرون تفاوت دارد.

قصد داریم توزیع خرید با استفاده از اپلیکیشن داشته باشیم تا شهروندان خرید خود را درب منزل تحویل بگیرند. مدل دیگر این است که ما با برند خودمان با مغازه‌های سطح شهر توافق کنیم و بگذاریم مغازه‌های سطح شهر هم سودآوری داشته باشند.

زاکانی بیان کرد: هدف دیگر ما درباره معیشت مردم مربوط به تامین لوازم منزل است. ما اکنون ۳۹ فروشگاه شهروند داریم و به زودی این تعداد افزایش پیدا خواهند کرد.

تحویل ۱۸۰ هزار مسکن سالیانه به مردم

شهردار تهران ادامه داد: هدف سوم ما درقبال معیشت مربوط مردم مربوط به مسکن است، در همین راستا مشارکت در ساخت ۱۸۰ هزار مسکن را در دستور کار قرار دادیم.

وی با اشاره به این که یکی از وجوه هویت شهر معماری است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهر از نظر معماری بی هویت است و در این زمینه دقت بسیار زیادی انجام داده‌ایم و الگو‌هایی را در نظر گرفته‌ایم تا افراد در زمینه نمای ساختمان الگوی تایید شده‌ای را انتخاب کنند؛ اگر مدلی هم مد نظر باشد را می‌توانند شهروندان ارائه دهند.
زاکانی در ادامه بیان کرد: تا قبل از انقلاب ۴ هزار و ۲۰۰ هکتار فضای سبز و تنها ۷۲ پارک داشتیم، اما در حال حاضر ۵۹ هزار هکتار فضای سبز و ۲۳۴۶ پارک داریم. ما سال گذشته ۱۲۵۰ هکتار فضای سبز پیرامونی در شهر و اطراف آن داشتیم و امسال ۱۵۰۰ هکتار به آن اضافه خواهد شد.

شهردار تهران با اشاره به افتتاح پارک ایرانیان در هفته‌های پیش عنوان کرد: چند روز پیش مرحله اول بوستان ایرانیان به وسعت ۱۶ هکتار افتتاح شد و مرحله دوم آن با مساحت ۲۲ هکتار به بهره برداری خواهد رسید و اقوام مختلف در آنجا می‌توانند حضور فعال داشته باشند.

احداث مساجد در دستور کار

شهردار تهران گفت: در مساجد توجه به توسعه و کمک داریم و به دنبال ساخت مساجد بزرگ و شاخص هستیم؛ امسال نیز تعدادی مسجد را در دستور ساخت داریم.

وی افزود: ما ۲ هزار و ۳۴۶ پارک در تهران داریم و نیاز‌های مردم را در این پارک‌ها تعریف خواهیم کرد و اگر اقتضای پارکی باشد که در پیرامون آن مسجد، مدرسه، خانه بهداشت، مراکز آموزشی، خدمات متفاوت و ... باشد تعریف می‌کنیم تا مردم دسترسی خوبی به امکانات و تفریح ارزان داشته باشند.

انتهای پیام/ 

آیا این خبر مفید بود؟ 0 0

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

صرافی ارز دیجیتال

منبع: خبرگزاری برنا

کلیدواژه: اغتشاشات تهران

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.borna.news دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرگزاری برنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۶۰۷۲۳۲۹ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

رعایت مقررات ایمنی در ساختمان ها ضروری است

به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، «موسی الرضا صفری» در نشست با اصحاب رسانه گلستان که به مناسبت 7 مهر ماه روز آتش نشانی و ایمنی برگزار شد، اظهار کرد: برابر مقررات تمامی الزامات قانونی برای ایمنی ساختمان ها باید رعایت شود و شهروندان باید در این زمینه مطالبه گر باشند.

به گفته وی؛ ساکنان ساختمان ها به ویژه ساختمان های پنج طبقه و بالاتر با اخذ تائیدیه ایمنی ساختمان و همچنین با رفع نواقص و به روزرسانی تأسیسات ساختمانی در ایمن سازی ساختمان خود اقدام کنند؛ ولی این موضوع که بسیار حیاتی است کمتر از سوی آنها پیگیری می شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان از ناایمن بودن 35 مجتمع در سطح شهر گرگان خبر داد و گفت: طی بازدیدی که به صورت مستمر از مجتمع های سطح شهر انجام می شود 35 مورد ساختمان ناایمن تشخیص داده شد.

وی، افزود: این امر به مالکان و ساکنان این مجتمع ها ابلاغ شد و حتی دادگستری هم بر این امر صحه گذاشت؛ ولی به علت هزینه بر بودن بروزرسانی ساختمان ها مالکان تمایلی به انجام این کار ندارند.

به گفته وی؛ برخی از ساختمان های اداری سطح شهر گرگان نیز از ایمنی کامل برخوردار نیستند و این امر به رئیس آن ادارات و نهادهای اجرایی گزارش شده است.

صفری با بیان اینکه امسال 7 هزار و 896 شهروند از سوی این سازمان آموزش های ایمنی را گذراندند، تصریح کرد: در راستای ارتقاء فرهنگ عمومی و ایمنی طرح «شهر ایمن» از سال گذشته راه اندازی شد و در این زمینه بسیار موثر واقع شده است.

وی، ادامه داد: در این راستا برای یک هزار و 10 نفر از ساکنان مجتمع های بلند مرتبه، 499 نفر آتش نشان داوطلب، 2 هزار و 238 نفر از کارمندان ادارات، 239 نفر از کارمندان بانک ها، 438 نفر از پرسنل بیمارستان ها، یک هزار و 307 نفر برای نمازگزاران مساجد و 774 نفر در خانه های فرهنگ آموزش های ایمنی ارائه شد.

به گفته وی؛ سال گذشته 25 نفر و امسال نیز 13 نفر در طرح «تاکسی آتش نشان» مباحث ایمنی را آموزش دیدند که گسترش این طرح و مجهز شدن خودروها به ایمنی نسبی کمک فراوانی به ایمنی بخش حمل و نقل شهر می کند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان با اعلام اینکه این سازمان 122 نفر نیرو دارد، گفت: با این حال 50 نفر کمبود نیرو داریم که امسال با جذب 20 نفر تا مقداری از این کمبود رفع می شود.

وی افزود: ایجاد هشتمین ایستگاه آتش نشانی در خیابان چناران گرگان در زمینی به مساحت 600 متر مربع در مرحله برآورد اولیه و سیر مرحله عقد قرارداد قرار دارد.

به گفته وی؛ حفظ جان و مال مردم در برابر حوادث از مهمترین وظایف سازمان آتش نشانی است.
 
انتهای پیام/

دیگر خبرها

  • رعایت مقررات ایمنی در ساختمان ها ضروری است
  • کمبود نیروی آتش نشان در گرگان/ ۱۱ نفر در آتش سوزی منازل فوت کردند
  • بودجه امسال آتش‌نشانی گرگان ۱۴ برابر شد
  • خسارت 15 ميلياردي اغتشاشگران به آتش‌نشاني
  • بیش از ۴۰ اتوبوس در اغتشاشات اخیر آسیب دید
  • جدیدترین آمار کشته‌های اعتراضات چند روز اخیر کشور | ۷۶ نفر فقط در یک استان مجروح شدند | خسارت سنگین به تاسیسات شهری قم و مشهد
  • خسارات‌ میلیاردی به شهرها را چه کسی جبران می‌کند؟
  • میلیاردها تومان خسارت از جیب مردم!
  • تخریب ۴۳ دستگاه اتوبوس و ۵۴ ایستگاه در روزهای اخیر
  • سقوط یک کارگر کرجی در چاه فاضلاب