Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «فرارو»
2022-12-03@18:15:38 GMT

آینده بازار خودرو در پسا قرعه‌کشی

تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۶۰۸۴۳۹۶

آینده بازار خودرو در پسا قرعه‌کشی

حذف قرعه‌کشی خودرو همراه با خروج برخی محصولات از سیستم یکپارچه، این روزها وارد مرحله جدیدی شده است. فروش خودرو بدون قرعه‌کشی، وعده سال گذشته سیاستگذار بود. این در شرایطی است که امسال خودروسازان با خروج برخی محصولات خود از لاتاری دولتی، نسبت به تحقق وعده سیاستگذار اقدام کردند. در این بین شرکت سایپا به طور حدودی بیشتر محصولات تولیدی خود را از قرعه‌کشی حذف کرد و ایران‌خودرو نیز به‌تازگی اعلام کرده با رشد ۳۲درصدی تولید در این راستا قدم‌های اولیه را برداشته است.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

به گزارش دنیای اقتصاد، بدین ترتیب آن‌گونه از ظواهر امر پیداست، اگر خودروسازان قادر به حذف قرعه‌کشی محصولات پرطرفدار خود نیز باشند، می‌توان انتظار داشت تا پایان سال وعده سیاستگذار عملی خواهد شد. اما سوالی که در این بین مطرح می‌شود این است که آیا خروج خودرو از لاتاری دولتی همراه با رعایت ملزومات آن انجام شده یا تنها از سر تحقق وعده سیاستگذار، خودروسازان نسبت به اجرای آن اقدام می‌کنند؟

آنچه مشخص است اجرای قرعه‌کشی خودرو از سال ۹۹ از سر ناچاری و بدون در نظر گرفتن الزامات آن صورت گرفت؛ این در شرایطی است که به نظر می‌رسد حذف آن نیز از ناچاری دوباره و بدون رعایت ملزومات و تنها برای تحقق وعده سیاستگذار در حال اجراست. سال ۹۹ همراه با تخلفات بی‌شمار خودروسازان در عرضه خودرو، سیاستگذار وقت تصمیم به اجرای قرعه‌کشی محصولات خودرویی گرفت.

این در شرایطی است که وزیر صمت دولت سیزدهم باز هم بنا بر همان تخلفات تکراری خودروسازان، این بار قرعه‌کشی را در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اجرایی کرد. همانطور که بارها عنوان شده این روش به دلیل فاصله قیمتی کارخانه و بازار تنها وسیله‌ای است برای توزیع رانت و بهره بردن عده‌ای دلال و واسطه‌گر از بازار خودرو.

بااین‌حال، سیاستگذار با آگاهی از توزیع چنین رانت دولتی، همچنان اصرار وافری بر قیمت‌گذاری دستوری دارد و حاضر به آزادسازی قیمت نیست. در سایه چنین تفکری در سال ۹۹، قرعه‌کشی تنها مسیر عرضه خودرو به بازار شد. این در شرایطی است که هم‌اکنون نیز در راستای همین تفکر قرار است لاتاری خودرو حذف شود.

درحال‌حاضر بسیاری از دست‌اندرکاران صنعت خودرو عنوان می‌کنند هم‌اکنون بسترهای لازم برای حذف قرعه‌کشی آماده نیست و خودروسازان تنها با فشار سیاستگذار خودرو در این مسیر گام نهاده‌اند. اینکه لاتاری خودرو تنها به توزیع رانت در بازار پرداخته و باید بساط آن جمع‌آوری شود، تاکیدی اصولی در مسیر بهبودی وضعیت تولید و بازار است؛ حال آنکه به نظر می‌رسد در شرایط کنونی سیاستگذار باز هم دچار خطا شده و مسیر پراشتباهی را در این زمینه انتخاب کرده است. واضح است که حذف قرعه‌کشی ملزوماتی در پی خود دارد؛ از جمله رشد تولید، قیمت‌گذاری واقعی خودرو و در نهایت حذف تقاضای کاذب.

با توجه به ملزومات مذکور، این سوال مطرح است که خودروساز کدام یک از موارد مذکور را نهایی کرده که حالا قصد حذف قرعه‌کشی از سیستم فروش خود را دارد. آیا رشد تولید به میزانی رسیده که پاسخگوی تقاضای بازار باشد، یا قیمت‌گذاری خودرو در نقطه‌ای قرار دارد که فاصله آن با بازار دیگر جذابیتی برای سوداگران نداشته باشد؟ از سوی دیگر در شرایط کنونی حباب قیمت به دلیل تقاضای کاذب در بازار هر روز فربه‌تر می‌شد.

حال سوال اینجاست که حذف قرعه‌کشی چگونه قرار است به برچیدن چنین تقاضایی به‌یک‌باره کمک کند؟ واضح است که بدون تحقق سه الزام یادشده، حذف قرعه‌کشی نه‌تنها مشکلی از صنعت و بازار خودرو کم نخواهد کرد بلکه بر چالش‌های کنونی نیز می‌افزاید. در حال حاضر شنیده می‌شود تعهدات معوق برخی از خودروهایی که از قرعه‌کشی حذف شدند رو به افزایش است که این به معنای‌عدم آمادگی خودروسازان برای حذف لاتاری دولتی است.

رشد تولید در کنار آزادسازی قیمت به عنوان مهمترین ملزومات در این زمینه عنوان می‌شود. این در شرایطی است که به دلیل زیان انباشته و تولید، خودروسازان قادر به رشد تولید نیستند. سیاستگذار خودرو در کنار حفظ قیمت‌گذاری دستوری و همچنین تعلل در واردات خودرو، با فشار به خودروساز هم خواهان رشد تولید است و هم حذف قرعه‌کشی.

این در شرایطی است که تولیدکنندگان نیز تنها برای نشان دادن اجرای دستورات دولتی، برخی از محصولات خود را از قرعه‌کشی حذف کردند. به نظر می‌رسد عواقب اجرای چنین دستورات بدون منطقی در آینده مشخص خواهد شد. بنابراین اگر بخواهیم تصویری از عرضه خودرو در پسا قرعه‌کشی داشته باشیم، باید بگوییم این تصویر بدون اجرای الزامات و در نظر گرفتن بسترهای مناسب، نه‌تنها عرضه خودرو را بهبود نمی‌بخشد بلکه منجر به شکل‌گیری رانتی جدید خواهد شد.

پیش‌شرط‌های حذف قرعه‌کشی

در این رابطه با سعید مدنی، مدیر عامل پیشین گروه خودروسازی سایپا و کارشناس حوزه خودرو، به گفت‌وگو پرداخته‌ایم. مدنی نیز اعتقاد دارد بدون رعایت پیش‌نیازها حذف قرعه‌کشی خودرو میسر نیست. اولین پیش‌نیاز از نگاه وی افزایش و دومین نکته اساسی اصلاح قیمت از طریق بورس کالا یا نزدیکی به قیمت حاشیه بازار است. وی تاکید می‌کند این موارد لازم و ملزوم یکدیگر بوده و باید به طور همزمان انجام شود، در غیر این صورت تقاضای کاذب باقی می‌ماند. به اعتقاد مدنی، سیاستگذاران از نزدیکی قیمت به حاشیه بازار بیمناکند و این بیم ناشی از نبود تجربیات قبلی است؛ با این حال بورس کالا تا حدودی می‌تواند این مشکل را حل کند.

این کارشناس حوزه خودرو تاکید می‌کند اگر این پیش‌نیازها رعایت نشود، مانند دیگر وعده‌هایی که تاکنون داده شده، حذف قرعه‌کشی هم عملی نخواهد شد. مدنی سه سناریو را در مورد نزدیکی قیمت خودرو به حاشیه بازار مطرح می‌کند. سناریوی اول برابری عرضه و تقاضا در قیمت بازار است. اگر تقاضا کمتر از عرضه شود، ممکن است قیمت را برای افزایش تقاضا کاهش دهند یا اینکه شرایط فروش را تغییر دهند. درحالی‌که تقاضا بیشتر از تولید باشد، قیمت در بازار روند صعودی طی می‌کند که نتیجه آن ایجاد حاشیه سود بسیار زیاد برای خودروساز خواهد بود که در این حالت دولت ورود کرده و خودروساز را مجبور به افزایش تولید و کاهش قیمت می‌کند.

با این حال مدنی می‌گوید تا انتهای سال ۱۴۰۱ هیچ‌یک از این سناریوها عملی نیست؛ چرا که اگر همین امروز قیمت‌گذاری دستوری حذف شود، جذب نقدینگی به خودروسازان و افزایش ظرفیت تولید ۵ تا ۶ماه طول می‌کشد. بنابراین تا انتهای امسال هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد و شاهد افزایش ظرفیت تولید نخواهیم بود. به اعتقاد وی به‌رغم همه وعده‌ها تولید در سال جاری حتی به یک میلیون دستگاه خودرو نیز نمی‌رسد. کما اینکه سال‌های قبل هم اعلام کردند قرعه‌کشی به‌زودی حذف می‌شود اما این اتفاق رخ نداد.

با وجود این، مدنی اعتقاد دارد یک راه برای حذف قرعه‌کشی وجود دارد، اینکه از طریق بورس کالا قیمت خودرو به قیمت حاشیه بازار نزدیک شده و منجر به افزایش تولید شود. گرچه باز هم به نظر نمی‌رسد این اتفاق بتواند سرنوشت قرعه‌کشی خودرو را تا انتهای سال ۱۴۰۱ به پایان برساند.

مدنی تاکید می‌کند برای حذف قرعه‌کشی تخصیص خودرو باید تقاضای کاذب از بین برود. این تقاضای کاذب نیز به علت تفاوت قیمت قابل‌توجه خودرو در کارخانه و بازار است که منجر به یک حاشیه سود بسیار خوب برای واسطه‌گران می‌شود. شاهد این امر کمتر بودن تقاضا برای خودروهای سایپا نسبت به ایران‌خودرو است؛ چراکه خودروهای این تولیدکننده تفاوت قیمت کمتری داشته و تقاضای کاذب نیز کاهش پیدا کرده است. بنابراین اگر این سود کلان حذف نشود امکان حذف قرعه‌کشی خودرو وجود ندارد.

مدنی تاکید می‌کند اگر بدون رعایت این الزامات و بالاجبار قرعه‌کشی خودرو حذف شود، به منوال گذشته تولید خودرو نسبت به تقاضا کم خواهد بود و همان اتفاقاتی که پیش از شروع قرعه‌کشی وجود داشت ادامه پیدا می‌کند. به طوری که همه متقاضیان که تعداد آن‌ها نیز کم نخواهد بود ثبت‌نام می‌کنند و احتمال دارد تخصیص خودرو به صورت نوبتی انجام شود. بنابراین این موضوع می‌تواند به افزایش مطالبات معوق نیز منجر شود، چراکه خودروسازان برای تامین نقدینگی خود این بار بدون نظارت‌های دولت اقدام به پیش‌فروش خودرو می‌کنند.

وی ادامه می‌دهد در این صورت نیز احتمال دارد دوباره قرعه‌کشی خودرو برگردد. زمانی که خودروهای عرضه‌شده به ۱۰۰هزار دستگاه نمی‌رسد و برای آن پنج یا شش میلیون نفر متقاضی وجود دارد کاری جز قرعه‌کشی یا تخصیص نوبتی نمی‌توان انجام داد. در این صورت حتی ممکن است خودروسازان معوقات مثلا پنج سال قبل خود را تحویل دهند. وی می‌گوید این اتفاق مانند فروش پیکان در سال‌های قبل از انقلاب است که همه برای خرید آن ثبت‌نام می‌کردند و چند سال برای تحویل صبر می‌کردند.

مدنی اعتقاد دارد همه کارشناسان خودرو تاکید دارند قیمت‌گذاری دستوری باید حذف شده و خودروسازان نیز باید خصوصی شوند و… اما متاسفانه سیاستگذاران فکر می‌کنند با حرف زدن مسائل حل خواهد شد. وی عنوان می‌کند متاسفانه هیچ‌یک از تجربیات قبلی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. مدنی پیشنهاد می‌دهد از نظر کارشناسانی که ذی‌نفع نیستند و همچنین گزارش تحقیق و تفحص دوره دهم مجلس شورای اسلامی برای تصمیم‌گیری‌ها استفاده شود.

مدیرعامل پیشین سایپا می‌گوید وزارت صمت باید مشخص کند از چه طریق و مکانیسمی قرار است قرعه‌کشی خودرو حذف شود. آیا این مسیر، افزایش تولید است؟ آیا قرار است نقدینگی خودروسازان افزایش پیدا کند؟ قرار است دیگر دولت دخالت نکند؟ پاسخ هیچ‌یک از این سوالات مشخص نیست. تا زمانی که زیرساخت‌ها و رویکردها درست نشود شعارهای این‌چنینی محقق نمی‌شود.

به طور کلی به نظر می‌رسد حذف قرعه‌کشی خودرو همچون وعده‌های دیگری که این روزها به گوش می‌رسد فاقد چارچوب منطقی باشد. برای مثال افزایش تولید خودرو به یک‌میلیون و ۶۰۰هزار دستگاه تا پایان سال ۱۴۰۱ یکی از وعده‌های وزارت صمت است که اتفاقا می‌تواند پیش‌شرط مهم حذف قرعه‌کشی خودرو نیز باشد. بااین‌حال هیچ‌یک از پارامترهای اساسی و تعیین‌کننده نشان‌دهنده چنین افزایشی در تولید خودرو نیست که بتواند به تبع آن تقاضای کاذب را کاهش داده و قرعه‌کشی را حذف کند.

به نظر می‌رسد وزارت صمت در نوعی لجاجت در برابر واقعیات موجود بر وعده‌های خود اصرار می‌ورزد؛ درحالی‌که پیش‌شرط‌های اصلی آن رعایت نمی‌شود. مگر اینکه دولت روی واردات خودرو و کاهش فشار تقاضا از این طریق حساب کرده باشد که این موضوع نیز فعلا در حالت تعلیق قرار دارد و به نظر می‌رسد خود آن هم تحت تاثیر و منتظر اخبار مذاکرات وین است. بنابراین در چنین فضای پرابهامی به نظر می‌رسد چنین وعده‌های قاطعی نمی‌تواند کارکرد درستی داشته باشد.

صرافی ارز دیجیتال

منبع: فرارو

کلیدواژه: قرعه کشی خودرو حذف قرعه کشی خودرو قیمت گذاری دستوری نظر می رسد افزایش تولید تقاضای کاذب حاشیه بازار عرضه خودرو رشد تولید هیچ یک برای حذف خواهد شد حذف شود وعده ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت fararu.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «فرارو» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۶۰۸۴۳۹۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

سایه سنگین قیمت دلار و تورم بر سر قیمت خودرو/ بازار کشش افزایش تولید خودرو را دارد؟

دوستی به شوخی می‌گفت، اگر صدها سال بعد باستان شناسان قطعه‌ای از پراید را به‌عنوان شی‌ باستانی کشف کنند، در مورد سلامت عقل مردم کشورمان تردید خواهند کرد، چراکه در روزگار توسعه تکنولوژی از چنین خودروهایی استفاده می‌کردند ؛ اما اکنون شرایط فراتر از این تحلیل است و به نظر می‌رسد که اگر این باستان شناسان آینده به قیمت فروش این خودروها در کشورمان پی ببرند دیگر تردیدها را کنار گذاشته و نسبت به این موضوع یقین حاصل خواهند کرد . بر اساس آخرین اخبار اگرچه فعالان بازار خودرو عقیده دارند که این بازار در رکود است و خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد اما قیمت خودرو در بازار همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده و تخته‌گاز به جلو می‌رود

آخرین خبرها هنگام نوشتن این مطلب نشان می‌دهد که قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌یک‌شنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.نگاهی به قیمت چند خودرو صفر داخلی شاهدی بر این مدعاست . روز گذشته پراید ۱۱۱ اکنون باقیمت ۲۱۲ میلیون تومان به فروش رسید ؛ اما پراید ۱۳۱ نسبت به‌روز گذشته یک‌میلیون تومان گران شد و به نرخ ۱۹۴ میلیون تومان عرضه شد.

پژو ۲۰۷ اتومات که روزها با افزایش قیمت همراه شده بود، نیز دیروز پنج میلیون تومان افزایش قیمت داشت و مجددا به قیمت ۶۵۰ میلیون تومان رسید.

خودرو دنا معمولی هم که روزها بود که باثبات قیمت همراه شده بود، باقیمت ۴۳۵ میلیون تومان در بازار عرضه شد.دیروز پژو پارس اتوماتیک هم در قیمت ۵۰۰ میلیون تومان در بازار خودرو کشور ثابت ماند. تارا اتوماتیک هم که در روزهای گذشته با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه شد، به قیمت ۶۲۷ میلیون تومان رسید.

قیمت خودروهای پرطرفدار

برخی از خودروها داخلی نیز مورد استقبال مشتریان قرارگرفته و خریدوفروش بیشتری دارند که در مورد این خودروها نیز شرایط مانند دیگر خودروهاست؛ ازجمله تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، ۲۲۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است . پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر نیز ۳۳۲ میلیون تومان ارزش‌گذاری شده و در این میان، تیپ پنج این مدل پژو پنج میلیون تومان نسبت به‌روز گذشته افزایش قیمت داشت و در بازار کشور در نرخ ۳۹۵ میلیون تومان ثبت شد.

چرایی روند صعودی قیمت‌ها

هرچند که نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو از پایین بودن سطح معاملات گلایه دارند اما در بازار برخی از خودروهای داخلی سطح معاملات نسبت به هفته گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است، اینک به نظر می‌رسد اگر تغییری در وضعیت فعلی بازار ایجاد نشود، بازار به همین روند فعلی خود ادامه می‌دهد.

ارز همه‌جا مؤثر

عده‌ای نیز بر این باورند که قیمت خودرو متأثر از نوسانات ارزی کشور است این به آن معناست تازمانی که قیمت دلار به ثبات نرسد ، بازار خودرو به همین روند فعلی خود ادامه خواهد داد . کاظم محمدی نیک‌خواه، کارشناس صنعت خودرو، دراین‌باره گفت: قیمت خودرو درحال حاضر تنها متأثر از نوسانات ارزی کشور است. هرچند که دلار پس از سقف‌شکنی مجددا به کانال‌های قبلی بازگشت، اما این کاهش به حدی نبوده که بر قیمت‌ها در بازار خودرو تأثیر بگذارد. درنتیجه انتظار می‌رود قیمت دلار بیش از این‌ها کاهش یابد تا روند صعودی قیمت‌ها در بازار خودرو متوقف شود.

از سوی دیگر تحلیلگران این بخش صنعت بر این امر تأکیددارند که افزایش تورم یکی از عواملی است که حتی در صورت بالا نرفتن قیمت ارز موجب افزایش قیمت خودرو خواهد شد . این گروه معتقدند که خودرو نیز چون دیگر کالاها متأثر از قیمت تورم خواهد بود و با افزایش تورم ، بالا رفتن قیمت خودرو اجتناب‌ناپذیر است .

امیرحسین کاکایی، کارشناس مسائل خودرو دراین‌باره گفت : با توجه به تورم ۴۰ تا ۵۰ درصدی کشور پیش‌بینی می‌شود قیمت خودروهای تولید داخل در بازار تا پایان سال حداقل ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش یابد.

از زمان استقرار وزارت صمت دولت سیزدهم، اگرچه وعده‌های در حوزه خودرو به مردم داده‌شده است و در سال جدید هیچ‌گونه افزایش قیمت رسمی برای خودروسازان مصوب نشد اما اثر این اقدامات برای مردم محسوس نیست .

بازار کشش افزایش تولید خودرو را دارد؟

از سوی دیگر دولت برای افزایش رقابت خودروسازان از ابتدای سال بحث واردات خودرو را مطرح کرد ، اما هنوز مشخص نیست که اولین خودرو چه زمانی و دقیقا با چه مشخصاتی وارد کشور خواهد شد . دولت حتی برای کاهش قیمت خودرو مقوله عرضه خودرو در بازار بورس به‌جای تعیین قیمت دستوری پیشنهاد کرد .

اما در شرایط فعلی مردم نه‌تنها از دولت می‌خواهند تا افزایش مستمر قیمت خودرو پایان و قیمت‌ها کاهش یابد بلکه بر بهبود کیفیت خودروهای تولید داخل به‌خصوص به لحاظ ایمنی و فنی تأکیددارند .

اکنون دست‌اندرکاران بازار خودرو پیش‌بینی افزایش قیمت خودروهایی رادارند که مقایسه قیمت آن‌ها باکیفیتشان مقایسه مثقال و خروار است . باید دید دولت می‌تواند راهکاری مؤثر و قابل‌لمس برای صنعت خودرو تعیین کند ؟

بیشتر بخوانید:

سرعت غیر مجاز قیمت خودرو / دولت راهکاری مؤثر برای صنعت خودرو دارد؟

۳۵۲۲۰

کد خبر 1701637

دیگر خبرها

  • تصاویر گران قیمت ترین خودروهای چینی در بازار را ببینید | جزئیات و مشخصات خودروها
  • وعده کاهش قیمت خودرو تا ۳ ماه آینده | ۳ خودروی پرطرفدار به بورس کالا می رود
  • ۳ خودروی پرطرفدار ایران خودرو به بورس کالا می رود | وعده کاهش قیمت خودرو تا ۳ ماه آینده
  • وعده عشقی کاهش قیمت خودرو تا ۳ ماه آینده
  • قیمت خودرو‌های تولید داخل امروز شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
  • پیش بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
  • پراید همچنان افزایشی/ پیش بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
  • قیمت عجیب و غریب پراید در بازار | پیش بینی قیمت خودرو در روزهای آینده | جدیدترین قیمت پراید، تیبا، دنا، ساینا، پژو۲۰۷ و شاهین
  • قیمت خودرو‌های تولید داخل امروز پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
  • سایه سنگین قیمت دلار و تورم بر سر قیمت خودرو/ بازار کشش افزایش تولید خودرو را دارد؟