Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «اقتصاد آنلاین»
2022-12-07@16:44:28 GMT

فال امروز؛ فال روزانه شخصی ۹ مهر

تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۶۱۰۶۹۲۲

فال امروز؛ فال روزانه شخصی ۹ مهر

فال روزانه واقعی شخصی برای متولدین ۹ مهر: فال روزانه متولدین فروردین فال روزانه متولدین اردیبهشت فال امروز متولدین خرداد فال روزانه متولدین تیر فال و طالع بینی متولدین مرداد فال امروز متولدین شهریور طالع بینی روزانه متولدین مهر فال روزانه متولدین آبان فال روزانه متولدین آذر فال روز متولدین دی فال متولدین بهمن فال روزانه متولدین اسفند

به گزارش اقتصادآنلاین، می توانید فال روزانه امروز (طالع بینی روزانه) خودتان را بر اساس ماه تولد هر روز در اینجا مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

فال روزانه واقعی شخصی برای متولدین ۹ مهر:

سال تولد شما با تغییراتی همراه خواهد بود که احتمالا تمامی جنبه های مختلف زندگی شما را تحت تأثیر قرار خواهند داد. مشخص شدن جزئیات این تغییرات تا فصل زمستان طول خواهد کشید و تا فصل بهار شما خواهید توانست با استفاده از فرصت هایی که این تغییرات برایتان به همراه دارند زندگی خود را به طور اساسی بهبود ببخشید. اگر بتوانید فصل تابستان را بر عکس همیشه روی کارتان تمرکز کرده و تمام اراده خود را به کار گرفته و با تمام وجود تلاش کنید تا پاییز سال آینده زندگی شما رشد قابل توجهی داشته و وارد مرحله کاملا جدیدی می شود و تفاوت هایی آشکار با وضعیت فعلی خود خواهد داشت. همه چیز به این بستگی دارد که تا چه حد فرصت هایی که برایتان پیش می آیند را آگاهانه مورد استفاده قرار دهید. امسال مسائل عشقی و عاطفی با ورود افرادی تازه به زندگیتان و گسترش روابط اجتماعیتان هیجان بیشتری پیدا خواهند کرد. خودتان را برای عشقی غیر منتظره آماده کنید!

فال روزانه متولدین فروردین

گاهی خودتان را چنان درگیر یک موقعیت احساسی می کنید که از خودتان کاملا غافل می شوید. امروز سعی کنید بی آنکه خودتان را درگیر ملودرام های دیگران کنید در کنار آنها باشید. با داشتن رویکردی منطقی و حفظ خونسردی خود خیلی بهتر خواهید توانست به دیگران در مواجهه با مشکلات کمک کنید و بیشتر قابل اتکا باشید. این که بتوانید آگاهی خود را در اختیار دیگران بگذارید، به شرط آن که سعی نکنید کنترل زندگی آنها را در دست بگیرید، برای آنها بسیار ارزشمند خواهد بود. مواظب روابط عاطفی خودتان باشید و اتفاقات کوچک و پیش پا افتاده را برای خودتان و طرف مقابلتان تبدیل به واقعه هایی بزرگ و ویران کننده نکنید. تلاش مستمر و کوشش خستگی ناپذیر، ثمری جز موفقیت و بهروزی ندارد، توقعات خود را از خودتان و دیگران کم کنید و مطمئن باشید که بزودی همه چیز سر جای خودش قرار می گیرد. عزیزی را که بسیار دلتنگش هستید، بزودی خواهید دید و چشم و دلتان روشن خواهد شد.

فال روزانه متولدین اردیبهشت

شما چنان در تلاش برای حل مشکلات موجود در روابط خود هستید که ممکن است در راه رسیدن به این هدف رفتاری تند و خشونت آمیز از خودتان نشان دهید. شاید موقع حرف زدن کنار آمدن با دیگران کار آسانی به نظر برسد، اما وقتی پای عمل به میان می آید ماجرا کاملا عوض می شود و کنار آمدن با احساساتتان به آن سادگی ها هم که فکر می کنید نیست. خوشبختانه در راه حل این مشکلات، مثبت اندیشی شما به انرژی منفی موجود غلبه خواهد کرد. فقط باید یادتان باشد که مواظب رفتار خودتان باشید و کاملا با ملایمت برخورد کنید. اگر می خواهید جدی گرفته شوید باید در برخوردهای اجتماعی خود بیشتر احتیاط به خرج دهید. سرانجام از دریای افکار و خیالات ضد و نقیض خارج می شوید و به آرامش خوشایندی می رسید. شکست و نقاط ضعف خود را به با سعه صدر بپذیرید. تسلیم تردیدهای عذاب آور نشوید و برای رفع علامت سوالی که از مدت ها قبل در ذهنتان حک شده، سوال های خود را به صراحت به زبان آورید.

فال امروز متولدین خرداد

امروز روابط شما با برخی از اطرافیانتان که معمولا خیلی با آنها راحت هستید و خوب کنار می آیید به دلیل اختلاف در اهداف بلند مدتتان ممکن است به مشکل بر بخورد. شما به ویژه اگر احساس کنید که زمان زیادی برایتان باقی نمانده است، ذهن خود را روی اهداف پیش رویتان متمرکز کرده و می خواهید هر چه سریعتر به آنها دست پیدا کنید. با این حال باید این نکته را به خاطر داشته باشید که کار گروهی همیشه رسیدن به موفقیت را بسیار راحت تر می کند. با وجود این که قلبا دوست دارید به جای انجام دادن کارهایی که دارید یک جا لم داده و با خانواده یا دوستانتان حرف بزنید. زدن حرف های بیهوده آخر و عاقبت چندان خوشی برایتان نخواهد داشت و حتی ممکن است شما را به دردسر بیندازد. با دوستی به جایی خواهید رفت که خوشحالتان می کند. قدم یک نورسیده برای خانواده تان با برکت و شادی همراه است. علیرغم انتظارتان، به جایی یا به کاری دعوت خواهید شد. کاری که برایش زحمت می کشید به خوبی به پایان می رسانید. به دیگران محبت کنید تا دیگران عاشق تان شوند.

فال روزانه متولدین تیر

امروز آنقدر ایده های خلاقانه جورواجور در سرتان هستند که تفکر خلاقتان می تواند شما را تا دور دست ها بکشاند. به جای این که اینقدر در این افکار غرق شوید سعی کنید جسارت داشته و ایده های هوشمندانه خود را عمل کنید. اگر تمام مدت جایزه ای که در نهایت به دست خواهید آورد را در نظر داشته باشید، نیت های بلندپروازانه تان ارزشمند بوده و به نتیجه خواهند رسید. هیچ کس به غیر از خودتان نمی تواند مانع به کار گیری توانایی ها و استعدادهایتان بشود. امروز شما با این همه انرژی که در وجود خودتان احساس می کنید یک تنه می توانید یک مهمانی بزرگ و پرهیجان راه بیندازید و هر جا که بروید حال و هوای اطرافیانتان را خوب می کنید. به شخصی در اطرافتان که احترام شما در جمع نگه نمی دارد و شوخی های زننده می کند، در خلوت توضیح دهید و اگر به این روند ادامه داد، کلا از او دوری کنید. این روزها از همه چیز خسته و ناامید هستید، بهتر است دست به هیچ کار مهمی نزنید. با یک مشاور صحبت کنید، این روزها نیز بگذرد.

فال و طالع بینی متولدین مرداد

آنقدر دور و برتان شلوغ است و کارها به هم پیچیده اند که دلتان می خواهد به عالم رویا و خیال بافی پناه برده و خودتان را در آن گم کنید. ولی متاسفانه آنقدر کار روی سرتان ریخته است که فرصتی برای این کارها نخواهید داشت و اگر وقت کنید کارهایتان را به انجام برسانید خیلی هنر کرده اید. اما به خودتان یادآوری کنید که هیچ گاه چنین وضعیت هایی پایدار نیستند و اوضاع خیلی زود روبراه خواهد شد. ممکن است با چیزها و اطلاعات عجیبی روبرو شوید، خودتان را برای غافلگیر شدن آماده کنید. امروز فرصت خوبی برای انجام تمیزکاری های عمقی در خانه می تواند باشد. شاید چیزهایی که مدت هاست گم کرده اید را در همین حین پیدا کنید. حسرت نداشته هایتان را نخورید، بلکه با تکیه بر توانایی های خود، سعی کنید کم کم به خواسته هایتان برسید و از داشته هایتان لذت ببرید و شاکر باشید. در مورد یک مشاجره خانوادگی سری که درد نمی کند، دستمال نبندید. تا وقتی از شما سوالی نکرده یا کمکی نخواسته اند وارد بحث ها نشوید.

فال امروز متولدین شهریور

شما برای رهبری و مدیریت ساخته شده اید؛ با شجاعت تمام برای کشف ناشناخته ها آمده اید و با شور و هیجان تمام حاضرید کارهایی را انجام دهید که هیچ کس تا کنون انجام داده است. امروز این شور و هیجان در شما بیش از هر زمان دیگری است و دیوانه وار به دنبال ماجرا می گردید. برای ارضای این حس خود از روزتان استفاده کرده و همراه با دوستانتان به سراغ تفریحات هیجان انگیز و البته سالمی بروید که تا کنون امتحان نکرده اید. اطلاعات تازه ای را به دست خواهید آورد که هر چند با باورهای فعلی شما در تضاد هستند و پذیرفتن آنها برای شما دشوار است درنهایت نگرش شما را به دنیای اطرافتان تغییر خواهند داد. در رابطه عاطفی تان از لحظه لحظه این روزهایتان استفاده ببرید و نگذارید، بهترین اوقات زندگی به کامتان تلخ شود. در مورد مسئله کاری که فکرتان را مشغول کرده، امروز و فردا کردن شرط عقل و تدبیر نیست. قدر لحظه ها را بدانید و آنها را بیهوده از دست ندهید.

طالع بینی روزانه متولدین مهر

امروز با اندکی فکر کردن به این نتیجه خواهید رسید که وقتی در زندگی تنها به فکر برآورده کردن نیازهای اساسی خود باشیم زندگی خیلی ساده تر خواهد شد، ولی متاسفانه ما هیچگاه یاد نمیگیریم این تغییر اساسی را در روش زندگی خود به وجود بیاوریم و اسیر زیاده خواهی های خود هستیم. خوشبختانه لازم نیست همین حالا این تغییر بنیادین را در سبک زندگی خود ایجاد کنید، همین که به این حقیقت پی برده و در نگرش خود تغییر ایجاد دهید هم قدم بسیار بزرگی برداشته اید و احساس امنیت بیشتری خواهید کرد. شمردن نعمت هایی که دارید احساس خیلی بهتری به شما خواهد بخشید و به ثروتمند بودن خود پی خواهید برد. شما از آمادگی لازم برای مواجهه با موانع موجود بر سر کارتان برخوردارید. طرز تفکر مثبت و خوش‌بینانه خود را حفظ کنید. زندگی کوتاه است. سعی کنید تا می توانید از خود خاطرات خوش در اذهان دیگران ثبت کنید. آشتی بعد از قهر شیرین است. به سراغ یک دوست قدیمی بروید.

فال روزانه متولدین آبان

امروز از آن روزهایی است که تصمیم گیری برایتان بسیار سخت خواهد بود، زیرا دوگانگی های درونیتان به شما اجازه گرفتن یک تصمیم قاطع و واحد را نمی دهند. خوشبختانه شما مجبور نیستید همین امروز جواب همه مشکلات را یافته و تصمیمات اساسی بگیرید. اگر از چیزی مطمئن نیستید آن را به حال خود رها کنید تا قدرت تصمیم گیریتان به شما باز گردد. بهتر است امروز ذهنتان را درگیر انجام کارهای خلاقانه، مثل نوشتن، نقاشی و کارهای دیگر کنید. هرچند این کارها شما را از دنیای واقعی دور می کنند، ولی نتایجی که به دست خواهید آورد شما را راضی خواهند کرد و حال روحیتان خیلی بهتر خواهد شد. رابطه گرمتان با یک دوست قدیمی این روزها به طرز عجیبی رو به سردی گذاشته و از هم دور شده اید، اجازه ندهید گرفتاری های روزمره شما را از کارها یا افراد با ارزش در زندگی تان دور کند. موفقیت ازآن افراد صبور و شکیباست به اعصابتان مسلط باشید.

فال روزانه متولدین آذر

امروز هرچند در ظاهر خیلی مطمئن و مصمم به نظر می رسید و به نظر اطرافیانتان هیچ مشکلی در رفتارتان وجود ندارد، ولی در واقع در درون دچار تردید و سردرگمی هستید. بر خلاف آنچه خودتان فکر می کنید اگر به جای تلاش برای مخفی کردن ترس ها و نگرانی هایتان، در مورد مشکلاتتان با دیگران حرف بزنید و نگرانی هایتان را با دوستان و نزدیکانتان در میان بگذارید، مورد حمایت آنها قرار خواهید گرفت و به موفقیت بیشتری دست پیدا خواهید کرد. سعی کنید حتما بخشی از روزتان را صرف مطالعه در مورد مسائلی کنید که مدت هاست ذهنتان را به خود مشغول کرده اند تا اطلاعاتی به دست بیاورید که تا مدت ها به صورت مداوم مورد استفاده تان قرار خواهند گرفت. شخصی قولی برای همکاری به شما داده اما مدام امروز و فردا می کند، بیش از این منتظرش نمانید محترمانه عذرش را بخواهید و دنبال شخص دیگری بگردید. برای انجام کار یا اجرای مراسمی تدارک خواهید دید. منتظر یک تغییر کوچک در محیط کار یا خانه باشید، با این تغییر نجنگید.

فال روز متولدین دی

با وجود این که شما معمولا ترجیح می دهید کارهای خود را به صورت گروهی انجام دهید، امروز دلتان می خواهد که خودتان تنها باشید و روزتان را در خلوت خود بگذرانید. شما دوست دارید استقلال خود را حفظ کنید، در غیر این صورت احساس خواهید کرد همان افرادی که خیلی دوست دارید و برایتان مهم هستند از عشقشان برای شما زندان ساخته اند. نیازی نیست که برای مورد تایید دیگران قرار گرفتن و راضی نگه داشتن آنها فردیت خود را قربانی کنید. در هر صورت این نکته را در نظر داشته باشید که حتی اگر کار گروهی سرعتتان را کمی پایین بیاورد رسیدن به موفقیت را برایتان راحت تر خواهد کرد و منافع آن هم خودتان و هم دیگران را در بر خواهند گرفت. در یک بحث و مشاجره نظر شما پرسیده خواهد شد، حواستان باشد که با انصاف داوری کنید و تحت تاثیر احساسات قرار نگیرید. سلامتتان را جدی بگیرید. شنیدن خبری غمگینتان می کند، تا می توانید یاس را از خودتان دور کنید با غصه خوردن آنچه اتفاق افتاده را نمی توانید عوض کنید.

فال متولدین بهمن

حتی اگر دقیقا بدانید که چه کاری می خواهید انجام دهید، حفظ کردن انگیزه لازم برای انجام کارهایتان امروز چالش بزرگی برای شما خواهد بود. در حالی که خودتان ترجیح می دهید ذهن خود را روی جزئیات مربوط به یک کار متمرکز کنید، شرایط شما را به جهاتی مختلف خواهند کشاند. احساس مسئولیتی که دارید باعث می شود برای انجام تمامی کارهایی که از شما انتظار می رود به خودتان فشار زیادی وارد کنید و بار کاری زیادی را تحمل کنید. کاری نکنید که روزتان را برای خودتان تبدیل به زهر مار کنید و حتما زمانی را هم برای تفریح و استراحت بگذارید. البته اگر می خواهید واقعا خوش باشید افرادی که شما را برای این خوشگذرانی ها همراه می کنند را به دقت انتخاب کنید. در رابطه عاطفی تان با کسی که بسیار دوستش دارید اجازه ندهید کدورت ها آیینه بی‌خط و خش روحتان را لکه دار کنند. از طعنه های حسودان باک نداشته باشید و به آن ها بها ندهید. گاهی همین حسادت ها باعث می شود که انسان با انگیزه و کوشاتر بشود و زودتر به قله های موفقیت برسد.

فال روزانه متولدین اسفند

امروز ذهنتان درگیر انتظاراتی است که از آینده خود دارید و نگران این هستید که مبادا رسیدن به خواسته هایتان غیر ممکن باشد. خیلی خوب می دانید که با داشتن یک رویکرد منطقی خواهید توانست به رویاهایتان برسید. ولی باید این را هم در نظر داشته باشید که نمی شود یک شبه راه صد ساله را پیمود. برای رسیدن به برنامه های دراز مدت خود باید ماه ها و حتی گاهی سال ها وقت بگذارید تا بتوانید به نتیجه دلخواهتان برسید. آرام باشید؛ زمانی بسیار بیشتر از آنچه فکرش را می کنید برای ساختن زندگی خوبی که انتظار دارید پیش رو خواهید داشت. به جای افکار نگران کننده سعی کنید از روزتان لذت ببرید. به دیدار دوستانی بروید که مدت هاست از آنها بی خبر بوده اید. شنیدن خبری غافلگیرتان می کند، این خبر را به فال نیک بگیرید. شخصی بدون آنکه بدانید در جایی از شما تعریف و از کارتان دفاع می کند. یک سفر در پیش رو دارید که خستگی از تنتان بیرون می کند. برای انجام کاری نیاز به یک واسطه خواهید داشت و باید از کسی کمک بگیرید، وقت را تلف نکنید.

شما می‎توانید در مورد اینکه فال و طالع‎تان درست اعلام شده یا خیر، در پایین همین مطلب در قسمت نظرات بیان کنید و نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید

منبع: tasvirezendegi صرافی ارز دیجیتال

منبع: اقتصاد آنلاین

کلیدواژه: طالع بینی فال فال روزانه متولدین فال امروز متولدین داشته باشید برای انجام انجام کار طالع بینی خواهد شد سعی کنید مدت ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.eghtesadonline.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «اقتصاد آنلاین» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۶۱۰۶۹۲۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

مدیریت دغدغه‌های خانم‌های خانه‌دار | هم مراقب خودتان باشید و هم اهالی خانه

به گزارش همشهری آنلاین، خانه همان جایی است که محل امن ماست و به آن تعلق‌خاطر داریم. بعد از یک روز کاری پرمشغله، به آنجا پناه می‌بریم و سوسوی چراغ روشن آن، دلگرمی و امیدبخشی را برایمان به ارمغان می‌آورد. انسان به امید زنده است. امیدواری بسیاری از مردم به برگشتن به خانه است؛ آن هم از دل هیجان کوچه‌ها، خیابان‌ها و از انبوه دیدار آدم‌ها. اینکه در بدو ورود، کسی انتظار ما را بکشد و با لبخندی دلنشین، پذیرای ما باشد، لطف به خانه رسیدن را دوچندان می‌کند.

در روزگار امروزی زنان و مردان شانه ‌به ‌شانه هم مشغول کار و فعالیت‌های اجتماعی هستند. این همراهی و مشارکت یکی از آورده‌های جامعه مدرن به‌شمار می‌رود. اما هنوز هستند خانواده‌هایی که به دلایلی ترجیح می‌دهند، زنان در خانه مشغول امور باشند و مردان بیرون خانه. این چیزی از ارزش تأثیرگذاری زنان در پیشبرد زندگی مشترک کم نمی‌کند بلکه یکی از مؤثرترین و انگیزشی‌ترین تقسیم‌کارها محسوب می‌شود. البته تمام روز را در خانه سرکردن و پرداختن به کارهای روزمره که گاهی تکراری و خسته‌کننده می‌شود، کار ساده‌ای نیست.

مدیریت مسائل روزانه، خرید مایحتاج، رسیدگی به امورات کودکان، تربیت و آموزش آنها و هزار و یک دغدغه دیگر، باعث می‌شود گاهی خانم‌های خانه‌دار دچار سردرگمی و خستگی‌های مضاعف شوند. بی‌شک مسائل بسیاری ذهن، روح و روان زنان را در این شرایط به‌عنوان زن، همسر و مادر به‌خود مشغول می‌کند. درگیری‌ها، گاهی عدم‌مدیریت زمان و اولویت‌بندی‌های نادرست باعث می‌شوند که کمتر به‌خودشان بپردازند و بعضی اوقات دچار خودفراموشی، جامعه‌گریزی، اضطراب، عدم‌اعتماد به نفس، استرس و... شوند. در این فرصت به مواردی از مسائل و دغدغه‌های زنان خانه‌دار می‌پردازیم و تلاش می‌کنیم راهکارهایی در حد پیشنهاد عرضه کنیم.

با دست مخالف کار کن

یکی از مسائلی که زنان امروز در خانه با آن درگیر هستند، دردهای مزمن به‌علت درست انجام‌ندادن کارهای خانه است. جاروکشیدن، ظرف‌ شستن، اتوکردن و... مواردی است که خواه‌ناخواه با آن دست و پنجه نرم‌ می‌کنید. اینکه هر کدام از ما به سمتی از بدن خود تسلط داریم و در اصطلاح چپ‌دست یا راست‌دست شناخته می‌شویم، در ظاهر معضل نیست. اما مشکل از آنجا شروع می‌شود که بعد از یک روز سخت و سنگین کاری از کمردرد، گردن‌درد و دردهای مشابه گلایه داریم و اوقات خودمان و دیگر اعضای خانه را تلخ‌ می‌کنیم و این رویه به ناچار با رویکرد ترشرویی‌های ما رابطه‌ای موازی دارد.

ویژگی چپ یا راست دست‌بودن، باعث می‌شود اکثر یا تمامی کارهایمان را با دست غالب انجام دهیم. اینطور یک طرف بدن ما بیشتر خسته می‌شود و البته قوی‌تر هم خواهد شد و طرف دیگر در ضعف به سر می‌برد و لاجرم دچار دردهای مختلف می‌شویم. پس ما با 2درد مواجه هستیم؛ درد سمتی از بدن که کار بیشتری از آن می‌کشیم به‌خاطر خستگی و سمتی که به‌علت عدم‌تحرک ضعیف شده و به مرور زمان، انعطافش را از دست داده است. راهکار چیست؟ از این به بعد گاهی با دست و پای مخالف کار کنید. با آن یکی دست‌تان رنده کنید و تمرین کنید چاقو را به‌دست دیگرتان بدهید. کتف مخالف حین جاروکشیدن فعال می‌شود و کم‌کم سمتی از بدن که فراموش شده بوده با شما آشتی می‌کند. بابت این مهارت تازه به‌خودتان افتخار کنید.

کار خونه ورزش نیست

حالا که از تحرک و سلامتی شروع کردیم، جا دارد در تکمیل مطلب پیشین به ورزش بپردازیم. به‌حتم تا حالا شنیده‌اید وقتی از خانم‌ها پرسیده ‌می‌شود چرا ورزش نمی‌کنید؟ می‌گویند: «من از صبح دارم کار خونه می‌کنم.» کار خانه ورزش نیست. بهتر است به عقب برگردیم؛ چرا گاهی حالتان خوب نیست؟ چرا دچار عدم‌اعتماد به‌ نفس می‌شوید؟ اینکه فکر می‌کنید از دنیا عقب افتاده‌اید و دیگر تناسب و جذابیت قدیم را ندارید، از کجا می‌آید؟

سلامتی و تناسب، رابطه مستقیم با حالات روحی شما دارد. اینکه به‌خودتان توجه کنید، این احساس را به شما می‌دهد که مورد توجه و مهم هستید. پس فقط درخواست توجه از دیگران نداشته نباشید، از خودتان شروع کنید. وجود عزیزتان را دوست داشته باشید و برای خودتان ارزش قائل شوید. هر روز ساعتی را به نرمش و ورزش‌کردن اختصاص دهید و اینطور بعد از مدتی حال خوب، روحیه شاد و فعالی به‌دست بیاورید. سلامتی حق و سهم شماست. با عوض‌کردن سبک زندگی و داشتن شور و هیجان، به‌خودتان احساس بهتری خواهید داشت. احتمال افسردگی، دلشوره‌های بی‌دلیل و یک‌جانشینی با ورزش مداوم، رنگ می‌بازد. در نتیجه پیامی که به مغز شما مخابره خواهد شد، چیزی نیست جز من توانمندم... .

دست‌تنها زندگی نکن

تعامل، کلیدواژه این قسمت از بحث ماست. باورهای غلط، ویرانگر و خطرناک‌ هستند. یکی از گلایه‌های همیشگی خانم‌های خانه‌دار، مشارکت‌نکردن اعضای خانواده در کارهای جاری خانه بوده و هست. همچنین یکی از باورهای غلط فرهنگ ایرانی این است که کار خانه را کاری زنانه می‌دانند. اگر باور داشته باشیم، ما آنچه را درو می‌کنیم که پیش‌تر با دست خود کاشته‌ایم، قدم نخست را برای حل مسئله، درست برداشته‌ایم. تعادل‌داشتن در مسئولیت‌پذیری ما، تقسیم عادلانه وظایف، واگذاری به‌موقع مسئولیت به همسر و کودکان و پیگیری ملایم و دوستانه انجام امور واگذارشده از آنها، از راهکارهای تعاملی سالم است.

وقتی خودمان داوطلبانه عهده‌دار انجام تمامی کارهای خانه می‌شویم، نباید انتظار داشته باشیم، نیرویی برای امداد غیبی از راه برسد و باری از دوشمان بردارد. این خود ما هستیم که با برنامه‌ریزی و طراحی منصفانه در تقسیم کار می‌توانیم روحیه کمک‌رسانی و تعاون را در بطن خانه رشد بدهیم. اینطور ریشه همدلی و همراهی را در خاک حاصل‌خیز خانواده مستحکم می‌کنیم؛ ریشه‌ای که می‌تواند نهال عشق را به بار بیاورد و درخت تنومند زندگی مشترک را بارور کند. مسئولیت‌دادن، نوعی آموزش غیرمستقیم و مؤثر است. امتحان کنید و از نتیجه شیرین این آزمون لذت ببرید.


نمی‌تونی بی‌نقص باشی؛ پس وسواس نداشته باش

ترس‌ها، مقدمه شکست‌های ما هستند. ترس از دست‌دادن، ترس کامل‌نبودن، نگرانی‌های مداوم برای اعضای خانواده و ترس‌های ریز و درشت دیگر، عامل بازدارنده و منشا بسیاری از اضطراب‌ها و استرس‌های زنان خانه‌دار است. اینکه مداوم نگران باشیم، آیا خانه آنطور که باید تمیز و مرتب هست یا نه؟ همه‌چیز سر جای خودش قرار گرفته؟ تلفن‌های مداوم به همسر و کودکان برای پیگیری و از این دست جمله‌های وسواس‌گونه و اضطراب‌زا که کجایید؟ کی برمی‌گردید؟ مراقب باشید! و ترس از دست‌دادن که با ابراز نگرانی از بی‌توجهی‌ همسر و حساسیت در مورد روابط او شکل می‌گیرد ازجمله موارد وسواس‌های ماست.

راهکار پیشنهادی ما نگاه واقع‌بینانه و غیراغراق‌آمیز به مسائل است. ما و اطرافیان ما بی‌نقص نیستیم و در اصل همه‌چیز نسبی است. وقتی قبول کنیم که تمیزی خانه در حد طبیعی اهمیت دارد و بیش‌ از حد آن افراط است و وقتی قبول کنیم توجه، رسیدگی و پیگیری اطرافیانمان باید در حدی باشد که استقلال عمل آنها حفظ شود، حالمان بهتر خواهد بود. درک اینکه همسر ما مشغله‌های مختلف و روحیاتی متفاوت با ما دارد و قرار نیست مدام به ما ابراز احساس کند تا مطمئن شویم که عشق در رابطه ما جاری است، درک عاقلانه و روش مساعدی است که ما را از بهانه‌جویی و رنجیده‌خاطربودن‌های مبالغه‌آمیز دور می‌کند.

از خودتان بپرسید؛ اگر قرار باشد به بهای تمیز نگه‌داشتن خانه، خلق و خوی خودمان را آشفته کنیم و مدام به اعضای خانه تذکر بدهیم، آیا ارزش‌اش را دارد؟ هیچ‌وقت همه‌چیز کامل و بی‌نقص نیست. قبول این مهم باعث و بانی حال و روز شادتر ما و پذیرش واقعی‌تر ما در مقابله با محیط پیرامون خواهد بود.

به‌ خودت و اطرافیانت فضا بده

داشتیم درباره ورزش حرف می‌زدیم و اینکه برای خودمان زمان بگذاریم. انسان، موجودی اجتماعی‌است و برای ادامه حیات به روابط نیاز دارد. خیلی از زنان خانه‌دار بعد از مدتی با معضل خودفراموشی مواجه می‌شوند. آن‌قدر درگیر کارهای خانه و حل مسئله در حیطه خانواده می‌شوند که دیگر فراموش می‌کنند، روزی دخترکی شاد و سرزنده درون آنها زندگی می‌کرده است. کمتر سراغ دوستانشان را می‌گیرند و در مواردی این حق را برای شریک زندگی‌شان نیز قائل نمی‌شوند. درصورتی‌ که فضادادن به‌خود و دیگری، یکی از راه‌های تحمل‌پذیری درست شرایط جاری زندگی و ارزش‌گذاری به وضعیت تاهل است.

اینکه ما مواقعی را برای خودمان صرف کنیم و بعد با انرژی مضاعف به آغوش خانواده برگردیم، نه گناهی نابخشودنی است نه مایه عذاب وجدان. پیاده‌روی، رفتن به نمایشی مفرح، وقت گذراندن با دوستان دوران تحصیل یا رفیقی تازه‌نفس، نوشیدن فنجانی قهوه در کافه‌ای که دوستش دارید و هر تفریح انفرادی که به شما فرصت بدهد کمی استراحت کنید، برای تنفسی خصوصی یا برنامه‌ریزی‌کردن در فراغ‌بال برای هفته‌های آتی، لازم است و شما را زنده می‌کند. همین حالا به تقویم نگاهی بیندازید و روزی را درنظر بگیرید تا با خودتان خلوت کنید. این چیزی از مسئولیت و علاقه شما به خانواده کم نخواهد کرد.

یک حرفه یاد بگیر

کسی را سراغ دارید که از مفیدبودن، احساس خوبی نداشته باشد؟ درست است، جواب منفی است. بازخوردهای منفی عدم‌اعتماد به‌نفس، بسیار فراوان و مخرب هستند. اختلالی که این وضعیت برای ما رقم می‌زند، می‌تواند تمام زندگی ما را تحت شعاع قرار دهد. پس باید با آن مقابله کنیم و دنبال راهکار باشیم. وقتی یاد می‌گیریم، می‌توانیم یاد بدهیم و همچنین چیزی آموخته‌ایم که حرفه ماست. پس انگیزه پیدا می‌کنیم تا در آن حرفه‌ای شویم. داشتن یک تخصص حتی می‌تواند درآمدزا باشد. مهم‌تر از همه سدی محکم بنا می‌کنیم در مقابل رنج عدم‌اعتماد به‌نفس و در مقابل این تکیه‌کلام تلخ درونی؛

با اینکه تمام روز کار می‌کنم، اما کارهای من به چشم نمی‌آید. در مرحله اول باید خودمان باور داشته باشیم که مفید هستیم و بدون حضور ما، خانه فقط چارچوبی آجری‌ است با سقفی کذایی. این ما هستیم که شور و میل زندگی را در رگ‌های خانه تزریق می‌کنیم. اگر به هنری تسلط دارید، از همین امروز کرکره‌های خیال را بالا بکشید و دست به‌کار شوید. خلق کنید و خوشحال‌تر باشید. اگر هم لازم می‌دانید حرفه‌ای را بیاموزید، تا دیر نشده شروع کنید. امروزه فرصت آموزش‌های مجازی، خیلی از دسترسی‌ها را آسان‌تر کرده‌ است. شما خالق لحظاتی هستید که انتظار فرداشدن را می‌کشند؛ پس اقدام کنید.

شام چی بپزم؟

گاهی موارد خیلی کوچک، آبستن مشکلات بزرگ می‌شوند و همین مشکلات باعث عدم‌رضایت ما از خودمان و شرایط حاکم بر زندگی‌هایمان خواهد شد. خیلی از ما این جمله را بارها شنیده یا تکرار کرده‌ایم؛ چی درست کنم؟ عطر پیچیده در قلب تپنده خانه، آشپزخانه، عطری است که خاطره‌ساز خیلی از ظهرهای تعطیل و شب‌های متمادی‌ ماست. زمانی که در آشپزخانه طی می‌شود، بستری است که ما را دور سفره یا میزی کنار هم جمع می‌کند و بهانه‌ای برای هم‌نشینی و لذت توامان به‌وجود می‌آورد. اما دغدغه خانم‌های خانه‌دار برای پخت‌وپز هر روزه، دغدغه کمی نیست.

در هر صورت، تکرار مداوم کاری، اگر مراقب نباشیم و خلاقیت به خرج ندهیم، می‌تواند تکراری و کسالت‌بار باشد. اینکه سلیقه و حساسیت‌های افراد خانواده و نیازهای سلامت و تغذیه آنها درنظر گرفته شود، موضوع بااهمیت و ظریفی است. تنوع‌دادن به سبد خانوار و ابتکار به خرج‌دادن در انتخاب آنچه می‌پزید، مستلزم چیست؟ قدم اول را محکم بردارید؛ از کاری که انجام می‌دهید، لذت ببرید. وقتی اهمیت کارمان را بدانیم، بهتر می‌توانیم نقش بی‌نظیر ملکه مادر را بازی کنیم. طبیعت سخنگوست و با ما حرف می‌زند. انواع بی‌نظیر ادویه‌جات و چاشنی‌ها این اقتدار را به شما می‌دهند که از یک گیاه ساده، بی‌شمار مزه به‌دست بیاورید.

فرهنگ‌های گوناگون غذایی، می‌تواند سرچشمه الهامات ما باشد. لازم است برنامه‌ریزی جدیدی را درنظر بگیرید و از انواع حبوبات، سبزیجات، پروتئین و... جشنواره‌ای از رنگ و مزه بیافرینید. در این‌باره مطالعه کنید. اگر زاویه دیدمان را از انجام وظیفه‌ای کسالت‌بار به آفرینش یک اثر هنری ارتقا دهیم، مطمئن باشید دنیای خوشمزه‌های دوست‌داشتنی، برایمان دنیای کشف و خلاقیت خواهد شد. نمک زندگی به همین بازی‌ها و ابتکارات است. فقط مراقب باشید؛ غذاتون شور نشه!

کد خبر 725979 منبع: روزنامه همشهری برچسب‌ها همشهری روزنامه زنان خانه‌دار خانواده

دیگر خبرها

  • فال روزانه چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱
  • عبدی: مسئولانی که خبر دروغ می‌دهند هم مجازات می‌شوند؟
  • نوشتن راهی برای کاهش فشارهای روانی و بیان احساسات
  • فال روزانه سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱
  • مدیریت دغدغه‌های خانم‌های خانه‌دار | هم مراقب خودتان باشید و هم اهالی خانه
  • رابطه اعتماد به نفس و اعتبار
  • حال و هوای بازار مازندران در آخرین روزهای پاییزی
  • می‌خواهید خوشحال شوید؟ بازی مسی را تماشا کنید
  • خودتان مطالب را منتشر و اسمش را می گذارید هک بولتن!
  • تخلیه ۱۱.۵میلیون تن نهاده انسانی و دامی در بندر امام/ ورود روزانه ۱۸۵۰ کامیون به مجتمع بندری