Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «ایرنا»
2022-11-26@22:33:13 GMT

زنجان در هفته‌ای که گذشت

تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۶۱۰۷۲۲۰

زنجان در هفته‌ای که گذشت

تحت پوشش بودن کمیته امداد بودن بیش از ۲ میلیون خانوار در کشور، کیفیت و استاندارد مناسب واحدهای نهضت ملی مسکن در زنجان، کشت سیر در ۱۳۰۰ هکتار از اراضی طارم و مانع نشدن اوقاف و همکاری این سازمان در ساخت پارک هاشمی‌نژاد شهر زنجان از دیگر عناوین مهم خبری استان طی هفته گذشته بود.

استاندار زنجان: خط مردم از اغتشاشگران جدا است

استاندار زنجان گفت: خط مردم از اغتشاشگران جدا است و زنجانی ها، همواره در صف اول حمایت از رهبری و آرمان های شهدا هستند.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

محسن افشارچی با حضور در منزل مجروحان حوادث اخیر در زنجان و عیادت از آنان افزود: بر کسی پوشیده نیست که آتش بیار معرکه اغتشاشات، عناصر وابسته هستند.

نیروی انتظامی مورد اعتماد مردم است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان بابیان اینکه نیروی انتظامی مورد اعتماد مردم است، گفت: نیروی انتظامی طی سال های گذشته رشد، تعالی و ارتقای کیفیت و کمیت داشته و قوی تر شده است.  

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های این هفته نماز جمعه زنجان افزود: نیروی انتظامی به عنوان اولین گروه در مقابل آشوبگران سینه سپر می کند.

وی ضمن قدردانی از تلاش ها و اقدامات نیروی انتظامی، اظهار داشت: در هر هفته چند تن از پرسنل این نیرو در مبارزه با مجرمان و قاچاقچیان به درجه رفیع شهادت می رسند و تا کنون این نیرو شهدای زیادی را برای تامین امنیت کشور تقدیم کرده است.

بیش از ۲ میلیون خانوار تحت پوشش کمیته امداد کشور هستند

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه این نهاد اکنون از حوزه حمایتی عبور کرده و به مرحله توانمندسازی جامعه هدف رسیده است، گفت: این نهاد تلاش دارد تا سوء تدبیرهای گذشته را مرتفع کند بطوریکه در زمان حاضر ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند.

"حبیب‌الله آسوده" در جشنواره علمی، ترویجی و تکریمی زکات در زنجان با بیان اینکه قریب پنج میلیون نفر به طور مستقیم زیر پوشش کمیته امداد کشور هستند، افزود: از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم در کشور کارهای بزرگی انجام شده که کسب این موفقیت ها و ارتقای جایگاه کشورمان در جهان نمونه است. 

استاندار زنجان: افق‌های روشن توسعه استان را در کوتاه مدت خواهیم دید

استاندار زنجان با بیان اینکه مردم متوجه هستند که حرکت رو به جلو و تکانی در استان و شهر زنجان رخ داده است، گفت: افق‌های روشن توسعه استان را در کوتاه مدت و میان مدت خواهیم دید.

محسن افشارچی در آیین بزرگداشت روز آتش‌نشان و رونمایی از تجهیزات آتش نشانی خاطرنشان کرد: وظیفه ما کار کردن برای مردم است.

وی با بیان اینکه اتفاقات خوبی در حوزه تجهیزات مربوط به مدیریت شهری در زنجان در حال رخ دادن است، افزود: اتفاقات بهتری نیز در آینده خواهد افتاد.

واحدهای نهضت ملی مسکن در زنجان از کیفیت و استاندارد خوبی برخوردار است

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: واحدهای طرح نهضت ملی مسکن‌ در زنجان از کیفیت و استانداردهای خوبی برخوردار است و قیمت تمام شده آنها قابل مقایسه با مسکن‌های شخصی‌ساز نیست.

مصطفی طاهری در بازدید از پروژه‌های مسکن ملی در شهر زنجان، افزود: تلاش می‌شود قیمت مسکن با وجود تقاضای متقاضیان افزایش پیدا نکند.

وی خاطرنشان کرد: کنترل قیمت مسکن و جلوگیری از جهش‌های غیرواقعی در این بخش، نیازمند نظارت مجلس است.

در اجرای سند تحول بنیادین عقب هستیم

مشاور وزیر در اجرایی‌سازی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: میزان پیشرفت اجرای سند تحول طی سال های گذشته چندان امید بخش نبود و همچنان از اجرای سند عقب هستیم.

علی پارسانیا در حاشیه آیین زنگ مهر در جمع خبرنگاران زنجان با بیان اینکه سند تحول آموزش و پرورش حدود ۱۱ سال پیش تصویب شده است، افزود: در این سال ها زحمات زیادی برای آن کشیده شده ولی میزان پیشرفت اجرای سند تحول امید بخش نیست و چندان پیشرفتی در این زمینه حاصل نشده است.

رتبه دوم زنجان در پوشش تحصیلی مقطع ابتدایی در کشور

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی در این استان ۹۹.۱۹ درصد است، گفت: در این زمینه زنجان بعد از قزوین با اختلاف ۲ دهم درصد، رتبه دوم کشوری را دارد.

علی اسماعیلی با بیان اینکه سال تحصیلی جدید ۲۱۹ هزار دانش‌آموز در مدارس استان حاضر می شوند، است، گفت: از این تعداد ۲۱ هزار و ۸۲۲ نفر نوآموز هستند.

محدودیت ۳۰ لیتر بنزین در استان زنجان تا پایان مهر ماه رفع می شود

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان گفت: محدودیت ارائه ۳۰ لیتر بنزین در جایگاه های سوخت استان تا پایان مهر ماه رفع می شود.

حمید حبیبی افزود: طی شهریور امسال تراز تولید بنزین نسبت به مصرف در کشور منفی شده بود که بخشی از دلایل آن به اورهال پالایشگاهها و همچنین محدود شدن ویروس کرونا و افزایش سفرهای تابستانی بر می گردد.

تکمیل پروژه‌های ورزشی با بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی نگاه دولت انقلابی است

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با بیان این‌که نگاه دولت مردمی و انقلابی سیزدهم رفع موانع جهت تکمیل پروژه‌های بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است، گفت: تلاش می‌شود با اولویت سنجی و برنامه ریزی مناسب اعتبارات مورد نیاز جهت برخی تعمیرات و اتمام پروژه ها در شهرستانها تامین شود.

جواد بازرگان با اشاره به بازدیدهای میدانی از حوزه ورزش شهرستان ها افزود: طبق برنامه ریزی انجام گرفته مبنی بر بازدیدها، در یکی از این بازدیدها اماکن و فضاهای ورزشی شهرستان ماهنشان نیز مورد بازدید قرار گرفت و از نزدیک مشکلات، موانع موجود بررسی شد.

صمت در قبال بررسی کیفیت محصولات بهداشتی وظیفه ای بر عهده ندارد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه نظارت بر کیفیت محصولات و کالاها بر عهده استاندارد است، اظهار داشت: سازمان صمت در قبال بررسی کیفیت محصولات بهداشتی وظیفه ای بر عهده ندارد.

ناصر فغفوری با بیان اینکه رصد قیمت محصولات غیر کشاورزی مثل لوازم یدکی، پتروشیمی و محصولات بهداشتی جزو وظایف سازمان صمت است، افزود: افزایش قیمت در شوینده ها صرفا برای آنهایی قابل قبول است که مصوبه سازمان حمایت را داشته باشند و بدون این مصوبه، افزایش قیمت قانونی نیست

۱۳۰۰ هکتار از اراضی طارم زیر کشت سیر می رود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم گفت: در سال زراعی جاری حدود هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی زراعی این شهرستان به کشت سیر اختصاص می یابد.

فرهاد اکبری  از شروع کاشت محصول سیر در شهرستان طارم خبر داد و اظهار داشت: پیش بینی می شود از این سطح کشت، حدود ۵۲  هزار تن محصول سیر برداشت شود.  

اوقاف مانع ساخت پارک هاشمی‌نژاد نمی‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: اوقاف مانع ساخت پارک هاشمی نژاد در شهر زنجان نمی شود و برای استیفای حقوق زمین موقوفه درمحدوده این پارک، موضوع را با گفت وگو و به دور از جنجال پیگیری می کنیم.

 مختار کرمی در جمع خبرنگاران افزود: مواردی از این قبیل که محدوده ای از موقوفه در مسیر احداث معبر و خیابانی قرار گرفته، بارها درخصوص موقوفه ها رخ داده که اوقاف پس از بررسی کارشناسی ارزش موقوفه؛ پی گیر احقاق حقوق آن شده است.

وی گفت: البته برخی نهادها موقوفه هایی را در استان تصرف کرده اند، ما برای این موارد حکم قضایی برای استیفای حقوق موقوفه گرفته ایم، ولی با شهرداری چنین مشکلاتی نداریم.

برچسب‌ها کمیته امداد امام خمینی نهضت ملی مسکن محسن افشارچی دولت سیزدهم صرافی ارز دیجیتال

منبع: ایرنا

کلیدواژه: کمیته امداد امام خمینی نهضت ملی مسکن محسن افشارچی دولت سیزدهم کمیته امداد امام خمینی نهضت ملی مسکن محسن افشارچی دولت سیزدهم استاندار زنجان نیروی انتظامی نهضت ملی مسکن استان زنجان کمیته امداد اجرای سند شهر زنجان سند تحول پروژه ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.irna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایرنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۶۱۰۷۲۲۰ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

بیش از ۱۰۰ روستای استان زنجان از نعمت آب شرب بهره‌مند شدند

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان با بیان اینکه در هشت ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۰۰ روستای استان زنجان از نعمت آب شرب بهره‌مند شدند، گفت: پروژه‌های دیگری نیز در دست اجرا قرار دارد که با اتمام آن‌ها تعداد روستاهای بهره‌مند از آب شرب بیشتر خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی‌محمد نادر‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار  موج رسا; با اشاره به اینکه در سطح استان زنجان چندین پروژه جدید تامین آب تعریف شده است، اظهار داشت: در تعدادی از روستاها پروژه آبرسانی در درست اجرا قرار دارد.

وی افزود: در هشت ماهه نخست سال جاری با اتمام برخی از پروژه‌ها بیش از ۱۰۰ روستا از نعمت آب شرب بهره‌مند شد. با این حال با تعریف پروژه‌های جدید تعداد روستاهای بهره‌مند از آب بیشتر خواهد شد.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان با بیان اینکه کاهش بارندگی‌ها سبب ایجاد مشکلات در تامین آب روستاها شده است، گفت: عدم بارش بر سطح سفره‌های آب زیر زمینی نیز موثر بوده و سبب افت سطح آب شده است.

وی با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف برای جبران کمبودهای آبرسانی به روستاهای استان زنجان گفت: شرکت آب و فاضلاب برای اجرای بهتر طرح های آبرسانی از مشارکت اهالی، دهیاری‌ها و خیرین استفاده می‌کند.

نادرخانی با اشاره به این که در حال حاضر به علت خشکسالی، تغییرات اقلیمی و تغییر رژیم بارش ها، اکثر منابع آبی در روستاها از دست رفته است گفت: با مدیریت مصرف، آگاه‌سازی و کار فرهنگی باید منابع موجود را حفظ کرد.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

  • ۵ شهرستان استان زنجان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند
  • استان زنجان ۲۰۰ کیلومتر آزادراه دارد
  • بیش از ۱۰۰ روستای استان زنجان از نعمت آب شرب بهره‌مند شدند
  • سه شهرستان زنجان در وضعیت زرد کرونایی است
  • شادی زنجانی‌ها در پی پیروزی غرورآفرین تیم ملی فوتبال کشور
  • امیدآفرینی را شاخصه اثبات ایران دوستی است/ لزوم ترویج کار و تلاش در جامعه
  • فوت يک نفر بر اثر ريزش آوار در زنجان
  • خیرین بستر رشد و آموزش را فراهم می‌کنند
  • پنج هزار میلیارد ریال در بخش آب و فاضلاب زنجان سرمایه گذاری شد
  • پنج هزار میلیارد ریال در شرکت آب و فاضلاب زنجان سرمایه گذاری شد