Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «پارس نیوز»
2022-12-03@23:07:51 GMT

شستن مرغ می تواند موجب مرگتان شود !

تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۶۱۴۲۶۳۶

اخیرا صحبت های زیادی درباره ی شستن مرغ می شود که برخی بر این باورند که شستن مرغ باعث پخش شدن باکتری خطرناکی می شود که می تواند موجب مرگ افراد شود. در این بخش از پارس نیوز به بررسی این موضوع از دیدگاه علمی پرداخته ایم و بهترین روش شستشوی مرغ را یادتان می دهیم.

به چه علت شستن مرغ خام قبل از فریز کردن اشتباه است؟

در سال 76 نفر جان خود را بر اثر استفاده از چنین مرغ هایی از دست داده اند.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

شستن گوشت مرغ خام خطر سمی شدن آن را افزایش می دهد. بسیاری از افراد تصور می کنند که شستن مرغ خام درست است اما نه تنها باکتری آن ها با شستن از بین نمی رود بلکه سبب پراکنده شدن و سمی شدن مرغ می شود.

شستن مرغ خام به دلیل گسترش عفونت به واسطه شستشو خطر ابتلا به مسمویت غذایی را نیز افزایش می دهد. متخصصان می گویند قبل از پخت و پز هرگز گوشت مرغ را نشویید زیرا باکتری مرگباری با نام «کمپیلوباکتر» پخش می شود. جالب است بدانید که این باکتری محیط اطراف اعم از لباس، تجهیزات پخت و پز و ... را نیز آلوده می کند.

این باکتری اصولا در غذاهای خام و نپخته وجود دارد و حتی با دست کشیدن بر روی سطوح نیز ممکن است پراکنده شود. اگر می خواهید گوشت مرغ خام را فریز کنید بهتر است قسمت های زائد آن را جدا کرده و سپس در پایین ترین قسمت فریزر فریز کنید، این کار باعث می شود تا اگر آب مرغ سرازیر شد بر روی سایر مواد غذایی نریزد.

عوارض مسمومیت غذایی

باکتری کمپیلوباکتری در گوشت طیوری مانند مرغ و گوشت قرمز وجود دارد و می تواند سبب بروز مسمومیت غذایی شود که عوارض ناشی از آن به شرح زیرند:

گرفتگی شکم و مشکلات گوارشی اسهال استفراغ کاهش اشتها تب خفیف ضعف عمومی بدن حالت تهوع سردرد های همراه با سرگیجه

کمپیلوباکتری که در اثر شستن مرغ خام پخش می گردد مشکلات زیادی در روده به وجود می آورد و سبب نارسایی های روده می گردد. اگر این مشکل شدید شود و به آن رسیدگی نشود، خطر ابتلا به بیماریهای شدید و حتی مرگ وجود دارد. کودکان زیر پنج سال، افراد سالخورده و زنان باردار بیشتر از دیگران در معرض خطرات ناشی از این باکتری هستند. اگر می خواهید مرغ را به این افراد بدهید، باید به این مورد توجه داشته باشید تا بتوانید از سلامتی گروه های حساس مطمئن شوید.

مسمومیت غذایی ناشی از کمپیلوباکتری در کودکان

کودکان گروه های آسیب پذیری هستند و مسمومیت غذایی اثرات بسیاری بد بر سلامتی آنها می گذارد. اسهال خونی، انقباضات شکمی و تب از علائم ویژه ابتلا به این بیماری به شمار می روند. این علائم معمولا بین دو تا ده روز باقی می مانند و مشکلات فراوانی را برای کودکان به وجود می آورند. با توجه به این موضوع که تب یکی از مسائلی است که به مغز کودکان آسیب وارد می کند.

در مسمومیت غذایی تب حدود 39 تا 40 درجه به وجود می آید که به سلامتی کودک آسیب وارد می کند. برخی از مطالعات نشان داده اند که مسمومیت غذایی در کودکان می تواند زمینه را برای ابتلا به بیماریهای مختلفی مانند انگل آماده سازد. زیرا این باکتری روده را تحت تاثیر قرار می دهید. روده ارگان بسیار حساسی است و اگر بیمار شود آثار منفی از جمله عدم جذب مواد مغذی دارد.

مسمومیت غذایی در بارداری

مسمومیت غذایی در دوران بارداری اثرات بسیار منفی بر سلامتی دارد و سبب تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود. همچنین، این مسمومیت می تواند بر سلامت جنین اثر بگذارد و خطر آسیبهای مغزی وجود دارد. سازمان غذا و دارو هشدار داده است که عدم رعایت غذایی و مسمومیت غذایی در بارداری یکی از خطرناک ترین بیماریهایی است که در این دوران رخ می دهد.

تهوع، اسهال، خون در مدفوع و استفراغ از علائم اصلی ابتلا به این بیماری به حساب می روند. با بروز این علائم باید سریعت برای درمان اقدام شود. زیرا می تواند آثار منفی بر جنین داشته باشد و خطر عقب ماندگی و یا آسیب به مغز و قلب را افزایش دهد.

کمپیلوباکتری ناشی از شستن مرغ خام عامل دومین عامل مرگ و میر

مطالعات متعددی به بررسی اثرات کمپیلوباکتری بر سلامتی پرداخته اند. آمارها نشان می دهند که این باکتری دومین عامل اصلی مرگ و میر به شمار می رود و سالانه افراد بسیار زیادی را گرفتار می کند. این باکتری در کشورهای پیشرفته مانند انگلستان سالانه سبب مرگ صد نفر می شود و به نظر می آید که 65 درصد مرغهایی که به فروش می رسند حامل این باکتری هستند.

روش صحیح شستن مرغ

تحقیقات نشان می‌دهد که شستن گوشت قرمز یا مرغ در آب، باکتری‌ها را تا حدود یک متری در فضای محیطی پخش می‌شوند و روی میز، دیگر غذاها، حوله‌ها و حتی خود شما می‌نشینند. آلودگی آشپزخانه و اطراف سینک می‌تواند منجر به بیماری شود. محققان دانشگاه درکسل نشان داده‌اند که بهتر است گوشت و مرغ را مستقیما از بسته‌بندی به تابه منتقل کنید، زیرا حرارت مورد نیاز برای پخت و پز، باکتری‌های موجود را از بین می‌برد.

جستجو در گایدلاین‌ها و دستورالعمل‌های وزارت کشاورزی کشورهای مختلف نشان می‌دهد تنها مورد مجاز استفاده از آب روی گوشت خام ماکیان وقتی است که پای نمک در میان باشد! نحوه به حداقل رساندن خطر آلودگی این باکتری‌ها این است که بعد از تمیز کردن سینک، ابتدا ظروف، آبچکان، حوله و اسکاچ، دستمال‌ها و سایر اشیاء را از اطراف ظرفشویی بردارید و اطراف سینک خود را با دستمال کاغذی بپوشانید. ظرفی که قرار است گوشت در آن پخته شود را به کنار ظرفشویی منتقل کنید تا همه چیز آماده باشد.

سینک را با آب سرد پر کنید و به آن نمک اضافه کنید. گوشت مرغ یا بوقلمون و ... در آن قرار دهید و اجازه دهید در همین وضعیت بماند. برای آبکشی و جلوگیری از پاشیدن آب، آن را به آرامی باز کنید. مطمئن شوید که آب از انتهای دیگر حفره خارج می شود. گوشت سفید را بالا نگه دارید تا آب آن داخل سینک برود، سپس به آرامی به ظرف پخت منتقل کنید. حوله‌های کاغذی را بردارید، سینک و اطراف سینک را با آب گرم و صابون تمیز کنید و به پخت غذای خود ادامه دهید.

نکات شستن مرغ و طبخ آن رها کردن مرغ بدون هیچ اقدامی به مدت طولانی

بسیاری از خانم ها عادت دارند که مرغ را مدت زمان زیادی بدون هیچ کاری روی میز رها می کنند ، بدون این که بدانند دمای محیط می تواند عامل خطرناکی برای رشد باکتری روی گوشت باشد. بهترین راهکار ممکن این است که گوشت را داخل یخچال قرار دهید و زمانی که واقعا قصد پخت دارید، آن را از یخچال خارج کنید و اگر مرغ یخ زده بود ، اجازه دهید که دو روز قبل از طبخ، یخ آن آب شود.

نگهداری آن به روش غلط

نمی توان مرغ را در هر جایی از فریزر قرار داد زیرا ممکن است که آب آن روی مواد غذایی دیگر بریزد. همیشه آن را داخل یک بشقاب قرار دهید و بسته بندی اش را خارج نکنید و آن را در آخرین طبقه فریزر بگذارید.

مزه دار کردن مرغ به شیوه غلط

افزودن طعم های زیاد به مرغ ممکن است مزه آن را کلا عوض کند و از طرفی اگر این کار را به شیوه ای درست انجام دهید، می توانید آن را ترد تر نیز بکنید. اگر مرغ را به مدت زمان طولانی ادویه دار کرده باشید، باز هم جا برای رشد باکتری ها افزایش می یابد و زمانی که به مرغ ادویه زدید ، باید آن را داخل یک کیسه پلاستیکی یا یک ظرف در بسته در فریزر قرار دهید و در ضمن این ادویه ها را هرگز نباید به مرغ خام بزنید.

استفاده دوباره از پلاستیکی که با گوشت خام مرغ برخورد داشته

استفاده کردن از ظرف ها یا حتی کیسه های پلاستیکی که با گوشت خام مرغ برخورد داشته اند ، باعث رشد میکروب و باکتری می شود. همیشه باید تمام ابزار برخورد داشته با گوشت مرغ را به خوبی بشویید.

میکس کردن گوشت خام مرغ با دیگر مواد

برای مرغ های کوچک، حتما باید هنگام طبخ ادویه را اضافه کرد که اضافه کردن ادویه به مرغ خام نیز باعث تولید و انتشار باکتری ها می شود.

فراموش ردن شستن دست ها

نکته ی مهمی که در این بخش از نمناک اشاره کرده ایم این است که معمولا همه ما بدون دستکش شروع به پخت غذا می کنیم. برخورد دست با گوشت خام مرغ می تواند باکتری را به پوست دست شما بچسباند ، پس حتما قبل و بعد از طبخ مرغ دست های خود را بشویید. حتی می توانید برای بهداشت بیشتر از یک دست خود استفاده کنید و دست دیگر را اصلا درگیر کار نکنید.

تمیز نکردن اسکاچ آشپزخانه

شستن ظرف ها همگی با اسکاچ انجام می شود ، حال بعد از شستن ظرف های مرغ ، اسکاچ و یا اسفنج استفاده شده می تواند باکتری های مرغ را حمل کنند ، پس حتما آن را به دقت تمیز کنید تا به ظرف های بعدی منتقل نشود.

خشک نکردن مرغ قبل از طبخ

در آوردن مرغ از فریزر و آب شدن یخ آن به طور خودکار کار راحتی است. گاهی اوقات افراد برای خشک کردن مرغ از پارچه استفاده می کنند اما اگر اجازه دهید که مرغ به طور طبیعی و کامل خشک شود، مزه آن ترد تر و دلنشین تر خواهد شد که رطوبت و خیسی مرغ هنگام طبخ باعث طعم نامناسب آن می شود.

به اندازه کافی چاشنی نزدن

برای طبخ و چاشننی مرغ نمی توان به فلفل و نمک اکتفا کرد که چاشنی اضافه کردن به گوشت می تواند هم رطوبت آن را بگیرد و هم طعم لذت بخشی را به آن بدهد.

استفاده کردن از مواد اسیدی که باعث سفت شدن گوشت مرغ می شود.

استفاده کردن از چاشنی ها و مواد اسیدی اثر خوبی برای مزه و نرمی گوشت مرغ ندارند. این مواد اسیدی شامل موادی مثل سرکه یا از این قبیل می شود.

برای طعم دار کردن واقعی گوشت مرغ باید درون گوشت آن حفره هایی ایجاد کنید و یا آن را به تکه های کوچکی تقسیم کنید تا بتواند مواد را به خوبی به خود جذب کند.

آب پز کردن به شیوه غلط

بعضی از افراد مفهوم آب پز کردن را بلد نیستند و به جای آن مرغ را می جوشانند که باعث بی مزه شدن و سفت شدن گوشت مرغ می شود. آب پز کردن به شیوه صحیح یکی از راه های سالم برای طبخ مرغ می باشد.

باید مرغ ها را در قابلمه با نصف آب سرد بریزید و آن را با ادویه های مد نظر و موادی که می خواهید، طعم دار کنید و دمای اجاق را در حالت متوسط قرار دهید و باید دقت کنید که ترموستات گاز روی عدد 165 درجه باشد و بعد از آب پز شدن نیز باید سریعا مرغ را سرو کنید.

تکان دادن مرغ ها هنگام سرخ کردن یا پختن

نباید هنگام سرخ کردن مرغ ، آن ها را درون قابلمه یا ماهتابه تکان دهید ، در این حالت باعث می شوید که آمینو اسید موجود در پروتئین مرغ با قند و شکر واکنش نشان دهد و در نتیجه مرغ شما قهوه ای می شود و مزه خوبی نخواهد گرفت.

پس هنگام طبخ مرغ صبور باشید و سعی نکنید که با تکان دادن کار را جلو بیاندازید.

چگونه به مسمومیت ناشی از کمپیلوباکتری دچار نشویم؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که برای جلوگیری از ابتلا به مسمومیت ناشی از کمپیلوباکتری که در اثر شستن مرغ خام به وجود می آید، چه کاری باید انجام دهید؟! در ادامه به راهکارهایی می پردازیم که باید به آن توجه داشته باشید!

اولین کاری که باید انجام دهید این است که روی مرغ خام را با استفاده از سیلیکون بشویید و آن را در پایین ترین قسمت یخچال قرار دهید. دومین مسئله ای که باید بدان توجه داشته باشید عدم شستن مرغ خام است. این موضوع بسیار اهمیت دارد. سالیان زیادی است که بسیاری از افراد اقدام به شستن مرغ خام می کردند. اکنون باید بدانید که این موضوع اهمیت دارد که دیگر مرغ خام را نشویید. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که عدم شستن مرغ خام سبب می شود که آلودگی بر روی مرغ باقی بماند. نگران نباشید! پختن مرغ تمام باکتری های مرغ را از بین می برد اما شستن مرغ خام باکتری کمپیلوباکتری را پخش می کند. تمامی ظروفی که بر روی آن مرغ را تکه تکه می کنید باید با دقت فراوان بشویید. از چاقویی که برای تکه تکه کردن مرغ خام استفاده می کنید را هرگز به غذای پخته نزنید. بعد از دست زدن به مرغ، دست خود را با مایع دستشویی و آب گرم فراوان بشویید و خشک کنید. مرغ باید مغز پخت شود، این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد. هرگز مرغ را به صورت نیمه پخته نخورید. زیرا ممکن است این باکتری از بین نرفته شود و وارد بدن شما شود. بهتر است قبل از خرید مرغ از فروشنده بخواهید که دل و روده مرغ را خارج کند و بعد به شما تحویل دهید. اگر بر روی مرغ خون دیدید، حتما قبل از پختن مرغ آن را پاک کنید. تخته مرغ را از تخته گوشت جدا کنید. صرافی ارز دیجیتال

منبع: پارس نیوز

کلیدواژه: شستن مرغ مسمومیت غذایی گوشت خام مرغ شستن مرغ خام قرار دهید مرغ می شود باکتری ها گوشت مرغ کردن مرغ ظرف ها مرغ ها بر روی

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.parsnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «پارس نیوز» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۶۱۴۲۶۳۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

اتفاقی نادر در طبیعت؛ ماهی با رنگ گوشت آبی (فیلم)

گونه خاصی از ماهی بنام ماهی روغن ماهی دراز که حدود ۲۰ درصد از این گونه ماهی در کره زمین وجود دارد که رنگ گوشت انها آبی است.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

منبع: خبرفوری

دیگر خبرها

  • قیمت مرغ زیر ۵۰ هزار تومان شد
  • درمان قطعی عفونت معده با بره‌موم
  • ساخت ۱۰ واحد جدید مرغداری در بزمان ایرانشهر
  • مرگ ۶ کودک در انگلیس بر اثر ابتلا به عفونت‌های «استرپتوکوکی»
  • مرگ ۶ کودک در انگلیس براثر ابتلا به عفونت‌های استرپتوکوکی
  • علت مسمومیت غذایی گسترده دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان؛ باکتری شیگلاسونئی!
  • باکتري‌هاي مفيد روده را از بين نبريد
  • اتفاقی نادر در طبیعت؛ ماهی با رنگ گوشت آبی (فیلم)
  • یکی از بزرگ‌ترین تهدیدکننده‌های سلامتی در جهان کشف شد
  • چگونه می‌توان باکتری‌های مفید روده را افزایش داد؟