Web Analytics Made Easy - Statcounter

مهدی رجب زاده می گوید تیم ملی ایران برای اولین بار است در چنین فرصت طلایی قرار گرفته است

مهدی رجب زاده در خصوص بازی تیم ملی کشورمان مقابل آمریکا صحبت کرد.

به گزارش طرفداری و به نقل از ایلنا، مصاحبه مهدی رجب زاده را می خوانید:

تیم ایران در بازی اول مقابل انگلیس خیلی بد بازی کرد و شکست سنگینی خورد اما در بازی دوم متحول شد و یک برد ارزشمند برابر ولز به دست آورد.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

فکر می‌کنید چرا تیم ایران در بازی مقابل انگلیس و ولز تا این حد متفاوت بود؟

چیزی که ما از بیرون دیدیم تیم در بازی اول باترس و بدون هیچ انگیزه‌ای ظاهراً شد. انگار انگیزه‌ای نداشتند که مبارزه کنند یا موفق شوند. من همیشه می‌گویم باید مبارزه کنیم حتی اگر موفق نشویم. نهایت اینکه تیم مبارزه می‌کند و می‌بازد اما در بازی با انگلیس ترسو بودن از سمت مربی به تیم انتقال داده شد. دلیلی ندارد حتماً این مسأله بیان شود و با نحوه بازی و کار فنی می‌توان متوجه شد. چیدمان بازی بیانگر ترسو یا جسور بودن تیم است که در بازی با انگلیس کاملاً مشخص بود ترس بدی در تیم وجود داشت که از کادرفنی به بازیکنان منتقل شد. آنقدر خودمان را دست‌کم گرفتیم که فقط آمدیم گل‌های زیادی نخوریم. تیم ما کاملاً دست و پا بسته بود و هیچ‌کدام از بازیکنان نتوانستند توانمندی خودشان را نشان دهند. سیستم و روش بازی کی‌روش کاملاً اشتباه بود. او، هم در انتخاب نفرات و هم در چینش بازیکنان که 5 دفاع در تیم داشت، اشتباه کرد. من یاد ندارم کی‌روش با 5 دفاع کار کرده باشد. حتی وقتی اتوبوسی هم بازی کرد با 4 دفاع بود. این سیستم خیلی عجیب و غریب بود. با این چینش عملاً تیم را زیر فشار برد و هیچ کار فنی و تاکتیکی ندیدیم. بازیکنان انگار وزنه به پایشان بسته شده بود و هیچ حمله‌ای نکردیم تا وقتی که 3، 4 گل خوردیم. آن وقت هم هیچ چیز برای از دست دادن نداشتیم که در نهایت 2 بار به تیر دروازه زدیم. بهتر است خودمان باشیم و کارمان را انجام دهیم. ما در بازی با انگلیس به ترسو بودن خودمان باختیم. این مسأله اعتراض و انتقاد همه را به‌دنبال داشت. همه ناراحت بودیم و حتی کی‌روش را به باد انتقاد گرفتند. از رسانه‌ها و مجازی گرفته تا کارشناسان.

اما در بازی با ولز همه چیز عوض شد.

در بازی دوم خودشان متوجه شدند کارشان اشتباه بود. هم چیدمان و همه روش بازی تغییر کرد. دیگر آن تیم دست و پا بسته نبودیم و تیم مثل فنر فشرده‌ای بود که رها شد. ما در بازی با ولز حتی قبل از اینکه 2 گل را در دقایق پایانی بزنیم، مستحق این بودیم که 2 گل خیلی زودتر بزنیم که 2 بار هم به تیر دروازه زدیم و 2 موقعیت خیلی خوب هم داشتیم که گلر ولز آن را گرفت. بچه‌ها در این بازی جسورانه و باشجاعت بازی کردند. ما باید از چیزی که داریم بهره‌برداری کنیم. نه اینکه ترسو باشیم و نتوانیم از حداقل‌هایمان هم استفاده کنیم. جای شکرش باقی است که آزاد و رها بازی کردند.

با این بازی حالا امیدها به تیم برگشت و خیلی‌ها فکر می‌کنند فرصت برای صعود وجود دارد.

من قبل از مسابقات در مصاحبه‌ای گفته بودم پیش‌بینی‌ام این است که تیم می‌تواند صعود کند. یکی از بهترین‌ نسل‌های فوتبالی را داریم. تیمی که هم تجربه دارد و هم جوانی. کمترین چیزی که می‌توانند به دست بیاورند این است که از گروه صعود کنند. این بار واقعاً می‌توانند صعود کنند. من نمی‌خواهم به قبل برگردم. انتخاب سرمربی و ماجراهای فدراسیون، شرایط عجیبی را رقم زد. یک شبه سرمربی تغییر کرد و شرایط نرمالی نبود. اما گفتم باید برویم مسابقات و بهترین عملکرد را داشته باشیم. من برای بازی با انگلیس هنوز هم ناراحت هستم. بعد از مسابقه چیزی که به فکرم رسید این بود که شاید اگر رئیس فدراسیون بودم بعد از همان بازی، سرمربی تیم را عوض می‌کردم. واقعاً همه را حرص داد. بعد از آن هم کی‌روش به جای اینکه عذرخواهی کند گفت ما به چشم بازی تدارکاتی به بازی با انگلیس نگاه کردیم. مگر جام جهانی جای بازی تدارکاتی است؟ کی‌روش باید در رفتار خود تجدید نظر کند. من فکر می‌کنم با این صحبت‌هایش مردم و فوتبالی‌ها را به سخره می‌گیرد. شخصاً ناراحت شدم و بقیه هم همین‌طور. ما در مسابقات مقدماتی و تدارکاتی نیستیم که بگوییم به بازی با انگلیس به چشم بازی تدارکاتی نگاه کردیم. باید به خاطر آن شکست سنگین عذرخواهی می‌کرد. تیم خیلی ضعیف بازی کرد و باید عذرخواهی می‌کرد. من نمی‌خواهم وارد بحث‌های حاشیه‌ای شوم اما تیم ما پتانسیل بالایی دارد و با چیدمان خوب و روش خوب می‌تواند نتیجه بگیرد. بچه‌ها در بازی با ولز همت کردند و جسارت ایرانی را نشان دادند. کی‌روش باید این را بداند غیرت ایرانی زبانزد است و باید از آن استفاده کند، نه اینکه دست و پای بچه‌ها را ببندد و مثل بزدل‌ها به زمین بروند. تیم ما نباید عقب برود که گل نخورد. آنها شایسته انجام بازی جسورانه هستند.

بازی با امریکا را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟

به نظر من همین روش که در بازی با ولز داشتیم می‌تواند در بازی با امریکا هم کارساز باشد. تیم باید رها و جسورانه بازی کند. ما می‌توانیم مقابل امریکا بازی خوبی انجام دهیم و برنده باشیم. این مسأله در وجود تیم هست.

پس امیدوار به صعود تیم هستید.

الان موج مثبتی وارد تیم شده و بچه‌ها بازی خودشان را انجام دادند که متوجه شدند می‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند. این اولین بار است که چنین فرصت طلایی به وجود آمده و تیم می‌تواند صعود کند. حق‌مان صعود است و با توجه به پتانسیل و نفراتی که تیم ایران دارد دور از دسترس نیست. حسنی که بازی با ولز داشت این است که آب رفته را تا حد زیادی برگرداند. بچه‌ها به خودباوری که داشتند، برگشتند. کادرفنی باید مثل بازی با ولز تیم را با روحیه مضاعف و انگیزه بالا، آماده صعود به مرحله بعد کند. باید حواس‌مان باشد شاید سال‌های سال این فرصت پیش نیاید. اگر این بار صعود کنیم این اعتماد به نفس تا همیشه در تیم وجود خواهد داشت که می‌توانیم از گروه‌مان صعود کنیم.

اخبار داغ 

پیش‌بینی کن، آیفون ببر؛ مسابقه پیش‌بینی جام جهانی در طرفداری ماموریت انتقام پرتغال مقابل تیمی که گل نمی‌خورد سخنگوی فدراسیون فوتبال آمریکا: طراحی آن پوستر تصمیم داخلی فدراسیون بود ایوان پریشیچ، مرد تورنمنت های بزرگ ایران - آمریکا؛ جدالی که می تواند هر 2 تیم را صدرنشین کند صرافی ارز دیجیتال

منبع: طرفداری

کلیدواژه: بازی با انگلیس بازی با ولز مهدی رجب زاده ما در بازی پیش بینی بچه ها کی روش

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.tarafdari.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «طرفداری» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۶۴۹۱۱۶۴ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

آلومينيوم 2 مس رفسنجان يک

خبرگزاری آریا-تیم فوتبال آلومینیوم اراک در یک دیدار خانگی از هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال موفق شد دومین شکست تیم مس رفسنجان را رقم بزند.
به گزارش خبرگزاری آریا، آلومینیوم در یکی از مهم‌ترین مسابقات نیم فصل دوم خود به برتری مهمی برابر مس رفسنجان رسید. شاگردان مهدی رحمتی در حالی که نیمه اول را بسیار هجومی آغاز کرده بودند، در نهایت بعد از یک گل آفساید، توسط محمدرضا آزادی به گل نخست دست یافتند و با شایستگی برنده به رختکن رفتند.
با شروع نیمه دوم، در حالی که بازی متعادل پیش می‌رفت، اما اشتباه مهلک مدافع مس و البته کار زیبای زاپاتا، گل دوم را برای اراکی‌ها به ارمغان آورد و همین موضوع باعث شد تا ربیعی برای بازگشت، سه تعویض هم‌زمان انجام دهد.
با آمدن گادوین منشا به مسابقه، او تنها دو دقیقه فرصت لازم داشت تا اولین گل خود را در این فصل به ثمر برساند. آن هم به زیبایی هر چه تمام‌تر و با شوت دقیق و فنی از پشت محوطه جریمه.
ترکیب تیم آلومینیوم اراک:
حسین پورحمیدی، وحید محمدزاده، امیرمحمد هوشمند، مصطفی احمدی، علیرضا نقی‌زاده (دقیقه 78-محمدرضا فلاحیان)، محمدرضا آزادی (دقیقه 89- هادی میرجوان)، هانسل زاپاتا (دقیقه 89- امیرحسین نعمتی)، امین جهان‌کهن (دقیقه 63- امیر نوری)، محمد مسلمی‌‌پور (دقیقه 78- محمدرضا شکیب‌خو)، میلاد فخرالدینی، سید محمد احسان حسینی
سرمربی: مهدی رحمتی
ترکیب تیم مس رفسنجان:
حامد لک، شاهین توکلی، رامتین سلیمان‌زاده، جفرسون باهیا (دقیقه 58- مهدی ترکمان)، سیدمهدی حسینی، فرشید باقری (دقیقه 71- مهرداد رضایی)، حسن جعفری، میثم تیموری، محمد محبی (دقیقه 76- محمدحسین کریم‌‌زاده)، فراز امامعلی (دقیقه 58- گادوین منشا) و امید لطیفی (دقیقه 58-محسن آذرباد)
سرمربی: محمد ربیعی

دیگر خبرها

  • نگاهی به نمایش استقلال مقابل نفت مسجدسلیمان؛ تهاجمی و دلچسب، باب میل هواداران
  • نقی‌زاده: بازی ۶ امتیازی را از مس رفسنجان بردیم
  • آلومينيوم 2 مس رفسنجان يک
  • نقی‌زاده: مقابل استقلال بزرگ خوب بازی کردیم/ امیدوارم نفت را در لیگ برتر نگه داریم
  • گروسی در «پازل جنگ ترکیبی» طرف مقابل بازی می‌کند
  • ترکیب احتمالی استقلال مقابل نفت مسجدسلیمان
  • نمره خوب مهدی طارمی مقابل ویزلا
  • مهندس آبی‌ها بازی مقابل نفت مسجدسلیمان را از دست داد
  • مهدی طارمی در ترکیب پورتو برای دیدار مقابل ویزلا
  • خیز تیم فوتبال مس سونگون برای صعود به لیگ آزادگان