Web Analytics Made Easy - Statcounter

 علی بهادری جهرمی روز سه شنبه در نشست خبری افزود: همچنین زبق موافقت دولت یارانه مراکز نگهداری روزانه معلولان ۳۵ و یارانه چرستاران و مادرانی که در منزل از معلول مراقبت می کنند، ۲۰ درصد افزایش یافت.

سخنگوی دولت در مورد موافقت دولت با لایحه دو فوریتی ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی سخنگوی دولت با اشاره به مصوبات هیات دولت گفت: پیرو مصوبات سفرهای استانی و وعده‌های رئیس جمهور در خصوص ساماندهی فعالیت کولبران و ملوانان، دولت در راستای تقویت اقتصاد مرز، تأمین معیشت مرزنشینان، مدیریت واردات کالا، کاهش قاچاق کالا و ارز، رونق گردشگری مناطق مرزی و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان با پیشنهاد لایحه دو فوریتی «ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی (کولبری و ملوانی) و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان» موافقت کرد.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

وی افزود: براساس این لایحه و به منظور تقویت و رونق اقتصاد مناطق مرزی، ایجاد شفافیت و رصدپذیر نمودن واردات، توزیع و عرضه کالاهای مبادله مرزنشینی، تقویت معیشت مرزنشینان و کاهش مبادلات غیررسمی در مرزهای زمینی و آبی، واردات کالا از طریق شناورهای سنتی و فلزی با ساختار لنج با ظرفیت ناخالص کمتر از ۵۰۰ تن، ملوانی (تهلنجی) و فعالان مرتبط با مبادلات مرزی (کولبران) به مدت ۵ سال مطابق با ترتیبات این قانون مجاز و پس از آن کالاهای وارداتی به استثنای میزان مورد نیاز مرزنشینان و اصناف مستقر در مناطق مرزی، تابع قوانین و مقررات تجارت خارجی است.

به گفته سخنگوی دولت، محدوده جغرافیایی اجرای این قانون شامل مناطق مرزی مشمول در استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان به موجب آیین نامه های هیئت وزیران تعیین می شود.

رییس شورای اطلاع رسانی دولت خاطرنشان کرد: سقف و ارزش کل واردات کالا از طریق رویه های فوق الذکر، به میزان حداکثر ۱۰ درصد حجم واردات سال قبل تعیین و انجام آن منوط به ثبت آماری در سامانه جامع تجارت، اخذ شناسه کالا و رهگیری، ثبت اطلاعات در سامانه جامع انبارها و تعیین منشاء ارز کالاهای وارداتی است.

۹۵درصد متقاضیان طرح ملی مسکن تعیین تکلیف شدند

بهادری جهرمی درباره طرح ملی مسکن گفت: ۹۵درصد متقاضیان طرح ملی مسکن تعیین تکلیف شدند که برخی در مراحل ابتدایی اجرایی قرار دارند و یک و نیم میلیون نفر هم زمین تعیین شد.

وی ادامه داد: در خصوص تامین مصالح وزارت صمت برنامه ریزی کامل برای تامین مصالح ۴ میلیون و نیم مسکن در این ۴ سال صورت گرفت و حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان منابع دولتی برای ساخت این واحدهای سازندگان قرار گرفته است.

سخنگوی دولت با تبریک به مناسبت هفته بسیج گفت: بسیجیان بدون چشم داشتی در شرایط سخت، بحران‌های کرونایی، مشکل های معیشتی، کمک کار مردم بودند و در بیمارستان‌ها و با فعالیت در مناطق محروم و روستاها فعالیت‌های جهادی، امدادرسانی ها به حادثه دیدگان و بازسازی مناطق زلزله زده و سیل زده پیشگام خدمت‌رسانی به مردم عزیز بوده‌اند.

بهادری جهرمی همچنین با تبریک ویژه به مناسبت میلاد حضرت زینب و روز پرستار به جامعه پرستاری اظهار داشت: مردم ما مجاهدت و تلاش‌های پرستاران عزیز را که همراه با صبوری و حسن خلق بوده فراموش نمی‌کنند. انشالله با تلاش و روحیه و اتحاد و انسجام که در تیم شاهد هستیم.

دولت تمام قد پشتیبان تیم ملی فوتبال است

سخنگوی دولت با تبریک بابت برد تیم ملی ایران برابر ولز، ابراز امیدواری کرد که شاهد موفقیت آن‌ها در بازی امشب نیز باشیم.

وی گفت: دولت تمام قد پشتیبان تیم ملی فوتبال بوده و از این به بعد هم خواهد بود و مستمر با آن‌ها در ارتباط هستیم.

رییس شورای اطلاع رسانی دولت بزرگترین پاداش تیم ملی فوتبال را شاد کردن دل مردم و شادی همه مردم دانست و گفت: در خود هیات دولت پاداش‌هایی در نظر گرفته شده که به خودشان اطلاع رسانی شد و برای برد امشب هم پاداشی تعیین شده است.

رشد ۲۶۹ درصدی تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی

سخنگوی دولت با بیان حرکت جهادی برای ساماندهی انبارهای اموال تملیکی، گفت: این حرکت جهادی از یکسال پیش و با بازدید ریاست محترم جمهوری از انبارهای اموال تملیکی در بوشهر آغاز شده است.

وی افزود: از یکسال قبل به منظور رفع موانع قانونی لایحه‌ای برای اصلاح قانون تاسیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و اساسنامه آن تنظیم و با قید دو فوریت به مجلس ارائه شد و منتظریم تا هرچه سریعتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی آن را بررسی و تصویب نمایند، تا سرعت اصلاحات در این مجموعه بیشتر شود.

وی افزود: دریکسال گذشته توسعه و تجهیز انبارهای ۱۴ استان به مساحت ۱۳ هزار متر مربع بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان صورت گرفته است.

بهادری جهرمی گفت: از ابتدای امسال تا ابتدای آذرماه نسبت به دوره مشابه سال گذشته ارزش تعیین تکلیف کالا بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان و با رشد ۲۶۹ درصد مواجه بوده است.

دولت استقلال دانشگاهها را محترم می‌شمارد

سخنگوی دولت در پاسخ به اینکه با توجه به حضورتان در دانشگاهها، وضعیت برخورد با دانشجویان معترض و عدم حضور آنها در کلاس درس دانشگاه گفت: دشمنی تمام قد دشمنان که میخواستند تولید علم در کشور که باعث سرعت بخشیدن به تولید و حل مشکلات در سایر بخش ها می شود و با تمام قدرت دشمنان می خواستند متوقف کنند ولی بر خلاف آنها دانشگاه همچنان فعال پیشرو و زنده است و مسیر علمی خود را طی می‌کند.

بهادری جهرمی اضافه کرد: در دوره کرونا شاهد تعطیلی چه در سطح مدارس چه در سطح دانشگاه بوده ایم اما امسال دانشگاه‌ها و مدارس کشور باز و فعال و پویا بودند و تقریباً تمامی کلاس ها به صورت منظم برگزار شده است.

وی ادامه داد: همین مسیر هم انشالله پیش خواهد رفت و دولت هم حامی استمرار همین فضای علمی باز ،رونده و حل کننده مشکلات در کشور خواهد بود.

رییس شورای اطلاع رسانی دولت تاکید کرد: خط قرمز دولت وقفه در جریان تولید علم کشور است و هر عاملی که مانع جریان تولید در کشور می شود اجازه آن را نخواهد داد.

وی درباره برخورد درون دانشگاهی با برخی دانشجویان ادامه داد: فرایندها و سازوکارهای درون دانشگاهی ظرفیت های کافی را برای پیشبرد علمی و نظم و انضباط دارد و باید اجاره داد این موضوعات درون دانشگاهی انجام شود و دولت هم استقلال دانشگاهها را محترم می شمارد.

دولت استقلال دانشگاه‌ها را محترم می‌شمارد

سخنگوی دولت در پاسخ به اینکه با توجه به حضورتان در دانشگاه‌ها، وضعیت برخورد با دانشجویان معترض و عدم حضور آن‌ها در کلاس درس دانشگاه گفت: دشمنی تمام قد دشمنان که می‌خواستند تولید علم در کشور که باعث سرعت بخشیدن به تولید و حل مشکلات در سایر بخش‌ها می‌شود و با تمام قدرت دشمنان می خواستند متوقف کنند ولی بر خلاف آنها دانشگاه همچنان فعال پیشرو و زنده است و مسیر علمی خود را طی می‌کند.

بهادری جهرمی اضافه کرد: در دوره کرونا شاهد تعطیلی چه در سطح مدارس چه در سطح دانشگاه بوده‌ایم اما امسال دانشگاه‌ها و مدارس کشور باز و فعال و پویا بودند و تقریباً تمامی کلاس‌ها به صورت منظم برگزار شده است.

وی ادامه داد: همین مسیر هم انشالله پیش خواهد رفت و دولت هم حامی استمرار همین فضای علمی باز، رونده و حل کننده مشکلات در کشور خواهد بود.

رییس شورای اطلاع رسانی دولت تاکید کرد: خط قرمز دولت وقفه در جریان تولید علم کشور است و هر عاملی که مانع جریان تولید در کشور می شود اجازه آن را نخواهد داد.

وی درباره برخورد درون دانشگاهی با برخی دانشجویان ادامه داد: فرآیندها و سازوکارهای درون دانشگاهی ظرفیت‌های کافی را برای پیشبرد علمی و نظم و انضباط دارد و باید اجاره داد این موضوعات درون دانشگاهی انجام شود و دولت هم استقلال دانشگاه‌ها را محترم می شمارد.

ادامه دارد..

 

صرافی ارز دیجیتال

منبع: فردا

کلیدواژه: یارانه معیشتی یارانه معیشتی مددجویان یارانه معیشتی معلولان

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.fardanews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «فردا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۶۴۹۷۷۶۳ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

تسهیلات تکلیفی نباید مازاد بر توان بانک تعیین شود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما, ایرج ندیمی، کارشناس اقتصادی و نماینده سابق مجلس درباره تسهیلات تکلیفی در بودجه ۱۴۰۲ گفت: هر ساله در لایحه بودجه، دولت رقمی را به نام یارانه تسهیلات تکلیفی تقبل می‌کند که حاشیه‌دار می‌شود.

این کارشناس اقتصادی در این خصوص یادآور شد: نکته قابل توجه این است که همیشه بانک تسهیلات دهنده در این رابطه متضرر نمی‌شود، زیرا نرخ سود کامل خود را دریافت می‌کند، دلیل آن هم این است که تمام سود را از تسهیلات گیرنده نمی‌گیرد، دولت هم نقش دارد. تسهیلات تکلیفی از جنس دولت- تسهیلات گیرنده است. به این معنا رقم کوچکی از سودی که بانک‌ها از همه می‌گیرند را دولت پرداخت می‌کند؛ بنابراین فشاری به بانک نخواهد آمد، اما در صورتی که مازاد بر میزان توان بانک تعیین شود، شرایط متفاوت خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: بانک‌ها منابع شخصی ندارند، این منابع به مردم تعلق دارد و معنای آن این است که باید آن‌ها هم سود دریافت کنند تا به امید این دریافتی پول خود را در بانک بسپارند. برهمین اساس، چنانچه به سپرده گذاران سود ۲۰ درصد داده، اما از تسهیلات گیرنده ۴ درصد دریافت شود، ۱۶ درصد آن زیان خواهد بود، پس ارقام را باید افزایش داد تا به نسبت این افزایش فشار به بانک‌ها وارد نشود و ضرر و زیان نبینند. در واقع متضرر شدن بانک‌ها به معنای افزایش مشکلات بانک است.

وی در ادامه اضافه کرد: کسی حق ندارد از جیب فرد دیگری بخشش انجام دهد. باید به مردم کمک کرد که به سمت سرمایه گذاری قدم گذارند. در مورد تامین اجتماعی الان همین داستان وجود دارد. حقوق کارگر را باید براساس تورم افزایش داد، زیرا قانون است. در مورد یارانه نرخ سود کارمزد هم به همین شکل است، نمی‌توان مردم را حمایت نکرد و در این حالت هم نمی‌توان سپرده‌های مردم را به خطر انداخت؛ بنابراین اولا بانک نباید مجبور شود و دوما در مقابل دریافت باید پرداخت صورت گیرد.

دیگر خبرها

  • افزایش یارانه نقدی از مابه التفاوت ۲ نرخ تسعیر و نیما
  • پیشنهاد بودجه‌ای به کمیسیون تلفیق؛ افزایش یارانه نقدی از مابه التفاوت ۲ نرخ تسعیر و نیما
  • حدیث آموزش علوم انسانی در ایران
  • کاهش نزدیک به ۱۹ درصدی نرخ تورم ۱۲ ماهه در آذرماه ۱۴۰۱
  • کاهش نرخ تورم سالانه در آذرماه سال جاری
  • کاهش ۱۹ درصدی نرخ تورم سالانه در آذرماه
  • تسهيلات تکليفي نبايد مازاد بر توان بانک تعيين شود
  • تسهیلات تکلیفی نباید مازاد بر توان بانک تعیین شود
  • آیا در طرح کالابرگ؛ یارانه نقدی برخی از افراد کم می شود؟
  • چرا باید بودجه دانشگاه پیام‌نور، امام صادق و صداوسیما افزایش پیدا کند؟