Web Analytics Made Easy - Statcounterمصاف تیم‌های ملی ایران و آمریکا در چارچوب هفته سوم گروه B رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با پیروزی یک بر صفر آمریکا به پایان رسید و ایران از دور رقابت‌ها کنار رفت.

به گزارش ایسنا، در چارچوب هفته سوم رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و در گروه B این مسابقات، دو تیم ایران و آمریکا سه‌شنبه شب ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه الثمامه دوحه به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با پیروزی یک بر صفر شاگردان برهالتر به پایان رسید.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

تیم ملی با یک تغییر نسبت به بازی قبل به میدان آمد و علیرضا بیرانوند که در جریان دیدار ایران و انگلیس دچار مصدومیت شده بود، در نهایت موفق شد خود را به این بازی برساند و درون دروازه‌ تیم ملی قرار بگیرد.

آنتونی متئو لاهوز، داور ۴۵ ساله اسپانیایی دیدار ایران و آمریکا را در سومین دیدار دور گروهی گروه B جام جهانی ۲۰۲۲ قضاوت کردند و روبرتو دیاز پرز دل پالمار و پائو دیویس کمک داوران این بازی بودند.

ایران صفر - آمریکا یک

داور: آنتونی متئو لاهوز

گل: پولیشیچ (دقیقه ۳۸) برای آمریکا

کارت زرد

ایران: سید مجید حسینی (دقیقه ۷۷)، محمدحسین کنعانی‌زادگان (دقیقه ۸۳)

آمریکا: -

کارت قرمز

ایران: -

آمریکا: -

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی (دقیقه ۷۱ - ابوالفضل جلالی)، میلاد محمدی (دقیقه ۳+۴۵ - علی کریمی)، مرتضی پورعلی گنجی، مهدی طارمی، علی قلی‌زاده (دقیقه ۷۸ - کریم انصاری‌فرد)، مجید حسینی، سردار آزمون (دقیقه ۴۶ - سامان قدوس)، احمد نوراللهی (دقیقه ۷۱ - مهدی ترابی)، رامین رضاییان، سعیدعزت‌اللهی.

ترکیب آمریکا: مت ترنر، سرجینیو دست (دقیقه ۸۲ - شاق مور)، تایلر آدامز، آنتون رابینسون، یونس موسی، وستون مک‌کنی (دقیقه ۶۵ - کلین آکوستا)، کریستین پولیشیچ (دقیقه ۴۶ - برندن آرونسون)، تیم ریم، کامرون کارتر ویکرس، تیموتی وه‌آ (دقیقه ۸۲ - واکر زیمرمن) و جاشوا سرجنت (دقیقه ۷۸ - هاجی رایت).

گزارش بازی:

نیمه اول

دقیقه 5: اولین حمله تیم ایران روی دروازه آمریکا را مدافعان حریف برگشت دادند و در ادامه ارسال رامین رضاییان از مقابل بازیکنان عبور کرد.

دقیقه 9: شوت آنتونی رابینسون از پشت محوطه جریمه با اختلاف از بالای دروازه بیرانوند به بیرون رفت.

دقیقه 11: ضربه سر خطرناک کریستین پولیشیچ از داخل محوطه جریمه را بیرانوند به راحتی به آغوش کشید تا اولین ضربه در چارچوب این مسابقه راه به جایی نبرد.

دقیقه 17: حمله همه جانبه آمریکایی‌ها به شکلی خطرناک برگشت داده شد. در این صحنه پس از یک رفت و برگشت، سرجینیو دست با ارسال زمینی دروازه ایران را تهدید کرد، اما بیرانوند با یک شیرجه زمینی توپ را از مقابل دروازه ایران دور کرد.

دقیقه 20: پاس در عمق عالی از عزت‌اللهی و فرار مهدی طارمی یک موقعیت خطرناک برای تیم کشورمان ساخت، اما تعلل طارمی باعث شد تا پاس در عرض این بازیکن را مدافعان آمریکا دور کنند.

دقیقه 28: شوت بازیکن آمریکا پس از برخورد به مدافعان ایران در موقعیتی خطرناک به تیموتی وه‌آ رسید که ضربه سر بی‌دقت این بازیکن به راحتی در دستان بیرانوند جای گرفت.

دقیقه 33: ارسال بازیکنان آمریکا بازهم خطرساز شد و این‌بار شوت تیموتی وه‌آ از داخل محوطه جریمه به شکلی خطرناک از بالای دروازه به راهی اوت شد.

دقیقه 38: حملات آمریکایی‌ها جواب داد و سرانجام این تیم به گل رسید. در این صحنه سرجینیو دست روی پاس در عمق بازیکنان آمریکا پشت مدافع چپ ایران به توپ رسید و با یک ضربه سر تک ضرب توپ را به مقابل دروازه بیرانوند فرستاد و کریستین پولیشیچ توانست با یک ضربه بغل پا دروازه ایران را باز کند.

دقیقه 43: تایلر آدامز با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه 45: ضدحمله خطرناک تیم آمریکا را مجید حسینی به خوبی توانست قطع کند تا این فرصت برای آبی‌پوشان از دست برود.

دقیقه 6+45: تیموتی وه‌آ روی فرار در عمق خود توانست بار دیگر از غفلت مدافعان ایران استفاده و با یک ضربه دقیق دروازه ایران را باز کند که خوشبختانه در این صحنه کمک داور آفساید مهاجم آمریکا را گرفت و گل را مردود اعلام کرد.

نیمه دوم

دقیقه 47: جاش سارجنت با فرار در عمق و یک شوت دروازه بیرانوند را تهدید کرد که دروازه‌بان تیم ایران در دو مرحله این توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 52: ارسال زیبای رضاییان و ضربه سر قدوس با اختلاف کم از بالای دروازه مت ترنر به بیرون رفت.

دقیقه 65: خطرناک‌ترین موقعیت ایران تا به اینجای کار با شوت سامان قدوس از دست رفت. در این صحنه پاس کات‌بک قلی‌زاده پس از عبور از مقابل طارمی به قدوس رسید که ضربه فنی این بازیکن با اختلاف بسیار کم از کنار دروازه آمریکا راهی اوت شد.

دقیقه 69: ضربه کاشته یونس موسی با اختلاف زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 77: مجید حسینی به دلیل خطا روی بازیکن آمریکا از داور کارت زرد گرفت.

دقیقه 83: ارسال تند و تیز بازیکنان ایران پس از برخورد به بازیکنان به دروازه‌بان آمریکا رسید و علی کریمی نتوانست ضربه آخر را در مقابل دروازه به توپ وارد کند.

دقیقه 83: محمدحسین کنعانی‌زادگان از روی نیمکت ذخیره‌های ایران به دلیل اعتراض از داور اسپانیایی کارت زرد گرفت.

دقیقه 3+90: ضربه سر خطرناک مرتضی پورعلی‌گنجی روی ارسال رضاییان با اختلاف کم از کنار دروازه آمریکا به بیرون رفت.

دقیقه 6+90: ابوالفضل جلالی هم از کارت زرد داور بی‌ نصیب نماند

دقیقه 9+90: ارسال‌های بلند ایران در دقایق پایانی، تیم کشورمان را به یک موقعیت خطرناک رساند، اما ضربه سر پورعلی‌گنجی در ادامه روی پای طارمی جفت و جور نشد تا این فرصت خوب گلزنی از دست برود. بازیکنان ایران در این صحنه معتقد به ضربه پنالتی بودند اما متئو لاهوز داور این بازی اعتقادی به پنالتی نداشت.

***

پیروزی و صعود انگلیس با حذف ولز/ «سه‌شیرها» حریف سنگال شدند

تیم ملی فوتبال انگلیس با کسب پیروزی برابر ولز و به عنوان صدرنشین گروه دوم راهی مرحله حذفی جام جهانی شد.

تیم ملی فوتبال انگلیس در آخرین دیدار از مرحله گروهی خود در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ به مصاف ولز رفت و با نتیجه ۳ بر صفر به سود انگلیس‏‬ به پیروزی رسید.

در این مسابقه که از ساعت ۲۲:۳۰ و در ورزشگاه «احمد بن علی» آغاز شد، «رشفورد» (۵۰ و ۶۸) و «فیل فودن (۵۱) برای انگلیس گلزنی کردند تا سه شیرها به عنوان صدرنشین گروه راهی مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی صعود کنند.

«گرت بیل» مهاجم سرشناس ولز در ابتدای نیمه دوم این مسابقه تعویض شد تا «برنان جانسون» جای او را در زمین بگیرد.

انگلیس در این دوره از رقابت‌های جام جهانی ابتدا ایران را با نتیجه ۶ بر ۲ شکست داد و در بازی دوم برابر آمریکا به تساوی بدون گل رسید. با برد برابر ولز، انگلیس ۷ امتیازی شد تا بعد از صعود به عنوان صدرنشین، در مرحله بعد به مصاف تیم دوم گروه A یعنی سنگال برود.

تیم ولز هم بعد از تساوی با آمریکا و باخت به ایران و انگلیس، با یک امتیاز در قعر جدول قرار گرفت و از صعود بازماند.

صرافی ارز دیجیتال

منبع: بیتوته

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.beytoote.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «بیتوته» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۶۵۰۲۰۰۷ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

یووه ۱-۰ لاتزیو/ بیانکونری این جام را می‌خواهد

شاگردان مکس آلگری که بعد از کسر ۱۵ امتیاز در سری A شانسی برای قهرمانی ندارند، امشب در کوپا ایتالیا موفق شدند لاتزیو را شکست بدهند و به جمع چهار تیم پایانی راه پیدا کنند.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه‌ها ایجاد شود، سپری شد. در دقیقه ۱۴ بود که اولین موقعیت بازی نصیب ماتیا زاکانی شد، اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

یک دقیقه بعد نوبت یوونتوسی‌ها بود که روی دروازه حریف خطرساز شوند، اما ضربه فیلیپه کاستیچ را لوئیس ماکسیمیانو به خوبی مهار کرد.

در ادامه این بازیکنان یوونتوس بودند که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند، اما حملات این تیم به موقعیت خاصی روی دروازه حریف منجر نمی‌شد تا اینکه یک دقیقه پیش از پایان نیمه اول، سرانجام این تیم به گل رسید. روی ارسال کاستیچ از سمت راست بود که گلیسون برمر از اشتباه ماکسیمیانو در خروج از دروازه استفاده کرد و با ضربه سر دروازه لاتزیو را باز کرد. نیمه اول با همین یک گل به پایان رسید.

نیمه دوم را لاتزیو با یک تعویض آغاز کرد و پدرو رودریگس به جای چیرو ایموبیله به زمین رفت تا تیم میهمان این نیمه را هجومی‌تر آغاز کند. بازیکنان لاتزیو در دقایق ابتدایی بازی را در اختیار داشتند، اما نمی‌توانستند موقعیت خاصی روی دروازه یووه ایجاد کنند.

در ادامه بازی متعادل شد و یوونتوسی‌ها هم پیش کشیدند و در دقیقه ۷۰ بود که مویزه کین صاحب یک موقعیت خوب شد، اما ضربه او از زاویه‌ای نه چندان مناسب را ماکسیمیانو مهار کرد.

در دقایق پایانی بازی این یوونتوسی‌ها بودند که برای زدن گل دوم تلاش بیشتری به خرج دادند، اما در نهایت توپ دیگری از خط دروازه‌ها عبور نکرد و بازی با همان یک گل به سود یووه به پایان رسید.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال

دیگر خبرها

  • شکست بد موقع شاگردان مجیدی
  • ولفسبورگ 2-4 بایرن: صدر پس گرفته شد
  • عکس | جهانبخش ترکاند ولی شادی نکرد!
  • شکست تلخ شاگردان مجیدی مقابل مدعی
  • جهانبخش ترکاند اما حتی لبخند هم نزد !
  • برد 4گله تیم نوجوانان ایران مقابل بلاروس
  • پیروزی دشوار منچستریونایتد در شب شکست سنگین لیورپول/ برد با ارزش رم مقابل امپولی در سرری آ
  • صعود شگفت‌انگیز الهلال به نیمه‎نهایی جام جهانی
  • خیز بلند شیاطین سرخ برای قهرمانی
  • یووه ۱-۰ لاتزیو/ بیانکونری این جام را می‌خواهد