Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «پول نیوز»
2023-01-30@17:11:29 GMT

نحوه خرید دلار با کارت ملی

تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۶۹۲۴۲۶۴

نحوه خرید دلار با کارت ملی

خرید دلار با کارت ملی (دلار سهمیه‌ای) با کارت ملی از لیست صرافی‌های مجاز و نکات آن را مرحله به مرحله طی می‌کنیم و دقیقا می‌گویم که سهمیه دلار با کارت ملی چقدر است؟

خرید دلار و ارز با کارت ملی چگونه است؟ سهمیه دلار با کارت ملی چقدر است؟ قیمت دلار سهمیه‌ای چند است؟ ثبت نام دلار سهمیه‌ای چگونه است؟ ثبت نام دلار دولتی، در واقع دو روش قانونی برای خرید ارز از کشور وجود دارد: خرید دلار با سهمیه کارت ملی و با سهمیه ارز مسافرتی.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
قیمت فروش ارز در هر دو روش فوق ارزان‌تر از بازار آزاد است. با این حال، هر فرد در سال تنها از یکی از دو روش فوق می‌تواند ارز بخرد. اما انتخاب آنکه دلار مسافرتی بخرید یا از سهمیه کارت ملی استفاده کنید، با شماست.

تفاوت دلار مسافرتی و دلار با کارت ملی چیست؟
ارز مسافرتی و سهمیه‌ای (با کارت ملی) سه تفاوت دارند:

۱- نرخ دلار مسافرتی ارزان‌تر از دلار با کارت ملی و دلار در بازار آزاد است.

۲- سهمیه دلار با کارت ملی بیشتر از ارز مسافرتی است. چنانکه هر کد ملی امکان خرید ۲ هزار دلار در سال را دارد. اما سهمیه ارز مسافرتی برای مسافران کشور‌های بدون ویزا (همچون ترکیه) تنها ۳۰۰ یورو و برای کشور‌های با ویزا ۵۰۰ یورو است.

۳- برای خرید دلار مسافرتی نیاز به ارائه مدارک سفر است، شامل: اصل بلیط، گذرنامه، ویزا و رسید پرداخت عوارض خروج از کشور. اما برای خرید دلار با کارت ملی تنها حضور شخص متقاضی با کارت ملی و کارت بانکی و سیم‌کارت به نام شخص کافی است.

قیمت دلار با کارت ملی چند؟
نرخ فروش ارز با کارت ملی توسط نهاد خاصی تعیین نمی‌شود. بلکه در هر صرافی و در هر روز ممکن است متفاوت باشد. چراکه هر صرافی در مذاکره با صادرکنندگان ارز اسکناس آن‌ها را به یک نرخ توافقی از آن‌ها می‌خرد و سپس با اعمال حاشیه سود یک درصدی خود بر آن نرخ، آن را به متقاضیان خرید ارز با کارت ملی می‌فروشد. به همین دلیل قیمت فروش در صرافی‌های مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد. اما این اختلاف معمولا کمتر از ۱۰۰ تومان است.

بر اساس اعلام کانون صرافان، قیمت فروش دلار با کارت ملی تا روز (دوشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۱) ۳۳۲۶۰ تومان بود که ۲۱۶۰ تومان کمتر از بازار آزاد است و با توجه به سهمیه دو هزار دلاری سود ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی برای خریداران به همراه دارد.

قیمت دلار مسافرتی چند؟
نرخ دلار و یورو مسافرتی هر روز در وبسایت صرافی ملی ایران به آدرس mex.co.ir اعلام می‌شود. قیمت یورو و دلار مسافرتی در حال حاضر حدود ۲۹ هزار تومان است که بیش از ۶ هزار تومان ارزان‌تر از بازار آزاد است.

بنابراین، هزینه خرید ارز با سهمیه ۳۰۰ یورویی برای کشور‌های بدون ویزا نزدیک به ۲ میلیون تومان کمتر از بازار آزاد خواهد بود. سود مسافران کشور‌های با ویزا با سهمیه ۵۰۰ یورویی هم حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

دلار توافقی چیست و قیمت آن چند است؟
«دلار توافقی» دلاری است که برخی صرافی‌های مجاز به مشتریان خود با شرط ارائه کارت ملی و به میزان محدود می‌فروشند. قیمت دلار توافقی کمتر از قیمت دلار در بازار آزاد است. به همین دلیل مورد استقبال قرار گرفته و در مقاطغی دوباره شاهد صف‌کشی مردم مقابل صرافی‌ها در خیابان فردوسی بودیم.
دلار توافقی ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ متولد شد. زمانی که بانک مرکزی با هدف پاسخ به تقاضای بازار و کاهش التهابات قیمت دلار (که به سطحی بی‌سابقه رسیده بود) به صرافان اجازه داد ارز اسکناس صادرکنندگان را با نرخی توافقی از آن‌ها خریداری کنند. بانک مرکزی همچنین با احیای کد ۲۴ سرفصل مصارف ارزی، بار دیگر فروش «ارز سهمیه‌ای» با کارت ملی را مجاز شمرد.

سود خرید دلار سهمیه‌ای چقدر است؟
اختلاف قیمت دلار سهمیه کارت ملی و آزاد در گذشته سود‌های چندین میلیون تومانی برای آن‌هایی به همراه داشت که با کارت ملی در صف می‌ماندند و سپس با فروش ارز آن در بازار آزاد، سود‌های قابل توجه به جیب می‌زدند. اتفاقات عجیبی همچون اجاره کارت ملی یا آوردن افراد با اتوبوس به تهران برای استفاده از کارت ملی آن‌ها محصول همین رانت ارز سهمیه‌ای بودند. اما از آذر ۱۴۰۰، بانک مرکزی این نوع فروش دلار را به مسافران محدود کرد. ارائه بلیط، گذرنامه، ویزا و رسید پرداخت عوارض خروج از کشور شرط جدید دریافت دلار ارزان به نرخ صرافی ملی بود.

حالا بار دیگر از سال ۱۴۰۱ رانت خرید ارز با کارت ملی احیا شده است. اختلاف ۲۱۶۰ تومانی قیمت دلار سهمیه‌ای با بازار آزاد، در حال حاضر سود بیش از ۴ میلیون تومانی برای افراد به ارمغان می‌آورد.

چطور دلار سهمیه‌ای بخریم؟
متقاضیان خرید دلار با کارت ملی باید طبق روش توضیح داده شده در ویدیوی فوق، در سامانه برخط بازار متشکل ارز ایران به آدرس my.ice.ir نوبت اخذ کنند. معمولا پس از یک روز از ثبت درخواست، امکان دریافت ارز از صرافی ممکن است.

همچنین برای دریافت ارز با کارت ملی توجه به ۴ نکته ضروری است:

۱- الزامی بودن حضور شخص

۲- ارائه کارت ملی هوشمند (در صورتی که کارت ملی هوشمند شما صادر نشده باشد، برخی صرافی‌ها این امکان وجود دارد که با در دست داشتن شناسنامه و برگه تعویض کارت ملی مراجعه کنید. پیش از مراجعه به صرافی از آن‌ها این موضوع را جویا شوید.)

۳- پرداخت با کارت بانکی به نام شخص (اگر ۲ هزار دلار سهمیه را با نرخ کنونی حدود ۳۳۲۶۰ تومان بخرید، مجموعا باید حدود ۶۷ میلیون تومان بپردازید. با توجه به آنکه سقف تراکنش روزانه با هر کارت بانکی ۵۰ میلیون تومان است، برای پرداخت مبالغ بیشتر از ۵۰ میلیون تومان یا باید از انتقال وجه پایا یا ساتنا استفاده کرده یا باید دو کارت بانکی به همراه داشته باشید. راه سوم هم این است که سهمیه خود را در دو روز دریافت کنید. البته پیشتر گفته می‌شد برخی صرافی‌ها نیز اجازه می‌دهند که ۱۰ میلیون تومان مازاد را به صورت اینترنتی کارت‌به‌کارت کنید.)

۴- سیم‌کارت به نام شخص

شرایط و سود خرید دلار با کارت ملی و ارز مسافرتی
دلار با کارت ملی را از کدام صرافی‌ها بخریم؟
قابل ذکر است که تمام صرافی‌ها با مشاهده کارت ملی به شما ارز نمی‌فروشند. عده محدودی از صرافی‌های مجاز بانکی هستند که مجوز چنین کاری را دارند و البته در صورتی این کار را خواهند کرد که یا از صادرکننده دلار خریده باشند یا ارز سایر صرافی‌ها (که به همین روش از صادرکننده دلار دریافت کرده‌اند) را در بازار متشکل ارزی از آن‌ها بخرند.

نخستین راه پیدا کردن این صرافی‌ها، ثبت‌نام نوبت اینترنتی از سامانه برخط وبسایت بازار متشکل ارز ایران است.

همچنین طبق بررسی «فردای اقتصاد» در برخی استان‌ها هم تنها در مراکز استان امکان خرید ارز ارزان با کارت ملی وجود دارد.

به طور کلی توصیه می‌شود افراد پیش از مراجعه به صرافی، با صرافی موردنظر تماس گرفته و از امکان خرید ارز به این روش مطمئن شوند.

اما در گذشته راهکار دیگری که برخی خریداران ارز در گذشته در پیش می‌گرفتند، رهگیری صف‌های پشت در صرافی‌ها بوده است! به عبارت دیگر، هر صرافی که مردم مقابل آن صفی طولانی تشکیل داده‌اند، احتمالا با کارت ملی دلار می‌فروشد. هر چند که اکنون بدون دریافت نوبت اینترنتی امکان خرید ارز با کارت ملی وجود ندارد.

لیست صرافی‌هایی که دلار با کارت ملی می‌فروشند در ویدیوی بالا ذکر شده است.

تفاوت اصلی خرید دلار سهمیه کارت ملی با قبل
تا حدود ۸ ماه قبل نیز صرافی‌ها با کارت ملی به متقاضیان، دلار ارزان‌تر از بازار آزاد می‌فروختند. اما این بار فروش ارز با کارت ملی حداقل دو تفاوت در نرخ فروش و میزان سهمیه دارد:

۱) قیمت فروش دلار: قیمت دلار سهمیه‌ای را قبلا صرافی ملی روزانه تعیین و اعلام می‌کرد. اما الان مبنا برای فروش ارز «نرخ توافقی ارز خریداری شده از صادرکننده به اضافه حاشیه سود یک درصدی صراف» است. نرخ دلار توافقی اکنون بالغ بر ۲ هزار تومان بیشتر از نرخ صرافی ملی است، اما همچنان نسبت به بازار آزاد حدود هزار تومان ارزان‌تر است.

۲) میزان سهمیه دلار: پیش از این هر فرد در سال با کارت ملی می‌توانست تا سقف ۲۰۰۰ یورو معادل حدود ۲۲۰۰ دلار ارز بخرد. این سهمیه اکنون به ۲۰۰۰ دلار کاهش یافته است.

صرافی ارز دیجیتال

منبع: پول نیوز

کلیدواژه: کارت ملی خرید دلار و ارز سهمیه دلار سهمیه ارز مسافرتی خرید دلار با کارت ملی تر از بازار آزاد قیمت دلار سهمیه ارز با کارت ملی بازار آزاد سهمیه کارت ملی دلار سهمیه ای کارت ملی دلار مسافرتی میلیون تومان ارز مسافرتی دلار توافقی خرید ارز ارزان تر کارت بانکی هزار تومان امکان خرید سهمیه دلار برای خرید صرافی ملی قیمت فروش فروش ارز صرافی ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.poolnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «پول نیوز» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۶۹۲۴۲۶۴ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

جزییات برنامه پرسروصدای بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز

خرید پنج هزار یورو به‌عنوان فرصتی برای متقاضیان ارز سهمیه‌ای و سایر متقاضیان تحت عنوان تامین نیاز‌های ضروری، مهمترین عامل اقتصادی تاثیرگذار بر بازار در هفته پیش‌رو خواهد بود خرید ۵۰۰۰ هزار یورو سهمیه ارز تحت عنوان تامین نیاز‌های ضروری در شعب منتخب پنج بانک دولتی از شنبه هشتم بهمن امکان‌پذیر می‌شود. افزایش سقف فروش ارز سهمیه‌ای به پنج هزار یورو و حذف سامانه نوبت‌دهی اینترنتی بازار متشکل هم دو استراتژی مکمل هستند که بانک مرکزی انتظار دارد با کمک آنها، دلار را اندکی سرعقل بیاورد. در تمام این سیاست‌های ارزی، نشانه‌ای از زور و تهدید به‌چشم نمی‌خورد، کسی برای دلار خط و نشان نکشیده و احتمالا این‌بار خبری از بگیر و ببند نخواهد بود. در عوض تصمیم گرفته‌اند از همان سطح قیمت که بازار آزاد در آن استحکامات خود را تشکیل داده، دلار را تحت فشار قرار دهند و با افزایش عرضه دلار و تقسیم‌بندی خریداران براساس سطح نیازشان به اسکناس، روی بازار و قیمت دلار تاثیر بگذارند. خوشبینانه به‌نظر می‌رسد نه؟ افزایش سهمیه ارز از به پنج هزار دلار

به گزارش فرارو، خرید پنج هزار یورو به‌عنوان فرصتی برای متقاضیان ارز سهمیه‌ای، مهمترین عامل اقتصادی تاثیرگذار بر بازار در هفته پیش‌رو، خواهد بود. طبق بخشنامه جدید بانک مرکزی مردم به جای سهمیه دو هزار یورویی می‌توانند تا سقف پنج هزار یورو یا معادل آن، به‌قیمت بازار متشکل ارز، از صرافی‌ها اسکناس خریداری کنند. سهمیه ارز، سالی یک‌بار به هر ایرانی تعلق می‌گیرد. پیش از این متقاضیان خرید ارز سهمیه‌ای برای دریافت اسکناس باید در سامانه اینترنتی ثبت‌نام می‌کردند و قبل از مراجعه به صرافی نوبت اینترنتی می‌گرفتند. اما این قید هم حذف شده، چون تجربه نشان داد، در هفت ماه گذشته سامانه دریافت نوبت اینترنتی بازار متشکل ارز، برخلاف انتظاری که از آن می‌رفت، کند و سنگین و آهسته عمل می‌کند.

     

سهمیه سالانه خرید ارز، تا قبل ابلاغ بخشنامه جدید، به‌ازای هر نفر دو هزار یورو (معادل دو هزار و ۲۰۰ یورو) بود. گروهی که در ماه‌های گذشته نسبت به دریافت سهمیه سالانه خود اقدام کرده بودند، مشمول بخشنامه جدید نمی‌شوند و برای دریافت سقف پنج هزار دلاری جدید، حداقل باید تا شروع سال ۱۴۰۲ منتظر بمانند. طبق اعلام بانک مرکزی هر فرد بالای ۱۸ سال با کارت ملی و شماره تلفن همراهی که به نام خودش باشد، می‌تواند به صرافی مراجعه کند و تا سقف پنج هزار یورو اسکناس دریافت کند. اگر کسی دلار بخواهد، می‌تواند معادل دلاری این سهمیه را سفارش دهد یا هر ارزی که به آن نیاز دارد را تحویل بگیرد. سهمیه سالانه پنج هزار دلاری، با قیمت سامانه بازار متشکل ارزی به فروش می‌رسد. قیمت دلار و یورو پایان هفته منتهی به هفتم بهمن، در سامانه بازار متشکل ارزی، به‌ترتیب ۴۲ هزار و ۶۱۰ تومان و ۴۸ هزار و ۷۷۵ تومان بود. صرافی‌ها برای فروش ارز سهمیه‌ای نهایتا مجاز هستند به آخرین قیمت بازار متشکل ارز، نیم‌درصد سود اضافه کنند.

سهمیه سالانه پنج هزار دلاری، با قیمت سامانه بازار متشکل ارزی به فروش می‌رسد

بیشتر بدانید | فروش ارز سمهیه‌ای به تمام ایرانی‌ها تنها با ارائه کارت ملی امکان‌پذیر است. برای استفاده از سهمیه ارزی به ارائه بلیت هواپیما، پاسپورت یا سایر مدارکی از این دست نیازی نیست. هر نفر در سال سهمیه مشخصی دارد و می‌تواند یک‌مرتبه از آن استفاده کند. حتی امکان خرید دلار، یورو یا سایر ارز‌های برای متقاضی درنظر گرفته شده و شخص می‌تواند حتی سهمیه ارز خود را به سرمایه‌گذاری در قالب اسکناس اختصاص دهد

حذف سامانه نوبت‌دهی بازار متشکل ارز

سامانه نوبت‌دهی آنلاین خرید ارز سهمیه‌ای حدود هفت ماه پیش متولد شد. در آن زمان قرار بود با استفاده از این سامانه شر صف‌های طولانی و زمان انتظار زیاد از سر متقاضیان خرید ارز کم شود با این حال تجربه نشان داد سامانه نوبت‌دهی آنلاین نمی‌تواند از پس وظایف خود بربیاید. گزارش‌های اخیر نشان داد، به‌خاطر نبود هماهنگی در عملکرد نیرو‌هایی که باید نظم و ترتیب سامانه را رقم می‌زدند، بازدهی آن به‌شدت افت کرد.

متقاضیان خرید ارز سهمیه‌ای پیش از بخشنامه جدید بانک مرکزی باید اول در سامانه برخط بازار متشکل ارز ایران به آدرس my.ice.ir نوبت می‌گرفتند. صرافی با بررسی درخواست و محاسبه تعداد خریداران، سفارش خرید خود از بازار متشکل را ثبت می‌کرد و موفق می‌شد با ثبت سفارش، به‌درخواست مشتریان پاسخ دهد. چون همه این فعل و انفعالات در سامانه انجام می‌گیرفت، قیمت و سهمیه خرید ارز به‌طور شفاف مشخص می‌شد، اما این سیاست شیک و اتوکشیده در عمل شکست خورد و سامانه در طول هفت‌ماه حیات خود یا با اختلال مدام روبرو بود یا پیامک‌ها دیر می‌رسید یا صرافی‌ها با فشار دادن دکه ریجکت، به‌سادگی آب خوردن متقاضیان را ناامید به خانه برمی‌گرداندند.

بانک مرکزی به همین دلیل تصمیمی شجاعانه گرفت و اعلام کرد برای جلوگیری از تشکیل صف‌های طولانی مقابل صرافی‌ها، سامانه برخط بازار متشکل ارزی را بازنشسته می‌کند. در عوض متقاضیان می‌توانند همچنان با مراجعه به صرافی‌های مجاز، درخواست خرید سهمیه ارزی خود را تنها با ارائه کارت ملی مطرح کنند. صرافی‌ها به این درخواست‌ها باید مانند پاسخ دهد و با ثبت اطلاعات شخصی متقاضیان در سامانه به متقاضی در قالب سهمیه سالانه خرید ارز، اسکناس بفروشند. دیگر گزینه‌هایی مثل دسترسی به نزدیک‌ترین صرافی نزدکی محل سکونت فرد، مشخص بودن زمان مراجعه به صرافی و زمان تقریبا نیم‌ساعته انجام معامله پیش روی متقاضیان نیست؛ در عوض بانک مرکزی انتظار دارد افزایش سهمیه سالانه خرید ارز و لغو بخشی از پروسه بوروکراسی به رشد سرعت انجام معاملات کمک کند به‌منظور ایجاد پلن B برای پیروزی این سیاست، دست صرافی‌ها باز گذاشته شده تا در سراسر کشور در بازار‌های مختلف نسبت به خرید اسکناس و فروش آن به متقاضیان اقدام کنند.

     

افزایش سهمیه و حذف سامانه دریافت نوبت اینترنتی، ممکن است دوباره به تشکیل صف جلوی صرافی‌ها منجر شود، به‌همین دلیل بانک مرکزی به پنج بانک دولتی اجازه داده به‌منظور رشد سرعت عرضه اسکناس و توزیع ارز بین مردم به گروه دیگری از متقاضیان آماده شوند.

خرید ۵۰۰۰ یورو طبق قوانین بانک مرکزی در سرفصل تامین نیاز‌های ضروری امکان‌پذیر است

بیشتر بدانید | قیمت دلار در پایان هفته منتهی به هفتم بهمن، به حداقل ۴۱ هزار و ۷۳۰ تومان و حداکثر ۴۲ هزار و ۶۱۰ تومان رسید. آخرین معاملات بازار متشکل با عدد ۴۲ هزار و ۲۲۶ تومان انجام شد. قیمت یورو در بازار آزاد به ترتیب با کف و سقف قیمت ۴۷ هزار و ۶۲۴ تومان و ۴۸ هزار و ۷۷۵ تومان روبرو بود، اما قیمت یورو در بازار متشکل را باید معادل ۴۶ هزار و ۲۲۸ تومان محاسبه کنیم

امکان خرید ۵۰۰۰ یورو در پنج بانک دولتی

خرید ۵۰۰۰ هزار یورو سهمیه سالانه ارز، از روز شنبه هشتم بهمن، در شعب منتخب بانک‌های ملی، ملت، تجارت، سپه و صادرات ایران امکان‌پذیر است، اما در بخشنامه به‌طور واضح تاکید شده این بانک‌ها تنها نسبت به فروش ارز در سرفصل «تامین نیاز‌های ضروری (کد ۵۶)» انجام می‌گیرد. این یعنی همه نمی‌توانند به بانک بروند و خوشحال خندان با کلی اسکناس یورو بیرون بیایند.

خرید ۵۰۰۰ یورو طبق قوانین بانک مرکزی در سرفصل تامین نیاز‌های ضروری امکان‌پذیر است که هنوز درباره آن اطلاع‌رسانی دقیق نشده است. پیش از این با سرفصل تامین نیاز‌های خدماتی روبرو بودیم که درباره تخصیص ارز به مسافران، بیماران متقاضی درمان بیرون مرز، دانشجویان و دانش‌آموزان مشغول به‌تحصیل در خارج، شرکت‌های هواپیمایی ایرانی، شرکت‌های بیمه ایرانی، شرکت در نمایشگاه‌های خارجی، هزینه حقوق و مزایای کارکنان خارجی شاغل در ایران، رانندگان ترانزیت، برگزاری همایش‌های بین‌المللی و اعطای جوایز جشنواره‌ها، آزمایش‌های علمی و گواهینامه‌های بین‌المللی، خرید امتیاز پخش فیلم، فرصت مطالعاتی، حق عضویت و ثبت‌نام در سازمان‌های بین المللی و چاپ مقالات علمی، شرکت‌های اعزام‌کننده زائران به عتبات عالیات و عمره مفرده، ثبت‌نام در آزمون‌های بین المللی، حق‌الوکاله دعاوی خارجی، هزینه اشتراک شبکه‌های اطلاعاتی، شرکت در دوره‌های آموزشی و پژوهشی خارج از کشور، شرکت در امتحانات علمی و تخصصی خارج از کشور، خدمات کنسولی سفارتخانه‌های خارجی، هزینه‌های ارزی شرکت‌های مسافرتی و گردشگری، هزینه‌های حمل و ترانزیت و توزیع محموله‌های پستی و تبدیل مانده ریالی ناشی از خرید ارز اتباع خارجی و ارز ماموریتی حکایت داشت. خرید ۵۰۰۰ یورو از این طریق احتمالا با راه‌اندازی سامانه ناخدا که محمدرضا فرزین، رییس بانک مرکزی وعده آن را داده بود، بی‌ارتباط نیست. پس حداقل تا ظهر امروز باید منتظر اعلام جزییات این خبر باشیم.

 

دیگر خبرها

  • چرا برخی صرافی‌ها ۵هزار یورو را به مردم نمی‌فروشند؟
  • صف طویل سهمیه ۵۰۰۰ یورویی و ناظر بودن دلالان
  • از ۵ صبح در صف دلار ؛ دلال‌ها دست از کار کشیدند؟ | در شعبات ارزی بانک ها چه خبر است؟ | ارز دولتی گوی رقابت را از بازار آزاد ربود
  • کاهش نرخ دلار و یورو در صرافی‌های بانکی ثابت
  • با این وضعیت بازار همه دلارفروش شدند / در فردوسی چه خبر است؟
  • رویکرد جدید بانک مرکزی برای قیمت گذاری دلار در بازار آزاد
  • خرید ۵۰۰۰ یورو با نرخ دولتی برای چه کسانی امکان‌پذیر است؟
  • آغاز فروش دلار در شعب منتخب بانک‌ها از امروز | رویکرد جدید بانک مرکزی برای قیمت گذاری دلار در بازار آزاد
  • جزییات برنامه پرسروصدای بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز
  • جزییات برنامه پرسروصدای بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز/ خرید ۵۰۰۰ یورو با نرخ دولتی برای چه کسانی امکان‌پذیر است؟