Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «ایمنا»
2023-06-07@12:23:21 GMT

فینال تمام شمالی در لیگ برتر بسکتبال

تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۴۰۲ | کد خبر: ۳۷۸۲۷۳۹۰

فینال تمام شمالی در لیگ برتر بسکتبال

تیم بسکتبال شهرداری گرگان امروز در دومین بازی فینال لیگ برتر بسکتبال در آمل مقابل کاله مازندران قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، تیم بسکتبال شهرداری گرگان با از پیش رو برداشتن پالایش نفت آبادان در مرحله نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال به فینال این رقابت‌ها رسید. شاگردان حاتمی در بازی اول فینال دوشنبه _یکم خردادماه_ از ساعت ۱۶ در شهر خود مقابل کاله به میدان رفتند که هواداران این تیم با حضور حداکثری برای تیم خود سنگ تمام گذاشتند.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

شهرداری گرگان در بازی اول فینال با نتیجه ۷۳ بر ۵۸ به پیروزی رسید و در دومین بازی امروز _پنج‌شنبه چهارم خردادماه_ از ساعت ۱۶ مقابل کاله مازندران در آمل صف آرایی می‌کند. باتوجه به اینکه مسابقات به صورت دو پیروزی از سه بازی برگزار می‌شود، اگر شاگردان حاتمی امروز کاله راشکست دهند سومین قهرمانی متوالی خود در لیگ برتر بسکتبال را به دست می‌آورند، در غیر این صورت کار به بازی سوم در گرگان کشیده خواهد شد.

حضور هواداران در بازی نخست انرژی مصاعفی به ما داد

سجاد پذیرفته بازیکن تیم بسکتبال شهرداری گرگان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در رابطه با فصل ۱۴۰۲_۱۴۰۱ لیگ برتر بسکتبال، اظهار کرد: لیگ امسال به دلیل اینکه تیم ملی در پنجره انتخابی جام جهانی قرار داشت و گرگان و ذوب‌آهن هم در مسابقات غرب آسیا حضور داشتند، طولانی و خسته کننده شد مخصوصاً برای گرگان و ذوب‌آهن، اما ما حرفه‌ای هستیم و باید با همه شرایط سخت کنار بیاییم و بهترین عملکرد را داشته باشیم، در کل فصل خوبی بود و مسابقات هم کیفیت بالایی داشت.

وی با بیان اینکه کاله بازیکنان و کادرفنی خوبی دارد، تصریح کرد: در مسابقات فینال هر تیمی تمرکز بیشتری داشته باشد، پیروز میدان خواهد شد که در بازی اول فینال مقابل کاله تیم ما تمرکز بالایی در حمله و دفاع داشت. مهم‌ترین عاملی که به ما برای پیروزی کمک کرد، حضور پرشور هواداران گرگان بود. جا دارد از آن‌ها تشکر کنم که در همه شرایط کنار ما ایستادند و کمک کردند تا برنده شویم.

بازیکن تیم بسکتبال شهرداری گرگان، ادامه داد: بازی در گرگان حس خوبی دارد، زیرا هواداران این شهر به صورت کامل بسکتبال را می‌فهمند و نقد می‌کنند، حضور آن همه هوادار در بازی اول فینال انرژی مضاعفی برای ما بازیکنان بود تا راحت تر بازی کنیم.

VAR به روند لیگ برتر کمک کرد

پذیرفته در رابطه با عملکرد داوران، گفت: داوری مسابقات لیگ خوب بوده است، در کل همه داوران ما خوب هستند، اما آن‌ها هم مانند بازیکنان احتمال دارد اشتباه کنند. VAR که امسال در لیگ برتر بسکتبال وجود داشت، به داوران کمک کرد تا هرکجا احساس شد سوتی اشتباه زدند، دوباره صحنه را ببینند و تصمیم بگیرند.

وی با اشاره بر اینکه در رقابت‌های غرب آسیا دوم شدیم، اظهار کرد: نمی‌خواهم برای شکست در فینال بهانه بیاورم زیرا الریاضی لبنان تیم خوبی است، اما می‌توانستیم پیروز شویم. متاسفانه شرایط برای ما سخت بود، آخرین مسابقه ما در گرگان مقابل آبادان بازی‌سختی بود که ساعت ۱۸ تمام شد، مستقیم به تهران سفر کردیم، ساعت ۵ صبح به فرودگاه رفتیم و تا ساعت ۱۰ منتظر بودیم، بازهم در فرودگاه دبی ۵ ساعت منتظر پرواز به لبنان شدیم که همه اینها باعث خستگی بازیکنان شد. درحالی که فردای همان روز از تهران به لبنان پرواز مستقیم وجود داشت و می‌توانستیم راحت تر سفر کنیم. درکل عملکرد تیم ما خوب بود، با یک باخت به فینال رسیدیم، دوم شدیم و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا به فینال جام خلیج فارس هم برسیم.

آماده هستیم که با پیروزی آمل را ترک کنیم

بازیکن تیم بسکتبال شهرداری گرگان در رابطه با بازی دوم فینال در آمل، تصریح کرد: کاله تیم خوبی است و مشخص نیست کدام تیم برنده بازی خواهد شد. تیم ماهم کادر فنی فوق العاده و بازیکنان بزرگی دارد که می‌توانند به تنهایی نتیجه بازی را عوض کنند، اما هرتیمی تمرکز بیشتری داشته باشد برنده خواهد شد و آماده هستیم که با پیروزی آمل را ترک کنیم.

فشردگی بازی‌ها از جذابیت مسابقات کم کرد

یاسین کلاسنگیانی دیگر بازیکن تیم بسکتبال شهرداری گرگان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در رابطه با این فصل از رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال، اظهار کرد: لیگ امسال به خاطر مسابقات انتخابی جام‌جهانی و غرب آسیا فشرده و طولانی شد که از جذابیت و شادابی بازی‌ها کم کرد، اما در مجموع لیگ خوبی بود.

وی در خصوص بازی اول فینال مقابل کاله، تصریح کرد: بازی اول فینال با تیم کاله در گرگان با حضور هواداران خوب گرگانی برگزارشد که توانستیم پیروز شویم و دل هواداران را شاد کنیم. کاله بازیکنان خوبی دارد و انتظار یک بازی حساس و نزدیک داشتیم، اما برنامه‌های تیمی ما، تغییر تاکتیک بازی از طرف سرمربی، تلاش بازیکنان و حضور هواداران باعث شد تا اختلاف امتیاز را زیاد کنیم.

خستگی بازی‌ها کار را برایمان در آسیا سخت کرد

بازیکن تیم بسکتبال شهرداری گرگان، ادامه داد: داوران ممکن است در بازی‌ها اشتباهاتی داشته باشند، اما در این فصل عملکرد خوبی داشتند و با توجه بر اینکه سیستم IRS در بازی‌ها بود، کمک کرد تا داوران تصمیمات بهتری بگیرند.

کلاسنگیانی با بیان اینکه هواداران گرگان، بهترین هوداران آسیا هستند، گفت: خوشحالیم چنین هوادارانی کنار ما هستند و تمام تلاشمان را می‌کنیم تا دل آن‌ها را شاد کنیم. از همه به خصوص بوقچی‌ها بابت حمایت تشکر می‌کنم.

وی در رابطه با مسابقات غرب‌آسیا، اظهار کرد: اولین دوره رقابت‌های غرب آسیا بود که به صورت سوپر لیگ برگزار شد. بازی‌های خوبی داشتیم و مقام دوم را به دست آوردیم که می‌توانستیم قهرمان شویم، اما خستگی بازی‌های لیگ و سفرها این اجازه را به ما نداد.

بسکتبالیست شهرداری گرگان افزود: مسابقات فینال همیشه جذابیت خود را دارد، تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم تا بازی دوم در آمل را پیروزی شویم و سومین قهرمانی متوالی گرگان را به هواداران این تیم هدیه کنیم.

کد خبر 663400 صرافی ارز دیجیتال

منبع: ایمنا

کلیدواژه: بسکتبال فدراسیون بسکتبال لیگ برتر بسکتبال تیم بسکتبال شهرداری گرگان شهرداری گرگان مسابقات بسکتبال غرب آسیا کاله مازندران شهر شهروند کلانشهر مدیریت شهری کلانشهرهای جهان حقوق شهروندی نشاط اجتماعی فرهنگ شهروندی توسعه پایدار حکمرانی خوب اداره ارزان شهر شهرداری شهر خلاق بازیکن تیم بسکتبال شهرداری گرگان بازی اول فینال لیگ برتر بسکتبال شهرداری گرگان مقابل کاله خواهد شد غرب آسیا رقابت ها بازی ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.imna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایمنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۷۸۲۷۳۹۰ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

۱۰۰ امتیاز آور برتر تاریخ جام جهانی بسکتبال

FIBA با انتشار گزارش‌هایی ۱۰۰ امتیازآور برتر تاریخ جام جهانی بسکتبال را معرفی کرد که ۲۵ نفر برتر این لیست را در گزارش زیر آورده‌ایم.

به گزارش ایران اکونومیست، با توجه به این که کمتر از ۱۰۰ روز تا شروع جام جهانی بسکتبال ۲۰۲۳ زمان باقی است، فدراسیون جهانی (FIBA) با انتشار گزارش‌هایی ۱۰۰ امتیازآور برتر تاریخ این مسابقات را معرفی کرد.

به همین منظور ۲۵ نفر برتر (پایانی) این لیست (از ۱۰۰ به سمت ۱) به شرح زیر است:

۲۵. والری تیخوننکو (اتحاد جماهیر شوروی)
پست: فوروارد
بازی: ۲۶
امتیاز: ۳۵۳

۲۴. فاریسیو اوبرتو (آرژانتین)
پست: سنتر
بازی: ۳۲
امتیاز: ۳۵۶

۲۳. جوردی ویلاکامپا (اسپانیا)
پست: گارد / فوروارد
بازی: ۲۵
امتیاز: ۳۵۶

۲۲.جای تریانو (کانادا)
پست: گارد
بازی: ۲۸
امتیاز: ۳۶۳

بیشتر بخوانید:
                          بخش سوم/ ۱۰۰ امتیازآور برتر تاریخ جام جهانی بسکتبال

۲۱. مارکوس لیته (برزیل)
پست: سنتر
بازی: ۲۸
امتیاز: ۳۶۷

۲۰. مانوئل راگا (مکزیک)
پست: گارد
بازی: ۲۲
امتیاز: ۳۷۲

۱۹. جروم مینکی (پورتو ریکو)
پست: فوروارد
بازی: ۳۶
امتیاز: ۳۸۳

۱۸. خوان آنتونیو سان اپیفانیو (اسپانیا)
پست: اسپانیا
بازی: ۲۶
​​​​​​​امتیاز: ۳۹۴

۱۷. درازن پتروویچ (یوگوسلاوی)
پست: گارد
بازی: ۱۸
​​​​​​​امتیاز: ۳۹۹

۱۶. دریک نوویتزکی (آلمان)
پست: فوروارد قدرتی
بازی: ۱۸
​​​​​​​امتیاز: ۴۲۵

۱۵. آمائوری پاسوس (برزیل)
پست: فوروارد قدرتی / سنتر
بازی: ۳۳
​​​​​​​امتیاز: ۴۳۴

۱۴. آنتونلا ریوا (ایتالیا)
پست: گارد / فوروارد
بازی: ۱۸
​​​​​​​امتیاز: ۴۳۴

بیشتر بخوانید:
                        بخش دوم/ ۱۰۰ امتیازآور برتر تاریخ جام جهانی بسکتبال/ حدادی در جمع ستاره‌ها

۱۳. ولامیر مارکوئز (برزیل)
پست: فوروارد
بازی: ۳۰
​​​​​​​امتیاز: ۴۳۷

۱۲. کیرک پنی (نیوزیلند)
پست: گارد / فوروارد
بازی: ۲۷
​​​​​​​امتیاز: ۴۴۷

۱۱. خوان-کارلوس ناوارو (اسپانیا)
پست: شوتینگ گارد
بازی: ۳۳
​​​​​​​امتیاز: ۴۶۲

۱۰. پاناجیوتیس جیناکیس (یونان)
پست: گارد
بازی: ۲۶
​​​​​​​امتیاز: ۴۶۹

۹. آبیراتان پریرا ماکیئل (برزیل)
پست: سنتر
بازی: ۴۱
​​​​​​​امتیاز: ۴۷۴

۸. پائو گسول (اسپانیا)
پست: سنتر
بازی: ۲۴
​​​​​​​امتیاز: ۴۸۲

۷. دراگان کیکانوویچ (یوگوسلاوی)
پست: شوتینگ گارد
بازی: ۲۵
​​​​​​​امتیاز: ۴۹۱

۶. ژوزه اورتیز (پورتو ریکو)
پست: فوروارد قدرتی / سنتر
بازی: ۳۳
​​​​​​​امتیاز: ۵۱۱

بیشتر بخوانید:
                         بخش اول/ ۱۰۰ گلزن برتر تاریخ جام جهانی بسکتبال

۵. مارسل د سوزا (برزیل)
پست: گارد / فوروارد
بازی: ۴۰
​​​​​​​امتیاز: ۵۴۳

۴. درازن دالیپاجیک (یوگوسلاوی)
پست: فوروارد
بازی: ۳۵
​​​​​​​امتیاز: ۵۶۳

۳. اندریو گازه (استرالیا)
پست: شوتینگ گارد
بازی: ۲۹
​​​​​​​امتیاز: ۵۹۴

۲. لوئیز اسکولا (آرژانتین)
پست: فوروارد قدرتی
بازی: ۴۱
​​​​​​​امتیاز: ۷۱۶

۱. اسکار اشمیت (برزیل)
پست: گارد / فوروارد
بازی: ۳۳
​​​​​​​امتیاز: ۸۴۳

​​​​

منبع: خبرگزاری ایسنا برچسب ها: جام جهانی بسکتبال ۲۰۲۳ ، فدراسیون جهانی بسکتبال

دیگر خبرها

  • تجلیل از اعضای تیم بسکتبال شهرداری گرگان
  • ۱۰۰ امتیاز آور برتر تاریخ جام جهانی بسکتبال
  • ۱۰۰ امتیاز آور برتر تاریخ جام جهانی بسکتبال/ یک برزیلی در صدر
  • استاندار گلستان: امیدوارم شاهد قهرمانی شهرداری گرگان در آسیا باشیم
  • بسکتبال NBA | وضعیت تایلر هیرو برای بازی سوم فینال
  • بدرقه تیم بسکتبال شهرداری گرگان توسط استاندار و مسئولان گلستان
  • کار تیمی بسکتبال گرگان الگوی همگان باشد/ به همدیگر تکل از پشت نزنیم
  • بسکتبال ان بی ای: میامی/ دنور را در خانه شکست داد
  • صربستان و آمریکا، قهرمان جام جهانی بسکتبال ۳ نفره شدند
  • آمار برتر پرسپولیس مقابل استقلال در فینال جام حذفی