Web Analytics Made Easy - Statcounter

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز که با حضور پرشکوه نمازگزاران در مصلای اعظم امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر را باید روز انهدام پندارها و باورهای غلط دشمنان دانست زیرا یک پندار غلط از بین رژیم بعث و از طراحان آغاز جنگ در آمده بود که جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مردم خیلی عمیق نیست و توان ایستادگی ندارد اما آزادی خرمشهر این پندار غلط را باطل کرد.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

 

وی با اشاره به فرمایش امام راحل(ره) مبنی  بر اینکه «خرمشهر را  خدا آزاد کرد»، گفت: هر کسی بگوید من خرمشهر را آزاد کردم حرف بیجایی زده است زیرا همه با وحدت نیروهای مسلح و مردمی و همه و همه دست هم دادند و با عنایت خداوندی خرمشهر آزاد گشت.  

امام جمعه تبریز در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسوولان وزارت امور خارجه اشاره کرد و گفت: ایشان در این بیانات باز تعریف وظایف دستگاه دیپلماسی و رویکرد مفهومی عزت و حکمت و مصلحت را به طور شفاف و متناسب با مقام نظام بین‌الملل فرا روی کشور قرار دارد، تبیین کردند و فرمودند که از نگاه سیاست عرصه خردورزی و تلاش برای نیل به منافع ملی حداکثری این مهم با لحاظ سه اصل مهم عزت و حکمت و مصلحت امکان‌پذیر و قابل تعمیم است. 

گفتمان سیاسی خارجی رهبرمعظم انقلاب مهجور مانده است

وی متذکر شد: به عقیده بنده گفتمان سیاسی خارجی رهبرمعظم انقلاب مهجور مانده است، زیرا این گفتمان عقلانی، چند لایه، واقع‌بین و مصلحت طلب است و اینجا منظور از مصلحت طلبی شناخت مصلحت‌هاست که آن هم متکی به واقع بینی است. 

ایران به افزایش جمعیت و فرزندآوری نیاز دارد 

آل‌هاشم در ادامه خطبه‌ها روز جمعیت مورد اشاره قرار داد و گفت: مساله جمعیت در کشور ما آنقدر چالش بزرگی دارد که تمام کارشناسان معتقدند ما به جمعیت نیاز داریم و این موضوع آنقدر مهم است که هیچ اما و اگری در آن نیست؛ چراکه با این وضعیت دود آسیب آن به چشم همه خواهد رفت. 

وی گفت: باید صراحتا و بدون تعارف گفت که ایران به افزایش جمعیت و فرزندآوری نیاز دارد زیرا اگر جامعه فرزندآور شود قطعا آسیب اجتماعی کمتر می‌شود، شادابی به جامعه اضافه شده و  نخبه‌یابی و قدرت اقتصادی و جامعه آماری بیشتری در جامعه صورت می‌گیرد. 

گلایه از نبود قرارگاه فرهنگی در موضوع جمعیت 

نماینده ولی فقیه در استان با گلایه از نبود قرارگاه فرهنگی در موضوع جمعیت گفت: ستاد ملی ما باید در جایی دستگاه‌های فرهنگی را دور هم جمع کند و زیرا ما یک راهبرد جامع نداریم و نداشتن این قرارگاه فرهنگی میزان اثرگذاری اجرای قانون را کاهش خواهد داد. 

وی در اعلام آماری از جمعیت کشور گفت: درصد سالمند کشور هفت درصد است و درصد میانسالان ۴۴ درصد و جوانان کشور از ۱۵ تا ۲۹ سال نیز ۲۵ درصد و کودکان زیر ۱۵ سال هم ۲۴ درصد است؛ پس لازم است در مساله جمعیت دقت کافی را داشت. 

خطیب نماز جمعه تبریز همچنین در ادامه خطبه های نماز جمعه تبریز به یکی از عناصر قدرت توسط نیروی دریایی ارتش در مسیر آب‌های آزاد بین‌المللی را یادآور شد و توضیح داد: این ماموریت دریایی برای اولین بار توسط ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش طبق برنامه‌ریزی انجام شده است که طی پیمایش ۶۵ هزار کیلومتر با ۲۳۲ روز دور جهان این افتخار را کسب کرد؛  آفرین بر این سپیدپوشان ارتش. 

وی ادامه داد: من این موفقیت را برای اولین بار اتفاق می‌افتد به حضور سرلشکر موسوی تبریک عرض می‌کنم. 

 ایران در شهرستان خداآفرین نیست

امام جمعه تبریز در ادامه با اشاره بر سفر خود به منطقه خداآفرین، گفت: اهالی این مناطق اعتراض داشتند که شبکه‌های استانی و ایرانی در این مناطق قابل مشاهده نیست؛ امید است مسوولان صدا و سیما نسبت به این موضوع اقدام کنند. 

وی به خبر مبنی بر اینکه سفارت انگلیس و ایالت متحده در برافراشتن پرچم همجنسگرایان در ساختمان‌های خود کرده‌اند، توضیح داد: ما شنیدیم این سفارت‌ها در بالای ساختمان خود در یک کشور اسلامی پرچم همجنسگرایی را بالا آورده است که این اقدام توهینی آشکار به ارزش‌های مسلمان به ویژه مردم جمهوری آذربایجان است. 

وی ادامه داد: قطعا مردم متدین جمهوری آذربایجان و شاید مسوولان دولت آذربایجان هم از این اقدام عصبانی هستند؛ البته  بخشی از یک طرح برای حساسیت‌زدایی از جامعه مسلمانان است و این گستاخی آشکار نسبت به آذری‌هاست. ما باید نسبت به این حرکات خزنده علیه هویت و ارزش و سنت‌های ملی هوشیار باشیم. 


نماینده ولی‌فقیه در استان در بخش دیگر خطبه‌ها با اشاره به دهه کرامت، گفت: آغاز این هفته سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) روز دختر است. 

وی ادامه داد: روز دختر آنقدر روز مهمی است که حتی رسانه‌های خبری و اجتماعی روز دختر را خوب منعکس می‌کنند؛ اصلا هیچ روزی به اندازه روز دختر در شبکه‌های اجتماعی بازتاب ندارد و البته این روز در بین شیعیان جهان جایگاه ویژه دارد و هر خانواده‌ای که دختر دارد در این روز از دخترانش با هدیه و محبت قدردانی می‌کند.

آل‌هاشم گفت: پیامبر اکرم(ص) فرموده‌اند که چه بچه‌های خوبی هستند این دختران باحیا که خانواده‌اش را در برابر آتش جهنم مصون نگه خواهند داشت. 

وی با تاکید بر اینکه حضرت معصومه(س) مورد محبت همه ائمه اطهار(ع) بود، ادامه داد: او از نوجوانی به تمام مسائل جواب می‌داد و الگویش اندیشه حضرت زهرا(س) بود. 

خطیب نماز جمعه تبریز افزود: چه بهتر از اینکه دختران سرزمین ما تحصیلکرده و دارای اندیشه و تفکر باشد؛ دختری که در آینده در مقام مادری، همسری و مدیریت خانه و جامعه قرار می‌گیرد؛ نقش زنان در هویت اساسی است و بسیار در صفات و روحیات فردی بسیار اثربخش می‌باشد. 

وی گفت: دختران نمی‌تواند جدای از مادر در جامعه زندگی کند و زندگی بدون مادر در دختران مشکلات روحی و روانی می‌تواند داشته باشد. گرچه دختران پدران خودشان را دوست دارند و به اصطلاح بابایی هستند ولی رابطه دختران با مادران‌شان عمیق‌تر است. 

امام جمعه با بیان اینکه خانواده نقش اساسی در جامعه دارد، افزود: توقعات زن و مرد در جامعه متفاوت است؛  نقش جایگاه و زنان در عرصه مختلف در جامعه از تاکیدات جامعه اسلامی است. 

وی به حضور دختران در مقام‌های بزرگ، عرصه‌های علمی، ورزشی اشاره کرد و در ادامه‌روز دختر را به تمام دختران ایران و استان آذربایجان‌شرقی تبریک گفت. 

آل‌هاشم با اشاره به ۱۰ سفارش امام رضا(ع) به مومنان گفت: تلاش برای خوشحال کردن مردم، ساکت بودن و پرحرف نبودن، جدی گرفتن سوره حمد، راضی و شاکر بودن از روزی خداوند هر چند اگر کم باشد، صله ارحام داشتن، امید نبستن به کسی که از خدا ترسی ندارد، احسان کردن، رعایت حق‌الناس، مواظب رفتار و‌کردار خود باشید تا مورد تهمت قرار نگیرید از جمله سفارشات امام رضا(ع) به مومنان است. 

پایان پیام/۶۰۰۳۰

صرافی ارز دیجیتال

منبع: فارس

کلیدواژه: همجنسگرایان تبریز امام رضا ع دهه کرامت خطبه های نماز جمعه تبریز سیدمحمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز نیروی دریایی رهبرمعظم انقلاب فرزندآوری آسیب اجتماعی جمعه تبریز روز دختر آل هاشم

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.farsnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «فارس» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۷۸۳۳۲۵۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

جمع گرم ستاره‌های شهر زندگی زیر پرچم سلطان طوس

شهر و روستاها و هر کوی و برزن در دهه کرامت از ولادت حضرت معصومه (س) تا ولادت حضرت رضا (ع) شور و شعف وصف ناپذیری را تجربه می‌کنند، صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان امروز مهمانان ویژه‌ای داشت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، شورای شهر امروز حال و هوای خاصی داشت، هم جمع دختران نصف جهان جمع بود، هم جمع خادمان حرم آقاجانمان حضرت عشق علی ابن موسی‌الرضا (ع) که در دهه کرامت چند روزی است عطر و بوی حرم رضوی را با خود به نصف جهان آورده‌اند و امروز فضای شهرداری و صحن شورا معطر شد به وجود پرچم متبرک صحن و سرای علی بن موسی‌الرضا (ع)، عطر روح‌نواز حرم مطهر و صفای زیارت مضجع شریف ضامن آهو در صحن شورا جاری شد.

مدیحه سرایی خادمان و گرداندن پرچم حرم حضرت امام رضا (ع) که دل همه ارادتمندان حضرت را به نور امامت و ولایت روشن می‌کند، حال و هوای معنوی را به صحن علنی شورا داده بود و همزمان با حضور خادمان حرم رضوی جمعی از دختران نخبه شهر زندگی هم به صحن شورا آمده بودند تا خادمان شهر قدردان افتخارآفرینی آن‌ها در عرصه‌های مختلف باشند. امروز دختران شهرمان مهمان امام رضا (ع) شدند تا در پرتو الطاف ایشان برای ادامه مسیر و خدمت به شهر و کشورمان عهدی از سر مودت و عشق ببندند.

وقتی مجری قرار است اسم ستاره‌های شهرم را بخواند خوب دقت می‌کنم تا نام هر کدام و سوابق‌شان را بنویسم و این اسامی تنها ۲۱ نفر از دختران اصفهانی است که افتخارآفرین شدند برای نصف جهان و من به همشهری بودن با آنها می‌بالم و در دلم حسابی به آنها افتخار می‌کنم.

الناز واقفی، دارنده مدال کشوری در رشته تکواندو، فائزه ابراهیمی، دکترای تخصصی دندانپزشکی، مریم سادات طباطبایی، دانشجوی ممتاز رشته پرستاری، ریحانه امینی، فعال فرهنگی، ریحانه مبینی، دانشجوی دندانپزشکی و قهرمان بین‌المللی دوومیدانی، سیما خالقیان، دانشجوی نمونه کشوری دکتری در رشته معماری از دانشگاه هنر اصفهان، حدیثه سادات شیرانی، حافظ کل قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته نهج‌البلاغه، فاطمه اسماعیلی، دانشجوی دکترای مهندسی برق و نخبه علمی، ساناز ماهری، قهرمان کشوری کاراته، فاطمه سادات مدنی، حافظ کل قرآن و دانش‌آموز مقطع متوسطه، مهدیه سادات اعتصامی، دارنده رتبه برتر جشنواره قرآن و عترت، معصومه شیروی، فعال فرهنگی، راحله علیزاده، سطح دو حوزه و نخبه آموزشی پژوهشی و فرهنگی، پرنیان خالدی، دانش‌آموز مقطع متوسطه، دارنده مدال طلای کشوری در رشته ریاضی، نیلوفر سحرخیزان، دانشجوی دکترا و کسب رتبه ۱۶۸ کنکور دکترا، آیناز آقانوری، دانش‌آموز پایه هفتم و رتبه برتر در رشته کیک و دسر سازی و برگزیده جشنواره خوارزمی در حوزه کسب‌وکار، ساجده نیک‌نداف، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر، برگزیده المپیادی و دانشجوی استعداد درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان، مهدیه سادات احمدی‌پور، دانشجوی حوزه فرهنگی، وانه غازاریان، کارشناس باستان‌شناسی و موزه‌دار فعال در گنجینه موسیقی ارمنیان، فاطمه حورا رحمتی، پایه یازدهم، نخبه علمی در زمینه سلول‌های بنیادی، مونا کریم‌پور، فعال فرهنگی و مطالبه‌گر اجتماعی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان.

انتهای پیام / ‏

کد خبر 663980

دیگر خبرها

  • متبرک شدن شهر ملارد به پرچم سبز آستان قدس رضوی
  • اهتزاز پرچم مطهر حرم امام رضا(ع) در ورودی شهر گنبدکاووس
  • اهتزاز پرچم حرم مطهر رضوی در ورودی گنبدکاووس
  • بازیکن سابق بولز سرمربی میلواکی باکس شد
  • قانونگذار روسیه آلاسکا را تهدید به حمله موشکی کرد
  • اهتزاز پرچم حرم علی بن موسی الرضا(ع) در ورودی شهر گنبدکاووس
  • جمع گرم ستاره‌های شهر زندگی زیر پرچم سلطان طوس
  • اهتزاز هزاران پرچم به مناسبت دهه کرامت در پایتخت
  • اهتزاز پرچم متبرک امام رضا (ع) بر فراز کوه زلیخا + تصاویر
  • فیلم/ اقدام توهین آمیز سرباز صهیونیست به پرچم فلسطین