Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «ایران اکونومیست»
2023-09-24@00:22:03 GMT

آلمیدا: ساپینتو هرچه دلش می‌خواهد بگوید!

تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۴۰۲ | کد خبر: ۳۷۸۵۱۷۲۵

آلمیدا: ساپینتو هرچه دلش می‌خواهد بگوید!

مربی سپاهان در واکنش اظهارات ریکاردو ساپینتو علیه ژوزه مورایس مبنی بر اینکه چرا کادرفنی سپاهان بدون توضیح به ساپینتو اقدام به جذب سیاوش یزدانی کرده گفت: ساپینتو هرچه دلش بخواهد می‌تواند بگوید. هدف و کار ما کاملا مشخص است و می‌خواهیم باعث پیشرفت بازیکنانمان شویم.

به گزارش ایران اکونومیست، کادرفنی تیم سپاهان در اولین فصل حضورش در اصفهان با ۶۵ امتیاز سپاهان را به نایب قهرمانی لیگ برتر رساند.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

ژوزه مورایس پس از حضور در ایران از پروژه سه ساله خود برای سپاهان پرده برداشت. کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال عملکرد سپاهان را در این فصل از رقابت‌ها مثبت ارزیابی کردند و کادرفنی این تیم درباره هدف قهرمانی خود در این پروژه سه ساله صحبت کردند.

هوگو آلمیدا، مهاجم پیشین تیم ملی پرتغال اکنون در کادرفنی سپاهان حضور دارد. او در کنار رونالدو سال‌ها در تیم ملی پرتغال حضور داشت و سابقه بازی در باشگاه‌های مختلف اروپایی را دارد. آلمیدا پس سال‌های موفق بازی در مستطیل سبز  از سال ۲۰۲۰ وارد عرصه مربی‌گری شد و در این فصل در کنار مورایس و کادرفنی پرتغالی سپاهان قرار گرفت.

او در گفت‌وگو با ایران اکونومیست، در رابطه با عملکرد کادرفنی سپاهان و نتایج این تیم در فصلی که گذشت پاسخ داد و نسبت به برخی حواشی طول فصل نیز واکنش نشان داد. آلمیدا درباره آقای گلی شهریار مغانلو در لیگ برتر ایران، عملکرد مهدی طارمی در لیگ پرتغال و همچنین حضور کریستیانو رونالدو در لیگ عربستان صحبت کرد.

در ادامه گفت‌وگوی ایران اکونومیست با هوگو آلمیدا، مربی سپاهان را می‌خوانید:

*فصلی که گذشت را چگونه دیدید؟ در نیم فصل اول فراز و نشیب داشتید.

فراز و نشیب‌هایی که داشتیم طبیعی بود. ما اطلاعاتی زیادی از لیگ ایران نداشتیم و از تیم‌های دیگر هم اطلاعی نداشتیم. حتی در ابتدای کار از تیم خودمان هم شناختی نداشتیم. نیاز بود شناخت کاملی از بازیکنان پیدا کنیم. همانطور که گفتم این فراز و نشیب‌ها طبیعی‌ بود. در نیم فصل نخست دچار افت بودیم اما در نیم فصل دوم نتایج بسیار بهتری کسب کردیم. مهم این است که در فصل اول تا آخر برای قهرمانی تلاش کردیم.

*نظرتان درباره پرسپولیس و استقلال، رقبای امسالتان چیست؟

پرسپولیس و استقلال تیم‌های بزرگی هستند و بازیکنان بزرگ و مربیان بزرگی دارند. رقابت خیلی خوبی بین ما بود. کیفیت این دو تیم کاملا واضح است. آن‌ها در فصل‌های قبل قهرمان شدند. ما خیلی خوشحالیم که تا هفته آخر با پرسپولیس برای قهرمانی در لیگ تلاش کردیم.

*فکر می‌کنید مسائل بیرونی مثل داوری هم در قهرمان نشدن شما تاثیرگذار بود؟

این نوع سوال‌ها را به شما افراد که بازی‌ها را دیدند می‌سپارم. نظرها درباره داوری و چنین مسائلی را باید کارشناسان پاسخ دهند. همه می‌دانند چه اتفاقاتی رخ داد و من نمی‌خواهم درباره چنین مسائلی صحبت کنم.

*کار با ژوزه مورایس چگونه است؟

ژوزه مربی بسیار خوبی است و یکی از بهترین مربیان پرتغال است. من از او چیزهای زیادی یاد گرفتم و خیلی خوشحالم که این فرصت را داشتم تا با او کار کنم. دوست دارم که با او کارم را ادامه دهم.

*درباره پروژه سه ساله کادرفنی‌تان صحبت کنید. هدف نهایی شما چیست؟

بله ما پروژه سه ساله داریم و دو سال دیگر از آن باقی مانده است. هدف ما از همان روز اول مشخص بود و آن بود که به قهرمانی برسیم. این فصل تقریبا قهرمان شدیم و تا آخر تلاش کردیم و باید به همین روند ادامه دهیم. بگذارید ببینیم چه بازیکنانی می‌روند، چه بازیکنانی می‌مانند و چه بازیکنانی به تیم می‌آیند. مهم این است یک تیم خیلی خوب بسازیم. این‌که باعث شوید بازیکنان پیشرفت کنند و به بازیکنان خوب تبدیل شوند، بسیار خوب است.

به شهریار گفته بودم آقای گل می‌شود

من در ابتدای فصل به شهریار گفتم با ۱۵ گل آقای گل خواهد شد اما دو گل بیشتر گفتم و در نهایت ۱۳ گل زد. برای او خیلی خوشحالم و از همان هفته اول دیدید که بازیکنان ما هفته به هفته بهتر شدند و فوتبالی که دوست داشتیم را در زمین پیاده می‌کردند. در آخرین اردوی تیم ملی فوتبال ایران ۶، ۷ بازیکن سپاهان داشتیم و این هدف ماست که ما را خوشحال می‌کند. افتخار می‌کنیم و خوشحال هستیم که بازیکنانمان پیشرفت می‌کنند و به تیم ملی دعوت می‌شوند.

*هدف شما در عرصه مربی‌گری چیست؟

هدف شخصی من در آینده این است که اول از همه چیزهای زیادی از ژوزه یاد بگیرم. البته که هر مربی دوست دارد هدایت یک تیم بزرگ را به عهده بگیرد. برای من اکنون این مهم است که تمرکزم را معطوف کنم و یاد بگیرم. باید ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد. نباید در این زمینه عجله کنم.

*رویای هدایت تیم‌های بزرگ را در سر دارید؟

بله به این چیزها فکر می‌کنم و دوست دارم یک روز هدایت یک تیم بزرگ را به عهده بگیرم. تا آن روز باید به اندوخته‌هایم اضافه کنم.

*فصل بعد با سپاهان چه برنامه‌ای دارید؟

هدف ما قهرمانی بود و امسال قهرمانی با یک امتیاز از دست ما پرید. فصل بعد باید ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد.

رونالدو بهترین بازیکن جهان است

*حضور رونالدو در عربستان را تا امروز چطور دیدید؟ خیلی‌ها می‌گویند رونالدو باید به اروپا برگردد. نظر شما چیست؟

باید بگویم که این تصمیم خود او بود. من خوشحالم چون او از انتخابش خوشحال است. او تاثیر بسیار بزرگی بر فوتبال عربستان خواهد داشت چون بهترین بازیکن جهان است. نمی‌دانم به اروپا برمی‌گردد یا نه. در هر حال او قرارداد دارد و هر تصمیمی که بگیرد بر عهده خود اوست.

*شهریار مغانلو از تیم سپاهان آقای گل لیگ برتر ایران شد. نظرتان درباره مهاجمان ایرانی چیست؟

بازیکنان خوب زیادی در فوتبال ایران هستند. آن‌ها مثل شهریار خیلی خوب بازی می‌کنند. خوشحالم که به شهریار کمک کردم تا به این مهم برسد. همانطور که قبلا گفتم بازیکنان خوبی در لیگ داریم که سخت تلاش می‌کنند و فقط به کمی کمک نیاز دارند تا اعتماد به نفس داشته باشند. البته که باید پشت کار زیادی هم به خرج بدهند. این خیلی مهم است که بازیکنان تا آخر تلاش کنند و تمرکزشان را از دست ندهند. حتی بازیکنان جوانی که میدان فرستادیم هم این قابلیت‌ها را داشتند. محمدجواد حسین نژاد، عیسی مرادی، ارشیا و محمد قربانی بازیکنان جوان خیلی خوبی هستند و آینده فوتبال ایران را می‌سازند.

طارمی همیشه بوی گل می‌دهد

*مهدی طارمی آقای گل لیگ پرتغال شد. عملکرد او را چطور می‌بینید؟

طارمی مهاجم بزرگی‌ است. او همیشه بوی گل می‌دهد و بازیکن بسیار مهمی برای پورتو است. طارمی تصمیم خیلی مهم و خوبی گرفت و در حال حاضر یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران و یک رهبر واقعی‌ است. خوشحالم که به پرتغال رفت و کیفیت بالایش را نشان داد. در ایران بازیکنان خوب زیادی وجود دارد که تکنیک بالا و ذهنیت قوی دارند و می‌توانند در عرصه جهانی به بازیکنان بزرگی تبدیل شوند.

بیشتر بخوانید ساپینتو: شاید مورایس روزی به من توضیح دهد ساپینتو هر چه دلش می‌خواهد بگوید!

*ریکاردو ساپینتو طی یک اظهار نظر گفته بود «مورایس باید توضیح دهد سیاوش یزدانی پس از آن اشتباه چرا به سپاهان رفت.» نظرتان درباره این مساله چیست؟

صحبت خاصی درباره سیاوش یزدانی ندارم. او بازیکن آزاد بود و ما به یک مدافع وسط نیاز داشتیم. دفاع وسط‌های ما رفته بودند. نژادمهدی رفته بود و فقط نیلسون و دانشگر را داشتیم. دیدیم که سیاوش آزاد است. او مدافع خیلی خوبی است و آنچه مربیان دیگر می‌گویند به من مربوط نمی‌شود. ساپینتو هرچه دلش بخواهد می‌تواند بگوید. هدف و کار ما کاملا مشخص است و می‌خواهیم باعث پیشرفت بازیکنانمان شویم تا بهترین سری‌شان شوند و به این خاطر درباره چنین صحبت‌هایی هیچ نظری ندارم.  

 

منبع: خبرگزاری ایسنا برچسب ها: هوگو آلمیدا ، سیاوش یزدانی ، ژوزه مورایس ، استانی ورزشی ، مهدی طارمی

منبع: ایران اکونومیست

کلیدواژه: هوگو آلمیدا سیاوش یزدانی ژوزه مورایس استانی ورزشی مهدی طارمی پروژه سه ساله سیاوش یزدانی فوتبال ایران بازیکنان خوب ژوزه مورایس خیلی خوب آقای گل تیم ملی چه دلش

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت iraneconomist.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایران اکونومیست» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۷۸۵۱۷۲۵ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

سروش محلاتی: صفحه مربوط به درس‌های من در حوزه مسدود است/ مشخص نیست این نوع تصمیم‌گیری‌ها در کجا و توسط چه کسانی صورت می‌گیرد/ مرجعی نیست که بگوید طلبه و استادی محروم یا محکوم شده/ به برکت فضای مجازی، امکان تدریس را از هیچ استادی نمی‌توان سلب کرد

استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه درس ما بی حاشیه است و غیر از مسائل متعارف فقه و اصول در آن چیزی مطرح نمی‌شود، گفت: بر طبق آیه شریفه قرآن ما دو وظیفه تفقه به دین و و انذار است و این دو تکلیف از هم تفکیک شدنی نیست. من به رسالتی که از این آیه شریفه قرآن استفاده می‌شود، ملتزم ومتعهد هستم؛ در حوزه تفقه و بیرون از حوزه انذار. کسی که کتاب القضا و بحث موازین رسیدگی عادلانه به افراد مجرم و متهم را می‌خواند، باید انذار مرتبط به آن هم داشته باشد. معنی ندارد ما امر به معروف و نهی از منکر و شرایط آن را بخوانیم و چشم‌مان را ببندیم که چه منکراتی به نام امر به معروف و نهی از منکر انجام می‌گیرد؛ در مورد حکومت اسلامی و عدالت بحث کنیم و چشم‌مان را ببندیم که در جامعه افرادی هستند که برای تأمین حداقل‌های زندگی خودشان تن‌فروشی و کلیه‌فروشی می‌کنند یا دست به اقدامات فجیع دیگری می‌زنند؛ نه اسلام این تفکیک را از ما می‌پذیرد و نه مردم می‌پذیرند.

به گزارش خبرنگار جماران، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد سروش محلاتی در پاسخ به سؤال شاگردان در خصوص «محدودیت تدریس در حوزه»، گفت: از حدود سه ماه قبل برخی از دوستان برای پیگیری کارهای تحصیلی خودشان به مدیریت حوزه مراجعه می‌کردند و به آنها گفته می‌شد که این درس از نظر مدیریت حوزه رسمیت  ندارد و کسی که اینجا شرکت کند نمی‌تواند از مزایای تحصیل در حوزه از قبیل گرفتن مدرک تحصیلی یا معافیت تحصیلی برخوردار باشد.

استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه از علت این مسأله اطلاعی ندارد، افزود: این طور تصمیمات به کسی ابلاغ نمی‌شود و کسی از ناحیه مدیریت حوزه چیزی به من نگفته است. خبری که من شنیدم همین است که بعضی از دوستان را نپذیرفته‌اند و صفحه مربوط به درس‌های من مسدود است. نکته دوم هم در این زمینه این است که اساسا مشخص نیست که این نوع تصمیم‌گیری‌ها در کجا و توسط چه کسانی صورت می‌گیرد. یعنی قابل پیگیری  و ردیابی هم برای افراد نیست و عملا امکان اطلاع یافتن مسدود است.

وی ادامه داد: نکته سوم این است که اگر شخصی اعتراضی به این نوع تصمیمات داشته باشد، مرجعی برای مراجعه کردن نیست؛ که بگویند طلبه و استادی محروم یا محکوم شده یا تصمیمی درباره او گرفته شده و در صورتی که اعتراض دارد به فلان جا یا فلان شخص مراجعه کند و در آنجا رسیدگی می‌شود. لذا عملا  امکان دسترسی به هرگونه اطلاعات و اطلاع از سرنوشت و وضعیت، مسدود است.

 

راه حل مسئله این است که شخص جلوی دفتر افراد مختلف برود و کرنش کند!

لذا از نظر شخص بنده پرونده این مسأله مسدود است و بنای بر پیگیری و اقدامی وجود ندارد

 

سروش محلاتی اظهار داشت: یک راه باز است که اگر کسی اهلش باشد می‌تواند آن راه را بپیماید؛ این است که جلوی دفتر افراد مختلف برود و کرنش کند و آن وقت می‌گویند مسأله حل شد. لذا از نظر شخص بنده پرونده این مسأله مسدود است و بنای بر پیگیری و اقدامی وجود ندارد.

وی در خصوص ریشه این قضیه گفت: آنچه را که می‌شود حدس مورد اطمینان زد، این است که این اشکال‌تراشی‌ها و ایجاد محدودیت مربوط به خود این جلسه و درس نیست. چون درس ما بی حاشیه است و غیر از مسائل متعارف فقه و اصول در آن چیزی مطرح نمی‌شود و وجهی ندارد که محدودیتی برای بیان این مسائل علمی وجود داشته باشد. لذا با یک دلایل خارجی این محدودیت‌ها اعمال می‌شود که فلانی در فضاهای بیرون حوزه صحبت‌هایی می‌نویسد یا سخنرانی می‌کند و آنها مستمسکی قرار گرفته برای اینکه باید ارتباطات این شخص در حوزه کمتر یا درسش با محدودیت مواجه شود.

استاد حوزه علمیه قم  تأکید کرد: بر طبق آیه شریفه قرآن ما دو وظیفه تفقه به دین و و انذار است و این دو تکلیف از هم تفکیک شدنی نیست. من به رسالتی که از این آیه شریفه قرآن استفاده می‌شود، ملتزم ومتعهد هستم؛ در حوزه تفقه و بیرون از حوزه انذار. کسی که کتاب القضا و بحث موازین رسیدگی عادلانه به افراد مجرم و متهم را می‌خواند، باید انذار مرتبط به آن هم داشته باشد. معنی ندارد ما امر به معروف و نهی از منکر و شرایط آن را بخوانیم و چشم‌مان را ببندیم که چه منکراتی به نام امر به معروف و نهی از منکر انجام می‌گیرد؛ در مورد حکومت اسلامی و عدالت بحث کنیم و چشم‌مان را ببندیم که در جامعه افرادی هستند که برای تأمین حداقل‌های زندگی خودشان تن‌فروشی و کلیه‌فروشی می‌کنند یا دست به اقدامات فجیع دیگری می‌زنند؛ نه اسلام این تفکیک را از ما می‌پذیرد و نه مردم می‌پذیرند.

وی افزود: اگر برای بنده شرایطی پیش بیاید که تحت فشار قرار بگیرم، تحت فشار قرار بگیرم قهرا ترجیح می‌دهم که انذار مقدم است؛ چون الحمدلله حوزه‌های بحث و درس علمی حوزه‌ها به صورت واجب کفایی رونق زیادی دارد و کمبودی وجود ندارد. ولی به نظر من در قلمرو انذار کمبود زیادی هست. بنده در صورت محدودیت‌ها از همه از شئون حوزوی خودم صرف نظر می‌کنم ولی از انذار به هیچ وجه نمی‌شود صرف نظر کرد.

 

حوزه‌های علمیه و علمای ما فراز و فرودهای زیادی را پشت سر گذاشته‌اند هرگز هیچ‌گونه فشاری نتوانسته است علم را از بین ببرد

 

سروش محلاتی با تأکید بر اینکه این تصمیم مبتنی بر یک درک دینی است، گفت: مطلب بعد این است که وقتی تاریخ را ورق  می‌زنیم می‌بینیم که حوزه‌های علمیه و علمای ما فراز و فرودهای زیادی را پشت سر گذاشته‌اند ولی هرگز هیچ‌گونه فشاری نتوانسته است علم را از بین ببرد. اشخاص را محدود  می‌کند و تأثیرش هم معکوس است؛ یعنی وقتی که شخصی محدود شود توجه به افکار و اندیشه‌های او بیشتر می‌شود. اتفاقا دنیای امروز چنین دنیایی است که هرچه بخواهند صدایی را خاموش کنند، آن صدا بلندتر می‌شود.

 

امروز به برکت فضای مجازی، امکان تدریس را از هیچ استادی در حوزه یا دانشگاه نمی‌توان سلب کرد

 

وی تصریح کرد: امروز به برکت فضای مجازی،  امکان تدریس را از هیچ استادی در حوزه یا دانشگاه نمی‌توان سلب کرد و فضای مجازی، دیوارهای  این کلاس‌ها را فرو ریخته است و لذا همین مباحثات ناچیز این کمترین را  نه فقط در حوزه قم بلکه در سراسر کشور و حتی خارج از آن صدها نفر دنبال می‌کنند. مگر ن تعداد فراوان فاضل و فرهیخته‌ای که مشتاقانه در تعطیلات  تابستان درس فقه را دنبال می‌کردند منتظر مجوز این حضرات بودند و یا به عکس، به دلیل پشتیبانی این حضرات از درسی، به  استقبال آن میروند؟

استاد حوزه علمی قم افزود: نکته دیگری که در پایان اشاره می‌کنم این است که دوستان عزیز در پیگیری مباحث علمی جدی باشید و مبادا مشکلاتی از این نوع و یا فشارهای اقتصادی و موانع دیگر  شما را از پای دراورد یا ناامید کند. برای علم و دانش ، همیشه افق روشن است شما عالم و ملا شوید و بدانید هیچکس نمیتواند علم را حذف کند و هر تحقیر صوری نسبت به عالم به تکریم واقعی او میانجامد . یک روز کتابخانه شیخ طوسی را در بغداد اتش زدند و او را اواره کردند ولی شیخ با تاسیس حوزه در نجف اشرف  تحولی بزرگ در تاریخ شیعه بوجود دارد . روز دیگر ملاصدرا را از قم به کهک اواره کردند ولی هرگز نتوانستند مانع تأسیس مکتب فلسفی او را شوند.

 

علم را هرگز نمی‌توان حبس یا حذف کرد برخی انقلابی‌نماها از مطرح شدن نام آیت‌الله خویی در حوزه قم ناراحت بودند

 

وی ادامه داد: برخی انقلابی‌نماها از مطرح شدن نام آیت‌الله خویی در حوزه قم ناراحت بودند ولی امروز بر فراز صدها کرسی درس خارج در قم «قال المحقق الخویی» شنیده می‌شود . علم را هرگز نمی‌توان حبس یا حذف کرد شما در کار تحصیل و تحقیق جدی باشید و مطمئن باشید که موفقید به خصوص وقتی کاری مخلصانه انجام شود برکت خاصی پیدا می‌کند. امروز حوزه‌های شیعه بر سر سفره تفسیر و فلسفه علامه طباطبایی است در حالی که دیروز او در سخت‌ترین شرایط مادی زندگی می‌کرد و برای تعطیل درس، به او فشار می‌آوردند . این گذشته را بخوانید و با نشاط و جدیت کار کنید.

دیگر خبرها

  • دغدغه مورایس درباره یک بازیکن سپاهان رفع شد
  • کرباسچی : احمدی نژاد سرش را بالا بگیرد و بگوید وزیر زن داشتم
  • سروش محلاتی: صفحه مربوط به درس‌های من در حوزه مسدود است/ مشخص نیست این نوع تصمیم‌گیری‌ها در کجا و توسط چه کسانی صورت می‌گیرد/ مرجعی نیست که بگوید طلبه و استادی محروم یا محکوم شده/ به برکت فضای مجازی، امکان تدریس را از هیچ استادی نمی‌توان سلب کرد
  • روایت سید حسن خمینی از تفاوت انتخابات در عراق با ترکیه | هرچه مردم می‌گویند باید اطاعت شود ولو غلط باشد | «تئوری اصلاح‌طلبی» باید ایجابی سخن بگوید
  • پیش‌بینی بزرگ مربی حاج‌صفی و محمدی درست بود!
  • شکایت رسمی سپاهان از پرسپولیس بابت سقف بودجه
  • فوری؛ سپاهان رسما از پرسپولیس شکایت کرد
  • این بازیکنان به اردوی تیم ملی زنان دعوت شدند
  • پایور رازین، طلایی‌پوش شد
  • پیوستن محمدعلی پیران به تیم والیبال سپاهان