Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «فرارو»
2023-10-04@06:04:35 GMT

روز خونین دلار، سکه و طلا

تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ | کد خبر: ۳۷۹۲۳۶۹۴

روز خونین دلار، سکه و طلا

فرارو- طلا ۱۸ عیار از دیروز تا الان چاره‌ای جز تسلیم نداشته و ارزش آن به کمترین سطح از ابتدای سال جاری رسیده است. سکه امامی، نیم‌سکه و سکه گرمی دقیقا مسیر طلا ۱۸ عیار را پشت سر گذاشتند و با ادامه این روند همین سرنوشت برای دلار در بازار آزاد ارز دور از انتظار نیست.

به‌گزارش فرارو؛ قیمت دلار آزاد با وجود عقب‌نشینی به کانال ۵۰ هزار تومان، هنوز با کف قیمت خودش در سال جاری فاصله دارد، اما سکه امامی برای اولین بار در امسال در محدوده ۲۹ میلیون فروخته می‌شود و نرخ طلا ۱۸ عیار با رسیدن به رقم دو میلیون و ۴۰۹ هزار تومان، حدود ۱۲ درصد کمتر از قله تاریخی خودش که اردیبهشت امسال شکل گرفته، ارزش دارد.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

قیمت دلار؛ ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان

قیمت دلار آزاد امروز چهارشنبه ۱۷ خرداد همزمان با شروع خریدوفروش‌های بازار ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان به‌ثبت رسید. عصر دیروز فروشنده‌های بازار ارز دلار را ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان می‌فروختند و به‌این ترتیب نرخ اسکناس آمریکایی امروز ۲۰۰ تومان کاهش داشته است.

قیمت دلار امسال حداقل ۴۹ هزار و ۹۹۰ تومان تثبیت شده و این رقم را روز ۱۹ فروردین روی تابلو صرافی‌ها دیدیم. از طرفی بیشترین قیمت دلار آزاد امسال ۵۵ هزار و ۵۰ تومان محسوب می‌شود که درمقایسه با آن روز نرخ دلار حدود هفت درصد ریخته است.

قیمت یورو امروز در بازار آزاد با کاهش ۳۳۰ تومانی به ۵۴ هزار و ۲۰۰ تومان تنزل پیدا کرد. نرخ پایانی یورو در معاملات عصر سه‌شنبه ۵۴ هزار و ۵۳۰ تومان بوده که به‌معنی افت ۲۶۰ تومانی ارزش این اسکناس است. البته نمودار یورو نشان می‌دهد اسکناس اروپایی همین امروز به کمترین سطح خودش در سال جاری رسیده است. چون تا امروز رقم ۵۴ هزار و ۲۴۰ تومان را کف قیمت یورو در سال ۱۴۰۲ می‌دانستیم.

قیمت لیر ترکیه امروز تا ظهر به دو هزار و ۲۰۰ تومان رسید. یعنی ۱۷۰ تومان کمتر از دیروز. خریداران لیر ترکیه عصر سه‌شنبه در بازار آزاد بابت هر لیر ترکیه دو هزار و ۳۷۰ تومان هزینه می‌کردند.

قیمت امروز لیر ترکیه را هم باید کف امسال این اسکناس بدانیم. از طرفی درمقایسه با روز ۱۰ اردیبهشت که لیر دو هزار و ۸۷۰ تومان قیمت داشت، ارزش این اسکناس ۲۳ درصد ریزش داشته است.

درهم امارات تا ظهر امروز معادل ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان فروخته شد. حدود ۹۰ تومان کمتر از دیروز. البته درهم که معمولا با دلار رابطه مستقیمی دارد، هنوز ۱۸۰ تومان تا کف قیمت امسال خودش فاصله دارد. چون روز ۱۹ فروردین امسال درهم امارات را ۱۳ هزار و ۶۲۰ تومان می‌فروختند.

قیمت سکه؛ ۲۹ میلیون و ۴۵۱ هزار

سکه امامی ظهر امروز به‌شکل تکفروشی معادل ۲۹ میلیون و ۴۵۱ هزار تومان فروخته شد. رقمی که دقیقا ۳۵۰ هزار تومان از نرخ فروش سکه امامی در آخرین خریدوفروش‌های دیروز کمتر است.

سکه امامی دیروز با رسیدن به رقم ۲۹ میلیون و ۸۰۱ هزار تومان به کمترین سطح خود در سال جدید رسید و حالا در شروع معاملات امروز سکه امامی به محدوده پایین‌تری رسیده و با ادامه این روند کف قیمت جدیدی برای آن در بازار طلا شکل می‌گیرد. بیشترین قیمت سکه امامی در سال جاری رقم خیره‌کننده ۳۴ میلیون و ۹۸۱ هزار تومان بوده است. عددی که در روز تاریخی ۱۰ اردیبهشت به ثبت رسیده و حالا درمقایسه با آن روز قیمت سکه امامی تقریبا پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان یعنی معادل ۱۵ درصد ریخته است.

سکه تمام‌بهار آزادی امروز در کانال ۲۶ میلیون فروخته شد. هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی امروز معادل ۲۶ میلیون و ۳۹۵ هزار به‌فروش رسید که به‌معنی کاهش ۵۰۶ هزار تومانی ارزش آن نسبت به دیروز است. حالا قیمت سکه تمام‌بهار آزادی به‌کمترین سطح امسالش رسیده است. آن طرف بیشترین قیمت سکه تمام‌بهار آزادی که به تمام‌سکه طرح قدیم هم معروف است، روز ۱۰ اردیبهشت ۳۰ میلیون و ۸۸۶ هزار تومان به‌ثبت رسیده است. یعنی نسبت به آن روز قیمت سکه تمام‌بهار آزادی ۱۴.۵ درصد تنزل پیدا کرده است.

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی امروز به ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید که نسبت به روز گذشته شاهد کاهش ۲۰۰ هزار تومانی قیمت آن هستیم. حالا قیمت امروز نیم‌سکه، کمترین ارزش آن در امسال است. فراموش نکنیم نیم‌سکه یکبار در روز ۱۰ اردیبهشت تا محدوده ۱۹ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان پیشروی کرد و الان درمقایسه با آن روز نزدیک ۱۸ درصد پایین آمده است.

قیمت ربع‌سکه بهار آزادی امروز به ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید تا فقط ۵۰ هزار تومان از کف امسالش ارش بیشتری داشته باشد. چون روز ۲۷ اردبهشت امسال طلافروش‌ها و صراف‌ها ربع‌سکه را به‌شکل تکفروشی ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان می‌فروختند.

سکه گرمی هم امروز شش میلیون و ۴۲۰ هزار تومان یعنی در کمترین سطح امسال خودش فروخته شد. تا امروز رقم شش میلیون و ۴۹۰ هزار تومان در روز ۲۷ اردیبهشت را کف قیمت سکه گرمی محسوب می‌کردیم. از طرفی نسبت به روز ۱۰ اردیبهشت که سکه گرمی هفت میلیون و ۷۲۰ هزار تومان فروخته می‌شد، ارزش آن ۱۷ درصد تنزل پیدا کرده است.

هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز درحالی دو میلیون و ۴۰۹ هزار تومان معامله شد که عصر دیروز دو میلیون و ۴۵۷ هزار تومان ارزش داشت. حالا همزمان با افت ۴۸ هزار تومانی قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار، ارزش آن به پایین‌ترین سطح از ابتدای سال جاری رسیده است.

تحولات 24 ساعته بازار سکه و طلا در یک نگاه

انواع ارز و طلا

بیشترین قیمت امسال

دیروز

امروز

دلار

55 هزار و 50 تومان

50 هزار و 800 تومان

50 هزار و 600 تومان

یورو

61 هزار و 150 تومان

54 هزار و 530 تومان

54 هزار و 200 تومان

لیر

دو هزار و 870 تومان

دو هزار و 370 تومان

دو هزار و 200 تومان

درهم امارات

15 هزار و 180 تومان

13 هزار و 890 تومان

13 هزار و 800 تومان

سکه امامی

34 میلیون و 981 هزار تومان

29 میلیون و 801 هزار تومان

29 میلیون و 451 هزار تومان

نیم‌سکه

19 میلیون و 820 هزار تومان

16 میلیون و 400 هزار تومان

16 میلیون و 200 هزار تومان

ربع‌سکه

12 میلیون و 790 هزار تومان

11 میلیون و 40 هزار تومان

10 میلیون و 800 هزار تومان

سکه گرمی

هفت میلیون و 720 هزار تومان

شش میلیون و 520 هزار تومان

شش میلیون و 420 هزار تومان

هر گرم طلا 18 عیار

دو میلیون و 748 هزار تومان

دو میلیون و 457 هزار تومان

دو میلیون و 409 هزار تومان

منبع: فرارو

کلیدواژه: قیمت سکه قیمت دلار قیمت طلا و ارز قیمت موبایل سکه تمام بهار آزادی بهار آزادی امروز روز ۱۰ اردیبهشت کمترین سطح ۵۰ هزار تومان بیشترین قیمت شش میلیون دو میلیون طلا ۱۸ عیار سکه امامی قیمت دلار ۲۹ میلیون فروخته شد لیر ترکیه دو هزار سال جاری سکه گرمی قیمت سکه ارزش آن نیم سکه کف قیمت آن روز

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت fararu.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «فرارو» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۷۹۲۳۶۹۴ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

قیمت دلار امروز ۱۰ مهر ۱۴۰۲

قیمت دلار، یورو و درهم توسط مرکز مبادله ارز و طلا اعلام شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، قیمت دلار، یورو و درهم در بازار مبادله ارز و طلای ایران به شرح زیر است:

قیمت ارز
قیمت ارز (ریال) نوع
۴۱۲,۰۳۹ دلار
۴۳۵,۹۹۸ یورو
۱۱۲,۱۹۶ درهم
با توجه به اینکه مرکز ماییم کد خبر 692313

دیگر خبرها

  • قیمت دلار امروز ۱۱ مهر ۱۴۰۲
  • آخرین قیمت طلا، سکه و دلار تا پیش از امروز ۱۱ مهر
  • طلا ریزش کرد
  • قیمت‌ها امروز در بازار ارز و سکه ثابت بود
  • قیمت دلار امروز 10 مهر 1402
  • قیمت دلار امروز ۱۰ مهر ۱۴۰۲
  • پیش بینی قیمت دلار تا شب عید
  • دلیل کاهش قیمت طلا در بازار‌های جهانی چیست؟
  • قیمت دلار امروز ۹ مهر ۱۴۰۲
  • قیمت دلار امروز 9 مهر 1402