Web Analytics Made Easy - Statcounter

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش مبلغ یارانه‌ها به‌صورت اعتباری و در قالب طرح کالابرگ الکترونیک خبر داد و گفت: دولت سیزدهم سیاست حمایتی و رفاهی را در شرایط تحریمی اجرایی کرد.

علیرضا عسگریان در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در نشستی با گروه اقتصادی ایران اکونومیست جزئیات جدید از افزایش ۲۰ درصدی یارانه‌ها در طرح کالابرگ الکترونیک ارائه داد و گفت: دولت سیزدهم سیاست‌های حمایتی را با تأکید بر سلامت مردم و با استفاده از ابزارهای مختلف برای همه سطوح جامعه به‌ویژه خانواده‌های زیر نظر کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی ارائه می‌کند.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

وی افزود: رویکرد دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عدالت توزیعی در سلامت غذایی و تغذیه‌ای خانواده‌هاست و در همین راستا سیاست‌های کلان دولت در شبکه ملی اعتبار با نام شما تعریف شده است.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در آینده سبد فیزیکی کم خواهیم داشت، گفت: یارانه‌ها بر روی سبد کالایی و غذایی متمرکز می‌شود و بر اساس اعتبار یارانه، خانوارهای تحت پوشش می‌توانند از تخفیف‌ها بهره‌مند شوند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر این طرح آزمایشی افزایش ۲۰ درصدی یارانه‌های اعتباری برای سه دهک نخست جامعه از جمله مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) در حال اجراست و یک ماه زودتر می‌توانند مبلغ یارانه را از طریق خرید در طرح کالابرگ الکترونیکی خرج کنند.

عسگریان بیان داشت: جمعیت سه دهک اول ۲۴ میلیون نفر است که از این تعداد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار (معادل حدود ۸.۵ میلیون نفر یعنی جمعیت یک دهک) تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند که این گروه، یارانه ۴۰۰ هزارتومانی دریافت می‌کنند و سایر دهک‌ها ۳۰۰ هزار تومان یارانه به‌حساب آنها واریز می‌شود.

وی با بیان اینکه در طرح کالابرگ الکترونیک به دنبال سلامت سفره مردم هستیم گفت: این طرح سرپرست محور و متمرکز بر یارانه است و درصدد پر کردن تورم در سفره خانوارهاست.

به‌هیچ‌وجه یارانه نقدی قطع نخواهد شد، شرکت در طرح کالابرگ الکترونیک اختیاری است

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: فقط خانوارهایی که در دهک اول تا سوم قراردادند و مبلغ یارانه دریافتی آنها به‌ازای هر نفر ۴۰۰ هزار تومان است مشمول افزایش ۲۰ درصدی اعتبار خرید هستند، این اعتبار زمانی قابل‌استفاده است که خانوار حداقل ۷۰ درصد یارانه نقدی خود را به‌صورت کالابرگ الکترونیک از ۱۱ گروه کالایی خرید کند.

شرط استفاده از افزایش ۲۰ درصدی یارانه اعتباری

وی خاطرنشان کرد: درصورتی‌که فردی از دهک اول تا سوم، از ۴۰۰ هزار تومان یارانه حدود ۳۲۰ هزار تومان را کالا خریداری کند ۸۰ هزار تومان افزایش اعتبار خرید کالا به او تعلق می‌گیرد.

عسگریان با بیان اینکه قیمت ۱۱ قلم کالا در طرح کالابرگ الکترونیک مصوب اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ است گفت: در این طرح به‌عنوان‌مثال قیمت یک کیلو گوشت قرمز ۱۱۰ هزار تومان و قیمت یک عدد پنیر ۱۷ هزار تومان به قیمت سال ۱۴۰۱ ثبت شده است.

PausePlay % buffered00:00 -07:18 UnmuteMute Settings CaptionsDisabledQuality480pSpeedNormal CaptionsGo back to previous menu   QualityGo back to previous menu 720pHD480pSD360p180p SpeedGo back to previous menu 0.5×0.75×Normal1.25×1.5×1.75×2×4× PIPExit fullscreenEnter fullscreenDownload    

واریز مبلغ یارانه یک ماه زودتر به‌حساب خانوارها

وی ابراز داشت: همگام با اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها، دولت ارز ترجیحی را حذف کرد و برای کمک به سفره غذایی مردم طرح کالابرگ الکترونیک را با گنجاندن ۱۱ قلم کالای اساسی را اجرایی کرد تا به‌سلامت تغذیه‌ای مردم بپردازد.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از واریز مبلغ یارانه یک ماه زودتر به‌حساب خانوارها خبر داد و گفت: خانوارها فرصت دارند از طریق کالابرگ الکترونیکی خریدها را انجام دهند اگر در یک ماه خرید انجام ندهند افزایش ۸۰ هزارتومانی را از دست می‌دهند همچنین درصورتی‌که خانواری از مبلغ یارانه اقدام به خرید کالا نکند در زمان مقرر واریز یارانه می‌توانند مبلغ را برداشت کنند.

عسگریان افزود: برای خرید کالا در طرح کالابرگ نیازی به ارائه کارت‌بانکی خاصی نیست؛ بلکه با هر کارت‌بانکی که به نام سرپرست خانوار باشد می‌تواند خرید را انجام دهد حتی اگر در زمانی سرپرست خانوار کارت‌بانکی به همراه نداشت، می‌تواند از کد دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰* استفاده و خرید را انجام دهد.

وی گفت: در این طرح نیازی به داشتن تلفن همراه هوشمند نیست؛ بلکه از طریق کد دستوری اعلام شده نیز می‌تواند از ۱۱ گروه کالایی خرید را انجام دهد و یا مانده‌حساب را استعلام بگیرد.

۵۰ هزار فروشگاه برای خرید مردم در طرح کالابرگ الکترونیک

عسگریان با تأکید بر اینکه ۲۰۰ هزار بارکدخوان در سامانه شما (شبکه ملی اعتبار) ثبت شده است گفت: این بارکدخوان‌ها در مغازه‌ها و سوپرمارکت‌ها نصب شده ضمن اینکه هشت فروشگاه با ۱۱ هزار شعبه به این سامانه متصل شده است درصورتی‌که خریدار اعلام کند که از اعتبار یارانه خرید می‌کند مبلغ موردنظر از حساب یارانه کسر می‌شود.

وی عنوان کرد: خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به سامانه شرکت خدمات فناوری اطلاعات رفاه ایرانیان – فارا (sfara.ir) نرم‌افزار شما را نصب کنند و با روشن کردن موقعیت مکان‌یاب، نزدیک‌ترین فروشگاه در محل زندگی خود را مشاهده و برای خرید به آنجا مراجعه کنند.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: از یک میلیون فروشگاه در سطح کشور، ۵۰ هزار فروشگاه به نرم‌افزار شما متصل شده است و به مردم خدمات ارائه می‌کنند ضمن اینکه هیچ محدودیتی در انتخاب ۱۱ قلم کالا و نشان تجاری وجود ندارد.

آماده‌سازی زیرساخت‌های روستایی در طرح کالابرگ الکترونیک

وی با اشاره به تکمیل زیرساخت‌ها در روستاها، بیان کرد: بیشترین حجم کاری به انتخاب، تجهیز و آموزش فروشگاه‌ها در سراسر کشور به‌خصوص در روستاها اختصاص پیدا کرده است، برای آماده‌سازی زیرساخت‌ها در روستاها جلسه‌های مختلفی با فرمانداری‌ها، استانداری‌ها، بخشداری‌ها، دهستان‌ها، مدیران وزارت صمت، جهاد، کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی برگزار می‌کنیم تا زیرساخت‌های خرید در روستاها تأمین شود.

عسگریان گفت: بسیاری از روستاها صعب‌العبور هستند به دنبال تجهیز زیرساخت‌ها در این روستاها هستیم تا خدمات به مردم ارائه کنند درصورتی‌که مغازه‌ها متصل به بارکدخوان بشوند و از بین ۱۱ قلم کالایی، سه تا پنج قلم را داشته باشند، می‌توانند در این طرح مشارکت کنند.

به گفته معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خریدهای اعتباری از یارانه در سامانه شما ثبت و قابل رصد است.

وی با بیان اینکه به دنبال ارائه سیاست‌های تشویقی در جذب مردم به طرح کالابرگ الکترونیک هستیم گفت: این طرح به‌صورت آزمایشی برای دهک‌های اول تا سوم است و در مرحله بعد به سایر دهک‌ها تسری پیدا می‌کند ضمن اینکه ۹۰ درصد مردم علاقه‌مند به دریافت یارانه هستند.

عسگریان اضافه کرد: اکنون رفتار هزینه کردی وارد زندگی مردم شده و مردم پول نقدی یارانه را در زندگی هزینه می‌کنند، تغییر روش مردم به‌راحتی نیست، شرکت در طرح کالابرگ الکترونیکی اختیاری است. درصورتی‌که سیاست‌های تشویقی از کالابرگ الکترونیکی افزایش یابد، گرایش مردم به سمت خرید کالاها خواهد رفت.

  منبع: خبرگزاری ایرنا برچسب ها: کمیته امداد امام خمینی ، یارانه معیشتی ، یارانه نقدی ، دولت ، صمت ، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ، علیرضا عسگریان

منبع: ایران اکونومیست

کلیدواژه: کمیته امداد امام خمینی یارانه معیشتی یارانه نقدی دولت صمت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون طرح کالابرگ الکترونیک کمیته امداد امام خمینی کالابرگ الکترونیکی کار و رفاه اجتماعی افزایش ۲۰ درصدی مبلغ یارانه ۱۱ قلم کالا هزار تومان یارانه ها خرید کالا یک ماه

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت iraneconomist.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایران اکونومیست» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۷۹۳۸۷۴۰ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

مبلغ وام دانشجویان علوم پزشکی چقدر است؟

حمید رئیسی، درباره وام‌های دانشجویان دانشگاه‌های علوم‌پزشکی برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ اعلام کرد: تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت شامل وام‌های «تحصیلی»، «وام تحصیلی و ضروری دانشجویان ممتاز و نمونه»، «وام ضروری»، «وام حج و عتبات عالیات»، «وام دانشجویان ممتاز و نمونه»، «وام ازدواج»، «وام تولد فرزند»، «وام المپیاد قرآنی، فرهنگی و ورزشی، جامع علوم‌پایه و کارورزی، حادثه دیده و مبتلا به بیماری خاص»، «وام ودیعه مسکن نخبگان»، «وام بیمه تامین اجتماعی»، «وام بیمه درمانی تکمیلی» و «وام شهریه» می‌شود. تمام تسهیلات به جز «ودیعه مسکن نخبگان» و «وام بیمه تامین اجتماعی» مشمول پرداخت کارمزد ۴ درصدی هستند.

به گزارش ایسنا، معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: میزان وام تحصیلی برای دانشجویان مجرد و متاهل متفاوت است. میزان وام تحصیلی دانشجویان مجرد، مبلغ ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال برای هر ماه است. همچنین میزان وام تحصیلی برای دانشجویان متاهل نیز ۱۰ میلیون ریال برای هر ماه درنظر گرفته‌ایم. براساس برنامه‌ریزی‌ها و محاسبات انجام شده، تسهیلات اولاد به ازای هر فرزند معادل ۴ میلیون ریال است که به صورت ماهیانه به حساب دانشجویان واریز می‌شود. وام تحصیلی دانشجویان ممتاز و نمونه نیز حداکثر تا ۳ برابر سرانه مصوب است.

وی ادامه داد: زنان دانشجو که به علت شهادت، فوت، ازکارافتادگی همسر و یا متارکه، فرزند یا فرزندانشان را تحت تکفل دارند با ارایه اسناد و مدارک قانونی می‌توانند همانند افراد متاهل از مزایای وام تحصیلی بهره‌مند شوند.

رئیسی با بیان اینکه دانشجویانی که با مشکل مالی مواجه می‌شوند، می‌توانند یک نوبت وام ضروری را دریافت کنند، اظهار کرد: پس از یک نیمسال از شروع تحصیل، این وام به دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلی آن‌ها پرداخت می‌شود. میزان وام ضروری برای دانشجویان مقاطع «دکتری پژوهشی و تخصصی»، «دستیاران» و «دکتری تخصصی» معادل ۴۰ میلیون ریال است. میزان وام ضروری برای دانشجویان مقاطع تحصیلی «دکتری حرفه‌ای»، «کارشناسی‌ارشد»، «کارشناسی» و «کاردانی» نیز ۲۵ میلیون ریال است.

وی ادامه داد: میزان وام ضروری برای دانشجویان ممتاز و نمونه حداکثر تا ۳ برابر سرانه مصوب (مبلغ مصوب ۲۰ میلیون ریال) افزایش می‌یابد. همچنین میزان وام ضروری حج و عتبات عالیات نیز معادل ۴۰ میلیون ریال است.

معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: در صورت تولد فرزند دانشجویان در زمان تحصیل، مبلغ ۶۰ میلیون ریال «تسهیلات تولد فرزند» اعطاء می‌شود. این تسهیلات به متولدین از تاریخ پازدهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به بعد با شرط مذکور قابل پرداخت است.

رئیسی درباره میزان وام ازدواج دانشجویان دانشگاه‌های علوم‌پزشکی گفت: وام ازدواج صرفاٌ به دانشجویان دوره روزانه غیر شهریه‌پرداز که در حال تحصیل، عقد رسمی کرده‌اند، برای یک نوبت و حداکثر تا یکسال بعد از تاریخ عقد رسمی با ارائه عقدنامه دائم محضری و سرانه ۲۵۰ میلیون ریال تعلق می‌گیرد. اگر هر دو زوج دانشجو باشند و از شرایط دریافت این وام برخوردار باشند، تسهیلات ازدواج به هر ۲ نفر پرداخت می‌شود.

وی با بیان جزئیات اعطای وام «ودیعه مسکن» اظهار کرد: ودیعه مسکن به دانشجویان متاهل دوره روزانه که در محل سکونت خانواده یا خوابگاه‌های دانشجویی سکونت نداشته باشند و اجاره‌نامه با کدرهگیری رسمی مورد تایید ارائه کنند، فقط برای یک‌بار در هر مقطع تحصیلی پرداخت می‌شود. میزان وام ودیعه مسکن برای شهر‌های بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت معادل ۷۰۰ میلیون ریال و برای شهر‌های کمتر از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت معادل ۶۰۰ میلیون ریال است.

دکتر رئیسی ادامه داد: دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی ارتش، علوم‌پزشکی اصفهان، انستیتو پاستور ایران، علوم‌پزشکی بقیه‌الله، بهزیستی، تربیت مدرس، انتقال خون، دانشگاه شاهد، دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی، هلال احمر ایران، قلب و عروق شهید رجایی، دانشگاه علوم‌پزشکی البرز، دانشگاه علوم‌پزشکی اردبیل، دانشگاه علوم‌پزشکی ارومیه، دانشگاه علوم‌پزشکی اهواز، دانشگاه علوم‌پزشکی بندرعباس، دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز، دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز، دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان، دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان، دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد، دانشگاه علم‌پزشکی قم، دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه، دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین، دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان، دانشگاه علوم‌پزشکی همدان و دانشگاه علوم‌پزشکی یزد مشمول دریافت وام ۷۰۰ میلیون ریالی می‌شوند.

معاون تسهیلات صندوق رفاه ادامه داد: همچنین دانشجویان دانشگاه‌های علوم‌پزشکی بابل، لرستان، کردستان، زنجان، گلستان، مازندران، خراسان شمالی، خوی، دزفول، شهرکرد، کاشان، سبزوار، رفسنجان، جیرفت، آبادان، سیرجان، تربت‌جام، بیرجند، زابل، ساوه، بوشهر، مراغه، ایرانشهر، نیشابور، ایلام، تربت‌حیدریه، جهرم، فسا، بم، سمنان، بهبهان، شوشتر، شاهرود، یاسوج، سراب، اسفراین، خمین، اسدآباد، لارستان، خلخال، گناباد و گراش نیز مشمول دریافت وام ۶۰۰ میلیون ریالی می‌شوند.

وی با بیان اینکه وام «ودیعه مسکن نخبگان» به منظور حمایت از نخبگان و استعداد‌های برتر، حائزین مشمول جوایز علمی و تحصیلی بنیاد نخبگان با همکاری صندوق اقدام به صورت قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود، گفت: این تسهیلات به نخبگان دارای معرفی‌نامه از بنیاد که ساکن خوابگاه نبوده و مستاجر باشند پرداخت می‌شود.

دکتر رئیسی درباره وام تامین اجتماعی و تکمیلی دانشجویان دانشگاه‌های علوم‌پزشکی گفت: این تسهیلات با هدف پوشش بیمه سوابق کاری، درمانی و بیمه درمانی تکمیلی در طول تحصیل صرفاً به دانشجویان مقاطع دکتری تخصصی، دستیاری و فوق‌تخصص پرداخت می‌شود. در خصوص بیمه درمانی تکمیلی نیازی به داشتن بیمه پایه نیست.

وی با بیان اینکه وام «شهریه» برای دانشجویان شهریه‌پرداز لحاظ شده است، افزود: دانشجویان که در آزمون سراسری سازمان سنجش و آزمون‌های رشته محل‌های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تمام مقاطع پذیرفته شده‌اند، می‌توانند این وام را دریافت کنند. دانشجویان شهریه‌پرداز از سایر تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت محروم هستند و در صورت استفاده از خوابگاه با احتساب قیمت تمام شده باید هزینه خواگاه ترم خود را نقداً فقط به حساب صندوق رفاه دانشجویان پرداخت کنند.

معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در ارتباط با میزان بدهی دانشجویانی که به صورت ناپیوسته مشغول به تحصیل هستند، اظهار کرد: آن دسته از دانش‌آموختگانی که بلافاصله بعد از اتمام مقطع قبلی و یا بلافاصله بعد از اتمام خدمت وظیفــه و یا درحین بازپرداخت منظم بدهی‌های خویش طبق اوراق بازپرداخت، در مقطع جدید پذیرفته می‌شوند، می‌توانند با سپــردن سند تعهد محضری در مقطع جدید، حسب تشخیص صندوق، بدهی‌های خویش را به بعد از اتمام تحصیل در مقطع جدید موکول کنند.

دکتر رئیسی گفت: اگر دانشجویان فارغ‌التحصیل متقاضی دریافت اصل دانشنامه و ریز نمرات هستند، می‌بایست بدهی خود به صندوق رفاه را به صورت کامل و یکجا پرداخت کنند. همچنین دانشجویان انصرافی، تارک تحصیل و اخراجی نیز موظف به پرداخت اقساط خود به صورت یکجا هستند. همچنین دانشجویانی که متقاضی تحصیل در خارج از کشور هستند، باید بدهی خود با صندوق رفاه را تسویه کنند. پذیرفته‌شدگان مقاطع ناپیوسته که از تسهیلات وام شهریه استفاده کرده‌اند مشمول ماده فوق نمی‌شوند.

وی ادامه داد: همه بدهی دانش‌آموختگان مقاطع دستیاری (تخصصی) و دکتری تخصصی به استثناء وام شهریه و ودیعه مسکن با پذیرفته‌شدگان در مقطع جدید به بعد از اتمام تحصیل موکول خواهد شد. کلیه پذیرفته‌شدگان که از تسهیلات وام شهریه استفاده کرده‌اند، می‌بایست بدهی خود را پس از فراغت از تحصیل مطابق با فرم میزان بدهی بازپرداخت کنند. دانشجویانی که با استفاده از بورس تحصیلی قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور در مقاطع بالاتر را داشته باشند، می‌بایست با صندوق رفاه دانشجویان تسویه وکل بدهی خویش راپرداخت کنند.

معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: دانشجویان جدیدالورود از سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ به بعد جهت استفاده از خوابگاه و سایر تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان می‌توانند با سپردن تعهد محضری جدید از تسهیلات بهره‌مند شوند و هیچ گونه عذری در این خصوص از طرف صندوق رفاه پذیرفته نخواهد بود. همچنین دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۱۴۰۲به قبل که تاکنون از تسهیلات صندوق بهره‌مند نشده‌اند بایستی همانند دانشجویان نوورود، سند تعهد محضری جدید را تنظیم و به اداره رفاه ارائه دهند.

وی با بیان اینکه دانشجویان ملزم به پرداخت ۱۰ درصد از تسهیلات دریافتی در زمان فراغت از تحصیل هستند، اظهار کرد: دانشجویان می‌بایست مابقی بدهکاری خود را حداکثر ۶ ماه پس از دانش‌آموختگی طبق اوراق بازپرداخت و در زمان مقرر پرداخت کنند. اگر بازپرداخت در زمان مقرر انجام نشود، مشمول خسارت و زیان می‌شود.

دیگر خبرها

  • کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو در سال تحصیلی جدید افزایش نمی یابد
  • نرخ کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو افزایش نمی یابد
  • مبلغ وام دانشجویان علوم پزشکی چقدر است؟
  • طرح بورس کالا و انرژی بانک رفاه کارگران تمدید و بازنگری شد
  • خرید اعتباری محصولات پتروشیمی به نفع صنعت دارو است
  • قیمت شکر برای نوشابه امریکایی؛ ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان/ قیمت شکر برای سفر مردم؛ ۵۰ هزارتومان  
  • رمزگشایی آقای وزیر از دلایل گرانی مسکن/ فروش این خودرو‌ها بیش از دو برابر شد/ بخشنامه جدید: فرزند بیشتر، مالیات کمتر/ چند درصد از یارانه بگیران به سمت کالابرگ رفتند؟
  • افزایش استقبال یارانه بگیران از کالابرگ الکترونیک به ۱۰ درصد
  • خراسان جنوبی در جایگاه دوم کشور در طرح کالابرگ الکترونیکی
  • افزایش استقبال از کالابرگ الکترونیک به ۱۰ درصد