Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «ایران اکونومیست»
2023-09-23@20:52:57 GMT

ثبت ۸ زمین‌لرزه در استان کرمانشاه

تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ | کد خبر: ۳۷۹۴۰۷۵۸

ثبت ۸ زمین‌لرزه در استان کرمانشاه

در هفته گذشته کرمانشاه با ۸ زمین‌لرزه بین ۲.۵ تا ۴.۸ ریشتری لرزید؛ ضمن آنکه سرخس استان خراسان رضوی زلزله ای به بزرگای ۴.۷ و شوقان استان خراسان شمالی نیز با زلزله ای به بزرگای ۴ ریشتر را تجربه کردند.

به گزارش ایران اکونومیست، در هفته گذشته خوی استان آذربایجان غربی با زلزله‌هایی به بزرگای ۲.۵ و ۳ ریشتر لرزید.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

همچنین استان کرمانشاه چندین زمین‌لرزه را تجربه کرد و وقوع زلزله‌ ۲.۸ در قصر شیرین و زلزله‌های ۴.۸، ۴.۱ و ۲.۵ ریشتری، دو زلزله به بزرگای  ریشتر۲.۸ و دو زلزله به بزرگای ۲.۹ در گهواره این استان از جمله زمین‌لرزه های استان کرمانشاه به شمار می‌رود.

علاوه بر اینها، سرخس استان خراسان رضوی زلزله ای به بزرگای ۴.۷، شوقان استان خراسان شمالی نیز با زلزله ای به بزرگای ۴، خشت استان فارس زلزله ای به بزرگای ۳.۸ و مورموری استان ایلام زمین‌لرزه ای به بزرگای ۳.۷ را تجربه کردند.

جزئیات زمینلرزه های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۱۳ خرداد

در دوبرجی استان فارس، زمین‌لرزه ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۱ کیلومتری به ثبت رسید و کانون آن در ۲۱ کیلومتری دوبرجی، ۳۲ کیلومتری رستاق و ۴۱ کیلومتری مزایجان این استان بوده است.

سرخس استان خراسان رضوی نیز زلزله ای به بزرگای ۴.۷ در عمق ۱۲ کیلومتری زمین را تجربه کرد و کانون این رخداد لرزه‌ای در ۵۱ کیلومتری سرخس، ۱۰۳ کیلومتری صالح آباد و ۱۰۸ کیلومتری ترکمنستان به ثبت رسید.

در طبس استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۵ و در کاظم آباد استان کرمان زلزله ۲.۵، رخ داد.

شوقان استان خراسان شمالی نیز با زلزله‌ای به بزرگای ۴ ریشتر در عمق ۱۱ کیلومتری زمین لرزید و کانون آن در ۱۹ کیلومتری شوقان، ۲۵ کیلومتری سنخواست و ۲۵ کیلومتری قاضی این استان گزارش شد.وقوع زلزله ۲.۶ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

یکشنبه ۱۴ خرداد

در گلباف استان کرمان زلزله ۲.۹، در شنبه استان بوشهر زلزله ۲.۸، در مسجد سلیمان استان خوزستان زلزله ۲.۹، در حاجی آباد استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۶، در بابامنیر استان فارس زلزله ۲.۷،در قصر شیرین استان کرمانشاه زلزله ۲.۸،در کوخرد استان هرمزگان زلزله ۲.۸، در گلباف استان کرمان زلزله ۲.۶ و در خوی استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.

گهواره استان کرمانشاه با دو زلزله به بزرگای ۴.۸ در عمق ۹ کیلومتری زمین و زلزله ۴.۱ ریشتری در عمق ۸ کیلومتری زمین لرزید و رومرکز این زمین‌لرزه در ۴ کیلومتری گهواره، ۱۸ کیلومتری کرند، ۲۴ کیلومتری اسلام آباد غرب این استان بوده است. وقوع زلزله ۲.۵ ریشتری،دو زلزله به بزرگای ۲.۸ و دو زلزله به بزرگای ۲.۹ از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه بوده است.

حسینیه استان خوزستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۱۴ کیلومتری زمین را تجربه کرد و رومرکز این رخداد لرزه ای در ۶ کیلومتری حسینیه، ۳۲ کیلومتری اندیمشک و ۴۲ کیلومتری دزفول این استان بوده است.

الیگودرز استان لرستان با زلزله ای به بزرگای ۳.۲ درعمق ۸ کیلومتری زمین لرزید و کانون آن در ۲۱ کیلومتری الیگودرز، ۲۳ کیلومتری ازنا و ۳۳ کیلومتری شول آباد این استان گزارش شد.

دوشنبه ۱۶ خرداد

در راور استان کرمان زلزله ۲.۹، در کنارتخته استان فارس زلزله ۲.۷، در خانه زنیان استان فارس دو زلزله ۲.۶ و ۲.۶ به ثبت رسید.

در این روز هنمچنین، خشت استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۳.۸ در عمق ۱۱ کیلومتری زمین را تجربه کرد و کانون این رخداد لرزه ای در ۱۲ کیلومتری خشت و ۱۶ کیلومتری کنار تخته استان فارس و ۲۴ کیلومتری وحدتیه استان بوشهر بوده است. وقوع زلزله ۳.۵ در عمق ۱۲ کیلومتری زمین از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.

سه شنبه ۱۶ خرداد

در گندمان استان چهارمحال و بختیاری زلزله ۲.۸، در گلباف استان کرمان زلزله ۲.۸ و در عنبرآباد استان کرمان زلزله ۲.۸، رخ داد.

مورموری استان ایلام نیز در این روز زمین‌لرزه ای به بزرگای ۳.۷ درعمق ۱۰ کیلومتری زمین را تجربه کرد و کانون این رخداد لرزه ای در ۵ کیلومتری مورموری، ۲۱ کیلومتری سراب باغ و ۳۲ کیلومتری موسیان این استان گزارش شد.

چهارشنبه ۱۷ خرداد

در نکا استان مازندران زلزله ۲.۷ و در ایواوغلی استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵ رخ داد.

ساغند استان یزد نیز زلزله ای به بزرگای ۳.۱ را تجربه کرد و رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۲۳ کیلومتری ساغند، ۶۰ کیلومتری رباط  پشت بادام و ۷۷ کیلومتری خرانق این استان به ثبت رسید.

پنج شنبه ۱۸ خرداد

خوی استان آذربایجان غربی با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۱۸ کیلومتری زمین لرزید و رومرکز آن در ۱۰ کیلومتری خوی، ۳۳ کیلومتری سلماس و ۳۸ کیلومتری تازه شهر این استان گزارش شد.

در دوگنبدان استان کردستان زلزله ۲.۵ و کامیاران استان کردستان زلزله ۲.۵ رخ داد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا برچسب ها: زمین لرزه ، زلزله های هفته

منبع: ایران اکونومیست

کلیدواژه: زمین لرزه زلزله های هفته کیلومتری زمین را تجربه کیلومتری زمین لرزید زلزله ای به بزرگای استان آذربایجان غربی رخداد لرزه ای زلزله ای به بزرگای ۴ زلزله ای به بزرگای ۳ استان کرمان زلزله ۲ لرزه ای به بزرگای ۳ استان گزارش شد دو زلزله به بزرگای استان فارس زلزله استان کرمانشاه استان خراسان ثبت رسید بزرگای ۲ وقوع زلزله ۸ کیلومتری ۴ کیلومتری زمین لرزه زلزله ۲ ۶ زلزله ۲ ۵ زلزله ۲ ۸

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت iraneconomist.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایران اکونومیست» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۷۹۴۰۷۵۸ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

زلزله ۴.۲ ریشتری مرند هیچ خسارتی نداشت

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به وقوع زمین لرزه‌ای به شدت ۴.۲ ریشتر در شهر کشکسرای مرند، گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ خسارتی از این زلزله گزارش نشده است‌.

محمدباقر هنربر در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: بر اساس داده‌های اولیه مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه در ساعت ۱۸:۱۳ در عمق پنج کیلومتری زمین، رخ داد.

وی ادامه داد: مرکز این زمین لرزه در ۱۱ کیلومتری کشکسرای، ۱۵کیلومتری تسوج و ۱۹ کیلومتری یامچی ثبت شده است و به همین دلیل این زلزله در شهرهای اقماری تبریز و شهرستان مرند و روستاها به خوبی احساس شد.

هنربر بیان کرد: این زلزله خسارت جانی نداشته و تاکنون گزارشی مبنی بر خسارت‌های مالی نیز واصل نشده است.

وی تاکید کرد: زلزله موجب قطع برق سه روستای شهرستان مرند شده که نیروهای شرکت برق در تلاش برای برطرف کردن این مشکل هستند.

انتهای پیام

دیگر خبرها

  • زلزله ۳.۲ ریشتر کیانشهر را لرزاند
  • زلزله ۴.۲ ریشتری مرند هیچ خسارتی نداشت
  • زلزله 4.2 ریشتری کشکسرای آذربایجان شرقی را لرزاند
  • زمین‌لرزه ۴/۲ریشتری در مرند
  • اولین گزارش از زلزله ۴.۲ ریشتری کهگیلویه و بویراحمد
  • وقوع ۳ زلزله در کهگیلویه و بویراحمد 
  • مختصات زلزله ۴.۲ ریشتری کهگیلویه و بویراحمد
  • سه زمین لرزه در کهگیلویه و بویراحمد/ثبت زلزله ۴.۲ ریشتری دوگنبدان
  • زلزله در گچساران و باشت
  • زلزله نسبتا شدید در گچساران و باشت