Web Analytics Made Easy - Statcounter

گروه دانشگاه خبرگزاری فارس؛ پسر نوجوان عشقِ فوتبال که از هر فرصتی برای رفتن به کوچه، پس کوچه‌های محله و بازی «گل کوچیک» با دوستان و هم سن و سالانش استفاده می‌کرد و با لباس‌های خاکی و گاهی حتی با شلوار پاره شده به خانه بازمی‌گشت تا باز هم به فوتبال فکر کند و اخبار بازی‌های خارجی و داخلی را از تلویزیون پیگیری کند حالا باز هم به دنبال اخبار است اما اخبار ضد و نقیض و تغییرات روزانه درباره کنکور.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

او که قانون جدید کنکور را پذیرفته و عزمش را جزم کرده تا در رقابت ورود به آموزش عالی، بهترین خودش را بگذارد تا موفق شود حالا هر روز شاهد اخبار تغییرات است و تا یکی را می‌پذیرد با خبر جدیدی شوکه می شود.

پای درددلش که می‌نشینی خسته است، نه خسته از درس و تلاش؛ که خسته از این همه اخبار ضد و نقیض و این همه تغییر.

می‌گوید: حذف دروس عمومی از کنکور یکی از بهترین تصمیم های مسؤولان بود چرا که اگر فردی تصمیم به درس خواندن در رشته مهندسی مکانیک را دارد باید با تست زنی برتر در دروس تخصصی به این رشته وارد شود نه اینکه عمومی ها را بالا بزنند و در کنکور رتبه خوبی کسب کنند.

معتقد است: اینکه مسؤولان حرف از بازگشت دروس عمومی می زنند برای ما خوشایند نیست هم از این نظر که ما خود را با قانون جدید حذف دروس عمومی وفق دادیم و حالا می خواهند دوباره به ما شوک تغییر وارد کنند، هم از این نظر که چرا می خواهند  این تصمیم خوب را تغییر دهند.

گویا این موضوع دغدغه یکی دو نفر از داوطلبان هم نیست و داوطلبان زیادی خواستار عدم بازگشت دروس عمومی به کنکور هستند، شاهد این امر امضای کاربران سامانه فارس من است که خواستار این موضوع شدند.

فقط مافیای کنکور از بازگشت دروس عمومی خوشحال می شوند.

این کاربران در پویش خود آوردند:

«ما داوطلبین کنکور سراسری ۱۴۰۳ به علت زمان کم باقی مانده تا برگزاری کنکور ۱۴۰۳ و به علت آن که در دو سال گذشته اعلام شده بود که دروس عمومی از کنکور حذف شدند اکنون خواهان عدم بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم.

بازگشت دروس عمومی به کنکور تنها درخواست مافیای کنکور است که با حذف دروس عمومی نیمی از فروش کتاب‌ها و کلاس‌های خود را از دست داده‌اند.»

علیرضا راستی سردبیر این پویش فارس من در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس می‌‌گوید: در دی‌ماه ۱۴۰۰ بود که بحث اصلاح قانون کنکور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی با ابلاغ رئیس جمهور اعلام شد که تغیرات کنکور شامل تاثیر قطعی معدل و برگزاری دوبار کنکور در سال انجام شود و دروس عمومی از کنکور حذف شود ما هم که در آن زمان پایه دهم بودیم تمرکزمان را بر دروس تخصصی گذاشتیم،  حالا زمزمه های بازگشت این دروس به گوشمان می رسد، دروس عمومی شامل ۱۲ کتاب است و اصلا انصاف نیست که بخواهد این تغییر اعمال شود.

وی معتقد است: با حذف دروس عمومی از کنکور مافیای کنکور که نصف بازار فروش کتاب ها و جزوات و کلاس تستشان را از دست دادند خوشحال می شوند.

نرجس اسماعیلی نیز می‌گوید: ما داوطلبان کنکور ۱۴۰۳ به دلیل حذف دروس عمومی، حدود دو سال است که دروس عمومی را برای کنکور تمرین نکرده‌ایم. با توجه به حجم بسیار بالای دروس با بازگشت آن‌ها نمی‌توانیم تراز مناسبی در کنکور به دست بیاوریم.

 از مسؤولان خواهشمندیم بازگرداندن دروس عمومی به کنکور را لغو کنند.

حسین معتمدی هم می‌گوید: ما که سال ۱۴۰۳ کنکور داریم از چند سال گذشته در حال درس خواندن برای کنکور هستیم و تمرکزمان را بر روی دروس تخصصی گذاشته ایم، انصاف نیست که امسال دروس عمومی را بازگردانند، حتی اگر می خواهند این کار را انجام دهند باید امسال اعلام کنند برای چند سال آینده که داوطلبان سال های آینده از حالا در جریان باشند، هر چند به نظر من حذف دروس عمومی بهترین کار ممکن بود.

امیرعلی علوی هم می‌گوید: به نظر من دروس عمومی نباید به کنکور بازگردد، آخر چرا داوطلب گروه علوم تجربی باید در تست ادبیات درصد بالا بیاورد؟

سونیا علیزاده هم می‌گوید: دروس عمومی ۱۲ کتاب است، چطور یک داوطلب کنکور در یک سال می تواند این دروس را در کنار دروس تخصصی جمع کند، افرادی که می گویند در دو ماه جمع می شود یا اطلاعاتی ندارند یا مافیای کنکور هستند و میخواهند این دروس را به کنکور بازگردانند.

مریم یوسفیان کنکوری دیگری است که از بازگشت دروس عمومی نگران است و اعتقاد دارد که مافیای کنکور در حال تلاش برای بازگشت دروس عمومی به آزمون سراسری هستند تا کتاب های کمک درسی خود را به فروش برسانند.

صادق حسن نژاد هم می‌گوید: من هم موافقم که با بازگشت دروس عمومی مسیر دشوار می‌شود.

این دغدغه زمانی برای داوطلبان کنکور پیش آمد که در یک خبر ناگهانی از مجلس صدای تغییر دوباره در کنکور شنیده شد.

نمایندگان مجلس دوباره تغییراتی را مصوب کردند که داوطلبان کنکور را با شوک جدیدی مواجه کرد و نمک تازه‌ای بر زخم کنکوری‌هایی بود که خود را با مصوبه جدید وفق داده و براساس آن برنامه‌ریزی کرده بودند.

براساس مصوبه روز گذشته نمایندگان مجلس، تأثیر قطعی معدل در کنکور تا سال ۱۴۰۶ معلق ماند و این مسأله بازگشت دوباره دروس عمومی را  هم در پی دارد.

حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی هم در این زمینه ساکت ننشسته و گفته است: مصوبه مجلس درباره کنکور که جناب ذوالنوری مدیریتش کرد؛ نه تنها مخالف مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است؛ با مصوبه خودشان مبنی بر تصمیم گیری درباره کنکور توسط شورای سنجش و پذیرش و تبعیت از تصمیم‌های شورای عالی، مخالفت دارد، چگونه نمایندگان متوجه این تناقض نشدند؟

البته محمدمهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز مصوبه کنکور درباره حذف دروس عمومی را کار درستی می داند اما باز هم از تغییر در این مصوبه سخن گفته است.

زاهدی می گوید: دروس عمومی با کار خوب شورایعالی انقلاب فرهنگی به صورت تشریحی در آزمون‌های استاندارد ارزیابی می‌شود یعنی دانش‌آموزان دقیق مطالعه کنند و مطالب را عمقی یاد بگیرند نه به صورت تست‌زنی؛ این کار بسیار خوب شورایعالی انقلاب فرهنگی بود.

اما مجلس به دلیل اینکه تمهیدات برگزاری آزمون استاندارد در آموزش و پرورش فراهم نیست مصوب کرد که اجرای برنامه‌ها تا زمان فراهم شدن مقدمات کار به تأخیر بیفتد و باید ببینیم که نتیجه کار چه می‌شود و شورای نگهبان چه می‌گوید.

به گزارش فارس، در هر صورت تمام داوطلبان کنکور در انتظار اعلام یک تصمیم نهایی برای حداقل چند سال بدون تغییر از سوی مسؤولان هستند تا با فراغ خاطر و تصمیم گیری منظم بتوانند برای حضور در کنکور برنامه ریزی کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس

کلیدواژه: آزمون سراسری دروس عمومی کنکور مصوبه جدید دروس عمومی به کنکور دروس عمومی از کنکور عالی انقلاب فرهنگی داوطلبان کنکور حذف دروس عمومی دروس عمومی مافیای کنکور دروس تخصصی هم می گوید

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.farsnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «فارس» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۸۷۳۰۳۸۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

افزایش سقف سنی دانشگاه فرهنگیان | داوطلبان زیر این سن در کنکور تربیت معلم ثبت‌نام کنند ؛ امروز آخرین مهلت است

به گزارش همشهری آنلاین، رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش درباره جلب نظر اعضای ستاد تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی برای افزایش سقف سنی ورود دانشجو به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی اظهارکرد: در کنکور امسال و ۲ سال گذشته سن ۲۴ سال حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان بود در حالی که این سقف سنی در مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش ۲۲ سال است.

وی با بیان اینکه در ستاد تعلیم و تربیت نیز ۲۲ سال سن به عنوان سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تصویب شده است، ادامه داد: از این رو در دفترچه کنکور ۱۴۰۳ نیز سن ۲۲ سال به عنوان سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی قید شد و همین سن به سازمان سنجش اعلام شده است.

جزئیات شرکت در آزمون جداگانه دانشگاه فرهنگیان | پذیرفته شدگان این گروه اجازه انتخاب رشته ندارند | حل مشکل مغایرت معدل در کنکور اجرای سقف سنی ۲۲ سال از کنکور سال ۱۴۰۴

وزیر آموزش و پرورش در عین حال توضیح داد: بعد از تماس‌های مکرر داوطلبان عزیز و کسانی که علاقمند به رشته شریف معلمی هستند، طی 2 روز گذشته گفت‌وگوهایی با دبیر محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی و دیگر افراد مرتبط با ستاد تربیت داشتیم. اجمالا به نظر می‌آید که موافقت دوستان جذب شده است تا در کنکور پیش رو همانند کنکور پیشین عمل کنیم و اعمال سقف سنی ۲۲ سال برای ورود به دانشگاه فرهنگیان از کنکور سال ۱۴۰۴ اجرا شود.

صحرایی خطاب به دانش آموزان کنکوری و تمامی داوطلبین کنکور ۱۴۰۳ که زیر ۲۴ سال سن دارند، تاکید کرد: بنابراین داوطلبین عزیز که علاقمند به شرکت در آزمون اختصاصی تربیت معلم و در فاصله سنی حداکثر ۲۴ سال هستند، حتما در کنکور تربیت معلم شرکت کنند. همه تلاش ما این است که این امر را برای امسال درست کنیم.

وی همچنین گفت: به طور قطع از سال ۱۴۰۴ سقف سنی ورود به داشنگاه فرهنگیان همان ۲۲ سال خواهد بود اما برای کنکور سال ۱۴۰۳ به دلیل برنامه‌ریزی داوطلبین عزیز تلاش می‌کنیم که روی ۲۴ سال موافقت اعضا ستاد تربیت را جلب کنیم. ان‌شاءالله این امر اتفاق خواهد افتاد.

زیر ۲۴ سال‌ها ثبت‌نام کنند

وزیر آموزش و پرورش در پایان سخنان خود از داوطلبان کنکور ۱۴۰۳ که زیر ۲۴ سال سن دارند درخواست کرد تا در فاصله باقی مانده برای ثبت نام در کنکور "تربیت معلم"، ثبت نام خود قطعی انجام دهند چراکه وزارت آموزش و پرورش پیگیر است تا موافقت اعضا ستاد تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی را به منظور اعمال سقف سنی ۲۴ سال برای ورود به دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور ۱۴۰۳ جلب کند.

در دفترچه کنکور ۱۴۰۳ و در قسمت شرایط اختصاصی ثبت نام و شرکت در آزمون "تربیت معلم" درج شده است که سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی ۲۲ سال است. با این حال با توجه به اعلام وزیر آموزش و پرورش قرار است این سقف سنی دو سال افزوده شود و متقاضیان شرکت در آزمون اختصاصی تربیت معلم که زیر ۲۴ سال سن دارند می‌توانند برای شرکت در این آزمون ثبت نام کنند.

با توجه به اطلاع رسانی‌های قبلی سازمان سنجش، امروز شنبه ۱۱ آذر آخرین مهلت ثبت نام در کنکور ۱۴۰۳ است.

کد خبر 812178 منبع: ایسنا برچسب‌ها دانشگاه‌های ایران دانشگاه - دانشجو وزارت آموزش و پرورش معلمان فرهنگیان

دیگر خبرها

  • تعداد داوطلبان نوبت اول کنکور ۱۴۰۳ از یک میلیون نفر فراتر رفت
  • آمار داوطلبان نوبت اول کنکور ۱۴۰۳ از مرز یک میلیون نفر گذشت
  • ثبت‌نام بیش از یک میلیون داوطلب در نوبت اول کنکور سراسری/ مهلت ثبت‌نام تا ۱۵ آذر تمدید شد
  • ثبت‌نام بیش از یک میلیون داوطلب در نوبت اول کنکور سراسری/ مهلت‌ثبت نام تا ۱۵ آذر تمدید شد
  • زمان برگزاری آزمون آزمایشی دروس عمومی دانشگاه پیام نور اعلام شد
  • اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام نوبت اول کنکور ۱۴۰۳ منتشر شد
  • داوطلبان کنکور پیش از ثبت‌نام آزمون این نکات را بخوانند
  • داوطلبان با چه سنی می‌توانند در کنکور «تربیت معلم» شرکت کنند؟
  • افزایش سقف سنی دانشگاه فرهنگیان | داوطلبان زیر این سن در کنکور تربیت معلم ثبت‌نام کنند ؛ امروز آخرین مهلت است
  • داوطلبان زیر ۲۴ سال در کنکور "تربیت معلم" ثبت نام کنند