Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «بیتوته»
2023-12-11@08:59:29 GMT

طب سوزنی برای افزایش میل جنسی

تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۴۰۲ | کد خبر: ۳۹۰۰۱۶۱۲

طب سوزنی برای افزایش میل جنسیطب سوزنی می تواند به به میل جنسی پایین کمک کند

طب سوزنی برای افزایش میل جنسی آیا طب سوزنی می تواند به تقویت میل جنسی کمک کند؟ در این مقاله از بیتوته به بررسی اثرات طب سوزنی بر تقویت میل جنسی پرداخته‌ایم. دنیای طب سنتی و تأثیرات آن بر جوانی و رشد میل جنسی را بیشتر بشناسیم.

میل جنسی کم، ناتوانی جنسی، یا مشکل در رسیدن به ارگاسم همیشه به طور دقیق به عملکرد جنسی یا اندام های جنسی مربوط نمی شود - آنها همچنین می توانند تحت تأثیر وضعیت روحی و عاطفی ما یا یک مشکل اساسی سلامتی قرار گیرند.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

به همین دلیل، بسیاری از مردم به طب سوزنی، یک روش طب سنتی چینی برای نفوذ به پوست با سوزن‌های ریز فولادی ضد زنگ، به دلیل رویکرد کلی آن به سلامت جنسی روی می‌آورند.

طب سوزنی یکی از رایج‌ترین درمان‌هایی است که در طب سنتی چینی برای کمک به بهبود سلامت جنسی افراد استفاده می‌شود و تعداد زیادی از شواهد نشان می‌دهد که ممکن است به بهبود میل جنسی، اختلال عملکرد جنسی و برخی مسائل اساسی که می‌توانند رابطه جنسی را کمتر لذت بخش کنند، کمک کند.

جوزف آلبان، دکتر طب سوزنی و متخصص طب سوزنی دارای مجوز از ایالت نیویورک که نزدیک به دو دهه است در طب سوزنی آلبان در شهر نیویورک تمرین می کند، می گوید: «اغلب افرادی برای مشکلی که به سلامت جنسی مرتبط است به ما مراجعه می کنند.

او می‌گوید: «این می‌تواند برای یک مشکل اولیه، مانند میل جنسی ضعیف یا انزال زودرس، یا مربوط به یک مشکل زمینه‌ای سلامتی مانند درد لگن یا اندومتریوز باشد.

طب سوزنی چگونه کار می کند؟

در حالی که طب غربی بدن را مجموعه‌ای از مدارهای مکانیکی، شیمیایی و الکتریکی می‌داند، در سیستم سنتی چینی، بدن به‌عنوان کلی تر دیده می‌شود.

طب سوزنی در درمان بسیاری از شرایط مختلف مفید است تا به افراد کمک کند به سلامتی مطلوب خود برسند. دکتر آلبان می گوید: سلامت جنسی یکی از اجزای مهم آن است.

Qi را می توان به عنوان "نیروی حیاتی زندگی" ترجمه کرد و به انرژی زندگی اشاره دارد که پزشکان چینی معتقدند سلامت و میل جنسی را افزایش می دهد. ما از چی برای رشد، هضم غذا، تولید مثل، التیام بدن، ورزش، انجام فعالیت های روزانه و سم زدایی استفاده می کنیم. آلبان می‌گوید: «تمام عملکردهای بدن به نوعی از چی ناشی می‌شوند.

آلبان می‌گوید: طبق باورهای طب سنتی چینی، «چی وجود دارد که ما با آن متولد شده‌ایم، چیزی که مردم در غرب ممکن است آن را قانون اساسی یک فرد بخوانند، و سپس از غذایی که می‌خوریم و هوایی که تنفس می‌کنیم، چی دریافت می‌کنیم».

طب سوزنی برای افزایش میل جنسی

Speaking BDSM: واژه نامه اصطلاحات مورد استفاده برای توصیف BDSM

او توضیح می دهد که سیستم سنتی از طب سوزنی برای رفع کمبودها یا عدم تعادل این نیروی حیاتی استفاده می کند. او می‌گوید: «وقتی شخصی به دیدن ما می‌آید، ما از طریق معاینه به دنبال عدم تعادل اساسی می‌گردیم و سپس درمان را برای هدف قرار دادن جنبه‌های مختلف آن عدم تعادل اساسی سفارشی می‌کنیم.

علت کمبود چی چیست؟ آلبان معتقد است که چی از طریق مدیریت استرس و حرکت بدن شما تنظیم می شود. فرد عمدتاً به دلیل رژیم غذایی نامناسب، استرس زیاد، نوشیدن زیاد الکل، ورزش نکردن کافی و بیماری دچار کمبود چی می شود. طب سوزنی به تحریک بدن برای بهبود تولید و جریان چی کمک می کند، که به بدن اجازه می دهد چی را دوباره پر کند.»

این تمرین از سوزن‌ها برای رفع انسداد یا عدم تعادل در انرژی چی استفاده می‌کند که اندام‌های مختلف را به هم متصل می‌کند و به جریان نیروی حیات و انرژی کمک می‌کند، طبق StatPearls.

یک مثال، کمبود چی کلیه است، که گفته می شود با توجه به درمان ناباروری با طب چینی (ویرایش دوم) با میل جنسی کم مرتبط است. اما برای ایجاد این ارتباط به شواهد بیشتری نیاز است. آلبان می‌گوید: «در کمبود چی کلیه، انرژی کلیه‌ها ضعیف است و ما باید روی تقویت آن کار کنیم تا این مشکل برطرف شود.

آلبان انتخاب و ترکیب نقاط خاص طب سوزنی مانند کلیه 3 (تای xi یا دره بزرگ) یا مثانه 23 (شنشو یا کلیه شو) را به همراه سایر نقاط طب سوزنی که به حرکت چی کمک می کنند، توصیه می کند.

او می‌گوید: «ما همچنین ممکن است از انواع مختلف تحریک همراه با طب سوزنی استفاده کنیم، مانند moxabustion، که سوزاندن گیاه ماگورت نزدیک به پوست است.

در تجربه آلبان، طب سوزنی معمولاً طی چند هفته انجام می شود. مردم اغلب برای بازدیدهای هفتگی به مدت دو تا چهار ماه وارد می شوند. در حالی که برخی به تنهایی و بدون نگهداری طب سوزنی خوب عمل می کنند، برای سایر بیماران، او برنامه ای را طراحی می کند که به یک بار در ماه ویزیت یا یک سری از سه یا چهار ویزیت متوالی یک یا دو بار در سال نیاز دارد.

آیا طب سوزنی به کیفیت رابطه جنسی کمک میکند

آنچه پژوهش می گوید:

یک مطالعه آزمایشی که در آگوست 2022 در Sexual Medicine منتشر شد، نشان داد که طب سوزنی با بهبود قابل توجهی در اختلال عملکرد جنسی زنان مرتبط است. در مجموع 24 زن از اکتبر 2018 تا فوریه 2022 طب سوزنی دریافت کردند و تغییرات در عملکرد جنسی قبل و بعد از درمان از طریق یک پرسشنامه ارزیابی شد. میل جنسی، برانگیختگی جنسی، روانکاری واژن، ارگاسم، رضایت جنسی و دیسپارونی (درد در حین مقاربت) همه پس از درمان به طور قابل توجهی بهبود یافتند.

در یک بررسی سیستماتیک که در اکتبر 2021 در مجله پزشکی مکمل و یکپارچه منتشر شد، با هدف ارزیابی تأثیر طب فشاری بر اختلال عملکرد جنسی، محققان 13 مقاله را بررسی کردند و شواهدی را یافتند که نشان می‌دهد طب سوزنی تأثیر مثبتی بر اختلال عملکرد جنسی دارد بدون اینکه جنبه جدی داشته باشد. اثرات فواید در میل، میل جنسی، اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی مشاهده شد.

پرداختن به مسائل اساسی که ممکن است به مشکلات جنسی کمک کند

اگر بیمار شرایطی داشته باشد که بر میل جنسی، لذت از رابطه جنسی یا توانایی ارگاسم تأثیر بگذارد - چه به دلیل مسائل هورمونی، آندومتریوز، افسردگی، سردرد، خستگی یا علل دیگر باشد - متخصص طب سوزنی به دنبال تشخیص اساسی می‌شود و از سوزن‌ها برای درمان استفاده می‌کند. نقاط مناسب برای آن تشخیص

آلبان می گوید، همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد طب سوزنی می تواند به بهبود برخی از این مشکلات اساسی کمک کند.

یک کارآزمایی تصادفی‌سازی شده و کنترل‌شده بر روی 106 زن مبتلا به اندومتریوز که در می 2023 در باروری و عقیمی منتشر شد، نشان داد که طب سوزنی دردهای قاعدگی را بهبود می‌بخشد، مدت درد را کوتاه می‌کند و رفاه و کیفیت زندگی را بهبود می‌بخشد، اگرچه اثربخشی پس از قطع درمان کم‌رنگ شد.

طب سوزنی نیز می تواند به مردان با مشکلات اساسی کمک کند. یک متاآنالیز منتشر شده در دسامبر 2022 در European Urology Open Science نشان داد که "شواهد فعلی از طب سوزنی به عنوان یک درمان موثر برای علائم سندرم پروستاتیت مزمن/ درد مزمن لگن، به ویژه در کاهش درد، حمایت می کند."

انجام طب سوزنی برای استرس مفید است – که به رابطه جنسی کمک می کند

دکتر آنیتا ساداتی، متخصص زنان و زایمان و پزشک عملکردی در روزلین، نیویورک، همچنین از طرفداران طب سوزنی برای تقویت سلامت جنسی است. از نظر او، یکی از قوی ترین اثرات آن از طریق مسیر استرس-هورمون است.

او می گوید: «طب سوزنی یک تکنیک شگفت انگیز برای کاهش و متعادل کردن سطح هورمون استرس است که به نوبه خود بر وضعیت ذهنی، آرامش و در نتیجه میل تأثیر می گذارد. او می‌افزاید، اگرچه هر فردی که اختلال عملکرد جنسی دارد باید توسط پزشک معاینه شود تا شرایط فیزیکی یا داروهایی که مصرف می‌کنند مانع میل یا لذت جنسی شوند را بررسی کند.

تاثیرات طب سوزنی بر روی اختلالات شایع جنسی

یک متخصص طب سوزنی مجرب در نزدیکی خود پیدا کنید

آلبان خاطرنشان می کند که اکثر متخصصان طب سوزنی قادر خواهند بود به هر شرایطی که مربوط به سلامت جنسی باشد از نظر یافتن الگو و تعادل و رفع آن با نقاط طب سوزنی رسیدگی کنند. او می‌گوید: «مسائل مربوط به سلامت جنسی و بهترین راه برخورد با آن با طب سوزنی و سایر روش‌های درمانی قرن‌هاست که در طب چینی با قدمتی بیش از 2500 سال مورد بحث قرار گرفته است.

چندین نوع متخصص طب سوزنی مجاز وجود دارد:

برخی از پزشکان در این روش آموزش بیشتری می بینند. بسیاری از اعضای آکادمی طب سوزنی پزشکی آمریکا (AAMA) هستند. دایرکتوری ارجاع گروه را در وب سایت AAMA پیدا کنید.

سایر متخصصان طب سوزنی به طور خاص از طریق یک برنامه کارشناسی ارشد چند ساله در طب سوزنی یا طب سنتی چینی آموزش دیده اند. آنها سپس در آزمون صدور گواهینامه ملی توسط کمیسیون ملی صدور گواهینامه طب سوزنی و طب شرقی (NCCAOM) شرکت می کنند. می‌توانید یک پزشک دارای گواهینامه NCCAOM را در وب‌سایت آن پیدا کنید (روی «یافتن یک پزشک» کلیک کنید، سپس شهر و ایالت خود را وارد کنید).

پزشکان طبیعی برای انجام طب سوزنی آموزش دیده اند. می توانید یک پزشک را در انجمن پزشکان طبیعی آمریکا پیدا کنید. کد پستی خود را در دایرکتوری آنلاین گروه قرار دهید.

اگر ترس از سوزن دارید، می توانید با یک پزشک در مورد امکان استفاده از طب سوزنی بدون سوزن صحبت کنید، که در عوض از فشار روی نقاط استفاده می کند.

خوشبختانه، برای درمان علائم اختلال عملکرد جنسی و بهبود سلامت جنسی، معمولاً به تعداد محدودی جلسات نیاز است. علاوه بر این، ثابت شده است که طب سوزنی به تسکین مشکلات رایج مانند آلرژی، اضطراب و اختلالات خواب مانند بی خوابی کمک می کند - و بیش از یک بیماری را می توان به طور همزمان توسط یک متخصص طب سوزنی درمان کرد.

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

منبع: بیتوته

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.beytoote.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «بیتوته» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۹۰۰۱۶۱۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

مسئله کودکان غزه / از تغییرات فیزیکی و روانی تا بحران امنیت اجتماعی

پزشکان مختصص مغز و اعصاب و کارشناسان سلامت روان از نگاه پزشکی و روانی به مسائل کودکان غزه نگاه می‌کنند و اتفاق نظر دارند که پیامدهای جنگ در غزه بر عملکرد سیستم عصبی کودکان تأثیر گذاشته و موجب تغییرات فیزیکی و روانی برای آنها شده است. 

به گزارش خبرگزاری ایمنا، آتش جنگ در غزه دامن کودکان را گرفته است و از نظر بهداشتی، روانی و اجتماعی، تمام ابعاد زندگی آنها را نابود کرده است؛ جنگ‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل بیماری‌های جسمی و روانی برای کودکان به شمار می‌رود، زیرا کودکان توان و تحمل شرایط جنگ را ندارند و آنها آسیب پذیرترین افراد هستند.

جمعیت نوار غزه بیش از ۲ میلیون نفر است که ۵۰ درصد آن را کودکان زیر ۱۵ سال تشکیل می‌دهند، بچه‌های غزه در سنین پایین، نه یک جنگ، بلکه جنگ‌های پی‌درپی را تجربه کرده‌اند و هنوز آسیب‌های روانی جنگ‌های پیشین از بین نرفته است، بنابراین تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه، برای اولین بار نیست، بلکه غزه در مدت بیش از ۲۰ سال تا به امروز شاهد پنج جنگ بوده است و دغدغه‌ای که در حد فاصل این جنگ‌ها وجود داشت، بهبودی آسیب‌های ناشی از جنگ قبلی و ترس بی پایان از شروع جنگ بعدی بوده، بنابراین یک روز بدون دود، انفجار و تخریب خانه‌ها یک روز استثنایی برای کودکان غزه است.

بر اساس آمار گزارش شده در پانزده نوامبر ۲۰۲۳ نیمی از شهدای بمباران اخیر غزه کودکان هستند (۴۷۱۰ کودک شهید) و ۲۹ هزار زخمی وجود دارد که حداقل ۴۰ تا ۵۰ درصد آنها کودک هستند، آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در ۱۳ نوامبر اعلام کرد که بر اثر حملات به نوار غزه به‌طور میانگین در هر ۱۰ دقیقه یک کودک جان خود را از دست می‌دهد و دو کودک مجروح می‌شوند، زیرا با وجود جغرافیای کوچک غزه، بیشتر کودکان در خانه حضور داشته و به دلیل ضعیف‌تر بودن آنها نسبت به دیگران هنگام بمباران پی‌درپی توان فرار ندارند.

در این میان پزشکان متخصص و کارشناسان سلامت روان از از نگاه پزشکی و روانی به مسائل کودکان غزه نگاه می‌کنند و اتفاق نظر دارند که پیامدهای روانی جنگ بر عملکرد سیستم عصبی کودکان تأثیر گذاشته و موجب تغییرات فیزیکی و روانی برای آنها شده است.

مختصصان مغز و اعصاب از تغییرات فیزیکی کودکان غزه می‌گویند

دکتر احمد صلاح‌الدین کامل، مختصص مغز و اعصاب در دانشکده پزشکی دانشگاه قاهره از نگاه پزشکی به مسائل کودکان غزه می‌نگرد و می‌گوید: کلیپ‌های ویدئویی نشان می‌دهند کودکان غزه‌ای که از زیر آوار نجات پیدا می‌کنند، می‌لرزند، اما این لرزش به‌طور کلی نتیجه طبیعی اتفاقاتی است که آنها پشت سر گذراندند و عوامل متعددی از جمله احساس سرما، وحشت، شوک دارد.

وی ادامه می‌دهد: احساس سرما و قرار گرفتن طولانی مدت کودکان غزه در زیر آوار در پایین‌ترین دما و نداشتن لباس‌های مناسب و گرم موجب احساس سرما و لرزش برای آنها می‌شود؛ زمانی که دمای محیط به کمتر از دمای مطلوب بدن می‌رسد، بدن شروع به لرزیدن می‌کند و لرز شدید (به حدی که قابل رؤیت باشد) می‌تواند تولید گرمای بدن را تا ۵۰۰ درصد افزایش دهد، اما با این حال لرز فقط تا مدت کوتاهی می‌تواند بدن را گرم نگه دارد چرا که پس از چند ساعت گلوکز (قند) موجود در عضلات پایان می‌یابد.

این متخصص مغز و اعصاب در ادامه بیان می‌کند: وحشت‌زدگی یا پانیک یک اختلال نادر است و همه آن را تجربه نمی‌کنند، زیرا فقط در بحران‌های خاص اضطرابی به وجود می‌آید؛ علت حملات پانیک شناخته شده نیست، اما تئوری‌های مختلفی در مورد علل بروز آن وجود دارد که می‌توان عدم تعادل مواد شیمیایی در مغز را یکی از آن علل برشمرد.

وی می‌گوید: وحشت وضعیتی ایجاد می‌کند که منجر به افزایش قابل توجه سطح ترشح آدرنالین در خون می‌شود که ممکن است موجب ایجاد احساس لرزش شده و برای مدت طولانی ادامه پیدا کند، از این رو کودکان غزه که یک رویداد آسیب‌زا را تجربه کرده‌اند، دچار این حمله پانیک و وحشت‌زدگی می‌شوند.

احمد کمال اضافه می‌کند: علائم جسمی حمله پانیک یا وحشت‌زدگی ممکن است شامل تنگی نفس یا فشار در قفسه سینه، بی حسی، تعریق شدید، حالت تهوع، مشکلات گوارشی، سردرد، سرگیجه، غش، بی‌حسی یا سوزن سوزن شدن، گرگرفتگی، لرز یا احساس گرما و افزایش ضربان قلب، درد شکم همراه با اسهال یا یبوست باشد.

وی تصریح می‌کند: حمله پانیک می‌تواند کودکان غزه را به آگورافوبیا (Agoraphobia) و هراس‌های خاصی مانند ترس از حضور در اجتماع سوق دهد؛ آگورافوبیا یا برزن‌هراسی (گذرهراسی) زیرمجموعه اختلال اضطراب است که به هراس و ترس از حضور در مکان‌هایی باز و شلوغ که امکان خروج فوری و آسان از آن‌ها وجود ندارد گفته می‌شود و بیشتر به علت باز بودن یا ازدحام زیاد محیط است؛ بنابراین حملات پانیک سبک زندگی کودک را تغییر می‌دهد و حتی ممکن است او را به سمت استفاده از مشروبات الکلی، مواد مخدر و سبک زندگی نادرست بکشاند.

این متخصص مغز و اعصاب بیان توضیح می‌دهد: قرار گرفتن کودکان در معرض شوک شدید ممکن است حتی پس از زنده ماندن باعث لرزش بدن آنها شود؛ اگر حالت ترس برای مدت طولانی ادامه یابد، ممکن است منجر به اثرات طولانی مدت بر روی سیستم عصبی مرکزی کودکان شود و سیستم عصبی را به آدرنالین حساس‌تر کند.

وی ادامه می‌دهد: وحشتی که کودکان غزه را در بر می‌گیرد موجب افزایش هورمون آدرنالین ترشح شده از سیستم عصبی می‌شود و این تغییرات فیزیکی و روانی به بدن کمک می‌کند تا با موقعیت‌های استرس‌زا یا خطرناک سازگار شده و برای مقابله با آن آماده شود؛ هنگامی که سطح آدرنالین در خون افزایش می‌یابد، باعث ایجاد طیفی از تغییرات فیزیکی و روانی از جمله افزایش ضربان قلب، میدریازیس یا گشادی مردمک چشم، افزایش تنفس، افزایش تعریق، تنش عضلانی، اختلال حافظه، مسائل متابولیک از جمله افزایش فشار خون، سطح قند خون، چربی خون، افزایش وزن و چاقی، دیابت، تری گلیسیرید بالا و در نهایت سکته قلبی و مغزی می‌شود.

احمد کمال با اشاره به راه‌های درمان بیان می‌کند: گزینه‌های اصلی درمان وحشت زدگی و حمله پانیک شامل روان درمانی و دارو درمانی است و اقدامات روانشناختی برای تأثیرگذار بودن بر حملات پانیک لازم است با دارو درمانی ترکیب شوند، از این‌رو استفاده از کادر درمان متخصص از همکاری یک روانپزشک و یک روانشناس به صورت هماهنگ برای درمان کودکان غزه ضروری است.

کارشناسان سلامت روان از ضرورت «مواجهه درمانی» و «خانواده درمانی» برای کودکان غزه می‌گویند

دکتر لیلا رجب، مشاور سلامت روان از روان کودکان غزه می‌گوید: کودکان در غزه در معرض شوک شدید و غیرمنتظره‌ای قرار می‌گیرند که ممکن است آنها را در معرض اختلال استرس پس از سانحه قرار دهد که یک اختلال روانی است.

وی ادامه می‌دهد: استرس پس از سانحه می‌تواند بر تفکر، احساسات، رفتار کودک تأثیر بگذارد و موجب ایجاد علائم فیزیکی مانند لرزش، شب ادراری شود و این علائم استرس پس از سانحه از کودکی به کودک دیگر متفاوت است، اما به طور کلی مواردی از قبیل کابوس‌های مداوم، احساس اندوه، خشم، ترس، گناه یا شرم، انزوا و گوشه‌گیری، پرخاشگری، بی خوابی و بی اشتهایی یا پرخوری عصبی را در بر می‌گیرد؛ هر چه کودک در طول جنگ بیشتر در معرض خشونت یا وحشت قرار گیرد، خطر ابتلاء به مشکلات روانی در او بیشتر است.

این مشاور سلامت بیان می‌کند: درمان تأثیرات روانی جنگ‌ها ممکن است به سال‌ها زمان نیاز داشته باشد، از کودکی به کودک دیگر بسیار متفاوت است و هیچ روش واحدی برای همه آنها تجویز نمی‌شود؛ «رفتار درمانی شناختی» یکی از برجسته‌ترین روش‌ها است و این نوع درمان به کودک کمک می‌کند تا خاطرات جنگ را دوباره پردازش کند و مهارت‌هایی بیاموزد که با این خاطرات مقابله کند.

وی توضیح می‌دهد: «مواجهه درمانی» از دیگر روش‌هایی است که به کودک کمک می‌کند تا با خیال راحت و با حمایت با خاطرات جنگ کنار بیاید؛ همچنین «خانواده درمانی» نوع دیگری از روش‌های درمان است که کودک با کمک خانواده خود می‌تواند خاطرات وحشت‌آور و تلخ به جا را فراموش کند، اما اگر خانواده‌ای برای کودک به جا مانده باشد؛ همچنین «درمان دارویی» نیز بسته به میزان آسیب وارده به کودک و طبق نظر پزشک معالج یک گزینه مهم برای درمان است.

با این اوصاف؛ این آسیب‌های جسمی و روانی تنها حکایت از اعداد ندارد، بلکه حکایت از بحران‌های اجتماعی متعدد برای آینده غزه و کودکان آن دارد و این بحران به جغرافیای غزه محدود نخواهد شد و می‌تواند شعاع وسیعی را در برگیرد و مسئله «امنیت روانی و اجتماعی در فلسطین» را کانون تحلیل و بررسی مجامع علمی، نهادهای دولتی و سازمان‌های بین‌المللی قرار دهد.

کد خبر 710511

دیگر خبرها

  • آمار دیابت در کشور رو به افزایش است
  • پلمب 2 واحد غیرمجاز لیزر و طب سنتی، سوزنی در بیرجند
  • افزایش ۸۰ درصدی اعتبارات حوزه درمان بیمه سلامت استان مرکزی
  • عوارض طب سوزنی و خطرات استفاده از این روش برای انسان
  • کودکان غزه؛ از تغییرات فیزیکی و روانی تا بحران امنیت اجتماعی
  • مسئله کودکان غزه / از تغییرات فیزیکی و روانی تا بحران امنیت اجتماعی
  • ۸ اشتباه فاحش که مشکلات جدی در سلامت زنان ایجاد می‌کند
  • ۸ اشتباه رایج که مشکلات جدی در سلامت زنان ایجاد می‌کند
  • این اشتباهات سلامت زنان را به طور جدی تهدید می‌کند
  • احتمال افزایش اختلالات تغذیه ای در نوجوانان مبتلا به صرع