Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «بیتوته»
2023-12-11@09:39:19 GMT

تشخیص خواستگار بد و خوب

تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۲ | کد خبر: ۳۹۰۴۵۶۷۱

تشخیص خواستگار بد و خوبتفاوت بین خواستگار خوب و خواستگار بد

تشخیص خواستگار بد و خوب تفاوت بین خواستگار خوب و خواستگار بد در این مقاله از بیتوته بررسی می‌شود. چگونه می‌توان تشخیص داد که یک فرد خواستگار مناسبی است یا خیر؟ این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا نکات مهم و تفاوت‌های اساسی در انتخاب یک خواستگار را درک کنید.

ازدواج یکی از مهم‌ترین تصمیمات زندگی هر فرد است.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

انتخاب همسر مناسب، تأثیر زیادی بر سعادت و خوشبختی زندگی مشترک دارد. یکی از عوامل مهم در انتخاب همسر، شناخت خواستگار است. خواستگار خوب، کسی است که می‌تواند همسر مناسبی برای شما باشد و زندگی مشترک شما را به کام شما کند. خواستگار بد، کسی است که می‌تواند زندگی مشترک شما را به تباهی بکشد.

فرق میان خواستگار خوب و خواستگار بد

خواستگار خوب

خواستگار خوب، کسی است که ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

ایمان و تقوی

خواستگار خوب، باید ایمان و تقوی داشته باشد. ایمان و تقوی، پایه‌های محکمی برای یک زندگی مشترک موفق است.

شخصیت سالم

خواستگار خوب، باید دارای شخصیت سالمی باشد. او باید از نظر روانی سالم باشد و از بیماری‌های روانی رنج نبرد.

مهارت‌های زندگی

خواستگار خوب، باید مهارت‌های زندگی لازم برای یک زندگی مشترک موفق را داشته باشد. این مهارت‌ها شامل مهارت‌های ارتباطی، حل مسئله، مدیریت مالی و ... هستند.

متعهد بودن

خواستگار خوب، باید به ازدواج متعهد باشد. او باید قصد داشته باشد که با شما زندگی مشترکی تشکیل دهد و به شما وفادار باشد.

مناسب بودن برای شما

خواستگار خوب، باید فردی باشد که با شما تناسب داشته باشد. او باید از نظر فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و ... با شما همخوانی داشته باشد.

تشخیص خواستگار بد و خوب

خواستگار بد

خواستگار بد، کسی است که ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

بی‌ایمان و بی‌تقوا

خواستگار بد، باید بی‌ایمان و بی‌تقوا باشد. او باید فردی باشد که به اصول اخلاقی و دینی پایبند نباشد.

شخصیت بیمار

خواستگار بد، باید دارای شخصیت بیمار و آسیب‌دیده‌ای باشد. او ممکن است از نظر روانی بیمار باشد یا دارای اختلالات شخصیتی باشد.

بی‌مهارت بودن

خواستگار بد، باید فاقد مهارت‌های لازم برای یک زندگی مشترک موفق باشد. او ممکن است در برقراری ارتباط، حل مسئله یا مدیریت مالی مشکل داشته باشد.

عدم تعهد

خواستگار بد، باید به ازدواج متعهد نباشد. او ممکن است قصد داشته باشد که از شما سوء استفاده کند یا فقط از شما برای رسیدن به اهداف خود استفاده کند.

نامناسب بودن برای شما

خواستگار بد، کسی است که با شما تناسب نداشته باشد. او ممکن است از نظر فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و ... با شما همخوانی نداشته باشد.

تفاوت خواستگار خوب و بد

چگونه خواستگار خوب را تشخیص دهیم؟

برای تشخیص خواستگار خوب، باید به ویژگی‌های او توجه کنیم. اگر خواستگار شما دارای ویژگی‌های زیر بود، می‌توانید به او به عنوان یک خواستگار خوب نگاه کنید:

- به شما احترام می‌گذارد و به نظرات شما اهمیت می‌دهد.

- به شما توجه می‌کند و به شما اهمیت می‌دهد.

- با شما صادق است و به شما دروغ نمی‌گوید.

- متعهد به ازدواج است و قصد دارد با شما زندگی مشترکی تشکیل دهد.

- با شما تناسب دارد و می‌تواند همسر مناسبی برای شما باشد.

البته، تشخیص خواستگار خوب، کار آسانی نیست. ممکن است خواستگاری که در ظاهر ویژگی‌های یک خواستگار خوب را دارد، در واقع فردی بد و نامناسب باشد. بنابراین، بهتر است قبل از تصمیم‌گیری نهایی، زمان بیشتری را صرف شناخت خواستگار خود کنید و از اطرافیان خود نیز کمک بگیرید.

نکات مهم

- در انتخاب خواستگار، عجله نکنید. زمان کافی را صرف شناخت خواستگار خود کنید و از اطرافیان خود نیز کمک بگیرید.

- به ظاهر خواستگار خود توجه نکنید. ظاهر خواستگار، ملاک مناسبی برای انتخاب همسر نیست.

- به حرف‌های خواستگار خود توجه کنید. به حرف‌های خواستگار خود گوش دهید و به رفتارهای او توجه کنید.

- از خواستگار خود بخواهید که شما را بهتر بشناسد. به خواستگار خود اجازه دهید که شما را بهتر بشناسد و نقاط قوت و ضعف شما را بداند.

- با خواستگار خود در مورد مسائل مهم زندگی صحبت کنید. با خواستگار خود در مورد مسائل مهم زندگی مانند ایمان و اعتقادات، اهداف زندگی، سبک زندگی، تربیت فرزندان و ... صحبت کنید.

به برخی از نشانه‌های خواستگار بد رفتار خشونت‌آمیز

اگر خواستگار شما رفتار خشونت‌آمیزی با شما یا دیگران دارد، این یک نشانه خطرناک است.

دروغگویی

اگر خواستگار شما مرتباً به شما دروغ می‌گوید، این نشان می‌دهد که او قابل اعتماد نیست.

عدم احترام

اگر خواستگار شما به شما احترام نمی‌گذارد یا به نظرات شما اهمیت نمی‌دهد، این نشان می‌دهد که او برای شما ارزش قائل نیست.

عدم تعهد

اگر خواستگار شما متعهد به ازدواج نیست یا قصد ندارد با شما زندگی مشترکی تشکیل دهد، این نشان می‌دهد که او فقط می‌خواهد از شما سوء استفاده کند.

عدم مناسب بودن

اگر خواستگار شما با شما تناسب ندارد یا نمی‌توانید با او زندگی مشترکی داشته باشید، این نشان می‌دهد که او همسر مناسبی برای شما نیست.

البته، این نشانه‌ها قطعی نیستند و ممکن است خواستگاری که برخی از این نشانه‌ها را دارد، در واقع فردی خوب و مناسب باشد. با این حال، اگر خواستگار شما چند مورد از این نشانه‌ها را دارد، بهتر است در مورد او بیشتر تحقیق کنید و قبل از تصمیم‌گیری نهایی، با افراد مورد اعتماد خود مشورت کنید.

راه های شناخت خواستگار خوب و بد

سوالات متداول درباره تفاوت خواستگار خوب و خواستگار بد

1. تفاوت خواستگار خوب و خواستگار بد چیست؟

تفاوت خواستگار خوب و خواستگار بد در ویژگی‌های اخلاقی، شخصیتی، مهارتی و تناسب آن‌ها با شما است. خواستگار خوب، فردی است که دارای ویژگی‌های مثبت و ارزشمندی است و می‌تواند همسر مناسبی برای شما باشد. خواستگار بد، فردی است که دارای ویژگی‌های منفی و مضر است و می‌تواند زندگی مشترک شما را به تباهی بکشد.

2. ویژگی‌های خواستگار خوب چیست؟

ویژگی‌های خواستگار خوب عبارتند از:

- ایمان و تقوی: خواستگار خوب، باید ایمان و تقوی داشته باشد. ایمان و تقوی، پایه‌های محکمی برای یک زندگی مشترک موفق است.

- شخصیت سالم: خواستگار خوب، باید دارای شخصیت سالمی باشد. او باید از نظر روانی سالم باشد و از بیماری‌های روانی رنج نبرد.

- مهارت‌های زندگی: خواستگار خوب، باید مهارت‌های زندگی لازم برای یک زندگی مشترک موفق را داشته باشد. این مهارت‌ها شامل مهارت‌های ارتباطی، حل مسئله، مدیریت مالی و ... هستند.

- متعهد بودن: خواستگار خوب، باید به ازدواج متعهد باشد. او باید قصد داشته باشد که با شما زندگی مشترکی تشکیل دهد و به شما وفادار باشد.

- مناسب بودن برای شما: خواستگار خوب، فردی است که با شما تناسب داشته باشد. او باید از نظر فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و ... با شما همخوانی داشته باشد.

3. ویژگی‌های خواستگار بد چیست؟

ویژگی‌های خواستگار بد عبارتند از:

- بی‌ایمان و بی‌تقوا: خواستگار بد، باید بی‌ایمان و بی‌تقوا باشد. او باید فردی باشد که به اصول اخلاقی و دینی پایبند نباشد.

- شخصیت بیمار: خواستگار بد، باید دارای شخصیت بیمار و آسیب‌دیده‌ای باشد. او ممکن است از نظر روانی بیمار باشد یا دارای اختلالات شخصیتی باشد.

- بی‌مهارت بودن: خواستگار بد، باید فاقد مهارت‌های لازم برای یک زندگی مشترک موفق باشد. او ممکن است در برقراری ارتباط، حل مسئله یا مدیریت مالی مشکل داشته باشد.

- عدم تعهد: خواستگار بد، باید به ازدواج متعهد نباشد. او ممکن است قصد داشته باشد که از شما سوء استفاده کند یا فقط از شما برای رسیدن به اهداف خود استفاده کند.

- نامناسب بودن برای شما: خواستگار بد، کسی است که با شما تناسب نداشته باشد. او ممکن است از نظر فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و ... با شما همخوانی نداشته باشد.

4. چگونه خواستگار خوب را تشخیص دهیم؟

برای تشخیص خواستگار خوب، باید به ویژگی‌های او توجه کنیم. اگر خواستگار شما دارای ویژگی‌های زیر بود، می‌توانید به او به عنوان یک خواستگار خوب نگاه کنید:

- به شما احترام می‌گذارد و به نظرات شما اهمیت می‌دهد.

- به شما توجه می‌کند و به شما اهمیت می‌دهد.

- با شما صادق است و به شما دروغ نمی‌گوید.

- متعهد به ازدواج است و قصد دارد با شما زندگی مشترکی تشکیل دهد.

- با شما تناسب دارد و می‌تواند همسر مناسبی برای شما باشد.

البته، تشخیص خواستگار خوب، کار آسانی نیست. ممکن است خواستگاری که در ظاهر ویژگی‌های یک خواستگار خوب را دارد، در واقع فردی بد و نامناسب باشد. بنابراین، بهتر است قبل از تصمیم‌گیری نهایی، زمان بیشتری را صرف شناخت خواستگار خود کنید و از اطرافیان خود نیز کمک بگیرید.

5. چگونه از خواستگار بد دوری کنیم؟

برای دوری از خواستگار بد، باید به نشانه‌های او توجه کنیم. اگر خواستگار شما دارای نشانه‌های زیر بود، بهتر است از او دوری کنید:

- رفتار خشونت‌آمیز: اگر خواستگار شما رفتار خشونت‌آمیزی با شما یا دیگران دارد، این یک نشانه خطرناک است.

- دروغگویی: اگر خواستگار شما مرتباً به شما دروغ می‌گوید، این نشان می‌دهد که او قابل اعتماد نیست.

- عدم احترام: اگر خواستگار شما به شما احترام نمی‌گذارد یا به نظرات شما اهمیت نمی‌دهد، این نشان می‌دهد که او برای شما ارزش قائل نیست.

- عدم تعهد: اگر خواستگار شما متعهد به ازدواج نیست یا قصد ندارد با شما زندگی مشترکی تشکیل دهد.

سخن پایانی مقاله درباره تفاوت بین خواستگار خوب و خواستگار بد

ازدواج، یک تصمیم مهم و سرنوشت‌ساز است. انتخاب همسر مناسب، تأثیر زیادی بر سعادت و خوشبختی زندگی مشترک دارد. بنابراین، قبل از تصمیم‌گیری نهایی، زمان بیشتری را صرف شناخت خواستگار خود کنید و از اطرافیان خود نیز کمک بگیرید.

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

منبع: بیتوته

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.beytoote.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «بیتوته» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۹۰۴۵۶۷۱ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

جزئیات توافق مجلس و مجمع درباره طرح «شفافیت»

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، محمد رشیدی عضو هیات رئیسه مجلس در مورد سرنوشت طرح شفایت قوای سه‌گانه گفت: رئیس مجلس جلسات زیادی را با مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تصویب طرح شفافیت برگزار کرده است.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: در همین راستا و با هدف رفع موارد اختلافی بین مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره طرح شفافیت قوای سه‌گانه، اعضای کمیسیون شوراهای مجلس نیز جلساتی را با اعضای مجمع داشته اند.

محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس نیز در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا ضمن اشاره به این مطلب درمورد جزئیات مذاکرات این کمیسیون با مجمع تشخیص پیرامون طرح شفافیت افزود: در مذاکرات انجام شده بنابر این شده تا برخی مواد طرح شفافیت مانند شفافیت جلسات مجمع تشخیص مصلت نظام و هیأت عالی نظارت و شفافیت تعداد دیگری از هیأتها از طرح حذف شود تا با اعمال این اصلاحات به تایید شورای نگهبان برسد.

وی ادامه داد: لذا برررسی این طرح هفته جاری در دستور کار کمیسیون شوراها قرار دارد تا اصلاحات مورد نظر اعمال شده و پس از تصویب در کمیسیون و صحن مجلس، مجددا برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شود.

با وجود گذشت بیش از یک سال و نیم از تصویب کلیات طرح دوفوریتی «شفافیت قوای سه‌گانه» در صحن مجلس، سرانجام این طرح همچنان در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارد.

طرحی که پس از عدم اقبال مجلس به طرح شفافیت آرای نمایندگان، کلیات طرح دوفوریتی «شفافیت قوای سه‌گانه»توسط تعدادی از نمایندگان تدوین و به هیئت رئیسه مجلس ارائه شد و در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ در صحن مجلس به تصویب رسید.
این طرح در نهایت برای بررسی به شورای نگهبان ارسال شد اما به واسطه مغایرت‌ برخی مواد آن با قانون اساسی چندین بار بین مجلس و شورای نگهبان دست به دست شد تا اینکه سخنگوی شورا در یکی از نشست‌های خبری خود اعلام کرد با وجود رفع اکثر ایرادات و ابهامات موجود در طرح اما دو ماده ۳ و ۴ آن همچنان در مغایرت با قانون اساسی است. با این حال اصرار نمایندگان بر مصوبه خود موجب شد تا طرح شفافیت قوای ۳گانه برای تعیین تکلیف نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شود.

مجمع تشخیص مصلحت نظام در دو نشست ۱۳ اردیبهشت و ۱۱ خرداد ماه طرح شفافیت را در دستور کار خود قرار داد. محمدباقر ذوالقدر دبیر مجمع تشخیص ضمن تشریح نتایج بررسی‌های مجمع عنوان کرد: "شورای نگهبان بر این دو ۳ و ۴ ماده طرح شفافیت قوای ۳گانه، اشکال تعارض با قانون اساسی را مطرح کرده است. در ماده ۳ این مصوبه، مجمع تشخیص مصلحت نظام در صدر دستگاه‌هایی قرار گرفته که باید مشروح مذاکرات خود را در رسیدگی به موارد اختلافی، ظرف یک ماه در پایگاه اطلاع رسانی منتشر کنند، که این بخش از مصوبه با مخالفت شورای نگهبان مواجه شده است و آن را مغایر اصل ۱۱۲ قانون اساسی دانسته‌اند".

ذوالقدر همچنین درباره دیگر ایراد شورای نگهبان به مصوبه مجلس خاطرنشان می‌کند: "در ماده ۴ این طرح نیز برخی نهادها و دستگاه‌ها از جمله مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیئت عالی نظارت موظف شده‌اند که سالانه از اجرای طرح شفافیت به مجلس شورای اسلامی گزارش دهند که شورای نگهبان این ماده را نیز مغایر اصل ۱۱۰ قانون اساسی دانسته است. ضمن این که کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع تشخیص نیز وجود مصلحت ملزمه مورد نظر مجلس را در مورد این مصوبه، تایید نکرده است".

علاوه بر این ،علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس درباره سرنوشت طرح شفافیت آرای نمایندگان در جمعی دانشجویی گفت :در آغاز به کار مجلس یازدهم دیدیم این طرح دغدغه عموم نمایندگان نیست. از این رو تبدیل این موضوع به یک دغدغه برای همه نمایندگان نیاز به زمان داشت. سرانجام این طرح در دی سال ۱۳۹۹ به صحن آمد و رأی به کلیات آن با زمان رأی‌گیری کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در یک هفته در دستور قرار گرفت که به‌ دلیل‌ اختلاف نظرها میان نمایندگان باعث شد تا کلیات طرح شفافیت که نیازمند تغییر قانون آیین‌نامه و کسب دو سوم آرا بود، دو یا سه رأی کم آورده و تصویب نشد.‌ البته با درخواست جمعی از نمایندگان از جمله بنده طرح در دستور باقی ماند و به کمیسیون ارجاع شد.

وی تاکید کرد: در همان روزهای ابتدایی سال، شاهد طرحی خلق‌الساعه طرح شفافیت قوای سه گانه بودیم که به صورت دوفوریت مطرح شد که بنده و برخی طراحان طرح شفافیت آرای نمایندگان با این طرح مخالف و معتقد بودیم جدای از ایراداتی که به محتوای طرح وارد است و امکان عملیاتی شدن وجود ندارد، موکول کردن شفافیت آرای نمایندگان مجلس به شفافیت سایر قوا را خلف وعده و موجب سرخوردگی بدنه اجتماعی است. اما در نهایت این طرح به صحن آمد و دوفوریت آن هم تصویب شد.

این‌ نماینده مجلس با بیان اینکه طرح شفافیت قوای سه گانه از سوی شورای نگهبان مغایر قانون اساسی اعلام شد، افزود: اما بخش شفافیت آرا تأیید شده بود و به دلیل اینکه تا تایید تمام محتوای طرح امکان ابلاغ قانونی نداشت، معطل ماند و سرانجام به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت. مجمع هم در موارد مورد اصرار مجلس، رای نداد و کاری که می‌توانستیم با حذف مواد مورد ایراد، موجب تسریع در تأیید شود، پس از گذشت چند ماه توسط مجمع تشخیص حذف شدند و عملاً کاری که می‌توانست در مجلس انجام شود، دیگر دست مجلس نیست.

دیگر خبرها

  • ببینید | هشدار مهم به سرمایه‌گذاران؛ چگونه طلاهای قلابی را از اصلی تشخیص بدهیم؟
  • مبایعه‌ نامه‌ ملک به پایان‌خط رسید؟
  • ۴ روش ساده برای تشخیص تخم مرغ سالم از فاسد
  • جزئیات توافق مجلس و مجمع درباره طرح «شفافیت»
  • نحوه تشخیص آرتروز از روماتیسم
  • هوش مصنوعی را با این حرکات فریب دهید
  • ازدواج عجیب دختر جوان با خواستگار خواهرش
  • مراقبت‌های ۶ تا ۱۲ ساعت نخست تولد نوزاد
  • ازدواج عجیب دختر جوان با خواستگار خواهرش/ می‌ترسم به خانه آن مرد برگردم؛ ۴ ماه است کتک می‌خورم!
  • ازدواج عجیب دختر جوان با خواستگار خواهرش | می‌ترسم به خانه آن مرد برگردم ؛ ۴ ماه است کتک می‌خورم!