Web Analytics Made Easy - Statcounter

روزنامه سازندگی درباره انتخاب مجدد صادق محصولی به عنوان دبیرکل جبهه پایداری نوشت؛

روزنامه همشهری وابسته به شهرداری در گزارشی به سخنان (مرحوم) احمد کریمی‌اصفهانی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه درباره جبهه پایداری اشاره کرد که گفته بود: "هر زمان که به انتخابات نزدیک می‌شویم، پایداری شروع می‌کند از انتخاب اصلح حرف می‌زند تا آنکه بالاخره با کسی کنار بیاید پایداری زمینه رای در جامعه ندارد؛ بنابراین با هدف سهم‌خواهی موضوعاتی همچون انتخاب اصلح را مرتب مطرح می‌کند.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

اگر این جبهه به حرفی که می‌زند باور واقعی دارد، یک بار به تنهایی وارد میدان انتخابات شود."

روزنامه شهرداری تهران نوشت:" شاید تصور بر آن باشد که اصولگرا برای حضور در انتخابات انسجام و وضعیت بهتری نسبت به اصلاح‌طلبان داشته باشد شورای وحدت اصولگرایان و شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ۲ تشکل اصلی در جریان اصولگرا که در دوره‌های پیشین انتخابات شکل گرفته‌ان. بر لزوم حضور حداکثری در انتخابات تاکید دارند و در حال ارزیابی از عملکرد نمایندگان فعلی مجلس و شناسایی نیروهای جدید هستند به نظر می‌رسد چالش اصلی این جریان در انتخابات امسال دستیابی به لیست واحد و جلوگیری از تشتت لیست‌ها باشد". همچنین منوچهر متکی، سخنگوی شورای وحدت گفته است:" با تمام ظرفیت به میدان انتخابات آمده‌ایم تا نیروهای کارآمد و ظرفیت‌های کارشناسی را برای انتخاب مردم آماده کنیم." غلامعلی حدادعادل، رئیس شورای ائتلاف اصولگرایان نیز با تاکید بر لزوم تدوین شاخص‌های دقیقی برای انتخاب کاندیداها، گفته است:"ما در مجلس دوازدهم باید به دنبال شناسایی و استفاده از همه ظرفیت‌های جبهه انقلاب باشیم. تاکید ما تمرکز بر ۳ اصل کلیدی کارآمدی عقلانیت و انقلابی بودن در معرفی نامزدهاست".

تهی شدن اردوگاه اصولگرایان از سیاسیون «منصف و میانه رو»؛ از عسگراولادی و طباطبایی تا افروغ و کریمی اصفهانی

ردصلاحیت روحانی برای شما هزینه دارد نه خود او /روحانی مهره کلیدی برای نظام است و نمی توانید او را راهی پارکینگ سیاست کنید

این روزنامه در حالی چنین مطلبی را از عضو سابق موتلفه مطرح کرد که اخیرا اولین جلسه دوره جدید شورای مرکزی جبهه پایداری بود و حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی به عنوان رئیس شورای مرکزی و صادق محصولی به عنوان دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی با اجماع آرای اعضای شورای مرکزی انتخاب شدند. کمتر از ۲ ماه تا دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی مانده و جناح‌های سیاسی در حال نهایی کردن آرایش انتخاباتی خود هستند. طیف زاکانی (جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی) نیز گویا با نشر این مطلب از عضو در روزنامه همشهری گوشه چشمی برای پایداری‌ها نازک کرده و درخواست قدرتمندتر وارد شدن آن‌ها را به میدان دارد. البته نفوذ جبهه پایداری در دولت و نزدیکی فکری برخی دولت‌مردان به طیف پایداری و شریان این گمانه را شدت بخشیده است. اختلافات درون طیفی اصولگرایان با جبهه پایداری هر روز بیشتر نمایان می‌شود. از خیزش آن‌ها برای زمین زدن طیف قالیبافی‌ها و ضعیف کردن او در ریاست مجلس تا انتقادهای موتلفه و ارگان وابسته به شهرداری (همشهری) به آنها.

آنطور که مهدی عرب‌صادقی، معاون سیاسی حزب موتلفه می‌گوید: "پایداری‌ها پس از سهم خواهی فرصت‌طلبی و تنگ نظری جایی بین مردم و انقلاب ندارند." احمد کریمی اصفهانی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه درباره جبهه پایداری گفته بود: "هر زمان که به انتخابات نزدیک می‌شویم پایداری شروع می‌کند از انتخاب اصلح حرف می‌زند تا آنکه بالاخره با کسی کنار بیاید پایداری زمینه رای در جامعه ندارد؛ بنابراین با هدف سهم خواهی موضوعاتی همچون انتخاب اصلح را مرتب مطرح می‌کند اگر این جبهه به حرفی که می‌زند باور واقعی دارد یک بار به تنهایی وارد میدان انتخابات شود. محسن رهامی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب نیز در انتقاد به پایداری‌ها گفته است: "جبهه پایداری در دوره احمدی‌نژاد نشان داد که چندان هم به منویات رهبری پایبند نیست. اگر جایی کارشان بلنگد خط قرمزشان منافع خودشان است و نه رهبری به نظر می‌رسد آنها عامل بحران در آینده کشور می‌شوند. این جبهه تلاش می‌کند اطراف حکومت را از حامیان اصلی نظام، رهبری و کشور خالی کند. از آنجا که نیروهای جریان پایداری، خصوصاً انجمن حجتیه در زمان امام در حاشیه بودند با کارهایشان به نوعی در حال انتقام گرفتن از نیروهای اصلی انقلاب هستند؛ این موضوع خطری برای کشور است.

پایداری‌ها از کجا آمدند

جبهه پایداری انقلاب اسلامی معروف به جبهه پایداری یکی از مجموعه‌هایی است که در آستانه انتخابات مجلس نهم شکل گرفت. این مجموعه در نهایت حاضر به فعالیت زیر پرچم جبهه متحد اصولگرایان نشد و با ادامه فعالیت مستقل، تصمیم به ارائه لیست مستقلی از نامزدهای مورد حمایت خود در انتخابات مجلس نهم گرفت. این جریان که زمینه‌های آن پس از خانه‌نشینی ۱۲ روزه احمدی‌نژاد شکل گرفت متشکل از چهره‌های اخراجی از دولت محمود احمدی‌نژاد است از ابتدای اعلام موجودیت جبهه پایداری در روز ششم مرداد ماه سال ۹۰ تداوم شاخص‌های مکتب امام (ره) را از دیدگاه خود محور قرار داده است جبهه پایداری در معرفی خود با تاکید بر نگاه غیرحزبی، پایبندی به شاخص‌ها مکتب امام، موضع‌گیری روشن در برابر جریان فتنه و وابسته نبودن به جریان انحرافی را از اصول لازم برای اعضا و همراهان خود بر می‌شمارد. رهبر معنوی این حزب محمد تقی مصباح یزدی بود که پس از درگذشت او تغییرات بسیاری در پایداری به وجود آمد. به طوری که برخی از اعضای شناخته شده مانند غلامحسین الهام و حسین جلالی از این حزب جدا شدند. تعدادی از مدیران دولت اول احمدی‌نژاد از جمله صادق محصولی، غلامحسین الهام، کامران باقری لنکرانی، محمد سلیمانی و زهره طبیب‌زاده از اعضای اولین شورای مرکزی این گروه بودند. قاسم روانبخش محمدناصر سقای‌بی‌ریا و سید محمود نبویان نیز در این میان از شاگردان محمدتقی مصباح‌یزدی بودند. در سال ۹۸ و پس از تغییر قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی این جریان تحت دو عنوان حزب پایداری انقلاب اسلامی و اعلام ائتلاف جبهه حزبی به نمایندگی مرتضی آقاتهرانی برای جبهه پایداری انقلاب اسلامی از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مجوز فعالیت گرفت. یک سال بعد اما ترکیب جبهه پایداری تغییر کرد و سال ۹۹ صادق محصولی به عنوان دبیرکل آن و مرتضی آقا تهرانی به عنوان رئیس شورای مرکزی انتخاب شدند.

بذرپاش با شریان یکه تازی می کند /قالیباف، زاکانی و حدادعادل کنار هم می ایستند؟ /پایداری لیست جدا می دهد

رهامی: انجمن حجتیه در حال انتقام گرفتن است /روحانی نگران است آینده کشور به خطر بیفتد/جبهه پایداری، عامل بحران برای نظام است

پایداری‌ها در انتخابات مجلس یازدهم لیست منتشر کردند اما ۲ روز قبل از شروع انتخابات با وساطت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بقیه اصولگراها ائتلاف کرد و در مقابل نام ۹ نفر از اعضای پایداری در فهرست ۳۰ نفره اصولگرایان تهران جا گرفت. ائتلافی که اکنون به تفرقه زیادی بین اصولگرایان تبدیل شده است. در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ حزب پایداری رییسی، محصولی و جلیلی را به عنوان افراد پیشنهادی در نظر داشتند. اما در نهایت با توجه به اجماع اغلب جریانات جبهه انقلاب، رئیسی را به عنوان گزینه آخر برای ریاست جمهوری معرفی کردند حمایت این گروه از رئیسی در حالی بود که امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نیز نامزد انتخابات ریاست جمهوری بود کسی که سال‌ها سخنگویی جبهه پایداری را بر عهده داشت.

پدرخوانده محصولی

با نشست جبهه پایداری، صادق محصولی مجددا در دبیرکلی این حزب باقی ماند. مردی پرحاشیه که بسیاری از شخصیت‌های سیاسی اصولگرا از جمله قالیباف با او جدال سخن داشته‌اند.

به گزارش خبر آنلاین، "جبهه پایداری"، "انتخابات ۸۸" "ثروت افسانه‌ای"، "حلقه ارومیه" هر کدام از این واژگان می‌تواند یک تعداد از اسامی را به یاد آورد اما مخرج مشترک همه این واژگان یک نفر می‌شود؛ "صادق محصولی." صادق محصولی یا همان رفیق شفیق احمدی‌نژاد بیش از آنکه به خاطر اقدامات سیاسی‌اش مورد توجه باشد به خاطر صفرهای متعدد و زیاد ثروتش محل توجه بوده و هست اما او هیچگاه در مورد چگونگی کسب چنین ثروت افسانه‌ای صحبت نکرده است. ثروتی که بدون شک پشتوانه تحرکات سیاسی این سال‌های جبهه پایداری بوده است. محصولی ۶۴ ساله است و متولد ارومیه پدرش از پارچه فروشان بازار ارومیه بود. پیش از انقلاب در دانشگاه علم و صنعت پذیرفته شد و آنجا را با رشته مهندسی عمران را تحصیل می‌کرد احتمالا از همانجا صادق محصولی و احمدی‌نژاد رفاتشان را آغاز کرده‌اند؛ چراکه احمدی‌نژاد نیز در همین دانشگاه و در همین رشته تحصیل می‌کرده است. او که در دنیای سیاست حضور فعالی نداشته بعدها در دولت محمود احمدی‌نژاد ظاهر شد؛ ابتدا احمدی‌نژاد بنا داشت او را در دولت اولش به عنوان وزیر نفت داشته باشد؛ دقیقا همان جایی که اتهامات و ابهامات زیادی گرداگرد محصولی می‌گردید؛ اتهامات و ابهاماتی که یکی از آنها پیرامون امتیاز "سواپ نفت" در آذربایجان غربی بود. این معرفی واکنش‌های تندی را در میان مجلسی‌ها برانگیخت. قدرت‌الله علیخانی، نماینده قزوین در مجلس هفتم گفته بود که محصولی باید پاسخ دهد که منزل گران‌قیمت درآمد میلیاردی برج‌های میرداماد و زمین‌های بزرگ منطقه حسنی کیا را چگونه به دست آورده است. اما موردی که همیشه محصولی را بر سر زبان‌ها نگه می‌دارد، صفرهایی است که در پس دارایی او می‌آید. سال ۱۳۹۰ و در آستانه انتخابات مجلس هشتم، فضای سیاسی فضایی شبیه به همین روزها بود؛ نخستین رای‌گیری بعد از انتخابات برگزار شده توسط محصولی در سال ۱۳۸۸ دو طیف اصولگرایان با یکدیگر رقابت می‌کردند؛ از همین بابت جبهه تازه تاسیس پایداری با ائتلاف اصولگرایان با یکدیگر رقابت داشتند و از این رو قاسم روان‌بخش به نمایندگی از جبهه پایداری و علیرضا زاکانی به نمایندگی از ائتلاف اصولگرایان باهم مناظره کردند. در این مناظره زاکانی می‌گوید که "آقای صادق محصولی که اعلام می‌کند، خمس بنده ۴۵۰ میلیون تومان است کارش با ما معلوم است که خمس ما تنها ۴۵۰ هزار تومان است." روانبخش نیز به زاکانی پاسخ داد که "خوشحالیم فردی چون صادق محصولی را پیدا کردید تا از این طریق علیه جبهه پایداری صحبت کنید."

پس از درگذشت مصباح یزدی رویکردهای متفاوتی در این تشکل سیاسی دیده شد؛ مرتضی آقاتهرانی نماینده تندروی مجلس یازدهم دبیر کل پایداری بود که چند ماه بعد از حضورش در مجلس، صادق محصولی این سمت را بر عهده گرفت. پیش از این نیز لقب "پدرخوانده" به محصولی الصاق شده بود؛ چراکه در زمان بستن لیست اصولگرایان و همین طور یارکشی برای انتخابات هیات رئیسه مجلس، همه راه‌های تعامل با پایداری ختم به او می‌شد. پدرخوانده فعلی پایداری‌ها علاقه آنچنانی به حضور رسانه‌ای ندارد اما از یکی دو ماه پیش بالاخره از دالان تاریک جبهه پایداری بیرون آمد و در یک جمع دانشجویی صحبت کرد. به هر حال با تمام این تفاسیر عرصه انتخابات مجلس در ۱۴۰۲ نسبت به ۱۳۹۸ از لحاظ تغییرات آرایش و نتیجه انتخابات، قابل توجه خواهد بود. اگر بخواهیم آرایش اصولگرایان را تعریف کنیم، باید ابتدا ببینیم چه کسانی اصولگرا هستند و چه اصولگرایانی نمی‌خواهند که پایداری‌ها را خودی تلقی کنند.

27218

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید. کد خبر 1842159

منبع: خبرآنلاین

کلیدواژه: صادق محصولی جبهه پایداری اصولگرایان انتخابات مجلس دوازدهم پایداری انقلاب اسلامی جبهه پایداری انتخابات مجلس شورای مرکزی صادق محصولی انتخاب اصلح احمدی نژاد پایداری ها سهم خواهی

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.khabaronline.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرآنلاین» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۹۱۸۶۶۰۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

محصولی: شورای ائتلاف و جبهه پایداری تضعیف دولت را تضعیف نظام می‌دانند

دبیرکل جبهه پایداری گفت: شورای ائتلاف و جبهه پایداری تضعیف دولت را تضعیف نظام می‌دانند و یکی از راهبرد‌های ما کمک به دولت خواهد بود.

 به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، صادق محصولی، دبیرکل جبهه پایداری بعد از ظهر چهارشنبه (۹ اسفند ۱۴۰۲) در یک نشست خبری در محل خبرگزاری تسنیم حاضر شد، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

محصولی با اشاره به نگاه امام (ره) به مشارکت مردم، گفت: امام (ره) مردم را باور داشت و به خاطر همین نقش و جایگاه مردم در فعالیت‌های مختلف نظام بی بدلیل است. مردم سالاری دینی از محکمات نظام است، بنابراین در موضوع دخالت مردم در سرنوشت‌شان باید از امام (ره) تبعیت نمود. برخی جریانات با رفتار و گفتارشان مانع حضور مردم و افزایش مشارکت در انتخابات می‌شوند که این عدم تبعیت از خط امام است.

محصولی تصریح کرد: انتخابات آزاد در ایران محصول جمهوری اسلامی است؛ حکومت پدرسالار پهلوی همچنین ظرفیتی نداشت. انتخابات واقعی در دوران پسا انقلاب صورت گرفته است و ولایت فقیه ضامن مشارکت و حضور مردم است.

وی عدم تعطیلی انتخابات در شرایط سخت اعم از هشت سال دفاع مقدس و دیگر اتفاقاتی که نظام پشت سر گذاشته را از موضوعات قابل توجه در طول تاریخ انقلاب اسلامی دانست.

وی با بیان اینکه مردم سالاری در ایران برخلاف بسیاری از کشور‌ها تزئینی نبوده و واقعی است، اظهار کرد: انتخابات مقوم نظام و بستر ساز امنیت و تمدن است. انتخابات در ایران با گفتمان‌های فکری متنوع در داخل نظام انجام می‌گیرد. اثر وضعی انتخابات، اصلاح حکمرانی و بهبود روش کشورداری است.

وی ادامه داد: در آمریکا تاکنون شاهد این نبودیم که قدرت از دو حزب خارج شده باشد که نتیجه آن آقای ترامپ دیوانه و آقای بایدن فرسوده شده است و این نتیجه لیبرال دموکراسی است.

محصولی گفت: پایداری جبهه‌ای سیاست زده نیست، بلکه فقهی، فلسفی و سیاسی است و ارکان فکری و ایدئولوژیک آن از بزرگان این حوزه‌ها از جمله علامه مصباح ره بوده اند. تفکر پایداری هیچ گاه به سمت سکولاریزم نخواهد رفت.

وی با تاکید بر اهمیت حزب در نظام سیاسی اسلامی، اظهار کرد: به قول دکتر بهشتی حزب باید معبد باشد و نباید معبود و مورد پرستش باشد. اگر حزبی در ایران اسلامی دلسوز جامعه نباشد، نمی‌تواند افرادش را به عنوان مردان زمانه پرورش دهد.

محصولی ادامه داد: پایداری از گذشته تاکنون اهل همکاری با دلسوزان و انقلابیون بوده و معتقد است که برنده شدن هر جناحی در انتخابات پیروزی کل نظام است.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی مردم‌محور و عدالت‌محور جزو ضروریات است، مخصوصاً در اقتصاد که از موکدات مقام معظم رهبری است. در مجلس آینده باید با همکاری قوای سه گانه و جلوگیری از تفرقه خدمت بیشتری صورت بگیرد. نمایندگان باید دوش به دوش دولت مخصوصاً در بعد معیشتی تلاش کنند.

محصولی تاکید کرد: شورای ائتلاف و جبهه پایداری تضعیف دولت را تضعیف نظام می‌دانند و یکی از راهبرد‌های ما کمک به دولت خواهد بود.

محصولی در پاسخ به سوالی مبنی بر مذاکرات جداگانه جبهه پایداری با اعضای شانا، گفت: شورای ائتلاف برای خودش سازوکاری تعیین کرده که ما اساساً با گروه‌های مختلف نمی‌توانستیم مذاکره جدا داشته باشیم. در ضمن این غیر منطقی و زشت است که با اعضای گروه‌های مختلف یک مجموعه مذاکرات جداگانه داشته باشیم. از طیف‌های مختلفی در شانا حضور داشته اند که همگی در طیف اصولگرایی تعریف می‌شوند. ما فقط با مرکزیت شورا جلساتی داشته ایم و نتایج جلسات تنها در شورای مرکزی پایداری و شورای مرکزی شانا مورد بررسی قرار می‌گرفت.

وی در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار مهر مبنی بر صحت اعمال فشار جبهه پایداری بر گنجاندن یا حذف برخی افراد در لیست شانا، اظهار کرد: ما نه قاضی هستیم نه وکیل و حقوقدان و ما نمی‌توانیم کسی را متهم به جرم و کاری خلاف کنیم. ما اگر می‌گوئیم آقایی در لیست نباشد، به معنای آن نیست که فرض را بر این گذاشته ایم که هرچه علیه این افراد در فضای مجازی پخش می‌شود را قبول داریم. بحث سر این است که وقتی مردم نسبت به موضوعی حساسیت نشان می‌دهند، ما نباید روی افرادی که شائبه دارند سرمایه‌گذاری کنیم.

محصولی در توصیف رقیب جبهه پایداری، گفت: رقیب ما آن‌هایی هستند که با ارزش‌های انقلابی تعارض دارند؛ کسانی که در جریانات سیاسی کشور به دنبال اعتلای نظام اسلامی هستند و خود را هم افزا می‌بینند، فارغ از اینکه در جبهه اصول گرایی باشند یا خیر، رقیب جبهه پایداری نیستند. کسانی که در کشور سیاه نمایی می‌کنند و پیشرفت‌ها را نمی‌بینند و به دنبال تضعیف نظام هستند، رقیب ما هستند.

وی افزود: بعد از انتخابات باید ببینیم ترکیب مجلس چگونه خواهد بود. پایداری با دلسوزان نظام و انقلابیون همکاری خواهد کرد، چه در لیست شانا بوده باشند چه نبوده باشند.

دیگر خبرها

  • صادق محصولی: جبهه پایداری تضعیف دولت را تضعیف نظام می‌داند/ هیچگاه به سمت سکولاریسم نخواهیم رفت
  • محصولی: شورای ائتلاف و جبهه پایداری تضعیف دولت را تضعیف نظام می‌دانند
  • محصولی: با شورای ائتلاف اختلاف داشته و داریم/ پروژه اعتبارزدایی از انتخابات در سال ۱۳۷۶ کلید خورد/ گفتند «اسم یکی را مینویسیم و به فلانی رای می‌دهیم»
  • صادق محصولی: جبهه پایداری تضعیف دولت را تضعیف نظام می‌داند
  • نشست خبری صادق محصولی در خبرگزاری تسنیم آغاز شد
  • پخش زنده| نشست خبری «صادق محصولی» دبیرکل جبهه پایداری
  • نشست خبری مهندس صادق محصولی امروز ساعت ۱۴ در خبرگزاری تسنیم
  • نشست خبری مهندس صادق محصولی فردا (چهارشنبه) در خبرگزاری تسنیم
  • تلاش قالیباف برای تکرار شگرد انتخاباتی احمدی‌نژاد!
  • آخرین تحولات انتخاباتی: ادامه زد و خورد طرفداران جبهه پایداری و یاران قالیباف!