Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «ایران اکونومیست»
2024-03-03@00:31:13 GMT

دو سناریوی تحقق وعده خودرویی

تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۴۰۲ | کد خبر: ۳۹۱۸۷۴۶۳

دو سناریوی تحقق وعده خودرویی

وزارت صنعت با پشتوانه چین وعده ساخت خودروهای هوشمند و خودروهای برقی را می دهد زیرا تحقق این وعده ها با شرایط صنعت خودرو ممکن نیست.

 در شرایطی که خودروسازان با توجه به بحران‌های مالی روزهای سختی را پشت‌سر می‌گذارند حالا با وعده‌های دور از دسترس و تقریبا ناممکن سیاستگذار در چشم‌انداز صنعت خودرو، مواجه هستند.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

تولید خودروی برقی، تولید خودروی هوشمند و طراحی پلتفرم بومی محصولات برقی برخی از این وعده‌هایی است که تناسبی با شرایط حاکم بر صنعت خودروی کشور ندارد. حال به نظر می‌رسد سیاستگذاران با پشتوانه چینی‌هاست که چنین وعده‌هایی داده‌اند.

 

قیمت‌گذاری دستوری و به دنبال آن زیان انباشته و صورت‌های مالی اسفناک، ابرچالش‌هایی است که خودروسازان را درگیر خود کرده است. سال‌هاست قیمت‌گذاری دستوری صنعت خودروی کشور را از نظر قدرت مالی فلج کرده است. از آذرماه سال 1400 نیز  18ماه فریز قیمتی مداوم این بحران را تشدید کرد، به طوری که بسیاری از کارشناسان در این مدت اخطار دادند اگر این رویه ادامه پیدا کند، صنعت خودرو در ایران نابود خواهد شد. در اردیبهشت‌ماه هم تصمیم شورای رقابت مبنی‌بر افزایش قیمت 10 تا 49درصدی محصولات خودروسازان داخلی نتوانست این صنعت را از بحران مالی نجات دهد. کار به جایی رسید که تولید خودروسازان از خردادماه رو به کاهش گذاشت و در مردادماه به کمینه خود رسید. از طرف دیگر خودروسازان نمی‌توانستند متحمل زیان بیشتری شوند و کم‌کم خودروها به دلیل کمبود قطعه و تولید با زیان، دپو و راهی انبارها شدند تا شاید فرجی شود و شورای رقابت با افزایش قیمت‌ موافقت کند که البته در نهایت این امید خودروسازان به واقعیت نپیوست.

از طرف دیگر زیان انباشته خودروسازان در حال رکوردشکنی تازه است. طبق آخرین آمار، تولیدکنندگان داخلی خودرو در کشور 165هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارند. بدهی خودروسازان به شبکه بانکی و قطعه‌سازی نیز سر به فلک کشیده است. تا انتهای مهرماه بدهی خودروسازان به تولیدکنندگان قطعه به 90هزار میلیارد تومان رسیده بود. در چنین شرایطی است که سیاستگذاران و تصمیم‌گیران وعده‌هایی از قبیل تولید خودروی برقی، فراهم‌سازی گسترده ایستگاه‌های شارژ، تولید خودروی هوشمند و طراحی پلتفرم بومی خودروهای برقی و غیره می‌دهند. بر این اساس می‌توان گفت هیچ‌یک از وعده‌ها تناسبی با وضعیت موجود در صنعت خودروی کشور ندارند. برای مثال روز گذشته عباس علی‌آبادی، وزیر صمت، در آیین رونمایی از اتوبوس برقی داخلی، گفت: «اکنون دیگر بحث خودروهای برقی روی روال افتاده و نگرانی از بابت آن‌ نداریم؛ بنابراین اکنون باید به فکر انقلاب صنعتی چهارم باشیم؛ بر این اساس از امروز دیگر باید از خودروهای هوشمند صحبت کنیم.»

 

همچنین میثم فرج‌اللهی، رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی ریاست‌جمهوری، روز گذشته از انعقاد یک توافق‌نامه برای طراحی یک پلتفرم بومی خودروی الکتریکی با کمک خودروسازان و قطعه‌سازان خبر داد. برای مخاطبی که این وعده‌ها را با شرایط موجود صنعت خودرو می‌سنجد، این تصور به وجود می‌آید که گویا سیاستگذاران اساسا در مورد این صنعت صحبت نمی‌کنند و از اساس در جهانی موازی وعده می‌دهند، چراکه تمامی این طرح‌ها هزینه‌های بسیار زیادی به همراه دارند که در حوزه توانایی‌های خودروسازی در ایران نیست. پرسشی که در این میان خودنمایی می‌کند این است که چطور و از چه منابعی قرار است سرمایه مورد نیاز برای این طرح‌ها فراهم شود؟


دو سناریوی تحقق وعده‌های خودرویی

برای پاسخ به این پرسش که اساسا چگونه قرار است این سنگ‌های بزرگ که توسط سیاستگذار برداشته شده در نهایت به هدف بخورند دو سناریوی مختلف را می‌توان مطرح کرد. سناریوی اول این است که روال وعده‌دهی بدون التزام به محقق شدن آنها در این مورد نیز ادامه دارد. در سال‌های اخیر بارها شاهد بودیم که سیاستگذاران وعده‌های مختلفی در حوزه خودرو دادند که بیشتر آنها هم به مرحله تحقق نرسید. واردات و تولید خودرو مواردی‌اند که بارها در مورد آنها فقط وعده‌و‌وعید شنیده‌ایم. برای مثال قرار بود سال گذشته یک‌میلیون و 600هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شود اما در نهایت تنها یک‌میلیون و 200هزار دستگاه تولید شد، یا قرار بود 200هزار خودرو وارد کشور شود که  طبق آمار گمرک ایران، در 8 ماهه امسال تنها سه‌هزار و 488 دستگاه خودرو وارد شده‌است.بنابراین ممکن است این وعده‌ها هم ادامه همان مسیر باشد.

 سناریوی دوم با «چین» گره خورده است. در واقع در شرایطی که تحریم‌های بین‌المللی علیه کشور همچنان جاری است، از چین به عنوان خریدار بزرگ نفت ایران (ولو ارزان و با تخفیف‌های زیاد) یاد می‌شود. اگر فرض کنیم که ایران روزانه یک‌میلیون بشکه نفت به چین صادر کرده و این صادرات در سال 350 روز فعال باشد و هر بشکه نفت را تنها 60دلار به فروش برساند، درآمد سالیانه دولت از این صادرات نفت سالانه 21میلیارد دلار خواهد بود که با احتساب دلار حتی 37هزار تومانی، این رقم به 777هزار میلیارد تومان می‌رسد. البته رقم واقعی قطعا بیشتر است اما همین رقم به هیچ عنوان درآمد کمی برای دولت نیست. به طوری که تراز تجاری ایران در مراوده با چین بدون احتساب نفت 10‌میلیارد دلار منفی بوده ولی با احتساب نفت 10میلیارد دلار مثبت می‌شود. برای فهم بهتر درآمد ایجاد‌شده از صادرات همین میزان نفت به چین باید اشاره کرد که کل ارزش ایران‌خودرو در بازار دوم بورس 77.5هزار میلیارد تومان است. اما بخش زیادی از این درآمد نه به صورت پول بلکه در قالب کالا وارد ایران می‌شود.

جالب اینکه بخش زیادی از واردات ایران از چین مربوط به حوزه خودرو است. طبق آماری که سازمان توسعه تجارت از وضعیت تجارت خارجی کشور در هفت‌ماهه سال جاری منتشر کرده، 33‌درصد از کل واردات کشور از چین از ابتدای سال جاری تا انتهای مهرماه مربوط به کالاهای زیرمجموعه «خودرو و نیرو محرکه» است که بیشترین سهم را از کالاهای وارداتی از چین داشته است. به نظر می‌رسد رشد واردات این دست از کالاها از چین قابل‌توجه بوده است، به طوری که تا پایان مهرماه یک‌‌میلیارد و ۷۴میلیون دلار قطعه برای تولید خودروی سواری وارد کشور شده است. این در حالی است که این رقم برای هفت‌ماهه سال ۱۴۰۱ تنها ۵۲۴میلیون دلار بوده است. بنابراین در سال جاری تا انتهای مهرماه ۵۵۰میلیون دلار بیشتر قطعات خودروی سواری وارد شده است که نشان از رشد 104درصدی دارد.

بنابراین می‌توان گفت به پشتوانه همین صادرات نفت به چین است که سیاستگذاران این روزها وعده‌هایی کاملا آینده‌نگر در مورد صنعت خودروی ایران می‌دهند، آن هم در شرایطی که نه‌تنها آینده بلکه امروزِ صنعت خودروی کشور نیز در تعلیق به سر می‌برد. در واقع صنعت خودرو در چین جزو صنایعی است که وجه فناورانه بالایی دارد و می‌توان گفت امروزه در سطح اول خودروسازی در جهان قرار دارد؛ بنابراین احتمالا سیاستگذاران این تصور را دارند چین می‌تواند در حوزه خودرو، منجی باشد. بر این اساس روی کاغذ و از نظر فنی این موضوع کاملا محتمل است، اما باید دید که آیا چینی‌ها مایل به کمک فناورانه به ایران هستند یا خیر؟ البته چین به طور سنتی کشوری بوده که بیشتر جذب سرمایه و تکنولوژی داشته تا اینکه بخواهد فناوری را صادر کند، اما باید منتظر ماند تا مشخص شود آیا صنعت خودروی ایران بدعتی در این مسیر خواهد بود یا این وعده‌ها هم به بن‌بست خواهند رسید.

 

منبع: ایران اکونومیست

کلیدواژه: صنعت خودروی کشور میلیارد تومان تولید خودروی تولید خودرو وعده ها صنعت خودرو وعده هایی

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت iraneconomist.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایران اکونومیست» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۹۱۸۷۴۶۳ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

رونمایی از بزرگ‌ترین خودروی برقی جهان

لی اتو (Li Auto) یک شرکت خودروساز مستقر در پکن چین است که به‌تازگی از آنچه که بزرگ‌ترین خودروی الکتریکی جهان نامیده، رونمایی کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از آی‌ای، این خودرو که مگا (Mega) نامیده می‌شود، در چین که شلوغ‌ترین بازار خودرو در جهان است، برای مصرف‌کنندگانی که خانواده پرجمعیتی دارند، طراحی شده است.

خودروی برقی مگا ۵.۳۵ متر طول، ۱.۹۶۵ متر عرض و ۱.۸۵ متر ارتفاع دارد و فاصله بین دو محور آن نیز ۳.۳ متر است. این وسیله نقلیه دارای هفت صندلی است که در یک فضای داخلی مجلل و جادار قرار گرفته‌اند.

شرکت سازنده می‌گوید مگا با یک بار شارژ مسافت ۷۱۰ کیلومتری را می‌پیماید و می‌تواند در عرض چند دقیقه از بدون شارژ تا شارژ کامل شارژ شود.

شرکت لی اتو ادعا می‌کند که حتی شارژ جزئی به مدت ۱۲ دقیقه (با استفاده از ایستگاه‌های سوپرشارژ) کافی است تا مگا مسافت قابل توجهی در حدود ۵۰۰ کیلومتر را بپیماید.

این به لطف پلتفرم باتری-برق ۸۰۰ ولتی یکپارچه این خودرو امکان پذیر شده است که مجهز به باتری لیتویمی CATL Qilin ۵ C با مجموع ظرفیت ۱۰۲.۷ کیلووات‌ساعت است.

مگا، نامی بزرگ

شرکت لی اتو خودروبی برقی مگا را در نمایشگاه خودروی گوانگژو به نمایش گذاشته و اعلام کرده است که تحویل نسخه ساده آن در اواسط ماه جاری با قیمت ۷۷ هزار و ۸۰۰ دلار آغاز خواهد شد.

لی ژیانگ، مدیر اجرایی لی اتو در یک نشست رسانه‌ای در روز جمعه گفت: این خودرویی است که به طور خاص برای خانواده‌های پرجمعیت طراحی شده است.

شرکت خودروسازی لی اتو در سال ۲۰۱۵ تاسیس شد و تاکنون به طور انحصاری خودرو‌های الکتریکی با برد طولانی را به فروش رسانده است. خودرو‌های این شرکت از ترکیبی از فقط الکتریکی یا هیبریدی تشکیل شده‌اند که با باتری کار می‌کنند، اما همچنین دارای یک موتور بنزینی هستند که وقتی باتری تمام شود، باتری را شارژ می‌کند.

این شرکت تا به امروز بیش از ۶۸۰ هزار خودرو فروخته است و سال ۲۰۲۳ یک سال موفقیت آمیز برای آن بود، اما آمار فروش ماهانه جدید آن روندی نزولی را نشان می‌دهد که ممکن است با معرفی مگا متحول شود.

مگا در رقابتی شدید

خودروی برقی مگا وارد یکی از رقابتی‌ترین بازار‌های خودرو‌های برقی در جهان خواهد شد. خودروسازان چینی در حال حاضر درگیر رقابت شدید در بازار خودرو‌های الکتریکی هستند و شرکت‌هایی مانند BYD برای تسلط در این حوزه رقابت می‌کنند؛ برای مثال، شرکت BYD خودروی برقی جدید خود موسوم به دلفین (Dolphin) را معرفی کرد و همین هفته گذشته از جدیدترین و گران‌ترین مدل خود که یک ابرخودروی الکتریکی با عملکرد بالا با قیمت ۲۳۳ هزار و ۴۳۴ دلار است، رونمایی کرد. این خودرو برای رقابت با ابرخودرو‌های بنزینی ارائه شده توسط رقبایی مانند فراری و لامبورگینی طراحی شده است.

خودروی مگا از شرکت لی اتو دارای سه نمایشگر OLED، دریافت فرمان‌های صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی، بلندگو‌های صوتی حرفه‌ای، صندلی‌های ماساژور و یخچال است. همچنین مانند مدل‌های موجود، از فناوری رانندگی کمکی بهره می‌برد.

اکنون باید ببینیم که آیا مصرف کنندگان تحت تاثیر این خودروی برقی غول پیکر ۷ نفره قرار می‌گیرند و از آن استقبال می‌کنند یا نه.

دیگر خبرها

  • دعوت عظیمی از مراکز علمی و دانشگاهی برای رفع نیازهای فناورانه ایران‌خودرو
  • رونمایی از بزرگ‌ترین خودروی برقی جهان
  • یک ناکارآمدی دیگر در پرونده دولت رئیسی/ نمره مردودی به واردات خودرو
  • تحقق ایران قوی با همگرایی دولت و مجلس قوی
  • خودروی امن سارقان مسلح را این گونه ناکام گذاشت
  • خودرویی که اسپانیایی‌ها به جای تیبا سوار می‌شوند/ عکس
  • تولید خودرو ٨ درصد رشد یافت؛ یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه از ابتدای سال
  • تولید خودرو ٨ درصد رشد کرد
  • جایزه خودروی سال ۲۰۲۴ به این خودرو رسید
  • بالاخره ایران‌خودرو از سازمان استاندارد مجوز گرفت