Web Analytics Made Easy - Statcounter

امیر سرتیپ حاتمی گفت: شهید فخری‌زاده در موضوع خنثی‌سازی تهدیدات دشمن در حوزه هسته‌ای عزم راسخی داشت، این شهید بزرگوار معتقد بود کسانی که هزاران بمب هسته‌ای ساخته و نگهداری می‌کنند ، همان کسانی هستند که دو بمب هسته‌ای را روی هیروشیما و ناکازاکی ریختند و جان هزاران انسان را گرفتند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ حاتمی‌ مشاور فرماندهی معظم کل قوا در امور ارتش همزمان با ایام گرامیداشت سالگرد شهادت شهید دکتر فخری‌زاده در مصاحبه‌ای اختصاصی، اظهارکرد: شهید  هسته‌ای و دفاعی کشور از عنفوان جوانی پای در مسیر مبارزه با استکبار و متجاوزین نهاد و عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد و در حوزه جنگ‌های نوین شروع به فعالیت کرد.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!


وی با بیان اینکه استفادۀ صدام جنایتکار از سلاح‌های شیمیایی یکی از مسائل و تهدیدات جدی ما در دوران دفاع مقدس بود، افزود: رژیم بعثی به‌ صورت گسترده با حمایت غربی‌ها و بر خلاف تمامی معاهدات بین‌المللی از این سلاح‌ها بر علیه رزمندگان و ملت ایران و عراق استفاده کرد.
وزیر سابق دفاع، عنوان کرد: همان‌طور که  امروز در جنایت‌های جنگی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه شاهدیم، بازدارنده‌ای در برابر جنایات جنگی وجود ندارد و دنیا در قبال این جنایت‌ها و نسل کشی‌ها سکوت می‌کند و یا به این فجایع اهمیت نمی‌دهد.
امیر سرتیپ حاتمی بیان کرد: شهید دکتر محسن فخری‌زاده بعد از جنگ  برای خدمت در عرصه‌های علم و دانش ، عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام حسین (ع ) شد و تحصیلات خود را در در رشته فیزیک تکمیل کرد و سپس برای خدمت وارد دانشگاه مالک‌اشتر وزارت دفاع شد.
وی تأکید به اینکه شکل‌گیری ویژگی‌های علمی ، تحقیقاتی و پژوهشی شهید دکتر فخری‌زاده تا حد زیادی متأثر از تجارب ارزنده دفاع مقدس است ، گفت: جمهوری اسلامی ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس، بیش از ۱۰۰ هزار شهید و جانباز شیمایی تقدیم انقلاب کرده است و این ملت بزرگ در دفاع از آرمان‌های مقدس اسلام و انقلاب، این تهدیدات عینی را با گوشت و پوست‌ واستخوان لمس کرده است .
مشاور فرماندهی معظم کل قوا در امور ارتش با اشاره به تشکیل سازمان پژوهش و نوآوری‌های دفاعی یا همان "سپند"، ابراز کرد:  شهید فخری‌زاده، سه موضوع پدافند هسته‌ای، پدافند شیمیایی و پدافند میکروبی را به‌طور ویژه پیگیری کرد.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه امروز به برکت تلاش‌های شهید دکتر فخری‌زاده و همکارانش در حوزۀ پدافند شیمیایی به موفقیت‌های چشمگیر و تولید تجهیزات پیشرفته و خوبی رسیده‌ایم، اظهار داشت: مجموعه تحت مسئولیت این شهید از پیش‌گام‌ترین مجموعه‌های کشور در زمان شیوع کرونا بود.
وی با اشاره به تولید کیت تشخیص کرونا در مجموعه تحت مسئولیت شهید فخری‌زاده، افزود: این شهید روی تولید واکسن کرونا نیز فعالیت‌های گسترده علمی انجام داد و این واکسن  تمام ایرانی بعد از شهادت این شخصیت کم نظیر، به‌ نام شهید بزرگوار تحت عنوان " واکسن فخرا "  نام‌گذاری شد.
وزیر سابق دفاع با تأکید به اینکه شهید فخری‌زاده با تجارب ارزنده و مطالعات گسترده خود پیش‌بینی می‌کرد که دنیا درگیر موضوعات میکروبی خواهد شد ، عنوان کرد:  شهید این موضوع را اعلام و با وزارت بهداشت نیز هماهنگی‌هایی کرده بود .
وی با بیان اینکه ما خیلی زود به تولید واکسن کرونا با محوریت و تلاش شهید فخری‌زاده، دست یافتیم ، بیان کرد:  کشور اگر آمادگی بیشتری در این زمینه داشت می‌توانستیم زودتر به تولید این واکسن برسیم، هرچند حساسیت‌ها و دقت های ویژه‌ای روی تولید واکسن انسانی وجود داشت و دارد.
مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور ارتش با اشاره به تدبیر مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای مبنی‌بر تلقی وجود یک رزمایش در دوران کرونا، ابراز کرد:  شهید فخری‌زاده و مجموعه سپند یکی از مصادیق  بارز اجرای این تدبیر حکیمانه در وزارت دفاع بود که یک روش مدون و مشخص نیز شکل گرفت  و برنامه‌ریزی شد .
امیرسرتیپ حاتمی با تأکید به اینکه شهید فخری‌زاده روی خنثی‌سازی تهدیدات دشمن در حیطۀ هسته‌ای عزم راسخی داشت، اظهارداشت: این شهید معتقد بود کسانی که هزاران بمب هسته‌ای ساخته ‌ و نگهداری می‌کنند، همان کسانی هستند که دو بمب هسته‌ای روی هیروشیما و ناکازاکی ریختند و هزاران انسان را به کام مرگ کشاندند و رژیم صهیونیستی نیز امروز دارای صدها بمب هسته ای است و تهدیدی جدی برای جهان محسوب می‌شود.
وی با اشاره به جنایات دشمنان در غزه، عنوان کرد: هیچ جنایتی از آنان بعید نیست و سران کشورهای غربی در این فجایع علیه بشریت مشارکت می‌کنند.
مشاور فرماندهی معظم کل قوا در امور ارتش افزود: شهید دکتر فخری‌زاده، دانشمند جامع و برجسته‌ای بود و حوزۀ هسته‌ای را به‌خوبی می‌شناخت و حتی دشمنان به او لقب پدر هسته‌ای ایران را داده بودند، هر چند آنها با این حرف بدنبال ترور شهید بودند ، اما در حقیقت شهید فخری‌زاده به علوم هسته‌ای برای پدافند هسته‌ای مسلط بود.
وی با تأکید به اینکه شهید فخری‌زاده در داخل کشور تا قبل از شهادت گمنام بود، بیان کرد: دشمنان از ۲۰ سال قبل این شهید را به‌خوبی می‌شناختند و او را در فهرست تحریم هسته‌ای قرار داده بودند.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه شهید فخری‌زاده نمود کامل یک دانشمند متعهد و مخلص و ولایت‌مدار بود، گفت:  مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا  آن حکیم فرزانه فرمودند که  " علو مقامی که خداوند با شهادت به آن بزرگوار عطا کرد، مزد زحمات و اخلاص کم نظیر او بود  و این مقام با هیچ یک از مقام‌های دنیوی قابل مقایسه نیست" .
 مشاور فرمانده معظم کل قوا با تأکید به اینکه شهید فخری‌زاده مدیر در صحنه و میدان علم و دانش و تحقیقات بود و با پژوهشگران و نخبگان علمی و بزرگ کشور ارتباط نزدیک داشت و در حوزه های علوم نوظهور ورود کرده بود، خاطر نشان کرد:  بعد ازجنایت ترور این دانشمند برجسته ،  یکی از برکات شهادت او این بود که مجلس شورای اسلامی بلافاصله اساسنامۀ سازمان را تصویب کرد و بودجه‌های این سازمان برای تسریع در ادامه راه نورانی شهید که تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری بود، چند برابر شد.
امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به مجاهدت‌های شبانه‌روزی شهید فخری‌زاده، اظهارداشت: این شهید بسیار متدین و از مصادیق ایمان و عمل صالح به معنای واقعی کلمه بود و می‌گفت که تکلیف ما این است که کارهای خود را در راستای ظهور منجی عالم بشریت، امام‌زمان (عج ) انجام دهیم.
وی با بیان اینکه شهید فخری‌زاده، اهل تدبر در قرآن، اهل فلسفه، علم، شعر و ادبیات بود، افزود:  این شهید در راستای دست‌یابی به فناوری‌های نو ظهور و بدیع، روی علوم قرآنی و آشنایی با طبیعت مطالعه عمیق داشت و خلاقیت‌های او نیز از این عوالم ناشی می‌شد.
وزیر سابق دفاع با تأکید به اینکه شهید فخری‌زاده همواره توسط دشمنان نظام اسلامی در تهدید جدی قرارداشت، افزود: صبر و بردباری این شهید و خانواده ارجمندشان در طول این سال‌ها ستودنی و قابل تقدیر بود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

کلیدواژه: امیر حاتمی شهید فخری زاده حاشیه جلسه دولت انتخابات 1402 انتخابات مجلس دوازدهم عملیات طوفان الاقصی معظم کل قوا در امور ارتش امیر سرتیپ حاتمی سرتیپ حاتمی فخری زاده بمب هسته ای شهید دکتر

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.isna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایسنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۹۱۸۹۳۸۵ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

فرآیند توسعه استان به کمک ریش سفیدان علما و سایر لایه های اجتماعی شتاب خواهد گرفت

رضا شریفی در جلسه هماهنگی ستاد انتخابات استان گفت:  در استان مشکلی در حوزه جنسیت نداریم، اما در حوزه قومیت و مذهب باید مراقب باشیم که دشمن روی این متغیرها سرمایه‌گذاری هنگفتی کرده است.

وی  اظهار کرد: طوایف استان در زمینه انسجام اجتماعی و وحدت نقص بسزایی ایفا کردند، نیت خیری که منتفذان طوایف در زمینه حفط آرامش اجتماعی داشتند موجب شده که بتوانیم روایت گری درستی از چهره استان داشته باشیم.

وی افزود: مادامی که در جامعه آرامش اجتماعی حاکم باشد و در لایه های اجتماعی انسجام مضاعف شود، در حوزه کادرسازی و تربیت نیروی انسانی متخصص برای بکارگیری در جغرافیای سیاسی استان و چه در سطح ملی توفیق بیشتری کسب خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه عقب ماندگی‌های استان در دهه ۸۰ ماحصل به هم ریختگی تمرکز اجتماعی و مدیریتی بوده، بیان کرد: مصوبات سفر مقام معظم رهبری برای تغییر چهره استان بسیار عالی بودند، اما دشمن با به هم زدن آرامش اجتماعی در صدد بود که به مردم آسیب بزند، بنابراین باید مراقب باشیم بار دیگر تمرکزمان به هم نخورد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: در مجموعه مدیریتی استان اراده محکمی داریم که برای جبران عقب ماندگی ها فارغ از خط کشی های قومی و مذهبی از همه ظرفیت ها استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: رویدادهای فرهنگی و هنری مانند کنگره ملی یعقوب لیث، جشنواره ملی تولیدات پویانمایی و عروسکی ایران، کنگره شعر بلوچ ایرانی و جشنواره‌های که در سواحل مکران طراحی می کنیم برای روایت تصویر واقعی استان صورت گرفته و می گیرد.

وی با اشاره به اینکه باید سیستان و بلوچستان را با تمام ظرفیت ها، مفاخر و نخبگان بزرگ استان بشناسند، خاطرنشان کرد: به همت مردم و مسئولان هم عقب ماندگی‌های تاریخی را جبران می کنیم و هم انسجام و آرامش اجتماعی را حفظ خواهیم کرد.

شریفی با بیان اینکه فرآیند توسعه به کمک ریش سفیدان، علما و سایر لایه های اجتماعی شتاب خواهد گرفت، یادآور شد: مقام معظم رهبری تاکید کردند که متغیرهای قومیت، مذهب و جنسیت می تواند بحران ساز شود، در استان مشکلی در حوزه جنسیت نداریم، اما در حوزه قومیت و مذهب باید مراقب باشیم که دشمن روی این متغیرها سرمایه‌گذاری هنگفتی کرده است.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه توپخانه دشمن انتخابات را هدف قرار داده، افزود: دشمن تمام توان خود را پای کار آورده تا مردم را برای شرکت در انتخابات دلسرد کند، تکلیف ما و شما این است که ۴ اصل رقابت، سلامت، امنیت و مشارکت مورد تاکید مقام معظم رهبری را رعایت کنیم.

وی اظهار کرد: در حوزه های ۶ گانه انتخابیه استان جلساتی با حضور نامزدهای انتخاباتی، هیات اجرایی و هیات نظارت برگزار کردیم که انتخابات سالم و بدون شائبه ای برگزار کنیم، تردید نداریم که دشمن برای ایجاد شائبه، جریان سازی و تشویش اذهان عمومی تلاش خواهد کرد.

رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تکلیف ما حضور در انتخابات است، ادامه داد: مردم سیستان و بلوچستان در تمام ادوار انتخابات حضور معناداری پای صندوق‌های رای داشتند، در انتخابات پیش رو به شکرانه اینکه استان به اولویت توسعه کشور تبدیل شده و مقامات ارشد کشور اهتمام ویژه ای برای جبران عقب ماندگی ها دارند، انتخاباتی در شان مردم استان با مشارکت بالا برگزار خواهیم کرد.
 

باشگاه خبرنگاران جوان سیستان و بلوچستان زاهدان

دیگر خبرها

  • مشارکت بالا حل‌المسائل مشکلات کشور است/ دیپلماسی فعال راه اصلی خنثی‌سازی تحریم‌ها است
  • کشف پادزهر جهانی برای مارگزیدگی
  • خنثی‌سازی تمامی تهدیدات مرزی و داخلی با اشراف اطلاعاتی در کمیته امنیتی انتخابات
  • قطعنامه‌ای علیه ایران در شورای حکام آژانس صادر می‌شود؟ + جزئیات
  • مشارکت قوی در انتخابات نشان از مقاومت کشور در برابر فشارهای دشمن است
  • خنثی سازی تمامی تهدیدات مرزی و داخلی با اشراف اطلاعاتی در کمیته امنیتی انتخابات
  • فرآیند توسعه سیستان و بلوچستان به کمک ریش سفیدان و علما شتاب خواهد گرفت
  • فرآیند توسعه استان به کمک ریش سفیدان علما و سایر لایه های اجتماعی شتاب خواهد گرفت
  • آیت‌الله عالمی: به کسی رأی دهیم که ‌به مسیر امام(ره) و مقام معظم رهبری اعتقاد داشته باشد
  • مشارکت حداکثری در انتخابات خاری برچشم دشمنان