Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «مهر»
2024-03-03@00:02:43 GMT

هنگام خرید خودرو چگونه ماشین تصادفی را تشخیص دهیم؟

تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۴۰۲ | کد خبر: ۳۹۱۹۰۵۴۷

هنگام خرید خودرو چگونه ماشین تصادفی را تشخیص دهیم؟

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، یکی از مهم‌ترین مسائلی که در هنگام خرید خودروی دست دوم باید به آن توجه کرد، هرگونه آسیب پنهانی به خودرو است که ممکن است فروشنده یا شرکت خودرو از شما پنهان کرده باشد. به طور کلی، احتمال اینکه یک خودروی دست دوم به دلیل تصادفات جزئی یا تصادفات عادی آسیب جزئی داشته باشد، زیاد است.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

اما اگر خودرو به دلیل تصادفات بد یا رانندگی خطرناک رها شده باشد قطعاً آسیب جدی تری دارد و فقط آن را با صافکاری pdr تعمیر کرده‌اند و ستون‌ها و کلاف‌ها شل شده است. با خرید چنین خودرویی نه تنها جان خود را به خطر می‌اندازید، بلکه پول خود را نیز هدر می‌دهید.

سقف ماشین رنگ آمیزی یا تعویض شد

هنگام چرخش به چپ، اگر خودرو لیز نخورد، کاملاً می چرخد و روی سقف به زمین می‌خورد. بنابراین، شاخص اصلی چپی بدون خودرو سقف آن است. به سقف خودرو خوب نگاه کن اگر سقف آسیب دیده باشد (شیب یا برآمدگی و افتادگی) یا کاملاً تعویض شده باشد، ممکن است وسیله نقلیه چپگرد باشد.

با این حال، این نمی‌تواند یک نشانه قطعی باشد. اگر فقط سقف رنگ شده یا حتی تعویض شود، ممکن است یک جسم سنگین روی آن افتاده باشد. بنابراین برای اینکه متوجه شوید خودرو در سمت چپ است یا خیر، باید به علائم دیگر توجه کنید.

توجه: شاید تشخیص اینکه سقف تعویض شده است یا خیر، آسان نباشد. اگر حرفه‌ای نیستید، می‌توانید از مکانیک مورد اعتماد خود کمک بگیرید. در برخی موارد فروشنده با سرامیک کردن بدنه خودرو اغلب حتی حرفه‌ای ترین تعمیرکار هم نمی‌تواند بدنه را تشخیص دهد اما هنگام تعویض سقف به گونه‌ای که از چشم مکانیک پنهان باشد، تمام پرس‌های اطراف در و گوشه‌های سقف و بازوها را از بین ببرد. شاید بتوانند سر افراد آماتور کلاه بگذارند، اما نه یک مکانیک حرفه‌ای!

اگر کل ماشین رنگ شده باشد، تشخیص آن برای افراد غیر حرفه‌ای دشوارتر است. با این حال، اگر دقت کنید، می‌توانید رنگ کل ماشین را ببینید. کیفیت رنگ کارخانه با کیفیت تعمیرگاه یکسان نیست. همچنین تمامی مراحل رنگ آمیزی خودرو قبل از اتمام کار در کارخانه انجام می‌شود. بنابراین با بررسی پاشیدن رنگ بر روی لبه‌ها و درزها و بسیاری از جاهایی که رنگ نباید در آنها دیده شود و همچنین خط و خش‌ها یا ناهمواری رنگ می‌توانید متوجه رنگ آمیزی این خودرو در تعمیرگاه شوید اما با پولیش کردن ماشین می‌توان تمام این موارد را یرطرف کرد تا حتی حرفه‌ای ها هم دچار سردرگمی شوند.

از آنجایی که نماینده فروش هنگام خرید و بررسی خودرو سعی می‌کند با راه‌ها و صحبت‌های مختلف حواس شما را پرت کند، ممکن است نتوانید به درستی تمرکز کنید. اگر در مورد رنگ ماشین مطمئن نیستید، ماشین را برای تست رنگ ببرید. در آنجا با استفاده از نشانگر رنگ دیجیتال و با استفاده از ضخامت سنج رنگ، به شما اطمینان می‌دهند که رنگ خودرو کارخانه‌ای است یا خیر.

قطعات خودرو تعمیر یا تعویض می‌شود

در خودروی واژگون به غیر از سقف، قطعات آسیب دیده دیگری نیز وجود دارد. برخی از این قطعات باید تعویض و برخی دیگر توسط صافکار تعمیر شوند.

با چرخش خودرو به سمت چپ، فشار وارده به سقف به بدنه و ستون‌های خودرو منتقل شده و باعث خم شدن آن از حالت طبیعی خود می‌شود. از آنجایی که ستون‌های خودرو (به نام بازوها) قابل تعویض نیستند، باید آنها را در جای خود قرار دهید. این قسمت از کار بسیار مشکل است و اغلب شدت ضربه باعث می‌شود که نتوان تمام خطوط و درزهای خودرو را بازسازی کرد. بنابراین با بررسی خطوط و درزها می‌توان متوجه سمت چپ بودن خودرو شد.

به داشبورد ماشین نگاه کنید. از آنجایی که موتور در جلوی خودرو قرار دارد، پس از چرخش خودرو به چپ، وزن قطعه خودرو فشار زیادی به داشبورد و قسمت خودرو وارد می‌کند. بنابراین، داشبورد اغلب آسیب می بیند و حتی ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. البته این اتفاق می‌تواند در تصادفات جدی نیز رخ دهد، بنابراین تعویض داشبورد به سادگی برای خودروهای چپ دست الزامی نیست.

یکی دیگر از قطعات مهم کاپوت خودرو است که اغلب در خودروی سمت چپ به طور کامل آسیب می بیند و بعید است که به حالت اولیه برگردد. یک مکانیک متخصص اغلب می‌تواند تفاوت بین قطعات کارخانه و قطعات پس از فروش را تشخیص دهد.

شاسی خودرو تنظیم نشده است

یکی از مهمترین چیزهایی که ممکن است خودتان نتوانید آن را ببینید شاسی خودرو است. هنگام چرخش به چپ فشار زیادی به شاسی خودرو وارد می‌شود که آنها را از حالت عادی خارج و از جای خود خارج می‌کند. این مشکل بعد از خرید خودرو مشکل شما خواهد بود. مکانیک مورد اعتماد شما می‌تواند به راحتی تشخیص دهد که آیا شاسی از تراز نیست و آنها را با سفت کردن آنها تنظیم می‌کند. لطفاً در مورد آن از یک مکانیک بپرسید.

چگونه تشخیص دهیم که خودرو دو قسمتی است؟

خودروهای دو جزئی حاصل دلالان است. زمانی که تصادف خودرو به حدی باشد که قطعات آسیب دیده قابل تعمیر نباشد، برای سود بیشتر و هزینه‌های تعمیر کمتر، دلالان خودروهای خراب قسمت آسیب دیده خودرو را از بدنه اصلی جدا می‌کنند و قطعه مورد نظر را از خودروهای خراب دیگر یا خودروهای اوراقی استفاده می‌کنند..که اکثراً دزدی می‌شوند به ماشین اصلی جوش داده می‌شوند. پس مراقب باشید و از یک متخصص کمک بگیرید زیرا این خودروها حتی پلاک هم عوض نمی‌کنند.

کدام ماشین بیشتر چپ می‌کند؟

چپ کردن ماشین به میزان تحمل شتاب جانبی خودرو بستگی دارد. کیفیت، قابلیت سیستم تعلیق، فرم رام و نقطه سقل ماشین از جمله موارد تأیید کننده است. بیشترین چپ شوندگی گویا برای خودروی پرشتاب ۲۰۶ و سبک وزنی همچون پراید است.

در پایان توصیه می‌کنیم در هنگام خرید خودروی دست‌دوم، حتماً با ماشین دور بزنید و به رانندگی با آن خوب توجه کنید. اگر به تعمیرکار مورداعتماد دسترسی دارید، می‌توانید از او خواهش کنید در هنگام دور زدن با شما همراه شود. مکانیک بهتر از شما می‌تواند به غیرطبیعی بودن خودرو در هنگام رانندگی و احتمال چپی بودن آن پی ببرد.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5952316

منبع: مهر

کلیدواژه: خرید خودرو کسب و کار کسب و کارهای اینترنتی کسب و کار کسب و کارهای اینترنتی فوتسال آبرسانی استان گیلان طبیعت اینترنت پارکینگ مرغداری تبلیغات تلویزیونی بانک مسکن بلیت هواپیما مشاوره حقوقی قرعه کشی مسابقات خرید خودرو هنگام خرید آسیب دیده حرفه ای سمت چپ

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.mehrnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «مهر» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۹۱۹۰۵۴۷ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

(عکس) مرسدس بنز ۳.۲ میلیون یورویی ارلینگ هالند 

 ارلینگ هالند از طرفداران پر و پا قرص خودرو‌های لوکس است و در گاراژ او یک رولز رویس کولینان (۳۵۰ هزار یورو)، آئودی RS۶ آوانت (۱۴۰ هزار یورو)، رنج روور اسپرت (۱۴۰ هزار یورو) و مرسدس AMG GLE (۱۰۵ هزار یورو) وجود دارد.

مهاجم نروژی منچسترسیتی اکنون یک خودروی لوکس را از برند مرسدس بنز خرید که ۳.۲ میلیون یورو برای آن پرداخت.

این خودرو یکی از خاص‌ترین خودرو‌های جهان است که تنها ۲۷۵ نسخه از آن تولید شده است. هالند برای خرید این خودرو با کلکسیونر معروف نروژی همکاری کرد. رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت در هفت ثانیه طول می‌کشد در حالی که در ۱۵.۶ ثانیه به سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت می‌سد. این خودرو دارای موتور هزار اسب بخار است.

دیگر خبرها

  • لیگ برتر انگلیس و ایده ای خاص برای تعویض کوتاه‌مدت
  • هالند مرسدس بنز ۳.۲ میلیون یورویی خرید (+ عکس)
  • نوسازی ماشین‌آلات پسماند تهران با ۱۵۰۰میلیارد تومان
  • ماشین چینی بخریم یا نه؟
  • (تصاویر) میکرولینو چیست؟ یک خودرو عجیب و چیزی بین موتور و ماشین!
  • (عکس) مرسدس بنز ۳.۲ میلیون یورویی ارلینگ هالند 
  • ۱۰ روش تشخیص ساعت کاسیو اصل از فیک
  • نکات مهمی که باید هنگام خرید ادویه مرغوب رعایت کنید
  • هالند مرسدس بنز ۳.۲ میلیون یورویی خرید + عکس
  • تخریب داربست یک ساختمان در حال ساخت/ دو خودرو آسیب دیدند