Web Analytics Made Easy - Statcounter

بر اساس داده‌های روز گذشته و امروز (جمعه) وضعیت شاخص کیفیت هوای کلانشهرهای کشور با قرار گرفتن بر موقعیت آلوده، سالم، ناسالم و پاک ثبت شده است که جزئیات آن را از نظر می‌گذرانید.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، اگر نگاهی به روز گذشته و امروز _جمعه دهم آذر_ بیندازیم، می‌توان میزان و شدت آلودگی هوا که بر آسمان شهرهای مختلف گسترده شده است را به خوبی حس کرد، از این‌رو ایمنا به مقایسه شاخص کیفی هوا در شهرهای مختلف پرداخته است که بر اساس سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط‌زیست، امروز هیچکدام از کلانشهرهای کشور در وضعیت بسیار ناسالم (بنفش) قرار ندارد.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

بر اساس آمارهای ثبت شده، امروز دستگاه سنجش کیفیت هوا در کلانشهرهای اصفهان و اهواز در وضعیت ناسالم برای عموم (قرمز) قرار دارد، در حالی‌که روز نهم آذر هیچکدام از کلان‌شهرها در وضعیت (قرمز) ثبت نشدند، شهرهای اصفهان و اهواز، روز گذشته در وضعیت (نارنجی) بودند.

در همین راستا، دستگاه سنجش کیفیت هوا امروز در کلان‌شهرهای کرج، تهران، سمنان و اراک در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) است، اما روز گذشته شهرهای اصفهان، کرج، اهواز، سمنان، اراک و همدان، در وضعیت (نارنجی) بودند، به طوری که شهر همدان در وضعیت (نارنجی) و همدان در شرایط (زرد) قرار داشتند.

به این ترتیب، امروز سنجش کیفیت هوا در کلان‌شهرهای تبریز، ارومیه، شهرکرد، بیرجند، مشهد، بجنورد، زنجان، زاهدان، شیراز، قزوین، قم، کرمان، کرمانشاه، همدان و یزد، در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد، اما روز نهم آذر شهرهای تبریز، ارومیه، اردبیل، بوشهر، تهران، شهرکرد، بیرجند، مشهد، بجنورد، زاهدان، شیراز، قزوین، سنندج، کرمان، کرمانشاه، خرم‌آباد و یزد در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار داشتند، در حالی‌که همدان در وضعیت (نارنجی)، شهرکرد در شرایط (زرد)، قم در موقعیت (سبز) و زنجان بدون داده ثبت شدند.

بر این اساس سنجش کیفیت هوا امروز در کلان‌شهرهای اردبیل، ایلام، سنندج، یاسوج، رشت و خرم‌آباد در وضعیت پاک (سبز) قرار دارد، اما روز گذشته شهرهای ایلام، قم، یاسوج و رشت در وضعیت پاک (سبز) بودند.

لازم است به این نکته اشاره کنیم که براساس داده‌های موجود سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط‌زیست و مقایسه شاخص کیفی هوا؛ سنجش کیفیت هوا امروز در کلان‌شهرهای اصفهان با شاخص ۱۷۷، اهواز با شاخص ۱۷۷ قرار دارد، در حالی روز گذشته اصفهان با شاخص ۱۳۹، اهواز با شاخص ۱۱۷، در وضعیت (نارنجی) بودند.

در همین راستا، دستگاه سنجش کیفیت هوا امروز در ایستگاه کلانشهرهای کرج با شاخص ۱۱۳، تهران با شاخص ۱۱۳، سمنان با شاخص ۱۴۸، اراک با شاخص ۱۲۰، در وضعیت (نارنجی) قرار دارد، به طوری که روز نهم آذر سنجش کیفیت هوا در کلان‌شهرهای اصفهان با شاخص ۱۳۹، کرج با شاخص ۱۱۹، اهواز با شاخص ۱۱۷، سمنان با شاخص ۱۰۵، اراک با شاخص ۱۳۷، همدان با شاخص ۱۳۱، در وضعیت ناسالم (نارنجی) بودند.

در همین راستا، دستگاه سنجش کیفیت هوا امروز در ایستگاه کلانشهرهای تبریز با شاخص ۸۳، ارومیه با شاخص ۶۵، بوشهر با شاخص ۵۸، شهرکرد با شاخص ۶۷، بیرجند با شاخص ۵۵، مشهد با شاخص ۸۱، بجنورد با شاخص ۷۹، زنجان با شاخص ۹۱، زاهدان با شاخص ۵۹، شیراز با شاخص ۶۲، قزوین با شاخص ۹۳، قم با شاخص ۵۴، کرمان با شاخص ۸۶، کرمانشاه با شاخص ۸۹، همدان با شاخص ۹۵، یزد با شاخص ۶۴، در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

بر این اساس کلانشهرهای تبریز با شاخص ۹۹، ارومیه با شاخص ۷۶، اردبیل با شاخص ۵۵، بوشهر با شاخص ۵۵، تهران با شاخص ۹۶، شهرکرد با شاخص ۷۷، بیرجند با شاخص ۶۲، مشهد با شاخص ۵۷، بجنورد با شاخص ۶۹، زاهدان با شاخص ۸۱، شیراز با شاخص ۷۸، قزوین با شاخص ۹۰، سنندج با شاخص ۵۹، کرمان با شاخص ۷۷، کرمانشاه با شاخص ۹۶، خرم‌آباد با شاخص ۸۲، یزد با شاخص ۶۹ وضعیت هوای سالم (زرد) قرار داشتند.

لازم است بدانیم سنجش کیفیت هوا امروز در کلان‌شهرهای اردبیل با شاخص ۲۶، ایلام با شاخص ۱۵، سنندج با شاخص ۳۰، یاسوج با شاخص ۳۳، رشت با شاخص ۲۸، خرم‌آباد با شاخص ۴۸، در وضعیت پاک (سبز) قرار دارد، اما روز گذشته شهرهای ایلام با شاخص ۴۷، قم با شاخص ۳۱، یاسوج با شاخص ۳۶، رشت با شاخص ۳۰، در وضعیت پاک (سبز) قرار داشتند.

همچنین امروز شرایط کیفی هوای کلان‌شهرهای کلان‌شهرهای گرگان، ساری، بندرعباس و ثبت نشده است، در حالی که روز گذشته شهرهای زنجان، گرگان، ساری، بندرعباس بدون داده ثبت شد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

کد خبر 708470

منبع: ایمنا

کلیدواژه: آلودگی هوای کلانشهرها آلودگی کلانشهرها کلانشهرهای آلوده ایران هوای آلوده کلانشهرها هوای ناسالم هوای ناسالم برای گروه های حساس وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس شهر شهروند کلانشهر مدیریت شهری کلانشهرهای جهان حقوق شهروندی نشاط اجتماعی فرهنگ شهروندی توسعه پایدار حکمرانی خوب اداره ارزان شهر شهرداری شهر خلاق دستگاه سنجش کیفیت هوا روز گذشته شهرهای وضعیت هوای سالم شهرهای اصفهان وضعیت هوای شهرهای تبریز وضعیت پاک قرار داشتند هوا در کلان شاخص کیفی خرم آباد کیفی هوا اما روز

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.imna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایمنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۹۱۹۹۷۷۹ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

شاخص آلودگی هوای سمنان، امروز پنجشنبه ۳ اسفند

با توجه به اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، هوای سمنان، امروز،پنجشنبه وضعیت هوای سمنان در وضعیت قابل‌قبول (زرد) قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از سمنان و بر اساس اعلام مرکز پایش کیفی هوای کشور، وضعیت هوای امروز _ پنجشنبه سوم اسفند_ منتهی به ساعت ۱۲:۰۰ در ایستگاه‌های شهر سمنان در وضعیت قابل قبول (زرد) قرار گرفت.

وضعیت هوای سمنان روز گذشته، شرایط مشابهی را تجربه کرده بود.

همچنین وضعیت هوای امروز در ایستگاه‌های گرمسار و شاهرود شرایط مطلوبی را ثبت کرده است.

به این ترتیب، امروز دستگاه سنجش کیفیت هوا در شهرستان سمنان، شاهرود و گرمسار به ترتیب اعداد ۵۳، ۳۲ و ۳۵ را به عنوان شاخص ثبت کرد.

کد خبر 730231

دیگر خبرها

  • شاخص آلودگی هوای تهران به تفکیک مناطق امروز شنبه ۵ اسفند + وضعیت
  • هوای ۵ شهر کشور ناسالم برای گروه‌های حساس/ پاک‌ترین آسمان، سهم کرمانشاه شد
  • شاخص آلودگی هوای اصفهان امروز جمعه ۴ بهمن + آخرین وضعیت
  • شاخص آلودگی هوای تهران به تفکیک مناطق امروز جمعه ۴ اسفند + وضعیت
  • هوای ۵ شهر در کشور بر مدار نارنجی / کیفیت ۲۱ شهر سالم و پاک ثبت شد
  • شاخص آلودگی هوای اصفهان امروز پنجشنبه ۳ اسفند + آخرین وضعیت
  • شاخص آلودگی هوای سمنان، امروز پنجشنبه ۳ اسفند
  • تداوم آلودگی هوای پایتخت
  • شاخص آلودگی هوای تهران به تفکیک مناطق امروز پنجشنبه ۳ اسفند + وضعیت
  • تهران رکورددار آلودگی هوا در کشور/ آبی‌ترین آسمان برای ارومیه ثبت شد