Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «مشرق»
2024-03-05@15:17:24 GMT

بانک شهر قهرمان لیگ کشتی آزاد شد

تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۲ | کد خبر: ۳۹۲۰۱۷۷۹

بانک شهر قهرمان لیگ کشتی آزاد شد

تیم بانک شهر با سرمربیگری رضا یزدانی در فینال لیگ کشتی آزاد باشگاه‌های کشور با پیروزی مقابل تیم انبوه سازان هوتن قهرمان شد.

به گزارش مشرق، مرحله نهایی بیست و سومین دوره لیگ برتر کشتی آزاد باشگاه‌های کشور امروز (جمعه) در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد.

در فینال حساس و نزدیک لیگ برتر کشتی آزاد باشگاه‌های کشور دیدار تیمهای بانک شهر و انبوه سازان هوتن با تساوی ۵ بر ۵ به پایان رسید اما در امتیاز فنی بانک شهر توانست امتیازات بیشتر به دست آورد و قهرمان شود.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

هر ۵ آزادکار روسی حاضر در ترکیب دو تیم موفق شدند حریفان ایرانی خودشان را شکست دهند. زائور اوگویف دارنده مدال های طلای المپیک و ۲ طلای جهان در وزن ۵۷ کیلوگرم، شامیل ممدوف دارنده مدال برنز جهان در وزن ۶۵ کیلوگرم و اینالبک شریئف، ۳ کشتی گیر شاخص روسیه در ترکیب تیم هوتن بودند.

همچنین تیم بانک شهر نیز عباس گاجی ماگمدوف دارنده مدال طلای جهان و اروپا و رسول قاضی ماگمدوف دارنده ۲ مدال طلای جهان هر دو از روسیه را به خدمت گرفته بود. همچنین در دیدار رده بندی دانشگاه آزاد اسلامی مازندران با نتیجه ۷ بر ۳ پاس تهران را شکست داد و در جایگاه سوم قرار گرفت.

عیسی حاجی‌اف مربی روسی تیم هوتن در زمان حضور ۳ نماینده روسی به عنوان مربی کنار تشک حضور پیدا می‌کرد مبارزه علیرضا سرلک دارنده مدال نقره ۲۰۲۱ جهان در اسلو با زائور اوگوئف دارنده طلای المپیک و ۲ طلای جهان به عنوان دو سبک وزن عنوان ‌دار از حساسیت زیادی برخوردار بود. سرلک امسال در جهانی بلگراد نبود اما اوگویف پنجم شده بود که آزادکار نامدار روسی وقتی با حساب ۷ بر صفر حریفش را شکست داد رو به هوادارانی که بانک شهر را تشویق می‌کردند علامت سکوت را به آنها نشان داد.

در دومین مبارزه حساس نیز یدالله محبی با تجربه حرفی مقابل امیررضا معصومی دارنده ۲ طلای جوانان جهان، یک طلای نوجوانان و امیدهای جهان نداشت و دومین شکست بانک شهر و دومین پیروزی انبوه سازان هوتن در این مبارزه رقم خورد.

اما در وزن ۶۱ کیلوگرم عباس گادژی ماگمادف دارنده طلا و نقره جهان در مبارزه حساس و با اجرای فنون نابی همچون لنگ و تندر توانست محمد بخشی جوان را شکست دهد و نخستین پیروزی بانک شهر را رقم بزند. مبارزه وزن ۹۷ کیلوگرم همانطور که پیش بینی می‌شد کم افت و خیز بود اما در نهایت این احمد بذری بود که توانست از خستگی علی شعبانی با تجربه نهایت استفاده را ببرد و حریفش را مغلوب سازد و دومین پیروزی بانک شهر را کسب کرد و همه چیز را به تساوی کشاند.

مبارزه وزن ۶۵ کیلوگرم نیز با حضور شامیل ممدوف دارنده برنز جهان برابر مرتضی قیاسی آزادکار المپیکی کشورمان برگزار شد. ممدوف در مبارزه رده‌بندی وزن ۶۵ کیلوگرم جهانی بلگراد، رحمان عموزاده را شکست داده بود. هر دو کشتی گیر مبارزه بسته و دفاعی را در دستور. کار قرار داده بودند و در حالی که ممدوف نشانی از آن آزادکار آماده جهانی نداشت اما بعد از گذشت لحظاتی از وقت دوم زهر خود را ریخت و با اجرای پیچ کمر، شانه‌های حریفش را به تشک دوخت و سومین پیروزی هوتن را بدست آورد.

در مبارزه ششم و در وزن ۹۲ کیلوگرم امیرعلی آذرپیرا که در جهانی بلگراد با شکست برابر زاهید والنسیا حذف زودهنگامی از مسابقات داشت برابر امیرحسین فیروزپور که انگیزه زیادی نیز برای اثبات خود داشت به برتری رسید و با سومین پیروزی بانک شهر دوباره همه چیز را در این فینال حساس به تساوی کشاند.

مبارزه حساس دیگر در وزن ۷۰ کیلوگرم برگزار شد. جایی که امیرمحمد یزدانی دارنده ۲ نقره جهان مقابل اینالبک شریئف دارنده طلای امیدهای جهان در سال ۲۰۲۳ قرار گرفت و در همان ابتدا یزدانی به پاهای حریفش یورش برد اما با بدل حریف روس و فن سر و ته یکی در همان ابتدا شوک بزرگی به یزدانی وارد شد و تایم نخست ۶ بر ۲ به سود حریف روسی به پایان رسید. وقت دوم هر ۲ آزادکار کشتی دیدنی و جذابی را به نمایش گذاشتند و در حالی که مسابقه ۱۲ بر ۶ به سود شریئف در حال اتمام بود یزدانی امتیازات خودش را به ۱۰ رساند و در نهایت این مبارزه را واگذار کرد و چهارمین پیروزی انبوه سازان به ثبت رسید.

مبین عظیمی و محمدجواد ابراهیمی برگزار کننده هشتمین مبارزه فینال بودند که در پایان عظیمی دارنده طلای جوانان جهان که شانس حضور در جهانی بلگراد را هم داشت توانست حریف با تجربه خود را شکست دهد و تیم هوتن را یک گام به قهرمانی نزدیک کرد. در مبارزه نهم که در وزن ۷۴ کیلوگرم برگزار شد ماگومد رسول ماگمادوف دارنده ۲ طلای جهان مقابل یونس امامی دارنده برنز جهان قرار گرفت.

امامی می‌توانست برنده این مبارزه باشد و ماگومد نا آماده‌ای را پیش رو خود داشت با وجود آنکه در لحظات پایانی با خاک کردن حریف امتیازات به تساوی (۴ بر ۴) کشیده شد چلنج مربیان هوتن هم کارساز نشد و این ماگومد بود که با تجربه خود چهارمین پیروزی بانک شهر را رقم زد تا همه چیز به کشتی پایانی بین محمد نخودی دارنده مدال نقره و برنز جهان و علی سوادکوهی کشیده شود.

در مبارزه حساس وزن ۷۹ کیلوگرم یکبار دیگر نخودی و سوادکوهی مقابل هم قرار گرفتند. سال گذشته سوادکوهی که تجربه شکست بسیاری از بزرگان جهان از جمله بارور و سیداکوف را دارد در خلال لیگ نخودی را شکست داده بود. در چرخه انتخابی تیم ملی نیز با وجود برتری سوادکوهی در فینال جام تختی در ارومیه برابر نخودی این ۲ به مجارستان اعزام شدند و سوادکوهی با شکست برابر کنچادزه گرجستانی از پیکارهای جهانی جا ماند. سوادکوهی آزادکار بانک شهر برای قهرمانی تیمش حتما باید نخودی را ضربه فنی می‌کرد و در نهایت با برتری مقابل نخودی تعداد برده‌ای هر دو تیم به تساوی کشیده شد.

در نهایت با وجود تساوی ۵-۵ دو تیم، تیم بانک شهر با امتیاز فنی ۲۰ بر ۱۸ توانست با سرمربیگری رضا یزدانی به مقام قهرمانی برسد.یزدانی سال گذشته هم به همراه صنایع مازندران قهرمان لیگ برتر کشتی آزاد شده بود.

نتایج انفرادی دیدار نهایی لیگ کشتی آزاد به این شرح است:

بانک شهر ۵- انبوه سازان هوتن ۵ ۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک صفر - زائور اوگویف ۷

۶۱ کیلوگرم: عباس گادژی ماگمادوف ۱۰ - محمد بخشی صفر

۶۵ کیلوگرم: مرتضی قیاسی ۱ - شامیل ممدوف (برنده با ضربه فنی)

۷۰ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی ۱۰ - اینالبک شریئف ۱۲ ۷۴ کیلوگرم: ماگومد رسول ماگمادوف ۵- یونس امامی ۴

۷۹ کیلوگرم: علی سوادکوهی ۶- محمد نخودی صفر

۸۶ کیلوگرم: محمدجواد ابراهیمی ۲ - مبین عظیمی ۷

۹۲ کیلوگرم: امیرعلی آذرپیرا ۳- امیرحسین فیروزپور صفر

۹۷ کیلوگرم: احمد بذری ۱۱ - علی شعبانی صفر

۱۲۵ کیلوگرم: یدالله محبی یک - امیررضا معصومی ۴

منبع: مشرق

کلیدواژه: تحلیل روز طوفان الاقصی قیمت رضا یزدانی امیرمحمد یزدانی مرتضی قیاسی یدالله محبی علی سوادکوهی مبین عظیمی لیگ کشتی آزاد محمدجواد ابراهیمی علی شعبانی علیرضا سرلک خودرو قیمت های روز در یک نگاه حوادث سلامت انبوه سازان هوتن پیروزی بانک شهر جهانی بلگراد مبارزه حساس دارنده مدال بانک شهر ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد برنز جهان برگزار شد طلای جهان دارنده ۲ ۲ طلای

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.mashreghnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «مشرق» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۹۲۰۱۷۷۹ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

طلای سنگین وزن ایرانی به یاد سیامند رحمان

به گزارش "ورزش سه"، رقابت‌های جام جهانی وزنه برداری به میزبانی کشور امارات در حال برگزاری است و در ادامه مسابقات امروز و در دسته مثبت ۱۰۷ کیلوگرم، احمد امین زاده و مهدی صیادی به مصاف حریفان خود رفتند.

احمد امین زاده با مهار وزنه‌های 250، 260 و 267 کیلوگرم، با بهترین عملکردش که در تلاش سوم و با رکورد 267 کیلوگرم بود، صاحب مدال طلا شد و به مقام قهرمانی دست یافت. ملی پوش کشورمان مدال طلای مجموع را نیز از آن خود کرد تا تقريبا همزمان با سالگرد درگذشت سيامند رحمان، ركورددار فوق سنگين پاراوزنه بردارى جهان، بار ديگر عنوان قوي‌ترين مرد جهان در بخش پارالمپيكى‌ها را به ايران برساند.

همچنین مهدی صیادی با رکورد 231 کیلوگرم به مقام چهارم رسید و از دستیابی به مدال باز ماند.

پیش از این محسن بختیار در دسته 59 کیلوگرم به مدال طلا رسیده بود.

رقابت‌های جام جهانی وزنه برداری با حضور۱۸۳ ورزشکار ( ۱۰۷ مرد و ۷۶ زن) از ۳۲ کشور جهان به میزبانی امارات از دهم تا چهاردهم اسفند ماه برگزار می‌شود. این مسابقات یکی از رویدادهای مسیر کسب سهمیه برای بازی‌های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ است.

پس از این رویداد نمایندگان کشورمان می‌بایست در مسابقات جام جهانی گرجستان که به میزبانی تفلیس و در خرداد ماه سال آینده برگزار می‌شود شرکت کنند تا پس از این رویداد تکلیف نهایی سهمیه‌های ایران در رشته وزنه برداری برای بازی‌های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ مشخص شود.

دیگر خبرها

  •  ملی پوش لرستانی جام یاشاردوغو را از دست داد
  • ملی پوش لرستانی جام یاشاردوغو را از دست داد
  • قهرمان پارالمپیک در جهانی امارات نقره ای شد
  • فرصت ویژه‌ای که برای مدعیان ۷۷ کیلوگرم فراهم شد: خروج از زیر سایه کاپیتان گرایی!
  • برای دومین سال متوالی قهرمان جام باشگاه‌های جهان شدیم/ احتمال سرمربی‌گری یزدانی در تیم فرانسه وجود دارد
  • شکست علی ارسلان در تورنمنت دانمارک/ ناکامی دوباره ملی‌پوش سابق ایران در مسیر المپیک
  • آغاز رقابت نمایندگان ایران با مبارزه شه‌بخش با نایب قهرمان المپیک
  • با حل مشکل ایمان محمدی؛ زمان برگزاری مبارزه انتخابی مدعیان ۶۳ کیلوگرم مشخص شد
  • مومنی: گفتم یا باید اطری را ضربه‌ کنم یا خیلی سریع ۱۰ امتیاز بگیرم
  • طلای سنگین وزن ایرانی به یاد سیامند رحمان