Web Analytics Made Easy - Statcounter

بامداد ۲۹ آبان ماه سال جاری متهم ۴۷ ساله در خانه خواهرزاده‌اش در یکی از محله‌های سعادت‌آباد شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش اعتماد، اسفندماه سال ۱۴۰۱ در یکی از محلات جنوبی تهران درگیری رخ می‌دهد. «ع. ح» به سمت مقتول حمله و با چاقو چهارده الی هجده ضربه به نواحی مختلف بدن مقتول وارد می‌کند که بر اثر این ضربات مقتول درجا جانش را از دست می‌دهد.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

متهم پس از ارتکاب این جنایت متواری و از کشور خارج می‌شود. حالا پرونده این متهم در اداره دهم پلیس آگاهی تهران در حال بررسی است. 

کارآگاه پرونده حضور دارد و آن طرف‌تر متهم که ۴۷ ساله است با ریش و سبیل بلند جوگندمی نشسته. پشیمان است و ادعا می‌کند که در لحظه ارتکاب جرم دچار جنون شده است. متهم در مورد انگیزه‌اش از قتل و شب حادثه می‌گوید: «با مقتول بچه محل بودیم و از قدیم با هم کل‌کل (بگو‌مگو) داشتیم. آن شب به خاطر مصرف ترامادول حالت طبیعی نداشتم و نمی‌دانم چه شد. وقتی به خودم آمدم، فهمیدم چه اتفاقی افتاده. بعد هم ترسیدم و از راه زمینی به صورت قاچاق از ایران خارج شدم. یک ماه پیش احساس کردم دیگر نمی‌توانند دستگیرم کنند، همین شد که به ایران برگشتم، اما چند وقت بعد یعنی اواخر آبان دستگیر شدم.»

متهم پس از یک‌سال به دلایلی نامعلوم به ایران می‌آید

کارآگاه پرونده در مورد جزییات این حادثه می‌گوید: «پنجم اسفند ماه ۱۴۰۱ طی یک نزاع خیابانی در بیست متری جوادیه تهران، متهم پس از اینکه حدود ۵۰ متر به دنبال مقتول می‌دود با چهارده ضربه چاقو او را به قتل می‌رساند. از این چهارده الی هجده ضربه، هفت، هشت ضربه آن به ناحیه گردن مقتول زده می‌شود. متهم مدعی است شب حادثه، مقتول با دو، سه نفر از دوستانش با ماشین سراتو به یکی از هم‌محلی‌های او با چاقو حمله کرده است. متهم در مغازه جگرکی در حال سفارش غذا بوده که این صحنه را مشاهده می‌کند. بعد برای حمایت از دوست خود از جگرکی بیرون می‌آید و چاقو را از دست یکی از دوستان مقتول می‌گیرد و به سمت مقتول می‌رود. ابتدا با چاقو یک ضربه به بازوی مقتول می‌زند. مقتول با دیدن این صحنه فرار می‌کند. پس از اینکه مقتول چند متر می‌دود، می‌ایستد و دستش را بالا می‌برد. البته در دوربین‌های مداربسته صحنه درگیری بررسی شده است. اینکه مقتول دستش را بالا می‌برد، نشانه تسلیم شدن او بوده است، اما به گفته متهم که اظهار می‌کند در حالت عادی نبوده چندین ضربه به مقتول وارد کرده است. متهم ادعا می‌کند به دلیل مصرف قرص ترامادول، حالت عادی نداشته و دچار جنون شده است. حتی مدعی است تعداد ضرباتی که با چاقو به مقتول وارد کرده را به خاطر ندارد.»

کارآگاه پرونده در ادامه می‌گوید: «متهم ورزشکار است، اما عنوان کرده به خاطر عارضه کلیوی قرص ترامادول مصرف می‌کرده. پس از ضربات متعدد چاقو، دوست متهم سراغ او می‌رود و به زبان ترکی به متهم می‌گوید که چی کار می‌کنی؟ زدی کشتیش! متهم ادعا می‌کند لحظه‌ای که دوستش به او می‌گوید چی کار می‌کنی به خودش می‌آید و می‌بیند مقتول روی زمین بی‌حال افتاده و ناله می‌کند. متهم پس از مشاهده این صحنه به سمت ماشینش می‌رود و چاقو را هم داخل یک سطل آشغال پرت می‌کند. سپس به سمت خیابان نواب می‌رود و از آنجا به بعد متواری می‌شود. طی بررسی‌هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم متهم به سمت یکی از مرز‌های کشور فرار کرده است. به نظر می‌رسید متهم به کشور ترکیه فرار کرده و از ترکیه هم به یونان رفته بود. با توجه به اینکه متهم تحت نظر بود، متوجه شدیم قصد بازگشت به ایران را دارد. حتی همسر متهم در جریان آمدن او به ایران نبود. متهم پس از یک‌سال به دلایلی نامعلوم به ایران بازمی‌گردد. مجدد اقدامات ما روی این پرونده شروع می‌شود و در نهایت بامداد ۲۹ آبان ماه سال جاری در میدان […]سعادت‌آباد شناسایی و دستگیر می‌شود.»

قتل با انگیزه شخصی

علی ولیپورگودرزی، رییس پلیس آگاهی پایتخت نیز درباره این پرونده اعلام کرده است که اوایل اسفند ماه سال گذشته در پی وقوع یک فقره قتل هولناک در یکی از محله‌های جنوب شهر تهران، موضوع رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی زبده از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

او گفت: «کارآگاهان در گام نخست با تن‌پیمایی از جسد مقتول متوجه شدند که مقتول حدودا ۴۰ ساله است و از ناحیه گردن به شدت مجروح و به قتل رسیده و در بررسی‌های بعدی مشخص شد ضارب حدودا ۱۸ ضربه چاقو به ناحیه گردن مقتول زده است.»

این مقام انتظامی در ادامه گفت: «کارآگاهان در گام بعدی با استفاده از تحقیقات میدانی و اطلاعاتی گسترده در محل قتل حضور یافتند. در تاریخ مذکور قاتل که از اشرار جنوب شهر تهران بوده کنار مغازه‌ای در نزدیکی خانه‌اش به همراه دوستش در حال صحبت بودند که مقتول با یک خودرو سراتو چند بار از نزدیکی قاتل عبور می‌کند و سپس با انگیزه اختلافات شخصی با یکدیگر درگیر شده و قاتل با ضربه چاقو مقتول را به قتل رساند.»

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه با بیان اینکه کارآگاهان تحقیقات گسترده را آغاز کردند، گفت: «کارآگاهان طی اطلاعاتی که به دست آوردند، متوجه شدند که قاتل به صورت غیرقانونی از کشور به مقصد ترکیه خارج شده است. در نهایت پس از یک‌سال مشخص شد، متهم در یکی از مناطق شمال شهر تهران مخفی شده است. در ادامه کارآگاهان مخفیگاه دقیق متهم را در محدوده سعادت‌آباد شناسایی و طی انجام عملیات‌های پلیسی در ۲۹ آبان ماه سال جاری پس از چندین ماه او را دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی انتقال دادند.»

ولیپورگودرزی در ادامه گفت: «متهم در بازجویی‌های اولیه منکر حقایق می‌شد، اما مستندات و مدارک و فیلم صحنه جنایت موجود باعث شد که او ناگزیر اعتراف کند و به قتل مرد جوان معترف شود.»

ولیپورگودرزی گفت: «متهم با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضایی، به جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار دارد.»

به گفته رییس پلیس آگاهی تهران؛ قاتل در بخشی از اعترافاتش اقرار کرده که کنار مغازه دوستش نشسته و در حال صحبت کردن بوده است که یک خودروی سراتو با یک سرنشین حدودا ۳ بار از روبه‌روی آن‌ها رد شده و ناگهان دیده کمی جلوتر با یکی از دوستان او درگیری فیزیکی انجام داده و او از آنجا که در شرایط طبیعی نداشته برای دفاع از دوستش وارد درگیری شده و با چاقو آن مرد را به قتل رسانده و سریعا برای اینکه به دام نیفتد از محل متواری شده است.

افزایش مراجعه به پزشکی قانونی بر اثر نزاع و درگیری

بیش از ۲۹۷ هزار نفر در ۵ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۲ به دلیل نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند. بررسی‌ها از داده‌های سازمان پزشکی قانونی نشان می‌دهد، استان تهران در صدر آمار قرار دارد. بیش از ۴۶ هزار تهرانی در دو فصل ابتدای سال جاری به دلیل دعوا راهی پزشکی قانونی شدند. پس از تهران، استان خراسان رضوی در صدر جدول قرار دارد. در این استان بیش از ۲۶ هزار نفر به دلیل دعوا و نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کردند. رده سوم این جدول متعلق به اصفهان می‌شود، با بیش از ۲۰ هزار نفر مراجعه.

مدتی پیش، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از افزایش آمار‌های مراجعه به دلیل نزاع به پزشکی قانونی خبر داده بود. مهدی فروزش با استناد به آمار‌های شش ماه ابتدای سال جاری گفت: «از ابتدای فروردین ماه تا پایان شهریور ماه امسال، ۵۵ هزار و ۲۹۹ نفر به دلیل آسیب‌های ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی این استان مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۴۰۱) که ۵۵ هزار و ۵ نفر بودند، نیم‌درصد افزایش یافته است. از کل مراجعان به دلیل آسیب‌های ناشی از نزاع در۶ ماهه نخست سال جاری، ۳۴ هزار و ۵۹۰ نفر مرد و ۲۰ هزار و ۷۰۹ نفر زن بودند.»

منبع: فرارو

کلیدواژه: قتل پلیس قیمت طلا و ارز قیمت موبایل اداره دهم پلیس آگاهی پزشکی قانونی سال جاری پس از یک ماه سال

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت fararu.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «فرارو» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۹۲۰۳۱۲۰ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

خانه ۳۰ متری در تهران نزدیک به ۵ میلیارد تومان!

برخی از واسطه‌گران ملکی می‌گویند، خریداران میکروآپارتمان‌ها دو دسته هستند، دسته اول دلالان خانه که هدف نوسان‌گیری و فروش با سود بیشتر دارند و دسته دوم زوج‌های جوانی هستند که خود، صاحب ملک و یا مستأجر هستند و قصد سکونت در این خانه‌ها ندارند و به جهت سرمایه‌گذاری و اجاره دادن این خانه‌های ریزمتراژ را خریداری می‌کنند.

بررسی فایل‌های خریدوفروش میکروآپارتمان‌های ۳۰ مترمربعی پایتخت نشان می‌دهد که برای خرید این واحد‌ها دست‌کم به بودجه‌ای معادل یک میلیارد تا ۳ میلیارد تومان نیاز است.

البته باید در نظر داشت که واحد‌هایی که با مبلغ یک میلیارد تا یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان عرضه شده است، در بافت‌های قدیمی قرار دارد و یا سند آنها قولنامه‌ای است.

در محله سلسبیل، آذرماه سال گذشته آپارتمانی ۳۰ متری و ۲۱ سال ساخت، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسید، اما هم‌اکنون برای واحدی با ۳۰ مترمربع زیربنا و ۲۵ سال عمربنا، ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

همچنین در این تاریخ، یک خانه ۳۵ متری زیر هم‌کف با ۱۱ سال قدمت بنا و واقع در شمیران نو و منطقه ۴ تهران، ۴۲۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود، اما در اسفندماه سال جاری، آپارتمانی ۳۰ متری و ۳۰ سال ساخت، یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد و علاوه بر بافت قدیمی آن، دارای سند قولنامه‌ای است.

منبع: اکوایران

tags # مسکن سایر اخبار اسرار ازدواج در انسان‌های اولیه؛ روابط جنسی گروهی چگونه از بین رفت؟/ اولین ازدواج تاریخ کی و کجا انجام شد؟ «همای سعادت» در خانه ایرانی‌ها؛ قیمت پرنده هما در ایران چقدر است؟! (ویدئو) تصاویر عجیب از بزرگترین مار جهان؛ حمل مار پیتون غول‌پیکر توسط بیل مکانیکی! (ویدئو) صحنه ترسناک شکار گوزن توسط اژد‌های کومودو

دیگر خبرها

  • سرنوشت خونین راننده تاکسی اینترنتی فاش شد
  • قتل مرد جوان توسط ۲ برادر چاقو به دست در سیدخندان
  • قتل فجیع مرد ۳۸ ساله تهرانی توسط پدرش / با ۱۴ ضربه چاقو کشته شد
  • تتلو، به وقت محاکمه
  • راز جنایت خانوادگی فاش شد؛ قتل فرزند معتاد توسط پدر
  • قتل فجیع پدر به دست پسر/ متهم: قلب پدرم طلسم شده بود، خوردمش!
  • پسر مشهدی قلب پدرش را خورد | قتل فجیع پدر به دست پسر
  • خانه ۳۰ متری در تهران نزدیک به ۵ میلیارد تومان!
  • درخواست قصاص برای قاتل مرد کارتن خواب
  • توقف رئال در شب جنجالی مستایا/ مانزانو مانع تکمیل بازگشت مادریدی‌ها شد