Web Analytics Made Easy - Statcounter

فرماندار مشهد از تشکیل یک اتاق رصد به منظور بالا بردن شفافیت رای‌گیری خبر داد و گفت: همه رسانه‌ها می‌توانند در این اتاق رصد حضور داشته باشند و به صورت لحظه‌ای از مانیتورهایی که از تمام شعب پخش زنده دارند ، تصویر بگیرند و انتخابات را رصد و گزارش کنند. - اخبار استانها -

محسن داوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد بیان کرد: به لطف خداوند تا این لحظه انتخابات با شور و نشاط بسیاری در حال برگزاری است، ولی آنچه مهم است، مانیتور کردن شعب اخذ رأی در این دوره است که بر مبنای آن هر اتفاقی که در شعبه بیفتد به سهولت قابل رویت و انتشار است.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

وی افزود: بر این اساس اگر تخلفی صورت بگیرد، در هر شعبه‌ای که باشد در آنِ واحد قابل پیگیری و نظارت است.

فرماندار شهرستان مشهد گفت: تا این لحظه به لطف خداوند در هیچ یک از شعب اخذ رأی هیچ گونه شکایت ثبت شده‌ای گزارش نشده است.

وی عنوان کرد: در رابطه با روستاهای صعب‌العبور هم با توجه به بارش‌هایی که داشتیم پیش‌بینی‌های لازم از قبل صورت گرفته بود و نیروهای امدادی فرستادیم که حتی در برف گیر کردند، اما چون زودتر رفته بودند امدادرسانی شد و توانستند شعب اخذ رأی آن مناطق را هم به موقع فعال کنند که هیچ مشکلی در حال حاضر وجود ندارد.

داوری با بیان اینکه تا این لحظه مشارکت و حضور مردم بسیار خوب بوده، اما نسبت به دوره قبل باید بررسی شود، تصریح کرد: اما در سال‌های پیش آنچه ثبت شده میزان آرا بوده که در مشهد 33 درصد بوده، ولی امروز تا این لحظه ما از 33 درصد تجاوز کردیم که نشان دهنده میزان مشارکت بیشتر است.

وی خاطرنشان کرد: نه تنها حضور رأی دهنده موثر است، بلکه حتی کسانی که شرایط رأی دادن را ندارند هم اگر در شعب اخذ رأی حاضر شوند این حضور هم در سرنوشت کشور اثرگذار است.

فرماندار مشهد تاکید کرد: هر کسی که حق رأی دادن دارد با هر دیدگاهی، بداند هم در سرنوشت خود و هم در سرنوشت کشورش اثرگذار است، حتی اگر نظام جمهوری اسلامی را قبول نداشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه حضور در انتخابات برای کشور و امنیت آن و حفاظت از شرف کشور موثر و مفید است عنوان کرد: امسال برای حضور رسانه‌ها در روند برگزاری انتخابات کارت زیادی صادر کردیم تا به هر نحوی خواستند این دوره را رصد و مستندسازی و ارزیابی کنند؛ همچنین اتاق رصدی درست کردیم که همه رسانه‌ها در آن حضور داشته و می‌توانند به صورت لحظه‌ای از مانیتورهای ما که از تمام شعب پخش زنده دارند، تصویر بگیرند؛ کجای دنیا چنین شفاف‌سازی در انتخابات وجود دارد؟

داوری اضافه کرد: در دنیا با 20 تا 30 درصد حضور هم می‌گویند مشروعیت داریم، اما ما در جمهوری اسلامی ایران به این مقدار مشروع نمی‌گوییم چون جامعه ما حکومت و نظام ما مردمی است؛ هر چه از صددر صد در این باب کم می‌شود، یعنی حوزه مردمی ما تحت الشعاع قرار گرفته، چون اقتدار کشور ما در مردمی بودن آن است.

وی گفت: ما امسال تلاش کردیم سلامت را در شعب به گونه‌ای شفاف کنیم که اعتماد مردم به ما زیاد شود و شاهد آن غیر از حضور پررنگ رسانه‌ها، ناظران شورای نگهبان و حتی دانش‌آموزان، نمایندگان کاندیداها و خود مردم هستند که ناظر ما هستند.

شور زائران در 21 شعبه ثابت حرم رضوی

فرماندار شهرستان مشهد در رابطه با میزان اسقبال زائران از انتخابات، به بازدید خود از شعب اخذ رای در حرم مطهر اشاره کرد و گفت: آنچه من در  21 شعبه ثابتی که در حرم داریم، مشاهده کردم این بود که در هر شعبه کمتر از 40 تا 60 نفر در صف بودند و برخی شعبه ها تا 200 نفر در صف بودند.

وی با بیان اینکه درخواست‌های بسیاری برای شعب سیار در شهرستان داریم، گفت: مردمی که توان یا شرایط حضور در شعب ثابت ندارند، درخواست شعب سیار در منازل خود را دارند که از طریق شماره 05132305 درخواست خود را ثبت می‌کنند و مشغول بودن این خط به معنای تقاضای بالاست.

داوری خاطرنشان کرد: ما محدودیت شعب اخذ رأی سیار را داریم، گروه های جهادی گذاشتیم که شماره‌ها و آدرس متقاضیان را بگیرند و این مهم را به انجام برسانند.

وی از مردم به خاطر حضور از ساعات اولیه، رسانه ها و مطبوعات به دلیل انعکاس مطلوب روند برگزاری و دست‌اندرکاران برگزاری این دوره از انتخابات نیز با توجه به شرایط جوی و برودت هوا تشکر کرد و گفت: رسانه ها برای به تصویر کشیدن ابن رویداد باید اهتمام ویژه ای داشته باشند.

فرماندار شهرستان مشهد یادآور شد: در حال حاضر مدیریت گرمایش را انجام می‌دهیم اما مردم باید صرفه جویی کنند چون در کشور سرما شدید است و به دلیل همین برودت هوا مدارس در تمامی مقاطع هفتگانه صبح و عصر فردا شنبه غیرحضوری خواهد بود.

انتخابات امروز ایران به طور لحظه‌ای در جهان رصد می‌شود

حسن موحدیان؛ رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: نیز در گفت و گو با تسنیم، بیان کرد: امیدوارم مردم حساسیت انتخابات را به خوبی درک کنند و کسانی که مردد هستند بدانند که اهمیت انتخابات برای امنیت خود آنها هم مهم است.

موحدیان افزود: اگر چه حضور در راهپیمایی مهم است اما امروز و در این انتخابات این مهم عدد و رقمی بوده و تک به تک آرا به صورت دقیق ثبت می‌شود.

رئیس شورای شهر مشهد با بیان این‌که دنیا بر امر انتخابات بسیار حساس است، گفت: آنقدر که بر امر انتخابات حساسیت دارند بر راهپیمایی‌ها حساس نیستند چون اهمیت انتخابات برای مشروعیت بخشی و اقتدار نظام محرز است.

وی عنوان کرد: برودت هوا و سرما کار را مقداری برای انتخابات مشکل کرد و من در برگزاری انتخابات هایی بوده‌ام و سختی کار را میدانم، لذا از زحمات فرماندار و عوامل اجرایی تشکر می‌کنم چون برنامه‌ریزی خوبی امسال صورت گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: در این زمینه انسجامی خوبی شکل گرفت تا تمام شعب رأس ساعت 7 همگی مستقر و آماده بودند و شکی در این انسجام نیست اگرچه شاید گاهی برخی شعب اتصالش مشکل داشته یا ناظر نتوانسته ورود یا ثبت کند که این موارد هم طبق گزارشی که به من دادند، در حد یک درصد بوده است.

موحدیان تاکید کرد: این درصد ناچیز نسبت به کار اجرایی منسجم و بزرگی که در حال انجام است به نظر من قابل اغماض است.

وی مشارکت مردم را خوب ارزیابی و تصریح کرد: امیدوارم مردم حساسیت انتخابات را به خوبی درک کنند و کسانی که مردد هستند بدانند که اهمیت انتخابات برای امنیت خود آنها هم مهم است.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات امنیت زا است، گفت: انسجام و حضور مردم به نوبه خود یک قدرت و اقتداری است؛ چون همان انسجام مردم بود که انقلاب را با دست خالی به پیروزی رساند.

موحدیان افزود: مردم باید بدانند که انسجام و مشارکت آنها مشکلات را حل می‌کند ولی متفرق بودن مردم نه تنها مشکلات را حل نمی‌کند بلکه اوضاع را بدتر کرده و در هم ریختگی به وجود می آورد و کارها سامان نخواهد گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه جنبه بین‌المللی حضور مردم بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: من صراحتا می‌گویم همین جا که ما نشسته و روند را رصد می‌کنیم آنها در خارج از مرزها هم در حال رصد هستند و همین الان هم دارند بر اختلافات می‌دمند و برای ناامید کردن مردم به مشکلات اشاره می‌کنند.

وی با بیان اینکه مردم باید بدانند آنها دلسوز ما نیستند، گفت: شرایط کنونی غزه را ببینید 30 هزار نفر را در عرض سه ماه شهید کردند، استکبار و آمریکا دلسوز ما نیستند.

موحدیان یادآور شد: کسانی که برای رأی دادن هنوز هم مردد هستند باید بدانند که آنها دلسوز ما نیستند فقط دنبال این هستند که منافع خودشان را به هر نحوی شده تحمیل کنند و دست نشانده‌ای مثل شاه داشته باشند تا هر چه گفتند چشم بگوید لذا مردم باید به این مهم توجه و عنایت داشته باشند.

انتهای پیام/282

منبع: تسنیم

کلیدواژه: داشته باشند تا این لحظه شعب اخذ رأی رئیس شورای رسانه ها شهر مشهد اتاق رصد

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.tasnimnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «تسنیم» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۹۸۶۰۹۸۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

تعطیل‌کردن روزهای پنجشنبه «خودتحریمی» است

رئیس اتاق اصناف ایران در خصوص تعطیلی روزهای «پنجشنبه» گفت: اصناف نیاز به مراودات لحظه به لحظه با دنیا دارند و تعطیلی «پنجشبه‌ها» به‌نوعی خودتحریمی است. - اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران، مجتبی صفایی، رئیس اتاق اصناف ایران گفت: با توجه به تأمین بخشی از مطالبات اصناف از دولت، زیرساخت‌های لجستیک واحدهای بازرسی و نظارت اتاق‌های اصناف سراسر کشور افزایش یافته است که امروز نیز در مرحله دوم این طرح، پس از تخصیص تعدادی خودرو، 500 دستگاه موتورسیکلت به این واحدها اختصاص یافت تا مقدمه‌ای در بازرسی‌های هدفمند و سامانه‌ای باشد و روند رسیدگی به شکایات مردمی را افزایش دهد.

عضویت نماینده اتاق اصناف ایران در ستاد تنظیم بازار
مجتبی صفایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به تصمیم سال گذشته مبنی بر عدم‌حضور نمایندگان اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و اتاق اصناف ایران در ستاد تنظیم با پیگیری‌های انجام‌شده، خوشبختانه نماینده اتاق اصناف ایران در نشست بعدی ستاد تنظیم بازار کشور حضور خواهد داشت و در آن جلسه در خصوص وصول باقی‌مانده مطالبات اصناف از محل اجرای تبصره 7 ماده 72 قانون نظام صنفی پیگیر خواهیم بود.

همدان؛ نمونه‌ای موفق در ایجاد شهرک‌های صنفی

مجتبی صفایی همچنین با اشاره به تفاهمنامه اتاق اصناف ایران و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: اتاق اصناف استان همدان با اقدامات و تفاهم‌نامه‌ای که با شهرداری این استان داشته‌اند، عملکردی موفق را در ایجاد شهرک‌های صنفی به‌منظور ساماندهی صنوف خدماتی در محدوده شهری رقم زدند، این نمونه موفق را مورد تقدیر قرار می‌دهیم و برنامه‌ای برای بازدید هیئت نمایندگان اصناف از این شهرک‌های صنفی خواهیم داشت که جزئیات آن به‌زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

رئیس اتاق اصناف ایران تأکید کرد: در طرح ایجاد شهرک‌های صنفی بسیار مهم است که عبارت «اصناف مزاحم» به‌کار برده نشود و این عبارت به «صنوف فنی» اصلاح شود، چرا که کاسب حبیب‌الله است و پیامبر اکرم(ص)، کسی را که برای تأمین هزینه‌های زندگی از خانه خارج شود و عصر به منزل نیاید، هم‌سطح شهید دانسته‌اند؛ لذا منزلت کسب روزی حلال تا این اندازه بالا است و مزاحم دانستن این مشاغل بسیار مذموم است و باید اصلاح شود.

وی همچنین با تاکید بر ظرفیت همکاری روسای اتاق‌های اصناف در بهبود وضعیت شهرک‌های صنفی، تصریح کرد: در جلسه‌ای که با وزیر صنعت، معدن و تجارت داشتیم بر این مهم تاکید و پیشنهاد شد که حداقل در 10 شرکت شهرک صنفی یا صنعتی اولویت‌دار، روسای اتاق‌های اصناف آن مرکز استان به عنوان عضو غیرموظف در هیات مدیره همکاری کنند. از سوی دیگر، یکی از اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف ایران یا خود بنده نیز عضو هیات مدیره کشوری خواهیم بود تا اگر در یکی از شهرستان‌ها چالشی پیش بیاید، از آن جایگاه بتوان مورد رسیدگی قرار داد. این روش به «جهش تولید با مشارکت مردم» که از سوی مقام معظم رهبری(مدظله) به عنوان شعار سال 1403 مطرح شده است، کمک شایانی خواهد کرد.

توزیع کالای اساسی توسط اصناف

وی بیان کرد: مشکلات عدیده ای امروز در حوزه توزیع کالاهای اساسی وجود دارد نشات گرفته از مافیایی است که در نظام توزیع پیش آورده‌اند و اجازه نمی‌دهند که اصناف به این حوزه ورود پیدا کرده و توزیع را سامان دهند. خوشبختانه طی تفاهم‌نامه‌ای که اتاق اصناف ایران با وزارت جهاد کشاورزی امضا کرده است، قرار شد این تابو شکسته شود. اما اجرای آن با مباشرت اتحادیه، از یک سو هزینه‌‌آور بوده و از سوی دیگر مشکلات مالیاتی برای اتحادیه‌ها پیش می‌آورد. ما نمونه موفقی را در کرمانشاه اجرا کرده‌ایم که می‌تواند به عنوان الگو به سایر اتاق‌ها معرفی شود. اما لازم است تا توزیع کالای اساسی توسط اصناف از سوی ستاد تنظیم بازار کشور تصویب و ابلاغ شود.

پیشنهاد آزادسازی نرخ نان و واریز یارانه به حساب سرپرستان خانوار

رئیس اتاق اصناف ایران همچنین به موضوع نان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بیشترین میزان قاچاق معکوس (قاچاق از کشور به بیرون مرزها) پس از سوخت، متعلق به آرد است و نیز از آنجایی که کیفیت آرد و نان در جای جای کشور متفاوت است، لذا پیشنهاد ما آزادسازی نرخ نان و واریز یارانه به حساب سرپرستان خانوار است. اما با توجه به موضوعات مهم حوزه نان، به تازگی کارگروه آرد و نان در اتاق اصناف ایران تشکیل شده است که اعضای آن متشکل از فعالان همین حوزه از شهرستان های مختلف هستند. همچنین به زودی نشستی با معاون اول رئیس جمهور خواهیم داشت تا به موضوعات تخصصی این صنف رسیدگی شود.

صفایی درخصوص تسهیلات بانکی نیز گفت: طبق سنوات گذشته اگرچه برخی از صنایع، زیان انباشته دارند، اما همواره تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی اختصاص یافته است. اما در حال حاضر، بانک‌ها پیشنهادات جدیدی برای ارائه تسهیلات به اصناف دارند. چراکه بازگشت تسهیلات و پرداخت اقساط توسط اصناف معمولا 100 درصد است؛ مگر مورد خاصی پیش بیاید. بنگاه‌های صنفی تولیدی قابلیت رقابتی دارند لذا امسال حتما باید مورد توجه بانک ها قرار گیرند.

تعطیل کردن روزهای پنجشنبه نوعی «خودتحریمی» است
رئیس اتاق اصناف ایران در خصوص تعطیلی روزهای «پنجشنبه» نیز گفت: اصناف نیاز به مراودات لحظه به لحظه با دنیا داریم و تعطیلی «پنجشبه‌ها»، منجر می شود که چهار روز در ایام هفته این بازار را از دست بدهیم و این طرح، به نوعی به خود تحریمی ها می افزاید؛ لذا پیشنهاد اتاق اصناف ایران، این است که به جای روز «پنجشنبه»، روز «شنبه» تعطیل شود. موضع اتاق اصناف ایران در این باره مشخص است و پس از دسته بندی کردن اطلاعات لازم، این موضوع را به کمیسیون اجتماعی مجلس و ریاست محترم مجلس شورای اسلامی اعلام خواهیم کرد. امیدواریم که در سال پیش رو، مجموعه دولت و مجلس همکاری بیشتری با اصناف داشته باشند تا همه با هم در مسیر تحقق شعار سال تحت عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» حرکت کنیم.

انتهای پیام/

 

دیگر خبرها

  • مدارس این شهر فردا تعطیل شد
  • این طلبه‌ها بدون کنکور معلم می‌شوند
  • دستمزد معلم خصوصی ابتدایی مشهد چقدر است؟
  • تعطیل‌کردن روزهای پنجشنبه «خودتحریمی» است
  • چگونه طلبه شویم؟
  • دستور از اتاق رئیس: پاداش تاریخی برای بلیت پاریس
  • حضور پُر شور در دور دوم انتخابات سبب تشکیل «مجلس کارآمد» می‌شود
  • قیمت کالاهای اساسی افزایش نیافته است
  • علیپور: مردم برای تشکیل مجلسی مقتدر و قوی مشارکت گسترده‌ای در مرحله دوم انتخابات داشته باشند
  • پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی بیش از ۹۷ درصد است