Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «ورزش 3»
2024-04-23@21:32:06 GMT

گولسیانی: برای تیم ملی ایران دست و پایم می‎‌لرزید

تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ | کد خبر: ۳۹۸۶۱۰۲۲

گولسیانی: برای تیم ملی ایران دست و پایم می‎‌لرزید

از همان اواخر آذرماه که گئورگی گولسیانی پنالتی خود را در شب تلخ آزادی در دیدار مقابل الدحیل به تیرک دروازه کوبید و پرسپولیس نتوانست مجوز صعود به دور بعد لیگ قهرمانان را کسب کند، به دنبال صحبت کردن با ستاره گرجستانی و محبوب باشگاه بودیم؛ بازیکنی که از زمان حضور در پرسپولیس به اغلب افتخارات ممکن دست یافته و سال گذشته با دو بار گلزنی در دربی نام خود را در تاریخ این باشگاه ثبت کرد.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

البته گولسیانی که در آن مقطع درگیر مشکلات مالی با باشگاه بود و حتی شایعاتی درباره جدایی‌اش و انتقال به استقلال یا سپاهان به گوش می‌رسید، تمایلی به صحبت کردن نشان نداده و مصاحبه را به نیم فصل و بعد از جام ملت‌های آسیا موکول کرد. در نهایت بعد از بازگشت این ستاره گلزن ای گرجستان، فرصت صحبت با گولسیانی را پیدا کردیم و او برخلاف انتظار ما را به خانه خودش دعوت کرد و ترجیح داد که در منزل خودش در شمال تهران پذیرای خبرنگاران و تصویربرداران سایت ورزش سه باشد.

ما تقریبا در همان ساعت مقرر با گولسیانی به مقصد رسیدیم اما این بازیکن که از تمرین پرسپولیس به سمت خانه حرکت می‌کرد، در ترافیک معمول تهران گیر کرده بود و به همین دلیل شاید ۱۵ دقیقه دیرتر از ما به خانه خودش رسید. گرچه به او پیشنهاد دادیم که ابتدا به بالا رفته و برای مصاحبه آماده شود اما او از ما خواست تا به همراهش به خانه برویم و همانجا بود که با فضایی متفاوت از آنچه تصور می‌کردیم،  روبرو شدیم.  خانه گولسیانی شبیه خانه یک بازیکن و یک ورزشکار بود؛ وسایل ورزشی و خانه‌ای که چندان هم مرتب نبود و حاکی از آن بود که همسر و فرزندان گولسیانی همچنان بعد از تعطیلات در گرجستان مانده و تمایلی به بازگشت به تهران نشان نداده‌اند.

مصاحبه با گولسیانی در خصوص شرایط فعلی پرسپولیس آغاز شد. این ستاره گرجستانی از همان ابتدا به تمجید از یحیی گل‌محمدی و نقش او در موفقیت‌های پرسپولیس پرداخته و بابت جدایی این سرمربی پرافتخار به شدت ابراز تاسف کرد اما گولسیانی اوسمار را نیز سرمربی باکیفیتی دانست و مدعی شد که از دوران کار کردن با او در پرسپولیس، البته در نقش دستیار، لذت برده است. گولسیانی در همان ابتدا از هواداران پرسپولیس خواست به اندازه کافی به سرمربی جدید و برزیلی باشگاه فرصت بدهند و در واقع شرایطی را فراهم کنند که اوسمار بتواند در این مدت خودش را روی نیمکت پرسپولیس به اثبات برساند.

در ادامه درمورد شایعاتی که همیش در سال‌های اخیر در فوتبال ایران وجود داشته با گولسیانی صحبت کردیم. این ستاره گرجستانی هفت سال قبل توسط امیر قلعه‌نویی به ایران انتقال پیدا کرد و در این مدت ابتدا در تیم‌های ذوب‌آهن و سپاهان و در این میان در نساجی بازی کرد. از گولسیانی پرسیدیم که آیا او هم معتقد است که در فوتبال ایران تیم یا تیم‌هایی مورد حمایت دولت یا فدراسیون یا کمیته داوران قرار دارند که گولسیانی به شدت و خیلی محکم از تیم فعلی خود دفاع کرده و مدعی شد از همان بدو ورود به ایران شایعاتی در این مورد از رسانه‌ها و حتی بازیکنان هم‌تیمی خود شنیده اما گولسیانی تاکید کرد که او در سال‌های اخیر بارها در مقابل پرسپولیس هم بازی کرده بود و همیشه قرمزپوشان تیم برتر زمین بودند و در واقع در سال‌هایی که حتی گولسیانی در پرسپولیس هم نبود، او این باشگاه را لایق کسب عنوان قهرمانی می‌دانست.

از او خواستیم بیشتر وارد جزئیات شده و به عنوان یک بازیکنی که سابقه حضور در رختکن سپاهان را نیز دارد درباره تفاوت این دو باشگاه توضیح بدهد. البته ستاره گرجستانی با احترام تمام نسبت به باشگاه سابق خود صحبت کرده و به تمجید از سپاهان نیز پرداخت اما مدعی شد انرژی و در واقع شرایط رختکن بین دو باشگاه متفاوت است و این می‌تواند یکی از عوامل موفقیت پرسپولیس در سال‌های اخیر باشد. به هر حال گولسیانی بارها تاکید کرد که هیچ نیرو و عامل بیرونی به قرمزپوشان بابت کسب این موفقیت‌ها کمک نمی‌کند و هرچه هست، در زمین فوتبال در سال‌های اخیر رقم خورده است.

همچنین چند ماه قبل گولسیانی متنی در صفحه خود منتشر کرده و به اعتراض به لو رفتن نامه‌اش به باشگاه بابت تاخیر در پرداختی‌ها پرداخت. مدافع باتجربه مدعی شد برخلاف تصور افکار عمومی بازیکنان خیلی از شرایط مالی عجیب و غریبی برخوردار نیستند و آنها نیز روی ارقام دستمزدی خود برنامه‌ریزی می‌کنند. گولسیانی تاکید کرد در آن مقطع یک نفر که حتی نام او را هیچکس در باشگاه نمی‌دانست، نامه درخواست پول او را به رسانه‌ها لو داده و این اتفاق بعد از بازی با الدحیل رخ داده است. گولسیانی در آن مقطع تصور کرده باشگاه خواهان تحت فشار گذاشتن این بازیکن بعد از خراب شدن پنالتی بوده و به این علت این موضوع او را به شدت عصبانی کرد، در حالی که گولسیانی در این میان تاکید کرد حتی در آن روزها نیز هرگز به جدایی از پرسپولیس فکر نکرده و قصد داشته تا پایان قرارداد خود به این باشگاه متعهد باشد اما به هر حال گولسیانی مدعی شد این مشکل برطرف شده و هر چقدر از او سوال کردیم که آیا همچنان مشکلی بین او و باشگاه وجود دارد، پاسخ او منفی بود.

اما یکی از سوالات مهم ما درباره دربی جنجالی اردیبهشت ماه امسال و برخورد ارسال مهدی قایدی به دست گولسیانی بود. هواداران و کادرفنی استقلال قویا تاکید داشتند داور در این صحنه مرتکب اشتباه شده و البته این اشتباه، سرنوشت دربی و احتمالا فصل را تغییر داده است اما گولسیانی تاکید کرد که دست او در حالت عادی بوده و او امکان جمع کردن دست خود را نداشته و به هیچ عنوان این صحنه پنالتی نبوده است. البته طبیعی است که چنین پاسخی را از گولسیانی بشنویم و او بر اساس تجربه و رفتار حرفه‌ای به دفاع از منافع تیم خود پرداخته است اما به هر حال گولسیانی در راستای صحبت‌های قبلی خود تقریبا در تمام بخش‌های مصاحبه تاکید داشت پرسپولیس از کمک و یا عاملی بیرونی بهره نمی‌برد و تمام موفقیت‌های دین تیم منوط به درخشس بازیکنان این تیم در سال‌های اخیر بوده است.

اما نکته جالب اینجاست که گولسیانی به شدت به دفاع از امیر قلعه‌نویی، سرمربی فعلی تیم ملی پرداخت و مدعی شد او بهترین گزینه برای تیم ملی است. این مصاحبه فردای بازی ایران و قطر در نیمه نهایی جام ملت‌ها انجام شد و ستاره گرجستانی مدعی شد انقدر در جریان بازی ایران استرس داشته که دست و پایش می‌لرزیده و حتی این اتفاق هنگامی که او روی نیمکت تیم ملی گرجستانی حضور داشت هم رخ نداده است. او از علاقه خود به تیم ملی ایران سخت گفت و البته مدعی شد امیر قلعه‌نویی چیزی از گزینه‌های قبلی تیم ملی مانند دراگان اسکوچیچ و کارلوس کی‌روش کم ندارد. او مدعی شد این باور که امیر قلعه‌نویی یک مربی سنتی است، غلط بوده و او به خوبی افکار جدید و مدرن را در فوتبال می‌پذیرد.

در پایان ستاره گرجستانی پرسپولیس با امیدواری درمورد آینده صحبت کرده و به نظر می‌رسید او تصور می‌کند حتی با جدایی یحیی گل‌محمدی و حضور اوسمار هم امکان کسب عنوان قهرمانی برای پرسپولیس وجود دارد. در سه بازی اخیر و با اوسمار، قرمزپوشان عملکرد خوبی داشته و تا حدی رضایت هواداران این تیم را جلب کرده‌اند. ستاره گرجستانی که در دیدار با ذوب‌آهن موفق به گلزنی شد، حالا یک گل تا تبدیل شدن به بهترین گلزن خارجی تاریخ این باشگاه و رسیدن به رکورد آلن ویتل فاصله دارد و جالب اینجاست خود گولسیانی به شدت از این موضوع متعجب شده و سوال کرد چرا در اینهمه سال، پرسپولیس موفق به جذب بازیکنی نشده که به حداقل ۲۰ گل در این باشگاه برسد. این در حالی است که پرسپولیس در سال‌های اخیر مهاجمان زیادی جذب کرده اما هیچکدام از آنها حتی بیشتر از چند ماه موفق به پوشیدن لباس این تیم نشده‌اند.

همانطور که تصور می‌کردیم ستاره جنتلمن و محترم گرجستانی با آرامش و احترام تمام در طول مصاحبه در خانه خود به سوالات ما پاسخ داد و در پایان همان چیزی را که تصور می‌کردیم، از او شاهد بودیم؛ یک بازیکن محترم و حرفه‌ای که به دفاع از منافع تیم خود می‌پردازد و بارها تاکید دارد پرسپولیس مانند یک خانواده است، پس اگر مشکلی هم در این باشگاه وجود دارد، نباید از رختکن این تیم بیرون برود.

منبع: ورزش 3

کلیدواژه: سال های اخیر ستاره گرجستانی امیر قلعه نویی مدعی شد تیم ملی

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.varzesh3.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ورزش 3» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۹۸۶۱۰۲۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

اعلام ارزش سهام استقلال و پرسپولیس (فیلم)

ویدئوهای دیدنی دیگر در کانال های آپارات و یوتیوب عصر ایران ???????????? کانال 1 aparat.com/asrirantv کانال 2 aparat.com/asriran کانال 3 youtube.com/@asriran_official/videos کانال عصر ایران در تلگرام بیشتر بخوانید: سنگ‌پرانی هواداران استقلال و پرسپولیس به سمت هم (فیلم) حسن روشن: استقلال و پرسپولیس هیچ وقت واگذار نمی شوند (فیلم) خلاصه بازی استقلال ۰ - پرسپولیس ۰ (فیلم)

دیگر خبرها

  • مرزن آباد لرزید
  • ببینید | ابراز عشق سرمربی پرسپولیس به دو غذای ایران؛ اولی کشک بادمجان، دومی چیست؟
  • اورونوف در فیفادی چشم پرسپولیس را گرفت
  • لبخند مدافع پرسپولیس به نیمکت نشینی‌های ادامه دار!
  • اعلام ارزش سهام استقلال و پرسپولیس (فیلم)
  • جواد مجابی: کمال‌الملک شاگردان را به کپیه باسمه‌های فرنگی واداشت/حیدریان: دلش چون بید می‌لرزید که مبادا آن برگ پیش از آن‌که در تابلو ترسیم شود بیفتد
  • بهاباد امروز لرزید
  • گولسیانی و کنعانی، گلزن‌ترین زوج خط دفاعی لیگ برتر ایران
  • خرم‌آباد لرزید
  • خوی لرزید!