Web Analytics Made Easy - Statcounter

همشهری آنلاین - حوادث: سرقت۳ کیلو طلا از خانه مرد طلافروش، قتل راننده مسافرکش بخاطر سرقت خودرواش، قتل مردی جلوی چشمان همسرش بخاطر سرقت طلا و ... اینها فقط بخشی از جنایت‌هایی است که اعضای یک باند تبهکاری در ایرانشهر مرتکب شدند. سارقان خشن هنگام سرقت هر کسی را که مانع‌شان می‌شد به قتل می‌رساندند و در مدت کوتاهی مرتکب ۶ جنایت شدند اما سرانجام به دام افتادند.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

شروع جنایت‌های اعضای این باند به ۴ماه قبل برمی‌گردد. اسفندماه سال گذشته چند سرقت مسلحانه به پلیس ایرانشهر گزارش شد. سارقان چند مرد مسلح و نقاب‌دار بودند که افراد مختلفی را طعمه قرار می‌دادند و هر کسی را که در برابرشان مقاومت می‌کردند با بی‌رحمی تمام به هدف گلوله قرار داده و به قتل می‌رساندند. در این شرایط بود که تحقیقات گسترده‌ای برای دستگیری سارقان آغاز شد.

اعضای این باند اغلب طلا و جواهرات سرقت می‌کردند. شیوه سرقت‌های شان طوری بود که نشان می‌داد کاملا حرفه‌ای هستند؛ چرا که هیچ سرنخی نیز از خود به جا نمی‌گذاشتند. با وجود اینکه آنها مرتکب چندین فقره سرقت خونین شده و چند نفر را به قتل رسانده بودند؛ اما هیچ کس چهره آنها را ندیده بود و معلوم نبود آنها چه کسانی هستند.

هراز گاهی سرقت مسلحانه تازه ای به پلیس گزارش می‌شد که شواهد نشان می‌داد عاملان آن اعضای باند تحت تعقیب هستند. در جریان یکی از همین سرقت‌ها بود که اطلاعاتی از یکی از سارقان به دست آمد و به اولین سرنخ برای دستگیری اعضای این باند تبدیل شد. بعد از آن بود که کاراگاهان پلیس آگاهی در چند عملیات ویژه اعضای این باند ازجمله سرکرده شان را دستگیر کردند. دستگیرشدگان که ۹ نفر هستند در جریان بازجویی‌ها به چندین فقره سرقت مسلحانه و ۶ فقره قتل اعتراف کردند.

سرقت گاوصندوق پراز طلا

یکی از سرقت‌هایی که اعضای این باند مرتکب شدند سرقت ی گاوصندوق پر از طلا بود. آنها از مدتی قبل مردی ثروتمند را شناسایی کرده و می‌دانستند که او در خانه‌اش مقدار زیادی طلا و جواهرات نگهداری می‌کند. به همین دلیل نقشه سرقت از خانه او را کشیدند. آنها که همگی مسلح بودند به خانه این مرد حمله کردند. ابتدا با تهدید او را مجبور به سکوت کرده و در حالی که همه تلاش‌های‌شان برای باز کردن در گاوصندوق به جایی نرسیده بود، به زحمت گاوصندوق را که داخلش حدود ۲ کیلو طلا بود را سرقت کردند.

سرقت خونین از زن جوان

یکی از دلخراش‌ترین سرقت‌های اعضای این باند سرقت طلاهای زنی جوان بود. این زن همراه با شوهرش از جشن عروسی یکی از اقوام‌شان برمی‌گشتند. تبهکاران آنها را بعد از خروج از جشن عروسی تعقیب کردند و وقتی زن و شوهر جوان به محلی خلوت رسیدند جلوی خودروی‌شان پیچیدند و راه‌شان را سد کردند. هرچند هدف آنها سرقت طلاهای زن جوان بود اما یکی از آنها جلوی چشمان این زن به سوی شوهرش شلیک کرد و او را به قتل رساند. آنها سپس همه طلاهای زن جوان را سرقت کرده و گریختند.

دستبرد به محموله تریاک

با وجود اینکه اعضای این باند خشن اغلب طلا و جواهرات سرقت می‌کردند؛ اما در یک مورد نیز تصمیم به سرقت یک محموله تریاک گرفتند. آنها بعد از آنکه یک قاچاقچی مواد مخدر را شناسایی کردند تصمیم گرفتند محموله‌ای را که او قرار است حمل کند سرقت کنند. به این ترتیب روزی که این قاچاقچی حدود ۱۰۰ کیلو تریاک را در خودرواش جاسازی کرده بود تا به سمت کرمان برود، به تعقیب او پرداختند. آنها در جاده، و در مکانی خلوت با تهدید راننده را مجبور به توقف کردند. آنها بی‌مقدمه یک گلوله به سوی او شلیک کرده و در ادامه ۱۰۰ کیلو تریاک همراه با یک اسلحه که در خودروی این مرد بود سرقت کرده و گریختند.

زورگیری خونین از راننده مسافرکش

اما جنجالی‌ترین سرقتی که اعضای این باند مرتکب شدند، ماجرای سرقت زورگیری یک خودرو از راننده‌ای مسافرکش در یکی از میدان‌های ایرانشهر بود. یکی از آنها در خیابان جلوی یک راننده مسافرکش دست تکان داد و وانمود کرد که مسافر است. راننده هم بی‌خبر از همه جا خودرو را متوقف کرد. درست در همین لحظه چند مرد مسلح که در کنار خیابان پنهان شده بودند جلو آمدند و اسلحه‌شان را به سوی راننده نشانه رفته و او را تهدید کردند که از خودرو پیاده شود. راننده اما به هیچ قیمت حاضر به تسلیم شدن نبود. او با داد و فریاد از مردم کمک خواست و افراد زیادی را جمع کرد. سارقان نیز وقتی دیدند تعداد مردم هر لحظه بیشتر می‌شود به سوی راننده تیراندازی کرده و او را به قتل رسانده و در نهایت خودرواش را سرقت کردند.

قتل طلافروش

آخرین جنایتی که اعضای این باند مرتکب شدند قتل یک طلافروش در خانه اش بود. ماجرا از این قرار بود که یکی از طلافروشان ایرانشهر برای امنیت بیشتر هر شب بعد از پایان کارش طلا و جواهرات را به خانه‌اش می‌برد. تبهکاران نیز که از این موضوع باخبر شده بودند نقشه سرقت مسلحانه از خانه طلافروش را طراحی کردند. آن شب آنها که ۶ نفر بودند به خانه مرد طلافروش یورش بردند و با تهدید تلاش کردند طلاها را سرقت کنند. در این بین اما مرد طلافروش در برابرشان مقاومت کرد و آنها هم وی را مقابل چشمان همسر و فرزندانش با شلیک گلوله به قتل رسانده و ۳ کیلو طلا سرقت کرده و تلاش کردند فرار کنند. در این بین صدای تیراندازی باعث شد تا همسایه ها اطراف خانه مقتول جمع شوند. همسایه‌ها مانع فرار سارقان بودند و آنها که راه فرار را بسته می‌دیدند شروع به تیراندازی کردند و به اشتباه یکی از همدستان‌شان را هدف قرار دادند و در حالی که باعث مرگ او شده بودند، ۵ نفری فرار کردند. کشف جسد این سارق به اولین سرنخ در مورد این باند تبدیل و باعث دستگیری همه اعضای این باند شد.

تحقیقات ادامه دارد

تیم‌های ویژه‌ای از پلیس آگاهی ایرانشهر دست به دست یکدیگر دادند تا اعضای این باند سرانجام دستگیر شدند. حالا در شرایطی که چند روز بیشتر از آغاز بازوجویی از دستگیرشدگان نمی‌گذرد، ابعاد تازه‌تری از جنایت‌های آنها برملا شده است. سرهنگ مهدی رشنودی، فرمانده انتظامی ایرانشهر در این باره به همشهری می‌گوید: اعضای این باند ۹ نفر هستند که همگی دستگیر شدند و تاکنون به ۶ فقره قتل و ۱۴ فقره سرقت مسحانه اعتراف کرده‌اند. همه دستگیرشدگان ازجمله افراد سابقه‌داری هستند که پیش از این بارها دستگیر و زندانی شده اند. او ادامه می‌دهد: در جریان چندین عملیات که منجر به دستگیری تبهکاران شد، مقداری طلا، ۵ دستگاه خودروی مسروقه، ۱۲ راس احشام و ... کشف شد. تحقیقات از اعضای این باند در مراحل مقدماتی است و پیش‌بینی می‌شود در ادامه سرقت و قتل های دیگری نیز از متهمان کشف شود.

کد خبر 860482 برچسب‌ها استان سیستان و بلوچستان سارق - سرقت قتل - قاتل حوادث ایران

منبع: همشهری آنلاین

کلیدواژه: استان سیستان و بلوچستان سارق سرقت قتل قاتل حوادث ایران اعضای این باند طلا و جواهرات سرقت مسلحانه مرتکب شدند بخاطر سرقت سرقت طلا سرقت ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.hamshahrionline.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «همشهری آنلاین» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۴۰۴۸۸۷۹۹ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

دستگیری مردی که 2 دوستش را در مستی کشت

سردار علی ولیپور گورزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: حوالی ساعت ۲۰ چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ماه امسال وقوع درگیری میان چند پسر جوان در مقابل یک سوپرمارکت در محدوده چهارراه مختاری به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، گزارش داده شد که با حضور ماموران در محل مشاهده شد که سرانجام این درگیری به قتل منجر شده است. در همین راستا نیز کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به همراه تیم بررسی صحنه جرم در محل حادثه حاضر شدند.

به گزارش صدای ایران از ایسنا،وی با اشاره به حضور عوامل پلیس آگاهی در محل گفت: تیم جنایی در صحنه جنایت با جسد پسر حدوداً ۱۸ ساله‌ای مواجه شد که از ناحیه گردن هدف یک ضربه چاقو قرار گرفته و به قتل رسیده بود؛ بررسی‌های اولیه نشان داد که مقتول قربانی یک چاقوکشی در درگیری خیابانی شده است. کارآگاهان تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی در نخستین‌گام با دستور بازپرس جنایی از روی جسد و صحنه جرم اقدام به انگشت‌نگاری کردند تا ردپایی از عامل اصلی این جنایت به دست آورند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در تحقیقات اولیه نیز مشخص شد این درگیری کنار بساط سبزی‌فروشی یک پسر جوان رخ داده و او در این درگیری شرکت داشته است. بدین ترتیب پسر جوان هدف بازجویی قرار گرفت و گفت که چند سالی می‌شود که در خیابان مختاری سبزی فروشی و از این راه کسب درآمد دارد. در روز حادثه طبق روال مشغول کار بوده که مقتول به همراه دوستش با موتورسیکلت به آنجا آمده، از رفتارشان هم معلوم بود که آنها حالت طبیعی ندارند. این افراد ناگهان به بهانه چشم در چشم شدن به سمت این فرد حمله‌ور شدند، اما ناگهان یکی از آنها در لحظه دوستش را هدف ضربه چاقو قرار داد و با همان موتورسیکلت متواری شد.

ولیپور گودرزی ادامه داد: کارآگاهان که در جریان بررسی‌های میدانی متوجه دوربین‌های مداربسته شده بودند فیلم آنها را هدف بازبینی قرار دادند و لحظه به لحظه صحنه جنایت را مشاهده کردند که در این شاخه از تحقیقات مشخص شد، پسر سبزی فروش حقیقت را بیان کرده و در قتل نقشی نداشته است. در ادامه تیم جنایی در گام آخر با بهره‌گیری از اقدامات پلیسی و روش‌های علمی کشف جرم مخفیگاه متهم را در جنوب تهران شناسایی کرد و پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی وی را دستگیر کردند.

وی با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده، گفت: پسر جوان در ابتدا منکر هرگونه درگیری شد، اما هنگامی که با فیلم دوربین‌های مداربسته مواجه شد به ارتکاب جنایت اعتراف کرد و گفت که مشروب الکلی مصرف کرده و در حالت طبیعی نبود. قصد داشتند تا در خیابان‌های جنوب تهران بچرخند که ناگهان تصمیم گرفتند از سوپرمارکت داخل خیابان مختاری سیگار بخرند. هنگامی که می‌خواستند وارد سوپرمارکت شوند ناگهان با پسر سبزی فروش چشم در چشم شدند که موضوع همین باعث شد تا به همراه مقتول با او درگیر شوند، اما، چون حالت طبیعی نداشته ناگهان چاقو را از جیب بیرون آورده و در جریان درگیری ضربه چاقو را به یک نفر وارد کرد و تازه پس از آن متوجه شده که چاقو را در گردن دوست خودش فرودآورده است.

به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ برای متهم پرونده‌ای تشکیل شد و او برای ادامه روند رسیدگی به جرم و به همراه پرونده متشکله روانه زندان شد.

دیگر خبرها

  • سوءقصد مسلحانه در سقز / ۳ نفر کشته شدند
  • قتل مسلحانه ۳ نفر در سقز/ پیگیری ویژه برای دستگیری قاتل یا قاتلان
  • دستگیری مردی که 2 دوستش را در مستی کشت
  • شناسايي و انهدام باند سرقت محموله در خرم آباد
  • دستگیری مردی که 2 دوستش را کشت
  • شناسایی و انهدام باند سرقت محموله در خرم آباد
  • انهدام باند سارقان سيم برق در گلوگاه
  • انهدام باند سرقت محتویات خودرو در شهریار
  • عکس مردی که در شاهچراغ بخاطر او تیر هوایی شلیک شد /تابناک: مراسم حرم شاهچراغ در حال انجام است
  • دستگیری اعضای باند ۳ نفره سارقان منزل در فردیس