Web Analytics Made Easy - Statcounter

زی‌سان: فال تاروت (Tarot) از دیرهنگام ابزاری برای کشف راز و رمز‌های اکنون و آینده انسان‌ها بوده است. امروزه از تاروت به عنوان یک ابزار و روشِ دارای چارچوب خاص و دقیق برای پیشگویی استفاده می‌کنند. روزانه افراد مختلف برای امور کاری، عشاطفی، اقتصادی و در کل انجام امور روزانه و گرفتن تصمیمات به این فال رجوع می‌کنند.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

 

به گزارش «زی‌سان»،   درباره پیشینه تاروت روایت‌های مختلفی وجود داد، اما آن‌چه قطعی به نظر می‌رسد، عدم استفاده از تاروت برای پیشگویی و در انحصار قشر اعیان بودن آن است. یعنی در ابتدا از تاروت با هدف پیش‌گویی و فال متولد استفاده نمی‌شد و تنها اقشار حاکم و اشراف به آن دسترسی داشتند.  

گفته می‌شوشد نقطه پیدایش کارت‌های حاوی تصویر به اروپا و سال ۱۳۹۰ میلادی باز می‌گردد. از نظر ریشه واژه نیز به نظر می‌رسد از کلمه «تاروچی» که یک کلمه ایتالیاییست بر گرفته شده است. در آن دوران متفکران تاروت را سرچشمه حکمت الهی می‌دانستند و دسترسی به آن برای عموم ممکن نبود. مردم عادی فقط به طریق مخفیانه به آن دسترسی داشتند که آن هم همراه با مجازات بود.

بر خلاف مردم اشراف‌زادگان به تاروت دسترسی پیدا کردند و نخستین کارت‌ها روی ورقه‌های نازکی از طلا، نقره یا حتی آج حیوانات طراحی شدند. اما به تدریج تاروت عمومی شد و با پیشرفت صنعت چاپ انبوهی از کارت‌ها بر روی کاغذ تولید شدند. با عمومی شدن تاروت مساله مهم موضوع راز‌های نهفته در آن به مساله تبدیل شد.

در قرن ۱۹ الیفاس لوی (Eliphas Levi) کابالیست و استاد علوم خفیه اهل فرانسه، سرانجام توانست که ۲۲ کارت تاروت کبیر را به ۲۲ حرف الفبای عبری مرتبط سازد و هر ۲۲ حرف الفبای عبری با چهار عنصر طبیعت و حروف مقدس مرتبط هستند. در نتیجه اسرار تاروت برملا شد و از آن به عنوان ابزار پیش‌گویی استفاده شد.  

فال تاروت در بردارنده اشکال و اعداد مختلف است. کارت‌های تاروت را هر کسی نمی‌تواند بخواند، بلکه درجه‌ای از دانش و آگاهی می‌خواهد. کارت‌های تاروت ۷۸ تا هستند که به دو بخش اصلی تقسیم می‌شوند: کارت‌های تاروت کبیر یا Major Arcana و تاروت صغیر یا Minor Arcana. هر کدام از این دسته‌ها نیز به ۴ بخش فرعی‌تر تقسیم می‌شوند.  

آن‌چه در ادامه خواهد آمد فال تاروت روزانه برای متولدین ماه‌های مختلف سال است.  

فال تاروت ۲۱ تیر ۱۴۰۳ برای متولدین فروردین

وابستگی

موفقیت مالی

شخصی پولدوست

پس اندازی که برای آینده لازم است

توضیح:

آیا وابستگی شما به پول و مادیات بیش از حد لزوم است؟ یا شاید خود را به نوعی درگیر حس مالکیت یا نوعی حسادت کرده باشید؟ میل به کنترل کردن و تصاحب کردن نشان چهار سکه است. اگر احساس می‌کنید نسبت به شخص خاصی یا محیط و شرایطی بیش از اندازه وابسته هستید و میل دارید آن را در چهارچوب مالکیت خود درآورید، در این صورت ارزش‌های حقیقی خود را به مخاطره انداخته اید. اغلب به خطا به محیط، شرایط و یا اشخاصی می‌چسبیم، که برای ما آشنا هستند، حتی اگر بدانیم که دیگر برای ما مفید نیستند. باید بدانید که دیگران نیز نیاز دارند آزاد باشند و چگونگی زندگانی خود را تعیین کنند.

عبارت شفابخش:

من قدرت خود را به خدمت عشق عرضه می‌کنم.

فال تاروت ۲۱ تیر ۱۴۰۳ برای متولدین اردیبهشت


پنهان کاری

از یک وضعیت مشکوک بر حذر باشید

نادرستی و پنهانکاری در کار یا اطراف

جاسوسی کردن وضع دیگران

زنگی کردن در کاری که هیچ نتیجه‌ای برای شما نخواهد داشت

توضیح:

در حالت اول این کارت به مفهوم آن است که شما از چیزی فرار می‌کنید. شاید از یک تعهد، مسئولیت، کار زیاد، دردسر و… در مواقعی می‌بایست با آنچه که لازم است روبرو شد. آیا چه کسی نقش یک گرگ را بازی می‌کند؟ شما یا دیگری؟

به هر حال انتخاب این کارت بروز مشکلاتی را پیش بینی می‌کند که می‌بایست با اقداماتی پیشدستی نمود. در صورتی که با وضعیت بحرانی یا دشمنان و اشخاص مشکل ساز سروکار دارید و در عین حال خواهان پیروزی و دفاع از حقوق خود هستید، می‌بایست با مهارت و زیرکی راه حلی بیابید که خارج از انتظار و ترتیب همیشگی باشد. تا وقتی فرصت باقی است آنچه که می‌توانید انجام دهید و از میدان کنار نکشید.

عبارت شفابخش:

با رها شدن از هرگونه ترس و تردید، احساس سبکبالی و آزادی می‌کنم.

فال تاروت ۲۱ تیر ۱۴۰۳ برای متولدین خرداد


تکامل عشق – سعادت

رضایت از موقعیت مالی

موفقیت افراد خانواده در کنار هم

موفقیت زوج جوان در زندگی

اتفاقی که همه افراد خانواده از آن خوشحال خواهند شد

توضیح:

موقعیت مناسبی برای سعادت و صمیمیت بیشتر در جریان است. در محیط گروهی یا خانوادگی رضایت و صلح و صفا ایجاد می‌گردد و کودکان از این فرصت طلایی بهترین بهره‌ها را خواهند برد. مشاجره یا خصومتی در اطراف شما پایان می‌پذیرد و به صلح و دوستی متمایل می‌گردد. کلید خوشبختی را که لیاقت آن را دارید در جمع یا خانواده خود بدست می‌آورید.

عبارت شفابخش:

زندگی آنچه را که برای خوشبختی نیاز دارم به من می‌بخشد.

فال تاروت ۲۱ تیر ۱۴۰۳ برای متولدین تیر


یک موقعیت عالی

مردی مسئولیت پذیر، زحمتکش و صبور

شخصیتی آرام و قابل اعتماد و مهربان

مذاکره در مورد یک موضوع مهم مالی

توضیح:

شما برای رسیدن به اهداف خود به سختی تلاش می‌کنید و نسبت به وظایف خود جدی هستید. دلاور سکه نمایانگر مسئولیت پذیری و بردباری است و به شما پیشنهاد می‌کند برای دریافت نتیجه و حصول اهدافتان خود را با شرایط طولانی مدت هماهنگ سازید و انتظارات خود را به تعویق بیاندازید. برای به حداقل رساندن مشکلات و خطرات، استوار و با احتیاط گام بردارید. جهت پیگیری اقدامات خود از روش‌های نو و ابتکاری یا تصمیمات عجولانه چشم پوشی کرده و در عوض به روش‌های شناخت شده و آزموده متکی باشید.

اگر برای مشاوره وضعیت خود این کارت را کشیده اید لازم است از انرژی مثبت این شخصیت در جهت صبر و بردباری و اندیشه گری بهره برداری نمایید. در صورت تلاش پیگیر و مداوم پاداش سرشاری نصیبتان خواهد شد.

عبارت شفابخش:

برای اجرای هر خدمت، انرژی لازم نیز بسویم می‌آید.

فال تاروت ۲۱ تیر ۱۴۰۳ برای متولدین مرداد


تغییرات مثبت – اتفاق مهم

تغییرات موفقیت آمیز در مسیر زندگی

چرخش غیر منتظره اقبال در جهت مثبت

شما احتیاج به یک تغییر و تحول دارید

توضیح:

شما در مقابل امکان یک پیشرفت بزرگ و ... منتظره ایستاده اید! اگر معجزه‌ای به وقوع نمی‌پیوندد حتما اشکالی در کار است. قانون چرخ این است که هیچ چیز ثابت باقی نمی‌ماند. بنگرید که چه چیزی را باید تغییر دهید تا به وضعیت بعدی انتقال یابید. در غیر این صورت در خطر بازگشت به همان جایی هستید که شروع کردید.

چرخ اقبال یک سمبل قدیمی و نمایانگر بخت است و قادر است اتفاقات و تجربیات زیادی را در زندگی شما بپروراند.

چرخ اقبال ضرورتا آنچه را که می‌خواهید به شما نمی‌دهد، اما آنچه را که برای پیشرفت و تحول نیاز دارید برایتان میسر می‌سازد و به شما یادآور می‌شود که می‌بایست به فکر فردا باشید.

عبارت شفابخش:

هم اکنون برای معجزه‌ی زندگی ام آماده هستم.

فال تاروت ۲۱ تیر ۱۴۰۳ برای متولدین  شهریور


آگاهی بر حقیقت – صبر و تاخیر

این کارت به معنی دریافت الهامات و حس ششم قوی می‌باشد همین طور نشانه زن کاملی است که همه مردان آرزوی آن را دارند.

توضیح:

اگر در رابطه با شروع یک اقدام یا یک ارتباط جدید و یا یک انتخاب مهم در زندگی خود این کارت را کشیده اید، پاپ بانو توصیه می‌کند که در حال حاضر «صبر و تاخیر» در این کار به مصلحت شما است. زیرا هنوز ضرورت دارد تا نسبت به رشد و دگرگونی‌های درونی خود آگاهی یافته و روی آنها کار کنید.

عبارت شفابخش:

من به نیرو‌های شهودی خود ایمان دارم.

فال تاروت ۲۱ تیر ۱۴۰۳ برای متولدین مهر


قاطعیت – تصمیم

پیروزی با کسی است که قدرت بیشتری دارد

یک اتفاق مهم

توضیح:

در رابطه با موضوع پرسشتان لازم است که سریع و بموقع دست به کار شوید. هراس به دل راه ندهید. شجاعانه و قاطعانه با مسائل روبرو گردید. زندگی هرگز برای مدت طولانی هموار پیش نمی‌رود. دیر یا زود عواملی فرا می‌رسند و به شما یادآوری می‌کنند تا با مبارزه خود روبرو شوید. اجازه ندهید که احساسات شما منطقی را که جهت رفع مشکلات نیاز دارید تیره و سست گرداند. هرچه که هست، با شهامت، درستکاری و عزمی راسخ پیش بروید.

عبارت شفابخش:

من به ادراکات روشن خود اطمینان دارم.

فال تاروت ۲۱ تیر ۱۴۰۳ برای متولدین آبان


چراغ راه – نیروی هدایتگر

ملاقات با کسی که می‌تواند شما را در امور مختلف راهنمایی کند

برای اطلاع از موضوعی باید سفر کنید

موضوعی که تا کنون علت آن را نمی‌دانستید برای شما روشن می‌شود

توضیح:

تنهایی خود را بپذیرید! هم اکنون زمانی است که نیاز به سکوت و انزوا دارید تا حقایق عمیق تری را در قلب خود بیابید. مدتی از زندگی روزانه کناره گیری کنید تا بتوانید ضمیر درونی خود را بیدار و فعال سازید. با اشخاصی که شما را درک نمی‌کنند و ترجیح می‌دهند که نسبت به شما تکبرورزی نمایند خودتان را مرتبط نسازید. بلکه با اشخاصی که در یک راه مشترک با شما گام برمی دارند همراهی و همدلی کنید. اگر قرار است یک مربی یا راهنمای خردمندی را ملاقات کنید با تواضع به سوی او بروید!

عبارت شفابخش:

من از تنهایی خود لذت می‌برم. هر زمان که بخواهم می‌توانم به تنهایی خود خاتمه دهم.

فال تاروت ۲۱ تیر ۱۴۰۳ برای متولدین آذر


انتظار امیدبخش

سرمایه گذاری

مشارکت

در کاری که انجام میدهید هنوز به خوبی جا نیفتاده اید منتظر نتایج خوبی باشید

قدرت

ثروت

توضیح:

برای آنکه بتوانید پیشامد‌های دل انگیزی در زندگی خود بیافرینید، استعداد‌های خود را جلوه گر سازید. از فرصت استفاده کنید. بهترین نقطه برای شروع، محیط اطراف خود شماست. برای کاوش و شناخت محیط خود جستجو و تحقیق کنید و دریابید که کدامین منبع جمعی و گروهی برای کمک و همکاری با شما مناسب هستند. جهت شکوفایی فعالیت‌های خود، افق‌های دید خود را گسترده‌تر کنید. پاسخ پرسش‌ها و کنجکاوی‌های خود را دریافت کنید.

عبارت شفابخش:

فهم من، قلب من و اراده‌ی من همسو و هماهنگ هستند.

فال تاروت ۲۱ تیر ۱۴۰۳ برای متولدین دی


هدیه – ملاقات دوست

ملاقات با یک دوست قدیمی و یاد آوری روز‌های خوب گذشته

زحمات گذشته پاداش‌هایی را به ارمغان می‌آورد

در یافت هدیه از کسی که شما را دوست دارد

توضیح:

دیدار‌ها تازه خواهند شد و هدایای محبت و دوستی احساس شما را همچون زمان کودکی سرشار از امنیت خاطر و معصومیت خواهند نمود. از تمام آنچه زندگی به شما می‌بخشد برخوردار شوید و آن را با عزیزان و دلبندان خود سهم کنید. امیدوار باشید، همانطور که گل‌ها شکوفا می‌گردند، با فرصت‌هایی که در پیش هستند خواسته‌ها و آرزو‌های شما با کمترین تلاش به حقیقت می‌پیوندند.

عبارت شفابخش:

من با پذیرفتن ارزنده‌ترین آرزوهایم آینده را متجلی خواهم ساخت.

فال تاروت ۲۱ تیر ۱۴۰۳ برای متولدین بهمن


پیمان – ماجرای عاشقانه

شروع یک ماجرای عاشقانه یا یک ارتباط دوستانه

نامزدی

پیمان دوستی

آشتی

توضیح:

این کارت به شما پاسخ مثبت می‌دهد و نیل به مقصود را در هر زمینه‌ای بشارت می‌دهد. دو جام نمایانگر آنست که پیوندی در هماهنگی کامل رخ خواهد داد.

اگر هنوز شریک زندگی خود را انتخاب نکرده اید، مقدمات لازم را برای یافتن و انتخاب مناسب فراهم سازید.

نماد دو جام پیام آور آن است که زمان جدایی و تنهایی بزودی سپری می‌گردد و یک تبادل احساسی عمیق مابین شما و طرف مقابل تان صورت می‌پذیرد.

عبارت شفابخش:

از آنچه که زندگی به من می‌بخشد برخوردار می‌گردم، اتحاد زیبای عاشقانه مرا سیراب می‌کند.

فال تاروت ۲۱ تیر ۱۴۰۳ برای متولدین اسفند


حمایت خانواده

موضوعات و مذاکرات خانوادگی

خرید یا فروش املاک در شرایط مناسب

توضیح:

این یک وضعیت عالی برای بهره برداری از نیرو‌های درخشنده‌ی ارتباطی و انتقالی است. ده سکه مظهر اتمام حجت و هدف نهایی در موفقیت دنیوی و مادی است در حالیکه مسئولیت‌های عمده‌ای با آن همراه است. هم اکنون زمانی است که می‌بایست روی ساختار ثبات، رفاه و مصونیت خانواده متمرکز شوید. منابعی را که نیاز دارید از خانواده یا گروه خود تهیه کنید.

اگر در این رابطه نقش رهبر را بعهده دارید از شما انتظار می‌رود افراد جوان را تشویق کنید و تسهیلات و رفاه لازم را برای پیشرفت و پرورش آنان فراهم سازید. نسبت به نیاز‌های افراد سالخورده توجه بیشتری نشان دهید.

عبارت شفابخش:

من از جهت درونی و بیرونی ثروتمند و سعادتمند هستم، و از همه چیز با حق شناسی و بخشندگی لذت می‌برم.

منبع: زیسان

کلیدواژه: فال تاروت فال تیر ماه عبارت شفابخش کارت ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت zisaan.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «زیسان» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۴۰۶۷۸۷۷۵ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

فال حافظ امروز شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ با معنی و تفسیر

حافظ‌خوانی در مراسم‌های مختلف همانند لحظه سال تحویل و شب یلدا، بخشی از فرهنگ و سنت دیرینه جامعه ایرانی است. در کنار خواندن غزلیات، گرفتن فال حافظ نیز یک رسم همیشگی برای ایرانیان است.  

به گزارش «زی‌سان»، این باور قدیمی در میان ایرانیان وجود دارد که حضرت حافظ داننده عالم نهان و غیب است و در لحظات مختلف با رجوع فال حافظ می‌توان تصمیم درست را گرفت. فال شنبه ۳۰ تیر به تفال حافظ بدین گونه است:

مَجمَعِ خوبی و لطف است عِذار چو مَهَش

لیکَنَش مِهر و وفا نیست خدایا بِدَهَش

دلبرم شاهد و طفل است و به بازی روزی

بِکُشد زارم و در شرع نباشد گُنَه‌َش

من همان بِه که از او نیک نگه دارم دل

که بد و نیک ندیده‌ست و ندارد نِگَه‌َش

بویِ شیر از لبِ همچون شِکَرَش می‌آید

گرچه خون می‌چکد از شیوهٔ چشمِ سیَه‌َش

چارده ساله بُتی چابُکِ شیرین دارم

که به جان حلقه به گوش است، مَهِ چاردَه‌َش

از پِی آن گُلِ نورُستِه دلِ ما یارب

خود کجا شد که ندیدیم در این چند گَهَ‌ش

یارِ دلدارِ من ار قلب بدین سان شِکَنَد

بِبَرَد زود به جانداریِ خود پادشه‌َش

جان به شکرانه کنم صرف گَر آن دانهٔ دُر

صدفِ سینهٔ حافظ بُوَد آرامگَه‌َش

تعبیر و تفسیر غزل

با این همه لطف و صفا و صمیمیت که در وجودت هست چرا محبت خود را از دیگران دریغ می‌کنی؟ هنوز کودک درونت بزرگ نشده و در حال و هوای بچگی به سر می‌بری. از زیر کار‌ها شانه خالی مکن. یادت باشد که با شکستن دل‌ها به جایی نخواهی رسید. وفادار باش و قدر دوستان و دوستداران خویش را بدان. اگر محبت و خوبی و لطف و صفا را یک‌جا داشته باشی پیش خلق مقامت بالا می‌رود.

دیگر خبرها

  • فال شمع روزانه برای متولدین ماه‌های مختلف امروز یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
  • فال ابجد برای متولدین ماه‌های مختلف امروز یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
  • فال تاروت برای متولدین ماه‌های مختلف امروز یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
  • فال شمع روزانه برای متولدین ماه‌های مختلف امروز شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
  • فال قهوه روزانه؛ فال قهوه امروز شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
  • فال ابجد برای متولدین ماه‌های مختلف امروز شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
  • فال حافظ امروز شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ با معنی و تفسیر
  • فال ابجد برای متولدین ماه‌های مختلف امروز جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
  • فال شمع روزانه برای متولدین ماه‌های مختلف امروز جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
  • فال تاروت برای متولدین ماه‌های مختلف امروز جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳