Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «تسنیم»
2024-07-20@06:02:34 GMT

ماموریت اساسی دولت جدید

تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۴۰۳ | کد خبر: ۴۰۶۷۹۹۸۸

ماموریت اساسی دولت جدید

دولت چهاردهم که با مشارکت حداکثری مردم انتخاب شده، وظیفه بسیار خطیری در راستای امیدآفرینی و احیای اعتماد عمومی بر عهده دارد؛ این امر مهم به واسطه جهاد تبیین و بیان دستاوردهای نظام قابل تحقق است تا این گونه بر توطئه‌های دشمنان در این عرصه فائق شود. - اخبار رسانه ها -

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری با مشارکت قابل قبول مردم برگزار شد و رئیس جمهور منتخب مهیای مراسم تحلیف و حکم تنفیذ است تا فعالیت رسمی خود را برای اعتلای ایران سربلند آغاز کند.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

در این یک ماه و چند روز که کشور در تب و تاب انتخابات بود، دشمنان نیز به سبک و سیاق خود مشغول مسموم کردن فضای حاکم بر جامعه بودند تا مردم را نسبت به اهمیت حضور پای صندوق‌های رای دور و دلسرد کنند اما حضور نزدیک به 50 درصدی مردم در انتخابات زمینه ناکام ماندن بدخواهان مردم و نظام را در این عرصه فراهم آورد‌. آنها در موسم پس از انتخابات نیز فعالیت‌های هدفمندی را کلید زده‌اند تا نشاط حاصل از این حماسه سیاسی را کم‌فروغ کنند و به جامعه پالس منفی دهند.

بررسی این شرایط و تلاش‌های منسجم در این خصوص نشان‌دهنده اهمیت توجه به توصیه رهبر انقلاب در زمینه «احیای امید و اعتماد در جامعه به ویژه در میان جوان‌هاست». تاکید مکرر به مردم‌سالاری دینی در بیانات بنیانگذار انقلاب و رهبر معظم انقلاب و اجرایی کردن آن در اداره کشور، باطل‌السحر همه فعالیت‌های معاندان در زمینه فرمایشی بودن انتخابات و بی‌اهمیتی رای و اراده مردم در اداره کشور است؛ به ویژه که آمارهای مرتبط با انتخابات ـ که در این روزها منتشر می‌شودـ دلالت بر این نکته دارد که پیشگویی‌های یاس‌آور آنان درخصوص کاهش نرخ مشارکت و رویگردانی مردم ازصندوق‌های رای امری متوهمانه بود.  

تثبیت اقتصادی، میراث ارزشمندی که دولت چهاردهم به ارث می‌برد

سیاه‌نمایی و دوقطبی‌سازی؛ شیوه دشمنان در ناامیدی
از سوی دیگر حضور مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا و نقش تعیین‌کننده آن در معادلات منطقه‌ای به هیچ وجه خوشایند دشمنان قسم خورده ملت ایران نیست؛ زیرا به این حقیقت رسیده‌اند که کنشگری سیاسی جمهوری اسلامی، نقش تأثیرگذاری در تغییر نظم نوین جهانی دارد و کشورمان از قدرت‌های مدعی در این خصوص است بنابراین بی‌دلیل نیست که با انتشار وارونه اخبار و دمیدن بر اخبار دروغین که نقش بارزی در سیاه‌نمایی اوضاع دارد، می‌خواهند به صورتی غرض‌ورزانه دستاوردها و نقاط قوت موجود در عرصه‌های مختلف علمی، صنعتی، دفاعی، بین‌المللی و ... را نادیده انگاشته و با انتشار این تفکر مسموم که سیاست‌ها و راهبردهای نظام عامل تشدید مشکلات است، تحریم‌ها و دشمنی نظام سلطه را بایکوت کنند و زمینه‌ساز بروز اختلاف و دو قطبی شدن در کشور شوند تا ازآن به عنوان دستاویزی برای مهار اقتدار ایران بهره‌برداری کنند. به همین دلیل تزریق حس امید و تقویت اعتماد عمومی درهمه ارکان، سطوح و لایه‌های جامعه بسیار مهم و ضروری است و کمک شایانی به احیای سرمایه اجتماعی کشور ـ که بخشی از آنها در انتخابات شرکت نکردند ـ می‌کند.ترویج امید در جامعه انگیزه مغتنمی را به شهروندان منتقل می‌کند تا برای دستیابی به توفیقات بیشتر و رسیدن به قله از تلاش مایوس نشوند و برای رسیدن به نقطه مطلوب، فعالیت حداکثری کنند. احیای اعتماد، به مثابه بذر امیدی است که نوید یک آینده روشن را به ملت می‌دهد و به غرور ملی، حس وطن‌دوستی و اعتماد به نفس آنها ضریب می‌بخشد تا با یک عزم عمومی به برداشتن آواری از مشکلات بپردازند. جامعه امیدوار، آینده را روشن‌تر از حال می‌بیند و خواستار شتاب برای پیشرفت و رسیدن به اهداف خرد و کلان در عرصه حکمرانی و موارد مورد نیاز جامعه است؛ از همین رو حس امید و اعتماد به عنوان بزرگ‌ترین سرمایه‌های اجتماعی جوامع، عزیمت مطلوب از موقعیت کنونی به جایگاه مطلوب و ایده‌آل است تا بهبود و پیشرفت را به ارمغان بیاورد.   

مطالبات کارگران کردستان از رئیس‌ جمهور منتخب+فیلم

حربه تحریف در خدمت ترویج بی‌اعتمادی
یکی دیگر از ابزارهای دشمنان برای کم سو کردن بارقه‌های امید در جامعه، توسل به حربه تحریف است؛ «تحریف» در لغت به معنای چرخاندن سخن و تغییر معنای آن است. جریان تحریف درصدد است تا با نادیده گرفت نقاط مثبت کشور آن را به نقطه ضعف تبدیل کند، چه برسد به مشکلات و نابسامانی‌هایی که دشمنان با رصد مداوم اوضاع و تکرار و بزرگنمایی آنها، می‌خواهد مردم را از پیشرفت‌ها و توفیقات غافل کنند. جریان تحریف علاوه بر فرصت‌طلبی از نقاط ضعف، تلاش مضاعفی می‌کند تا بر ظلم‌هایی که از سوی نظام سلطه نصیب ملت‌ها می‌شود سر پوش بگذارد و از دیدن و ارزیابی ضعف‌ها و شکست‌های دشمنان در عرصه‌های مختلف غافل کند، متاسفانه عملیات‌های انجام شده در این خصوص حکایت از این واقعیت ناراحت‌کننده دارد که جریان تحریف صرفا در خارج از کشور نیست بلکه ایادی و بازوهایی در داخل دارد تا برنامه‌های پیش‌بینی شده را مو به مو دنبال و اجرا کند.

این موضوع در بخشی از بیانیه گام دوم انقلاب نیز مطرح شده است، رهبر معظم انقلاب این‌گونه آن را توصیف فرموده‌اند: «در طول این 40سال - و اکنون مانند همیشه - سیاست تبلیغی و رسانه‌ای دشمن و فعال‌ترین برنامه‌های آن، مایوس‌سازی مردم و حتی مسئولان و مدیران ما از آینده است. خبرهای دروغ، تحلیل‌های مغرضانه، وارونه نشان دادن واقعیت‌ها، پنهان کردن جلوه‌های امیدبخش، بزرگ کردن عیوب کوچک و کوچک نشان دادن یا انکار محسنات بزرگ، برنامه همیشگی هزاران رسانه‌ صوتی و تصویری و اینترنتی دشمنان ملت ایران است؛ و البته دنباله‌های آنان در داخل کشور نیز قابل مشاهده‌اند که با استفاده از آزادی‌ها در خدمت دشمن حرکت می‌کنند.» 

از این رو گزاف نیست بگوییم هر اقدامی با هر عنوان و بهانه‌ای که قصد دارد جامعه را از راه طی شده‌اش پشیمان و آینده را تلخ و یاس‌آور روایت کند، خواسته یا ناخواسته در خدمت جریان تحریف است؛ فرقی نمی‌کند که این کار توسط چه جریان و تفکری انجام شود. جریان تحریف، جریانی است که امید جامعه را با اغراض مختلفی که گاه براندازی است و بعضا اصلاح امور نامیده می‌شود، به یاس و ناامیدی تبدیل می‌‌کند و این همان آب در آسیاب دشمنان ریختن و حرکت در مسیر پیش‌بینی شده آنهاست.

تامین مسکن کارگران باید در اولویت دولت چهاردهم باشد

وظیفه خطیر دولت چهاردهم برای امیدآفرینی
حالا که دولت چهاردهم با مشارکت حداکثری مردم انتخاب شده، وظیفه بسیار خطیری در راستای امیدآفرینی و احیای اعتماد عمومی بر عهده دارد؛ این امر مهم نیز به واسطه جهاد تبیین و بیان دستاوردهای نظام قابل تحقق است تا این گونه بر توطئه‌های دشمنان در این عرصه فائق شود. دولت شهید رئیسی با وجود موانع و محدودیت‌هایی که از سوی دشمنان خارجی، بدخواهان داخلی و فرصت‌طلبان تحمیل می‌شد، در طول عمر کوتاه اما پربرکت خود منشأ تحولات بسیاری بود و با اقدامات تعیین‌کننده داخلی و خارجی، موفق عمل کرد و آنچنان خوش درخشیدکه موفق به کسب نمره قبولی ازسوی رهبرمعظم انقلاب شد.ازهمین رو رئیس جمهور منتخب نیز باید این عملکرد را پیش روی خود نهاده و اعتلای ایران را در راس برنامه‌های خود قرار دهد.به نظر می‌رسد دشمنان ملت ایران این بار نیز با همه توان به میدان آمده‌اند تا به بهانه‌های مختلف، امید ملت را به ناامیدی بدل سازند بنابراین دولت باید هوشمندانه عمل کرده و با اقدامات امیدآفرین توطئه‌های پی‌درپی دشمن راخنثی کندواز انجام اقدامات شبهه‌انگیز که موجب سوء‌استفاده دشمن شود، بپرهیزد. بی‌تردید دادن وعده‌های قابل اجرا در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی یکی از راهکارهای امیدآفرینی در میان ملت است البته این قبیل برنامه‌ها در صورتی مؤثر خواهد بود که معطوف به عمل باشد. گفت‌و‌گوی رئیس جمهور و مسئولان امر با مردم و پاسخ به سوالات و ابهامات موجود از دیگر اولویت‌هایی است که می‌تواند به امیدآفرینی و احیای اعتماد در میان گروه‌های مردمی کمک کند.

منبع: جام‌جم

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

کلیدواژه: دولت چهاردهم دولت چهاردهم احیای اعتماد دولت چهاردهم جریان تحریف برنامه ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.tasnimnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «تسنیم» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۴۰۶۷۹۹۸۸ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

نقشه دشمنان تخریب انقلاب و فاصله انداختن بین مردم و مسوولان است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا جوکار در خطبه‌های این هفته نمازجمعه پاکدشت ضمن دعوت خود و دیگر نمازگزاران به تقوای الهی با اشاره به اینکه امام حسین (ع)، شهید راه امر به معروف و نهی از منکر است، اظهار کرد: درک قیام امام‌حسین (ع) از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

امام جمعه پاکدشت با بیان اینکه هفته نخست مردادماه هفته نماز جمعه است افزود: در این راستا از اعضا ستاد نمازجمعه تشکر می‌کنم، در سال ۱۳۵۸ آیت الله طالقانی به دستور بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، نخستین نمازجمعه را در تهران برگزار کردند.

جوکار با اشاره به برگزاری عزاداری‌های پرجمعیت و پرمعنایی شهرستان طی ایام محرم گفت: از شورای هیت های مذهبی، شورای مداحان، نیروهای گمنام امام زمان (عج)، نیروی انتظامی، بسیج و سپاه، امور مساجد در راستای شکل گیری این عزاداری‌ها و امنیت مطلوب، تشکر می‌کنمف عزاداری‌هایی امسال نمایشگاهی از عشق و دلدادگی به اباعبدالله الحسین (ع) است.

امام جمعه پاکدشت با اشاره به فرا رسیدن پنجم مردادماه و مناسبت‌های سالروز برگزاری نمازجمعه و عملیات مرصاد عنوان کرد: امروز هم نیازمند عملیات مرصاد رسانه و فضای مجازی در قالب جهاد تبیین هستیم، نقشه دشمنان، نقشه تخریب انقلاب و فاصله انداختن بین مردم و مسئولان است و نمازجمعه کانون وحدت و افزایش قدرت سیاسی و اجتماعی و اقتصادی در جامعه و قرارگاه مهدی یادران و مهدی باوران می‌باشد.

جوکار با دعوت از مردم برای حضور یافتن در کنگره ملی سرداران شهید شهرستان‌های استان تهران، خاطرنشان کرد: کنگره سرداران شهید شهرستان‌های استان تهران را در پیش داریم. چند ماهی است که نسیم این کنگره در استان تهران در حال وزیدن است که پنجشنبه پیش رو در حرم امام راحل برگزار می‌شود، راه شهدا تقویت کننده و معرفت بخشی به جامعه و پادزهر توطئه‌های دشمنان است. لذا از عاشقان و دوستداران شهدا دعوت می‌کنیم تا در این جلسه زیبا شرکت کنند.

امام جمعه پاکدشت با اشاره به کابینه دولت چهاردهم یادآورشد: در آستانه شکل گیری دولت چهاردهم، هستیم یکی از کارهای سنگین و مهم، گزینش یاران برای شکل گیری کابینه دولت چهاردهم است. در این برهه مجلس بزنگاه اصلی است و امیدواریم با انتخاب دقیق به مسئولانی که ادامه دهنده راه خدمت عزت مندانه و مخلصانه است رأی مثبت دهند.

کد خبر 6170512

دیگر خبرها

  • ماموریت‌های پنجگانه دولت پزشکیان
  • اعتماد به دانش‌بنیان‌ها در دولت سیزدهم باعث کاهش هزینه‌های حفر چاه نفتی
  • ضربه ای که شکست بی سابقه اسپیس ایکس به اعتماد ناسا زد
  • نقشه دشمنان تخریب انقلاب و فاصله انداختن بین مردم و مسوولان است
  • امید بخشی یکی از اساسی‌ترین نیازهای جامعه است
  • امام جمعه بروجرد:‌ انتخاب مدیران کارآمد و متعهد در اولویت دولت چهاردهم باشد
  • مردم فریب هجمه‌های تبلیغاتی دشمنان را نخورند
  • نقش آفرینی در تصمیمات و اعتماد به بخش خصوصی مطالبه اساسی فعالان اقتصادی از رئیس جمهور است
  • علی‌رغم برنامه دشمنان عزاداری‌ها بدون هیچ حادثه‌ای برگزار شد
  • ◄ چند پیشنهاد درباره مراحل و فرایند های تشکیل دولت چهاردهم