2024-03-28@11:44:16 GMT
۷۶۸ نتیجه - (۰.۰۲۲ ثانیه)
جدیدترینهای «آثار راه یافته بخش»:
بیشتر بخوانید: اخبار اقتصادی روز در یوتیوب (اخبار جدید در صفحه یک)
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جشنوار، هیات انتخاب و داوری نخستین جشنواره مجازی «هنر -۱۹» متشکل از امیر دژاکام، رامتین خداپناهی، سیمین امیریان، مهرداد رایانیمخصوص و مهران امام بخش پس از بررسی آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره، هشت اثر را در بخش نمایشنامه نویسی، دوازده اثر را در بخش بازیگری و دوازده اثر را نیز در بخش داستان کوتاه برای راهیابی به مرحله نهایی نخستین جشنواره مجازی «هنر-۱۹» انتخاب کردند آثار راه یافته به شرح زیر هستند: بخش نمایشنامه نویسی ناسازگار نوشته عرفان رعنایی ونتیلاتور نوشته سروش میدانکی ساختمان کوروش نوشته مهسا احمدزاده کرنوبیل ۳۳ نوشته سیدسامان باب الحوائجی ویلا نوشته رحمان هوشیاری ملاقات ممنوع نوشته امیر شعبانی کرونا،زندگی دوباره پس از مرگ نوشته پوریا دژپور...
مدیر روابط عمومی نخستین جشنواره مجازی هنر-19 گفت: دبیرخانه نخستین جشنواره مجازی هنر -19 دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز اسامی آثار راهیافته به اولین دوره جشنواره را اعلام کرد. امین اکبری نسب در گفتگو با خبرنگار حوزه فرهنگی و هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اظهار کرد: معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی با همکاری دانشکده هنر این دانشگاه برای ایجاد انگیزه لازم در تولید و حمایت از آثار هنری دانشجویان در این روزهای شیوع بیماری کووید- 19 (کرونا) که جهان تجربه زیستی متفاوتی را از سر میگذراند، نخستین جشنواره مجازی هنر- 19 را در سه بخش بازیگری، نمایشنامهنویسی و داستان کوتاه برگزار میکند. وی با اشاره به اعلام نتایج آثار راهیافته به نخستین جشنواره...
دبیر تخصصی جشنواره فیلم کرمان با اشاره به دریافت ۵۱ اثر فیلمنامه و ۱۰۵ اثر فیلم از سوی دبیرخانه این جشنواره؛ اسامی آثار راهیافته به بخش مسابقهی این جشنواره را اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ مجتبی دهقانی با بیان اینکه در مهلتی که اعلام شده بود، ۱۵۶ اثر به دبیرخانه ارسال شد، اظهار کرد: «از این تعداد، ۸۴ اثر برای هیات انتخاب ارسال شد». وی افزود: «از تاریخ ۲۱ خردادماه بهمدت ۱۰ روز کاری، ۱۳ کارشناس زبده در استان، بهصورتی که هیچیک از آنها، از داوری دیگری هم اطلاع نداشت آثار را بررسی کردند و با امتیازبندی که انجام شد، ۴۲ اثر حائز رتبه و وارد بخش مسابقه شد که پس از اعلام نهایی نظر هیات...
به گزارش روابط عمومی جشنواره I Stage Media، هیات داوران نخستین جشنواره بینالمللی نمایشنامهخوانی آنلاین متشکل از حسین مسافرآستانه مدیر تئاتری و بازیگر و کارگردان، رحمت امینی عضو هیات علمی و مدیر گروه هنرهای نمایشی و سینمای پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران و پژوهشگر، نویسنده و کارگردان، اصغر خلیلی نویسنده، طراح، کارگردان و مدرس دانشگاه، احسان رحیمی نویسنده و کارگردان تئاتر ساکن بلژیک و ماوده فرنارو مدیر کمپانی JEF۲۰ برلین، طراح، فیلمساز و فارغ التحصیل رشته فیلمسازی از فرانسه معرفی شدند. همچنین علی عابدی، لیلا پرویزی و شهریار تقیپور به عنوان هیات بازبین با جشنواره I Stage Media صحنه مدیای من همکاری داشتند. این جشنواره با همکاری چهار کشور، ایران، آلمان، بلژیک و انگلستان با ۶۱ اثر در چهار بخش مسابقه، استعدادهای تازه، ویژه...
داوران مرحله نهایی جایزه مهرگان ادب، اسامی ۷ رمان و ۷ مجموعه داستان راهیافته به مرحله نهایی جایزه مهرگان ادب و دو رمان نامزد بخش ویژه جایزه را اعلام کردند. به گزارش قدس آنلاین به نقل از دبیرخانه جایزه مهرگان در دورهی نوزدهم و بیستم جایزه مهرگان ادب مجموعاً ۱۹۵۸ اثرِ چاپ اول سالهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به دبیرخانه جایزه ارسال شده بود که در چند مرحله و با مشارکت ۱۲ داور (پنج داور در مرحله مقدماتی و هفت داور در مرحله نهایی) بررسی شد. داوری آثار در مرحله مقدماتی را جواد پویان، سودابه سلگی، مانی پارسا، آرزو چربدست و علی منهاج بر عهده داشتند. علیرضا زرگر مدیر جایزه مهرگان از تلاش مؤثر داوران جایزه مهرگان ادب که...
داوران مرحله نهایی جایزه مهرگان ادب، اسامی هفت رمان و هفت مجموعه داستان راهیافته به مرحله نهایی جایزه مهرگان ادب و دو رمان نامزد بخش ویژه جایزه را اعلام کردند. به گزارش ایمنا و به نقل از دبیرخانه جایزه مهرگان در دورهی نوزدهم و بیستم جایزه مهرگان ادب مجموعاً ۱۹۵۸ اثرِ چاپ اول سالهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به دبیرخانه جایزه ارسال شده بود که در چند مرحله و با مشارکت ۱۲ داور (پنج داور در مرحله مقدماتی و هفت داور در مرحله نهایی) بررسی شد. داوری آثار در مرحله مقدماتی را جواد پویان، سودابه سلگی، مانی پارسا، آرزو چربدست و علی منهاج بر عهده داشتند. علیرضا زرگر مدیر جایزه مهرگان از تلاش مؤثر داوران جایزه مهرگان ادب که با صرف...
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، محمدصدیق کریم پور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمام آثار ارسال شده به جشنواره در هر بخش توسط داوران مورد ارزیابی و داوری قرار گرفت و در نهایت سه بخش به دو زبان فارسی و کُردی ۷۴ اثر به مرحله نهایی جشنواره معرفی شد. مسوول کمیته علمی دوازدهمین جشنواره سراسری داستان بانه بیان کرد: در هر بخش از جشنواره پنج داور، آثار ارسالی را داوری کردند و با توجه به فرم ارزشیابی که دبیرخانه جشنواره تعریف کرده بود، آثار ارسالی امتیاز بندی شد. وی با بیان اینکه جشنواره داستان بانه در ۲ بخش مجازی و حضوری برگزار میشود، اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور خوانش آثار انتخاب شده بخش نهایی...
دبیرخانه سومین جشنواره سراسری تئاتر روح الله اسامی آثار راه یافته به مرحله نهایی در بخش نمایش های خیابانی سومین جشنواره تئاتر روح الله را اعلام کرد. به گزارش جماران، اسامی این نمایش ها به شرح زیر است: - روایت روح خدا/(رشت - عباس معنوی) - خون، آبادی، قیام/(بروجرد - مهدی جودکی) - مهربانوان وطن/( شاهین شهر - پرییا کهکش پور) - رضا شیپوری/(خمینی شهر - محمد نادری) - بیست نه/(تبریز - صالح یار) - خان مشک آباد/(اراک - کریم مقدسی) مشروط
مقداد جاوید صباغیان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا به ارسال ۶۰۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره اشاره کرد و افزود: ۱۴۸ اثر نهایی انتخابی در ۶ بخش و از دانشگاههای معتبر سراسر کشور در بخش های مختلف، معرفی شده است. وی ادامه داد: در بخش فیلم، ۱۹ هنرمند، مجموعا ۲۴ اثر ویدیویی با عناوین فیلم مستند، تجربی، داستانی و ویدئو آرت به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند که ۱۴ اثر به جشنواره راه یافتند. جاوید صباغیان با اشاره به راهیافتگان بخش انیمیشن گفت: در این بخش، ۲۴ اثر انیمیشن از ۱۴ هنرمند به دست دبیرخانه جشنواره رسید که از این تعداد به صلاحدید هیات انتخاب، هشت اثر حذف شد و ۱۳ اثر به جشنواره راه یافت. وی اضافه کرد:...
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ،آثار راه یافته به هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس در بخشهای مختلف از سوی دبیرخانه این جشنواره اعلام شد و ۳۰ نمایش در ۲ بخش در این جشنواره رقابت میکنند. در بخش موضوعی «اعترافات» نویسنده و کارگردان مهدی حبیبی از تهران، «آب راگل نکنیم» نویسنده هومن میرمعنوی و کارگردان ریحانه حسین زاده از گیلان، «آشغالهای پشت پا» نویسنده و کارگردان بهنام کاوه، از خوزستان، «روایت عشق» نویسنده محمد یوسفی زاده و کارگردان حمید حمیدی از آذربایجان شرقی، «تلخ و شیرین» نویسنده و کارگردان الناز غفاری از آذربایجان غربی، «چیز میز» نویسنده و کارگردان حسنا قبادی از ایلام، «دست … کاری» نویسنده احمد صمیمی و کارگردان مهدی ضیائیان پور از تهران، «دومانلی سرحد»...
دبیر بخش فیلم کوتاه پنجمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس تهران بزرگ از اعلام اسامی فیلمهای راه یافته به بخش مسابقه این جشنواره خبر داد. به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی، سید امین جواهری دبیر بخش فیلم کوتاه پنجمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس تهران بزرگ با بیان اینکه ۳۵۰ اثر به بخش فیلم کوتاه این جشنواره ارسال شده است گفت: ۲۵ اثر مربوط به بخش انیمیشن، ۳۰ اثر نماهنگ، ۵۰ اثر مستند و ۲۴۵ اثر در بخش داستانی بوده است. وی با اشاره به حضور چهرههای مطرح عرصه سینما از جمله جهانگیر الماسی، انسیه شاه حسینی، محمدرضا قائدی، حمیدرضا نوروزی و احسان واثقی به عنوان هیات انتخاب این جشنواره از رضایت...
دبیرخانه سومین جشنواره تئاتر روح الله اسامی آثار راه یافته به مرحله نهایی در بخش نمایش های صحنه ای سومین جشنواره تئاتر روح الله را اعلام کرد. به گزارش جماران، اسامی آثار راه یافته به مرحله نهایی در بخش نمایش های صحنه ای سومین جشنواره تئاتر روح الله به این شرح است: -پنجره ای رو به حقیقت، کارگردان متین تدریس حسنی -من هزار ویک شب زنده ام، کارگردان مسعود نریمانی -زیرموازی، کارگردان رضا قلعه گری -پنجره ای رو به حقیقت، کارگردان محمد مسائلی -بی تو کابوس هایم تعبیر می شوند، کارگردان محمد رضا بدری -خورشید برای مهربانو، کارگردان مجید جزایری -تنگ های شکسته، گارگردان علی جعفرگنجی
عباس نجاری، دبیر دومین جشنواره تئاتر کیش؛ از نهاییشدن حضور ۷ نمایش در بخش کافه ای و۶ نمایش در بخش ساحلی در بخش مسابقه این دوره از جشنواره خبر داد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ متشکل از پیام لاریان، حمیدرضانعیمی، مرتضی میرمنتظم و عبدالرضا شیبانی(ناظر هیات داوران) بعد از بررسی و تماشای آثار ارسالی ،نمایش های پذیرفته شده نهایی را معرفی کردند. هیات انتخاب دومین جشنواره تئاتر کیش پس از بررسی آثار راه یافته به مرحله بازبینی، ۱۳ نمایش را به صورت قطعی برای حضور در این جشنواره انتخاب کرد. این هیات همچنین۵ نمایش را به عنوان رزرو معرفی کرد. در بخش نمایش های کافه ای: ۱. نمایش بلیط قطار، کارگردان:محمد میرزاپور /کرج ۲.نمایش تولد نقال،کارگردان:...
به گزارش روابط عمومی جشنواره، عباس نجاری دبیر دومین جشنواره تئاتر کیش از نهاییشدن حضور ۷ نمایش در بخش کافه ای و ۶ نمایش در بخش ساحلی در بخش مسابقه این دوره از جشنواره خبر داد. هیات انتخاب دومین جشنواره تئاتر کیش، متشکل از پیام لاریان، حمیدرضا نعیمی، مرتضی میرمنتظمی و عبدالرضا شیبانی (ناظر هیات داوران) بعد از بررسی و تماشای آثار ارسالی، نمایش های پذیرفته شده نهایی را معرفی کردند. هیات انتخاب دومین جشنواره تئاتر کیش پس از بررسی آثار راه یافته به مرحله بازبینی، ۱۳ نمایش را به صورت قطعی برای حضور در این جشنواره انتخاب کرد. این هیات همچنین ۵ نمایش را به عنوان رزرو معرفی کرد. در بخش نمایش های کافه ای: ۱. نمایش بلیط قطار،...
به گزارش ایلنا، آرمان طیران (مدرس دانشگاه و نویسنده)، فریدون ولایی (نویسنده و کارگردان) و مهدی حسینپور (مدرس دانشگاه و پژوهشگر) طی احکامی جداگانه از سوی رضا دادویی هیأت انتخاب آثار بخش نمایشنامهنویسی نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر را بر عهده گرفتند. آرمان طیران، فریدون ولایی و مهدی حسینپور طی یک ماه گذشته از بین ۷۱ اثری که شرایط لازم برای داوری را دارا بودند، آثار را مورد بررسی و خوانش قرار داده و در نتیجه با جمعبندی آرا تعداد ۱۰ اثر ذیل را بدون اولویت برای مرحله بعدی بخش نمایشنامهنویسی این جشنواره انتخاب کردند. ۱. جای پست/امید غفاری ۲. فصل گوجه چینی/ویدا شهرابی ۳. مامان، من اینجام/امیدغفاری ۴. آخرالمکان/مجتبی مقدم ۵. عاشقانه های لجنی/مهدی علیپور اصل ۶....
به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان،مهدی پرویش دبیر دومین جشنواره نمایشهای کوتاه تئاتر شهر آبادان گفت: هیئت داوران پس از بازبینی نمایشهای خیابانی ۸ اثر در بخش رقابت و ۲ اثر در بخش جنبی به دومین جشنواره نمایشهای کوتاه تئاتر شهر آبادان معرفی کردند که آثار بدون اولویت به شرح زیر عنوان میگردند: ۱- نمایش ماهک به نویسندگی علیرضا داوری و کارگردانی غزل بویری از شهرستان امیدیه ۲- نمایش فرزند جنایت به نویسندگی سید مجید میرحسینی و کارگردانی بهاره پور افشار از شهرستان آغاجری ۳- نمایش محمد گمنام به نویسندگی بهنام کاوه و کارگردانی سجاد طرفی نژاد از شهرستان آبادان ۴- نمایش در ازدحام ذهن هایمان گمش کردیم به نویسندگی علی رستگار و کارگردانی رضا مبارک و...
آثار راه یافته به بخش مسابقه دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران در بخش مستندهای کوتاه و نیمه بلند معرفی شدند. به گزارش عصرایران به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران، این آثار از سوی هیأت انتخاب این جشنواره برای حضور در بخش مسابقه معرفی شدند. مستند کوتاه: «F55» به کارگردانی و تهیه کنندگی ناصر ناصرپور، «پنجره آبی» به کارگردانی رضا فرهمند و تهیه کنندگی مرتضی شعبانی، «کوتاه قامتان» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدرضا عظیمی، «حسنی میرهادی» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدرضا عظیمی، «کودکان سندروم داون (پان)» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدرضا عظیمی، «جان و خرد» به کارگردانی سعید راضی حویزه و تهیه کنندگی مصطفی فولادی، «من یک پرنده...
آثار راه یافته به بخش مسابقه دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران در بخش مستندهای کوتاه و نیمه بلند معرفی شدند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران، این آثار از سوی هیأت انتخاب این جشنواره برای حضور در بخش مسابقه معرفی شدند. مستند کوتاه: «F55» به کارگردانی و تهیه کنندگی ناصر ناصرپور، «پنجره آبی» به کارگردانی رضا فرهمند و تهیه کنندگی مرتضی شعبانی، «کوتاه قامتان» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدرضا عظیمی، «حسنی میرهادی» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدرضا عظیمی، «کودکان سندروم داون (پان)» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدرضا عظیمی، «جان و خرد» به کارگردانی سعید راضی حویزه و تهیه کنندگی مصطفی فولادی، «من یک پرنده...
اسامی آثار راه یافته به بخش مسابقه فیلم های داستانی جشنواره فرهنگی هنری "مهرمادر" اعلام شد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره فرهنگی هنری «مهرمادر»، آثار راه یافته به بخش مسابقه فیلمهای داستانی این رویداد بزرگ فرهنگی مشخص شدند. هیئت انتخاب بخش فیلم جشنواره از میان تعداد۳۲۴ فیلم داستانی ثبت شده دردبیرخانه, درپی برگزاری نشستهای متعدد بازبینی و بحث و بررسی این آثار که به مدت سه هفته به طول انجامید، درجمع بندی نهایی خود تعداد ۶۵ فیلم داستانی را برای حضور دربخش مسابقه انتخاب کردند.. علاوه بر این آثار تعداد ۱۰فیلم با موضوع جایزه ویژه جشنواره نیزموفق به ورودبه مرحله مسابقه این رویداد شدند. اسامی ۶۵ فیلم داستانی راه یافته به بخش مسابقه به...
هیئت داواران سومین جشنواره تئاتر روح الله در بخش خیابانی، اسامی 27 اثر راه یافته به مرحله بازبینی این جشنواره را اعلام کرد. به گزارش جماران، هیئت داواران انتخاب متون سومین جشنواره تئاتر روح الله در بخش خیابانی، از مجموع آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره، اسامی آثار 27 کارگردان راه یافته به مرحله بازبینی را، بدون اولویت، به شرح ذیل اعلام کرد: لازم به ذکر است که لوح فشرده آثار انتخاب شده باید تا تاریخ 15 بهمن 98 در سه نسخه به دبیرخانه سومین جشنواره تئاتر روح الله ارسال شود.
ایسنا/بوشهر آثار راهیافته به مرحله پایانی جایزه ملی دکتر حسین جلالپور (جایزه مستقل غزل) از سوی دبیرخانه این رویداد اعلام شد. دبیر نخستین جایزه ملی دکتر حسین جلالپور (جایزه مستقل غزل) با اعلام این خبر گفت: با پایان مهلت ارسال اثر به این جایزه در مجموع ۶۰۰ اثر در بخش غزل، ۵۸ اثر در بخش مجموعه شعر منتشر شده و ۲۵ اثر پژوهشی به دبیرخانه جایزه ارسال شد. به گفته حسن فرهادی، همه آثار ارسال شده به دبیرخانه جایزه با کد و بدون ذکر نام صاحب اثر در اختیار داوران قرار گرفت که در نهایت در بخش غزلهای ارسالی ۱۰ غزل، در بخش مجموعه چاپشده غزل ۱۰ اثر و در بخش پژوهش چهار مقاله از سوی هیات داوران به...
به گزارش خبرنگار مهر، دبیر نخستین جایزه ملی دکتر حسین جلالپور (جایزه مستقل غزل) عصر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با پایان مهلت ارسال اثر به این جایزه در مجموع ۶۰۰ اثر در بخش غزل، ۵۸ اثر در بخش مجموعهشعر منتشرشده و ۲۵ اثر پژوهشی به دبیرخانه جایزه ارسال شد. حسن فرهادی افزود: همه آثار ارسال شده به دبیرخانه جایزه با کد و بدون ذکر نام صاحب اثر در اختیار داوران قرار گرفت که در نهایت در بخش غزلهای ارسالی ۱۰ غزل، در بخش مجموعه چاپشده غزل ۱۰ اثر و در بخش پژوهش چهار مقاله از سوی هیأت داوران به بخش نهایی نخستین جایزه ملی دکتر حسین جلالپور (جایزه مستقل غزل) راه یافتند. وی ادامه داد: هیئت داوران بخش...
خبرگزاری میزان- قائم مقام جشنواره تئاتر فجر گفت: من عدالت و انتخاب براساس کیفیت را در این دوره از جشنواره تئاتر فجر تضمین میکنم، البته هنوز در بخش رقابتی پانزده اثر و در بخش غیررقابتی بیست و هفت اثر باقی مانده است پس بسیاری از گروه ها همچنان شانس حضور در سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر را دارند. تاریخ انتشار: 08:46 - 07 دی 1398 - کد خبر: ۵۸۰۳۳۷ علی عابدی قائم مقام سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در گفتوگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، پیرامون انتخاب آثار بخش مسابقه تئاتر این دوره از جشنواره گفت: به طور قطعی اعلام میکنم که انتخاب آثار این دوره از جشنواره تئاتر فجر کاملاً براساس...
۱۸ اثر برای حضور در بخش دیگرگونههای اجرایی سی و هشتمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر پذیرفته شدند. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ شورای مرحله نهایی انتخاب ایدههای بخش دیگرگونههای اجرایی سی و هشتمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر ، متشکل از نرگس هاشمپور، حمید پورآذری و علی اصغر دشتی، بعد از بررسی و تماشای آثار پذیرفته شده مرحله سوم تولیدات تازه و پذیرفتهشدگان اولیه بخش مرور، آثار پذیرفته شده نهایی بخش دیگرگونههای اجرایی را به شرح زیر معرفی کردند. رویداد اول؛ اجراهای مفهومی و ایدهمحور: - «۲۲» به کارگردانی یا ایده پردازی نیلوفر نقیب ساداتی از تهران - «آشکار کردن فاز پنهان» به کارگردانی یا ایدهپردازی ساغر حسین پور از تهران - «اتوبوس مدرسه جادویی» به کارگردانی یا ایدهپردازی مهتاب شیرانی از تهران...
به گزارش خبرگزاری مهر، دومین جشنواره تئاتر مان توسط مرکز آفرینشهای هنری تئاتر مان و با دبیری محمدحسین میربابا از ۸ دیماه سال جاری آغاز می شود و تا ۱۳ دیماه در محل تماشاخانه جمشید مشایخی ادامه خواهد داشت. همچنین کارگاههای تخصصی جشنواره از ۳ تا ۷ دی ماه در محل تماشاخانه و با حضور علاقهمندان به تئاتر در هر ۲ بخش بزرگسال و کودک و نوجوان برپا می شود. داوری جشنواره را غزل اسکندرنژاد، عباس جمالی و ابوالفضل کاهانی در بخش بزرگسال و همچنین آناهیتا غنیزاده و منوچهر اکبرلو در بخش کودکونوجوان بر عهده دارند. در مراسم اختتامیه جشنواره که ۱۴ دی ماه در سالن سنگلج برگزار خواهد شد از بهترینها در شاخههای کارگردانی، نمایشنامهنویسی، بازیگری نقش مرد، بازیگری...
به گزارش ایلنا، دومین جشنواره تئاتر مان، توسط مرکز آفرینشهای هنری تئاتر مان و با دبیری محمدحسین میربابا از ۸ دی سال جاری آغاز شده و تا ۱۳ دی در محل تماشاخانه استاد جمشید مشایخی ادامه خواهد داشت. همچنین کارگاههای اختصاصی جشنواره از ۳ تا ۷ دی در محل تماشاخانه و با حضور علاقهمندان به تئاتر در هر دو بخش بزرگسال و کودکونوجوان برپا میشود. داوری جشنواره را غزل اسکندرنژاد، عباس جمالی و ابوالفضل کاهانی در بخش بزرگسال و همچنین آناهیتا غنیزاده و منوچهر اکبرلو در بخش کودکونوجوان بر عهده دارند. در مراسم اختتامیه جشنواره که در تاریخ ۱۴ دی در سالن سنگلج برگزار خواهد شد، از بهترینها در شاخههای کارگردانی، نمایشنامهنویسی، بازیگری نقش مرد، بازیگری نقش زن، چهرهپردازی، طراحی...
فیلمهای کوتاه داستانی، پویانمایی، تیزر و نماهنگ راه یافته به بخش مسابقه دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران معرفی شدند. به گزارش عصرایران به نقل از روابط عمومی جشنواره بینالمللی فیلم های ورزشی ایران، این آثار از سوی هیأت انتخاب این جشنواره برای حضور در بخش مسابقه معرفی شدند. بخش کوتاه داستانی و پویانمایی: (26 اثر) «3 2 1 حرکت» به کارگردانی و تهیه کنندگی شفیقه آسانی، «گلادیاتوریست» به کارگردانی و تهیه کنندگی علی زارعی جلال آبادی، «عصر وارونه» به کارگردانی هادی امیری و رها فرجی و تهیه کنندگی هادی امیری و مریم خوش اقبال، «جنگل دامون» به کارگردانی و تهیه کنندگی هادی امیری و رها فرجی، «وینگ» به کارگردانی و تهیه کنندگی بهزاد هاتف، «آقای او»...
راه یافتگان به بازبینی دو بخش تئاتر صحنه و محیطی نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر معرفی شدند. به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، دبیرخانه این رویداد فرهنگی با قدردانی از استقبال کم نظیر دانشجویان و هنرمندان سراسر کشور برای حضور و مشارکت در این دوره، اسامی آثار راه یافته به بازبینی «بخش تئاتر صحنه» و دفاع از ایده «بخش تئاتر محیطی» را منتشر کرد. گروه ارزیابی و انتخاب متون و ایدههای بخشهای تئاتر صحنه و محیطی متشکل از پریسا مقتدی، یوسف باپیری، علیرضا اولیایی، ملودی آرام نیا و علی گلدسته آثار راهیافته به این بخشها را معرفی کردند. بر اساس گزارش ارائه شده از سوی ستاد برگزاری جشنواره از میان ۳۶۳ اثر صحیح دریافت شده در ۲...
به گزارش ایرنا، در بخش داستانی ۱۹فیلم شامل، مادر برفی به کارگردانی مرجان خسروی، بازگشت به کارگردانی مائده رفیعی، توازن از سعید جلیلی، ملاقاتی به کارگردانی محسن کریمیان و گوشواره از فاطمه صادقی در این جشنواره حضور دارند. فیلمهای، جدول نیمهتمام به کارگردانی قاسم اسماعیلی، "۱۵+ " از مسلم فدایی، تیلا به کارگردانی مجید ابراهیمان و مسلم فدایی، ODIPALMAN به کارگردانی امیر حسین ریاحی، خواب، شیشه از کارگردان فاطمه برزکار، کارت آرزوها و شرم از کارگردان مختار عبداللهی، خط و اسلایدر از علی توکلی و شیر سیاه و سرپناه به کارگردانی رضا قاضی در بخش فیلمهای داستانی حضور دارند. فیلمهای پنهان به کارگردانی رضا قاضی، رویای سقوط از سعید کامکار، مجازی به کارگردان سید مرتضی حسینی دیگر فیلمهای بخش داستانی است. در بخش مستند نیز ۱۷ فیلم، گرداب از هوشنگ رحیمی، بیهوشی به کارگردانی حامد اصغرزاده، دیلگ به کارگردانی عباس رفیعی سید صفیالله حسینی، کژدم از امرالله محمودی، پایبخت از مریم آلمومن، شولیز به کارگردانی رضا یزدانیان...
۱۳ فیلم بلند حاضر در هشتمین جشنواره فیلم «پارسی» به دبیری امین پلنگی معرفی شد. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی جشنواره جهانی فیلم «پارسی» استرالیا، سیزده فیلم سینمایی در بخش مسابقه هشتمین جشنواره جهانی فیلم پارسی استرالیا برای دریافت غزال طلایی رقابت میکنند.در این دوره فیلمهای سینمایی «قسم» محسن تنابنده، «طلا» پرویز شهبازی، «تختی» بهرام توکلی، «آستیگمات» مجیدرضا مصطفوی، «ناگهان درخت» صفی یزدانیان، «بنفشه آفریقایی» مونا زندی، «رضا» علیرضا معتمدی، «پرورشگاه» شهربانو سادات، «نشت» سوزان ایروانیان، «روزهای نارنجی» آرش لاهوتی، «بیحسی موضعی» حسین مهکام، «هفت و نیم» جمشید و نوید محمودی و «اتاق تاریک» روحالله حجازی در بخش رقابتی فیلم بلند سینمایی نمایش داده میشوند.همچنین فیلم سینمایی «خانه پدری» ساخته کیانوش عیاری و انیمیشن...
به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم «رشد»، ۱۵ فیلم بخش مسابقه معلمان فیلمساز چهل و نهمین جشنواره فیلم «رشد»، عبارتند از ۱- آگیرا -مستند (هادی خدیو – کرمان)، ۲- آینه (محمد مقیمیپوربیژنی- بابل)، ۳- بابردوو (سیاوش ساعدپناه – سنندج)، ۴- باهم بیهم -پویانمایی (مریم سجادی نجفآبادی- نجفآباد اصفهان)، ۵- پایاب -مستند (حمید صادقپور – کیش)، ۶- پرواز سقوط -پویانمایی (رضا احمدیاری – سنندج)، ۷- پنهان (محمد غفاریان- خراسان رضوی)، ۸- جایگزین (اِرکان اورسان – ترکیه)، ۹- درب خروج (فادی خزبک – مصر)، ۱۰- دیا (آنش ناراس – هند)، ۱۱- سرخابی (مرتضی آسمانی – تهران)، ۱۲- کارُوی (پوپِت شا –هند)، ۱۳- کاما -پویانمایی (بابک شکری – کرمانشاه)، ۱۴- گاوگول۲ -پویانمایی (مهدی شاد – همدان)، ۱۵- یک شب در مدرسه -مستند (رضا رادپور...
با هدف رشد کمی و کیفی فیلمهای اقتباسی و تشویق و ترغیب جوانان به بهرهبرداری از ظرفیتهای تصویری ادبیات خلاقه با هدف تهیه و تولید فیلم اقتباسی و همزمان با سی و ششمین جشنواره بینالمللی فیلم کوتاه تهران، مسابقهای با عنوان داستانهای کوتاه برای اقتباس برگزار میشود. مضامین معطوف به اهمیت خانواده و سبک زندگی و امید و نشاط اجتماعی و عدالتخواهی و مبارزه با فساد و خودباوری، اراده و قدرت ملی و افزایش سرمایه اجتماعی در اولویت قرار دارد. حقوق تصویری داستانهای برگزیده و منتخب جهت تولید فیلم کوتاه در اختیار معاونت تولید انجمن سینمای جوانان ایران قرار خواهد گرفت. داستانهای کوتاه منتخب با همکاری بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و انجمن سینمای جوان ایران؛ جهت عرضه به دفاتر سینمای جوانان در سراسر کشور...
به گزارش گروه فرهنگی ایسکانیوز، نگاهی به اسامی تهیهکنندگان آثار راه یافته به چهار بخش مسابقه ملی جشنواره امسال نشان میدهد، ۲۷ درصد از کل آثار راه یافته از تولیدات دفاتر سراسر کشور انجمن سینمای جوانان ایران است. بر اساس این گزارش؛ ۲۷ اثر از میان ۶۷ فیلم داستانی، ۲ اثر از میان ۲۰ فیلم مستند، ۸ اثر از میان ۲۷ فیلم تجربی و یک اثر از ۲۶ فیلم پویانمایی راه یافته به بخش مسابقه ملی مربوط به تولیدات دفاتر انجمن سینمای جوانان در سراسر کشور است. این آثار در مجموع تنها ۳۸ اثر از ۱۴۰ اثر پذیرفته شده را شامل میشوند و ۱۰۲ اثر دیگر را اشخاص و تهیهکنندگان بخشهای دیگر به جشنواره ارسال کردهاند. سیوششمین جشنواره بینالمللی فیلم...
به گزارش حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ستاد خبری سیوششمین جشنواره بینالمللی فیلم کوتاه تهران، نگاهی به اسامی تهیهکنندگان آثار راه یافته به چهار بخش مسابقه ملی جشنواره امسال نشان میدهد، ۲۷ درصد از کل آثار راه یافته از تولیدات دفاتر سراسر کشور انجمن سینمای جوانان ایران است. بر اساس این گزارش، ۲۷ اثر از میان ۶۷ فیلم داستانی، ۲ اثر از میان ۲۰ فیلم مستند، ۸ اثر از میان ۲۷ فیلم تجربی و یک اثر از ۲۶ فیلم پویانمایی راه یافته به بخش مسابقه ملی مربوط به تولیدات دفاتر انجمن سینمای جوانان در سراسر کشور است. این آثار در مجموع تنها ۳۸ اثر از ۱۴۰ اثر پذیرفته شده را شامل میشوند و ۱۰۲ اثر...
مدیران اجرایی جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر معرفی شدند/معرفی آثار راهیافته به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
خبرگزاری میزان- تئاتر در هفته جاری شاهد اخبار و حواشی متفاوتی بود که از جمله مهمترین آنها می توان به معرفی هیئت انتخاب سی و یکمین جشنواره تئاتر مازندران، معرفی آثار راهیافته به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اشاره کرد. تاریخ انتشار: 16:45 - 30 مهر 1398 - کد خبر: ۵۶۰۲۵۲ به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، تئاتر در هفته جاری شاهد اخبار و حواشی متفاوتی بود که از جمله مهمترین آنها می توان به معرفی هیئت انتخاب سی و یکمین جشنواره تئاتر مازندران، معرفی آثار راهیافته به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اشاره کرد. همچنین اعلام آثار راه یافته به جشنواره تئاتر هرمزگان، فروش بلیت نیم بها نمایش آشویتس زنان، معرفی مدیران کمیتههای اجرایی جشنواره ملی تئاتر...
دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان اصفهان، اسامی تئاترهای راهیافته به بخش مسابقه این جشنواره را اعلام کرد. حمید شهرانی در گفتوگو با ایسنا اظهار کرد: شورای بازبینی سی و یکمین جشنواره تئاتر استان اصفهان از بین ۳۰ اثر متقاضی، تعداد ۱۰ اثر را برای حضور در بخش اصلی و یک اثر را برای حضور در بخش جنبی این جشنواره که از ۲۰ تا ۲۴ آبان برگزار میشود، معرفی کرد. وی جزییات تئاترهای راهیافته را به این شرح اعلام کرد: تئاترهای «مهلقا» به نویسندگی محمدجواد سجادی و کارگردانی احمد شکرانه از نجفآباد، «شصت» به نویسندگی و کارگردانی هومن حیدری از شاهینشهر، «سالمرگی» به نویسندگی اصغر گروسی و کارگردانی پویان عطایی از اصفهان، «چایی راند آخر» به نویسندگی امیر بهبودنیا...
۸ نمایش در بخش کودک و ۷ نمایش در بخش نوجوان به بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان همدان راه پیدا کردند. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی جشنواره، هیات انتخاب بخشهای کودک و نوجوان بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان همدان متشکل از یدالله آقاعباسی کارگردان و پژوهشگر تئاتر از کرمان، جهانشیر یاراحمدی بازیگر و پژوهشگر از بوشهر، جواد کبودرآهنگی کارگردان و بازیگر از همدان، حسن دولتآبادی نویسنده و کارگردان از تهران و کریم اکبریمبارکه بازیگر و کارگردان از تهران، اسامی ۸ نمایش راهیافته به بخش کودک و ۷ نمایش پذیرفتهشده در بخش نوجوان را اعلام کردند.۸ نمایش راهیافته به بخش کودک از میان ۸۲ اثر ارسال شده...
۸ نمایش در بخش کودک و ۷ نمایش در بخش نوجوان به عنوان آخرین مسافران بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از سوی هیئت انتخاب این جشنواره معرفی شدند. به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از روابط عمومی بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، هیات انتخاب بخشهای کودک و نوجوان متشکل از یدالله آقاعباسی کارگردان و پژوهشگر تئاتر از کرمان، جهانشیر یاراحمدی بازیگر و پژوهشگر از بوشهر، جواد کبودرآهنگی کارگردان و بازیگر از همدان، حسن دولتآبادی نویسنده و کارگردان از تهران و کریم اکبریمبارکه بازیگر و کارگردان از تهران، اسامی ۸ نمایش راهیافته به بخش کودک و ۷ نمایش پذیرفتهشده در بخش نوجوان را اعلام کردند. هشت...
۸ نمایش در بخش کودک و ۷ نمایش در بخش نوجوان به بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان همدان راه یافتند. به گزارش روابط عمومی بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، هیات انتخاب بخشهای کودک و نوجوان متشکل از یدالله آقاعباسی کارگردان و پژوهشگر تئاتر از کرمان، جهانشیر یاراحمدی بازیگر و پژوهشگر از بوشهر، جواد کبودرآهنگی کارگردان و بازیگر از همدان، حسن دولتآبادی نویسنده و کارگردان از تهران و کریم اکبریمبارکه بازیگر و کارگردان از تهران، اسامی ۸ نمایش راهیافته به بخش کودک و ۷ نمایش پذیرفتهشده در بخش نوجوان را اعلام کردند. ۸ نمایش راهیافته به بخش کودک از میان ۸۲ اثر ارسال شده: ۱- «هوشنگ لاکپشته» به...
هشت نمایش در بخش کودک و ۷ نمایش در بخش نوجوان به بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان همدان راه یافتند. به گزارش خبرگزاری شبستان از همدان، به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ، هیات انتخاب بخشهای کودک و نوجوان متشکل از یدالله آقاعباسی کارگردان و پژوهشگر تئاتر از کرمان، جهانشیر یاراحمدی بازیگر و پژوهشگر از بوشهر، جواد کبودرآهنگی کارگردان و بازیگر از همدان، حسن دولتآبادی نویسنده و کارگردان از تهران و کریم اکبریمبارکه بازیگر و کارگردان از تهران، اسامی ۸ نمایش راهیافته به بخش کودک و ۷ نمایش پذیرفتهشده در بخش نوجوان را اعلام کردند. نمایش راهیافته به بخش کودک از میان ۸۲ اثر ارسال شدههشت ...
۸ نمایش در بخش کودک و ۷ نمایش در بخش نوجوان به بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان همدان راه یافتند. ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴ فرهنگی سینما و تئاتر نظرات - اخبار فرهنگی - به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، روابط عمومی بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان همدان اعلام کرد هیأت انتخاب بخشهای کودک و نوجوان متشکل از یدالله آقاعباسی، کارگردان و پژوهشگر تئاتر از کرمان، جهانشیر یاراحمدی، بازیگر و پژوهشگر از بوشهر، جواد کبودرآهنگی، کارگردان و بازیگر از همدان، حسن دولتآبادی، نویسنده و کارگردان از تهران و کریم اکبریمبارکه، بازیگر و کارگردان از تهران، اسامی هشت نمایش راهیافته به بخش کودک و هفت نمایش پذیرفتهشده در بخش نوجوان را اعلام کردند.نمایش...
۸ نمایش در بخش کودک و ۷ نمایش در بخش نوجوان به بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان همدان راه یافتند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، هیات انتخاب بخشهای کودک و نوجوان متشکل از یدالله آقاعباسی کارگردان و پژوهشگر تئاتر از کرمان، جهانشیر یاراحمدی بازیگر و پژوهشگر از بوشهر، جواد کبودرآهنگی کارگردان و بازیگر از همدان، حسن دولتآبادی نویسنده و کارگردان از تهران و کریم اکبریمبارکه بازیگر و کارگردان از تهران، اسامی ۸ نمایش راهیافته به بخش کودک و ۷ نمایش پذیرفتهشده در بخش نوجوان را اعلام کردند. ۸ نمایش راهیافته به بخش کودک از میان ۸۲ اثر ارسال شده: ۱- «هوشنگ لاکپشته»...
به گزارش ایلنا، معرفی هشت نمایش راهیافته به بخش مسابقه تئاتر خردسال و همچنین هشت اثر پذیرفته شده بخش مسابقه تئاتر خیابانی تازهترین خبرها از بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان همدان است. معرفی هشت نمایش راهیافته به بخش مسابقه تئاتر خردسال هیات انتخاب بخش مسابقه تئاتر خردسال متشکل از مجتبی کاظمی کارگردان و بازیگر از تهران، فرهاد لباسی کارگردان و بازیگر از همدان و نگار نادری کارگردان و پژوهشگر تئاتر از لاهیجان با بررسی آثار راه یافته به این بخش هشت نمایش را برای حضور در جشنواره معرفی کردند. بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره اسامی نمایشهای راه یافته به این بخش، به شرح زیر است: ۱. "من یک نخود فرنگی متفاوتم" به کارگردانی شکیبا مولوی از...
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جشنواره، هیات انتخاب بخش مسابقه تئاتر خردسال بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان متشکل از مجتبی کاظمی کارگردان و بازیگر از تهران، فرهاد لباسی کارگردان و بازیگر از همدان و نگار نادری کارگردان و پژوهشگر تئاتر از لاهیجان با بررسی آثار راه یافته به این بخش هشت نمایش را برای حضور در جشنواره معرفی کردند. بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره اسامی نمایش های راه یافته به این بخش، به شرح زیر است: ۱. «من یک نخود فرنگی متفاوتم» به کارگردانی شکیبا مولوی از تهران ۲. «هر کی توی دنیا یه شکل و رنگی داره» به کارگردانی حامد ترابی از همدان ۳. «دامن خیال انگیز من» به...
به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ هیئت انتخاب آثار مسابقه صحنه بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، با اعلام نام ۱۲ اثر، نتایج نهایی این بخش را مشخص کرد. از میان ۱۲ اثر انتخاب شده برای حضور در بخش مسابقه صحنه این رویداد تئاتری که توسط فریبا متخصص، آرش دادگر و علیرضا اوسیوند برگزیده شدند، حضور شش اثر به صورت مشروط و منوط به بازبینی مجدد است. نتایج نهایی بخش مسابقه صحنه بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر به شرح زیر است: ۱- «نامههایی به دخترم سهراب»/ نویسنده: طیبه نیکآزاد- علی حیدری/ کارگردان: علی حیدری/ شهر آبادان/ منطقه اروند ۲- «مرا به آسمان روانه کن (حنانه)»/ نویسنده: احسان روحی/ کارگردان: علی روحی/ شهر مشهد/ استان خراسان رضوی ۳- «حال همه...
دبیر سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی از اعلام نتایج نهایی آثار راه یافته به این سوگواره را اعلام کرد و گفت: ۱۲ نمایش برای حضور در این سوگواره انتخاب شده است. «مصطفی بوعذار» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اهواز اظهار کرد: سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از (۲۲ تا ۲۷ مهر) در پایانه مرزی چذابه و یادمان شهدای گمنام اندیمشک به عنوان مبدا ورودی زائران حسینی برگزار می شود. دبیر سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی با بیان اینکه با رای هیئت انتخاب ۱۲ نمایش برای حضور در این سوگواره منتخب شدند اضافه کرد: این سوگواره در...
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هیئت انتخاب آثار مسابقه صحنه بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، با اعلام نام ۱۲ اثر، نتایج نهایی این بخش را مشخص کرد. از میان ۱۲ اثر انتخاب شده برای حضور در بخش مسابقه صحنه این رویداد تئاتری که توسط فریبا متخصص، آرش دادگر و علیرضا اوسیوند برگزیده شدند، حضور شش اثر به صورت مشروط و منوط به بازبینی مجدد است. نتایج نهایی بخش مسابقه صحنه بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر به شرح زیر است: ۱- «نامههایی به دخترم سهراب»/ نویسنده: طیبه نیکآزاد- علی حیدری/ کارگردان: علی حیدری/ شهر آبادان/ منطقه اروند ۲- «مرا به آسمان روانه کن (حنانه)»/ نویسنده: احسان روحی/ کارگردان: علی روحی/ شهر مشهد/ استان خراسان رضوی ۳- «حال همه ما خوب است»/...
رئیس حوزه هنری خوزستان با اشاره به اعلام آثار راه یافته به چهارمین همایش بین المللی تئاتر اربعین با عنوان «روایت راهیان» گفت: در این همایش ۲۵ گروه نمایشی حضور دارند. به گزارش ایسنا، حجتالاسلام و المسلمین سید شهابالدین طباطبایی اظهار کرد: چهارمین همایش بین المللی تئاتر پیاده روی اربعین تحت عنوان «روایت راهیان» از سوی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و حوزه هنری استان خوزستان با مشارکت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار میشود. وی با بیان اینکه این همایش هنرمندان تئاتر کشور با نگاه نذر فرهنگی، اقدام به اجرای نمایش در مسیر پیاده روی اربعین در 2 کشور ایران و عراق میکنند افزود: در این همایش 190 هنرمند حضور دارند که در قالب شش گروه در بخش ایران...
به گزارش ایکنا از خوزستان، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری خوزستان، حجتالاسلام سید شهابالدین طباطبایی، دبیر هنری همایش بینالمللی تئاتر مردمی پیادهروی اربعین (روایت راهیان) اظهار کرد: چهارمین همایش بین المللی تئاتر پیادهروی اربعین تحت عنوان «روایت راهیان» از سوی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و حوزه هنری استان خوزستان با مشارکت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار میشود.دبیر هنری همایش بینالمللی تئاتر مردمی پیاده روی اربعین با بیان اینکه در این همایش هنرمندان تئاتر کشور با نگاه نذر فرهنگی، اقدام به اجرای نمایش در مسیر پیادهروی اربعین در دو کشور ایران و عراق میکنند، افزود: در این همایش 190 هنرمند حضور دارند که در قالب 6 گروه در بخش ایران در پایانههای مرزی شلمچه،...
خبرگزاری آریا-53 اثر پذیرفته شده در بخش مسابقه صحنهای نخستین جشنواره مونولوگ دانشجویی آکادمی هنرهای اجرایی افرا معرفی شدند. به گزارش آریا، پس از بررسی هیئت انتخاب بخش صحنهای جشنواره مونولوگ دانشجویی افرا متشکل از محمد امیریاراحمدی، علی شمس و شهابالدین حسینپور از میان 256 متن رسیده از سراسر کشور، 53 اثر پذیرفته شده این بخش برای راهیابی به مسابقه معرفی شدند. آثار پذیرفته شده در این بخش به شرح زیر است: 1.نمایش «عباس» اثر عبدالحمید زارعی، 2. «کندو» شیما پورسهم، 3. «سه نقطه» صنم طاهرپور 4. «نقص عضو» مرجان آقانوری، 5. «لعیا» داود زاهدی، 6. «مازخ/ساد» محمد اوحدی 7. «کافه پولشری» زینب دهقانی، 8. «سهگانه دیوانه» امیرحسین مدنی، 9. «هفت پیکر غیرنظامی» نسیم عربان 10. «من مرگ...
۵۳ اثر پذیرفته شده در بخش مسابقه صحنهای نخستین جشنواره مونولوگ دانشجویی آکادمی هنرهای اجرایی "افرا" معرفی شدند. ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴ فرهنگی سینما و تئاتر نظرات - اخبار فرهنگی - به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، پس از بررسی هیأت انتخاب بخش صحنهای جشنواره مونولوگ دانشجویی «افرا» متشکل از محمدامیر یاراحمدی، علی شمس و شهابالدین حسینپور از میان 256 متن رسیده از سراسر کشور، 53 اثر پذیرفته شده این بخش برای راهیابی به مسابقه معرفی شدند. آثار پذیرفته شده در این بخش به شرح زیر است: 1.نمایش «عباس» اثر عبدالحمید زارعی 2.«کندو» شیما پورسهم 3.«سه نقطه» صنم طاهرپور 4.«نقص عضو» مرجان آقانوری 5.«لعیا» داود زاهدی 6.«مازخ/ساد» محمد اوحدی 7.«کافه پولشری» زینب دهقانی 8.«سهگانه دیوانه» امیرحسین مدنی 9.«هفتپیکر غیرنظامی»...
به گزارش ایلنا، پس از بررسی هیأت انتخاب بخش صحنهای جشنواره مونولوگ دانشجویی افرا متشکل از محمد امیریاراحمدی، علی شمس و شهابالدین حسینپور از میان ۲۵۶ متن رسیده از سراسر کشور، ۵۳ اثر پذیرفته شده این بخش برای راهیابی به مسابقه معرفی شدند. آثار پذیرفته شده در این بخش به شرح زیر است: ۱.نمایش «عباس» اثر عبدالحمید زارعی ۲.«کندو» شیما پورسهم ۳.«سه نقطه» صنم طاهرپور ۴.«نقص عضو» مرجان آقانوری ۵.«لعیا» داود زاهدی ۶.«مازخ/ساد» محمد اوحدی ۷.«کافه پولشری» زینب دهقانی ۸.«سهگانه دیوانه» امیرحسین مدنی ۹.«هفت پیکر غیرنظامی» نسیم عربان ۱۰.«من مرگ را زیستهام» حنانه حمزهعلیپور ۱۱.«سایکوسیس» کژال کریمیان ۱۲.«سرهنگ، مسلسل، جاده» علیرضا اسدی ۱۳.«پیش از بمبباران» مهسا باوفا ۱۴.«دنیل دیلوئیس» محمد ملکنیا ۱۵.«یک تکه مونولوگ» سپیده رفیعپور ۱۶.«مکبث در حمام فین»...
احسانی ، از معرفی آثار راه یافته برای رقابت در سی و یکمین جشنواره تئاتر استان همدان خبر داد. به گزارش خبرگزاری شبستان از همدان، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان،« احمدرضا احسانی »گفت: احمد بیگلریان، سهراب نیک فرجاد، نبی ا... بیات به عنوان اعضای هیأت انتخاب و حسین صفی به عنوان داور ناظر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان همدان، پس از چهار روز بازبینی و ارزیابی نمایش گروههای همدان، ملایر، نهاوند، تویسرکان، بهار و کبودراهنگ، هفت نمایش را جهت حضور در بخش رقابت و یک نمایش را جهت حضور در بخش جنبی سی و یکمین جشنواره تئاتر استان همدان انتخاب کردند. احسانی در ادامه نمایش های راه یافته به...
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، آثار راه یافته به بخش آئینی سنتی این جشنواره شامل نمایش های «ازدواج سنتی» به نویسندگی و کارگردانی «حسن عنایتپور» از خراسان رضوی، «گیلدخت» به نویسندگی «نگار نادری» و به کارگردانی «آرزو علی پور» از گیلان، «مزرعه آفتابگردان» به نویسندگی «مرتضی اسدی مرام» و به کارگردانی «بهاره سعیدی» از کرمانشاه و «سرلی موقام» به نویسندگی و کارگردانی «سید علی فخر حسینی» از گلستان است. آثار راه یافته به بخش خیابانی این جشنواره نیز شامل نمایش های « چهار دیواری اختیاری نیست» به نویسندگی و کارگردانی «حشمت اله زارعی» از مرکزی، «پوست خیابون» به نویسندگی و کارگردانی «سامان خیراندش» از گیلان، «صلح» به نویسندگی و کارگردانی «مرتضی امینی پور» از خوزستان، «من را چه...
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، در میان آثار راه یافته به بخش حرفهای سومین جشنواره نمایش کوتاه رادیویی «نوایش» نام میرطاهر مظلومی و ایوب آقاخانی نیز به چشم می خورد. فهرست راه یافته به مرحله داوری نهایی بخش مردمی و بخش حرفهای به شرح زیر است: بخش مردمی: ۱) اندرحکایتهای زندگی سیدمجیدمحمدی سکندهی ۲) برکت امیرسیاهی ۳) بیسیم تبلیغات حسین عباسی فر ۴) تارا فهیمه حسینی ۵) تقدیر محمدپریسار ۶) جواب سیدآرین محمدی سکندهی ۷) حرفهای ناتمام آزاده(شیوانا) سهرابی ۸) دوراهی ساراباقری ۹) دوغ یاماست محمدشکری ۱۰) روز برفی مصطفی درویش بند ۱۱) کریسمس با طعم زیتون مهرنوش ثابت نیا ۱۲) گاهی به پشت سرت نگاه کن سید مسعود انوری منشادی...
دبیر شورای سیاست گذاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان از اعلام اسامی آثار راه یافته به دبیرخانه دهمین دوره از این جشنواره خبر داد. به گزارش ایلنا از لاهیجان، جواد نجار تمیزکار دبیر شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروند در جلسه رونمایی از پوستر این جشنواره اظهار داشت: آثار منتخب راه یافته در بخش کودک عبارت از شکارچی به کارگردانی لیلا بیگوند از تهران، پوپک و پادشاه سرزمین زبالهها به کارگردانی محسن پورنظری از رودسر، آلوده نکنیم به کارگردانی فرامرز غلامیان از اصفهان، کودک کار به کارگردانی مهدی بوریایی از بروجرد و وارش به کارگردانی مریم مهدی پور از آستانه اشرفیه است. وی اضافه کرد: آثار منتخب راه یافته در بخش مسابقه شامل ۱۴ اثر به نامهای مردی...
به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، اسامی پذیرفتهشدگان نهایی بخش «وبسری» مسابقه ملی جشنواره اعلام شد. پس از بررسیهای انجام شده 39 اثر در این بخش به سی و دومین جشنواره بینالمللی فیلمهای کودکان نوجوانان راه پیدا کردند که اسامی آنها به شرح ذیل است: «اوزیا» به کارگردانی و نویسندگی کیان قاسم پور و تهیهکنندگی «شتابدهنده محتوای مرکز نوآوری محصولات فرهنگ محور کودک و نوجوان» – کیان قاسم پور «اوهلند» به کارگردانی سلمان طاهری، نویسندگی مریم چالش و تهیهکنندگی «شتابدهنده محتوای مرکز نوآوری محصولات فرهنگ محور کودک و نوجوان» –صادق لواسانی «ایربراش» به کارگردانی و نویسندگی محسن شیری و تهیهکنندگی «شتابدهنده محتوای مرکز نوآوری محصولات فرهنگ محور کودک و نوجوان» –محسن شیری «آقای او» به کارگردانی مهدی شاد و...
بنا بر اعلام دبیرخانه ملی فیلم کوتاه «حسنات» اصفهان آثار داستانی راه یافته به بخش مسابقه این جشنواره اعلام شد. سید محمود رضوی، محمدحسین مهدویان، فریدون خسروی، نیماجاویدی، آزیتا موگویی، شاهین شجری کهن، محمدعلی باشهآهنگر اعضای هیات انتخاب بخش فیلم کوتاه داستانی هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه «حسنات» را تشکیل دادند که این گروه از ۳۱ تیرماه کار خود را با بررسی ۶۹۵ اثر آغاز کردند و در نهایت ۲۱ اثر را شایسته حضور در بخش مسابقه ملی این دوره از جشنواره دانستند. هنرمندان تهرانی با ۱۲ اثر بیشترین آثار راه یافته بخش مسابقه هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه «حسنات» را به خود اختصاص دادند و هیات انتخاب هیچ فیلمی را در بخش شهر در قاب تصویر شایسته حضور در...
آثار راه یافته در بخش صحنه ای چهاردهمین جشنواره تئاتر رضوی از سوی دبیرخانه اعلام شد. به گزارش خبرگزاری شبستان از تبریز، دفتر دبیرخانه این جشنواره اسامی آثار پذیرفته شده در بخش صحنه ای جشنواره تئاتر رضوی را اعلام کرد. بر این اساس آثار پذیرفته شده در بخش صحنه ای چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی به شرح زیر می باشد: نمایش « رستگاری »، کارگردان « وحید بهبدی »، از استان « آذربایجان شرقی » نمایش « باغ خونی »، کارگردان « امیر شبیری »، از استان « خراسان رضوی » نمایش « سکوت، هپروت، ملکوت »، کارگردان « مریم دوستی »، از استان « اصفهان » نمایش « جایی برای هیچ کس »، کارگردان « رضا خداداد...
به گزارش حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ستاد خبری نوزدهمین جشنواره نمایشهای آئینی و سنتی، بخش نمایشهای عروسکی سنتی با عنوان یادواره استاد کاکا محمد شیرازی برگزار میشود که ۹ اثر برای اجرا در آن انتخاب شدهاند. همچنین در بخش پاتوق نمایشهای سنتی کودک و نوجوان که با عنوان بخش ویژه استاد هنگامه مفید در جشنواره نمایشهای آئینی و سنتی برگزار میشود در مجموع ۳۰ اثر به جشنواره راه یافته که ۴ اثر جهت اجرا در شهر کاشان که یکی از میزبانهای جشنواره است، انتخاب شدهاند. افسانه زمانی، هادی عامل و مهدی صفارینژاد اعضای هیأت انتخاب این دو بخش از جشنواره هستند. اسامی آثار بخش نمایشهای عروسکی سنتی: ۱) نمایش «پهلوان کچل» به نویسندگی و...
به گزارش ایرنا، پرویز گلیزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: آثار دریافتی دومین جشنواره سراسری عکس ارسباران در محل دبیرخانه جشنواره مستقر در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر مورد ارزیابی قرار گرفت و پس از بررسی ۳۱۱۲ اثر از ۲۱۶ عکاس از ۱۶ استان کشور و ۲ شرکتکننده از کانادا و بوسنی، هیأت داوران ۶۵ اثر را برای رقابت در مرحله نهایی انتخاب کردند. افشین بختیار، محمدرضا بهمرام و بردیا سعادت هیأت داوری این جشنواره را بر عهده دارند. وی گفت: هیأت داوران در بخش مستند اجتماعی ۲۴ اثر، در بخش طبیعت و معماری ۱۸ اثر، در بخش ویژه ورنی ۱۴ اثر و در بخش گوشی موبایل ۹ اثر را انتخاب و مشخص کردند....
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان، اعضای هیأت انتخاب بخش مستند این دوره از جشنواره آثار راه یافته به بخش مسابقه را معرفی کردند. روبرت صافاریان، سید سلیم غفوری، فرحناز شریفی، زنده یاد مرتضی نیکپایان و عزتاله پروازه اعضای هیئت انتخاب بخش مستند هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه را تشکیل میدهند، این تیم ۲۹۹ فیلم مستند ارسال شده در سه بخش مسابقه ملی، مستند پرتره و بخش مسابقه شهر در قاب تصویررا بررسی و در نهایت ۲۴ فیلم را در بخش مسابقه ملی، ۷ فیلم را در بخش مستند پرتره و ۴ اثر را در بخش مسابقه شهر در قاب تصویر حایز برتری برای حضور در بخش مسابقه هشتمین جشنواره...
دبیر هفتمین جشنواره فیلم کوتاه و فیلمنامه زنجان روز یکشنبه از ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و گفت: از مجموع آثار ارسال شده، ۴۵ اثر در بخش فیلم و ۳۵ اثر در بخش فیلمنامه است. لیلا بیگلی هدف از برگزاری جشنواره فیلم کوتاه و فیلمنامه زنجان را توسعه وگسترش فیلمسازی در استان زنجان برشمرد و افزود: اشاعه و ترویج ارزش های دینی، حمایت از کالای ایرانی، حقوق شهروندی، شهر و خانواده از جمله محورهای تعریف شده برای هفتمین جشنواره فیلم کوتاه و فیلمنامه زنجان بودند. وی افزود: هیأت انتخاب بخش فیلم هفتمین جشنواره استانی فیلم و فیلمنامه زنجان متشکل از پرویز رجبلو، حسن رضایی و اسماعیل کرمی؛ ۹ فیلم در بخش داستانی، ۶ فیلم در بخش...
آثار راه یافته به بخش کوتاه و نیمه بلند داستانی هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر اعلام شد. به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری هفتمین جشنواره بینالمللی فیلم شهر، از سوی طهماسب صلحجو، آرش رصافی، محمدرضا شفاه، امیر پور وزیری و مریم جلالی، اعضای هیأت انتخاب بخش فیلمهای داستانی کوتاه و نیمه بلند 42 اثر در این بخش انتخاب شد. بر اساس این گزارش اسامی فیلمهای بخش داستانی کوتاه و نیمه بلند به شرح زیر است: « بچه خور» ساخته محمد کارت، «تلقین» ساخته اشکان خیلنژاد، «بذار یه امشب بگذره» ساخته حامد قاسمی، «برف تابستان» ساخته امین چادگانی، «تشریح» ساخته سیاوش شهابی، «کاور» ساخته وحید الوندیفر، «بودن...» ساخته بابک خرمدین، «ملاقات خصوصی» ساخته فرهاد غریبی، «غایب» ساخته علی خامهپرست،...
آثار راهیافته به بخش مسابقه «محله» هفتمین جشنواره بینالمللی فیلم شهر معرفی شدند. به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم شهر، از سوی شبنم قلیخانی، هادی مقدمدوست و داریوش یاری، اعضای هیئت انتخاب بخش فیلمهای محله، ۲۰ اثر در این بخش انتخاب شد. اسامی فیلمهای این بخش به شرح زیر است: «کجارو میبینی؟!» ساخته نورایمان مشایخی، «پاکبان» ساخته صدیقه حاجوی، « قونقا» ساخته یعقوب جدیری تقدیسی، «لازم نیست منتظر بمانید» ساخته آرزو باغ شیخی، «آشپزی در حضور دیگران، ببخشید کودکان» ساخته علی عرفان فرهادی، «اینجا به تمام آزادیام فکر میکنم» و «ناپیدا» ساخته محمد حسنی، «جدایی» و «من اگرجای پدرم بودم» ساخته اکبردرهبالایی و «انتخاب» ساخته ایمان محمودی. همچنین فیلمهای «گامهای استوار»...
خبرگزاری آریا- اسامی فیلمهای راهیافته به بخش «محله» هفتمین جشنواره بینالمللی فیلم شهر اعلام شد.به گزارش آریا، از سوی شبنم قلی خانی، هادی مقدمدوست و داریوش یاری، اعضای هیئت انتخاب بخش فیلمهای محله، 20 اثر برای حضور در بخش محله هفتمین جشنواره فیلم شهر انتخاب شدند.اسامی فیلمهای به این شرح است:«زنان مریخی مردان ونوسی» ساخته محیا ساعدی، «کجارو میبینی؟!» ساخته نورایمان مشایخی، «پاکبان» ساخته صدیقه حاجوی، « قونقا» ساخته یعقوب جدیری تقدیسی، «لازم نیست منتظر بمانید» ساخته آرزو باغ شیخی، «آشپزی در حضور دیگران، ببخشید کودکان» ساخته علی عرفان فرهادی، «اینجا به تمام آزادیام فکر میکنم» و «ناپیدا» ساخته محمد حسنی، «جدایی» و «من اگرجای پدرم بودم» ساخته اکبردرهبالایی و «انتخاب» ساخته ایمان محمودی «گامهای استوار» ساخته علی ترابیپور، «روزی...
اسامی فیلمهای راه یافته به بخش «محله» هفتمین جشنواره بینالمللی فیلم شهر اعلام شد. ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳ فرهنگی سینما و تئاتر نظرات - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از ستاد خبری هفتمین جشنواره بینالمللی فیلم شهر، از سوی شبنم قلی خانی، هادی مقدمدوست و داریوش یاری، اعضای هیأت انتخاب بخش فیلمهای محله، 20 اثر در این بخش انتخاب شد. بر اساس این گزارش، اسامی فیلمهای این بخش به شرح زیر است: «کجارو میبینی؟!» ساخته نورایمان مشایخی، «پاکبان» ساخته صدیقه حاجوی، «قونقا» ساخته یعقوب جدیری تقدیسی، «لازم نیست منتظر بمانید» ساخته آرزو باغ شیخی، «آشپزی در حضور دیگران، ببخشید کودکان» ساخته علی عرفان فرهادی، «اینجا به تمام آزادیام فکر میکنم» و «ناپیدا» ساخته محمد...
اسامی ۶۶ اثر مستند راه یافته به بخش مسابقه جشنواره تلویزیونی مستند در بخش کوتاه، نیمه بلند و بلند اعلام شد. این آثار از ۱۵ تیر به روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت. ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰ فرهنگی رادیو و تلویزیون نظرات - اخبار فرهنگی - به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، پس از بررسی و بازبینی 715 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره تلویزیونی مستند، 66 اثر در سه بخش کوتاه، نیمه بلند و بلند به بخش مسابقه راه یافتند. این آثار از شنبه 15 تیرماه در قالب جشنواره تلویزیونی مستند از شبکه مستند سیما به روی آنتن میروند. همچنین اختتامیه این دوره از جشنواره مهرماه 98 با معرفی و تقدیر از برگزیدگان داوری و مردمی کار خود را...
به گزارش روز شنبه ایرنا از هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، اعضای هیأت انتخاب بخش سریال جشنواره متشکل از امیر بوالی، سیدعلی حمیدی و رحمان سیفی آزاد ۱۰ سریال را از میان آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره برای حضور در هفتمین دوره این جشنواره معرفی کردند. «لیسانسههای یک و ۲» ساخته سروش صحت و به تهیهکنندگی رضا جودی، «پرده نشین» ساخته بهروز شعیبی و به تهیهکنندگی سیدمحمود رضوی، «محکومین» ساخته حسین قناعت و سیدجمال سیدحاتمی و تهیهکنندگی بهروز مفید، «پشت بام تهران» ساخته بهرنگ توفیقی و تهیهکنندگی زینب تقوایی، «چرخ و فلک» ساخته مشترک عزیزالله حمیدنژاد، بهرام عظیمپور و احسان عبدیپور و تهیهکنندگی مجید مولایی از جمله این آثار هستند. همچنین «گمشدگان» ساخته رضا کریمی و تهیهکنندگی علی حجازیمهر،...
فیلمهای راه یافته به مسابقه سینمای ایران - بخش پویانمایی هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم شهر اعلام شد. به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری هفتمین جشنواره فیلم بین المللی فیلم شهر، از سوی هیات انتخاب بخش پویانمایی: حسین صافی، دکتر علیرضا گلپایگانی و محمدحسین نیرومند، ۴۴ اثر برای نمایش در این بخش انتخاب شد که اسامی آنها به شرح زیر است: "گرگم و گله میبرم"، ساخته امیرهوشنگ معین، "شهر هزار کبوتر"، ساخته رویا نیکمنش و مریم هاشمنژاد، "سنگهای سپید" ساخته فاطمه حسنی، "چرخش" ساخته عابدین محمدی، "پدر" ساخته میرعلی حسینی اصلی، "مثل نامه / ماجرای پسر پرحرف" ساخته مشترک تقدسی، کیانی و رهبر، "موزه ۲"، ساخته بهروز یغماییان، "گولو بولا ۲" ساخته اشکان شیرمحمدی ، "ماجراهای آدمک...
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، هیات انتخاب بخش پویانمایی متشکل از حسین صافی، علیرضا گلپایگانی و محمدحسین نیرومند، ۴۴ اثر را برای نمایش در این بخش انتخاب کردند. «گرگم و گله میبرم» ساخته امیرهوشنگ معین، «شهر هزار کبوتر» ساخته رویا نیکمنش و مریم هاشمنژاد، «سنگهای سپید» ساخته فاطمه حسنی، «چرخش» ساخته عابدین محمدی، «پدر» ساخته میرعلی حسینی اصلی، «مثل نامه / ماجرای پسر پرحرف» ساخته مشترک تقدسی، کیانی و رهبر، «موزه ۲» ساخته بهروز یغماییان، «گولو بولا ۲» ساخته اشکان شیرمحمدی، «ماجراهای آدمک» ساخته امیر سحرخیز، «امی دتر» ساخته زهرا خورشیدی و «از سرزمینهای شهری» ساخته سارا طیبزاده ادیبی از جمله این آثار هستند. «یکدیگر» ساخته سارا طیبزاده ادیبی، «این سو و...
هیئت انتخاب اولین جشنواره استانی تئاتر خیابانی سردرود پس از بررسی۵۴ اثر رسیده، ۱۰ اثر در بخش مسابقه و ۳ اثر در بخش جنبی را بدون اولویت معرفی کرد. به گزارش خبرگزاری شبستان از تبریز، هیئت انتخاب اولین جشنواره استانی تئاتر خیابانی سردرود پس از بررسی۵۴ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره، ۱۰ اثر در بخش مسابقه و ۳ اثر در بخش جنبی را جهت حضور در اولین دوره جشنواره استانی تئاتر خیابانی سردرود بدون اولویت معرفی کرد. بنابر این گزارش؛ آثار بخش مسابقه به شرح زیر است؛ « مجوزنامه » به کارگردانی علیرضا قاسمی از بناب « کیسه زباله » به کارگردانی بهناز قرطاسی از سردرود « ارث بابام » به کارگردانی مصطفی آذری از مرند « به...
دبیرخانه سومین دوسالانه جایزه ادبی «بوشهر» اسامی آثار راهیافته به مرحله پایانی این رویداد را اعلام کرد. به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، فراخوان سومین دوسالانه جایزه ادبی «بوشهر» در بهمنماه ۹۷ در سه بخش داستان (داستان منتشرنشده، مجموعهداستان چاپشده و رمان)، شعر غیرکلاسیک (شعر منتشرنشده و مجموعه شعر منتشرشده) و بخش ویژه (آثاری که در فضای بومی بندر بوشهر و با موضوع خلیج فارس نوشته و یا سروده شدهاند) از سوی دبیرخانه این رویداد واقع در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر منتشر شد که پس از پایان مهلت ارسال آثار، بیش از ۱۳۰۰ اثر به دبیرخانه این جایزه ارسال شد و این آثار از سوی هیات داوران هر بخش مورد بررسی و داوری قرار گرفت....
به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق سعیدی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فراخوان سومین دوسالانه جایزه ادبی بوشهر در بهمن ماه ۹۷ در سه بخش داستان، شعر غیر کلاسیک و بخش ویژه منتشر شد. وی اضافه کرد: بخش داستان شامل داستان منتشرنشده، مجموعهداستان چاپشده و رمان، بخش شعر غیر کلاسیک شامل شعر منتشرنشده و مجموعه شعر منتشرشده و بخش ویژه شامل آثاری که در فضای بومی بندر بوشهر و با موضوع خلیج فارس نوشته و یا سروده شدهاند است. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر بیان کرد: آئین پایانی سومین دوسالانه جایزه ادبی بوشهر به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر از ۱۹ تا ۲۳ خردادماه سال جاری با اجرای برنامههای متنوعی برگزار...
به گزارش ایلنا، هیات داوران بخش عکس بیست و دومین جشنواره بینالمللی تئاتر دانشگاهی ایران متشکل از سیامک زمردی مطلق، شهابالدین عادل و مهدی آشنا، ۲۳ عکس را برای نمایشگاه انتخاب کردند. این آثار از ۱۷ تا ۲۵ اردیبهشت ۹۸ در نگارخانه تئاتر مستقل تهران به نمایش درآمد. اسامی عکاسان راه یافته به نمایشگاه و تعداد آثار منتخب هر عکاس، بدین شرح است: ۱-نسترن ایرانپور: ۱ عکس ۲- بهنام توفیقی: ۳ عکس ۳- شایان حبیبی: ۱ عکس ۴ – داود دانش گز کوه: ۱ عکس ۵ – پریناز صفویه: ۴ عکس ۶ – محمد علیپور: ۲ عکس ۷ – پریسا (زهرا) عباسزاده: ۳ عکس ۸- امیر حسین فرهانی: ۱ عکس ۹ – آیناز فضل فرهادی: ۲ عکس ۱۰ – پگاه...
فرهاد فیاض بخش دبیر جشنواره تئاتر معلولین استان بوشهر ظهر دوشنبه در گفتوگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۲۸ اثر از دوم تا پنجم اردیبهشتماه در مرحله بازبینی پانزدهمین جشنواره استانی تئاتر معلولین بوشهر به عنوان بزرگترین رویداد هنری معلولین استان حضور داشتند. وی افزود: داوری نمایشهای متقاضی توسط اردشیر محمودی فر، غلامحسین بارونی و مرتضی فیروزی انجام شده است که در مجموع ۱۴ اثر بدون اولویت شامل ۸ اثر در بخش صحنهای و ۶ اثر در بخش خیابانی به پانزدهمین جشنواره تئاتر معلولین استان راه یافتند. دبیر جشنواره تئاتر معلولین استان بوشهر با معرفی ۱۴ اثر راهیافته به این جشنواره خاطرنشان کرد: نمایشهای «دستاپ» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا حیدری از بوشهر، «نقاشی ناتمام» به نویسندگی ماریا اشگری و...
آثار راهیافته به مرحله نهایی چهارومین دوره جشنواره خاتم در بخشهای کودک و نوجوان و بزرگسال معرفی شدند. ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰ فرهنگی ادبیات و نشر نظرات - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، 678 نفر در چهارمین دوره جشنواره خاتم شرکت کردند که از این میان، 288 اثر در گروه کودک و نوجوان و 390 اثر در گروه سنی بزرگسال ارسال شده است. همچنین 25 اثر در این دوره از کشورهای لبنان، سوریه و عراق به دبیرخانه ارسال شده است. 60 درصد از شرکتکنندگان در بخش کودک دانش آموز بودند که در این بخش، بیشترین آثار به ترتیب از استانهای ایلام، آذربایجان غربی و گیلان به دبیرخانه بود. در بخش بزرگسال نیز 70 درصد...
هیات داوران بخش پوستر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران اسامی آثار منتخب راه یافته به نمایشگاه این بخش را معرفی کردند. ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵ فرهنگی سینما و تئاتر نظرات - اخبار فرهنگی - به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، روابط عمومی بیست و دومین جشنواره بینالمللی تئاتر دانشگاهی ایران خبر داد هیات داوران بخش پوستر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران متشکل از فرزاد ادیبی، محمدرضا دوست محمدی و آرش تنهایی اسامی آثار منتخب راه یافته به نمایشگاه این بخش را معرفی کردند. اسامی هنرمندان و پوستر آثار نمایشی منتخب برای شرکت در نمایشگاه پوستر بیست و دومین جشنواره بینالمللی تئاتر دانشگاهی ایران به شرح زیر اعلام شده است: 1 –...
هیات داوران بخش پوستر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران اسامی آثار منتخب راه یافته به نمایشگاه این بخش را معرفی کردند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران، هیات داوران بخش پوستر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران متشکل از فرزاد ادیبی، محمدرضا دوست محمدی و آرش تنهایی اسامی آثار منتخب راه یافته به نمایشگاه این بخش را معرفی کردند. اسامی هنرمندان و پوستر آثار نمایشی منتخب برای شرکت در نمایشگاه پوستر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران به شرح زیر اعلام شده است: ۱ – رضا چاووشی برای طراحی پوستر نمایش «پژوهشی در باب ایده کارگردان به مثابه دولت...
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران، هیات داوران بخش پوستر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران متشکل از فرزاد ادیبی، محمدرضا دوست محمدی و آرش تنهایی اسامی آثار منتخب راه یافته به نمایشگاه این بخش را معرفی کردند. اسامی هنرمندان و پوستر آثار نمایشی منتخب برای شرکت در نمایشگاه پوستر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران به شرح زیر اعلام شده است: ۱ – رضا چاووشی برای طراحی پوستر نمایش «پژوهشی در باب ایده کارگردان به مثابه دولت تئاتر» ۲ – متین حبیبیان برای طراحی پوستر نمایش «دریم لند» ۳ - داریوش الهیاری برای طراحی پوستر نمایش «ازدواج های مرده» ۴ –...
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش، اسامی فیلم های راه یافته به رقابت نهایی بخش «ترنه وا» در نهمین جشنواره بین المللی فیلم «وارش» اعلام شد. بدین ترتیب فیلم های انتخاب شده در این بخش توسط هیات انتخاب جشنواره به شرح زیر معرفی می شوند: «سما در میان دره ها» به کارگردانی مهدی باقری «نواجش» به کارگردانی شهروز توکل «کلواسر» به کارگردانی علی معصومی کوهستانی «خالو اسدالله» به کارگردانی محمدعسگر خواه «نفس های آخر» به کارگردانی یاسر طالبی «رویای آهنی» به کارگردانی یاسر طالبی «ترانه باد» به کارگردانی مرسده فلاح نژاد «پاپلی» به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری «کوچ و بنه» به کارگردانی منصوره صالحی ساروی «آوای گالش» به کارگردانی کندر...