خبرگزاري آريا - سنندج - ايرنا - مشاور عالي فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: تومار گروهک هاي ضد انقلاب همچون کومله و دمکرات در کردستان توسط شهداي بومي اين استان براي هميشه در هم پيچيده شد.

به گزارش ايرنا، سردار حسين دقيقي چهارشنبه شب در آيين گراميداشت و شب خاطره شهيد حاج محمدسعيد توفيقي از شهداي ترور در کردستان اظهار کرد: امنيت امروز کردستان مديون شهدايي همچون شهيد توفيقي است و ما بايد ارزش هاي اين شهداي گرانقدر را در ميان مردم ترويج و به نسل هاي بعدي انتقال دهيم.
وي افزود: ما در سال هاي اوليه پيروزي انقلاب در استان کردستان به عنوان فرمانده سپاه عمل نمي کرديم بلکه کار ما در آن زمان حمايت از مردم محلي در کنار نيروهاي بومي براي ايجاد امنيت و آرامش در اين استان بود.
مشاور عالي فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تاکيد کرد: کردستان پس از انقلاب اولين حلقه توطئه صهيونيسم عليه انقلاب بود و امروز تجربه مبارزه با استکبار و صهيونيسم در کردستان است که در لبنان، سوريه و عراق به کار گرفته شده و زمينه نابودي و شکست دشمنان را فراهم آورده است.
سردار دقيقي با اشاره به تداوم توطئه هاي دشمنان در اين منطقه و خارج از مرزها ادامه داد: امروز توطئه هاي دشمنان به خارج از مرزهاي کشور و به کشورهايي همچون عراق و سوريه کشيده شده و تداوم دارد.
وي با طرح سوالي مبني بر اينکه آيا کُردهاي عراقي فکر مي کنند که اسراييل مدافع قوم کُرد است و براي حمايت از آنان در منطقه حضور يافته، يادآور شد: قطعا اينگونه نيست و اسراييل در راستاي دامن زدن به اختلافات داخلي و ايجاد ناامني امروز مدافع قوم کرد در عراق شده است.
وي اضافه کرد: اگر رشادت هاي مردم اين منطقه نبود، بلايي که امروز در شمال عراق بر سر مردم اين کشور آمده است در همان سال هاي اول انقلاب بر سر مردم کردستان مي آمد اما با هوشياري مردم در اين منطقه، دشمنان راه به جايي نبردند.
وي گفت: امام خميني(ره) در يکي از فرمايشات خود از محرم با عنوان ماه پيروزي خون بر شمشير ياد کردند که به عنوان يک تئوري و استراتژيک در ايران جواب داد و پيروزي هاي ما در هشت سال جنگ تحميلي، سوريه و عراق مرهون اين استراتژي است و جوانان ما با تکيه بر اين استراتژي امام، پيروزي هاي بزرگي را بدست مي آورند.
اين فرمانده ارشد نظامي تاکيد کرد: امروز بيشترين ذخائر نفت جهان در منطقه خاورميانه و در اختيار کشورهاي مسلمان است چرا نبايد با اتحاد و همدلي به دور از نفاق تلاش کنيم تا از اين نعمت خداوندي براي بهره مندي مردم استفاده شود.
رئيس حوزه هنري کردستان نيز در اين آيين با گراميداشت ياد و خاطره شهدا بويژه شهيد محسن حججي اظهار کرد: ياد کردن از شهداي ايران آن هم شهداي کردستان يکي از نيازها و وظايف اصلي متوليان فرهنگي است که در کنار زنده نگهداشتن نام و خاطر آنان نيازهاي حوزه الگوسازي نسل امروز را برطرف کرد.
امين مرادي افزود: شهداي پيشمرگ مسلمان کُرد در کردستان در شرايطي به دفاع از اسلام و انقلاب به پا خواستند که اين ديار از دو جبهه گروهک‌هاي ضد انقلاب و ارتش بعث عراق مورد تهاجم قرار گرفته بود.
وي با بيان اينکه رزمندگان در اين استان با رشادتي مثال‌زدني هم استان را از وجود ضد انقلاب پاک کردند و هم در جبهه مبارزه با رژيم بعث عراق جانفشاني کردند، گفت: اگر جانفشاني و رشادت‌هاي شهداي مهاجر و انصار نبود امروز شاهد امنيت در کشور نبوديم.
رئيس حوزه هنري کردستان در ادامه با اشاره به ويژگي هاي شهيد توفيقي از شهداي ترور کردستان تاکيد کرد: اين شهيد والامقام دستي بر آتش هنر داشتند و قبل از ورود به سازمان پيشمرگان مسلمان کرد يک هنرمند نقاش بود و آثاري از ايشان به يادگار مانده است.
وي ادامه داد: با همين روحيه هنرمندانه و عاشقانه بود که اسلحه بر دوش گرفت و براي نهادينه کردن امنيت پايدار در اين استان از جان خود مايه گذاشت و افتخاري براي مردم کردستان شد.
مرادي با بيان اينکه کردستان به تعبير رهبر معظم انقلاب سرزمين مجاهدت‌هاي خاموش است، اظهار کرد: کردستان به راستي سرزمين مجاهدت‌هاي خاموش است تبعيري که براي هميشه مانند لوحي زريني بر تارک اين استان خواهد درخشيد.
در ادامه اين آيين تعدادي از همسنگران و دوستان شهيد توفيقي به بيان خاطراتي از آن شهيد بزرگوار پرداختند سپس مستندي از زندگي اين شهيد والامقام که توسط حوزه هنري کردستان آماده شده بود، پخش شد.
به گزارش ايرنا، در استان کردستان 300 شهيد بدست کوردلان منافق و ضد انقلاب ترور شده اند.
حاج محمدسعيد توفيقي در هفتم مهرماه 1368 مصادف با 28 صفر 1410 هجري قمري پس از بازگشت از محل کار توسط گروهک هاي ضد انقلاب جلوي منزل خود در خيابان کشاورز سنندج ترور شد و به فيض شهادت نايل آمد.
خبرنگار: افسانه گلباغي ** انتشار دهنده: مجيد سليماني
7348/9102
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

ایام نوروز فرصتی مغتنم برای پرداختن به بازی‌های بومی محلی است

به  گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی استان کرمانشاه گفت:توسعه فرهنگ ورزش به حفظ ارزش ها مستقیم کمک می کند که این هنرمندی و همت ویژه دولتمندان را می طلبد که درنقشه جامع علمی و‌فناوری کشور نقش پر رنگ ورزش را بیشتر ترسیم کنند به ویژه ورزش های  بومی محلی که پرجمعیت ترین در روستا و شهرهاست.

بهرام_بهروش  از  برگزاری جشنواره نوروزانه در سال جدید خبر داد و  گفت:این جشنواره در سال‌های گذشته با نام جام نوروز در دهستان برگزار می‌شد که به یمن فصل و سال جدید در ماه رویش زمین با هدف انتقال فرهنگ و سنن قدیم با در نظر گرفتن سلایق تمام اقشار جامعه فضای نشاط آوری را برای خانواده‌ها فراهم می‌کرد.


وی افزود: اساس این بازی‌ها فوتبال یا توپ قار است که در گذشته‌ها توپ آن با پارچه تهیه می‌شدو قوانین خاصی داشت هیات ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی  با بیش از ۱۰۰بازی (۱۰۵بازی) سعی دارد تا ارتباط نسل قدیم که این بازی‌ها و سنن را خوب به یاد دارند را با نسل جدید پیوند دهد که در دهه‌های اخیر مغفول مانده است.


وی بیان  کرد:تغییر سلایق، فاصله گرفتن نسل ها، زندگی پر سرعت در جامعه کنونی که با زندگی ماشینی عجین شده به نوعی شادی واقعی را از مردم گرفته و شاید یکی از تکه‌های مفقود شده پازل زندگی پرتلاطم امروزه شادی باشد.


وی افزود:در کشور عزیز ما ایران صاحبان اندیشه و تفکر بازی‌هایی را خلق کردند که منتقل کننده  فرهنگ، ارزش‌ها و تمدن ماست که این جزو ثروتمندی ما از نظر معنوی محسوب می‌شود.

بهروش بیان کرد:حفظ این سنت‌ها هم وظیفه انسانی -اخلاقی و هم با شرایط و قوانین هوشمندانه‌ای که در آن لحاظ شده عاملی برای نشاط در جامعه هستندنیازمند تلنگری است که به صورت صحیح به کودکان آینده ساز آموزش داده شود که به نوعی در ارتقای فرهنگ کشور هم به طور مستقیم دخیل است.
 
وی افزود:ضرورت دارد که تاریخچه فرهنگ و‌آداب و رسوم اصیل سرزمین مان را که هویت ماست را با چنگ و‌دندان نگه داریم و‌نگذاریم به دست فراموشی سپرده شود.

وی بیان کرد:ارزش ورزش در جمهوری اسلامی ایران در حفظ ارزش هاست؛ و توسعه فرهنگ ورزش به حفظ ارزش‌ها مستقیم کمک می‌کند که این هنرمندی و همت ویژه دولتمندان را می‌طلبد که درنقشه جامع علمی و‌فناوری کشور نقش پر رنگ ورزش را بیشتر ترسیم کنند به ویژه ورزش‌های  بومی محلی که پرجمعیت‌ترین در روستا و شهرهاست.
 
وی گفت: ایام نوروز فرصتی مغتنم برای پرداختن به بازی‌های بومی محلی است تا با ایجاد فضای همدلی در این ایام از معضل دنیای مجازی در خانواده‌ها فاصله گرفت و بازی‎های بومی محلی بهترین سرگرمی هوشمندانه برای ایجاد فضای همدلی در ایام عیدنوروز است.


وی  افزود:بازی‌های بومی و محلی با ایجاد یک فضای مفرح و پرنشاط در گردهمایی‌های خانوادگی می‌تواند برای تخلیه انرژی راهکاری بسیار مناسب باشد.

بهروش با اشاره به ساختار بازی‌های بومی محلی عنوان کرد در نظر داریم  این بازی‌های سنتی را توجه به اقلیم منطقه و شرایط آب و هوایی  را در قالب «جشنواره نوروزانه» اجرا کنیم و از تمامی مردم دعوت می‌کنیم که به اطلاعیه‌های این هییت در زمان و مکان برگزاری جشنواره دقت کنندهفت سنگ، زوران، طناب کشی و بازی‌هایی که با توپ، چوب و سنگ همراه می‌شوند دارای بیشترین طرفدار در بین مردم هستند.

انتهای پیام/ز

توسعه فرهنگ ورزش به حفظ ارزش ها مستقیم کمک می کند

 

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مصباحی‌مقدم: چطور مردم به خودشان اجازه می‌دهند که به اعضای شورای نگهبان یا مجمع تشخیص تکلیف کنند که این کار را بکنید یا نکنید؟!| آیا نباید به ساختاری که نظام ایجاد کرده اعتماد کنند؟

مزد 98 روی پله آخر

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۴۸۸۲۸۰۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ارتش سوریه مواضع «جبهه النصره» را درهم کوبید
 • ارتقای شاخص های توسعه ای چهارمحال و بختیاری با بومی سازی شبکه ملی جامعه و دانشگاه
 • برگزاری مسابقات بومی محلی نوروزی در روستای ابراهیم‌آباد اراک
 • پاسخ به ده سوال اساسی در مورد فسادهای اقتصادی اخیر
 • جشنواره ورزش های بومی محلی در چهارمحال و بختیاری برگزار می شود
 • امنیت پایدار حاکم بر کردستان ثمره در هم آمیختن خون شهدای مهاجر و انصار است
 • «مرد در سایه» پرونده پتروشیمی بازداشت شد
 • اقدامات شبکه کردستان در پوشش برنامه های کنگره شهدا قابل تقدیر است
 • امنیت پایدار در کردستان از مولفه های تحقق گام دوم انقلاب است
 • جزئیات درگیری مسلحانه با اشرار در بانه / شهادت مرزبان حمزه کرد خوردی + تصویر
 • برگزاری ۴۸ جشنواره بازی‌های بومی و محلی در کرمانشاه
 • بایرن‌مونیخ با درهم کوبیدن ماینتس صدر جدول را پس گرفت
 • فوتبال جهان|بایرن‌مونیخ با درهم کوبیدن ماینتس صدر جدول را پس گرفت
 • مردم اجازه سوءاستفاده ضدانقلاب از جشن‌های نوروزی کردستان را نمی‌دهند
 • بهترین رنگ مو‌ها از نظر ابن سینا
 • بهترین رنگ موها از نظر ابن سینا
 • ماجرای درهم کوبیدن جوادخیابانی توسط یک گزارشگر دربرنامه زنده
 • اجازه سواستفاده ضدانقلاب در جشن های نوروزی کردستان را نمی دهیم
 • فعالیت آزادانه‌ مرتبطین گروهک‌های معاند نظام در دانشگاه کردستان!